Walcheren kou gevat? Secretaris van Borssele viert zilveren feest Zeeuwse varkensstapel opmerkelijk gestegen CQ Raad Kruiningen brengt runderkeurlonen omhoog f999.99 CORRIE i Ambtenaren tonen weinig interesse voor studieclub Welvaartsprobleem: deugd maken van de rijkdom Veel jeugdige solisten op concours te Middelburg ZUID-BEVELAND Dagblad De Stem Z.-Vlaanderen Onderwijzers vergaderden te Goes BEHANG Sas van Gent gaat vleugels uitslaan BOEKHOUDINGEN Korfbal in Zeeland V al en Waar Uitvoering van mannenkoor Geslaagde avond voor actie 10 x 10 Succes voor Goese 10x10-ogen sh o w VOOR Aalm. De Yet op Bouvigne Vijf gewonden bij botsing te Sas van Gent A.P.A.v.d.Walle&Zn Zeeuwsch-Vlaamse Ver. Lastechniek opgeheven MARKTEN HOOGWATER Vandaag Morgen Radioprogram TAevisieprogran DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 MAART 1962 2 MIDDELBURG Het Middelburgs Mannenkoor onder leiding van de heer J. Kuiler geeft vrij dag 23 maart een uitvoering in de Con cert- en Gehoorzaal. Op het programma komen naast lie deren van Franz Schubert, negro spiri tuals en het alom bekende soldatenkoor uit de opera „Faust" van Charles Gou nod. Solistische medewerking wordt ver leend door de in Middelburg geboren Hans de Pagter als pianist. De afdeling Zeeland van de Stichting „d'Oprechte Amateur" verzorgde in het goed bezette City-Theater een afwisse lende cabaretavond. Deze avond was ge organiseerd door het plaatselijk actie comité 10x10, dat hiermede hoopte de barometer-stand op de markt de 7000 gulden-grens te laten passeren, aldus de heer C. P. Hordijk, voorzitter van het comité, in zijn openingswoord. Het pro gramma begon al gelijk met een verras sing, door het uitloten van een fruit schaal. Het bleef echter niet bij deze ene verrassing, want in een bonte afwis seling passeerden de optredenden de re vue. De klap op de vuurpijl was onge twijfeld het optreden van mej. Leny de Graaff en haar ..Melodia". die vooral met een selectie uit ,,My fair lady" groot succes oogstte en een laaiend en thousiasme teweeg bracht tijdens het tweede optreden na de pauze. Een gezellig bal op de klanken van het ensemble o.l.v. J. den Hollander be sloot deze avond. Feestavond aspiranten van Medioburgurm Tijdens een geanimeerde feestavond werden in de blauwe zaal van het Schut tershof de prijzen uitgereikt van de on derlinge gymnastiekwedstrijden, geor ganiseerd door de gymnastiekvereniging ,,Medioburgum". Na deze uitreiking volgde een pro gramma van zang en dans, waarbij het duo Ad en Marijke de Priester voor de muziek zorgde. Deze feestavond voor de aspiranten was nog een nasleep van het grote feest, dat Medioburgum had gevierd bij gele genheid van zijn 70-jarig bestaan. De uitslagen waren: Meisjes 13-16 jaar: 1 Jacqueline Bon- gers, 2 Annemarie Joosse, 3 Loes Hol ster. Meisjes 10-13 jaar: 1 Anneke Bosman, 2 Ine Steendam, 3 Carla Schot en Helma Touw. Meisjes 8-10 jaar: 1 Joke de Kater, 2 Antoinette de Jong, 3 Chantelle West- strate. Jongens: 1 Wim Joziasse, 2 Tommy Zijnen, 3 Jan Verlinde. Boeiend concert door Kunstmaandorkest In de Concert- en Gehoorzaal gaf het Kunstmaandorkest onder leiding van Anton Kersjes een concert, georganiseerd door de Zeeuwse Volksuniversiteit in samenwerking met de Stichting Arbeiders Kunstkring. De weergave van Schuberts onvoltooi de symfonie nr. 8 liet de toehoorders ter stond beseffen, dat de homogeniteit der strijkersgroepen geen ijdele wens meer is en dat ook voor hout en koper een uitstekende bezetting is gevonden. Inter pretatief gaf de Schubertreproductie vele redenen tot enthousiasme. Het orkest musiceerde zeer vitaal, zonder de stijl zuiverheid uit het oog te verliezen- De vertolking van het klarinetconcert in a groot van Mozart door Jolle Huckriede was van een indrukwekkende allure, waarin Kersjes en zijn orkest in geen enkel opzicht achterbleven. In de ovaties liet de solist dirigent en orkest dan ook terecht delen voor de ingetogen expressie van Mozarts rijke klankentaai Boeiend van bewogenheid en klank klonk vervolgens „Steppenskizze" van Borodin Vitaliteit sierde tevens de vertolking van Brahms' variaties over een thema van Joseph Hayden, het sluitstuk van het met pittige durf en puntige precisie musicerende Kunstmaandorkest. VLISSINGEN BZB-oefening Zaterdag 24 maart wordt op het ter rein van de PZEM-centrale aan de Edi- sonweg te Vlissingen een gecombineerde BZB-oefening gehouden, waaraan hulp ploegen deelnemen van de Vitrite Fa briek NV te Middelburg, de PZEM en de B.B. (Kring Zeeland A). HULST Marie-Cécile voor Vrouwengilde Marie-Cécile Moerdijk heeft onder auspiciën van het r.