REAL MADRID OVERKLAST STANDARD LUIK (4-0) TRAINING WIM SNOEK Favorieten winnen hun eerste partijen royaal AARPOT Halve finale om de Europa-Cup Gent-Wevelgem met veel Nederlandse renners RONDE VAN TUNESIE Alfredo di Stefano, nog steeds motor van Spaanse aanval Door prins Phdip crisis in Braziliaans voetbal Geen enthousiasme over het spelersmateriaal BEHANG M.R.P. en communisten adviseren ja te stemmen Sas v. Gent 4eraal >e hel Terneuzen ng :hten rade Oostburg nacht de petticoat Bokszege van Laszlo Papp WIELERSPATTEN jn jw lenveloppf )ra verancier blue band /ol-zegels heeft 11 3 J Yisakwestie in Engeland i Tekenend Belgische jeugd voor Breda Dopingscom missie van de NSF CONFERENTIE Huub Zilverberg debuteert Kampioenschap van Nederland ankerkader 71-2 Tonido ontvangt sterk Esca VOOR Uitslag DE GAULLE'S REEERENDUM STRIJD GAAT VOORT WATERSTANDEN - BREDA ^HOEDEN BB 1150.8K.» zondag 25 maart om DANA WIJNTER in ioos in zijn dubbelrol (14 jaar) Idag om 2.30 uur en RPHY in >rlogsfilm opgenomen olor. (elke leeftijd) Verdi's wereldbe- „LA TRAVIATA" (14 jaar) g 26 maart. Aanvang PINA PELLIGER lechts één gedachte: het onrecht dat een Vijf jaar wachtte hij het leven voor zijn tan grote klasse in de NOON. Toegang 18 jaar. aart. Aanvang 8 uur. ECER MICHELINE R in een verrassende e trant van de grote liefde onthuld in een Edesavontuur ontaard egang boven 18 jaar. ALS PICCOLO: alle RGELDING: 18 jaar. maandag 26 maart. flEWMAN PIPER ON in de sublieme vier mensen uitblin- ie, de lokaliteitenhaai, rende eenzame vrouw, e ongekroonde koning en Bert, de niets enten! oegang boven 18 jaar. ang 8 uur. DEBBIE ORREST JULIET eft voor een genadeloze Sheriff trekt bevallig niet over haar rokken ten in grote mannen! n kostelijk lachsucces 'oegang boven 14 jaar. SHERIFF MET DE PEL IN DE NACHT: DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 23 MAART 1962 5-2-3 De Engelse wielerbond heeft donder dag krachtig geprotesteerd bij het Britse ministerie van buitenlandse zaken tegen de huidige west-Europese visa politiek inzake Oost-Duitsland. De Britse bond had enkele Oostduitse wielerploegen uit genodigd voor wedstrijden in Engeland. De Oostduitsers, die de invitaties hadden aanvaard, zullen waarschijnlijk echter geen visa krijgen. De bond zegt in zijn _protest o.a. half Bonga kregen zelfs doelkansen, die j „Sportuitwisseling tussen Engeland en echter geen scoreverandering tot gevolg Q0st.p)uitsiand is buitengewoon nuttig ter versterking van de internationale banden en bovendien moet sport in alle opzich ten gescheiden blijven van politiek". (Speciale verslaggeving). „Wij moeten met drie, vier doelpunt verschil winnen om een rustige reis naar Luik te hebben", verklaarde Alfredo di Stefano, de beroemde middenvoor van Real Madrid vóór de aanvang van de halve finale om de Europacup tegen Standard Luik. Welnu, de dap- perte Belgische ploeg werd met 4-0 verslagen. Aan de zege van de Madrilenen viel niets af te dingen. De Belgen, die in de eerste helft zeer verdedigend en op vele momenten bepaald unfair speelden zagen in de eerste helft doelpunten van Di Stefano en Tejada. In de tweede helft probeerden de Standardspelers meer aanvallend werk te doen en dit lukte lang niet slecht. Desalniettemin scoorden Casado en Del Sol de nummers drie en vier voor de 'Madrilenen. Di Stefano schoot als een vuurpijl