W erk nemende middenstand zoekt weg naar erkenning 17® HUISHOUDBEURS TROEVEN In Laos: rebellie tegen rebellie in GROEVEN Zes Britse schooljongens in een grot verdwaald Voor de juiste oplossing met KAB is het nu tijd Ckefarine .4" KILMORE WINT GRAND NATIONAL Rickey Nelson Onderhoudend. Bill Ramsey Instrumentaal Weer Patachou Experimenteel Joan Sutherland blijft zingen 4 beroemde middelen doen wonderen! Diplomaten uit Afrika op Nieuw-Guinea TOEGANGSPR. Ft-BfO Vrouw in zee opgepikt per helikopter Uit gevangenis in Nieu w-Zeeland ontsnapt Triosonates Telemann MINNESTREEL GERARD COX Harasiewicz in gaaf Chopin-pianoconcert TWIST-TOLK BRENDA LEE toont u een van "INKOOPXUNST' U heeft een staaltje prachtige HEUGAFELT VLOER- BEDEKKING in huis gehad. Hebt U gezien en gevoeld, hoe weelderig en luxueus deze vloerbedekking is? Hoe geheel anders dan anders? Komt U het bij De Klerk eens aan de rol zien. De prijs? Zal U 100% meevallen. De Klerk's Heugafelt is zacht, geluiddempend, ijzersterk en... opneembaar. U zult, als U geconfronteerd wordt met de volle rol moeten erkennen: met de KLERKS HEUGAFELT krijgt uw woning een zeer aparte basis Op Uw verzoek komt één van onze adviseurs graag bij U thuis de volledige collectie tonen. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 APRIL 1962 (Van een onzer verslaggevers) „Is er in de nieuwe KAB-struc- tuur nog ruimte voor overleg met de W.M. mogelijk? Dit is een reële vraag, ondanks de brief van de bisschoppen van Nederland. Wan neer het tot een beraad komt, dan zal men ook een bevredigende op lossing moeten vinden". Met deze woorden benaderde de assessor van de werknemende middenstand, prof. dr. A. Ariëns, de kern van de problematiek, waarop de W.M- zich terdege zal gaan bezinnen. Prof. Ariëns sprak deze woorden aan het einde van de nationale studiedagen van de W.M., die gedurende het week einde in Oosterbeek werden ge houden. „Het doel van de W.M. moet zijn het bewustzijn te ontwikkelen dat de medi ale groepen een eigen problematiek hebben, een problematiek die ligt op het sociaal-economisch gebied en dat van het godsdienstig-redelijke. Juist daar ligt nog een groot werkterrein braak. De ontginning ervan zal moeten gebeu ren met menselijke middelen. Die mid delen schuilen in een eigen organisato rische positie," aldus dr. Ariëns. Deze woorden waren in feite afgeleid van de oprichtingshedoeling, die bij de pioniers heeft voorgezeten. De oprich ting van de W.M., nu bijna dertig jaar geleden, was een getuigenis van mo dern inzicht. Van het begin af heeft men gestreefd naar een uitbouw ervan tot een vakcentrale. Dan zou de vuist ge vormd zijn, die de werknemende mid denstanders recht kon doen wedervaren. De W.M. heeft echter geen gemakke lijk leven gehad. Er waren er velen, die niets van een dergelijke ontwikkeling wilden weten. „Maar nu is die tijd toch wel", aldus prof. Ariëns, „om tot een bevredigende oplossing te komen." RIEM ONDER HET HART Deze riem onder het hart van het aandachtig toehorend auditorium, was in feite ook een vervolg op de inleiding, die zaterdagmiddag door prof. A. Bom hoff m.s.c. werd gegeven. Hij sprak over de medialen zelf, hun mentaliteit en hun binding tot de groep. De totstand koming van de groep is gekomen door vooral door hun opklimming vanuit de uitvoerende groepen. Die opklimming is het gevolg van bijzon der hard werken. De status brengt der halve tal van spanningen mee. Er is niet alleen angst voor afglijden, maar er is ook onzekerheid ten opzichte van de toekomst. „Zij hebben geen geldreserves", aldus prof. Bomhoff, „en het enige, wat zij dus hun kinderen te bieden hebben, is de vermanende vinger tot studie en ont wikkeling". HET EIGEN GELAAT De medialen hebben tal van moeilijk heden, die niet eenvoudig opgelost kun nen worden. De groep heeft moeilijkhe den met het naar voren komen met het eigen gelaat. De studiedagen, die dit jaar voor de tweede maal landelijk ge organiseerd werden, waren volgens prof. Bomhoff uitermate geschikt om tot een oplossing van de eigen problematiek te