-k. Vrouwengilde in het Klein Patronaat een recital gegeven, waarmee zij zich een groot kunstenares toonde. Telkens gaf zij vooraf een korte uiteenzetting van de inhoud van het te zingen lied. Zij nam het talrijkq, publiek mee op een wereldreis. Daar haar voor dracht en keuze der volksliederen wist zij haar gehoor te begeesteren. De avond werd dan ook een groot succes, zowel voor de kunstenares als voor het zeer dankbare publiek, wat weer eens het be wijs leverde, dat ook dit genre kunst in ons gewest op hoge prijs gesteld wordt. Mevrouw De Gier, voorzitster, vertolk te in haar slotwoord de algemene erken telijkheid voor deze genotvolle avond. De heer Jo Ivens verzorgde de zeer deskundige begeleiding. Breskens POLITIEKE GROEPERINGEN IN DE RAAD Het centraal stembureau voor de ver kiezing van de leden der gemeenteraad van Breskens heeft zitting gehouden en de volgende politieke groeperingen in geschreven: 1 Christelijke Historische Unie (CHU; 2 Communistische Partij Ne derland (CPN); 3 Katholieke Volkspar tij (KVP)4 Partij van de Arbeid (PvdA) 5 Gemeente Belangen; 6 Protestant chris telijke lijst; 7 Vrije socialistische arbei ders; 8 Christelijke Nationale Volkspar- GOES Interessante lezing over verkeer Voor de leden van de r.-k. vereniging van Handelsvertegenwoordigers, Han delsagenten en Verzekeringsinspecteurs ,,St.-Christoffel", afdeling Midden-Zee land heeft wachtmeester van Ooyen uit Groede in zaal Baarends te Goes een causerie gehouden over veilig verkeer. Voor deze causerie, was jammer genoeg niet veel belangstelling. Juist daardoor is de avond waarschijnlijk een groot suc ces geworden, want nu ontstond een vraag- en antwoordspel tussen wacht meester v. Ooyen aan de ene en de ver tegenwoordigers en hun vrouwen aan de andere kant. Tot slot van de avond gaf de wachtmeester de mensen van de weg" door middel van een filmstrook nog eens een opfrissertje mee over di verse verkeersproblemen. Uanstceert SCHIP HAD MOEILIJKHEDEN 997 Het nieuwe, in België gebouwde, ton metende motorschip ..Visurgis" heeft reeds op zijn eerste reis met moeilijk heden te kampen gehad. Het schip, dat *®der lading onderweg was van Ant werpen naar Ruhrort, moest nabij Wals oorden op de Westerschelde ten anker komen, omdat de motor weigerde. Het door de kapitein gewaarschuwde ber gingsvaartuig „Inktvis" uit Hansweert liep uit en bracht het ms „Visurgis" bin nen te Hansweert. KAB-CONTACTAVOND In het kader van het winterseizoen heeft de plaatselijke afdeling van de KAB in het dorpshuis „Kaj Munk" een contactavond belegd. Alle pogingen om deze avond attractief te maken ten spijt bleek ook nu weer de opkomst zeer ge ring te zijn, zodat men maar weer een kaartje legde en een partijtje biljart speelde. Dagblad ooor Zeeland Rayonkantoor roof Zeeuwsch- Vlaan deren: Huist Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur P.G. Kuypera. tel 3327 Rayonbeheerder. L. K. M de Jong Rayonkantoor vooi Walcheren en Z. Be vel and: Goes, Klokstraa* 1, foon 6252. Rayonbeheerder J Fait Prijs voor losse advertentie:- oestemo voor de editie voor Zeelano t 0.15 per mm 1 mm ingezonden mededeling gti mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regeb ol mindei 1 (Mb •Ike regel meer f 0.15 Bi) plaatetng ook in Branantse oplage reap t 1.50 en t 0.40. Bij 3 achtereenvolgende onge Wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. tele- (Advertentie) tij; 9 Unie. Positief Christelijke Nationale Kloosterzande VAN DE TRAP GEVALLEN Tijdens de slopingswerkzaamheden in het bejaardentehuis St. Anthonius aan de Groenedijk is een vrij ernstig ongeval gebeurd. De heer A. V., die als uitvoerder bij het aannemersbedrijf v. d. Poel werk zaam is, was bezig op een trap, die los schoot. Door de val liep hij een verwon ding op aan het voorhoofd, even boven de ogen, waardoor vrij veel bloedverlies ontstond. Dokter Buwalda was spoedig ter plaatse en liet het slachtoffer voor verdere behandeling naar het St. Lidwi- naziekenhuis te Hulst overbrengen. Naar.wij vernemen is de toestand van de heer V. redelijk wel. De arbeider P. V. liep schrammen op aan een der benen. OOSTBURG RAADSVERGADERING De gemeenteraad houdt een openbare vergadering op woensdag 21 maart, 's avonds om half acht. De agenda ver meldt o.a. een verzoek van de Heem kundige Kring voor west-Zeeuwsch- Vlaanderen om een jaarlijkse subsidie van vier cent per inwoner, waartegen b. en w. geen bezwaar hebben. Naast die vaststelling der vergoedingen en voor schotten binnen het kader der diverse onderwijsregelingen, komen nog de voor stellen ter sprake inzake o.a. wijziging van het algemeen