Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland F. van Loenhout uit Goes een gouden schutter Winkelsluitingsdebat in raad van Hontenisse Walcheren ontneemt een puntje aan IJzendijke Man onder vallende heistelling Gemeenteraad Aardenburg verdeelt twaalf woningen Dagblad De Stem Raes-Fierens toonde nieuwe mode Wit-Gele Kruis luidt de noodklok Solistenconcours vanOns Genoegen te Kapelle BURGERLIJKE STAND Ook dit jaar weer koning Mijtziekte onder bijen Te Sas van Gent GELUKWENSEN VOOR JUBILERENDE DOKTER PUYLAERT Produktie IGB Breda gestegen HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 APRIL 1962 2 MIDDELBURG ZILVEREN DIENSTJUBILEUM BIJ DE P.Z.E.M. Op 1 april j.l. was het 25 jaar geleden dat de heer W. Flissebaalje, boekhouder op de afdeling stroomverkoop van de N.V. P.Z.E.M., bij dat bedrijf in dienst trad. Maandagmorgen 2 dezer werd de jubilaris met echtgenote en dochtertje ontvangen in de koffiekamer van het P Z.E.M.-gebouw aan de Poelendaelesesin- ger alhier, waar het gehele administra tieve personeel van het hoofdkantoor aanwezig was. De directeur, ir. T. Michielsen, wenste de jubilaris geluk en sprak zijn waarde ring en dank uit voor de wijze, waarop de heer Flissebaalje zijn taak verricht. Als stoffelijk blijkt van deze waarde ring bood spreker de gebruikelijke gra tificatie aan. Wegens ziekte van de chef van de afdeling stroomverkoop, sprak vervolgens de waarnemend chef, de heer J. Kamermans. Namens directie en personeel bood spreker een blijvend aandenken aan; aan mevrouw Flissebaalje overhandigde hij een bloemstuk. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J. Huser, sprak zijn dank uit voor alles wat de heer Flissebaalje voor de vereniging en voor het bedrijfsblad heeft gedaan en deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een boekenbon. Namens de afdeling tarieven sprak de heer K. Zelders dank woorden voor de prettige samenwerking met de jubilaris. „VRIJE TIJD. WEL BESTEED" De unieke verzameling „handtekenin gen van koninklijke personages en staatshoofden" van mevrouw A. Mar- quinie-Vercruysse, waaraan in de pers reeds diverse malen aandacht is be steed, vormt het onderwerp van de ra dio-uitzending, die de N.C.R.V. woensdag om 15.45 uur verzorgt. Gedurende deze uitzending „vrije tijd wel besteed" zal genoemde dame een en ander vertellen over haar hobby, terwijl een grafologe enkele handteke ningen nader zal ontleden. AFSLUITING TONEFLSEIZOEN Het Rotterdams Tondel onder regie van Johan Walhain, verzorgt woensdag 4 april in de Schouwburg de laatste to neelvoorstelling in dit seizoen van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit. Voor het voetlicht wordt gebracht „Boeing-Boeing", een blijspel in drie be drijven. SOLISTENCONCOURS Zaterdagmiddag 7 april 1 uur start de Nederlandse Federatie van Zangers- bonden van het district Zeeland met haar 7e solistenconcours in de concert en gehoorzaal. FEESTAVOND VOGELLIEFHEBBERS De plaatselijke afdeling van de Ne derlandse Bond van vogeliefhebbers hield in resta' ^ant „Suisse" haar alge mene ledenvergadering. Na afwerking der gebruikelijke agendapunten werd een afwisselend programma gebracht door Ali Ben Lux, waarbij het duo Ad en Marijke de Priester voor het muzi kale gedeelte zorg droegen. VLISSINGEN MANDOLINE CONCERT De Chr. Mandoline Vereniging „Con Amore" o.l.v. de heer J. Eckhardt geeft zaterdag 7 april in het Concertgebouw een mandoline-concert. Aan dit afwisselend programma zal tevens worden medegewerkt door het duo Suus en Emma Francis. VERKOOPACTIE Met het doel „versterking der kas" te verwezenlijken organiseert de Stich ting Christelijke Gezinsverzorging op 5 en 6 april een twee dagen durende ver koopactie. Omring door diverse attracties worden deze gehouden in de Glaszaal van het Scheldekwartier. Arnemuiden VERKIEZING BESTUUR „DE DOKKE" In het verenigingsgebouw „De Arne" vond een ledenvergadering plaats van de speeltuinvereniging „De Dokke". De leden moesten een bestuur kiezen. Het resultaat was, dat het voorlopig bestuur met als voorzitter de heer C. Dellebeke in zijn geheel werd gekozen. De heer Hack, burgemeester, werd benoemd tot ere-voorzitter. Daarna verzorgde goochelaar Mystic Marco het ontspanningsgedeelte met zijn magische show, terwijl er tevens een film over leven aan de Noordpool werd vertoond. (Advertentie) HULST J. Taalman koning „De