Zwart o p Wit Prijzen toegekend door avondcollege Europa Onbekend zangtalent Vier dode SLECHTHORENDEN Philips flauw {MAN T VTVEGER a. ANT0INE Nieuwe leden KRO-bestuur NIEUWE RADIOSERIE VAN DR. TRIMROS Familie Casadesus speelt met L.S.O. Zo rijk aan vruchten... Zo fijn van smaak... Luister naar Kijk naar Terugblik Stem-feuilleton Real-Standard op televisie Suède Jasjes iet klèm KLM JUS DE FRUITS Radioprogramma Televisieprogramma BEURS VAN AMSTERDAM men 1. klas B singen 5; Zeeland Sp. Aardenburg 2-Philip- klas 2-Renesse 2; Zonne- 2. klas A burg 2; Robur 2-Lewe- •Heer Arendskerke 2- ECwadendamme 2-Krui- 3-Middelburg 4. klas B Vroede 2; Zuidzande 1- dplaat 2-IJzendijke 2; cheren 3. klas C 2; Sluiskil 3-Clinge 3; acht 2; Philippine 2- busjes '61-'57-'55; 5 V. e Luxe '60-'59-'58-'57-'56; Mecuro-bus '59; Ford is 15 M '50; Citroën (Le- Eend) '57; Opel Rekord D.K.W. 1000 Super, 4- '60; Kharmann Ghia '57 nons Autohandel. Bossen- >8 a-b. Oudenbosch. Telef. f 934 8870 125 cc 1960, te koop, is aanschaf auto. Steijn- 34. Breda. Na 6 uur. Tel. 49750 Rekord te koop aangebo- Nieuwe motor en bekl. euren gespoten. Nieuwe I 37a Breda. Na half 7. ,43626. 49742 de Luxe te koop. Model iet orig. motor en schuif- Van particulier aan par- ?r Te bevragen op Re- ssëlaan ,5 te Breda. Vrij- uur n.m. 49703 nikte brommers. Batavus sport f 470,-; Avada H.M.W. f 370.-; Batavus st f 485.-; N.S.U. f 250,-; I 240,-; Solex f 225,-. Nuenen's Bovag Brom- edrijf, Edisonstr. 3, Linie- ;ier Breda. Tel. 34191. liefhebber te koop een baker Golden Hawk, noupé '57, 8 cil., volaut. nader te bepalen. Voor aak tel. 33218 Breda. ns omstandigh. te koop, ex, In prima staat. Gie- eijsstr. 95b, Breda. '52 te koop. Zien is ko- Tel. 40242. Teteringsedijk Breda. 49598 Citroën 2 C.V. de te koop, i. pr. st. mits-Kamp, Baroniel. 49650 tobd? Lusteloos? Schief- bloedwijn maakt energiek ïw apoth. en erk. drogist. t uw kind? Nattermann's osum Forte helpt, lost slijm op smaakt goed. m f 2,. bij elke drogist. nekkige hoest? Prikkel- ramphoest? Nacht- en ro- aoest? Bronchicum Elixir snel en zeker. Flacon bij elke drogist. ouden? Verstopte neus? Olinneuszalf helpt prompt lucht f 1.45 per tube bij ipoth. en erk. drogist. VL1SS1NGEN gemeentelijke reini- geplaatst als c »t aai als opperman in het aanbeveling. waamheid in loon- >ewijzen B.C.D. en E atveger zal tevens in inst te doen als bak- bij 17-jarige leeftijd tot maximum bij 24- "56 per maand; Dij 21-jarige leeftijd tot maximum bij 25- 1,61 per maand, eloning (gemiddelde :ties van toepassing. ti, die de leeftijd van Drden bovengenoemde een huurcompensatie rolgens gemeentelijke richten aan burge afdeling onderwijs en .2, binnen 8 dagen na id. tot 10.000.aan prijzen )p-Demkspel SAFE. Zonder !-kaart blijft één gulden en Safe-denkspel, Bartok- UTRECHT - 030-36731 serie - 3 - 2 - 3 - 3 - 1. w depot inleveren. mprys f 119.- t/m 195.- •AAL nm drijf, Hofleverancier!. Goethem, Oostdam 51 jke, Koninginnestr. 10 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 22 MAART 1962 (Advertentie) Een speciale jury heeft vyf prij zen toegekend aan inzenders van een proefwerk na afloop van de cursus Europa, die de KRO in samenwerking met het katholiek schriftelijk studiecen trum heeft uitgezonden in het avondcollege 1960-1961. Aan deze cursus, die werd samenge steld door dr. W. Schuyt, hebben tal van vooraanstaande politieke fi guren meegewerkt, t.w. minister Luns, dr. S. Mansholt, mr. M. Sassen, mr. H. Nord. Aan het einde van de cursus heeft de samensteller