viert eum Middeleeuwse pracht commissaris-woning in Eerste paal te Middelburg van complex 120 woningen Zr. Theresio 40 jaar in mode NU DAN OOIT I ig Goes :esteld Dit jaar nog geen regeling inzake garantieprijs voor suiker Groeiende belangstelling voor EHBO Sas van Gent OP 6 MEI TE ZEVENBERGSCHENHOEK en Eind 1964 brug over Ooster schelde Principieel beleid Oppositie voeren rele kringdag en BJB Hulst BESTEDINGEN OCWATER Vandaag Morgen Overleg met de minister over verlaging premiebetaling Voor en tegen De nieuwste I collectie f tA H I BEHANG J***! Burgemeester boos over toewijzing 27 maart in Goes Verkiesing Miss Bril Zeeland Gasten bij zilveren huwelijksfeest van koningin en prins OUD-HULSTENAAR PROMOVEERT Mr. A. Elkhuisen burgemeester te Oosterhout paeWaS Geschil Syrië- Israël voor Veiligheidsraad Mike Hailwood le in Modena DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 22 MAART 1962 van deze slecht bewoon- il met plannen rondliepen 11 de raad te richten. burgemeester Hubert er krd in, de mededeling van celaar, dat aannemers er wel voor voelden de her- betalen, omdat hun goede spel stond, werd door de •t welgevallen aangehoord. intussen gereed en wordt Igende vergadering van b. deld. Het kardinale punt burgemeester, inderdaad: etalen? Zwembad >kelaar had nog meer pun- ogramma. Het zwembad, de concrete plannen, me- :itter?", aldus zijn vraag, meer concreets meedelen vacht. Er is een hertaxatie voor het terrein bij de ha- ïa zal waarschijnlijk wor- in tot aankoop van dit ter- te wanneer de grondprijs bij de vorige taxatie. De ijs, nl. zeven ton, was er m dat G.S. geen goedkeu oor de uitvoering van de ïen. De heer Vervest vroeg voor de bewoners van de llegangebuurt en de Adolf ijkbuurt. Hij opperde het nwerking met maatschap- s deze bewoners naar el- verhuizen. Verder deelde •st mee, dat hij een andere S. had op het aanvullend iltureel vormingswerk in de oor de NCB". ïotto organiseren de RKJB iag in de middelbare land- Hulst culturele kringwed- im half twee beginnen en e, welsprekendheid en zang s avonds wordt in het groot eerste bestaanslustrum ge- n gevarieerd programma, o.a. zang, declamaties, to- imime. Tevens zullen dan ars der 's middags gehou- •n worden bekendgemaakt, best-geklasseerden zullen stelling van de zijde der digden blijkt dermate groot, ms de zaal totaal ,,uitver- TE SCHOONDIJKE Jruijnooge c.i. architect te eeft aanbesteed ,,Het bou- loods voor de praktijk landbouwtechniek en ar- satie" te Schoondijke. was als volgt: choondijke-Geleen f 107.000; sscher. Hoofdplaat f 106.958 loofdplaat f 105.798; J. van IJzendijke f 103.990; Fa. uis, f 103.900; W. I. Daan- urg. f 102.900; Fa. Chris- tburg, f 102.500; Fa. Iz. de tdijke, f 102.000; F. van ..kens, f 100.538; C. Souli- )laat, f 100.457. ijdag 23 maart gelden voor Zeeland de volgende hoog- Hansweert 4.25 en 16.54 ,en 3.41 en 16.01 uur; Vlis- »n 15.35 uur; Wemeldinge uur. 30 uur De zwarte sperwer, 20 uur De glimlach van een 18 i. rur De vijand was een ge duw 19.30 uur Gymnastiek- e-Nassau DKERKJE 19.30 uur Verkoping gereeo- }p Amélie! S uur Tannhauser 1G rfa, n Gehoorzaal 20 uur uil iddelburgs mannenkoor i.30 uur Ben Hur, a.l. ENT uur De dolle generaal houw 20 uur Drift en ba* j. r iur Vergelding, 18 J. ..TrulES*. f\p de plaats waar vóór de oorlog de ambtswoning van de commissaris der koningin in de provincie heeft gestaan, zal binnen afzienbare tijd de nieuwe ambtswoning herryzen. Hiermede wordt een traditie voortgezet van eeuwen her, waarbij dit deel van het Abdijcomplex