komen. Hij constateerde, dat de groep in wording was. Prof. Bomhoff wijdde voorts uitge breid aandacht aan de sociale status van de medialen en de banden tussen de gemeenschaps- en godsdienstige be langen. Naast de woorden van prof. Ariëns en prof. Bomhoff was er bovendien de op roep tot internationale samenwerking van Herr J. Peltser, voorzitter van de De Australische sopraan Joan Suther land heeft, nadat zij in Londen had ge zongen, een ovatie van een half uur ge kregen en de berichten tegengesproken volgens welke zij wegens een gewrichts ontsteking in haar rug zou zijn genood zaakt met zingen op te houden. „Het concertpodium opgeven? Neen. Ik ben van plan te blijven zingen totdat ik erbij neerval", zo verklaarde zij na haar optreden in de Albert Hall. „Alle kranten hebben het verhaal van de gewrichtsontsteking van Joan Suther land opgeblazen", zei de echtgenoot van de zangeres, Richard Bonynge, die zich wijdt aan de bevordering van haar loop baan. De zangeres zelf zei, dat zij alleen maar*pijn had als zij zat of lag, en niet als zij stond. Joan Sutherland heeft onlangs te ken nen gegeven dat zij van plan is zes maanden vakantie te nemen zodra haar huidige contracten zijn afgelopen. Zij wil dan een medische behandeling on dergaan. Economische Hogeschool en de heer L. Marselis, hoofdambtenaar aan het mi nisterie van sociale zaken en volksge zondheid, die respectievelijk het belas tingstelsel en de sociale verzekerings wetgeving aan een nader onderzoek on derwierpen. BELASTING De heer van Dijk ging ervan uit, dat Nederland nog steeds met een stelsel werkt, dat uit de oorlogsjaren dateert en dat dus nog nooit in pai'lementaire krin gen behandeld was. Hij vroeg zich af of het huidige, zware en sterk progressieve systeem nog wel houdbaar was. Naar zijn idee zou het gunstiger zijn om een proportioneel tarief van 20 in te voe ren voor inkomsten tot een bedrag van f 15.000,-. Eerst daarboven zou men tot een zekere progressie moeten gaan ko men. Hij kwam hiertoe in verband met het feit, dat er een technische herzie ning van het belastingstelsel op stapel staat en misschien alsnog een ander systeem ingevoerd zou kunnen worden. Bovendien was hij van oordeel, dat er minder politiek gebruikt moest gaan worden ten aanzien van de belastingen. Door de vergadering werd een resolutie aangenomen, die het bestuur machtigde in een adres aan de Staten-Generaal, een beroep op dit college te doen, om hen aan te sporen stappen te onderne men, zodat deze progressie zou worden afgevlakt. Ten aanzien van de door de heer Mar selis besproken nieuwe sociale wetge ving, kwam men tot de conclusie, dat daarin geen speciale knelpunten zaten voor de middengroepen. Veel aandacht werd besteed aan het al dan niet in stand houden van de loongrens. De vergadering achtte de sociale ver zekeringswetten dermate belangrijk, dat tt: - - j i. «.CIVCl JllgöWCllCll Uti IlldlC UCldUKiiJn, uav Duitse zusterorganisatie. Hu zij een commissie ad hoe instelde, ter deze samenwerking op, om tot na(jere bestudering van de problema- lere concretisering van verschillende - - - - - doeleinden te komen. Naast deze sprekers waren er de heer J. van Dijk, lector aan de Katholieke tiek van de W.M. sociale wetgeving. in verband met de (Advertentie) in het R.A.I.-gebouw - 5 t/m 15 april (Advertentie) Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raaktI. Vier geneesmiddelen in één tablet verenigd ondersteunen eikaars werking en doen wonderen. Chefa- rine „4" werkt niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te beschermen. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Uit Biak zijn gistermorgen te Hollan- dia aangekomen de heren Guirma, per manent vertegenwoordiger bij de V.N. van Opper-Volta, ambassadeur en Zoll- ner, plaatsvervangend vertegenwoordi ger van Dahomey bij de V.N. en am bassaderaad. Op het vliegveld werden zij o.a. ontvangen door gouverneur Platteel, schout-bij-nacht Reeser als commandant der strijdkrachten en de voorzitter van de Nieuw-Guinea-raad, de heer Sollewijn Gelpke. De twee Afrikanen kwamen aan met een vliegtuig van de „Kroonduif" dat in de nabijheid van Hollandia werd „opge vangen" door twee Cesna's van de Me- lanesian Air Service, die waren gedra peerd met twee grote vlaggen van West-Papoea. In het ene vliegtuigje zat de heer Womsiwor, in het andere de heer Kaisiepo. De heer Jouwe was beide gasten reeds zaterdag naar Biak ter verwelkoming tegemoet gevlogen. Op het vliegveld Sentani waren enige honderden Papoea-belangstellenden aan wezig. Een papoea-fluitorkest speelde het Wilhelmus, gevolgd door „Hai Ta- nahku". Groepen Papoea's stonden klaar met spandoeken, in hoofdzaak in de Franse, doch ook in de Engelse, Ne derlandse en Maleise taal, b.v. van de Parna in het Frans: „Papoealand in 1970 vrij met Nederlandse hulp", en: „Driehoeksconferentie tussen Papoea's, Nederland en Indonesië", en: „Alle zwarte volkeren voor de vrijheid van de Papoea's." De beide Afrikanen logeren in het gouvernements-hotel. Van hen is de heer Zollner uit Dahomey de belangrijkste, daar hij de auctor intellectualis is van de tijdens de zestiende algemene verga dering der V.N. ingediende Brazzaville- resolutie. Guirma vertrekt waarschijn lijk weer op 9 april en Zollner op 13 april, nadat zij een rondreis over het eiland zullen hebben gemaakt. van 10-17 uur van 19-23 uur In de Noordlaotische provincie Sam Neua, waar sinds 1960 de Pathet Lao-rebellen formeel de baas zijn, voert de regerings gezinde luitenant-kolenel Sisavath Khamheung het commando over een legertje van soldaten en bur ger-vrijwilligers. Ik ben de heerser over het grootste deel van de inwoners van de provin cie en over het grootste deel van het landoppervlakte", aldus de officier. Journalisten die dit rebellenleger te midden van de legers der Pathet Lao- rebellen bezoeken, worden direct getrof fen door het feit, dat de soldaten en of ficieren er goed verzorgd en keurig ge schoren bij lopen. Toch liggen de een heden van dit leger in feite bijna 200 kilometer achter de frontlijn. De Pathet Lao beheerst in deze pro vincie de grote steden en de enkele wegen die er liggen, maar Sisavath Khamhèung is de baas in het overig deel van de provincie. Wie het gebied door trekt ontdekt al spoedig de reden waarom dit leger tje sterk blijft. Overal in de heuvels liggen kleine goed' bruikbare vlieg velden. Daarom worden gasten nog steeds onthaald op een etentje dat bereid is uit tal van import-grondstoffen. Er is koffie in poedervorm, Japans bier in l?lik, dat koel geserveerd wordt en de tafelkleden zijn hel der wit. Maar de werkelijke kracht van de strijd krachten van Sisavath Khamheung ligt in de verbeten wil van zijn vrijwilligers, voor het grootste deel landbouwers, die verarmd zijn door het wanbeheer van de Pathet Lao. De communistische machthebbers heb ben zoveel vee opgeëist en zulke grote rijstleveranties gevergd, dat zij zich in feite zelf in de vingers hebben gesne den. Volgens Sisavath Khamheung heeft de vijand vijf bataljons Noordvietnamese en drie bataljons Pathet Lao-troepen in de provincie liggen, hetgeen ongeveer driemaal zoveel is als hijzelf heeft. De luitenant-kolonel echter heeft de steun van de dorpelingen. Een bewusteloze vrouw, die 45 minuten lang met een zwemvest aan op de ijzige golven had rondgedreven, is opgepikt door een hefschroefvliegtuig. De vrouw, Joan Hilton en haar echtge noot raakten onder de kust van Kent te water nadat hun bootje was omgesla gen. Een sergeant van de Britse luchtmacht werd aan een kabel van het hefschroef vliegtuig neergelaten om de vrouw uit het water te halen. Hij zei dat het zeer moei lijk was geweest een band aan het zwem vest van de vrouw te bevestigen omdat zij stijf was van de kou. Nadat kunst matige ademhaling was toegepast en de vrouw met een elektrische deken was verwarmd werd zij naar een ziekenhuis overgebracht. De directie van het zie kenhuis verklaarde dat zij het goed maakte. De echtgenoot van Joan Hilton werd op gepikt door een motorboot. De politie van Nieuw-Zeeland zoekt verwoed naar een moordenaar, de 28-ja- rige