ambtenarenregle ment; het verlenen van een bijdrage in de kosten der gedeeltelijke verbetering van de Hogedijkweg; de instelling van een wachtverbod voor beide zijden van de Kloosterstraat op woensdag; een kre dietverlening i.v.m. een schooljeugdge- schenk bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van koningin en prins en tenslotte het bouwrijp maken van een gedeelte van het bouwterrein benoorden de Kroonwijk in het verlengde van de van Ostadestraat. Sas van Gent EHBO KIEST BESTUUR Dinsdagavond wordt in het Vereni gingsgebouw aan de Noordstraat door de EHBO de algemene ledenvergadering gehouden. Er treden vier bestuursleden af n.l. de voorzitter, de instructeur, de secretaresse en de penningmeester. Met uitzondering van laatstgenoemde zijn al len herkiesbaar. Namen van kandidaten kunnen tot op het allerlaatste moment bij het bestuur worden ingediend. Na afloop van het officiële gedeelte houdt de heer R. Plasschaert uit West- dorpe een lezing met lichtbeelden over Finland. In de afgelopen zomer was hij daar enkele dagen de gast van o.m. pa ter Robert de Caluwé, een oud-Sasse- naar, die de prachtige muurschildering in de hal van het stadhuis heeft ge maakt. (Van onze verslaggeefster) Ondanks de grote moeilijkheden in verband met. de vervoersbeperkingen voor varkens door mond- en klauwzeer, kan de Coöperatieve aan. en verkoop vereniging Zeeland toch terugzien op een gunstig verlopen 1961. Het aantal verhandelde stuks vee steeg van 3242 tot 3607 over de periode van mei tot 6 januari. De geldomzet laat een dergelijk beeld zien; 1.900.000 en ƒ2.272.000. Het aantal verhandelde biggen en var kens is merkwaardig genoeg gestegen met een zeer opzienbarend aantal, na melijk van 32 tot 131 in de periode van een jaar. Dit is een gevolg van de stij ging van de varkensstapel in Zeeland met 500 fokzeugen. Zulks in tegenstelling tot het westen van ons land, waar de animo voor de varkenshouderij juist minder wordt. Deze en volgende mede- De heer M.F. Boogert, gemeente secretaris van Borssele, heeft zaterdag middag zijn zilveren ambtsjeubileum gevierd. Dat het hem daarbij niet aan belangstelling ontbrak is vanzelfspre kend. Dat ook de jeugd een deputatie ter gelukwens zond is wel het vermel den waard. Tijdens de algemene ledenvergadering van de K.O.B.-Breda, afdeling de Zeeuw se eilanden, in het slot Ostende te Goes, heeft de bondsvoorzitter Otten uit Geer- truidenberg mededelingen gedaan over plannen, die men in het hoofdbestuur heeft voor de onderwijzers. De salaris verhoging van vier procent die de onder wijzers, evenals de ambtenaren, hebben gekregen, zal men nog in gunstige zin trachten te herzien. De acte benoemin gen, en de toepassing van de t.b.c.-wet zijn eveneens aan herziening toe. Het voorstel van het bestuur om jaarlijks de helft van de afdelingscontributie der kleuterleidsters ter beschikking van de kring te stellen, werd door de vergade ring overgenomen. De vergadering kon zich eveneens verenigen met de bestuurs voorstellen voor de bondsvergadering Hieronder was o.m. het voorstel de finan ciën over de afdeling te laten lopen, en daarna aan het hoofdbestuur af te dragen. Dit in tegenstelling met het voorstel van het diocesane bestuur in Breda, dat het hoofdbestuur de financiën over de af delingen wilde laten distribueren. In Hel afdelingsbestuur werden twee nieuwe leden gekozen mejuffrouw A. de Roos uit Lewedorp, en de heer Belle uit Vlissingen. De heren Favejee en Lange- dijk, en mejuffrouw Smals waren niet meer herkiesbaar Kapelaan Bouwmans uit Vlissingen. geestelijk adviseur, sprak enige verdui delijkende en opwekkende woorden over de Afrika- en vastenaktie. Johan Wigmans sprak 's middags over zijn er varingen in Rusland. (Van onze verslaggever) Hoe zal de mens van vandaag zyn welvaart kunnen aanwenden tot zijn wel zijn Met deze vraag heeft aalmoeze nier G. de Vet het leidinggevend kader van Brabant en Zeeland geconfronteerd op het Katholiek Vormingscentrum Bou- vigne, waar zaterdag de trits van ge- spreksdagen over techniek, welvaart en welzijn werd besloten. De belangstelling voor deze wijsgerige gesprekken ver toont een stijgende lijn, zo bleek zater dag. De directie van Bouvigne heeft plannen binnenkort het verschijnsel van de verstedelijking aan de orde te stel len. Nadat op eerder gehouden bijeenkom sten prof. dr. A. G. M. van Melsen en prof. dr. R. C. Kwant het verband tussen techniek en welvaart hadden belicht, zocht zaterdag aalmoezenier de Vet naar een synthese tussen welvaart en welzijn. Zijn causerie en die van beide voorgaan de inleiders zijn op Bouvigne verkrijg