te Middelburg in gebruik was als grafe lijk kwartier. Bovendien was er in de middeleeuwen „de vierschaar", waar de abt met zijn rechtscollege recht hebben gesproken. Het publiek kon op het Ab- diiplein getuige zyn van deze rechtsple ging, omdat open bogen doorzicht gaven op de achterliggende rechtszaal. Na de reformatie is de gevel gesloten en heeft men van deze ruimte verschil lende vertrekken gemaakt. Het is de be doeling bij de herbouw weer een open galerij te maken waardoor de toestand der middeleeuwen wordt benaderd, zy het dan dat deze galerij ondiep zal zyn. Jn het midden van de gevel komt een 12de Abdijtoren terug, waarvan het fundament nog aanwezig is. Dit oude torentje was al sinds een paar eeuwen verdwenen. Oude prenten geven het nog aan. Links van het torentje zal het gebouw worden bestemd voor vergaderruimte voor de Staten van Zeeland. De toegang tot de Statenzaal zal in den vervolge plaatsvinden door het torentje. Rechts van de toren is de woning gedacht van de commissaris der koningin grenzend aan de bestaande tuin aan de Burg. Het bestuur van het Landbouwschap wil voor dit jaar geen regeling meer in voeren, waarby de individuele suikerbie tentelers de garantieprijs wel ontvangen voor een als hun aandeel in de voorzie ning van de binnenlandse markt te be schouwen hoeveelheid, maar niet voor het meer geteelde. Wel zal een kleine commissie, door de suikerindustrie en het Landbouwschap gezamenlijk in te stellen, trachten een dergelijke regeling uit te werken. Haar studiën zulen spe ciaal gericht zijn op e enregeling voor 1963. Zoals men weet geldt de garantieprijs voor suiker slechte voor de in het bin nenland afgezette hoeveelheid. Door de hierboven bedoelde „contingenteringsre geling" waarbij overigens iedereen vrij blijft zo veel suikerbieten te telen als hij wil, hopen de voorstanders te berei ken, dat zij, die zich bij deze teelt een zelfbeperking opleggen, niet gedupeerd worden door hen, die juist extra veel te len. In zijn vorige vergadering heeft het be stuur van het Landbouwschap aan de hoofdafdeling akkerbouw gevraagd, zich Thans is overeenstemming bereikt over de bouw van een brug over de Ooster- schelde. Men hoopt de brug eind 1964 gereed te hebben. Lange tijd is door het provinciaal be stuur onderhandeld met de Ministeries van Verkeer en Waterstaat en Financiëh over de technische en financiële aspecten van het project. Nu rest nog slechts een bespreking over enige ondergeschikte statutaire aangelegenheden. Men hoopt de Provinciale Staten 9 april voor te lichten over de verschillende onderdelen van het plan, waarna op 12 april de openbare zitting volgt. (Advertentie) BREDA BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT (Van onze verslaggeefster). Zeeland krijgt te weinig wo ningen toegewezen om de in dustriële ontwikkeling mogelijk te maken. Het is moeilijk Den Haag er van te doordringen, maar we zullen naar een groter contingent toegewezen woningen toe moeten. Aldus burgemeester Drijber van Middelburg, die zijn hart luchtte naar aanleiding van het begin dat gisteren werd ge maakt met een complex van 120 middenstandswoningen, als af sluiting van het uitbreidings plan nabij de Veerseweg in Mid delburg. Middelburg heeft een schreeuwend ge brek aan eengezinswoningen, en de ge meente kijkt dan ook met zorg naar de woningtoewijzing waar Middelburg, verhouding met de andere grotere Zeeuwse plaatsen niet zo best vanaf is gekomen. Dit overigens in alle objectivi teit geconstateerd, aldus mr. Drijber, want