Charmante Sjoukje met voorsprong Zullen Breda-dames de kampioensvlag hijsen? De wereld-kunstrijtitels in Praag De tekenaar bij Sjoukje Maliepaard naar vijfde plaats opgeklommen contra Olympus LAATSTE NIEUWS ïe&ma* Kritiek leidt tot afwijsing Hoogspanning op alle hockeyfronten XAMENS )GWATER Vandaag Morgen Ient Iaal Vooruitgegaan Blozend gelaat Verrassing Om de ijshockey-titels te Colorado Springs WIELERSPATTEN GEZOND GLANZEND HAAR Schaaktoernooi van Curacao Rode Ster klopt FC Barcelona Kees de Ru ij ter in titelstrijd ereklasse libre Jo de Haan uit Parijs-Nice Jack Brabham le in Melbourne Beslissende match Bredase zege Overig programma Tenniscompetitie hoogste klassen Handboogprogram vastgesteld Vóór België-Nederland Nieuws van de centrale training in Den Bosch Botsing tussen FLN en MNA WATERSTANDEN Advertentie) DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 MAART 1962 :N POLO-PULLI'S IINAAL MELKEN jrsus machinaal melken Rulst de heren Jos Bleyen- jet, G. Seghers en Jos Smet, |ge. jerdag 17 maart, gelden voor IZeeland de volgende hoog- 1 Hansweert 0.30 en 13.06 Icn 0.12 en 12.43 uur; Vlis- en 0.00 uur; Wemeldinge uur. Raedthuys 19.30 uur Het door (toneel) ligebouw 19.45 uur Verhoging 1 inkomsten |p 15 uur Schieting bouw 20 uur Blonde meisjes 18 j. PNT uur Nachtvlinders van ur Afspraakje in september, 19 uur Schieting r gehoorzaal 20 uur Concert Jdorkest 1.30 uur Slavenopstand in I lur Zonder zeden en moraal, Irnstig voorbehoud lur Het huis der 13 spoken, I20 uur De hel van Saipan, li 6 uur Jaarvergadering lbank uur De trots en de harts- J'-MOERBEKE 15 uur Schieting I Dtfck 19.30 uur Teddyboys 116.15 uur De nieuwste avon- I Bulletje en Bonestaak 1 irdenaars moeten ook sterven L 13.30 en 21 uur Per val- lhel in, 14 j. lur Afspraakje in september, jouw 20 uur Het uur der J 14 j. lur Een pyjama voor twee, I Iker 15 uur Schieting 1.30 uur Grote prijskamp °P [uur Uit het leven van luw, 18 j. Kgebonw 19.30 uur Uitvoering ■s Dameskoor gehoorzaal 10 uur Solisten- |r De hel van Saipan. 1*J- en 21.15 uur Slavenopstand I. 14 .i. Idkerkje ping Toneel en dansen 19.30 uur Toneel Raedthuys 19.30 uur J door (toneel) lonaat 19.30 Reünie oud-leer- Iwillibrordusschool bouw 20 uur De koning I, H j. lm 15 uur Schieting duw 15 uur Organisatiedag mnastiekver. uit de Zee Turnkring ,n en 21 uur Zonder zeden lj. m. ernst, voorb. L 21 uur Het huis der l3 |19 en 21 uur De hel vsn li. ';.»M I uur Tannhauser PRAAG, donderdag. (Van een speciale verslaggever). Sjoukje Dijkstra, onze favoriete voor de wereldtitel kunstrijden, die deze week binnen enkele dagen de lieveling van het sportieve Tsjechische publiek werd, heeft na de eerste twee verplichte figuren een voorsprong op haar rivalen ge nomen. Samen met de Oostenrijkse Regina Heitzer heeft Sjoukje tot vreugde van de bijna 4000 toe schouwers de Europese eer tegen de aanstormende Amerikaanse en Canadese meisjes verdedigd. Barbara Roles (VS) en Wendy Griner (Can.) kregen de opvallende en op zijn zachtst gezegd nogal eenzijdig aandoen de steun van het Canadese julylic 'oger die met grote verschillen in de cijfers, na de tcgenkcring en de paragraaf drie Roles als eerste, Griner als tv Een vergelijking gaat hier echter mank. omdat het deelnemen van zovele nieuwe rijdsters van grote invloed op de totale waardering is. Dat Sjoukje in minder goede vorm zou zijn dan waarin z(j in Genève verkeer de. mag dan ook niet als conclusie wor den getrokken. Regina Heitzer kreeg eenmaal een eer ste plaats, eenmaal een gedeelde eerste, een tweede en een gedeelde tweede plaats. Wendy Griner, het tengere Ca