Lopend schooljaar nog geen beslissing over „vijfdaagse Hulde het a Mgr.J. Walcheren Raad Hontenisse besluit: winkels dicht op zondag J. A. Biesbroeck West-Z-Vlaanderen één duivensportwereld in HYPOTHEKEN Dagblad De Slem ZUID-BEVELAND Z.-Vlaanderen Boekenweek in Zeeland gestart Mej. Hopmans nam afscheid van de Raad van Arbeid Eindles van R. .L.S. Goes B. EN W. VLISSINGEN IN DE RAAD: Euvel van wrakkige auto's nog steeds niet opgelost GISPEN Stalen Kasten en Bureaux MIDDELBURG Prachtige opvoering van L icve leugenaar VLISSINGEN A. P. A. v.d. Walle&Zn. Oude dame bij botsing gedood GOES Halfvastenbal van ,.De Instuif" Herenkostuums Bèr Pluijm Openstelling van kreeftvisserij Tarieven voor Oosterschelde- brug Bomenplantdag in s-Heerenhoek PZEM sluit tienduizendste boiler aan Pastoor B. dc Jong te Axel geïnstalleerd GESCHENKEN Zeeuwse honden op internationale show Kerkhof" Doktersdiensten Dienst Dierenartsen HOOGWATER voor betere kwaliteit met meer ruimte KANT00RMACHINEHANDEL Vandaag Morgen Maandag Algemene vergadei K. v. K. voor eilanj DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 31 MAART 1962 De tiende toneelvoorstelling van het seizoen van de ZVTJ te Middelburg is altijd een bijzondere. Dit keer heeft de ZVU de hand weten te leggen op een wel heel bijzonder stuk nl. het Shaw-Kilty-spel „Lieve Leu genaar" (Dear Liar), dat op donderdag in de schouwburg te Middelburg werd gespeeld. Dit toneelspel heeft Jerome Kilty ge bouw op de brieven, die Bernard Shaw en Mrs Patrick Campbelle elkaar gedu rende 40 jaar schreven. Toen mrs. Campbell in 1940 in Pau in zuid-Frankrijk stierf, waren alle brie ven in haar bezit. Haar vriendin is er in geslaagd de brieven, vlak voor de Duitse inval in Frankrijk, naar Enge land te brengen. De Amerikaanse auteur Jerome Kilty nam de uiterst moeilijke taak op zich, van deze brieven een toneelspel te ma ken, zonder aan de karakters van deze belangrijke figuren afbreuk te doen. Hij is daar ten volle in geslaagd en dank zij de voortreffelijke vertaling van mr. E. Elias is deze taal ook voor het Ne derlandse taalgebied van een grote in dringende kracht gebleven. Met een overweldigend meesterschap wisten Ida Wasserman en Paul Steen bergen beide figuren te realiseren. On tegenzeggelijk had Paul Steenbergen, die de tekst van Shaw zei een grote voorsprong. Dat, tegen dit literaire ge weld Ida Waserman zich volledig staande wist te houden, pleit voor haar groot acteertalent. Van Steenbergen moet dan ook gezegd worden, dat hij de showelementen van de humor van Shaw nergens uitbuitte, waardoor het mede mogelijk was voor Ida Wasserman tot dit voortreffelijk tegenspel te komen. Het was voor Paul Steenbergen een graag benutte kans om de satiricus Shaw minder gewicht te geven, dan de gevoelige Shaw, die hij vooral in de scènes van de crematie van zijn moe der en bij het overlijden van de zoon van mrs. Campbell zo treffend naar voren wist te brengen. Dank zij deze brieven, de suggestieve wijze, waarop Jerome Kilty hiervan een spel heeft ge maakt en het meesterlijk acteertalent van Ida Wasserman en Paul Steenber gen, kregen wij een levensecht beeld van beide figuren, zo boeiend, dat men ver gat, dat er vrijwel geen gelijkenis was van beide acteurs met de personen, die zij gestalte gaven. Hoewel door ziekte van velen de zaal niet geheel bezet was en de aanwezigen na aan de griep toe waren, slaagden desondanks Ida Wasserman en Paul Steenbergen er in het publiek zodanig te boeien, dat geen kuchje gehoord werd. Een bewijs te meer voor hun meesterschap en hulde aan het publiek, dat dit meesterschap zo wist te waar deren. C.B.A. Geslaagde Gastliuisfeestavond „Versteviging der onderlinge banden tussen de leden," aldus de heer W. Kruit, voorzitter van de personeelsvereniging „Gasthuis" tijdens zijn openingswoord bij gelegenheid van de feestavond in het City theater, „is het doel der vereni ging." Deze woorden werden bevestigd tijdens het afwisselend en beschaafde programma, dat door eigen krachten voor het voetlicht werd gebracht. Na de pauze werd het blijspel „Blanco strafregister" ten tonele gebracht, waar bij vooral A. N. van Baaren op passende wijze voor de nodige humor zorgde. Dokter Stevens zorgde voor de nodige dankwoorden aan de medewerkenden. Een gezellig samenzijn met medewer king