we zijn echt niet de enige gemeen te die er zo over denkt. De plannen voor het uitbreidingsplan Griffioen II zijn volledig afgestemd op de voorkeur die voor eengezinswoningen blijkt te bestaan, aldus de burgemeester. Men zal daar nagenoeg eengezinswo ningen gaan zetten, van eenvoudig kali ber tot dure bungalows. Naast koopwo ningen zullen er een groot aantal huur woningen worden neergezet in de vorm van flats en eengezinswoningen. Genoegen Het was burgemeester Drijber een groot genoegen dat hij op deze echte Hollandse eerste lentedag 'n half uur lang bezig had mogen zijn aan het slaan van de eerste paal voor dit woningcomplex, Het hoera-geroep van hem toen de paal in de grond zat duidde er echter wel op, dat het hem nog een groter genoegen was dat deze koude, gure plechtigheid ten einde was. Deze 120 woningen wor den gebouwd door het Algemeen Mijn werkers Fonds te Heerlen, die dit doet bij wijze van beleggingsobject voor het pensioenfonds van de mijnwerkers. Het ontwerp is van het architectenbureau Götzen in Middelburg, de woningen worden gebouwd door het Groningse aannemersbedrijf n.v. Broek. Deze flat woningen worden verdeeld in vijf blok ken van ieder vier etages hoog. In totaal moeten er 600 palen worden ge heid: 450 van 1012 meter en 150 van 5 meter lengte. Er zijn 300 werkdagen voor de bouw uitgetrokken, en het totaal heeft een lengte van 270 m. Deze vier- kamerwoningen liggen in de A.-premie- sector. Wanneer de bouw gereed is zal het woningbezit van het A.M.F. in Mid delburg 400 woningen bedragen. Plannen Er bestaan plannen dit bezit nog ver der uit te breiden in Middelburg. Voor lopig is dit object van 120 woningen het grootste. Het A.M.F. heeft ook in andere Zeeuwse plaatsen nog plannen te gaan bouwen. Waar, kon men ons moeilijk meedelen. In Vlissingen en Goes heeft dit fonds al eerder woningen gebouwd. Na dat de eerste paal die overigens zover In het verenigingsgebouw te Sas van Gent hield de E.H.B.O. haar jaarverga dering. Na opening door voorzitter R. Pollet werd het jaarverslag 1960 en 1961 voorgelezen. De geringe belangstelling in vorige jaren was er oorzaak van lat het verslag in een jaar is samengevat. Ondanks deze geringe belangstelling zün de laatste tijd mooie resultaten ge boekt. Zeven E.H.I.O.-diploma's werden uit gereikt en 18 E.H.B.O.-diploma's. De cursussen werden met ijver gevolgd tot grote voldoening van bestuur en do centen. Op een enkelt uitzondering na nebben degenen die de cursus zijn be gonnen deze tot een goed einde ge bracht. Het is de hoop van het bestuur aat de oplevende belangstelling zich zal consolideren. Een vurige wens van het bestuur is om aan provinciale wedstrij den deel te nemen. Een wedstrijd is namelijk een uitstekende voorproef voor net verlenen van daadwerkelijke hulp. daarom zal eens per maand een oefen avond worden gehouden. Bij voldoende animo zal tijdig met bijzondere wed- tnjdtraining worden begonnen. Een oogtepunt van het verenigingsleven was aa Ie,estavond in november j.l. waarbij an doctor Van Loy het oguden bonds- ,,fis11^le werd uitgereikt als dank voo' het veie werk voor de E.H.B.O. verricht. aantal leden is gestegen met elf tot u Sedipl°meerden. Hiervan bezitten 26 J* k.H.I.O.