nadese meisje, dat met een grote licht gekleurde bril haar figuren rijdt, is se dert de Olympische Spelen van 1960 in Squaw Valley, waarin zij twaalfde werd, kanmerkelijk vooruitgegaan. Zij volgt onmiddellijk na Regina Heitzer op de derde plaats en staat met nog vier, figuren te rijden in punten iets voor op Barbara Roles, doch met een duidelijk beter plaatscijfer. Haar werd een eerste, een gedeelde eerste, een tweede en een twee derde plaatsen toebedeeld. Bar- bara Roles, de verrassing van Squaw Valley en voor Praag aangekondigd als de gevaarlijkste concurrente voor Sjouk- Dijkstra in de greep naar de hoogste en j e v titel, is vierde met een achterstand van Sjoukje Dukstra als derde op zijn lust je! 2 punten op dG Nederlandse rijdster, had staan. Regina Heitzer, die tweede staat in het klassement, deelt in zijn notering de zesde cn zevende plaats met de Westduitse Karin Gude, die als elfde staat geklasseerd. Bij de neutrale leden van de negen mans sterke jury heeft Sjoukje met haar beheerste rijden en correcte wendingen echter zoveel indruk gemaakt, dat haar leidende positie voorlopig niet in gevaar is. Met vier eerste plaatsen en twee maal een gedeelde eerste plaats met Regina Heitzer en Wendy Griner is het verschil in het plaatscijfer vrij groot. Regina Heitzer blijkt in haar allerbes te vorm te verkeren. Zij behaalde in beide figuren goede cijfers, hoewel zij met haar ene 5.- in de hoogste regionen ver achterbleef bij Sjoukje, die twee maal 5,3 tweemaal 5.1 en een 5,0 op haar rapport kreeg. Het puntenverschil, dat bij de Europese kampioenschappen in Genève tussen de Nederlandse en de Oostenrijkse kampioene 23,2 bedroeg, is thans 11,2. Sjoukje. die in haar lichtblauw pakje met daarboven het blozende gelaat er bijzonder charmant uitzag, nam in het eerste figuur een voorsprong van 7,6 punten op Regina Heitzer, van 10,8 op Wendy Griner en 11,2 op Barbara Ro les. Na de paragraaf drie waren deze ver schillen resp. 11,2. 14,2 en 15,2. Daarna volgen Karin Frohner (Oost) en Nicole Hassler (Fr.) Helli Sengstschmid (Oost), een der beste vrije rijdsters van het ogenblik, kon in de figuren de nodige precisie weer niet vinden en de pupil van Karl Schaefer, de man die tussen 1929 en 1937 zeven maal in successie wereld- en Europees kampioen werd en in 1942 en 1936 de Olympische titel behaalde, zal daarom wat zij zaterdag in kuer ook laat zien, geen rol van bete kenis meer kunnen spelen. Vrijdagmor gen en -middag worden de overige vier SJOUKJE DIJKSTRA Goede schaatsen of niet? figuren verwerkt en het staat wel vast, dat daarbij nog veel kan gebeuren. Een van de deelneemsters, die Canada naar Praag heeft gezonden, is de 15- jarige Petra Burka. Zij staat na de twee figuren op de zevende tot negende plaats en van topklasse is dit leuke, donkere meisje dan ook niet. Maar Petra trok bü de Nederlanders donderdag in Praag de aandacht, toen haar moeder op de perstribune in bijna zuiver Nederlands kwam —pellen dat haar dochter op 17 november 1946 Amsterdam was geboren en dat zij zelfs als Nederlandse kort na de oorlog aan schaatswedstrijden op „Hollands" \js had deelgenomen. Toen haar dochter 7 jaar was, nam de in Canada met een Tsjech gehuwde Ne derlandse haar mee naar de ijsbaan en vanaf dat moment is Petra blijven oefe nen op haar krullen en sprongen. Een internationaal veel beroemder per soonlijkheid in Praag is na de veel voudige kampioen Schaefer. Dick (Ri chard) Button. Dick Button, vijfmaal wereldkampioen en Olympisch kampioen 1948 en 1952, is door de Amerikaanse te- tevisie maatschappij ABC gecontracteerd om als commentator op