baar. Ruim vierhonderd jonge en oudere „teenagers" zijn in het Schuttershof te Goes getuige geweest van de grootse lOxlO-agersshow. Aan deze show, in een sfeervol en feestelijk versierde zaal, waar Johan Verplanke en Idolet Metse laar voor gezorgd hadden, werkten niet minder dan 9 bands en ensembles mee. De verwachtingen van de jonge organi sator van deze avond, André Weststrate en zijn medewerkers, de leden van de band The Queries, zijn met dit grote aantal bezoekers verre overtroffen. De reclame voor deze avond was dan ook doeltreffend gevoerd, want 's middags was zelfs nog een reclamemakende ge luidswagen door Goes getrokken. Door de belangeloze medewerking van The Blue Stars uit Goes, The Creolers uit Vlissingen, The Swing Brothers uit Goes The Swinging Schelders van het cabaret de Hoepel uit Terneuzen, Henk en his Flying Electra's uit Goes, The Strangers uit "Wemeldnige, The Moonlight Stars uit Hansweert, het duo Ton en Ad uit Kloetinge en de organiserende band The Queries met zang van Anneke Leemeyer werd voor 10x10 een bedrag van onge veer 300.- bij elkaar gedanst, geswingd en gespeeld. André Weststrate is nu van plan om iedere maand in de toekomst een dergelijke dansshow te gaan organi seren, dan met medewerking van 3 bands. Hij wil dan een lidmaatschap systeem gaan invoeren, waardoor hij er een danssociëteit van wil maken. (Van onze verslaggeefster) De studiekring voor de gemeente-ad ministratie en de financiën in Zeeland heeft moeten constateren, dat de belang stelling voor bijeenkomsten in 1961 min der was dan de vorige jaren. Hoewel het bestuur er naar streeft alle afdelingen te activeren heeft dit tot nog toe slechts een pover resultaat gehad. Dit zyn som bere woorden uit het jaarverslag van de studiekring, die gisteren in de Koren beurs te Goes bijeenkwam. Wel heeft het bestuur alle waardering voor de afdeling Schouwen, waar regel matig wordt vergaderd, en de Oost-Z.- Vlaamse afdeling, die tegenwoordig weer regelmatig op de voorgrond treedt. Dit kan echter niet van west-Zeeuwsch- Vlaanderen worden gezegd, maar nadat hierover besprekingen zijn gevoerd, kan worden aangenomen, dat er een gunstige wijziging in deze situatie zal komen. Kort maar krachtig was de mededeling uit het jaarverslag, dat „van de slapende afdelingen Noord- en Zuid-Beveland geen activiteiten te melden zijn". Deze slechte organisatorische toestand heeft echter geen stempel op de finan ciën gedrukt. De Studiekring bezit een batig saldo van 1300.-. Grenswijzigin gen op Schouwen en Duiveland waren er de oorzaak van, dat het ledental iets terugliep, namelijk tot 130. Tijdens deze vergadering werd het bestuurslid J. Goedbloed herkozen en werden de begro ting voor 1962 en de rekening van 1961 vastgesteld. Mr. dr. J. B. Sens, gemeentesecreta ris van Heerlen, hield een inleiding over het actuele onderwerp „Opleiding van gemeente-ambtenaren oude en nieuwe vormen." De heer Sens was van mening dat de overheid, die zich, zoals hij zei, „schandalig genoeg nog nagenoeg niet heeft bemoeid met de opleiding van haar personeel, hier eens hard aan moet be ginnen. Nu wordt de overheid gevormd door niet-deskundigen Wanneer er geen opgeleide ontwikkelde functionarissen komen zou de macht van de overheid wel eens in onmacht kunnen overslaan. Dit geldt, om te beginnen, met name voor de gemeenteambtenaren en de provin ciale functionarissen. Voor hen is een vakopleiding even hard nodig als voor wie dan ook", aldus de heer Sens. (Advertentie) BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT Meer mens-zijn Met nadruk stellend dat het begrip wel vaart niet alleen is te definiëren vanuit de economische gezichtshoek, omschreef aalmoezenier de Vet het als een geheel nieuwe levensstijl, een nieuwe fase in de sociale evolutie van het mensdom. Ken merkend voor de welvaartstoestand waarin wij leven, is het streven naar geestelijke verheffing en bevrijding (wo ningbouw, onderwijs, lectuur enz.), en zeker niet alleen „het toenemend mate rialisme en de verwildering der zeden", een verwijt dat zedenprekers en filoso fen elke maatschappij hebben gemaakt. In de individuele welvaartsbeleving is genoemde ideële factor, zij het vaak on bewust, aanwezig. Speelt immers bij het aanschaffen van duurzame gebruiksgoe deren niet een bepaald levensontwerp een rol? Een en ander brengt een nieuwe hou ding ten aanzien van de (vroeger schaarse, nu overvloedige) dingen. Het gaat er thans om van de rijkdom een deugd te maken, terwijl we geslachten lang hebben geleerd het van de armoe de te doen. Zaak is de stoffelijke goe deren creatief te ordenen op het