gevraagd, bij wijze *van proefwerk, een opstel te stu ren over een sociaal-economisch, een politiek of een cultureel onderwerp. Het studiecentrum in Culemborg heeft uit de inzendingen de beste tien op stellen geselecteerd en die voorgelegd aan de jury, die als volgt was samen gesteld: P. Levy, algemeen secreta riaat Raad van Europa, Straatsburg, M. Rabier, directeur van de gezamen lijke voorlichtingsdienst van de Euro pese Gemeenschappen te Brussel, prof. H. Brugman, rector van het Europa college te Brugge, prof. mr. L. Schlich- ting, hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de r.-k. Univer siteit te Nijmegen en mr. H. Nord, se- De diocesane contact commissies van de stichting Katholieke Radio On> roep in de bisdommen Haarlem en Rotterdam, hebben in het bestuur van de KRO resp. benoemd drs. J. H. E. Niessen, directeur van de katholieke opbouwstichting „Zaanstreek" te Am sterdam en mr. G.P.W.M. Remmen, advocaat en procureur te 's Gravenhage Door deze benoemingen is voorzien in de vacature, die was ontstaan door het overlijden van de heer G.W.S. Jansen te Rotterdam, die voor beide bisdom men destijds in het KRO-bestuur zitting had. Dr. C. Trimbosch, directeur van het r.-k. instituut voor geestelijke ge zondheidszorg te Amsterdam, zal eind april beginnen met een reeks van zes radiolezingen voor de KRO-microfoon, onder de titel „Gehuwd en ongehuwd". Wegens zeer drukke werkzaamheden moest deze befaamde radiospreker zijn lezingen-serie voor de KRO beëindigen. Thans naar aanleiding van talloze ver zoeken en reacties van luisteraars zal hij echter eind april en eind mei op de dinsdagavonden nogmaals voor de KRO- microfoon komen. (Advertentie) ^^o^eze^d Ja natuurlijk, dat is het! Dat daar nu, eerst jaren nadat de televisie uit gevonden is, iemand in Oudenbosch op moest komen. Gewoon een land schapje, in kleuren nog wel,, voor het beeldscherm van de televisie en dat dode oog is weg. De t.v. is overdag een keurig schilderijtje waarnaar je met plezier kijkt. Een vindingrijk man, die elektrotechnicus uit Oudenbosch. Er zitten, lijkt mij, nog heel wat meer mogelijkheden in die ontdekkingMet een beetje moeite is het ook wel te doen de landschapsschildering met een druk op een knopje om te toveren 11 een ruig zeegezicht, en als ook dat begint te vervelen (t.v-publiek is ver wend) drukt men nog eens en ziet, een stilleven met Kan, of met Peer, naar verkiezing, verschijnt voor het beeld scherm. De techniek staat voor niets. Het zal duidelijk zijn dat een rijke keuze aan beeldschermversieringen nog een veel groter nut heeft dan slechts overdag het matglazen oog wat te verlevendigenmen kan namelijk s avonds, als het „weer niks is" een voudig een aantrekkelijk stadsgezicht- Ie voordraaien, of een pastoraal boer derijtje met koe, van de hand van een gesubsidieerd kunstenaar. Het kijken naar de teevee kan op die manier, eindelijkeen genot worden. Ook de technische storingen, daar in Bussum, kunnen onderhoudend en cultureel terantwoord opgevangen worden. Als ik denk aan het ingebouwde uurwerk met klokkenspel, voorzien tall verÜ'r'lt'n9 en zilveren bel, zie ik - nieuwe mogelijkheden op me istormen: ingewerkte koffiezetappa- JrJI en. bij de duurdere modellen. JJ! 'mogelijk verguld) toestelletje dat d uur een sigaret afschiet en W<Iens de pauze een borreltje ser ial, tj droevipe stukken h-ati het lnl„ a' on toe even een paar vro- nr.rt„ laten klingelen, om de uter< indruk geraakte toeschou- t/.J eraan te herinneren dat het °oh wel goed afloopt. tnelr.n ze dan °P den duur ook tv- cle rn!