te treden in een televisiefilm, waarvoor de ABC een vol ledig uitgeruste technische ploeg naar de Tsjechische hoofdstad heeft gezon den. De Amerikaanse ,,tv bosses" boden Button een honorarium van 10.000 dollar en daar wilde Dick wel op ingaan.... De coach van de Italiaanse voetbalclub Internationale uit Milaan, Helenio Her- rera, heeft de aanbieding van de Ita liaanse voetbalbond om het Italiaanse voetbalelftal tijdens de wedstrijden om de wereldtitel te Chili onder zijn hoede te nemen, afgewezen. Dr. Mino Spadacini, de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, zei een brief van de in Argentinië geboren Herrera te hebben ontvangen, waarin deze zijn besluit nader verklaarde. Er ontstonden moeilijkheden met Her rera. toen deze kort geleden de Italiaan se club Juventus scherp bekritiseerde en j wenste, dat deze club door Real Madrid J in de kwartfinales van de Europabeker voor landskampioenen uitgeschakeld zou worden. De beroemde speler van Juventus, de in Argentinië geboren Enrique Omar Si- Ivori. maakte direct na de nederlaag van Juventus bekend, dat wanneer Herrera als coach voor de Italiaanse nationale ploeg mee naar Chili zou gaan. hij niet mee wilde spelen. In poule A van het toernooi om de wereld- en Europese yshockeytitels in Colorado Springs heeft de favoriete Ca nadese ploeg de Noorse vertegenwoordi gers een verpletterende 14-1 nederlaag toegebracht. De Canadezen speelden een- voudig met hun tegenstanders en het enige tegendoelpunt viel nog door een moment van onachtzaamheid in de Ca nadese achterhoede. Dc Verenigde Staten waren eveneens goed op dreef: met 12-5 werd van Groot- Brittannië gewonnen. De Olympische kampioenen hebben met deze zege de kansen op de titel weer iets vergroot Zii staan nu met Canada op de tweede plaals achter Zweden, dat 8 punten uit 4 wed strijden heeft: Canada en de Ver. Staten hebben elk 8 uit 5. De belangrijke ontmoeting Japan- mm Oostenrijk in poule B eindigde in een Japanse zege. Met 7-3 versloegen zij hun tegenstanders, wie de wedstrijd van dinsdag tegen Nederland kennelijk nog in de benen zat. De Japanners hebben met 6 punten uit 3 ontmoetingen de lei ding in deze poule. Nederland staat vier de achter Frankrijk en Oostenrijk: alle drie landen hebben 4 punten uit 3 wed strijden. (Advertentie) PETER POST, die door zijn over winning in de Omloop van Limburg een geweldige indruk heeft achter gelaten, heeft van zijn Faemabazen de opdracht gekregen deel te ne men aan Milaan-San Remo, de grote voorjaarsklassieker, die op 19 maart wordt verreden. Peter zal zondag naar Milaan reizen. O RIK VAN STEENBERGEN rijdt za terdag in het Antwerpse Sportpaleis een wedstrijd tegen Peter Post. In drie series van 20 kilometer achter de derny komen aan de start naast de twee genoemden: Miel Severeijns, Raynal, Aerenhouts, Verachtert, Proost, Peeters, Jacobs en Joos- sen. O JAAP OUDKERK, de nationale ach tervolgingskampioen, zal deelnemen |aan een groot internationaal om nium., dat op 24 maart in Antwerpen 'tussen Belgen en buitenlanders wordt Verreden. Oudkerk rijdt samen met [de Italiaan Bianchetto, de Fransman 'Gruchet, alsmede de Duitser Kan- 'ters. O RUDI ALTIG. de Duitse wegrenner, die momenteel in Parijs-Nice ope reert, heeft in de voorlaatste etappe Ibijna de snelheidswimpel veroverd. De etappe werd namelijk afgelegd 'net een gemiddelde snelheid van |15764 meter. De wimpel is nog in ihet bezit van Jacques Dupont, die1 'eens 45766 meter reed in Parijs-1 Tours. i (Advertentie) NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Zaalhandbal HAARCREME De Amerikaan Paul Benkoe heeft