naar voren om de bal precies voor de voeten van Thellin in het Standard-doel te maaien. Het was een welverdiende 1-0. De Luikenaren vielen terug in hun oude fout en begonnen opnieuw ruwer te voetballen. Op een gegeven moment werd Pacin ten val gebracht door Paes- schen. Dit werd de arbiter toch te gortig. Hij trommelde de aanvoerders bij elkaar en riep er zelfs een clu^fgevaardigde bij. „Het moet een stukje kalmer gaan", oordeelde de scheidsrechter, die vervol gens zag, dat de Spanjaarden weer vol komen het initiatief namen. Enkele vrije trappen, die op de rand van het strafschopgebied door Real mochten ge nomen worden leverden niets op. Een vrije trap in de 38e minuut echter wel. De bal werd voorgebracht door Gento, kwam via Stefano bij rechtsbuiten Te jada, die zich geen ogenblik bedacht, maar keihard inschoot. 2-0. Het was een volkomen verdiende voor sprong voor de Madrilenen, die twee klassen beter voetbal produceerden. praktisch onmiddellijk na de aanvang van de tweede helft viel. De rechtsback' Casado was zo ver meegekomen, dat hij dacht een schietkans te hebben. Hij schoot en scoorde. (3-0). De Belgen, die door dit doelpunt werden ontmoedigd, begonnen het schijnbaar over een andere boeg te gooien. Zij wilden nu tot meer aanvals- spel komen. Dit leverde waarachtig en kele gevaarlijke situaties op voor het real-doel. Araquistain diende enkele ma len in aktie te komen en Casado en Miera moesten meer ingrijpen. Het ge volg was. dat de Spanjaarden in de voorhoede ietsje meer ruimte kregen. Puskas schoot in de 7e minuut, na zich schitterend te hebben vrijgespeeld, te gen de paal. Nicolay was reeds geslagen. Het merkwaardige was, dat de Span jaarden de ruimte, die zij kregen niet benutten konden. Er golfden in de vol gende minuten meer Standard-aanval- len op het Real-doel, dan in de gehele eerste helft. En rechtsbuiten Semme- ling, èn linksbuiten Paesschen èn rechts* hadden. Twaalf minuten voor het einde kwam het mooiste doelpunt van de match. Gento, die na een van zijn befaamde rushes al tegen de paal had geschoten, ondernam een nieuwe rush, trok de bal voor en Del Sol stond gereed om deze gouden aanval af te ron den. 4-0. Met dit doelpunt was de wedstrijd ge speeld. Op grond van hun goede tweede helft hadden de Belgen wel een doel puntje verdiend. Real was echter... stukken beter. ALFREDO DI STEFANO. toch weer een knappe partij Tekenend voor de krachtsverhoudingen in het veld was het derde doelpunt, dat Het Belgische jeugdelftal, samengesteld uit spelers van 16—18 jaar, dat woensdag 28 maart te Breda tegen Nederland uit komt, is als volgt samengesteld doel Dardenne (F. C. Luik) achterVerleysen (Union St.-Gillis) en Van der Berght (Eendracht, Aalst) midden: Depireux (F. C. Luik), Avonds (Herentals) en Stuyck (Antwerp F. C.); voor Petersen (Union St.-Gillis), Beuriet (Standard Luik), Ghellynck (La Gantoise), Bertoncello (O. C. Charleroi) en Van Damme (F. C. Mechelen). De drievoudige Olympisch kampioen Laszlo Papp (Hongarije), heeft in de met 16.000 toeschouwers volkomen uit verkochte Weense „Stadthalle" in een ge vecht over tien ronden een fraaie punten- zege behaald op de Amerikaanse mid dengewicht Ralph „Gier" Jones. De 35jarige Hongaar bleef daarmee ook in zijn 19e gevecht als beroepsbokser ongeslagen. Het is echter wel de zwaarste partij geworden, die Papp in zijn carrière heeft geleverd. De slechts een jaar jongere Amerikaan, die hoog genoteerd staat op de wereldranglijst, deed zijn reputatie alle eer aan, ondanks het feit dat hij in de tweede, derde en tiende ronde werd neergeslagen. Papp onder vond veel last van een reeds snel opge lopen blessure boven het linkeroog. Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft het besluit genomen binnen afzienbare tjjd, als gevolg op het rapport van de zgn. dopingkwestie mejuffrouw Sieta Posthumus, een dopingscommissie ad hoe samen te stel len. Deze commissie heeft tot taak a. Het vastleggen van het begrip doping. b. Een onderzoek in te stellen naar de wenselijkheid een verbod van doping in de sportbeoefening uit te vaardigen. c. Het opstellen van reglementen c.q. wijzigingen of aauvullingen van reglementen als de organisatorische consequentie van een eventueel verbod. d. Het uitstippelen van controlemaat regelen. e. Het vaststellen van straffen en/of sancties bij het overtreden van de be palingen. Het ligt in het voornemen van het bestuur van de N.S.F. te zijner tijd de suggesties van de dopingscommissie ad hoe voor te leggen aan alle bij de N.S.F. aangesloten organisaties met het verzoek zich over deze materie te willen uit spreken. Intussen moet de aandacht worden ge vestigd op de omstandigheid dat de ge zondheidsraad enige tijd geleden op dracht heeft gekregen van de minister van sociale zaken en volksgezondheid een rapport uit te brengen over doping, gezien uit het standpunt van de volks gezondheid. Dit rapport wordt opgesteld door medisch-wetenschappelijke deskun digen. Prins Philip, de hertog van Edinburgh, die op rondreis is door Zuid-Amerika, heeft in Sao Paulo 'n ware voetbalcrisis veroorzaakt door de wens te kennen hebben gegeven de wereldberoemde voetbalster Pele in actie te zien. F. C. Santos, de club van Pele en Palmeiras, een van de sterkste ploegen van Sao Paulo, ver klaarden zich bereid een vriend schappelijke wedstrijd te spelen, maar kwamen prompt in conflict met de Braziliaanse voetbalbond. In Brazilië is het de clubs namelijk verboden binnen 72 uur na afloop van een wedstrijd opnieuw in het veld te verschijnen. En nu wilde het toeval, dat Palmeiras op de dag voor de aankomst van prins Philip een competitiewedstrijd had gespeeld tegen Botafogo. En dus speelde Palmeiras ten gerieve van prins Philips voor de tweede maal binnen 24 uur. De Braziliaanse voetbalbond schorste daarop de speler van Palmeiras voor zestig dagen, hetgeen scherpe reacties uitlokte. De club leiding van Santos verklaarde zich solidair met Palmeiras en weigert haar spelers ter beschikking van het nationle elftal te stellen, zolang de schorsing van de Palmeiras-spelers niet wordt opgeheven. Daarmee dreigt de gehele voorbereiding van het nationale Braziliaanse elftal in het i honderd te lopen, aangezien de ge selecteerden jongstleden woensdag 'n gemeenschappelijke training zouden volgen. Prins Philip, die bijzonder enthousiast was over het spel van Pele de Braziliaanse linksbinnen scoorde twee doelpunten zal zich wel niet kunnen indenken, hoe zijn voetbalinteresse aanleiding werd van een dergelijke kritieke situatie in de Baziliaanse sportwereld. Rael Madrid startte in deze wedstrijd met een bliksemoffensief, dat de Belgi sche verdediging reeds in de eerste mi nuten in paniek