van het kwartet Grenewaud besloot deze geslaagde avond. GEMEENTERAAD NAAR DE POLITIE De Vlissingse gemeenteraad zal op een woensdag in april en bloc naar het politiebureau gaan. Niet om zich te verantwoorden voor „eventuele snode daden", maar om uit de mond van commissaris Marion iets wijzer te wor den over de werkwijze van de plaatse lijke politie. Dit werd besloten in de gisteren gehouden gemeenteraadsver gadering. Het socialistische raadslid G. Geldof vroeg de burgemeester, „of we toch nog terug magge". Burgemeester Kolff: „Dat hangt ervan af of u zich goed gedraagt." (Advertentie) Administratie- en Assurantiekantoor TABAKSTRAAT 20 HULST Tel. 01140-2824 In alle vroegte heeft zich op de krui sing Schotelweg-Noordweg onder de ge meente St. Laurens een botsing voorge daan met dodelijke afloop. Omstreeks kwart over acht fietste de 74-jarige mevrouw W. Wisse-Brouwer op de Schotelweg. Gekomen bij de krui sing wilde zij de Noordweg oprijden, maar verleende daarbij geen voorrang aan de van rechts komende autobus van Streekvervoer Walcheren. De bestuurder L. N. uit Souburg kon een aanrijding niet meer voorkomen. Mevrouw B. werd zwaar gewond naar het gasthuis te Middelburg vervoerd, waar zij enige minuten na aankomst is overleden. Dagblad poot Zeeland Rayonkantoor vooi Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst. Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur: P.G Kuypers. tel 3327 Rayonbeheerder. L. K M de Jong Rayonkantoor voor WalchereD en Z - Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252 Ray on be he er derJ Fait Pry's voor losse ad verten tiet oestemd voor de editie voor Zeeland t 6,15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 2^ mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regel* ol minder 6.JO elke regel meer 1 0.15 Bij plaatsing ook id Brabantse oplage resp t 1.50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Na de bijzonder geslaagde carnavals avond gaat de r.-k. Instuif „Jong Goes" zondagavond een halfvastenbal organi seren. De instuifavond in schouwburg Juliana zal weer onder leiding staan van de bekende dans- en showband The Goodwill Partners onder leiding van A. Goddrie. Als extra attractie staat voor deze avond het optreden van een mu zikaal trio op het programma. Ook wordt op deze avond de danswedstrijd voortgezet. De stand in de competitie is op het ogenblik: 1 de heer C. Rijk en mej. J. Buysrogge, 16 punten; 2 de heer A. Pieters en mej. H. van Stee, 13 pun ten, 3 de heer P. de Jonge en mej. C. Vermuë 11 punten; 4 de heer Th. Ja cobs en mej. J. de Jong, 10 punten. SIMAV1-COLLECTE Van 2 tot en met 7 april wordt de SIMAVI-collecte gehouden. Deze vereni ging heeft zich ten doel gesteld de me dische nood in de tropenlanden te ver minderen. Hansweert HALFVASTENBAL De plaatselijke korfbalvereniging „Zee- landia" zal in de zaal „Thalia" van de heer Breijaert een dansavond geven ter gelegenheid van halfvasten. Men hoopt uit de baten van deze avond de finan ciële positie van de vereniging te ver sterken. Kruiningen BESTUUR BEJAARDENBOND De bond van ouden van dagen is in vergadering bijeen geweest. Belangrijk ste onderwerp was de bestuurssamen stelling. Het bestuur werd als volgt gefor- meer. D. de Jonge, voorzitter, mevrouw I. Rijk-Begheijn, secretaresse; G. Duin dam, penningmeester. Als vice-voorzitter zal fungeren de heer E. Lavooi. De heren A. Marteijn en A. Dek zijn aan het bestuur toege voegd om bij afwezigheid of anderszins de functies van resp. secretaresse en penningmeester waar te nemen. (Advertentie) ST.-JANSTEEN A ardenburg RAADSVERGADERING Tegen maandag 2 april aanstaande om vier uur is de Aardenburgse raad bijeen geroepen. De agenda is ditmaal niet erg groot. Onder meer komen voor de reali sering van het bouwvolume voor 1962, subsidiëring van de bibliotheken, de aan schaffing van buitenspeelmateriaal voor de algemene Aardenburgse kleuterschool en het verlenen van een bijdrage voor de veekeuring te Eede. Clinge OUDERAVOND In de St.-Bernardusschool was weer een ouderavond georganiseerd voor de ouders van de schoolgaande kinderen. Evenals voorheen was er een grote be langstelling. Inderdaad blijkt, dat de ouders met de behaalde resultaten van hun kinderen goed op de hoogte willen zijn. Terwijl zij ook een en ander willen vernemen van het onderwijzend perso neel, dat op een dergelijke avond in de klas aanwezig is. Deze band tussen ouders en onderwijzend personeel kan van grote invloed zijn op de studieprestaties van het kind. Sl.