meer mens-zijn, op geestelijke verheffing, op groter welzijn. In de individuele wel vaartsbeleving is deze ordening al deels aanwezig (zij het onbewust). De christen zal de dingen op zijn meer mens-zijn ordenen in het perspectief van de eeuwige, onveranderlijke waar den. Welvaart biedt kansen tot groter wel zijn. Het is een christelijke opgave om de welvaart te vergroten, om zo voor zich zelf en voor zoveel mogelijk ande ren de voorwaarden te scheppen voor een zo groot mogelijk welzijn. Aalmoezenier de Vet legde zijn gehoor tenslotte enkele vragen voor ter discus sie. Onder meer: is er bij de leiders van industrie, maatschappij, Kerk een posi tieve waardering van de welvaart zal de welvaart (die wij nu in toenemende mate leren kennen) structuurveranderin gen vragen is de welvaartsproblema- tiek in onze gewesten acuter dan el ders?; is zij in het christelijke kamp (met een „ascese" uit een ander tijd perk) acuter dan elders delingen zijn gedaan op de ledenraads vergadering van de C.V.V. in hotel Cen traal te Goes. Het aantal verhandelde runderen steeg van 2633 tot 3029. De schapen- en lamme- renhandel liep iets terug: van 577 tot 447. Het voorstel van het bestuur om de contributie op nihil te stellen werd, hoe kan het anders, aanvaard, maar ook de contributie voor het LCC, die 100 was, werd aanvaard. In het bestuur van de afdeling Tholen werd de heer A. M. Kloet uit Scherpe- nisse als secretaris gekozen. De heer P. Schout uit Biggekerke werd vice-voorzit- ter en bestuurslid van de afdeling Wal cheren, Het C.V.V. zit met een grote moeilijk heid. De algemene in- en verkoper, de heer P. Sinke uit Goes, zal wegens ern stige en waarschijnlijk langdurige ziekte geen enkele activiteit meer kunnen ont plooien. De heer L. Slager uit Oud-Vos- semeer zal hem voor zover mogelijk ver vangen, daarbij geassisteerd door de heer A. Westdijk te 's-Heer Hendriks kinderen, die Noord- en Zuid-Beveland voor zijn rekening zal nemen. De heer R. Laan, voorzitter van c.a.v. West-Nederland, waar ook c.a.v. Zeeland onder valt, heeft meegedeeld, hoe de landelijke stand van zaken was. Deze loopt veelal parallel met de Zeeuwse situatie, alleen heeft men elders in west-Nederland zeer grote moeilijkhe den ondervonden van mond- en klauw zeer. De omzet voor varkens en biggen was 8000 stuks minder dan vorig jaar. Des ondanks is de omzet toch met bijna 2.000.000 gestegen tot 15.333.000. De export ondervindt grote moeilijkhe den op het ogenblik omdat Joego-Slavië en Tsjecho-Slowakije, de grootste afne mers, zo goed als verstek laten gaan, Rusland en Griekenland waren de enige afnemers van betekenis. De heer F. de Ronde hield een inleiding over de moder ne mestveehouderij. Wanneer de rundveehouderij in de toe komst gehandhaafd moet blijven, zal men op de eerste plaats over moeten gaan tot arbeidsbesparende activiteiten. Dit kan bereikt worden door loslopend vee te gaan houden en een voorraad voe der aan te schaffen in verband met de vrije zaterdag. Op i te aas van Gent heeft zich een botsing voorgedaan tussen twee personenauto's, waarbij vijf gewonden vielen, waarvan er twee ernstig aan toe zijn. Aan ge noemde fabriek stonden twee vrachtau to's te laden op het gedeelte aan de zijde van de fabriek. Een auto, bestuurd door de fabrieksdirecteur M. van T., reed in de richting Sas van Gent en kwam tij dens het passeren van de vrachtwagens in frontale botsing met een tegemoetko mende Belgische auto. Laatstgenoemde wagen, waarin vijf personen zaten, werd tussen de auto van de heer van T. en een stalen pijler van een over de weg lo pende kraan geklemd waardoor werd voorkomen dat deze auto in het kanaal terechtkwam. Niettemin waren de gevol gen zeer ernstig. Alle inzittenden, af komstig uit Gent, werden, na door dok ter du Puy te zijn verzorgd, naar het zie kenhuis te Sluiskil overgebracht. De heer van T. kwam er met een hoofd wond af. Beide auto's werden totaal ver nield. Het linkervoorwiel van de Belgi sche auto zat onder de stuurkolom. Burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent heeft tijdens een perscon ferentie mededelingen gedaan over het plan Noordwest. Dit nieuwe uitbrei dingsplan omvat een gebied waar 600 a. 700 woningen gebouwd kunnen worden. De kosten voor riolering, grondaan koop enz. zullen ongeveer 2 1/2 miljoen gulden bedragen. Als het plan gereali seerd is, zal Sas van Gent tweemaal zoveel inwoners hebben als bij de bevrij ding. Vooral ten gerieve van de inwoners van de nieuwe wijk zal er een tweede spoorwegovergang komen, waardoor te vens aansluiting wordt verkregen op het Bolwerk, dat met zijn door