bracht. Een daverend schot van Alfredo di Stefano werd door doelman Nicolay in de tweede minuut onschadelijk gemaakt. Niet minder dan drie corners in twee minuten moesten de Standardspelers toestaan. Uit een van die corners kwam een knappe kopbal van Puskas in handen van Nicolay te recht. Het was reeds nu duidelijk, dat de Luikenaren in deze match nergens zouden zijn. Jean Proeff, de trainer van Standard, had zijn spelers een speciale opdracht gegeven. Zij moesten met vier man in de verdediging blijven. Dcnis Houf, veruit de beste speler van de Luikse club, had de opdracht om de ge vaarlijke Ferenc Puskas zoveel mogelijk uit te schakelen. In de middenlinie ope reerde Bonga-Bonga zo kwaad en goed als het ging met de Ierse voetballer Cros san. Meer dan vier spelers had Standard voor de voorhoede niet beschikbaar. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de verdedigers en middenliniespelers van Real om de haverklap allemaal op de Luikse speelhelft stonden. Nog vrij lang wist Standard de score blank te houden. Dat geschiedde door enorm veel kunst- en vliegwerk. Het meest geschiedde het echter Coor een aantal onsportieve daden. Gento en Pus kas werden een paar keer „onderuit'' genomen. Di Stefano maakte eveneens kennis met de grond. Dit alles was voor de Franse arbiter Barberoen aanleiding om voortdurende confrenties te houden. Zodra de wedstrijd een iets normaler karakter kreeg viel ook de eerste goal. Het was in de 24e minuut. Briljant sa menspel van de Real-voorhoede ha") de bal bij Puskas doen belanden. Deze schoot keihard op Nicolay in. De Luikse keeper, die reeds enkele uitstekende saves had laten zien stopte de bal half. Niet minder dan tweehonderd renners hebben via hun sportgroepen ingeschre ven voor de scmi-klassieke wegwedstrijd Gent Wevelgem, die zondag 25 maart over een afstand van rond de 200 kilo meter wordt verreden. Onder de deel nemers bevindt zich een groot aantal Nederlanders. Voor de eerste maal zullen de drie Nederlandse Faema's, Piet van Est, Peter Post en Huub Zilverberg onder leiding van Guillaume Driessens worden ingezet. Het spreekt vanzelf, dat onze land genoten op de eerste plaats hand- en spandiensten zullen moeten verlenen aan kopman Rik van Looij. De wereld kampioen gunt zijn ploegmaten echter graag een kans en niet onmogelijk is, dat, een van de Nederlanders zijn kans zou j mogen gaan. Rapha-Helyett schreef vier Neder landers in, namelijk Jo de Roo, Dick Groeneweg, Ab Geldermans en Michel Stolker. Het staat als een paal boven water, dat Mickey Wiegant een van onze land genoten zal trachten te lanceren. De grote Franse kopstukken van dit rijwielmerk verschijnen immers niet aan de start. Gitane-Leroux, een andere Franse groepering, heeft Bas Maliepaard, Jo de Haan en Piet Rentmeester opdracht ge geven naar Gent te komen. Voor Bas Maliepaard is het een grote teleurstelling geweest niet te hebben kunnen starten in Milaan San Remo. De renner uit Willemstad is een van de te vrezen mannen in deze wedstrijd, waarin voorts uitkomen Wim van Est voor dr. Mann, Dik Enthoven, Piet Steenvoorde, Theo Sijthof, Jo van der Putten en Piet van Hees voor Pelforth Ab van Egmond voor Liberia en Kees van Amsterdam voor Libertas. De concurrentie is vanzelfsprekend niet gering. Rik van Looij staat hoog voor de semi-klassieker genoteerd even als trouwens Nino Defillips, Rudi Altig, Tom Simpson, Robert de Middeleir, Willy Vannitsen, Pino Cerami, Jokke Wouters, Arthur de Cabooter, Emiel Daems, Jos Hoevenaars en Hans Junkermann. Tussen deze namen zit vermoedelijk de winnaar. boksschool Ter Meulen in Am- ,m is de Nederlandse zwaar ge- 0 ''kampioen Wim Snoek op het JL k bord aan het trainen voor Bevecht tegen de oud-wereldkam pioen zwaargewicht Ingemar Johans son, dat op 8 of 18 april in de K.B.