-diploma (eerste hulp in oorlogstijd) ,se5retaresse herdacht in haar ver- sm-oi, u ou<i-lid Toos Oosterhout en Hp 7aaf. °Prechte waardering uit voor r Mver en liefde die zij voor het MofSw aan de daS legde, staat i1 grootst aantal gediplomeerden voor f ^er®niging er niet ongunstig om a, dienen te worden gewerkt houden anim° V°°r werk levendig te A kascommissie werden benoemd schaertnen Vereecken en R. Ran- neet on e heren R- Pollet. Jos Sar- bii appi me^r. Vervaet-Dierickx werden Voor ri le in het bestuur herkozen. óp pniJL yacat.ure penningmeester werd gekozen! djdaat de heer Fr. Impens Op deze avond werd ook nog het woord gevoerd door kapelaan O. Gielliet en dr. Van Looy die respectievelijk de geestelijke en medische zijde van het E.H.B.O.-werk belichtten. Een gedocumenteerde lezing over Finland door de heer R. Plasschaert uit Westdorpe viel bijzonder in de smaak. Prachtige kleurendia's werden hierbij vertoond. De Sassenaren konden tijdens de lezing een indruk verkrijgen van het leven en werken in dit land van hun plaatsgenoot pater Robert de Caluwé, die, zoals de heer Plasschaert meedeel de, een zeer geziene figuur is in Finland. Aan het slot van deze avond die door het inlassen van een dergelijke lezing alle saaiheid van jaarvergaderingen weg neemt dankte voorzitter Pollet de aan wezigen voor hun belangstelling. (Advertentie) Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar weer door de Stichting Oog en Bril de verkiezing Miss Bril 1962 georga niseerd. De provinciale voorronde voor Zeeland wordt gehouden op dinsdag 27 maart a.s. des avonds 8 uur in de grote schouwburgzaal van de Prins van Oranje te Goes. Meer dan dertig Zeeuwse dames dingen ditmaal mee naar de begeerde titel. Uit de Zeeuwse kandidaten wordt een drietal afgevaardigd naar de lande lijke demi-finale, welke deze keer wordt gehouden hoog boven Rotterdam nl. in het restaurant van de Euromast. Uit deze demi-finale komen weer 11 finalis ten, waaruit Miss Bril Holland 1962 zal worden gekozen. De provinciale verkiezing in de Prins van Oranje wordt omlijst met een aan trekkelijk programma, waarbij als gast vrouw optreedt: Mies Bouwman, en waaraan verder medewerken het duo Ans en Jaap Daniels en de show-zangeres Ria Kuyken. Het publiek in de zaal kan mede zijn stem uitbrengen waarbij een aantal geldprijzen beschikbaar worden gesteld. H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben, zoals bekend, het voornemen op 1 en 2 mei aanstaande tezamen met een aantal familieleden en vrienden het 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Tot de gasten, die de uitnodiging aan vaard hebben, behoren tot dusver: H.H. M.M. de koning en koningin der Belgen, H.H.M.M. de koning en koningin van De nemarken, H.M. de koningin van Groot- Brittannië, Noord-Ierland en Z.K.H. prins Philip, hertog van Edingburgh, H. K.H. de Groothertogin van Luxemburg en Z.K.H. prins Felix van Luxemburg, Z.K.H. de erfgroothertog van Luxem burg en H.K.H. de erfgroothertogin van Luxemburg, Z.K.H. prins Charles van Luxemburg, Z.K.H. prins Bertil van Zwe den, H.K.H. prinses Margaretha van Zweden en graaf Bertil Bernadotte. ter wille was, dat mr. Drijber een vlot palendrijver genoemd kan worden was geheid, sprak de heer J. M. Meysen, chef van de afdeling roerende goederen, namens de directie van het A.M.F. zijn vreugde uit over dit begin. Het is wel iswaar een druppel op de gloeiende plaat van de Middelburgse volkshuisvesting maar de nauwe contacten die het A.M.F. met de gemeentebesturen, vooral met Middelburg, onderhoudt, zal deze ge meente met het A.M.F. nog wel meer bij elkaar brengen, aldus de heer Meysen. Om een beeld te geven van de omvang der A.M.F.