een plant soen gescheiden parallelwegen de ver binding vormt met een brug van Rijks waterstaat over het kanaal. De oprit van de brug zal aan de Westkade komen te liggen en niet, zoals men aanvanke lijk wilde, aan het einde van het Bol werk. De brug wordt zo hoog dat kleine schepen ongehinderd kunnen passeren. Het open water van de Dam tot aan de sluis zal gedempt worden zodra met de kanaalverbreding wordt begonnen. Op de eerste dag van het solisten concours, georganiseerd door de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland, dat plaats vond in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg, was het een verheugend feit te kunnen consta teren, dat de jeugd goed was vertegen woordigd, en de nieuwelingen voor de eerste keer reeds behoorlijke resultaten konden boeken. De beste prestatie werd geleverd door de heren P. J. Mol van „Excelsior" te 's Heer-Arendskerke en J. Meliefste van „O.N.D.A." te Nieuw en St.-Joosland die met „Duo de Concert" voor twee tuba's van Canivez 73 punten behaalden. Het jurylid, de heer P. van Mever, musicus te Rotterdam, kende de volgende eerste prijzen toe Derde afdeling solisten Joop Mulder, klarinet (Vlissingen), 66 pnt. Meinard Sprenger, althoorn (Oostkapelle) 64 pnt. Derde afdeling duetten Cobi Jansen en B. Davidse, sax sopraan en piston 'Middelburg) 66 pnt. Tweede afdeling solisten C. Vente- vogel, sax tenor (Arnemuiden) 64 pnt. J. A. Maas, tuba (Domburg) 66 pnt. P. J. Reijnoudt, piston (Nieuw en St.- Joosland) 66 pnt. L. van Eenennaam, bugel (Nieuw en St.-Joosland) 65 pnt. Huib den Hollander, althoorn (Oost kapelle) 64 pnt. Johnny van Wallen burg, alt saxofoon (Souburg) 65 pnt. M. Mathijsse .trombone in c (Zoutelande) 65 pnt. D. Goedhart jr., sax sopraan (Arnemuiden) 64 pnt. Gerrit Holtkamp, kleine trom 'Vlissingen) 72 pnt., met lof: Simon Wisse, bugel (Oostkapelle) 72 pnt., met lóf. Eerste afdeling solisten Bram Over- beeke, sopr. saxofoon (Middelburg) 64 pnt. A. de Nooijer, esbas (Arnemuiden) 64 pnt. Eerste afdeling duetten M. L. Amadio en Hans Adriaanse, 2 clarinetten (Vlis singen) 66 pnt, D. Goedhart en M. Goedhart, sax sopr. en sax alto (Arne muiden) 64 pnt. P. j. Mol en J Melief ste, 2 tuba's ('s-Heer Arendskerke) en (Nieuw en St.-Joosland) 73 pnt. met lof; A. Melis jr. en G. Jobse 2 pistons (Koudekerke) 66 pnt. Afdeling uitmuntendheid solisten L. Jobse, sax sopraan 'Oostkapelle) 65 pnt.; P. C. Verpoorten, bugel (Souburg) 68 pnt. A. Melis jr., piston (Koudekerke) 64 pnt. Chr. Joziasse, bariton (Oost kapelle) 69 pnt. M. Goedhart, sax alt (Arnemuiden) 68 pnt. Ere afdeling solisten P. van der Welle, sousafoon (Westkapelle) 69 pnt. A. Melis sr., tuba (Koudekerke) 65 pnt. Hoogste ere afdeling solisten A. Wielemaker, besbas (Vlissingen) 70 pnt.; J. Meliefste, bariton (Nieuw en St.- Joosland) 72 pnt. met lof. De gemeenteraad van Kruiningen be sloot in zyn jongste vergadering een geldlening van 400.000.- aan te gaan bij de n.v. Bank voor Nederlandse gemeen ten. Deze lening is nodig voor de finan ciering van de rioleringswerken te Hans- weert-west en de aankoop van bouw grond in Hansweert-west. Het keurloon voor runderen in de keurkring Kruiningen werd verhoogd van ƒ7.- tot - 9.-. Het keurloon vor een herkeuring werd gebracht op 75.-. De heer D. H. Volbeda werd met in gang van 1 januari 1962 bevorderd tot keurmeester le klas. Een perceel bouwgrond aan de ver lengde Henry Dunantstraat werd ver kocht aan de n.v. Bouwfonds Ned Ge meenten te Goes. Drie verzoeken om premie voor wo ningverbetering werden ingewilligd. Het betreft één'woning te Vlake en twee te Hansweert. Een voorstel van b. en w. tot aanschaf fing van een loper in de gang van het gemeentehuis, die bij huwelijksvoltrek king en officiële ontvangsten gebruikt kan worden, werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De heer J Witte (vrije lijst) verklaarde zich hier tegen, omdat hij de prijs 850) te hoog vond Burgemeester A. Schipper deelde mee, dat ook het college de prijs vrij hoog vond en dat het daarom zelfs nog even gedacht heeft aan het invoeren vai een tarief bij huwelijksvoltrekkingen. Het college is echter van mening, dat het invoeren van rangen bij huwelijksvol trekkingen, die daardoor zouden ont staan, evenwel niet wenselijk is. Aula De heer Z. J. Jansen (KVP) wees er op, dat het strandje aan de Zeedijk bij Hansweert voor de bewoners van Hans weert dreigt verloren te gaan doordat het waterschap de dijk heeft verhuurd. Hij verzocht b. en w. zich met de eige naar en-of de huurder in verbinding te stellen, opdat het strandje, dat vooral door moeders met kinderen wordt