JACQUES BRELL SPA Jk m Zwart o p Wit J I 1 Herfst in I New Yorkl vanavond in Domino Vier dode Programma wij ziging voor hedenavond Internationals flauw Marie-Cecile voor Belgische televisie Het Brab. Orkest voor de radio GRAND NATIONAL OP T.V. voor uw gezondheid en uw genoegen Luister naar aa Terugblik Radioprogramma J}E Belgische zanger Jacques Brell heeft deze week volop gere peteerd in „Marcanti" te Amsterdam voor zijn optreden van vanavond in het programma „Domino", dat onder regie van Thijs Chanowski door de AVRO-tv op de beeldbuis zal worden ge bracht. Hierbij een geslaagde opname van de chansonnier, wiens ster zo snel gestegen is. VLAAMSE AUTEURS IN KLANKBEELD Turnreportage uit Oostenrijk mors vrij Sfem-feuilletori Televisieprogramma morsvrij BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 23 MAART 1962 rve Zeeuwsch-Vlaamse zangeres Marie- Cécile Moerdijk die reeds in Vene zuela, Turkije en onlangs in Wenen voor de tv zong, zal zondag 25 maart a.s. om 20.30 uur voor de Belgische tv zingen. Brussel Nederlands programma. Woensdag 4 april kunnen wij haar weer zien en horen voor de Neder landse tv. Op deze beide tv-uitzendin- gen wordt zij begeleid door het speciale orkest van Laguestra. Haar radio-optreden voor de eerst volgende dagen is als volgt: Dinsdag 10 april om 20 uur in het programma „Kleurrijke klanken". Zondag 15 en 29 april weer met haar eigen volks liederen-programma „Marie-Cécile zingt". Begin mei zal Marie-Cécile enkele grote opera-aria's zingen met het orktst van Hugo de Groot voor de KRO. Bij de onafgebroken reeks van con certen welke zij daarbij nog te ver zorgen heeft in alle grote steden van Nederland is er ook een te Middelburg op 6 april a.s. voor „Jeugd en muziek", hierbij wordt zij aan de vleugel bege leid door de Hulsterse pianist Jo Ivens. QP zondag 25 maart a.s. van 23.15-23.55 uur zendt de KRO een opname uit, die werd gemaakt tijdens het concert dat Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans in het Concertge bouw te Amsterdam heeft gegeven op 27 november 1961. Tijdens deze uitzending kunt u luiste ren naar het „Soldatenrequiem" van Martinu m.m.v. het Koninklijk Man nenkoor „La Bonne Espérance" uit Eindhoven en de solist Leo Ketelaars, bas. fot de belangrijkste en spectaculairste paardensportevenementen ter wereld behoort de grand national in Aintree bij Liverpool, die zaterdagmiddag 31 maart weer wordt gehouden. Van 15.00- 15.30 uur wordt er een rechtstreekse Eurovisie-reportage gegeven welke dooi de NTS wordt uitgezonden en waarbij het commentaar wordt verzorgd door Hans E.vsvogel. (Advertentie) een heerlijke thee een lekkere koffie wordt bereid met SPA REINE A ANGEZIEN de reportage van de we- reldkampioenschappen kunstrijden op zaterdag 17 maart meer tijd in beslag nam dan aanvankelijk was voorzien, moest op die avond het programma „Hou je aan je woord" komen te ver vallen. Dit literaire spel zal thans he den, vrijdagavond worden uitgezonden. Het op deze avond door de AVRO te verzorgen televisieprogramma is dien tengevolge als volgt samengesteld: 20.20- 21.00 uur „Flits", 21.00-21.30 uur Su- sana y José. 21.30-22.15 uur Jacques Brell in „Domino" en om 22.15 uur „Hou je aan je woord". Op Hilversum I (402 m - fm 92.6 MHz kan. 19) brengt de NCRV om 20.20 uur het „Primas-programma", dat ditmaal is gewijd aan de lente en o.m. om 21.10 uur het laatste deel van de radiodocumentaire „Wachtend op een