„ paan malven die stofzuigen, nrtrnl?en zemende deur automatisch hrmiéh, en bÜ afwezigheid van de bnod,ehmner zelfotandig telefonische tr nll ppen aannemen, dan ga ik er wat een k0pen' Want dan bèb ie aan. PRAET-MAECKER cretaris-generaal van het Europese parlement in Straatsburg. TYe jury koos vijf opstellen uit voor een prijs. Het waren de inzendingen van de heer L. J. Jansen, assistent-accoun tent te Rotterdam (28 jaar), die een sociaal-economisch onderwerp behan delde, zuster Marie-José, lerares Ne derlands aan een kweekschool in Am sterdam, die eveneens een sociaal-eco nomisch onderwerp koos, mej. H. Ver- wey uit Vogelenzang, verpleegster, die een cultureel onderwerp behandelde, de heer B. Bohré (35 jaar), inspecteur van 's rijks belastingen in Rotterdam met een politiek onderwerp en de heer Fr. Heugebpert (22 jaar), technisch in genieur uit Kontich in België, die even-i eens schreef over een politiek onder werp. Aan de inzenders van deze bekroonde scripties zullen Europa-medailles wor den uitgereikt. Aan de eerste twee een gouden, de volgende twee een zilveren en aan de laatste een bronzen. Boven dien zullen de eerste vier bekroonden op kosten van de Europese Gemeen schappen een reis mogen maken van vijf dagen naar Straatsburg, Luxem burg en Brussel, waar zij persoonlijk met het Europese werk zullen kennis maken. [n het radioprogramma van dinsdag avond 27 maart heeft de KRO drie pianoconcerten opgenomen, die worden uitgevoerd door het Limburgs Symfo nie Orkest onder leiding van André Rieu met medewerking van Robert Ca sadesus, zijn echtgenote Gaby en hun oudste zoon Jean. Dit concert, dat des tijds werd opgevoerd in het Staarge- bouw te Maastricht en door de KRO werd opgenomen, omvat het concert voor drie piano's en orkest van Joh. Seb. Bach. Mozarts concert voor twee piano's en het vierde pianoconcert van Ludwig van Beethoven. HERO JUS DE FRUITS Pure vruchtensappen voor gezin en gasten. Zuiver vitaminerijk - kostelijk van smaak. 12 maanden van het jaar een verkwikkende traktatie: Hero Jus d'Orange Jus d'Ananas Jus de Grapefruit Veredelde HERO VRUCHTENDRANKEN Vraag Hero 'gepasteuriseerde' rode vruchtendranken en geniet van het volle fruitaroma. Verkrijgbaar in de populaire 12 cl. 'Jus'-flesjes: Hero Cassis Cerise Rode Bessen Frambozen Heerlijk om ook in huis te hebben Oxana Kopatch en de heer Kroes] tv-programma „Onbekend talent' zongen woensdagavond in het VARA- liedjes uit de Oekraïne. GEPASTEURISEERDE VRUCHTENDRANKEN Op Hilversum I (402 m) wordt om 19.30 uur de radiokrant van de NCRV uitge zonden. Om 20 uur volgt „Donderdag avondmozaïek" met o.a. orh 20.25 uur de avonturen van IJsbrand en om 20.55 uur de Ensemble-parade. De wedstrijd „Da's voor de kas" wordt om 21.25 uur gespeeld en om 21.50 uur gevolgd door de actie „Doe wat terug". Tot slot is er om 22.00 uur „Muziek voor miljoenen". Op Hilversum II (298 m) biedt de AVRO om 19.05 uur de familie-reönie „Ga er eens even voor zitten". Het pianoduo Al- fons en Aloys Kontarsky speelt om 20.05 uur. Vervolgens wordt om 21.05 uur het hoorspel „Het oude ik van Margaret Mennering" uitgezonden. Het avondpro gramma wordt om 23.10 uur besloten met „discotaria". Na het journaal presenteert de KRO om 20,20 uur de rubriek „Woord en beeld". Om 20.35 uur gevolgd door „Kijk op kunst". Hoofdschotel vormt om 21.05 uur het tv-spel „Herfst in New York" onder regie van Frits Butzelaar met Loudi Nijhoff en Ton Lensink in de hoofdrollen. Om 