Angelo la Mattina, die zondagavond met een mede-gevangene is ontsnapt uit een gevangenis te Auckland. De gevangene die samen met La Mat tina vluchtte was in dezelfde cel opgeslo ten als de moordenaar. De ontsnapping kwam aan het licht, toen de moeder van La Mattina's metgezel de gevangenis opbelde om te vragen waarom haar zoon eerder op vrije voeten was gesteld dan in de bedoeling lag. Zij zei, dat hij baar huis was gekomen en om geld en kleren had gevraagd. De twee mannen ontvluchtten, nadat zij met een gekarteld mes een gat hadden gekerfd om het slot in de houten deur van hun cel. Zij zaagden daarna een metalen staaf door en klommen over de muur rond om de gevangenis. Boven op de muur, die was beschenen door zoeklichten, be vonden zich glasscherven. De muur was bijna zeven meter hoog. La Mattina werd tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld wegens moord op een concierge in 1957. Hij probeerde in april 1960 reeds te ontvluchten. Ter wijl de politie de omgeving afzocht, hield hij zich een week verborgen op het dak van de gevangenis. Het lijkt een ondank bare taak, voor een orkestdirigent, de pia noconcerten van Cho pin uit te voeren. Immers, de compo nist heeft in beide werken een zo aller- overheersende plaats toegekend aan het klavier dat er voor het begeleidende orkest nauwelijks eer aan te behalen valt. Die gedachte dringt zich weliswaar opnieuw op als mep het tweede pianoconcert van de Poolse com ponist op de nieuwe Fontana-LP door Adam Harasiewicz hoort spelen, samen met het Weens Symfonie Orkest onder Heinrich Hollreiser, maar tegelijkertijd sprint iets anders in het oog. Al luisterend ervaart men namelijk dat de dirigent weliswaar de door Cho pin wel zeer duidelijk aangegeven rich ting inslaat en dus de begeleidende rol die het orkest is toebedeeld nergens al te zeer chargeert, maar er tevens iets meer van maakt dan het schrijven van onderlijningen en „uitroeptekens", die de componist het orkest met stiefmoeder lijke hand tot taak gaf. Hollreiser zou er met deze uitvoering zelfs bijna in geslaagd zijn het orkest, dat in dit concert hoogstens de decors mag aandragen die de solist beter moe ten doen uitkomen, een strikt eigen rol te laten spelen, als de man achter het klavier niet Adam Harasiewicz geweest was! Zijn grootheid wordt op deze uitste kende plaat nog eens nadrukkelijk be vestigd. Hij is, als vertolker althans, bij na zelfs een Chopin die de toetsen beur telings streelt en de meest subtiele nuan ces aan de snaren ontlokt, en later een bruisende golf van majestueuze klanken uit het instrument slaat. Vooral het al legro vivace is in dit opzicht indruk wekkend en het is ook daar dat het or kest onder de dirigeerstok van Hollrei ser zich het opvallendst aan de tirannie van de pianist Chopin ontworstelt en het slot van het concert een vleug aan gloed en warmte meegeeft die deze vertolking van het 2e pianoconcert,maar toch wel in de allereerste plaats om de imposante wijze waarop Harasiewicz de overheer send blijvende pianopartij speelt, tot een geheel eigene maakt. Een uitmuntende plaat, ook weergave- technisch. s (Fontana, 663 018 ER) We mogen gerust zeggen dat de gram mofoonplaat de componist Telemann be kendheid heeft gegeven. Voordien was deze oude grootmeester van vooral de kamermuziek alleen een begrip onder de musici. Ztjn herontdekking en de popu-j larisering is te danken geweest aan platen j zoals de nu verschenen CNR 45-toeren-j plaat met twee triosonates, resp. in E- en F-majeur. Beide sonates worden op dit plaatje uitgevoerd door Nederlandse musici: Janny van Wering aan het clavecimbel, Jaap Schroder, viool en Frans Bruggen fluit. Laatstgenoemde is leraar, aan het Tilburgse Conservatorium. Het trio brengt de sonates van Tele mann in een uitstekende uitvoering en in een afgewogen samenspel dat zou doen vermoeden dat zij vaker als trio zijn opgetreden. In Janny van Wering bezit Nederland een claveciniste van formaat, hetgeen deze plaat nog eens be nadrukt. Over de uitvoering van de sonates kunnen we iets