duif" bevat. Om 21.30 uur wordt concoursmuziek van de Ned. Fed. van Chr. Muziekbonden uitgevoerd. Piet van Aemstel geeft om 22.00 uur een orgelconcert en om 23.00 uur volgt de „Muziekrevue". Tot slot speelt om 23.40 uur het strijkorkest van George Shearing. Op Hilversum II (298 m - fm 98.6 MHz kan 33) brengt de VPRO om 20.20 uur „Iets voor niets". Om 21.00 uur volgt de VARA met een grand gala-concert o.l.v. Jan Corduwener. Het trio Sem Nijveen speelt om 22.00 uur. Tenslotte is er om 23.10 uur een luchtig voorspel tot een lang week einde. blemen van nu". Om 22.05 uur kunt u kijken naar „Première". Na het journaal biedt dc AVRO* om 20.20 uur de rubriek „Flits" en om 21.00 uur een programma van het vermaarde Spaanse danspaar Susana y José. Om 21.40 uur volgt het optreden van Jacques Brell in de club des vedettes „Domino", zomede enkele deelnemers(sters) aan het Eurovisie songfestival. België Vlaams biedt om 20.20 uur het tv-spel ..Dudley" en om 21.30 uur „Pro- Sidney Carrols televisiespel Herfst in New York", dat gisteravond op het beeldbuis kwam, wil het tragische feit in scène brengen dat een wereldeboerm- de arctrice in Amerika nadat zij de to neelwereld heeft verlaten, in no-time is vergeten. Het toneelstuk, geregisseerd door Frits Butzelaar, had betrekkelijk weinig vaart en de actie groeide via een overi gens knappe dialoog nogal langzaam naar de tragische climax. Daarom had den de spelers en speelsters beslist geen gemakkelijke taak. De vijf leden van de cast kweten zich evenwel op uitstekende wijze van die taak. En dan moeten wij op de eerste plaats Loudi Nyhoff noe men die een verbluffende creatie gaf van de hiervoor bedoelde actrice in de herfst van haar leven. Het leek wel alsof deze rol haar op het lijf was geschreven. Haar voornaamste tegenspeler was Ton Lensink, de beheerste en weinig emotio nele, in een typerende vertolking van de auteur in wienst stuk de actrice-op- leeftijd een bijrol zou moeten spelen. Hilversum I 402 111 VRIJDAG 23 MAART HILVERSUM I, 402 m NCRV: 12,00 Ver- pozingsmuziek rond de dertiger jaren 12,30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw 12,33 Instrumentaal septet: lichte muziek 12,53 Grammofoonmuziek of actua liteiten 13,00 Nieuws 13,15 Lichte grammo foonmuziek 13,45 Russische koorzang (gr.) 14,05 Schoolradio 14,25 Moderne en klassieke muziek (gr.) 15,50 Licht ensemble 16,15 Praatje over kamerplanten 16,30 Kamermu ziek 17,00 Voordracht 17,20 Licht orkest 17,40 Beursberichten 17,45 Kamermuziek (gr.) 18,00 Harmonie-orkest 18,20 De hangmat 18,50 Regeringsuitzending: Intellectuele bruggen bouwers in Amerika en Nederland - II. Mej. dr. J. J. van Dullemen, oud-directrice van de U.S. Educational Foundation spreekt over het fulbright-programma in de prak tijk 19,00 Nieuws en weerberichten 19,10 Op de man af, praatje 19.15 Oude muziek (gr.) 19,30 Radiokrant 19,50 Dameskoor: geeste lijke liederen 20,20 Prisma, gevarieerd pro gramma 21,30 Koninklijke Militaire Kapel 22,00 Kerkorgelconcert 22,30 Nieuws 22,40 LANG Op het station van het plaatsje Llan- fairpwllgwyngyllgogeryciiwyrnclrobw- llantysilio Gogogoch, in Wales, dat voor zover bekend de langste naam ter wereld heeft, werden gisteren voor het eerst perronkaartjes verkocht, waarop de plaatsnaam voluit stond afgedrukt. Tot dusver droegen de perronkaar tjes de algemeen gebruikte afkorting Llanfair P. G. Perronkaartjes kosten normaal twee pennies, maar die van Llanfair P. G. kosten drie pennies, om dat zij groter van afmeting zijn. De volledige naam van het plaatsje be tekent: „De kerk van St. Mary in de schaduw van een witte hazelaar by een snelle draaikolk en bij de kerk van St.