22.05 uur kunt u luis teren naar het avondcollege Nederlands. Het meest interessante onderdeel van de televisie-avond was de beeldreporta ge over Feijenoord, waarbij niet alleen werd stilgestaan bij de sportieve bete kenis van deze roemruchte club op de Rotterdamse linker-Maasover, doch ook bij andere aspecten rond de voetbalsport. Het lijkt ons, dat in deze geest nog heel wat en ook heel wat minder conven tionele reportages zijn te maken. De „Onbekende talenten" die gister avond aan ons werden voorgesteld zul len waarschijnlijk in brede kring verder ook onbekend blijven. In dit programma onderdeel werden wij evenwel verrast met een optreden van het bekende Utrechtse Byzantijns koor (ca. 40 man), het was een dankbare „toegift". De ouverture van de avond bestond uit „Achter het nieuws", waarin o.m. de momenteel sterk in belangstelling staande fluoridering van het drinkwater in ogenschouw werd genomen. Voordat de naar ons gevoelen weinig beluisterde fi nale „Welbeschouwd" aan de orde kwam, beleefden de kijkers weer enige avon turen van „Inspecteur Leclerc" die even wel minder spanning opleverden dan ge wend van deze Parijse politieman. Onze totaal-indruk van de tv-avond? Een slappe vertoning van de VARA. W.v.B. Hilversum 1 402 m DONDERDAG 22 MAART KRO: 12.00 Middagklok-noodklok 12,04 Lichte gram. 12,38 ld. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 13,40 Kopstukken (herh. van zaterdag jl.). NCRV: 14,00 Toogdag van de AR vrouwenorganisatie te Utrecht 15,30 Gram. 15,40 Spirituals (gr.) 16,00 Verken ningen in de Bijbel 16,20 Pianorecital 16,50 Klass. gram. 17,00 V. d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Lichte gram. 17,55 Kin derkoor 18.15 Sportrubriek 18,30 Oude ka- mermuz. 18,50 Soc. perspectief, lez. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af, praatje 19,15 Geest, liederen (gr.) 19,30 Ra diokrant 19,50 Pol. lez. AR 20,00 Donderdag- avondmozaiek, gev. progr. 22,30 Nws. 22,40 Avondoverd. 22,55 Boekbespr. 23,00 Bariton en piano 23.30 Deltareacties plus en min, lez. 23,55-24,00 Nws. VRIJDAG 23 MAART NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 NCRV- lied 7,13 Lichte gram. 7,30 Gewijde muz. (gr.) 7,50 Het brood des levens, meditatie 8.00 Nws. 8,15 Radiokrant 8,35 Gram. 9.00 V. d. zieken 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10.10 Gram. 10,15 Morgendienst 10,45 Piano recital 11,15 Voor oudere luisteraars. Hilversum 2 298 m DONDERDAG 22 MAART AVRO: 12,00 Dansork. en zangsol. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Zing zonder zorgen 13.00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Beursber. 13,30 Promenade-ork. 14,00 Sopraan en alt 14,30 V. d. vrouw 15.05 Mod. gram. 15,30 Voordr. 15,50 Fluit en piano 16,20 Dixielandmuz. 16,35 Klank-om rankte levens, muz. geill. biografie (herh. van dinsdag jl.) 17,30 V. d. jeugd 18,00 Nws. 18,15 Event, act. 18,20 Lichte gram. 18,30 Sportpraatje 18,35 Gespr. brief 18,40 Lichte muz. 19,00 V. d. kind. 19,05 Ga er eens even voor zitten, a. liedjes, b. het Vogel- Advertentie) Zo'n oude piano kunt TJ bij ons inruilen, bij aanschaffing van een nieuwe. ia -fftf 52 RIJKENE deLANGE KORTE LIJNBAAN 28, ROTTERDAM 11.) Nooit wist zij of, als de wagen al voor stond om hen naar een of ander diner te brengen of naar een tentoonstelling, die hij toegezegd had te zullen openen, een concert, dat ze zouden bijwonen, hij niet op het laatste ogenblik zou la ten afweten. Het leek wel of hij een ziekelijke afkeer kreeg van alle maat