Graauwse Poort" Tijdens de koningsschieting, welke werd georganiseerd door de Schutters- sociëteit „De Graauwse Poort", lukte het dit keer de vermaarde boogschutter J. Taalman om deze ere-titel voor 1962 te bemachtigen. Met een strak schot nam hij namelijk de hogevogel voor zijn re kening. Prijsscliieting In het café bij G. Lijbaart werd een prijsschieting gehouden welke het navol gende resultaat had: Hogevogel: J. Baart, Sint Jansteen; le zijvogel J. van Helsland, Hulst, 2e zijvo gel: G. Lijbaart, idem. Kloosterzande Auto over kop bijna in brand Op de Hulsterweg, nabij de Perkpol- derhaven vond een verkeersongeval GOES Halfvastenbal Instuif De r.-k. Instuig „Jong -.oes" heeft met het houden van een halfvastenbal midden in de roos geschoten. Enkele honderden jongelui w?-i n samenge stroomd in de schouwburg Juliana om daar op de dansmuziek van de bekende dans- en showband „The Goodwill Part ners uit Bergen op Zoom een gezellige instuifavond te vieren. Als bijzondere at tractie was er deze avond het optreden van het muzikale trio The Swinging Brothers and Sister, welk trio drie keer op'trad en bijzonder veel bijval oogstte. Ook de danswedstrijd vond weer plaats. Het danspaar de heer C. Rijk en mej. J. Buysrogge nestelde zich nog iets heviger op de eerste plaats van de danscompe- titie door ook deze ronde te winnen. Het danspaar G. Bruël en mej. J. van Stee eindigde op de tweede plaats. De eerst volgende activiteit van de Instuif vindt plaats op 13 mei a.s. P.V. DE ZEEUW Op de vergadering van de PV De Zeeuw deelde voorzitter Kerkhove mee, dat de organisatie dit jaar het gouden jubileum gaat vieren. Dat zal in augustus plaats hebben. Ter gelegenheid van het jubi leum zal een receptie worden gehouden, terwijl eveneens een jubileum vlucht op stapel wordt gezegt. Deze vlucht zal van uit Noyon gaan. Een week voor Kerstmis zal, nog steeds in het kader van het feest, een expositie worden georganiseerd. Biezelinge UITVOERING TAMBOER- EN PIJPERKORPS. Zeer groot was de belangstelling voor de uitvoering van het :;mboer- en pij perskorps Jonge Kracht. Voor de pauze werden o.l.v. M. Nieu- wenhuize verschillende muziekstukjes uitgevoerd en enkele schetsjes voor het voetlicht gebracht. Na de pauze werd opgevoerd het blijspel in drie bedrijven: „Stoepkind". Kapelle MINDER BADEN Door de toename van het aantal dou checellen in de particuliere woningen, wordt de belangstelling voor het badhuis Dagblad voor Zeeland Exploitatie-inspectie L. K. M. DE JONG Hulst Telefoon 2377 RAYONKANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252, Goes Rayonredacteur P. G. KUYPERS Hulst telefoon 3327 Rayonbeheerders L. K- M. DE JONG Hulst telefoon 2377 J. FAIT Goes telefoon 6252 Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2% mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes" 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde olaatsing tegen half geld. in Kapelle elk jaar wat minder. Ook in 1961 werden er weer minder baden ge nomen dan het voorgaande jaar. Het totaal aantal baden in 1960 was 11.044 en in 1961 werden er 10.121 baden genomen. JAARVERGADERING WIJKVERPLEGING Dank zij de contributieverhoging is de vereniging wijkverpleging in Kapelle- Biezelinge wat ruimer in haar geldmid delen gekomen. Dit deelde voorzitter C. Traas mede op de algemene jaarverga dering van deze vereniging. De heer Traas zei verder, dat de snelle groei van de vereniging het bestuur voor pro blemen stelt ten aanzien van de mate riaalvoorziening. Er moet veel nieuw materiaal worden aangeschaft en hier door zal er ook meer opslagruimte moe ten komen. De voorzitter deelde ook mede, dat de vereniging deze zomer 45 jaar bestaat en hij herdacht de oud- wijkverpleegster zr. A. Kuyper, die ruim 25 jaar in dienst van de vereniging is geweest. TONEELUITVOERING De toneelclub „DOVA" heeft in het CJ V-gebouw het toneelspel „Moeder Geerte" gebracht, een stuk naar het gelijknamige boek van H. J. van Nijnat- ten-Diffegnius. De belangstelling voor deze toneeluitvoering was groot. Het stuk werd op voortreffelijke wijze ge speeld. Tussen de bedrijven door bracht een groepje vrolijke muziek. De leiding berustte bij de voorzitter van DOVA, de heer J, Burger. Ovezande Tweede kleuterklas Enige dagen geleden is van het de partement de officiële vergunning bin nengekomen om definitief over te gaan tot de stichting van een tweede klas aan de r.