-Tysillio in de buurt van een rode groeve". NIEUW Russische medische ontdek king: vitamine P, bereid uit groene theebladeren, bevordert de elasticiteit van de bloedvaten. TELEFOONTJE Dezer dagen luisterden wij het volgende telefoongesprek af: „Hallo. Ja, u hebt een verkeerd nummer gedraaid. O, dat geeft helemaal niet. Het gebeurt mij ook zo vaak. Laatst bijvoorbeeld, toen ik mijn zuster moest bellen. Ze heet De Vries-Pijnappel... Kent u haar? O, o, wat is de wereld toch klein. Hebt u haar de laatste tijd nog gezien? Schattige kinderen heeft ze, hè, en dat geverfde haar staat haar ook goed, vindt u niet? En dan..." ONGEORGANISEERD Zeven leden van een Newyorkse gangstersbende zijn de lievelingen van de brandweer geworden. Zij ontdek ten op weg naar hun zwaar beawakte hoofdkwartier brand in de derde ver dieping van een woonhuis. Onmiddel lijk grepen zij in en redden zes kin deren van tien maanden tot zes jaar oud van de vuurdood, voorzagen hen uit eigen middelen van nieuwe kle ding en zorgden voor voorlopig onder dak voor het gezin. Een der gang sters merkte op: „Wij zullen wel las tig gevallen worden, omdat wij de brand hebben bestreden zonder een lidmaatschapskaart van de vakvereni ging". 32/ „Merkwaardig. Het lijkt wel of u geen pols hebt!" Ter inleiding van de 27e Nederlandse Boekenweek schreef Tom Bouws voor de KRO een radioklankbeeld, waarin op vrijdagavond 30 maart tal van Vlaamse auteurs aan het woord komen. Dit programma, dat is getiteld „Blijde incomste in 't letterkundig hof dei- lage landen" zal worden ingeleid door Z.Exc. Baron F. X. van der Straten Waillet. ambassadeur van België en mr. Y Scholten, staatsecretaris van O.K. en W. In het klankbeeld voert Lia Tim mermans de luisteraars door de tuin der letterkunde, waarvoor o.a. Annie Salomons. Herman Teirlinck, Gerard Walschap, Adriaan Roland Holst, Karei Jonckhere en Felix Rutten hun bijdra gen leverden. Een literaire boodsclnV van Stijn Streuvels wordt op zijn ver zoek voorgelezen door Annie Salomons. Na de nieuwsberichten van 22.40 uur geeft de KRO een korte reportage van de opening van de boekenweek in de Amsterdamse Stadsschouwburg. 1 Advertentie» J)E belangrijke internationale turnont- inoeting tussen de dames- en heren teams van Oostenrijk en Rusland /.al op vrijdag 30 maart in Wenen worden gehouden. Een Eurovisie-reportage daarvan zal op de avond van die dag tussen 22.35 en 23.20 uur via de NTS worden uitgezonden. Het commentaar is van Ab Goubitz. "feze foto toont Ton Lensink als George Hanley en Sigrid Koetse (met pruik) als Jo, zijn vrouw. De opname werd gemaakt tijdens een kostuumrepetitie voor het televisiespel „Herfst in New York" van Sidney Carroll, dat gister avond in een vertaling van Nel Bakker en onder regie van Fritz Butzelaar door de KRO-televisie werd uitgezonden. (Advertentie) oc^ezec^ Is dat nu eigenlijk geen raar be richt. zoals je dat dan in de krant vindtJe leest dat een bejaard man in Amerika overlijdt, dat zijn testament uiordt opengemaakt en dat daarin pre cies alle mensen tegen wie hij gezegd heeft „ik zal je in mijn testament ge denkenverblijd worden met een ple zierige som gelds. Als geroutineerd en derhalve in voldoende mate afge stompt aardbewoner snelt