schappelijke verplichtingen, van alle ge zelschapsleven. Zij* zei dat het haar doodnerveus maakte, en geen wonder. Het was te vreemder omdat hij aan de andere kafft uithuiziger was, meer alleen uitging dan vroeger." „En welke conclusies heeft u uit dit alles getrokken? Of ligt het trekken daarvan niet op uw terrein?" Dokter Ferwers doodwitte hand gleed weer over zijn verzorgd puntbaardje. „Het spijt mij het te moeten zeggen. ma?r uw opmerking is unfair. En uit Hulsteins klachten èn uit de medede lingen van mevrouw zijn conclusies te trekken, die op medisch gebied liggen. Dat was bij uw vraag van zoeven niet het geval. Ik kreeg de indruk, dat Hul- stein overwerkt was en instinctmatig het enige geneesmiddel zocht: rust. Van de tijd besteed aan Hulstein Zonen kon hij voor die noodzakelijke rust niets afnemen, hij moest die dus wel nemen van de tijd, die tot nu toe bestemd was geweest voor zijn vele functies op kunstgebied en voor het gezelschapsleven. Het zou natuurlijk veel verstandiger van hem geweest zijn, als hij open met zijn vrouw had gesproken, ik vrees dat de angst haar ongerust te maken hier een slechte raadgever is geweest. In plaats te zeg gen; „Het spijt mij. maar ik ben veel te moe om buiten de tijd, die ik nood zakelijkerwijze aan het bedrijf moet be steden, ook nog tentoonstellingen te openen, mensen te zien en allerlei ont vangsten, diners en concerten bij te wonen," wilde hij zich groot houden en toch de rust, die hij zo nodig had, be machtigen. Hij heeft blijkbaar niet be grepen dat hij door zijn vreemd gedrag zijn vrouw veel ongeruster maakte dan nodig was." „Maar u sprak over een veelvuldiger uithuizigheid, dokter?" „Die uithuizigheid had een zelfde grond, de vlucht voor het drukke le ven ook na de werkuren. Hij schijnt ergens op de Veluwe of in Drente of weet ik waar een soort optrekje ge kocht te hebben, waar hij de weekends in zijn eentje zijn toevlucht zocht." „Buiten weten van zijn vrouw?" „Ja, als hij daarheen ging, vertelde hij haar dat hij voor zaken op reis moest. U ziet, altijd weer die angst zijn vrouw ongerust te maken. Dat was bijna een idéé fixe bij hem. Emi- lie mocht zich geen zorgen maken. In tussen maakte zij zich natuurlijk veel meer zorgen dan ze zou hebben gedaan als hij eens rustig met haar had ge praat." „Dus geheel overspannen?" „Ik zou liever willen zeggen: geheel uitgeput. Aan overspanning verbindt men bijna altijd begrippen als onrede lijkheid en gebrek aan zelfbeheersing. Van een „overspannen" mens zou het niemand verwonderen dat hij zich zon der reden gedroeg als Hulstein van morgen heeft gedaan, maar Hulstein was volkomen normaal, dat zou ik zelfs onder ede durven verklaren." „Dank u, dokter. In uw ogen was de overledene dus geheel normaal, zonder ook maar één van die symptomen, die leken overspannen mensen toedichten. Er was bij uw weten geen krankzin nigheid in de familie?" ..Krankzinnigheid? Neen. Hoe komt u daarbij? Brengen de omstandigheden waaronder Hulstein is gestorven u op die gedachte? Zet dat maar gerust uit uw hoofd. Hij zal heus wel een reden hebben gehad voor wat hij deed, neemt u dat maar van mij aan." Het gewo ne handgebaar onderstreepte weer de laatste woorden. „Mooi, en zijn huwelijk was harmo nisch en hij had geen geldgebrek of zorgen in zijn bedrijf, kunnen we rus tig aannemen. Hij was alleen maar moe, wanhopig moe. Maar een derge lijke moeheid kan erg genoeg zijn, dunkt me zo, dokter." „Wilt u daarmee zeggen dat Hul stein uit pure vermoeidheid op zo'n groteske