meer tevreden zijn dan over de weergavekwaliteit, maar dat wil dan beslist niet zeggen dat haar veel op aan te merken zou zijn. Voor de klassieke discofiel is het een plaat die hij eigenlijk niet mag missen. (C.N.K. HV 519) Tn de „studentenserie" van His Mas ters Voice is een EP-tje versche nen waarmee de 22-jarige in Rotter dam geboren onderwijzer Gerard Cox de aandacht op zijn ontluikend dichterschap heeft gevestigd. Hij brengt zes eigen nummers met gi taarbegeleiding van zichzelf en van Peter Blanken. Watervlinder en Schutting zijn daarvan het opval- lendst. Soms in her haling vallend be zingt Cox de natuur en de liefde nu eens wijsgerig - optimis tisch, dan weer door leefd - beschouwend. Hij kiest daarvoor een beeldende taal, die niet altijd even „volwassen" klinkt en hier en daar wat geforceerd aan doet, maar die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Zowel zijn frisse melodische ideeën als zijn na turalistische verteltrant gaan in de richting van het chanson. Cox' frasering komt ons niet geheel oorspronkelijk voor. In Schutting en Mignonne zijn Toon-Hermans-achti- ge elementen te herkennen, die wel niet voor honderd procent uit toeval geboren zullen zijn. Voor het overige lijkt Cox ons een begaafd minne- streel, die op weg is de Nederlandse liedkunst de diepgang te geven, waaraan het zo lange jaren heeft ontbroken. (His Masters Voice 7 EP 2010). Het Engelse jockey Fred paard Kilmore (foto) met\Aintree bij Liverpool de Grand Natio- Winter heeft zaterdag oplnai gewonnen. Na een speurtocht van twaalf uur heeft de politie gisterenmor gen vroeg zes vermiste schooljon gens gevonden op een afstand van slechts 137 meter van de ingang van een grot waar zij ontdekker- tje hadden gespeeld, zo is in de Engelse plaats Bath bericht. De 15- en 16-jarige jongens, die hun onderwijs genoten aan de Prior Park katholieke school te Bath, begaven zich op zondagmiddag in de verlaten steen groeven en grotten van deze stad. Toen zij 's avonds niet thuis kwamen eten, werd een speurtocht ondernomen. Politiemannen en brandweerlieden zoch ten de gehele nacht naar de jongens, deels onder de grond. De politie had speurhonden meegenomen. Ook mensen die de ondergrondse gangen zeer goed kenden werden erbij gehaald. Bij de ingang van het grottenstelsel werden een broodzak, een lege limona- defles en een schoolpet gevonden. De politie maakte bij het opsporings werk gebruik van luidsprekers. Toen de politiemannen de jongens riepen weer galmden slechts hun eigen stemmen. De politie schakelde acht mensen, die het grottenstelsel door en door kenden, in bij de speurtocht. De jongens werden uiteindelijk gevon den op een afstand van slechts 137 meter van een grot. Zij zaten onder de modder en waren doodop. Zij hadden twaalf uur doorgebracht in de grot. Tenslotte was het hun gelukt zich uit te graven en een veld in de na bijheid te bereiken. Een van de jongens verklaarde tegen de politie: „Wij zagen de zoeklichten en beseften dat naar ons werd gezocht." De scholieren waren allen ongedeerd. Nadat zij zich hadden vergast aan soep en enige koppen thee werden zij on dergebracht in het ziekenhuisje van de school. ■yan Jack Hammer, bekend als „Mister Showbusiness" en sinds kort op de plaat te beluisteren is een nieuwe Artone-single verschenen: Twist-Talk. Hij bezingt daarin de nieuwe „dans"-rage op een manier, die de jeugd wel tot twisten moet uitnodigen. Hammer verkoopt zijn nummer uitstekend; geen wonder overigens met zijn routine. Geruime tijd heeft hij deel uitgemaakt van The Platters; hij is een veelzijdig entertainer, schrijft liedjes en is bo vendien een goed danser. In vele be kende theaters is hij inmiddels op getreden. Crazy Twist en Twist-Talk, het num mer waarin hij een vriendinnetje en thousiast maakt voor de twist-epide- mie, is Jacks derde plaat. (Artone single RX 24124). Tl/I"et orkestbegeleiding van Barney Kessel zingt Rickey Nelson op Verve EP enkele rustige roek-num mers; in hun soort geen uitblinkers maar niettemin acceptabel genoeg om ze zonder enig