be zocht, beschikbaar kan blijven. De heer J. Hoogstrate (AR) wees nog eens met nadruk op de wenselijkheid van het bouwen van een aula op ae be graafplaats. De vele sterfgevallen van de laatste maanden hebben de noodzaak van een dergelijk gebouw opnieuw be wezen. De voorzitter antwoordde, dat het college van b. en w. zich zo spoedig mo gelijk over het bestaande plan nader zal beraden. Op een vraag van de heer J. van Bal- legooijen (PvdA) deelde de voorzitter mede, dat rangenverbetering voor het personeel van gemeentewerken erg moeilijk is te realiseren. Hij was echter van oordeel, dat de werkclassificatie, die voor het personeel onlangs is gehouden, toch nog wel enige verbetering zal in houden. De heer J. Witte bracht de slechte toe stand van de trottoirs onder de aandacht. De straten zijn veelal te nauw en grote auto's kunnen elkaar b.v. in de Henry Dunantstraat niet passeren zonder op de trottoirs te rijden met als gevolg: scheefliggende banden en tegels. De voorzitter dacht, dat een parkeerver bod misschien verbetering kan brengen. Aan het begin van de vergadering me moreerde de voorzitter het feit. dat wet houder P. H. A. Polderman (WD) op 6 maart 1962 12 1/2 jaar zitting heeft in het college van b. en w. Voorts deelde hij mee, dat ook de ge meente-ontvanger, de heer P. D. Blok een jubileum heeft gevierd; deze func tionaris was n.l. op 16 maart 1937 als zodanig in dienst getreden. Aan dit zil veren jubileum is in intieme kring aan dacht geschonken. De voorzitter feliciteerde beide jubila rissen namens de raad. (Advertentie) Administratie- en Assurantiekantoo TABAKSTRAAT 20 Tel 01140-2824. HULST GARAGE KERCKHAERT Vismarkt 5 Hulst VESPA-SCOOTERS voor de Bevelandrn In hotel „des Pays Bas" te Terneuzen, hield de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, afdeling Z.-Vlaanderen een algemene vergadering. Voorzitter v. Hecke moest in zijn openingswoord helaas constateren, dat de belangstelling voor dit verenigingswerk vooral de laat ste jaren sterk verminderd is, zowel ge westelijk en provinciaal als landelijk. Hij zag hiervan, voor wat Z.-Vlaanderen betreft de belangrijkste oorzaak ge legen in de „verspreiding" der leden die zich vaak maar moeilijk verplaatsen kunnen en bijgevolg diverse samen komsten moeten missen. Om deze reden is het bestuur der afdeling Zeeland met de Z.-Vlaamse afdeling dan ook overeen gekomen deze laatste te likwideren en op te nemen in het Zeeuwse geheel. De leden in de verschillende plaatsen kunnen dan in de toekomst per speciaal-ingelegde bussen naar de bestemmingsplaats reizen. Als Z.-Vlaamse representanten werden in het provinciaal bestuur gekozen ir. A. Bouman uit Sluiskil en C. L. van Hecke uit St.-Jansteen. Wederom moest zaterdagmiddag een groot aantal wedstrijden in de competi ties van dc Zeeuwse Korfbalbond wor den afgelast. Merkwaardig genoeg wer den alle wedstrijden die wel konden doorgaan op Walcheren gespeeld. In de eerste klasse zijn de Souburgse liefhebbers bij Animo 1-Zuidwesters 1 volledig aan de trekken gekomen. Het einde kwam tenslotte bij 7-5. De kopgroep in de eerste klasse ziet er nu als volgt uit: Swift 2 13 uit 8, Togo 1 12 uit 7, Animo 1 12 uit 7 en Zuidwesters 1 12 uit 8. In 2a moest hekkesluiter Stormvogels lijdelijk toezien dat leider Ondo 1 de Westkapelse korf 11 maal doorboorde hetgeen de vogels op de andere korf niet éénmaal gelukte (0-11). In 2b was het Volharding-veld in Yerseke wel bespeel baar doch de Poel achtte spelen niet ver antwoord en verscheen niet. Bij Olym- pia-Blauw Wit liet men wel de scheids rechter komen, maar de twaalftallen verschenen niet. In 3a kwam Ondo 3 op nieuw tot een uitstekende verrichting, nu tegen Animo 3. Het derde achttal van de St.-Laurense club behaalde een verdien stelijk gelijk spel (2-2). Vedo 2 won met 4-2 van Dos 55. (Advertentie) WIN IN FEBRUARI. MAART EN APRIL TERUG OP UW VESPA SCOOTER Wees erbij vóór 15 april I Vraag wed strijdformulier bij de Vespa-dealer IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 1 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 435* Overal dealers in binnen- en buitenland RUIM TWEE MILJOEN OP DE WEGI FIRMA M. J. JEREMIASSE Oostwal 21 GOES Tel. 01100-6063 Ook voor onderdelen. MIDDELBURG, 16 maart 1962 Ap pelen: golden delicious: 80-85 87, 75-80 ^6, 70-75 86—87, 65-70 70—82, Illgrof 73- '5; winston: 70-75 1,65-70 981,— 60-65 81—1.00. 