zich geplaatst voor de semi-finale wereldkam-i tere doelcijfers, pioenschappen schaken, die in Curasaona*es zullen worden gehouden. Hij werd tweede in een zes-wedstrij den competitie met de Rus Leonid Stein en de Zuidslaviër Svetozar Gligoric, die was gelast omdat alle drie de schakers de eigenlijke competitie hadden beëin digd met 13,5 punten. Het team van Rode Ster heeft te Bel grado een 50 zege behaald op FC Barcelona. Het was de tweede wedstrijd tussen beide teams voor de kwartfinales van het toernooi van de jaarbeursste den. Bij de rust leidde Rode Ster met 10. Aangezien de eerste wedstrijd een 21 zege voor de Spanjaarden heeft opgeleverd gaat Rode Ster, dank zij be over naar de halve fi- De Rus Stein won deze extra-competk tie met drie punten, Benkoe kreeg er 2,5 en Gligoric 'n half. Voor Stein ging het er slechts om als reserve een plaats te krijgen, voor het geval een van de Russen verhinderd zou zijn naar Curagao te komen. Van de zes wedstrijden werden er slechts vijf gespeeld omdat de einduit slag toen reeds vaststond. Het toernooi in Curacao zal in mei worden gehouden. Er zullen vijf Russen naar toe gaan: Talj, Keres, Petrosjan, Gelier en Kortsjnoi. Er gaan twee Ame rikanen naar toe: Bobby Fisher en Paul Benkoe. Voor Tsjechoslowakije gaat Fi- lip. Voor het kampioenschap van Neder land ereklasse libre -groot -biljart*- dat van 12 tot en niet 15T april In Mêdembltk wordt gehouden, zijn acht inschrijvingen ontvangen, zodat geen voorwedstrjjden nodig zijn. De deelnemers zijn: Beekman (A'dam). Jacobs (A'dam), Ligthart (Alkmaar), Metz (Den Haag), Kees de, Ruyter (Waal wijk), Henk Scholtc (Eindhoven), Vul- tink (Aalten) èn Wijnen (Nijmegen). De deelnemers aan het kampioenschap van Nederland eerste klasse libre groot biljart (van 5 tot en met 8 april-in Den Haag) zijn: Brummer (A'dam), A. Fran ken (Tilbprg), K. van Hinthurri (Oss), van Leeuwen (A'dam), Meijer (A'dam), Roodenburg (Den Haag), Schmitt (R'dam) en Sundquest (Den Haag). Voor de competitie zjjn alleen wedstrij den te Goes vastgesteld. Het zijn vooral de dames le klasse wedstrijden, die van groot belang zijn. De meeste aanducht trekt hiervan het treffen tussen Volhar ding en Olympus. Een voorspelling is niet te maken. Van de andere wedstrijden kan Hontenisse winnen van Tonido en Volharding zal wel geen fout maken tegen Tonido. In de dames 2e klasse kan het duel Hellas 2-Neptunes een gelijkspel opleveren en Hellas 2 kan winnen van Olympus 2. In de heren 3e klasse zal Olympus 3 wel weten te winnen van Hellas 3. Het pro- gramma luidt: I Dames 2e klasse Hellas 2-Neptunes, dames le klasse Volharding-Olympus, dames le klasse Hontenisse-Tonido, da mes 2e klasse Hellas 2-Olympus 2, dames le klasse Volharding-Tonido. Heren 3e klasse Hellas 3-Olympus 3. Door de Lagere Technische School en EMM te Middelburg wordt het jaarlijks zaalhandbaltoernooi georganiseerd, voor scholen op zaterdag 17 maart. De jongens spelen in drie klassen van 3 poules en de meisjes in 1 klasse van 3 poules. In de le klasse jongen spelen in de poule A Rijks Kweekschool Middelburg, r.