-k. kleuterschool. De stichting daarvan was enige tijd geleden door het schoolbestuur aangekondigd waarbij ech ter gewacht diende te worden op de be schikking van de minister. Binnenkort zal nu met deze tweede kleuterklas gestart worden in de afge dankte voormalige kleuterschool aan de Kerkdreef, die voor dit doel nog wel eni ge restauratie behoeft. Ook zullen t.a.v. de inventaris nog bepaalde kostbare voor zieningen meteen worden getroffen, zo dat de definitieve openstelling nog wel enige weken kan duren. Het zal overigens voor degenen, die gewend zijn aan de fraaie vormen en het dito interieur van de nieuwe kleu terschool, wel afvallen, wanneer straks het oude lokaaltje weer moet worden be trokken. En voor de Gidsengroep St.- Agnes heeft deze op zich verheugende ontwikkeling een teleurstellende tendens, nu ze zich gedwongen zien, hun hut na enkele jaren gezellige behuizing weer te ontruimen. Met stille trom zullen ze nu hun intrek weer gaan nemen in het lo kaaltje, waar ook de andere jeugdver enigingen huizen, nl. ,,'t Zoldertje", of schoon enkele tekenen erop wijzen, dat ook dit eerstdaags geheel ontruimd zal moeten worden. Genoemde nadelige gevolgen wegen echter niet op tegen het positieve feit, dat binnenkort alle kleuters uit de paro chie tot de eigen kleuterschool kunnen worden toegelaten. Daarmee kan een eind komen aan de soms noodzakelijke, maar overigens weinig aantrekkelijke si tuatie, dat men kinderen naar de open bare kleuterschool in Driewegen brengt. En ten aanzien van de accommodatie koestert men de hoop, dat binnen niet al te lange tijd een uitbreiding van de nieuwe kleuterschool kan worden gerea liseerd. BEROEPSKEUZEVOORLICHTING De plaatselijke r.-k. oudervereniging, welke nog niet zo lang geleden werd opgericht, zal vandaag officieel met haar activiteiten starten. In de St.-Ag- nesschool wordt die avond een bijeen komst belegd, waarbij gesproken zal worden over de beroepskeuze en uiter aard de velerlei vormen van onderwijs, die daarmee verband houden. Dit veel omvattende thema zal worden ingeleid door de heer M. A. Krens uit Tilburg. plaats. Toen de heer J. W. uit Kortgene, als bestuurder van 'n auto 't havenplein naderde, heeft hij vermoedelijk te hard afgeremd, met het gevolg, dat de auto begon te slippen, in de bermsloot terecht kwam en over de kop sloeg. De heer W. en een inzittende, werden licht gewond, doch konden hun reis vervolgen. Een begin van brand kon door omstaanders worden geblust. De auto werd zodanig vernield, dat hij door een kraanwagen moest worden weggesleept. Door de rijkspolitie is een onderzoek ingesteld. Op de Groenendijk kwam de heer J. F. uit Wijnegem (B.) door een varkeerde manoeuvre, met de door hem bestuurde auto in botsing met een autobus van de Z.V.T.M. Persoonlijke ongevallen deden zich hierbij niet voor. Zowel de auto als de autobus bekwamen lichte schade. OOSTBURG Modemagazijn „Raes-Fierens" toonde gisteravond tijdens een show zyn rui me collectie voor het nieuwe seizoen. De mannequins, uit eigen omgeving, wensten beslist niet voor haar Paryse collega's onder te doen, hetgeen in niet geringe mate bijdroeg tot het succes van de avond. Bij de mantels voerden de zwierige redingote-stijl de boventoon. Opvallend waren enkele mantels met split of ver laagde taillelijn. De voorjaarskleuren hier waren, blauw, rood, wit, groen, lichtgrijs en beige. Bij de pakjes voerde de wollen shet- landstof de boventoon. De pakjes ver raadden een jeugdige lijn, korte jasjes iets getailleerd, met een gegeerde of met een charlestonrok. Damesjaponnen waren er in een grote keuze van model len en dessins. Er was een leuke col lectie voor teenagers. Een gemakkelijke dagelijkse kleding voor de vrouw bleken de plooirokken gecombineerd met blouses in heldere kleuren. Belangstelling wekten voorts de sport- kleding voor dames en heren, onder meer lange zomerbroeken en vlotte trui en. Aangezien het vochtige weer nog steeds niet uit het land is gebannen werd ook enige aandacht besteed aan regen kleding, waarbij de nylonregenjassen zich nog steeds blijken te handhaven. Al met al een avond waaraan de vele kijklustigen plezier hebben beleefd. Philippine Het bestuur van het Wit Gele Kruis heeft tijdens de jaarvergadering de nood klok moeten luiden. De financiële posi tie is zodanig, dat er maatregelen ge nomen