en ingewikkelde manier zelf moord zou hebben gepleegd? Neemt u mij niet kwalijk, maar zo iets is toch onzinnig, ik had mij de mensen van de politie altijd als doodnuchter voorge steld, inspecteur, maar u schijnt een mate van fantasie te hebben, die de normale perken ver te buiten gaat." „Het is geen ogenblik mijn bedoe ling geweest de mogelijkheid te oppe ren van zelfmoord, dokter. Het was mij alleen erom te doen van u de be vestiging te krijgen van mijn mening, dat, ten eerste, Hulstein nooit op een dergelijke wijze naar de aquariumka mer gehold zou zijn zonder een zich plotseling op het ogenblik zelf voordoen de reden, en ten tweede, zelfmoord in een aanval van waanzin is uitgesloten." HOOFDSTUK IV Juffrouw Klaaske en anderen Hoofdinspecteur Pieter Auguste Per- quin keek onderzoekend naar het reso lute, kleine vrouwtje tegenover hem. Dit was dus juffrouw Klaaske, die de hele huishouding bestuurde in dit gro te. nu zo vreemd stille huis. Nu, ze zag er wel uit als iemand, die wist wat zij wilde. „Juffrouw Klaaske Oomen, niet waar?" vroeg hij. Ze knikte zwijgend en klemde met iets van argwaan haar lippen op el kaar. „Zou u mij eens precies willen ver tellen wat er vanmorgen is gebeurd, juffrouw?" „Ik kan u niet meer vertellen dan ik weet." antwoordde zij kort. „Natuurlijk niet. Maar naar wat dok ter Ferwer mij vertelde was u dicht bij de hand, toen mevrouw mijnheer vond. Dat was tenminste de indruk, die ik kreeg." „Dat is al naar u het bekijkt. Ik was bezig op de eerste etage. We had den de vorige avond mensen gehad en als je alles aan die tegenwoordige floddermadams overlaat.. Nou, me vrouw kwam uit de kleine kamer voor, waar gewoonlijk ontbeten wordt, en ze vroeg mij of ik mijnheer ook had ge zien. De wagen stond zeker al wel een kwartier voor en hij had nog niet eens ontbeten. Ik dacht dat hij wel weer bij zijn vissen zou zitten, hij was ge woon gek op die stomme beesten, en dat zei ik ook tegen mevrouw. .Mijn heer zit vast en zeker zijn tijd te ver doen in de aquariumkamer,' zei ik. Ik zou een lief ding willen geven als ik dat maar niet had gezeid. Want me vrouw, die arme ziel, loopt, van de prins geen kwaad wetend, me voorbij, de trap af naar de aquariumkamer. Nou, en dalijk daarop hoorde ik haar gillen. Het ging een mens door merg en been, zoals ze schreeuwde. Natuur lijk vloog ik naar beneden. Nou, en daar lag mijnheer met niks aan dan zijn badjas en mijn mevrouw lei op haar knieën naast hem en schudde hem aan zijn schouders. En toen opeens keek ze op en zag me aan, het schaap. .Klaaske.' zei ze, .Klaaske! Hij is dood. Klaaske!' Ze zei het met een heel zacht stemmetje. En toen liet ze hem los, stond op, deed een paar «tappen naar mij toe en viel inenen neer. Ze was zo wit, dat ik een ogenblik dacht dat ze ook dood was. Ik heb Jan ge- roepen, nie.t dat ik het plezierig vond, na wat er was gebeurd, maar ik kon mijn mevrouw toch ook maar zo niet laten liggen. En alleen kon ik haar niet dragen. Ik ben nou eenmaal niet groot van stuk. Nou, en toen hebben we samen mevrouw eerst de trap op gedragen en toen naar.haar slaapka mer en haar op bed gelegd. Daarna heb ik dokter Ferwer opgebeld. Meer kan ik u met de beste wil niet vertel len. want meer weet ik niet." „U zei dat u het niet prettig vond de hulp van Jan te moeten inroepen. Wie is Jan?" LAAT Een 80-jarige dame, die al vijftig jaar lang een kunstgebit draagt, kreeg dezer dagen he vige kiespijn. Een bezoek aan de tandarts bracht aan het licht, dat onder haar kunstgebit