dan vluch tig even de gedachte door jer hoofd: kijk, dat is aardig, en je pakt het volgende bericht bij de kop. Maar eigenlijk is het vreemd. Dat het in de krant moet staan, bedoel ik. En het moet inderdaad, want het is gek dat iemand zijn ivoord houdt. Al jarenlang had de oude baas tegen goede vrienden gezegd: als ik dood ga, sta je in mijn testament- Ja ja, dach ten al die mensen, hij zal daar op zijn hoofd gevallen ivezen, dat doet hij na tuurlijk niethij is wel wijzer. En ze knikten maar eens vriendelijk, als de grijsaard het opnieuw bevestigde, want te stoot een oud man niet tegen het hoofd met onvriendelijke opmerkin gen. Maar kijk, de man ging dood en "Ue mensen tot wie hij de belofte in take ecn erfenisje had gedaan, zes endertig in getal, kregen enige duizen den dollars. Zij incasseerden het in stomme verbazina i „Tegen mi? zeihii nlfiiri ie kriintsPecteur Pieter Auguste Perquin op de het hiiiy nnJn,~ i cen of andere voor hem onnaspeurbare t... cpdeau, als ik steif, bracht wiize het vertrouwen van juffrouw Klaas- 12.) Jan? Die doet zo van alles. De auto schoonhouden en chaufferen als het uit komt. En karweitjes in de tuin en in huis ook. als ze voor de meisjes te zwaar zijn. En hij houdt een oogje op de bakken hier." Ze knikte nors naar de aquaria ,,Nou ja, dat mocht eigen lijk niet veel naam hebben, mijnheer deed het meeste zelf. Maar hij heeft al die dingen de langste tijd gedaan, zo niet." ,,U bedoelt dat nu, na mijnheers dood, de aquaria wel zullen worden wegge daan?" ,,Neen. dat bedoel ik helemaal niet. Als mijnheer was blijven leven, dan zou dat voor Jan geen verschil hebben ge maakt. Met de eerste was hij er toch uitgevlogen. En hij mag nog dankbaar zijr% dat dat alles is. Maar mijnheer is nu eenmaal was nu eenmaal zo bangelijk. Vooral geen herrie, begrijpt u?" „Niet helemaal, juffrouw. Wat had Jan nu precies op zijn geweten?" „Nou, dat natuurlijk." Haar kleine werkhand maakte een felle graaiende beweging. „O, juist. En mijnheer had hem dus tegen de eerste zijn ontslag gegeven? Dat lijkt mij allesbehalve prettig voor hem, het zal hier wel een goede plaats zijn. Wanneer is dat gebeurd? Dat ont slag geven, bedoel ik?" „Maandagmorgen." „Zo, zo. En hoe nam Jan het?" „Hij had niks te nemen. Mijnheer had de bewijzen. Mijnheer had, als hij had gewild, zo de politie kennen waarschu wen. „Is het nogal rustig in zijn werk ge gaan, dat ontslag geven?" „Ik zei toch dat mijnheer alle bewij zen had," antwoordde zij, terwijl ze Perquin argwanend aanzag. Het viel duidelijk te zien dat hoofdin cen huurder van de overledene uit „en hij heeft, het gedadn ook'*. Ja, hij had het gedaan. Een man die voord hield, die dééd umt hij zeiDat 1neuws. Haastig seinden de verslag- slevers het over de wereld. hield WaS 71 man Z^n ^elo^e En nu is hij dood. PRAET-MAECKER ke Oomen had gewekt en dat hij er dus hoogstwaarschijnlijk niet in zou sla gen van haar nog iets te weten te ko men. „U bent al heel lang bij de familie? probeerde hij het voorzichtig langs een andere kant. „Ik ben al bijna dertig jaar hier bij mijn mevrouw," zei ze met nadruk op de laatste woorden. „Ik ben met mijn mevrouw meegegaan, toen ze trouwde. .Mijn mevrouw". Zo was het dus. Mijnheer Hulstein was bij juffrouw Klaas- ke Oomen op zijn gunstigst een quantité negligeable geweest. „Het is wel een verschrikkelijke slag voor mevrouw," ging hij onverstoor baar verder. „Dat is a^ naar je het bekijkt," ant