moeten worden wil het bestuur niet voor de noodzakelijkheid van ophef fing gesteld worden. Uit het jaarverslag bleek, dat er een nadelig saldo was van f 961,78. Daarnaast vertoont de begroting eveneens een tekort en wel van f 2.300. Allereerst had het bestuur geprobeerd de spreekkamerhuur van de doktoren te verhogen. Dokter Hofstee verklaarde zich bereid de huursom van f 300 op f 500 te brengen. Dokter Van Loy wilde niet hoger gaan dan f 450. De wijkzuster heeft eveneens geholpen, door de f 664 die zij ontvangt voor het onderhoud van het gebouw, terug te stor ten. Met dat alles was het bestuur nog niet uit de zorgen en tijdens de jaarver gadering werd dan ook stevig gediscus- sSjerd over een verhoging van het lid maatschapsgeld. Besloten werd tenslotte, dat de ouden van dagen, die uitsluitend van hun klein pensioen moeten leven, geen verhoging behoeven op te brengen. Verder werden de tarieven gebracht van f 12 op f 15 en van f 18 op f 25. De contributieschaal zal nog opnieuw be keken worden. En nu hoopt het bestuur maar, dat de contributieverhoging niet teveel „afval ligen" ten gevolge zal hebben, want ook dan zal aan opheffing niet te ontkomen zijn. Sas van Gent Brandje in hotel Rotterdam In de kelder van Hotel Rotterdam brak brand uit. Het vuur, dat voedsel vond in krantenpapier en door een lek kend petroleumvat nog werd aangewak kerd, was snel door de nevelspuit be dwongen. De rookontwikkeling was zo sterk, dat brandweerlieden gebruik moes ten maken van persluchttoestellen om de brandhaard te kunnen bereiken. De schade viel mee maar de rook, die door het hele hotel was getrokken zal een grote schoonmaakbeurt noodzakelijk ma ken. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Sluis Biljartduel tegen Ostende Tijdens het weekend is in café-restau rant Lamminsvliet een returnwedstrijd gespeeld tegen de plaatselijke biljartver eniging. Aangezien deze club in Oostende zelf te zwaar bleek te zijn, werden J. van Waes en R. Claeyssens van de bil jartclub K.O.T. Oostburg gevraagd, Sluis te versterken. Uiteindelijk viel de totaal- uitslag toch weer uit in het voordeel van Oostende, welke 5 partijen in winst om zette tegen Sluis 4. Van de twee hoofdpartijen heeft het publiek met volle teugen genoten. Van Waes ging eervol ten onder, aangezien zijn tegenstander de 150 car. in 5 beurten wist te bereiken tegen 57 car. voor van Waes. R. Claeyssens wist echter de 250 car. kader 38-2 in 9 beurten in winst om te zetten, dus met een gemiddelde van 27,77. Vermeldenswaard was deze partij aangezien zijn tegenstander in de 6e brt een serie van 93 op tafel legde welke prompt door Claeyssens met 92, 67, 17 werd beantwoord en daardoor zijn zege veilig stelde. BOOGSCHIETEN In de ruime raadhuiskelder van Sluis' Roem hebben de boogschutters van Brug ge en Sluis elkaar bestreden. De mannen van Willem Teil uit Sluis (zij bestaan nog niet zo lang) moesten genoegen ne men met een nederlaag tegen Ivanhoe uit Brugge. De stand werd 1015 tegen 909. ORANJE FEESTCOMITé Er is een feestcomité samengesteld, dat de voorbereidingen zal treffen om te komen tot een waardige viering van het zilveren huwelijksfeest van ons konink lijk paar. Dit werkcomité zal de moge lijkheden bestuderen om iedereen in de gemeente, oud en jong, in te schakelen en zal zorg dragen, dat het benodigde geld bij elkaar komt. Burgemeester P. F. van Hootegem sprak een inleidend woed. De heer G. Buskens deelde nog mee, dat met de plaatselijke geestelijk heid overleg gepleegd zal worden om een kerkdienst te houden voor alle ge zindten. Ook komt er een bijeenkomst ten stadhuize. In het voorbereidend co mité hebben zitting: mevr. K. v.d. Vij ver, P. Bosch, G. Buskens, P. de Broek, W. H. Kapsenberg, wethouder S. A. van Hal en J. van Poppel. SCHIETWEDSTRIJD In de „Stad Sluis" werd een schiet wedstrijd met de luchtbuks gehouden tussen Sluis en Oostburg. Laatstgenoem de club won met 856 tegen 808 treffers. De punten werden als volgt behaald. Sluis: F. Baas 166, R. Grahame sr. 165, A. Vermeulen 164, André Baas 159, Iz. le Roy 154. Oostburg: W. de Schrijver 172, P. Bruggeman 172, A. Beerends 171, A. de Poorter 171 en A. Willems 170. Onder grote belangstelling Is in hotel „De Zwaan" te Kapelle een onderling solistenconcours gehouden van de mu ziekvereniging „Ons Genoegen". Vele muzikanten namen hieraan deel en er werden zeer