-bouw: per jaar worden er ongeveer 1500 woningen in de vrije en A- premiesector gebouwd, d.w.z. een bouw- program van f 25.000.000 per jaar. Het totale woningbezit is ongeveer 6000 wo ningen, in geld uitgedrukt honderd mil joen gulden. te beraden over de mogelijkheid, zo'n regeling nog dit jaar te doen gelden. De hoofdafdeling heeft nu geantwoord dat dit geen aanbeveling verdient: de con sequenties van de nader uit te werken regeling kunnen nog onvoldoende worden overzien en de teler ka nzijn bouwplan voor dit jaar al niet meer veranderen. Het bestuur gaf de hoofdafdeling gelijk. Wel gaven de heren Van der Ploeg (r.-k. landarbeiders) en Yska (chr. landarbei ders) te kennen, reeds dit jaar een rege ling te wensen. De heren Knottnerus (KN LC) en Biesheuvel (CBTB) verdedigden het andere standpunt. Verwerkingskosten Een andere kwestie, de suikergarantie betreffende, zal door het landbouwschap ter sprake worden gebracht in het pe riodieke overleg met de minister van landbouw. Tot nu toe heeft de overheid de premies, die de suikerfabrieken aan de boeren toekennen wegens vroege of late levering van suikerbieten, als verwer kingskosten beschouwd en ze dus niet afgetrokken van de aan de boeren uit te keren garantieprijs. De overheid heeft nu te kennen gegeven, dat ze die premies niet langer in de verwerkingskosten (Van onze redacteur) Met de verdediging van zyn proef schrift „Osteoplastiek bij de behandeling van de luxatio coxae van de hond" hoopt de oud-Hulstenaar Marinus J. Dobbe laar vanmiddag aan de Rijksuniversiteit te Utrecht de doctorsgraad in de dierge neeskunde te verwerven. Deze huidige directeur van het cen traal dierenlaboratorium der katholieke universiteit te Nijmegen maakte zestien jaar geleden deel uit van de eerste eind examenklas der Hulsterse h.b.s.-B. Promotor is prof. dr. G.H.B. Teunisse, rector magnificus dr H.G.K. Westen brink, hoogleraar in de faculteit der ge neeskunde, terwijl als paranimfen zullen fungeren dr. van der Horst uit Losser en drs. W. Lockefeer uit Hulst. De heer Dobbelaar, wiens officiële opdracht luidt „volgens besluit van de senaat zijn dissertatie te verdedigen te gen de bedenkingen van de faculteit der diergeneeskunde", ontwierp een negen tal stellingen, waarvan de achtste be trekking heeft op de verdere ontwikke ling van Zeeuwsch-Vlaanderen, „dat zou zijn gediend met een vermindering van het aantal gemeenten". wenst op te nemen. De suikerindustrie die de garantieprijs van de overheid aan de telers doorgeeft heeft laten weten, dat zij hierdoor bij overigens ge lijkblijvende omstandigheden f 1.20 per ton minAer zou kunnen betalen dan tot nu toe. Nu de garantieprijs ten opzichte van vorig jaar met 50 cent per ton bieten is verhoogd, komt dit er op neer, dat de prijs, die de boeren ontvangen, per slot van rekening niet 50 cent hoger, maar 70 cent lager is. De commissie algemene za ken van de Nederlandse suikerindustrie schrijft in haar brief aan het landbouw schap, dat zij „deze abrupte verandering zowel principieel als tactisch minder fraai" vindt. De heer Muntinga, voorzit ter van de hoofdafdeling akkerbouw van het landbouwschap, gaf in de bestuurs vergadering te kennen, dat die hoofdaf deling de lagere uitbetaling bepaaldelijk niet zal accepteren. En het bestuur be sloot tenslotte er met de minister over te gaan praten. Bij K.b. is met ingang van 1 april benoemd tot burgemeester van de ge meente Oosterhout mr. AJ.M. Eik huizen, tot nu toe burgemeester van Halsteren. Mr. Eikhuizen is van 1939 tot 1949 burgemeester van Ovezande geweest. In Zevenbergschehoek treft men op het ogenblik voorbereidingen om op 6 mei een zeer geziene figuur uit de