woordde juffrouw Klaaske, en liet er dan haastig op volgen: „Ik wil maar zeggen, mevrouw heeft goede jaren ge had en mijnheers gezondheid was het laatste jaar al niet meer je dat. Mijn moeder zei altijd dat een mens, als hem wat overkomt, nooit kan weten voor hoeveel erger hij daardoor bewaard is gebleven, ziet u." „Juist," zei Perquin, een beetje duize lig door het volgen van de kronkelwe gen van deze redenering. „U meent dus dat deze plotselinge dood van mijn heer een geluk bij een ongeluk is en mevrouw voor erger heeft bewaard?" Het bloed steeg haar naar het spitse muizesnoetje. „Dat heb ik helemaal niet gezegd. Ik zei enkel maar dat mijn moeder zei dat een mens nooit weet, waarvoor hij bewaard is gebleven," reageerde zij fel. „Zeker, zeker. Maar u vindt toch dat dat gezegde van uw moeder in dit spe ciale geval toepasselijk is. Waarom zou u het anders aanhalen, juffrouw Klaas ke?" „Dat is nou echt weer iets voor de politie: een mens woorden in zijn mond te leggen, waar hij nooit aan gedacht heeft," mokte zij. ,,Nu, dan heb ik u zeker verkeerd begrepen," merkte Perquin onverschil lig op. „Of u heeft zich niet duidelijk uitgedrukt. Enfin, laten we er maar niet meer over praten, het is de moeite niet. En mijnheer was dus ziekelijk de laatste tijd? Was hij onder doktershan den?" „Dat zou ik u niet kennen zeggen, ik weet niet echt of hem wat scheelde. Of hij nou werkelijk ziek was, bedoel ik. Maar hij had stierlijk het land aan uit gaan en zat maar liefst stilletjes bij zijn visjes." Maar de weekends was mijnheer toch nogal eens weg?" „Alleen maar als hij moest. Voor za ken bedoel ik." „Gebeurde dat vaak?" „Dat zou ik u niet kunnen zeggen." Ze was nu zo gesloten als een oester. „Gebeurde dat eerst de laatste tijd? Of kwam het vroeger ook dikwijls voor?" ,Daar heb ik nooit zo op gelet. Ik heb wel wat anders te doen," ant woordde ze vijandig. Ja, als ik het goed heb, draagt u hier de gehele verantwoordelijkheid voor het huishouden. Hoe laat staat me vrouw eigenlijk op?" „Als ik mevrouw het huishouden gro tendeels uit handen neem, dan doe ik dat, omdat mevrouw het zo ontzettend druk heeft met allerlei dingen. Gewich tige dingen. En mevrouw is altijd om acht uur present om met mijnheer sa men te ontbijten." ,,En mijnheer stond op....?" „Stipt om kwart voor zeven." „Dan moet mijnheer dus ongeveer een anderhalf uur dood zijn geweest, toen mevrouw die vreselijke ontdekking deed?" „Dat zal wel zo ongeveer uitkomen. En kan ik nou gaan,- want, als ik er niet bij ben loopt de- hele boel in het honderd." „Zeker. Maar ik moet u toch nog één ding vragen. Hoeveel personeel is hier?" „Twee meisjes, Marie en Jetje. Ma rie is goed voor haar werk. maar Jet je moet nog veel leren. Ik zou haar niet graag laten tafeldienen, als me vrouw mensen heeft. Nou, en dan komt juffrouw Droes viermaal in de week voor het ruwe werk. Het koken ver zorg ik." „En dan is er nog Jan, nietwaar?" „Jan? Die telt immers toch niet meer mee? Die vliegt er de laatste uit. Dat zei ik toch al." „Zeker, maar dat belet niet dat ik hem nu toch ondervragen moet, juf frouw Klaaske." „Dat zou ik liever maar niet doen als ik u was. Hij is een gruwelijke leugenaar. Je kunt geen woord van hem geloven, maar dan ook geen woord," kwam ze fel. „Dat begrijp ik. Een dief liegt door dc bank ook. U kunt er zeker van zijn dat ik daar wel rekening mee houden zal. Wilt u mij eerst die meisjes maar sturen?" Zwijgend stond