-Jansteen AFSCHEID KAPELAAN VAN DER HEIJDEN In de v.g.l.o-school is onder grote be langstelling de afscheidsreceptie gehou den van kapelaan van der Heijden i.v.m. zijn overplaatsing naar Rijsbergen. Bij deze gelegenheid heeft het gemengd zang koor St.-Cecilia enkele nummers gezon gen, waarna pastoor Preijers en de heer Backx de scheidende toespraken. Zicht baar ontroerd dankte kapelaan van der Heijden. Zeeland is sinds gisterenavond z\jn eigen boekenweek ryk. De week is ge start met een boekenbal, gehouden in de Schouwburgzaal van Britannia, die op stemmige wijze versierd was door de Zeeuwse kunstenaars Antoine Mes en Piet Rijke. Onder de vele genodigden werden on der mew opgemerkt b. en w. van Vlis- singen en de auteurs Willem Ensinck, Hans Verhagen, Henri Arnoldus en drs. M. C. Verburg. De heer P. Bikker heette namens de afdeling Zeeland van de Nederlandse boekverkopersbond de vele genodigden welkom, waarna de schrijver Pierre Janssen een litteraire keuvel hield onder de titel „Kunstgrepen met boeken". Deze aanvankelijk op het komische effect be rekende spreekbeurt kwam gaandeweg op een ernstig terrein, de grote inspan ning welke de geboorte van een boek aan de schrijver kost. Na de pauze trad de Rotterdamse onderwijzer-cabaretier Gerard Cox op. Zichzelf begeleidend op de gitaar bracht hij nummers uit eigen repertoire. De avond werd besloten met een zeer geanimeerd bal, waaraan een Dordtse combinatie onder leiding van Henk van Buul medewerking verleende. Op 1 april zal de vangst op kreeften met korven wederom worden openge steld. Gezien het koude weer en de nog zeer lage watertemperatuur, (deze is on geveer 5 graden lager dan normaal om deze tijd van het jaar), zijn de verwach tingen niet erg hoog voor een overvloe dige vangst. De berekeningen voor de vaststelling van de tarieven voor de Oosterschelde- brug zijn opgezet op basis van het vol gende: de bestuurder van een vervoer middel is voor zijn persoon afzonderlijk tol verschuldigd 0.25; rijwielen met of zonder hulpmotor 0.50; motorrijwiel op twee wielen 1; personenauto, motor met zijspan en bestelauto's, bakfietsen, tractoren zonder aanhangwagen en mo torcarriers 2.50; lichte vrachtauto's, takelwagens, tractoren met aanhangwa gen 4; zware vrachtauto's met een laadvermogen van meer dan 5 ton, tou ringcars die ingericht zijn voor meer dan 7 personen en een personenauto met aanhangwagen 5; autobus of touring car ingericht voor meer dan 20 personen, de bestuurder niet inbegrepen, 6; vrachtauto's met aanhangwagen, trekker met oplegger, tractor met twee aanhang wagens f 7. Bij de berekening is men er van uit gegaan dat het tarief van 2.50 van toepassing zou zijn op 70 procent van het aantal auto's. Vrijdagmorgen werd in een der dienst- lokalen van de Raad van Arbeid Middel burg, in tegenwoordigheid van het vol tallige personeel, afscheid genomen van mej. J.C. Hopmans uit Goes, die per 1 april de dienst met pensioen gaat ver laten. Nadat de voorzitter van de Raad van Arbeid, mr. J. Kolkman, de ambtelijke loopbaan van mej. Hopmans de revue had laten passeren, waarbij hij vooral de goede zorgen, die zij in de loop der jaren steeds aan de jongste bedienden be steedde, nog eens nadrukkelijk onder streepte, bood hij haar namens het per soneel een fraaie ets van Middelburg aan. Ook de bureauchef, de heer Chr. de Bruijn, belichtte de verdiensten van de jubilaresse, die helaas de laatste maan den wegens ziekte, waarvan zij gelukkig weer hersteld bleek, verstek had moe ten laten gaan. Hij bracht haar, even eens namens het personeel, een fraaie bloemenhulde. De heer J.L. Strooband, chef van haar afdeling, bood namens het personeel er van een cassette theelepeltjes aan. Juf frouw Hopmans, die met haar opgewekt heid en een flinke dosis humor deze ge animeerde afscheidsbijeenkomst tot een soort „Dit is uw levensprogramma maak te, dankte tenslotte op de haar eigen wijze. De Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes zal dit jaar haar eindles houden op vrijdag 13 april. Behalve de uitreiking van de diploma's zijn in deze plechtigheid een lesuur landmeten - waterpassen en een lesuur economie ingepast. Ook zal door ver schillende genodigden een enkel woord worden gesproken. (Advertentie) (Advertentie) In 's-Heerenhoek zal maandag een bomenplantdag worden gehouden. De jongens en meisjes van de hoogste klas van de lagere school zullen een vijftig a zestig bomen en heesters op een aan gewezen plaats in het dorp planten. Het zullen voornamelijk essen en eiken zijn. Burgemeester Waelput toonde zich bij zonder enthousiast over dit plan, dat uitstekend past in de gemeentelijke plannen om 's-Heerenhoek een nog fraaier aanzien te geven. In totaal zullen namelijk tien- tot vijf tienduizend planten, heesters en bomen worden geplant om een fraaie groen strook te krijgen van de Molendijk tot aan de kleuterschool. „Er is een plaats in Nederland waar men de gebouwen in een park heeft ge zet. Wij doen het andersom en zetten een park tussen de gebouwenaldus burgemeester Waelput. Aan deze boomplantdag die ook in diverse andere Nederlandse plaatsen wordt gehouden, werken mee De Kwe kerij 't Westhof van 't Westeinde te 's-Heer Areridskerke en de N.V. Grontmij. Voor de kinderen zal aan deze dag, die bedoeld is om hen wat meer liefde voor de plantenwereld bij te brengen, een verrassing verbonden zijn. In ijltempo heeft dc Vlissingse raad zich gistermiddag door een vrij lijvige agenda gewerkt. Er was trouwens wei nig aanleiding tot uitvoerige ontboeze mingen, omdat de agendapunten daartoe geen uitdaging boden. Pas bij de rond vraag kwamen enkele leden los. De heer J. J. Kempe (Arbeid) informeerde naar de mogelijkheden van een vijf daagse schoolweek in Vlissingen en vroeg of het college cijfers van de in gestelde enquête kon overleggen aan de raad. Verder wilde hij weten of het juist was dat de bijzondere scholen deze zomer een proef zullen nemen met de vijfdaagse schoolweek. Wethouder W. Poppe antwoordde, dat er veel bezwaren waren tegen invoe ring van de vijfdaagse schoolweek in de Scheldestad. De commissie van toezicht was er zonder meer tegen, de Neder landse Onderwijzersvereniging had vak technische bezwaren en Volksonderwijs en de ouderraad waren al evenmin De afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen van de Zuid-Neder landse Bond van Duivenhouders heeft de knoop radicaal doorge hakt en een daad verricht, welke als voorbeeld kan gesteld worden voor de door tweedracht zo aange taste Z.N.B. In een tijd, dat versnippering een wan; plaag dreigde te worden, is het juist de kleine afdeling west-Zeeuwsch-Vlaan- deren welke één geheel is geworden Vijftien verenigingen in één groot ver band. Vanaf Dourdan alle w.-Zeeuwsch- Vlaamse duiven in één groot concours! Vluchten van plm. 2000 duiven zullen wy deze zomer meemaken. Kampioen worden in een dergelijke combinatie is zeker geen sinecure. De ingebruikname van het tiendui zendste huurreservoir voor heet water (boiler) is gepaard gegaan met enige feestelijkheid. Mevrouw O. Srutek te Bruinisse, die de huurster van de 10.000ste boiler in Zeeland was kreeg bezoek van de hoofd ingenieur voor de noordgroep van de PZEM, ir. M. A. L. Beun, ctt van de heer G. C. But van de afdeling ver- bruiksontwikkeling. Installateur Huibers te Bruinisse die de „jubileum-boiler" had geplaatst en aangesloten, was ook aanwezig. Behalve de gelukwensen die mevrouw Srutek kreeg werden haar door de P.Z.É.M.-vertegenwoordigers een regel baar strijkijzer en een badkamerstraal- kachel aangeboden. (Van onze redacteur) Het einde der vierjarige zittingsperio de van de huidige gemeenteraad te Hon tenisse betekende voor de pers een nieuw begin! Want bij de aanvang der gisteren gehouden vergadering bleek het verslaggeverstafeltje zo waar gebukt te gaan onder een indrukwekkende stapel informatieve agendabijlagen, waarnaar de penneridders (zoals we in ons laatste verslag duidelijk hebben gesteld) sinds jaar en dag tevergeefs hebben uitge zien Tijdens de rondvraag, die een 15 pun ten tellende agenda afsloot, kwam pu bliekelijk tot uiting dat niet alleen de scribenten hiermee in hun schik waren: met name de heren J. Wesemael en R. Rademakers toonden zich ten zeerste in genomen met di+ feit, dat zij schetsten als een grote verbetering in het open- baarheidsbeleid van het gemeentebe stuur. Wat tijdens die rondvraag verder nog ter sprake kwam was voor bepaalde buurtschappen in de gemeente stellig niet zonder plaatselijke betekenis, doch zo nu en dan moest daarbij de welda dige koffiegeur wel eens wedijveren met de politieke reuk, waarin duidelijk de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen te proiven vielen. Oveit*»ns bleef de „stemming" geluk kig niet beperkt tot het zuiver-politieke vlak, doch zij was ook in de dagelijkse zin van het woord dominerend, al dreig de dan ook enig misverstand tussen de heren G. van Leuven en J. van Wese mael bij het voorstel tot financiële me dewerking aan de modernisering van het terrein rond de r.