-k. HBS Goes en Chr. HBS Middelburg. In poule B., Goese Lyceum. Lagere Techn. School Vlissingen en Uitgebr. Techn. School Vlissingen. In poule C., Rijks HBS Vlissingen, Ruyterschool Vlissingen en JChr. Kweekschool Middelburg. In de 2e klasse spelen in poule A. RHBS Middelburg. St. P. Uulo Vlissingen Openbare Ulo Goes. Poule B. RKS 2 Middelburg. RHBS 2 Vlissingen. LTS Vlissingen. Poule C. Openb. Ulo Vlissin gen. TJTS 2 Vlissingen, Openb. Ulo Mid delburg. In de 3e klasse. Poule A. LTS Middel burg, LTS Vlissingen, LTS Goes. Poule B. Openb. Ulo 2 Middelburg, LTS 2 Goes, RHBS 2. Middelburg. Meisjes. Poule A. Openb. Ulo Vlissin gen, Openb. Ulo Middelburg. St. P. Ulo Vlissingen. Poule B. RKS Middelburg. Openb Ulo Goes. RHBS Middelburg. Poule C. RHBS Vlissingen. Goese Ly ceum. RKHBS Goes. De wedstrijden worden gespeeld in de veiling te Middelburg en vangen aan om 11 uur. Zó groot is de populariteit van Sjoukje Dijkstra in Praag dat Tsjechische artiesten naar het Zimni-ijsstadion zijn gekomen om de blonde Europese kam pioene uit te beelden. Jos Plankaert heeft de leiding in het algemeen klassement van Pa rijs-Nice behouden, mede dankzij het briljante rijden van zijn ploeg genoot Rik van Looy, die donder dag de etappe won. Rudi Altig, tweede in hel algemeen klassement, kwam bij de afdaling tussen Aix-en-Provence en Vauvenargues te val len; hy kon de wedstrijd echter voort zetten. De uitslag luidt: 1 van Looy 4.47.55; 2 Daems z.t.; 3 Schoubben 4.48: 4 Gain- che; 5 Carlesi; 6 Fallarini; 7 Bailetti; 8 Wolfsholjl; 9 Anquetil; 10 Desmet; 11 Simpson: 12 Bas Maliepaard, allen in de zelfde tijd als Schoubben; 53 Ab Gelder mans 4.58.57. Jo de Haan staakte de strijd. Algemeen klassement na zeven etappes 1 Plankaert 28.28.05; 2 Simpson 28.30.46; 3 Wolfshohl 28.34.03; 4 Desmet 28.34.12; 5 Maliepaard 28.36.40; 6 van Looy 28.36.49; 7 Poulidor 28.37.04: 8 Anquetil 28.37.20; 16 Geldermans 28.48.35. De Australische oud-wereldkampioen Jack Brabham heeft te Melbourne in een Cooper de internationale beker gewonnen. Hy legde de 60 ronden van elk 2 mijl in het Sandown park af met een gemiddelde van 102.65 mijl per uur. 2e werd de Engelsman John Surtees, oud-wereldkampioen op de motor, in een Cooper, en 3e de Nieuwzeelander Bruce McLaren, eveneens in een Cooper. Tij dens de wedstrijd vestigde McLaren een ronderecord van 104.3 mijl. De Ameri kaan Chuck Daigh, in een Scarb, ont hield de Engelsman Stirling Moss de vierde plaats. Zesde werd de Schot Jim Clark. Slechts 12 van de 20 deelnemers haalden de finish. Brabham zei dat hij nog nooit zo'n zware wedstrijd had ge reden in Australië. Er lag veel olie op de baan en we gingen nog al snel, al dus Brabham. Moss was teleurgesteld over zijn Lotus. ,,Deze wagen was niet snel genoeg." RUDI ALTIG Fortuinlijke val FRED PERRY (51). de man die drie maal winnaar werd op Wimbledon en één van de beste tennissers die Enge land ooit heeft bezeten, is dezer dagen benoemd tot captain van het Britse Daviscupteam. (Van onze hockeymedewerker) Hoogspanning op vrijwel alle hockeyfronten zal het voor a.s. zondag vastgestelde uitgebreide programma met zich brengen. Hoogspanning, omdat op enkele plaatsen de vlaggen klaar liggen, terwijl voor andere het degradatie zwaard boven de hoofden zweeft. Vreugde en smart zullen deze compe titiedag kenmerken, maar hopelijk zal er na vele vele jaren weer eens kampioens vreugde in de Baroniestad beleefd kun nen worden'. Misschien zal ook te Eind hoven en in Boxtel de kamuioensvreug- de kunnen oplaaien. Door degradatie- zorgen zullen zich echter Venlo 2. Bre da 3, DES, Cadetten, Tilburg 4 en 5, HOCO 2 (heren) en Hopbel 2 (dames) omringd zien. Twee winstpunten scheiden EMHC in de le klasse heren van de kampioens titel. De Eindhovenaren krijgen het in degradatie verkerend Zwart-Wit op be zoek en het zal derhalve voor de gast heren een niet al te moeilijke opgaaf zijn om het kampioensfeest te kunnen vieren. De andere degradatiekandidaat. Keep Fit, speelt op eigen bodem tegen Tilburg, een ontmoeting, die normaliter in het voordeel der gasten moet eindigen. Maar een kat, die in het nauw zit Breda kruist