voorbehoud te rangschikken in de categorie Teen ager-amusement. Nelson heeft een prettige stem, is toonvast en zingt niet in de eerste plaats uit effect bejag. In de instrumentale sector zijn er een paar sax-uitschieters te be luisteren, die in dit genre niet .mis plaatst zijn. Totaalindruk: niet groots, maar wèl gezellig. (Verve EP 5066). Qp tekst en muziek van Gaby Dir- ne zingt Harry van Dongen op Rigatone-single twee onderhouden de Zuidamerikaanse liedjes. Pedro was 'n torero en Signorita Carmen- cita, waarin Harry als het ware in duet met zichzelf zingt, bewijzen dat de makers gevoel hebben voor de smaak van het grote publiek. Dirne, ook op dit terrein een kundig arran geur, heeft met dit plaatje nog eens aangetoond dat met de accordeon als melodie-instrument zonder enig bezwaar een Zuidamerikaanse sfeer kan worden opgeroepen. (Rigatone- single 9005). T\e vocale woesteling Bill Ramsey is niet alleen in Duitsland ge liefd. Sinds „Pigalle" verscheen is zijn schorre stem in vrijwel elke Europese huiskamer bekend. Op Po- lydor-single is nu uitgebracht Old Jonny war ein Wunderkind en Hilly Billy Banjo Boy. Twee kostelijke nummers, waarin Ramsey weer eens heerlijk de clown uithangt. De op namen dateren van de „Deutsche Schlager Festspiele 1962" en zijn te beschouwen als een gezond tegen wicht voor de vele stroperige Duitse produkten, die regelmatig op de markt komen. (Polydor-single 24774). TT" nappe instrumentale nummers van Bert Kaempfert zijn Afrikaan Beat en Echo in the night, uitge bracht op Polydor-single. Het eerste heeft melodisch iets weg van African Queen, maar is imposanter door de soberheid van het steeds terugkeren de thema, waarin trompet- en trom- bonespel elkaar met straffe ritmi sche en orkestrale steun responsoriaal aanvullen. In het tweede nummer klinkt de trompet-echo enkele ma len per maat door in een Latijns- Amerikaans ritme, om daarna met de volgende maat te versmelten. Het daardoor verkregen resultaat ver rast de luisteraar voldoende om het plaatje het predikaat „geraffineerd" mee te geven. (Polydor-single 24710). rjehoeft Patachou eigenlijk nog aan - beveling? Hoeveel opnamen zijn er van haar al in de handel en hoe vaak zijn haar kwaliteiten als chan- sonnière niet geprezen? Op haar nieuwste Philips EP zingt Patachou achtereenvolgens Cherbourg avait raison, Les enfants de Paris, C'est toujours la même chose en Y'en a des bateaux, stuk voor stuk klasse nummers en subtiel begeleid door het ensemble Joss Basseli. Opnieuw boeit Patachou met een unieke voor dracht en dictie, beide door en door Frans. Ze behoort nog steeds tot de topartiesten, verjongt haar reper toire voortdurend en blijft o.m. daar door bij jong en oud geliefd. (Phi lips Medium EP 432709). Patachou: door en door Frans. TJreak it to me gently en So Deep zingt Brenda Lee op Brunswick- single, een plaat met een sentimen tele en een pittige kant. Brenda heeft een metaalachtige stem, een wat ge knepen geluid, waarmee ze vooral syncopisch een aardig effect bereiken kan. In beide opnamen solieert ze met orkestbegeleiding in een recita- tieve stijl. Afgetbeten en met scher pe uithalen, aangepast aan het rock- achtige genre, waarin we haar niet zo erg bewonderen. (Brunswick sing le 12244). Tfen merkwaardige maar interes sante interpretatie van twee oude bekende geeft de vocalgroup The Sensations op Funckler EP. Een straffe hoempa-muziek is de achter grond voor de experimenteel klin kende vertolking van „Music, Mu sic" en „Let me in", waarin ene Yvonne de toon aangeeft. The Sen sations zoeken het in een opvallen de klankkleur, die rijkelijk met rit mische variaties wordt gestoffeerd. En het resultaat is echt niet onaar dig. (Fuckler AR 45060 single). (Advertentie) Twist-Talk is Jack Hammer derde plaat. Binnenweg 7 Rotterdam Beyerlandselaan 72-78 Rotterdam Groenmarkt 29 Den Haag Grote Marktstraat 5 Den Haag Voorstraat 36 Utrecht Mariaplaats 2 Utrecht Oude Markt 9 Vlissingen asn de voet van de St Jacob ROTTERDAM - DEN HAAG UTRECHT - VLISSINGEN

de Stem | 1962 | | pagina 11