- hallen in Kopenhagen zal worden ge houden. De foto toont Snoek in volle actie. (Van onze sportredacteur) De eindstrijd om het kampioen schap Nederland ereklasse anker kader 71/2 waarmee donderdag middag even over half twee te Tilburg in de conversatiezaal van de Sehiedamse Lederwarenfabriek een begin werd gemaakt heeft in feite normale resultaten te zien ge geven, althans wat de eerste par tijen betreft. Piet v. d. Pol won van Jaap Ligtliart, Vultink klopte Mol, Henk Scholten had betrekkelijk weinig moeite met Beekman, en Tiny Wijnen liet Janus Jacobs ver achter zich. Spectaculaire dingen hadden de toeschouwers merendeels bejaar den, die deze middagpartüen gratis mochten bijwonen niet te zien ge kregen. Daarvoor waren de duels te langdurig geweest. Over het algemeen betoonden de deel nemers zich minder enthousiast over het materiaal. Door het feit, dat de op merkingen in dit verband niet door de verliezers werden gemaakt, mag worden aangenomen, dat de geopperde bezwaren juist zijn geweest. Men kan weliswaar zeggen, dat de omstandigheden voor alle deelnemers dezelfde zijn, het blijft altijd te betreuren en niet in de laatste plaats voor de organisatie dat men deze opmerkingen moet lanceren. Inderdaad verliepen de middagpartijen bijzonder stroef. Deelnemers aan een titelstrijd op dit niveau, die ongeveer twee uur nodig hebben om de 300 caramboles (de lengte der partijen) vol te maken, kunnen niet bogen op subliem spel. Nu is het wel zo, dat het begin van een dergelijk toernooi voor de spelers meer een verkennen van tafel en tegen standers is. Blijft echter te constateren dat series van Wijnen (80), Scholten (75). Beekman (55), Jacobs (54), Van der Pol (50), 49 en 38 resp. van Vultink en Mol, geen daden op het groene laken zijn waarover enthousiast naar huis is te schrijven. Applaus over in het oog springende dingen is er dan ook praktisch (nog) niet geweest. Ligthart begon tegen Piet van der Pol opvallend overtuigend. Hij legde sneller, vlotter, en zo op het oog gemakkelijker de caramboles op de matchtafel. Totdat, na de 12e beurt, de Rotterdamse grootmeester via een fortuinlijke stoot er 50 produceerde. Ligthart was er weliswaar niet door ge ïntimideerd maar Van der Pol had zijn zelfvertrouwen verkregen. Met een slot- serie van 47, na de stand 253244 maakte de Maasstedeling een einde aan de slopende partij. Hij had er 24 beurten voor nodig gehad. Groter, van de aanvang af, was het verschil geweest in het duel tussen Vultink en Mol. Vultink nam na zes beurten defintief de leiding (5722), en maakte in de 39e beurt (merkwaardig genoeg eveneens met een serie van 47, zoals Van der Pol) de partij uit. De na- beurt zowel voor Ligthart als Mol leverde praktisch niets op. Beduidend vlotter liepen de twee andere middagpartijen, tussen resp. Scholten en Beekman, en Wijnen Jacobs. De Eindhovenaar die de hoogste serie tot dan toe (63) liet