dorpsgemeenschap, zuster Theresio, te huldigen vanwege haar veertigjarige arbeid in deze plaats. Voor het echter zover is viert de zuster op 10 april haar gouden professiefeest. Bij haar komst naar Zevenbergsche hoek nam zuster Theresio, Amster damse van geboorte, direct de leiding op zich van een modevakschool. Dui zend vakkundige naaisters, verspreid over het hele land, hebben tot nu toe haar opleiding aan deze energieke zuster te danken. Dat de vakschool van Zevenbergschehoek een klinkende naam heeft in verre omgeving blijkt uit het feit dat b.v. modezaken uit Breda en Dordrecht er bij het aflopen van een cursus als de kippen bij zijn om afgestudeerden aan te trekken. Zij weten uit ervaring wat het zeggen wil leerlingen van zuster Theresio in dienst te hebben. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt een tentoonstelling georgani seerd. Het klapstuk van deze show is een bruidstoilet met bruidsjurken. De foto toont de medewerksters aan de bruidsstoet. V.l.n.r.: Ad Dekkers, zuster Theresio, Nel van Leest, Ineke Langenberg; zit tend: Nel Hoevenaars, Nel Pals en Eveline Stoop. Het comité van oud-leerlingen heeft besloten een groot geschenk aan te bieden. „Aan veel kleinigheidjes heeft de zuster niet zoveel," redeneren zij- In de parochie Zevenbergschehoek zal een geldinzameling worden gehouden. De afgestudeerden die elders wonen kunnen hun bijdrage storten op de girorekening van de Boerenleenbank te Zevenbergschehoek. Y/an de a.s. woensdag tevoorschijn komende stembusuitslag hangt veel af, zeiden we gisteren. Er hangt aller eerst vanaf, in welke geest het arbeids terrein, dat aan de provinciale besturen is toebedeeld, zal worden bewerkt in de komende vier jaar. Natuurlijk zijn er punten, waarop verschillende par tijen elkaar gemakkelijk vinden. Als men een aantal provinciale verkie zingsprograms naast elkaar legt, dan treft men daarop aan, dat ieder zich wil inzetten voor meer en betere we gen, stimulering van de industriali satie, uitgebreide woningbouw, meer sportaccommodatie, bescherming en uitbreiding van recreatiegelegenheid, meer gelegenheid voor culturele vor ming en noem nog maar het een en ander op. Als het om die afzonderlijke punten alleen ging, dan hoefden we echf geen afzonderlijke politieke groe peringen met afzonderlijke lijsten te hebben. Achter al dat praktische werk zit echter ook de motor van een beginsel, dat de geest inspireert, waar mee men zijn inspanningen verricht, dat de samenhangen doet kennen en van waaruit men telkens zijn rede neringen kan opzetten, als de te vol gen weg niet dadelijk duidelijk voor ons ligt. Als het gaat om het goed afwegen van de collectieve en persoonlijke verantwoordelijkheid, als bevolkings vraagstukken aan de orde komen, als subsidies moeten worden uitgewogen, ais maatschappelijke arbeid moet wor den opgezet, dan zal een beginsel een hoog woord moeten meespreken. Een partij als de KVP kan steeds de goede bronnen aanboren en te rade gaan bij eeuwenoude wijsheid. Dit wil niet zeggen, dat er over alle vraagstukken van praktisch beleid altijd roerende eenstemmigheid in die partij bestaat. Een levende partij kent onderlinge gedachtenwisseling en gevarieerdheid van meningen. Doch in de grote lijn zal de partij vast kunnen koersen. De omstandigheden kunnen een struikel blok opwerpen, het ideaal blijft wen ken. We willen natuurlijk aan anders gefundeerde partijen geen idealisme ontzeggen. We zijn echter nog altijd van mening, dat in de omstandigheden, waarin wij hier in ons vaderland