-k. kerk te Groe nendijk. Het kerkbestuur heeft hiertoe namelijk een verzoek ingediend, dat het vernieu wen van de verharding aan de voorzijde der kerk behelst en het aanbrengen er van aan de noordzijde, waarin dan te vens ruim 100 rijwielblokken zullen wor den aangebracht. Ter compensatie wil het kerkbestuur dan gratis een strook grond in gebruik geven aan de gemeente om de inrit Groenendijk - Kerkdreef aan merkelijk te verruimen. Voorgesteld wordt om de onkosten gezamenlijk te dragen, hetgeen voor de gemeente zou neerkomen op f 8010,-. Er zal echter een verdeel kast van de P.Z.E.M. moeten wor den verplaatst, hetgeen zo ongeveer f 700 gaat kosten, zoals bij en w. pas gisteren, vernamen. Hun voorstel, dat deze extra belasting niet voor gemeentelijke rekening gaat komen, vond de heer Van Leuven nogal kienterig. Waarna de heer Van Wese mael zich als lid van het kerkbestuur een voortreffelijk pleiter toonde voor de ze instantie „die tenslotte haar grond gratis afstaat en dan n.b. nog onkosten voor haar rekening zou moeten nemen". Na ijlings (fluisterend) beraad met zijn beide wethouders ging de burge meester tenslotte spontaan door de knie- en: het gemeentebestuur wil dan die bij komende kosten wel dekken, waarmee het vroedschappelijk gezelschap unaniem akkoord ging. Wat niet het geval was met het voor stel inzake een nieuwe winkelsluitings- regeling. De r.-k. middenstandsvereni ging te Kloosterzande heeft nl. gevraagd om een beslissing inzake het al of niet openstellen van winkels op zondag, be nevens de verplaatsing van de koop avond van woensdag naar vrijdag. Na een enquête betreffende de sluiting op zondag is geblekendat van de 81 deel nemers er 47 voor en 30 tegen sluiting zijn. Er werd geruime tijd gediscussieerd alvorens dit voorstel op verzoek van de heer Comelissen in stemming kwam. Daarbij zegevierden b. en w. en de mid denstandsvereniging met 8 tegen 2 (Cor- nelissen en Van Wesemael). Over nog twee andere voorstellen werd hoofdelijk gestemd: de bouw van zes woningwetwoningen te Kloosterzan de (bouwvolume 1962) door de Kath. Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereni ging, waarmee met name de heren Cor- nelissen en Dobbelaer het niet eens wa ren, voor zover het de vestigingsplaats betreft, want Terhole grijpt er weer naast! Waarop de voorzitter laconiek herinnerde aan het feit, dat dit kerk dorp verleden jaar het hele bouwvolume (4 woningwetwoningen) kreeg toegewe zen. En tenslotte kwamen nog stembrief jes te pas aan de benoeming van een lid van de gemeentelijke dienst voor so ciale zaken, welke functie nu vervuld gaat worden door de heer A. J. Verdur- men te Kloosterzande. Voor de jeugdafdeling van de plaatse lijke voetbalvereniging werd in principe vastgelegd dat ze in 1963 kan rekenen op een subsidie van minimaal f 250. Daaromtrent moet overigens t.z.t. de nieuwe gemeenteraad definitief beslis sen. Besloten is daarom deze kampioen schappen naar waarde te honoreren. Om hiervoor de benodigde gelden ter be schikking te krijgen is besloten op 7 en 21 april a.s. respectievelijk te Schoon dijke en te Oostburg een verkoop van jonge duiven te organiseren. Om zes uur worden deze, door alle prominente mel- kels geschonken jonge duiven, tentoon gesteld, waarna ze bij opbod worden verkocht. Het bestuur, dat reeds een behoorlijk aantal schenkingen ontvangen heeft, ver wacht van diverse leden nog een royale bijdrage! Nog teveel leden hebben hun inschrijving niet verstuurd. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, dat in ge heel Nederland bekend staat als een sterk fondcentrum, heeft door deze daad een nieuwe injectie gekregen tot grotere bloei van het fondspel, dat nu bereik baar is voor iedereen. Gisteravond is te Axel de z.e.h. B. de Jong geïnstalleerd als pastoor van de St.