noteren be ëindigde zijn duel in 21 beurten Beekman liet hij op 19 staan.Wijnen werk te zijn partij tegen Jacobs nog sneller af d.w.z. in 17 beurten. En met een serie van 80 eiste hij op dat moment, het predikaat, hoogste van de middag, voor zich op. Jacobs had weliswaar met een serie van 54 caramboles op zijn beurt alle aandacht gevraagd en er waren fraaie onder maar Wijnen voelde zich ken nelijk beter thuis op dit biljart, en na slechts zeventien beurten had hij deze partij beëindigd (300174). Als gevolg van deze resultaten kwamen in de eerste avondpartijen Van der Pol en Mol tegenover elkaar, alsmede Vultink contra Ligthart. Hans Vultink kon zich in zijn partij tegen Ligthart, de meest spectaculaire speler van de toernooidag noemen. Hij hanteerde zijn keu zelfbewust, gedurfd, en in hoog tempo. Bovendien had hij het minste aantal beurten (16) nodig, waar door hij tegelijkertijd bovenaan de lijst In Tilburg, in de cantinc van de Sehiedamse lederwarenfabriek, is donder dagmiddag de strijd om het Nederlands kampioenschap biljarten ereklasse anker kader 71-2 begonnen. Op de foto boven het verslag zien we Piet van de Pol. De eerste étappe van de Ronde van Tunesië werd gewonnen door Belg Noppe. Hij had 2.13.26 nodig voor de ruim 80 kilometer. De Zweed PetterSon en de Oostduitser Loerke arriveerden in dezelfde tijd, resp. als tweede en derde. België nam de leiding in het ploegen- klassement. Op 32 seconden van Noppe volgden 4. Kulibine, Rusland 5. Andries, België; 6. Vyncke, België 7. De Waard, Neder land 9. Gruenzig, Oost-Duitsland 10. Lux Oost-Duitsland. Op 1 min. 15 sec. 11. Snijder, Neder land 14. Uvelmans, België 16. Linders, Nederland 17. De Brekker, België. Het ploegenklassement van de eerste étappe 1. België 6.40.22 2. Oost- Duitsland 6.41.22 3. Nederland 6.42.37; 4. Zwitserland 6.47.51 5. Zweden 6.48.54. Veldhandbal In de overgangsklasse B van het veld handbal krijgen de heren van Tonido te Goes, bezoek van Esca. Hoewel Esca in de bovenste en Tonido in de onderste regionen staat, heeft Esca altijd veel moeite om Tonido onder de knie te krijgen. Daarom wordt met belangstel ling dit treffen tegemoet gezien. Het Tilburgse Volt gaat op bezoek bij Dynamo. Bij de dames zal Walcheren het Swift wel niet moeilijk kunnen maken. Ook Marathon dat op bezoek gaat bij D.W.S. zal wel met lege handen thuiskomen. In de district le klasse heren kan E.MJ.M. in Bergen op Zoom winnen van Fortuna. De Goese derby tussen Hellas en Volharding zal winst opleveren voor Hellas. Bij Rapid S.O.A. ligt de uitslag niet ver van een gelijkspel. Bij de dames staat de belangrijke wedstrijd op het programma Hellas S.I.O.S. Een kleine overwinning voor Hellas ligt in de ver wachting. E.B.H.V. zal het niet gemak kelijk krijgen tegen het dappere Honte- nisse. Blauw-Wit wordt niet in staat ge acht Tachos de puntjes afhandig te maken. S.O.A. is thuis niet kansloos tegen Olympus. In de dames 2e klasse A kan Were Di winnen van Uno Animo en in B zal Volharding te sterk zijn voor S.I.O.S. 2. Olympus 2 zal winst aan Tonido wel moeten laten en Luctor zal Zeeland Sport 2 wel winst meegeven. Bij de heren kan Velocitas het Walcheren moeilijk maken, maar de winst gaat waarschijnlijk naar Vlissingen. Marathon 2 krijgt bezoek van Were Di en dit zal winst opleveren voor Were Di. Olympus en Tonido 2 ontlopen