55-60 62—63: groenten: glassla I 24—27. II 20—21. C I 12—15, glas veldsla 78—3.69; glas andijvie 69- 99, glas spinazie 1,091,20; prei 4786; rode kool 4752; sav. kool 6066; uien 4054; witlof 96—1,22; rabarber 89- 1,04; radijs (bos) 35—54; spruiten onge- schoond 81—1,45, geschoond 1,26—1,66. Morgen, dinsdag 20 maart, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 2.43 en 15.12 uur; Terneuzen 2.16 en 14.36 uur; Vlissingen 1.47 en 14.13 uur; Wemeldinge 3.40 en 16.05 uur. GOES Grand 20 uur Zonder zeden en moraal, 18 j. met ernstig voorbehoud VLISSINGEN Luxor 20 uur Het huis der 13 spoken, 14 jaar Alhambra 20 uur De hel van Saipan» 18 jaar Concertgebouw 's Middags en 's avonas Margriet-show MIDDELBURG Electro 19.30 uur Slavenopstand i" Atlantis, 14 j. HULST 4- Bioscoopgebouw 20 uur Blonde meisje» voor Havana, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Nachtvlinders van Pigalle AXEL Het Centrum 20 uur Houdt u van Brahms?, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Afspraakje in september, alle leeft. OOSTBURG Ledel 20 uur Een pyjama voor twee, 14 jaar SAS VAN GENT Olympia 20 uur Moordenaars moeien ook sterven TERNEUZEN Luxor 20 uur Complot met de duiv 18 jaar MIDDELBURG 1fl City 20 uur De hel van Saipan, w BRESKENS Uitkomst 19.30 uur Surinamefilm Wykgebouw 19.30 uur Kleutercilrfu» Wit-Gele Kruis \NTWERPEN KVO 20 uur Julius J. B. Scnier herdenking - W;'?: Hilversum 1 402 MAANDAG 19 MAART NCRV: 12.00 Amus.muz. (gr.) 1 boer en tuinder 12.30 Land- en tuil 12.33 Strijkkwart.. (gr.) 12.45 De Ur rep. toogdag van de CHU 13,00 T Lichte muz. 13,45 Gram. 14.05 Sc 14,30 Herh. van gedeelten van donderdagavondmozaïek v. 8 maart Lichte orkestmuz. 16,00 Bijbelove Moderne kamermuz. 17,00 V.d. kleu V.d. jeugd 17,30 Jazz Club (gr.) 17, ber. 17,45 Regeringsuitz.: Op reis Nieuw-Guinea, 1, door W.A.L. van maaien 18,00 Orgelspel 18,30 Klas 19.00 Nws. en weerpraatje 19,10 Op af, praatje 19,15 Klass. gram. 19.3 krant 19,50 Kerkorgelconc. 20,30 De Reünie, hoorsp. 21,45 Vocaal ens., kl 22,00 Pari. comm. 22,30 Nws. 22,40 overd. 22,55 Boekbespr. 23,05 Het en zijn weg in de toonkunst, muz. Moderne kamermuz. (gr.) 23,55-24,00 DINSDAG 20 MAART KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gram. 7.30 V 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 N Pluk de dag (gr.) 8,50 V.d. huisvr. terst. 9.40 Schoolradio 10,00 V.d. 10,15 Lichtbaken, lez. 10,25 Kamerm 11,00 V.d. vrouw 11,30 Lichte grai Volaan vooruit. Hilversum 2 298 MAANDAG 19 MAART VARA: 12,00 Hammondorgelspe] Land- en tuinb.meded. 12,33 V.h. pl 12.38 Pianotrio 13,99 Nws. 13,15 V.d. stand, praatje 13,20 Instr. trio: lich 13,45 Wikken en wegen, lez. 14,00 I piano, moderne muz. 14,35 Dagje hoorspel 15,35 Joods mannen- en vi koor 15,50 Musette-ens. (gr.) 15,5' liedjes 16,05 Weerklank, muziekrevi Friese uitzending 17,05 Volksmuz. (g Dansork. en zangsol. 17,50 Milit. com Nws. en comm. 18,20 Act. 18,30 Gi flamencozang 18,50 Openbaar kunstbe Pari. overz. 19,15 Regeringsuitz.: I ming Bevolking vraagt uw aandacl Amus.muz. 20.00 Nws. 20,05 De wild' licht progr. 20,35 Je neemt er vi mee hobby-quiz 21,25 Amus.mu Marimba, veertiendaagse magazine, Nws. 22,40 Radiofilharm, ork. en so 24,00 Nws. DINSDAG 20 MAART AVRO: 7,00 Nws, 7,10 Ochtendgy Ochtendvaria (gr.) VPRO: 7.50 I ning, daarna VPRO-nws. AVRO: 8, 8,15 Lichte gram. 9,00 Gym. v.d. 9,10 De groenteman 9,15 Oude muzie 9.40 Morgenwijd. 9,55 Een boek vc geestelijk leven 10,00 Arbeidsvitamim 10,50 V.d. kleuters 11,00 V.d. zieken. Brussel - Vlaams MAANDAG 19 MAART 324 m: 12.00 Nws. 12,03 Lichte mu weerber. 12.35 Landb.kron. 12,32 klanken 12,50 Beursber. 13,00 Nws Oude kamermuz. 14.00 Schoolradic Pianotrio 16.00 Beursber. 16,06 V.d. 17.00 Nws. 17,10 Lichte muz. 17,35 Lie 17.45 Franse les 18,00 Protest, uitz. 18 sold. 18,50 Sportkroniek 19.00 Nws Oram. 19,45 In en om de opera 20 toriumvereniging, dubbel kopersextet on piano. I.d. pauze: De zeven kunsts Herdenkingsprogr. kamermuz. en 2M5 Lichte muz. 22,00 Nws. 22,15 ork. en sol. 22,25 Populaire volksmu Nws. 23,00-23.15 V.d. zeelieden. lïrussel - Frans MAANDAG 19 MAART 84 m: 13,00 Nws. 13,15 Amus.rmn IR noMitC°nC" met SoL: klass" muz" 15'03 17 ik 2peretteselecties 16.40 Gram. 17.01 tjedendaa&se Belg muz. 17.45 Kc £ram' 19,20 Idem 19 30 Nws. 20.1 22,00 Wereldnws. 22,15 Jazz 22, NT MAANDAG 19 MAART 2n nn t, 90,00 J°urn. en weeroverz. w Woord en beeld 20.30 TV-film V t' sextet. lichte muz. 21,35 Verkt BRr 21,50 EPlloog - NTS: 22.1 ymphony Orchestra. ren'LAAMS RELGrE: 15.20-16,30 Eut 19 nn \a,1 de w'e'erwedstr. Milaan-San :d Jeugd 19.30 Tekenfilm 19.45 SnpJf0, 20,00 Nws 2025 Hel mannek' oPeelfilm 22,00 Theaterkron. 22,30 Nv lafJ'AN,S ,BELGIE: 16.00-17,30 Eurovis Vri'iWj str- Milaan-San Remc Nws 19,00 Sport 19-40 Engelse le Progr. 22% D°CUm'

de Stem | 1962 | | pagina 2