in eigen omgeving de sticks met MOP en kan voor een goede afsluiting van het seizoen zorgen. De wedstrijd Venlo-HTCC is allee*i nog maar voor de gasten, i.v.m. degradatiezorgen, van belang. Indien de voortekenen niet bedriegen zal het. voor de verovering van de kan> pioenstitel in promotieklasse A op een beslissingswedstrijd tussen MEP en Eindhoven uitdraaien, tenzij een der ploegen in de ontmoetingen tegen resp, Oranje Zwart en Forward een veer zou laten. Eindhoven heeft daarbij wel de zwaarste, zo niet een te zware opgaaf, De wedstrijden Breda 2-MOP 2 en Push 2-Geel Zwart zijn voor alle partijen van weinig belang. Het lijkt ons. dat de thuisclubs aan het langste eind zullen trekken. In de promotieklasse B blijft alleen het „staart-probleem" nog actueel. Indien HTCC 2 één winstpunt op het bezoeken de Eindhoven 2 verovert is de zaak be keken. m.a.w., dat Venlo 2 tot degrada tie gedoemd zal zijn. Verliest echter HTCC 2 en zou Venlo 2 over Rapidity zegevieren, dan kan Venlo 2 het degra datiespook nog ontlopen. De ontmoetin gen 's-Bosch-HUAC en Hopbel-Push hebben voor de clubs geen enkele waar de en ook hier geven we de thuisclubs de beste papieren. De beslissing voor de kampioenstitel in de le klasse dames kan zondag val len. Dit zal overigens geheel afhangen van de eindresultaten der ontmoetingen Were Di-Breda en 's-Hertogenbosch EMHC. Nemen we de „kop" van de ranglijst onder de loupe (EMHC 13-19, Breda 13-19 en 's-Hertogenbosch 12-16), dan blijkt daaruit hoe belangrijk deze duels zijn! Mogelijkheden te over om te gissen wie uiteindelijk de titel zal ver overen. Voorlopig houden we het op een klei ne Bredase zege en de volle puntenver- overing door EMHC. We durven er ech ter niets om te verwedden, dat het an ders gaat uitlopen en daardoor de kam pioensvlag in de Baroniestad gehesen kan worden. Of wordt het misschien een herhaling van de competitie 1959-1960, waarin Breda en EMHC geliik eindig den? Dan zou dus weer een beslissings wedstrijd noodzakelijk zijn! Venlo Girls" gaat haar dertiende ne derlaag in successie bij Forward tege moet en Push zal bij haar bezoek aan Oranje Zwart de volle winst aan de gastvrouwen moeten afstaan. HEREN, 2e klasse A: Were Di-Breda 3 (1), Forward 2-Middelburg (D. Zwart Wit 2-Liberty (2>, Tilburg 2-Push 3 (1). 2c klasse B; MOP 4-MOP 3 <21DES- EMHC 3 (li, Raeing-HOCO ID. Nuenen- Or. Zwart 2 (31. 3e klasse A: Cadetten- Tempo (31, Peiikaan-Rapide (1). Push 4- Zw. Wit 4 (2), Tilburg 3-Warande (3). 3e klasse B; Waalwijk-Were Di 2 (3), Or. Zwart 4-'s-Bosch 2 <21 Zw. Wit 3- HTCC 3 <21MEP 2-Tilburg 4 (1). te klasse A! Were Di 3-Brcda 5 12). DES 2- Liberty 2 (3), Forward 3-M'burg 2 (1), Tilburg 5-Warande 2 (3). 4e klasse B: Breda 4-Oirschot (2). Waalwiik 2-'s-Bosch 5 (2), HOCO 2-Forward 4 '1). MEP 3- EMHC 6 (1). DAMES, Promotieklasse A: Breda 2- Were Di 2 (1), Waalwijk-DES (li Eind- hoven-Racing (2). Push 2-Tilburg (31. 2e klasse A: Waalwijk 2-MOP 2 (3) Li berty-Pelikaan (1), HOCO-Forward 3 <1), MEP-Tilburg 2 (D. 3e klasse A: Were Di 3-Breda 3 (1), Push 3-Midrtel- burg (1), Tilburg 4-Warande (2). 3e klas se B: 's-Bosch 3-Rapidity 2 (1). Push 4- Tilburg 3 (1), Hopbel 2-Push 5 (D. Voor het seizoen 1962 zien de indelin gen van de hoogste klassen in de com petitie van de Kom Ned. Lawntennis Bond er als volgt uit: Hoofdklasse A: Thor RW, Den Haag; Leimonias, Den Haag; DDV, Amsterdam; Hilversumse LTC, Hoofdklasse B, le afdeling: Thor RW 2, Quick, Nijmegen; Dash, A'dam; Hilver- heide, Hilversum. 2e afdeling: DDV 2, Enschedese LTC, Eindhovense LTV, Racketeers, R'dam. Eerste klasse: le afdeling: Groningse LTB. Joy (A'dam), Oranje TC (Den Haag), Toeg (Hillegcrsberg). 