goede prestaties geleverd. Door muziekliefhebbers werd er dan ook volop genoten van de voortreffelijke uitvoering van vele muziekstukken. Voorzitter P. de Puit van „Ons Genoe gen" sprak een openingswoord, waarin hij nog eens wees op de waarde van de muziek voor de mens en op de waarde van een muziekkorps voor de plaatse lijke samenleving. Als jurylid bij dit concours fungeerde de heer G. v. d. Berge uit Rotterdam, die na afloop van het concours zei, dat de muzikale stemming van de instru menten zeer goed was, terwijl hij vond, dat er eveneens zeer goede prestaties waren geleverd door vele muzikanten. De wisselbeker, welke in het bezit was van de heer P. Mol te 's-Heer Arends- kerke, ging nu naar de heer C. Burger te Kapelle. Deze behaalde 74 punten, terwijl de heer P. Mol aan 73 punten kwam. De uitslag was: C. Wisse, 58 p. 2e prijs: N. Dommisse 58 p., 2e prijs; M. de Waard 41 p., 3e prijs; A. Zandee 61 p., le prijs; tam- boersviertal A. Koole, Joh. Sonke, H. Wisse en G. Burger, le prijs; J. Joosse 68 p., le prijs; F. Bolle 68 p„ le prijs; tamboer Joh. Sonke, le prijs; D. Zuid- weg 67 p., le prijs; M. van Liere 69 p., le prijs; tamboer A. Koole, le prijs met lof; M. Braam 68 p., le prijs: mej. Aria Joosse 72 p., le prijs; J. Brouwer 69 p., le prijs; C. Wisse 68 p., le prijs; tam boer J. v. d. Weyde, le prijs met lof; H. P. Snoep 72 p., le prijs; C. Burger 74 p., le prijs met wisselbeker; P. Mol, 's-Heer Arendskerke 73 p., le prijs; Gastmuzikanten waren: de 9-jarige Jan v. d. Bulk te Terneuzen, 69 p., le prijs; M. Geus, 's-Heer Arendskerke 66 p., le prijs. TERNEUZEN Op het werk voor de nieuwe Philips- fabriek aan de Baandijk is gisternamid dag om half 5 een heistelling van ruim 20 meter lengte, waarin een blok van enkele tonnen, bij het verplaatsen om gevallen. Een ongeveer 20-jarige arbeider, C. I. uit Rotterdam, werd door het vallend gevaarte getroffen, waardoor hij een ge compliceerde armbreuk opliep. Dokter P. Nijsten liet hem naar het Julianaziekenhuis vervoeren. De stelling is eigendom van de firma Nederveen uit Rotterdam, die het hei werk voor de Haagse firma Boele en Van Eesteren uitvoert. Geboren: Mare, zv. F. Bukkens-Bat- selaere; Eric, zv. H, Houg - Simons; Ilse, dv. Th. Raes - van Himst; Jo hanna, dv. C. van de Wege-van Brun- schot; Stanylaus, zv. R. de la Ruelle- de Smet; Jos, zv. J. van de Velde-Ba- reman; Maria, dv. G. Willemsen van Hensbergen; Elisabeth, dv. J. Strijdonk- Steel; Martin, zv. A. van Driel-de Feij- ter; Anthonie, zv. A. van den Broeke- 't Gilde; Cornelia, dv. C. van Dixhoorn- Reminsen. Huwelijksaangiften: P. Neels, 26 j„ en C. Lauret, 18 j.; W. Verbrugge, 30 j„ en C. Breepoel. 21 j.; Overleden: Aloisius Laurentius, 73 j., echtg. van G. Vermeeren. IJzendijke BENOEMING VAN KLEUTER ONDERWIJZERES Mej. M. L. van de Wynkel, kleuter onderwijzeres alhier, is in dezelfde be trekking benoemd aan de r.-k. kleuter school te Goirle (Nbr.). Zij zal haar nieuwe betrekking aanvaarden op 1 mei a.s. FLANDRIA VOOR RADIO Vanmiddag om half zes komt onze accordeonvereniging weer eens voor de microfoon. Voor de vele supporters zal het aangenaam zijn te luisteren naar de volgende programmanummers: De Kalief van Bagdad, de Siamese Wacht- parade en de Vogelkoopman. Het optre den zal besloten worden met een mars van de componist Flandriavriend Prud van Hijfte, die zelf al zovele ma len in IJzendijke en omgeving grote suc cessen behaalde als accordeonsolist. LEDENVERGADERING WIT-GELE KRUIS Het Wit-Gele Kruis alhier houdt mor gen een ledenvergadering. Het voor naamste agendapunt zal zijn een nieuwe contributieverhoging; niet erg aantrekke lijk, maar blijkbaar onafwendbaar. i Frans van Loenhout, Schelde- straat 123 te Goes, heeft eind vo rige week zijn gouden schutters- jubileum gevierd. De heer van Loenhout is het oudste lid (77) van de Koninklijke Handboog schutterij „Jacoba van Beieren" in Goes. Vrijdagavond had hij zich zelf een mooi cadeautje uitgezocht bij gelegenheid van dit jubileum, te weten de koningstitel van zijn vereniging. Hij verwierf zijn titel op de liggende wip in het Schut tershof. Zaterdag is naar aanleiding van dit jubileum een concours gehouden te Goes waaraan twaalf sociëteiten hebben deel genomen. Voor de aanvang van het con cours werd de heer van Loenhout ge huldigd door de voorzitter van „Jacoba van Beieren", de heer P. Vermue en door de voorzitter van de Provinciale Zeeuw se Schutters Bond, de heer J. de Beste. Laatstgenoemde overhandigde de jubi laris een gouden medaille. De heer F .van Loenhout woont onge veer 30 jaar in Goes. Hij is niet altijd lid van „Jacoba van Beieren" geweest. Hij is ook een tijd naar Kapelle gegaan om zijn pijlen op vogels of te vuren. Vóór zijn Goese tijd is de gouden schutter lid geweest van de handboog- schutterij Victoria te Kwadendamme. (Van onze redacteur) Het verzoek van de r.