elkaar niet veel. (Advertentie) BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT LOUISON BOBET de drievou dige winnaar van de Tour de France heeft verklaard dat hij tot en met 1963 in de wielersport actief zal blijven. Louison is prak tisch hersteld van het auto-ongeval dat hij in december opliep en dat hem voorlopig buiten alle wieier- bedrijvigheden zetten. Het was aanvankelijk Bobet's bedoeling eind 1962 de fiets aan de wilgen te hangen. CHARLY GAUL de Luxemburg se klimgeit, is ook weer in het nieuws. In een interview met een Frans journalist heeft Charly mee gedeeld, dat hij het volgende jaar niet meer zal koersen. Intussen heeft Charly voor dit jaar de Ronden van Frankrijk, Duitsland en Italië op zijn programma staan. JACQUES ANQUETIL heeft ter voorbereiding van de klassiekers, die in april worden gehouden, besloten me tenkele ploegmaats deel te nemen aan de Omloop van Vars, die van 27 tot en met 29 maart doorgaat. Jean Graczyck en Seamus Eliott trekken met Jacques mee. EMIEL DAEMS heeft er voor gezorgd, dat Philco aan de leiding is gekomen in de competitie voor de wereldbeker. Philco heeft 92 punten. Carpano 89 punten, Faema 54 punten, Musketiers 41 punten, Groene Leeuw 36 punten. PIERRE MOLINERIS een Fransman, die bekendheid kreeg in de Tour de France, heeft be sloten weer te gaan fietsen. Hjj heeft een merk gevonden ook. Pierre verschijnt in de formatie van Urago-Prestin, een Franse groep, waarin Pierre niet alleen zal fietsen, maar die hij ook als directeur-sportief zal leiden. RAFAEL GEMINIANI een van de beste klimmers, die Frankrijk ooit kende, heeft, zo meldt L'Equipe een baantje geaccepteerd bij Radio Monte Carlo. De praat jes van Rafael worden aangekon digd onder de titel ,,Het geheim van de overwinning van....". Na elke belangrijke wedstrijd gaat Rafael dus geheime onthullen. RIK VAN LOOIJ heeft zijn goedkeuring gehecht aan een plan van de Flandria-rijwielfabrieken. In 1963 zal door Flandria een nieuwe racefiets op de markt worden gebracht onder het merk „Rik van Looij". Commentaar van Rik II ,,Rik van Steenbergen heeft immers ook zijn eigen fiets- merk". FIORENZO MAG NI heeft be sloten af te treden als technisch- directeur van de Italiaanse Ver eniging van Beroepsrenners. Na Torriani verlaat nu dus ook Fiorenzo deze organisatie. prijkte met een partijgemiddelde van 18.75. Ligthart bracht het slechts tot 113 caramboles (gem. 7.06), en deed zich eens te meer als een speler kennen die alle vechtlust ontbrekt. Uitslag 113300. Vultink kwam tot series van 66 en 70. Op het andere biljart speelden Piet van der Pol en Antoon Mol een slepende partij, waarin de stand na 21 beurten 182249 was in het voordeel van de Rotterdammer, die ook nu weer niet verder dan een serie van 50 was kunnen komen. Wie gemeend zou hebben dat Mol na zijn serie van 59 in de 19e beurt Van der Pol kon gaan bedreigen kwam be drogen uit. De huidige kampioen nam voor iedere stoot volop tijd, een tactiek die lang niet iedere tegenstander ligt. Antoon Mol in ieder geval niet. Zijn tegenstander liep steeds verder uit, maar hij had ten slotte toch 24 beurten nodig om dit duel, dat ruim twee uur had ge duurd, te beëindigen (186300). Het was ongetwijfeld toevallig dat Van der Pol precies hetzelfde gemiddelde haalde als in zijn eerste partij tegen Ligthart, 's middags 12.5. De slotpartijen