ze op en liep naar de deur. „O ja, juffrouw Klaaske Ze keerde zich om en zag hem vra gend aan. „Wie zorgde voor de aquaria?" „Vroeger deed mijnheer dat samen met Jan. Maar toen hij Jan zijn ont slag gaf, verbood hij hem meteen nog een voet in de aquariumkamer te zet ten." „Dus deed mijnheer het van toen af alleen? Is hij gisteren nog in de aqua riumkamer geweest?" „Natuurlijk. Er ging geen dag voor bij, dat mijnheer hier niet kwam. Ook al toen Jan hem nog hielp. Dus nou Jan dat niet meer deed...." „Weet u ook wanneer mijnheer gis teren voor het laatst hier geweest is?" „Om een uur of elf gisteravond. Mijn heer ging altijd voor hij naar bed ging zien of alles in orde was." „Mooi. Dank u wel. Dat is dan wel alles." ,Wie van jullie is nu Marie? En wie Jetje?" Beide meisjes giechelden zenuwach tig. Vervolgens zei de jongste, een knap blond ding: „Zij daar is Marie." (Wordt vervolgd). Wijd als de wereld, lezingen 23,00 Muziek revue 23,40 Lichte grammofoonmuziek 23,55- 24,00 Nieuws, ZATERDAG 24 MAART KRO: 7,00 Nieuws 7,15 Gewijde muziek 7,30 Voor de jeugd 7,45 Morgengebed en overweging 8,00 Nieuws 8,18 Pluk de dag (gr.) 8,50 Van en voor bejaarden 10,00 Voor de kleuters 10,15 Kamermuziek (gr.) 11,00 Voor de zieken 11,45 Chansons de France. Hilversum 2 298 m VRIJDAG 23 MAART HILVERSUM II, 298 m AVRO: 12,00 Trompetspel 12,20 Uitzending voor de land bouw 12,30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nieuws 13.15 Medede lingen en grammofoonmuziek 13.25 Beurs berichten 13,30 Lichte muziek 14,00 Piano duo 14,30 Vlaamse jeugdboekenschouw 14,40 Kerkorgelconcert 15,00 't Is maar een weet VARA: 16,00 Grepen uit de muziekge schiedenis, muzikale lezing 16,30 Voor de zieken 17.00 Voor de teenagers 17.50 Actua liteiten 18,00 Voor de kinderen 19,10 Kin derkoor VPRO: 19.30 Balletmuziek 19,50 Daarom..., praatje 20,00 Nieuws 20,05 Leven op het land, gesprek 20,20 Iets voor niets 20,50 Wereld in beweging. Europees com mentaar VARA: 21,00 Licht orkest 21,30 Grote en kleine problemen van deze tijd, gesprek 22,00 Instrumentaal trio: lichte mu ziek 22,15 Buitenlands weekoverzicht 22,30 Nieuws VPRO: 22.40 Het kind in ons hu welijk, gesprek VARA23,00 Socialistisch nieuws in esperanto 23.10 Lichte grammo foonmuziek 23.55-24,00 Nieuws. ZATERDAG 24 MAART VARA: 7.00 Nieuws 7,10 Ochtendgymnastiek 7.20 Lichte grammofoonmuziek 8.00 Nieuws 8,18 Lichte grammofoonmuziek 8,35 Van de voorpagina, praatje 8,40 Grammofoonmuziek 8,50 Wegwijs, tips voor trips en vakanties 9.00 Gymnastiek voor de vrouw 9,10 Klas sieke orgelmuziek (gr.) 9,40 Koorzang VPRO: 10,00 Samen thuis, reportage 10,05 Morgenwijding VARA: 10,20 Licht orkest (herhaling v. vrijdagavond jl.) 10,50 Ten toonstellingsagenda 10,55 Licht ensemble 11.20 Sportnieuws 11,45 Jacht op geluid, klankbeeld. Brussel - Vlaams VRIJDAG 23 MAART BRUSSEL, 324 m 12,00 Nieuws 12,03 Lichte muziek 12,30 Weerberichten 12,35 Lichte muz. 12,50 Beursber 13,00 Nws. 13,15 Lichte muziek 14,00 Schoolradio 15,45 Lichte muziek 16,00 Beursberichten 16,05 Viool en piano 16,40 Lichte muziek 17,00 Nieuws 17,10 Lichte muziek 17,45 Duitse les 18,00 Ka mermuziek 18,20 Voor de soldaten 18,50 Sportkroniek 19.00 Nieuws 19,40 Grammo foonmuziek 20,00 Symfonie-orkest. In de pauze: De Zeven Kunsten 21,30 Liederen 22,30 Nieuws 22,15 Jazz-agenda 22,55-23,00 Nieuws. Brussel Frans B-RUSSEL, 484 m 13,00 Nieuws 13,15 Lichte muziek 14,03 Belgische muziek 15,03 Lichte muziek 