-k. middenstandsvereniging te Kloosterzande tot winkel sluiting op zondag (met uitzondering van drie tabakszaken) benevens verplaat sing van de koopavond van woensdag naar vrydag, stuitte vooral op verzet van de heer Cornelissen, die door deze regeling de belangen van „de kleine man" bedreigd achtte. Deze opvatting werd bestreden door de heer Rademakers, die daarbij met democratische degens schermde: de minderheid der geenqueteerde winkeliers (30) dient zich neer te leggen bij het oordeel der meerderheid (47). En bovendien mogen de neringdoende middenstanders zo langzamerhand toch echt wel eens de zesdaagse werkweek bereiken, nu voor de arbeiders de vyfdaagse al „heel gewoon" is Welk standpunt onderschreven werd door de heren Everaert en v. Leuven, die er met name op zinspeelden, dat deze cate gorie gemeentenaren momenteel nauwe lijks de kans krijgt haar religieuze zon dagsplichten te vervullen. Terwijl ook de heer Staal het middenstandsvoorstel al leszins reeel achtte, bleek daarentegen de heer v. Wesemael de meerderheid der pro-sluiters weinig overtuigend te achten. Zoals zaterdag reeds summier verteld: het draaide tenslotte uit op een hoofdelijke stemming, die anti-sluiters met 2-8 deed verliezen. Het voorstel van b. en w. om de zes toe gewezen woningwetwoningen ditmaal te doen bouwen in Kloosterzande oogstte kritiek van de Terhole-representanten Cornelissen en Dobbelaer, waarvan eerst genoemde oorspronkelijk zelfs op een stemming aandrong, die evenwel in tegenstelling tot wat we vrijdagavond in derhaast hebben geschrevenuiteinde lijk NIET doorging. Wel verklaarden bei den zich absoluut tegenstander van het betreffende voorstel, doch merkwaardig genoeg vergaten zij hiervan aantekening te vragen. Zodat in feite b. en w. unanie me instemming kregen Wel moest tot drie maal toe gestemd worden over de benoeming van een lid van de gemeentelijke dienst voor soci ale zaken wegens aftreding van de heer A.J. de Nijs. De heer Everaert bepleitte n.l. de benoeming van een arbeider in deze vacature, terwijl b. en w. een voor dracht deponeerden met twee landbouw- vertegenwoordigers, aangezien in deze commissie voorheen slechts één landbou wer zat tegenover drie arbeiders. Toen Everaert te horen kreeg, dat het stel len van tegenkandidaten reglementair niet mogelijk was, verlangde hij hoofde lijke stemming over de terugname der oorspronkelijke voordracht en indiening van een nieuwe, hetgeen v. Wesemael bepaald ondemocratisch vond van de K. A. B.Het dagelijks bestuurscollege ze gevierde met 7-3 (v. Leuven, Everaert, Rademakers). Waarna de eerste stem ming over de kandidaten v. Waterschoot en Verdurmen vastliep: beiden kregen vier stemmen naast twee blanco's. De tweede keer echter bleek de verhouding 5-3 in het voordeel van laatstgenoemde. Bij de behandeling der notulen van de vorige vergadering bepleitten de heren Everaert en Rademakers nog eens het aanbrengen van een paar lichtpunten in de Noordstraat, hetgeen blijkens inge wonnen informaties van eerstgeneomde slechts een paar honderd gulden be- Onder de bijen in een deel van Zeeuwsch-Vlaanderen en in het grootste deel van Limburg heerst al lange tijd de mijtziekte. In verband daarmee bestaat er een vervoersverbod van bijen. Kort geleden is diezelfde ziekte eveneens ge constateerd in Bladel en deswege hebben de autoriteiten het nodig geoordeeld het vervoersverbod ook van toepassing te verklaren op de Brabantse Kempen. De rijksveeteeltconsulent kan onthef fing van het verbod geven. hoeft te kosten. B. en w. zullen deze aan gelegenheid direct opnemen met de be voegde instanties. Aan een verzoek van de gemeente Aar denburg tot adhesiebetuiging aan haar motie inzake een nieuwe verlenging van de op 1 januari 1963 buiten werking tre dende wet op de vervreemding van land bouwgronden werd éénstemmig gevolg gegeven, nadat de heer v. Wesemael zich met een toelichting op deze wet ontpopt had als een deskundig woordvoerder, die men gerust de baan op kan sturen voor voorlichtingsavonden. Hoeveel keer hij precies de koningsti tel heeft behaald, weet de heer v. Loen hout niet. Hij schat tien keer. De uitslag van de schieting van zater dag was: Hoge vogel A. de Jonge Rijk Willem Teil Ovezande; le zijvogel J. Rijk Eensgezindheid 's Heerenhoek; 2e zij vogel A. v.d. Bulch Eensgezindheid 's- Heerenhoek; le bovenkal P. Vermue, Jac. van Beieren, Goes; 2e bovenkal J. v. 