van de eerste dag gingen tussen Schol ten Jacobs, en Wijnen Beekman, waarmee omstreeks tien uur een aanvang werd gemaakt. Scholte won in 5 beurten van Jacobs (300—104). Rond middernacht was de stand in de partij Wijnen Beekman 194 228 na 15 beurten. Van der Pol Ligthart Vultink Mol Beekman Scholte Jacobs Wijnen Avondpartijen Ligthart Vultink Mol Van der Pol %cn ronde 300 24 50 12.50 244 24 43 10.16 300 39 49 7.69 190 39 38 4.87 190 21 55 9.04 300 21 75 14.28 174 17 54 10.23 300 17 80 17.64 113 16 20 7.06 300 16 70 18.75 186 24 59 7.75 300 24 50 12.50 De katholieke M.R.P. lieeft zich voor wat het komende referendum betreft op 8 april, voor ,,ja" uitgesproken. Het bestuur van de Franse communis tische partü heeft de leden aangeraden ,,ja" te stemmen, niet omdat de partij het eens zou zijn met de politiek van De Gaulle, maar omdat „het akkoord van Evian, dat de weg naar de vrede opent, een overwinning van dc volken van Algerië en Frankrijk op de politiek van De Gaulle betekent". Donderdag is te Rabat voor het eerst de voltallige Algerijnse rebellenregering bijeengekomen. De Franse, met raketten bewapende kruiser .Colbert", het vlaggeschip van de Middellandse-Zeevloot, is donderdag uit Toulon naar Oran vertrokken om met andere schepen op te stomen naar Alge rië. ,,Men doet de basis slechts aan om brandstof aan boord te kunnen nemen", aldus het commentaar. De commando's van de O.A.S. hebben hun oorlog tegen de moslims in hun wijk Bab El Oued in Algiers gisteren voortgezet, zodra de Fran se troepen, die gisteren waren inge zet om aan de slachting een einde te maken, waren teruggetrokken. Aan de andere zijde van Algiers ble ven de Franse veiligheidstroepen de overheersend moslimse wijk Ruisseau scherp bewaken. Daar werd gisteren avond geschoten. In Algiers was gisterenmorgen geen water te verkrijgen; van het vliegveld steden geen vliegtuigen op. In het centrum hervatte het leven zo veel mogelijk zijn normale loop. De win kels waren open en vuilniswagens haal den het vuil op. De arbeiders van de Algerijnse spoor wegen. transport- en elektriciteitsbedrij ven hebben gisteren opdracht gekregen om van 13.00 uur af te staken uit protest tegen de arrestatie van een leider van <!e spoorwegvakbond. In Philippeville werd het kantoor van de loco-burgemeester, Roger Roth, wiens naam genoemd werd als mogelijk lid van de voorlopige regering in Algerië, door rechtse Europeanen vernield. In Oran werden vlugschriften van de O.A.S. verspreid, waarin het de politie verboden wordt in de straten van de stad te patrouilleren. In het pamflet stonden ook de woorden: ..Moge God ons in de komende strijd helpen". Europeanen hebben donderdagmiddag in een der westelijke voorsteden van Oran een groep mohammedanen met een granaatwerper beschoten. 22 moslims werden gewond, onder wie vrouwen en. kinderen. Konstanz 285 (—2), Rheinfelden 212 (+4), Ottenheim 268 4), Straatsburg 218 2), Maxau 405 (—4), Plochingen 138 4), Mannheim 256 4). Steinbach 166 (—2), Mainz 279 (—3), Bingcn 189 4), Kanb 206 (—61. Trier 206 (+7), Koblenz 227 (—91, Keulen 209 (—9), Ruhrort 408 (—19), Lobith 1042 (—16), Nijmegen 829 (—16), Arnhem 851 (—13). Eefde IJssel 392 (—11), Deventer 290 (—11), Monsin 5550 (—5), Visé 5000 (—5), Borgharen 3974 (—15), Belfeld 1173 30), Grave beneden de sluis 507 2).

de Stem | 1962 | | pagina 19