2e afdeling: Gron. Studenten TC, Haarlemse LTC, Het bestuur van de Nederlandse bond van handboogschutterijen heeft het pro gramma voor 1962 vastgesteld. Daaruit blijkt, dat de organisatie van het korps- kampioenschap en de .klassekampioenen geheel wordt overgelaten aan de dis- trictsbesturen, terwijl enige wijziging is aangebracht in de indeling der zestal len. Over de in het afgelopen jaar be haalde resultaten is het bondsbestuur zeer tevreden. Verschillende verenigin gen z;agen kans het gemiddelde op te voeren. Het is in jaren niet voorgeko men, dat het hoogst gemiddelde boven de 50 lag. Op 29 juli wordt te Delft de eerste interlandwedstrijd Nederland-België ge houden en de returnmatch is bepaald op 26 augustus te Essen (B.) Besloten werd de wedstrijden voor het persoon lijk kampioenschap van Nederland te verschieten op 2 september in Boukoul- Swalmen. Voor de eerste keer in het bestaan van de bond zal het nationale team een trainingswedstrijd houden en wel te Venray op 21 juli. Voorts wordt op 4 augustus te Liessel een wedstrijd ge houden voor jeugdschutters tot achttien jaar om het jeugdkampioenschap van Nederland. De ontmoetingen voor het korpskampioenschap van Nederland en het persoonlijk kampioenschap voor de afdelingen zijn respectievelijk vastge steld op 2 en 9 september te Boukoul- Swalmen. De selectiewedstrijden voor het Nederlands team en de landskam pioen worden gehouden op 1 juli te Beek (L.) en op 15 juli te Uden. Jubileumconcoursen worden dit jaar gehouden te Mierlo, Hintham, Liessel en Deurne. Mil. denksporttitels Sterke bezetting finale „Zuid" In het kader van de militaire kam pioenschappen der Koninklijke Land macht zijn de wedstrijden om de kam pioenschappen van Zuid. omvattende Zeeland, Noordbrabant en Limburg, de ze week begonnen. Deze finale van ge plaatste spelers is dit jaar veel sterker dan tevoren De schaakfinale bestaat uit 7 spelers, en wel: lt.-kol. Breed, Bergen op Zoom; majoor Ligthart, Weert; kornet de Wil de en korporaal Holman, Oirschot: Ser geant Diependaal, Den Bosch; wmr. Hengeveld. Cuijk, en soldaat Emmelot, Keizersveer. Tot de damfinale wisten slechts 4 spe lers door te dringen en wel: adjudant van Veen, Breda; wmr. I Schouten, Vlis singen; soldaat van Kempen, Ossen- drecht ,en soldaat Willems, Oirschot. Slechts de winnaar bij deze 3 finales gaat over naar het kampioenschap van de Kon. Landmacht. Zoals te verwachten was is tafeltennis, enkelspel sterk vertegenwoordigd met 13 deelnemers door: soldaat v. d. Vrande (Ossendrecht), soldaat v. Sprang (Ber gen op Zoom), kpl. Kabel en kapitein Lam (Weert), kpl. Poulissen, sld. Geers- heuvel. sld. Vlassak (Oirschot). sld. Wolf (Keizersveer), sld. v. Bussel, sld. Vonk, marechaussee I Martens (Grave), sld. v. Gameren (Vught) en sld. Laukes 'Volkel). De kwartfinales bij tafeltennis enkel spel worden gespeeld op 19 maart in de Koning Willem I-kazerne te Den Bosch, terwijl de finales enkel- en dubbelspel worden beslist op 27 maart in de leger plaats te Oirschot. Uit deze finales gaan twee ..enkel"-spelers en 2 koppels dub belspel over naar de finale der Kon Landmacht. De bridgefinale is nu samengesteld, en bestaat uit 14 koppels, en wel 5 kop pels groep Roosendaal, Bergen op Zoom Oranje TC 2, Victoria (R'dam). 3e af- en Ossendrecht. 1 koppel Weert, 4 kop- deling: Arnhemse LTB, Festina, A'dam: ICC, R'dam; Leimonias 2. 4e afdeling: Philharmonie, Tilburg; Kennemerland, Beverwijk; Metselaars, Den Haag; NMC, Den Haa£. pels Oirschot, 1 koppel Volkel. 