't Veer, O.G. Oudelande. le onderkal A. v.d. Bulch: 2e onderkal H. Mol Willem Teil Kapelle; le klep C. Raas, Willem Teil, Ovezande; 2e klep J. de Beste, Edele Handboog. Oudelande; 3e klep F. Clarijs J. v. B., Goes; 4e klep de Jonge Rijk. Meeste kleine vogels: J. Glas, Willem Teil. Kapelle. Opvolgende meeste vogels P. Daalman, ADLM Kwadendamme. Van de gelegenheid om dokter J. H. B. Puylaert te Sas van Gent te feliciteren bij zijn 40-jarig ambtsjubileum is door honderden belangstellenden gebruik ge maakt. Voor de receptie werd de familie Puy laert door burgemeester R. A. J. den Boer officieel op het gemeentehuis ont vangen. Hierbij waren tegenwoordig de raadsleden alsmede het gemeenteperso- neel. Na de grote verdiensten van dokter Puylaert te hebben geschetst overhan digde de burgemeester hem als aanden ken twee wetenschappelijke boeken als mede de gebruikelijke envelop met in houd. Namens de Sasse bevolking bood de heer R. Slock de jubilaris twee al bums aan, waarin 650 handtekeningen voorkomen. Een bedrag van ruim f 1300, dat door de bevolking bijeen is gebracht, zal op zijn verzoek worden verdeeld onder behoeftige plaatselijke verenigin gen. Later op de avond bood de jubilaris een diner aan in hotel Centraal aan het college van burgemeester en wethouders, de raadsleden en het feestcomité. In 1961 heeft de N.V. Internationale Gewapendbeton-bouw in Breda een iets grotere produktie behaald dan in voor gaande jaren. De resultaten hebben de invloed ondergaan van de algemene kos tenstijging en de vermindering van het arbeidsrendement, en bovendien van de prijzenbeschikking 1960, die niet toeliet loonsverhogingen door te berekenen. Niettemin werden bevredigende resulta ten bereikt. Het exploitatieresultaat daal de van 2.25 miljoen tot 2.09 miljoen. Een saldowinst resteert van 370.585 (v.j. 384.413). Voorgesteld wordt der tien procent dividend (v.j. 14 procent) Op het einde van het verslagjaar was de orderportefeuille onvoldoende gevuld. In de eerste maanden van 1962 werden echter enkele belangrijke opdrachten ontvangen. Al heeft Walcheren dan dit seizoen in! fe tweede klas B werd alleen het duel tussen de reserves van Schoondijke de eerste klas A van het Zeeuwse afde lingsvoetbal geen toonaangevende rol kunnen spelen, dat de Vlissingers toch nog wel wat in hun mars hebben moest leider Yzendyke ondervinden. Met een puntenverdeling (3-3) werd de relatieve voorsprong die men nog op Hansweertse Boys had teniet gedaan, zodat bet in de nog resterende wedstrijden aan spanning zeker niet zal ontbreken. Sluiskil vermorzelde het bezoekende Groede (9-1) en Aardenburg kwam te gen Schoondijke slechts met moeite tot de volle winst (1-2). 's Heer Arends kerke knabbelde een puntje van zijn achterstand op Schoondijke af door tegen Hoofdplaat gelijk te spelen (3-3), maar het valt voor hen te vrezen d~t het niet veel meer zal helpen. De stand is: Yzendijke 17-28, Hansw. Boys 1626, Vogelwaarde 1726, Aar denburg 17-25, Hoofdplaat 18-22, Wal cheren 18-19, Sluiskil 17-16, Groede 19-11, Ria 16-10, Schoondijke 18-5, 's Heer Arendskerke 17-2. In de eerste klas B had Renesse, ge tuige de uitslag (0-1), heel wat moeite om Burgh 2 onder de duim te houden en won Zierikzee 2 royaal van SVOWK (6-1). Hier is de stand: Renesse 14-26, Dreischor 15-9, Zierikzee 2 15-12, Burgh 2 14-9, SVOWK 14-6. In de reserve eerste klas nam Ter- neuzen 2 de leiding van het niet-spe- lende RCS 2 over door een 5-0 overwin ning op Breskens 2. Zeelandia 2 haalde bij Oostburg 2 de beide punten weg (4-2). De stand aan de kop is: Terneuze 2 15-28, RCS 2 15-28, Clinge 2 16-22, Zeeland Sport 2 14-20. In de tweede klas A schoot Noorman nen er tegen Hansw. Boys 2 lustig op los (9-1) met 't gevolg dat de Westkapelaars nu met voorsprong de leiding in handen hebben genomen. Middelburgse Boys kon één puntje van