nieu we kiezen aan het doorkomen waren. HEIMWEE In de gevangenis van Chicago is dezer dagen een gevangene overleden uit heimwee naar de onlangs overgeplaatste hoofd bewaker. O, DIE! In Texas zitten twee cowboys aan de bar. „Zie je die vent daatf", in formeert de ene. „Die met die grote hoed." „Een grote hoed hebben ze alle maal," bromt de tweede. „Nee, ik bedoel die met dat geruite hemd." „Hebben ze óók allemaal." „Wacht dan even," zegt de eerste. Hij trekt zijn revolver en knalt 'n stuk of vier bezoekers neer. „Kijk, die ene, die nog overeind staat," zegt hij dan. „Wat is daar dan mee?" „Die heb ik nooit kunnen uitstaan..." VOORBEELD Maurice Thompson, een makelaar te Corby (Engeland), die vele huur woningen beheert, had een verga dering belegd om de huurders te wijzen op de gevaren van de win ter. Nauwelijks had hij zijn toe hoorders verteld, dat zij bij vorst de waterleiding moesten afsluiten om bevriezing te voorkomen, of hij werd opgebeld door zijn vrouw, die hem verzocht onmiddellijk naar huis te komen, daar de waterleiding bevroren was. „Ja, schat, we zouden immers een paar boodschapjes doen." (Advertentie) MORGEN dus VRIJDAG van 2 - 6 uur wederom ZITTING van uw CONSULTATIE BUREAU VOOR S.H. in gebouw DE VESTE, OUDE VEST 3, BREDA; advies gratis, levering van gehoortoesteiien ev. over Ziekenfonds. kwartier, feuill. 20,00 Nws. 20,05 Pianoduo 20,45 Vocaal sextet 21,05 Het oude ik van Margaret Mannering, hoorspel 22,00 Mod. muz. (gr.) 22.30 Nws. en meded. 22,40 Act. 23.00 Sportact. 23,10 Discotaria 23,55-24,00 Nws. VRIJDAG 23 MAART VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Muz. ochtendpost (gr.) 9,00 Gym. v. d. vrouw 9.10 Mod. orkestmuz. (gr.) 9.40 Schoolradio. VPRO: 10,00 Inzicht en uitzicht, praatje 10,05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw 11.00 V. d. kind. 11,15 Kamermuz. (gr.) 11,40 Orgelspel. Brussel Vlaams DONDERDAG 22 MAART BRUSSEL 324 m 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz. 12,30 Weerber. 12,35 Amus. ork. en sol. 12.50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Kamer muz. 14.00 Schoolradio 16,00 Beursber. 16,06 Franse les 16,21 Radioschoolkoren 1961 17,00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Lichte piano- muz. 18,20 V. d. sold. 18,50 Toeristische in formatie 19,00 Nws. 19,40 Instr. sextet, lichte muz. 19,50 Vrije po 1. tribune 20,00 V. d. vrouw 21,00 Verzoekprogr. 22,00 Nws. 22,15 Lichte muz. 22,55-23,00 Nws. Brussel - Frans DONDERDAG 22 MAART BRUSSEL 484 m - 12,28 Gev. muz. 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 14,13 Kamermuz. 15,03 Lichte gram. 16,08 Kamermuz. en Bel gische componisten 17.00 Nws. 17,30 Piano recital 18,30 Discografie 18,50 Gram. 19.30 Nws. 21,15 Gram. 22,35 Vrije tijd 22,55 Nws. DONDERDAG 22 MAART NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20,20 Woord en beeld 20,35 Kijk op kunst 21,05 Herfst in New York, tv-spel 22,10 Avondcollege Ne derlands (-22.45). VLAAMS BELG. 19.00 V. d. jeugd 19,30 Doc. film 20,00 Nws. 20,30 Speelfilm 21,55 Raadgevingen 22,40 Nws. FRANS BELG. 18.30 V. d. kind. 19.00 V. d. vrouw 19,30 Godsd. uitz. 20,00 Nws. 20,30 Doe. progr. 