16,08 Operamuziek 17,00 Nieuws 18,38 Grammofoonmuziek 19,05 Mu zikaal feuilleton 19,30 Nieuws 20,00 Strijkor kest: Klassieke muziek 22,15 Chansons 22,55 Nieuws. VRIJDAG 23 MAART NTS: 20,00 Journaal en weeroverzicht AVRO: 20,20 Flits, maandelijkse TV-kroniek 21,00 Spaans danspaar 21,40-22,15 Domino. VLAAMS-BELG.: 19.00 Gastprogramma 19,30 Voor de vrouw 20,00 Nieuws 20,25 Het Manneke 20,30 Dudley, TV-spel 21,30 Pro blemen van nu 22,05 Programma met film- nieuws en nieuwe films 22,50 Jazz 23,20 Nieuws. FRANS-BELG.: 18,30 Voor de jeugd 19.00 Nieuwe films 19,30 Documentair program ma 20.00 Nieuws 20.30 L'Affaire Zoé Ma tragi-komedie 22,00 Kunstkroniek 22,30 Nieuws (Advertentie) De handel in de internationale waar den is gisteren van weinig betekenis ge weest. Opvallend was de steun die voor de Philipsaandelen werd geboden op een koers van rond de duizend. Na de aanhoudende forse koersverliezen in dit fonds van de voorgaande beursdagen schijnt het, aldus de beurs, dat deze aan delen rijp zijn voor een koersherstel. Na een opening op 998 liep de koers, gedurende de verdere beursduur op, tot 1002. De vorige slotkoers was 1004'i. Kon. Olies min een halve gulden op 138,50. Unilevers bijna een gulden lager op 189,30. AKU's moesten vier punten prijsgeven, terwijl Hoogovens fractioneel lager noteerden. Het buiten land had alleen belangstelling op lagere koersen. Wall Street was eergisteren ongeani meerd. De Westduitse beurzen openden gisteren wat lager. Parijs was onveran derd, terwijl Londen een betere ten dentie te zien gaf als gevolg van het ver lagen van het officiële disconto aldaar met een half procent tot vijf procent. In de scheepvaarthoek was de handel zeer kalm met prijzen die rond het vo rige slotniveau schommelden. 21-3 22-3 Ned. '59 4% 101% 101 Ned. '47 3% 92% 92% AKU A 3963a 392% Hoogovens cA 809 807 Philips GBA 1004% 1001% Unilever cA 190.20 188.95 Kon. Olie A 139.10 138.25 Scheepv. Unie A 1511,4 151 Va A'dam Bk A 412 412% Kon. Zout cA 1100 1100 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 138.00—138.40; Phi lips 9991001; Unilever Hoogovens 140. De burgemeester liet van schrik de eerste steen voor het hoogste gebouw van het land uit zijn handen vallen. „Meneer Sylvester", zei hij stomverbaasd. De muzi kanten, die Sylvester kenden, riepen: „Hallo, Sylvester, we dachten dat je weg gewaaid was. Leve Sylvester", en ze speel den vrolijke blaasmuziek op hun toeters. „Geachte burgers", riep <Je burgemeester verlegen, maar niemand hoorde het. Syl vester kwam met Mei, Sebastiaan en de blauwe merel naar beneden en bracht eten en drinken mee, want hij wilde de thuis komst vieren. De mensen vdrsierden het feestterrein met hun ballonnen en vlagge tjes. En er werd gezongen en gedanst, zoals dat gaat op feesten. De netjes aan geklede eerstesteenleggers dronken op de gezondheid van Sylvester en besloten het hoogste gebouw van het land dan maar ergens anders te bouwen; en alle vrienden van Sylvester hoorden aan het lawaai, dat hij weer thuis was gekomen en kwamen aanlopen om hem te zien. Sylvester stelde ze voor aan Mei en aan de merel, die beleefd voor iedereen even floot. En tot diep in de nacht vertelde hij het verhaal vanaf de grote storm tot het einde, dat nu toch echt wel in zicht is. Op dat feest heb ik, (ik ben namelijk een van Sylvester's vrienden) de hele geschiedenis gehoord. En nu weten jullie het ook allemaal. EINDE

de Stem | 1962 | | pagina 5