Volharding afsnoe pen (1-1). De stand aan de kop is hier: Noormannen 15-27, Domburg 17-26, Krui- ningen 15-25. In de raadsvergadering van Aarden burg deelde voorzitter J. van Dongen mede, dat aan de gemeente een bouw volume was toegewezen voor het bou wen van 12 woningwetwoningen en wel ter vervanging van houten noodwoningen. Besloten werd 5 van deze woningen te doen bouwen aan de Nieuwstraat te Eede en 7 aan de Reinaertstraat te Aar denburg. Voordat het besluit werd geno men, drong de heer E. Lansu aan op het bouwen van enkele bejaardenwoningen te Eede. Daar hiervoor thans moeilijk een pas sende plaats is te vinden, zal dit bij een volgende toewijzing van bouwvolume nader worden bekeken. Dan zal dit waar schijnlijk ook gemakkelijker uitvoerbaar zijn, omdat dan wellicht het uitbreidings plan Eede gereed zal zijn. Op verzoek van het bestuur van de algemene Aardenburgse kleuterschool werd besloten gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een stalen opbouwset voor buiten-speelmateriaal. De set zal bestaan uit een schommel, looprek, klimrek en een wip. De kosten worden geraamd op ongeveer f400. Met 10 stemmen voor en de stem van mevrouw D. van den Broeck-de Man (PvdA) tegen, werd besloten de subsi diëring van de plaatselijke bibliotheken met ingang van 1962 te wijzigen. Tot nu toe werd een subsidie gegeven van 5 ct. per boek per jaar. Derhalve achtten b. en w. het niet uitgesloten, dat de gemeente ook subsidie verleende voor verouderde en waardeloze lectuur. Vanaf 1962 zal thans gesubsidieerd wor den naar een bedrag van 5 ct. per boek. zoals ook thans het geval was, maar tot een maximum van 25 pet. van het bedrag dat de desbetreffende bibliotheek besteedt voor de aanschaf van nieuwe boeken. Mevrouw van de Broeck was tegen de laatste bepaling, daar zij meende dat de bibliotheken worden verplicht een te hoog bedrag aan nieuwe boeken te be stellen, om de maximumsubsidie te kun nen verkrijgen. Besloten werd ten behoeve van de vee keuring in de wijk De Biezen aan de RKJB te Eede een subsidie te verlenen van f 100. i en Aardenburg gespeeld met als resul taat een puntenverdeling (4-4) Dat brengt volop spanning rond de degra datieplaats. De staart van de ranglijst toont dit duidelijk. Aardenburg 2 16-13, Vlissingen 5 16-11, Zeeland Sport 4 16-9, Schoondijke 2 17-9. In de tweede klas C won Zonnemaire van Brouwershaven 2 (0-6) en Dreischor 2 met 7-2 van SVOWK 2. Het duel tussen Renesse 2 en Zonnemaire gaat dus on verminderd voort, getuige de stand: Zonnemaire 14-24, Renesse 2 14-24, Drei schor 2 14-11, Brouwershaven 2 14-11, SVOWK 2 14-0. In de derde klas A werd niet gespeeld. In 3 B won Noormannen 2 met 1-7 van Aardenburg 3 en RCS 3 met 2-3 van Hoofdplaat 2. De situatie aan de kop is aldus: Breskens 3 16-27, RCS 3 16-24, Yzendijke 2 14-20. In 3 C tenslotte werd alleen Hontenis se 3Clinge 3 gespeeld met als uitslag 3-2 zonder dat dit noemenswaardige wij ziging in de stand bracht. Van onze adverteerders SCHIPPERS EN NAUTA, GROEDE De Nederlandse driekleur wapperde aan de Molenstraat 22 te Groede in ver band met de opening van het vernieuw de, gemoderniseerde pand van de firma Schippers en Nauta, radio, t.v., verlich ting, koelkasten en wasmachines. Burgemeester Everaars en de wethou ders toonden zich verheugd met deze fraaie vernieuwing die de Molenstraat heel wat meer fleur geeft. Talrijke bloemstukken en telegrammen getuigden van het medeleven in de za kenwereld. Morgen, woensdag 4 april, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 2,32 en 15,09 uur; Terneuzen 1,48 en 14,14 uur; Vlis singen 1,16 en 13,45 uur; Wemeldinge 3.11 en 15,41 uur. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Voor liefde geschapen TERNEUZEN Luxor 20 uur Jeugd-bacchanalen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 19.30 uur Spartacus, 14 j. Luxor 20 uur Wet zonder recht, 18 j. GOES Grand 19.30 uur Spartacus, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Spartacus, 14 j. Electro 19.30 uur Tankbataljon, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Jeugdbacchanalen, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Een tikkeltje diefstal, a.l. KOEWACHT R. Vermeire 18 uur Bal P. Hove 15 uur Jaarmarktschieting A. de Schepper 15 uur Jaarmarkt- schieting Tb. Misseghers Jaarmarktbal Alf. de Nys 15 uur Schieting en danjefl

de Stem | 1962 | | pagina 2