-Gregoriusparochie. Begeleid door deken A. G. Koopmans van Hulst, mgr. J. Plasschaert, presi dent van het Groot-seminarie te Hoe ven en andere geestelijken, betrad de nieuwe herder door een haag van rof felende tamboers van Thalia's drum band de tot in alle hoeken gevulde pa rochiekerk, waarin naast de gelovigen der parochie ook hadden plaatsgenomen burgemeester en wethouders, de do minees, doktoren en notabelen der ge meente en afgevaardigden van de ver schillende plaatselijke verenigingen en instellingen. De installatie geschiedde door deken pastoor De Jong de taak van de pas- geïnstalleerde belichtte. Een avondmis met volkszang besloot de kerkelijke plechtigheid. Alle aanwe zige parochianen maakten van de gele genheid gebruik om pastoor De Jong nog voor het verlaten van de kerk geluk te wensen. Voor de genodigden werd in het Ge- zellenhuis een receptie gehouden, waar bij mr. de Kort aan pastoor De Jong de diverse aanwezigen voorstelde. In een korte speech wees de heer de Kort op de goede verstandhouding die er te Axel heerst onder de diverse ge zindten, op welk motief de pastoor gaarne inhaakte. Ook hij meende dat een goede verstandhouding het gemeen schapsleven en alle gelovigen ten goede zal komen. Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 247» Op de grote internationale hondenten toonstelling te Brussel werden door Zeeuwse inzenders de volgende resulta ten behaald: De heer J. F. Blanksma te Goes met elandhond: kampioenschap, C.A.C. IB en C.A.C.dames Ganseman en Lokerse Kapelle met Groenendaler U; mevr. van Dongen-Krijnen Oostburg met langha rige dashond ZG; de heer D van Maris Vlissingen met cockerspaniel U; Ir. A. E. Bruijning, Goes, met cockerspaniel U en Z.G. Advertentie) enthousiast. Tegen een proef zou men geen bezwaren hebben. Uit een vorig jaar opgemaakt rapport is gebleken, dat er door het publiek wei nig aandrang uitgeoefend wordt om de jeugd op zaterdagmorgen vrij te geven. Zelfs was er totaal geen ongeoorloofd schoolverzuim geconstateerd. In augus tus staken de hoofden van scholen dan ook de koppen bij elkaar en stelden voor, niet aan een vijfdaagse te begin nen om vaktechnische redenen. Boven dien wilde het onderwijzend personeel dat de vrije woensdagmiddag gehand haafd bleef. B. en w. besloten dan ook om in het seizoen 1961-1962 geen experi ment uit te halen. Dit voorjaar zullen zij de zaak opnieuw bekijken. 99 De heer E. de Priester (Arbeid) wees het college op het feit, dat in verschil lende straten van Vlissingen series oude auto's geparkeerd staan. Hij noemde als voorbeelden de Glacisstraat, de Hercu les Segherslaan en de Sottegemstraat. Mevrouw Kint-Picavet (KVP) zei het iets plastischer. Zij merkte op dat de Hercules Segherslaan wel een beetje op een auto-kerkhof lijkt. „De straat staat vol wrakke wagens". Zij vroeg het col lege maatregelen te nemen waardoor de bewoners van de oude vehikels (soms zonder motor en zonder banden) voor hun deur verlost worden. Burgemeester mr. B. Kolff zei dat deze kwestie ook alle aandacht van b. en w. heeft. De politie tracht al enige tijd dit „parkeren" in goede banen te leiden, maar tot dusver is dit nog niet gelukt. Slechts in één straat is proces verbaal opgemaakt. De voorzitter overwoog of het mogelijk zou zijn de politie-verordening te wijzi gen om haar ten opzichte van dit par keren" hanteerbaarder te maken. De heer H. B. J. Knoop (WD) vroeg het college of het mogelijk is ter ge legenheid van het zilveren huwelijks feest van de koningin aan de openbare scholen tegels uit te reiken. B. en w. zullen zien of dit nog kan uit het reeds door de raad verstrekte krediet. Tegen het saneringsplan tweede fase 54 zijn bezwaarschriften ingediend. Dit ontlokte de heer Knoop de opmerking of er nu vertraging in de uitvoering van de tweede fase zou optreden. „Wanneer wij geen bezwaarschriften ontvangen hadden", aldus de voorzitter, „zou de zaak allicht vlotter verlopen zijn. De bezwaarschriften eisen echter enige be studering en dit kost tijd." De eigenlijke agendapunten passeer den zonder commentaar de revue. De raad besloot tot aankoop van een groot aantal panden in het saneringsgebied eerste fase en tot het toetreden als lid van de