21,30 Film 23,00 Nws. (Wordt vervolgd). De Vlaamse Televisie brengt vanavond een uitzending van de voetbalwedstrijd om de Europacup tussen Rael Madrid en Standard Club Luik. De uitzending vangt aan om half negen en zal duren tot on geveer kwart over tien. De beurs heeft gisteren direct bij de opening een flauwe tendentie voor de Philipsaandelen te zien gegeven. Over het waarom, kon men geen vast omlijnd antwoord geven. Van de zijde van het publiek waren wat stukken aan de markt, waartegenover bijna geen vraag aan wezig was. Het gevolg was dat door dit middenkoersaanbod laag werd ge opend. Zonder slag of stoot werd meteen beneden de 1000 gedaan op 996, tegen een voorgaande slotkoers van 1017. Hier na werd nog even 995 tot stand gebracht. Hierdoor daalde de koers van de Philips aandelen in twee beursdagen ruim dertig punten. Op het sterk verlaagde niveau kwam er enige steun van het buitenland, waardoor de koers niet verder inzakte. De handel was aanvankelijk gering. Ge durende de verdere beursduur nam de affaire in de Philipsaandelen ziender ogen toe als gevolg van aanhoudende buitenlandse vraag. Aangezien de ver kooporders intussen waren opgedroogd, zorgde genoemde vraag voor een fors koersherstel tot 1006. Op dit niveau ver lieten de stukken de markt. De stem ming voor de overige internationale Waarden was bij de opening merendeels prijshoudend. De handel in deze hoeken bleef binnen nauwe grenzen. Er werd gisteren op het Damrak in het geheel geen steun ondervonden van de buiten landse beurzen. Wall Street sloot eer gisteren lusteloos, terwijl Parijs en West-Duitsland gisteren iets lager no teerden. De scheepvaartwaarden openden frac- tioneel beneden het vorige slotniveau. Later op de middag konden de koersen zich verbeteren waardoor de meeste scheepvaartwaarden deze beursdag kon den afsluiten met een lichte koerswinst. 20-3 21-8 Ned. '59 4V< lOHi 1013 i Ned. '47 3 V. 925/8 92% AKU A 397 396% Hoogovens cA 812 809>2 Philips GBA 1017 100412 Unilever cA 189.90 190.20 Kon. Olie A 139.05 139.10 Scheepv. Unie A 1493; 151% A'dam Bk A 409'2 412 Kon. Zout cA 1098 1100 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 138.50 g.b.—139.40 g.l.; Philips 999—1002 g.l.; Unilever 189.50 g.b.190.20; Hoogovens 139. De volgende morgen werd Sylvester wakker, doordat hij in de verte muziek hoorde. Hij liep naar het raam en keek naar buiten: Er stond een menigte in woners van de stad om de schutting verzameld, die juichte en zwaaide met vlaggetjes en ballonnen. En een troep muzikanten kwam vrolijk aangemar- cheerd, met er achter allemaal deftige heren met hoge hoeden op, waaronder een met zilveren ketting om. „De burgemees ter!", mompelde Sylvester, „wat doet die hier?" Dat bleek gauw genoeg. De hele verzameling schaarde zich plechtig om de vier palen van Sylvester's huis en toen zweeg de muziek en de burgemeester trad naar voren. „Sssstt", siste Sylvester tegen Mei, die aan kwam lopen en vroeg, wat er aan de hand was. Toen begon de burge meester te sDreken: „Geachte burgers',', riep hij. „We zijn hier bijeen gekomen, om een heuglijk feit te vieren". Hij keek op een papiertje en vervolgde. „Dat wil zeg gen, dat de eerste steen vandaag vast- gemetseld wordt, waarop wij het hoogste huis van het land zullen bouwen. „Hoera", riepen de mensen. Sylvester luisterde stomverbaasd. „Onze stad mag dan niet zo groot zijn", riep de burgemeester trots. „We tellen toch mee. En volgende maand, wanneer hier, waar vroeger een van onze meest geëerde zonen: de beroemde schilder Sylvester heeft gewoond, het hoge gebouw zal staan, versierd met de stadsvlag...." Toen stopte hij verbaasd en keek naar boven. Op de palen stond het huis van Sylvester, of het nooit weggeweest was. En Sylvester hing uit het raam en schreeuwde naar beneden: „Niks te hoge gebouwen!! Ik woon hier nog steeds".

de Stem | 1962 | | pagina 5