2 kop pels Vught en 1 koppel Den Bosch. Fi nale 26 maart, in Oirschot. Als wedstrijd leider voor district Zuid treedt op de adjudant van Veen .uit .Breda. ELEK SCHWARTZ Eerst Feijenoord- Ajax zien Donderdagmiddag bij het begin van de eerste centrale training op „De Vliert" in Den Bosch ter voor bereiding van België-Nederland, heeft Elek Schwartz I'/j uur lang zijn mannen, die nu niet direct de indruk maakten, dat zij de oefe ningen laaiend van enthousiasme uitvoerden, onder handen genomen volgens het gebruikelijke schema: een klein uur conditietraining en drie kwartier oefeningen met de bal. Slechts debutant Petterson, met Blauw-Wit op de terugweg van Zwitserland naar Nederland, ontbrak op het appèl. Aan de opstelling van het Voorlopige Nederlandse Elftal voor de wedstrijd te gen de London Combination, die woens dagavond a s. in Amsterdam wordt ge speeld, kwam de bondscoach niet toe. Eerst afwachten wat zondag Feijenoord- Ajax brengt", was het commentaar van Schwartz: „Daar kan ik twaalf van de vijftien geselecteerden zien en pas daar na ga ik het team opstelJen". Bijzonder verrassend zal het elftal stel lig niet zijn. Slechts de bezetting van de spilplaats en de beide binnenplaatsen is een vraagteken. Afgaande op de opstel ling, waarmee Schwartz donderdagmid dag experimenteerde, zou men zeggen dat Hans Kraay vooral ook gezien de matige wedstrijden die zijn Amsterdamse rivaal de laatste tijd heeft gespeeld woensdagavond tegen de Engelsen stop per zal spelen en niet Tonny Pronk. IN PLAATS van Jaap van Hummel uit Deventer, die in verband met studie niet beschikbaar is. zal de Amsterdam mer Jan Scheffer als vierde Nederlan der uitkomen op de Europese kam pioenschappen tafeltennis, die van 31 maart t.m. 7 april a.s. in West-Berlijn worden gehouden. De ploeg bestaat nu uit Bert Onnes, Frans Schoofs, Wim Schoonemesrer en Jan Scheffer. VOOR de eerste divisie van de Franse competitie heeft Sedan het team van Metz met 20 verslagen. HET FRANSE militaire elftal heeft in het Pare des Princes in Parijs, in een wedstrijd voor het intergeallieerd voet balkampioenschap een 5-1 zege behaald op België. Bij de rust leidden de Fran sen reeds met 2-1. Volgenk te Algiers ontvangen berich ten hebben groepen van de F.L.N. en de M.N.A. in een 45 kilometer van de Zuidalgerynse stad Biskra gelegen streek gevechten geleverd die, naar van „be trouwbare particuliere zijde" wordt ver nomen, aan beide zijden vele doden en gewonden hebben gevergd. De M.N.A. staat, als bekend, onder leiding van Messali Hadj, die in een hem aangewezen plaats nabij Parijs woont. Deze Algerijnse beweging streeft ook de totstandkoming van een onafhan kelijke Algerijnse staat na. doch zonder hiervoor te ijveren met de terreurmetho den van de F.L.N. F.L.N.-leden hebben in Frankrijk herhaaldelijk aanslagen op volgelingen van de M.N.A. gepleegd. Het is echter de eerste maal dat er melding wordt gemaakt van een botsing in Al- gerië tussen militairen van het Alge rijnse bevrijdingsfront" en M.N.A.-leden. De OAS Bij het invallen van de duisternis wa ren alleen in Algiers 24 doden te betreu ren 18 Algerijnen en zes Fransen. Konstanz 292 (onv.)Rheiofelden 224 6); Ottenheim 309 7); Straatsburg 244 18)Maxau 455 (—15)Plochingen 174 11); Mannheim 333 (—12)Stein- bach 220 8); Mainz 351 (+4); Bingen 251 (+6); Trier 261 (—7); Kaub 285 (+7); Koblenz 313 (+5);Keulen 304 10); Ruhrort 496 (+8); Lobith 112(1 11); Nijmegen 899 10); Arnhem 908 (+8); Kefrie IJssel 441 (+4); Deventer 336 5); Monsin 5560 (onv.); Visé 5041 1); Borgharen 4033 <+3); Belfeld 119 C-c2CUGrave beaeden de sluis 522 (+S

de Stem | 1962 | | pagina 3