leven, de aan een positief-christelijke levensbeschouwing gebonden partij formatie nog altijd de beste waar borgen biedt voor een vruchtbaar principieel beleid. Tn Engeland heeft zich bij tussentijdse verkiezingen iets merkwaardigs ver toond. Het was te voorzien, dat de kandidaten van de Conservatieven stemmen zouden verliezen. Als een partij zo lang aan het bewind is, hoopt zich onvermijdelijk de ontevredenheid op. Vele kiezers denken dan gemak kelijk: laten we het maar weer eens anders proberen. Waar in Engeland de Labourpartij het overgrote contin gent van de oppositie uitmaakt, zou men denken, dat de malcontenten zich tot haar zouden wenden met hun stemmen. Dit is echter niet gebeurd. De Liberalen, die als kleine groep tussen de twee grote blokken hangen, behaalden ineens aanzienlijke stem menwinsten. In één geval veroverden ze zelfs een zetel met royale meer derheid. Behalve enkele enthousiaste liberalen zelf ziet niemand hierin een teken, dat de Liberale Partij nog wel eens een kans zal maken om weer mede de politiek van Engeland te gaan bepalen. Wel echter houden de jongste uitslagen een waarschuwing in voor de grote partijen. Er leeft onder de kiezers wrevel niet alleen over de verrichtingen van de regering, maar ook van het parlement en van het parlementaire stelsel. Het pijnlijkst is het verschijnsel voor de Labourpartij. Ze trekt geen voordelen van een an ders altijd nogal dankbare rol als oppositiepartij. Ze heeft wel kunnen vertellen wat de regering-MacMillan allemaal verkeerd deed, maar niet kunnen overtuigen, dat zij het beter zou doen. Oppositie voeren is ook een grote kunst, die niet iedereen goed verstaat. We kunnen ons van de waar heid van deze stelling trouwens ook dichter bij huis vergewissen. Syrisch afweergeschut heeft gisteren geschoten op Israëlische vliegtuigen, die boven het meer van Tiberias vlogen. Volgens Israëlische journalisten die zich in dit gebied bevinden, gaan de Sy- riërs voort met de aanvoer van aanzien lijke militaire versterkingen, waaronder tanks en zware artillerie. Het Israëlische leger maakte bekend, dat Israëlische vliegtuigen woensdag Sy rische toestellen die zich boven joods grondgebied bevonden, hebben verjaagd. Israël heeft hierover een klacht inge diend bij de wapenstilstandscommissie. Binnenkort zullen koning Hoessein van Jordanië en koning Saoed van Saoedi- Arabië een ontmoeting hebben om de „voortdurende aanvallen van Israël op Syrische grenzen" te bespreken en geza menlijke Arabische maatregelen tegen de Israëlische agressie op te stellen, zeggen Jordaanse kranten. Van hun kant zullen de Israëli's bij de V.N. protesteren tegen de Syrische agressie. Israël zal daarover waarschijnlijk zelfs een vergadering van de Veiligheidsraad verzoeken. Tijdens de wedstrijden om de Grote prijzen van Modena heeft de Engelsman Mike Hailwood met een MV de race in de 500 cc klasse gewonnen. Hij legde de 110.2 km af in 54 minuten en 42.5 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 120.856 km per uur. De Italiaan Remo Venturi werd met een MV tweede op 30 seconden. De uitslagen in de overige klassen waren: 125 cc: 1 Francesco Villa (Italië) met Mondial, 91.2 km in 50 minuten en 46 seconden (gem. snelheid 107.786 km per uur); 2 Luigi Taveri (Zwitserland) met Bultaco, op 13.5 seconden. 250 cc: 1 Tarquinio Provini (Italië) met Morini, 102.6 km in 52 minuten 03.7 seconden (gemiddelde snelheid 118.338 km per uur); 2 Walter Tassinari (Italië,) met Morini, op 28,3 sec.

de Stem | 1962 | | pagina 3