Nederlands-Belgische Vereniging Zeeland tegen een jaarlijkse contributie van 25 gulden. Voorts verstrekte de raad een eenmalige subsidie aan de Speeltuinvereniging „Vlissingen Oost" van f 126,70 en een bijdrage a fonds perdu van f 3500 aan de Speeltuinver eniging „Oude Stad". Een krediet van f 2300 werd verleend voor de aanschaf van klein gymnastiek- materiaal ten behoeve van de openbare en christelijke ulo-scholen. Tenslotte be sloot de raad tot het onderhands opdra gen van het onderhoud van de straten voor 1962 aan de heer J. Kraaij te Sou burg voor f 69.747. Dit weekeinde nemen waar: voor Axel dokter Kals; voor Cadzand, Retranche- ment, Sluis en Zuidzande dokter de Meyer uit Sluis; voor Terneuzen dokter Hoving; voor Kloosterzande dokter Ter burg; voor IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat de heer Lievens; voor Oost burg en Aardenburg dokter Rijk uit Aardenburg, tel. 01177-466; voor Goes dokter Weiten, tel. 01100-5306; voor Mid delburg dokter Simons, telefoon 01130- 2191, bij geen gehoor 3543; voor Vlis singen dokter A. van Dijk, tel. 01184- 3459; voor 's-Heer Arendskerke, Wol- phaartsdijk en Heinkenszand dokter A. J. Vos, tel. 01198-231; voor Kruiningen, Krabbendijke, Rilland-Bath en Hans- weert dokter Kamps, tel. 01135-343; voor Driewegen en 's-Heerenhoek dokter J. Geldof, tel. 01195-275; voor Borssele en Nieuwdorp dokter H. M. J. Kievit, tel. 01105-203; voor Hoedekenskerke en Kwa- dendamme dokter Wöstmann, tel. 01195- 450. De dienst dierenartsen is als volgt ge regeld: voor Oostburg, Sluis en Groede de heer Kapsenberg uit Sluis, tel. 225- 01178; voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw-Namen; voor Zaamslag, Axel en Sas van Gent de heer de Haas uit Zaamslag, tel. 01153-366; voor Goes de heer Elzerman, tel. 01100-5259; voor Kruiningen de heer Boneschanser, tel. 01130-233; voor Kortgene en Hein kenszand de heer Hoek, tel. 01106-308. (Advertentie) Morgen, zondag 1 april, gelden voorde provincie Zeeland de volgende hoogwa terstanden: Hansweert 12.12 en 0.00 uur; Terneuzen 11.37 en 0.00 uur; Vlissingen 11.10 en 23.38 uur; Wemeldinge 12.40 en 0.00 uur. Maandag 2 april: te Hansweert 0.39 en 13.21 uur; Terneuzen 0.08 en 12.38 uur; Vlissingen 12.11 en 0.00 uur; Wemeldinge 1.19 en 13.53 uur. b.g.g. 2591 resp. vanaf 198,- en 170,50 Levering: UIT VOORRAAD Gentsestraat 21 a-23' Hulst, tel. 01 140-2080 GOES Grand 19.30 uur Spartacus, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Spartacus, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur De plunderaars, 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 19.30 uur Spartacus, 14 j. Luxor 19 en 21 uur Sergeant X van het vreemdelingenlegioen, 14 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Manuela IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Sag mir Adieu, a.l. HENGSTDIJK P. v. Dijk 15.30 uur Palingschieting SAS VAN GENT Olympia 20 uur Voor liefde geschapen AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur O sole mio, a.l. TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur Spookdivisie Brandenburg, 14 j. Luxor 20 uur Vrijgezellenflat, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Vergelding, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De wilde deserteur, 14 j. W. v. Swaal 15 uur Schieting KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting AARDENBURG 's Lands Welvaren 18 uur Vrijgezellen- bal LAMSWAARDE Patronaat 19 uur Bonte avond 10 x 10, 16 jaar ANTWERPEN KVO 19.30 uur Faust W ATM weet er wel raad op 1 BREDA Ginnekenweg 41 Tel. 36547 w a s s e r ij s 1 o m e r ij DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur Manuela IJZENDIJKE Hofzicht 17 uur Tarzans verborgen schat, 14 j. 18.30 uur Dansen. 20 uur Sag mir Adieu, a.l. HELLESTRAAT L. Janssens 15 uur Schieting SAS VAN GENT J. Maes 19 uur Halfvastenbal Olympia 14.30 uur Onder kruisvuur, 17 en 20 uur Bij de blonde Katrijn AXEL Het Centrum 15.45 uur O sole mio, a.l., 20 uur Klokslag middernacht, 14 j. TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur Spookdivisie Brandenburg, 14 j. Luxor 14 uur Spookdivisie Branden burg, 14 j., 16.30 en 20 uur Vrijgezellen- flat, a.l. OOSTBURG Ledel 14 uur Een tikkeltje diefstal, a.l., 16.30 en 20 uur Vergelding, 18 j. HULST G. Lijbaart 15 uur Schieting Bioscoopgebouw 15, 18 en 20.30 uur Nur der Wind, 14 j. Zaal Oosterom 19 uur Dansen ABSDALE C. Cocqheijt 15 uur Schieting GRAAUW V. de Caluwe 15 uur Schieting KOEWACHT R. Vermeire, P. v. Hove en A. de j Schepper 15 uur Schieting HEIKANT Ch. de Bruijn Topbiljartwedstrijd KEMZEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Grote schieting I PHILIPPINE L. Haers 14.30 uur Schieting goes Grand 14.30 en 19.30 uur Spartacus, 14 j. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Spartacus, 14 j. Electro 15.30, 19 en 21.15 uur De plun- deraars. 14 j. VLISSINGEN Alhambra 14.30 en 19.30 uur Spartacus, I 14 jaar I Luxor 15, 19 en 21 uur Sergeant X van het vreemdelingenlegioen, 14 j. 'S-HEERENHOEK P. Rijk 15.30 uur Schieting Vrije Schutters gent KNS De fluitketel ANTWERPEN KVO 14.30 uur Het Driemeisjeshuis; 19.30 uur Faust GOES Grand 19.30 uur Spartacus, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Spartacus. 14 j. Electro 19.30 uur De plunderaars, 14 j VLISSINGEN Alhambra 19.30 uur Spartacus, 14 Luxor 20 uur Sergeant X van he' vreemdelingenlegioen, 14 j. ST. JANSTEEN R.-K. Jongenspatronaat 19.30 uur Voorlichting B.B., 16 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Bij de blonde Katri]rl AXEL Het Centrum 20 uur Klokslag nacht, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Vrijgezellenflat, a.l. CLINGE OOSTBURG Ledel 20 uur Vergelding, 18 J. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Nur der Winc| 14 jaar f Toen mgr. Baeten in sep| van het vorig jaar zijn als bisschop van Breda maaktehebben we met wo beeld uitvoerig aandacht l aan zijn persoonzijn rijkg. leven en zijn talrijke wèrkl willen dit nu niet herhalen1 nu morgen het uur van het nitieve afscheid slaat, is hl toch een behoefte, daaraal een enkele woord te wijdel pontificaat van mgr. Baeten gestaan in het teken van de opbouw na de beklemmen1 verwoestende o'orlogsjaren. als coadjutor van mgr. HoiI later als bisschop heeft *mgrl ten een belangrijk deel val aandacht geschonken aan dl deropbouw é'rT'ilieinJbbóuióI kerken, aan het verrijzen vel nieuw en schoon IJpelaar. merkend was daarbij de waarop hij zonder bijzonder taculaire acties, maar wel I goed-doordachte activiteiter I benodigde enorme geldsoi ging inzamelen. Het mandj\ eenvoudige mandje van het\ schoppelijk Noodfonds, iedertl dag weerkerend, geen groots! dragen vragend, maar heel gelovige volk telkens weer I zijn plicht zettend, dunkt on\ rakteristiek voor de eenvoud, tevens voor de methodische l de rustige maar gestage en nil aflatende activiteit van dezef cesane Herder. Die eigensa pen wekten steeds weer dl wondering van allen, die mei in contact mochten treden, I contactdat waarlijk niet m\ te bereiken was. Mgr. Baetel steeds de tegemoetkomenL zelve. Hij hield ook de vingl de pols, waar het ging of nieuwe stromingen, welkef baan braken en breken. Zijn deel getuigde steeds van wichtigheid en bezonnenheid oprichting van het weekblao de originele naam „OnderL sproot voort uit zijn initiati\ het ondervond voortdurend aanmoediging. Een bijzondere taak, die ooJcl tact vergde, wachtte hem, F het bisdom werd uitgebreid I delen van de Haarlemse en I sche diocesen. Hij had begrip psychologische en andere gangsmoeilijkheden. De integ heeft zich zodanig voltrok dat niemand het een last onder de nieuwe kromstaf te We zouden zo door kunnen wiet het aanstippen van de zijdige facetten in dit bissch leven. We willen echter nietL voerig worden en hebben slJ enkele lichtflitsen laten spl over het monument van actiri ten van Breda's zesde bissch<| Si) dit afscheid past een van hulde en innige danktI beid. Morgen mogen velerm kathedraal aan de Haven te Bj bevolken, om God te prijzen loven om het geschenkdat deze bisschop ontvingen. v zullen op de receptie willen schijnen, welke van omstrl 'jglf twee tot drie uur in f bisschoppelijk paleis plaatsv L orn te getuigen van hun erkel hjkheid. 1 En in allen leeft de tvensjl Tftgr. Baeten nog een gezegi I Levensavond moge genieten, f diocees zal zeker in zijn gedac l en gebeden een ereplaats bli| 77i nemen. lo„e Kamer van Koophandel en L0or de Zeeuwse eilanden alelmpn® 18 april haar eerstvd word? ?C ^?rladering houden. Ded band mï. Middelburg vergaderd I aan d?e* de uitbreiding van de k;J zichtigd die zullen word

de Stem | 1962 | | pagina 2