Het begon met fel maar niet spectaculaire duels De wereld-kunstrijtitels in Praag Zesde etappe werd zeer snel gereden Hard tegen j i hard..... I Mohawk-Indiaan Billy de worstelfiguur in Gr.B. Leo Horn is arbiter in eindronden Jac. Yisschers (N.A.C.) was weer de man De schaats-arena te Praag WIELERSPATTEN Opnieuw géén le prijswinnaar in Sporttoto 19 Harde klap Verrassingen Het ijsdansen Blauw Wit zege viert in Bern Britse selectie contra Voorl. Ned. Elftal Maliepaard 8e in Parijs-Nice Onmiddellijke verlichting van RHEUMATIEK EN SPIERPIJNEN Off. opening ..Oorlogsdans" na overwinning W ereld voe tbal titel Nasleep' schaaktoernooi in Stockholm Leen Jansen beboet Bokssport is af breuk gedaan Engelse voetbalbeker Manchester U. en Pulham in halve finale Ned. Mil. XI klopt Luxemburg Opstelling en stand MARKTEN Ongevaarlijk Nederland verliest van Oostenrijk (12-1) WATERSTANDEN 19 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 MAART 1962 PRAAG, woensdag. (Van een speciale verslaggever). Gedurende tien uren van uiter lijk weinig spectaculaire strijd in de eerste verplichte figuren der heren, is op de openingsdag van de wereldkampioenschappen kunst rijden al een fel gevecht ontbrand tussen de matadoren van het ijs: Europese kampioen Alain Calmat uit Frankrijk, de Canadese en Noordamerikaanse kampioen Do nald Jackson en de Tsjech Karol Divin. Enkele duizenden toeschouwers hebben hun landgenoot Karol Divin, de 25-jarige Praagse student, die in 1958 en 1959 de Europese titel behaalde, vanaf het eerste figuur (de voorwaarts gereden tegenke- ring) de leiding op zyn naaste rivalen' zien nemen. Na twee figuren had hij een voorsprong van 9,6 punt op de 21-jarige Jackson en één van 20 punten op Alain Calmat.Op enige afstand volgden toen al de Canadees Mcpherson en de West duitser Manfred Schnelldorfer, nummer drie van de Europese kampioens. appen in Genève. Toen kwam Jackson met een in voor treffelijke balans uitgevoerde kuer voor de dag, waarmee hij Divin met 6,5 punt de loef afstak en 11 punten méér toege kend kreeg dan Calmat; daarmee was het verschil dus tot 3,1 punt gereduceerd. Het voor Jackson voorspelde wereldkam pioenschap was weer wat dichter binnen het bereik gekomen van de kleine, don kere Canadees, die de faam heeft één der beste kuer-rijders uit de kunstrij- historie te zijn. Heel hard kwam de klap aan in het vierde figuur van de zes, de vooral als symmetrische figuur, zo lastige slangen- boog tegen drie. De ijskoude, volledig beheerste Divin reed het figuur met een onnavolgbare precisie, hetgeen hem driemaal het cijfer 5 en tweemaal een 5,2 opleverde, hoge cijfers voor ver plichte figuren. Het totaal voor dit figuur was voor .Divin 220. Donald Jackson leek ge ïmponeerd door de zekerheid, waarmee Divin zijn gave sporen in de ijsvloer had getrokken. Hij moest zich met een gemiddelde van 4.1 tevreden stellen en dat leverde slechts een totaal van 187,5 op. De Canadees De Canadees plaatste zich in de uitslag van deze figuur als zesde. Ook McPherson, de Amerikaan Monty Hoyt, Schnelldorfer en Calmat reden de slgngenboog met grotere ac curatesse. In de onderlinge verhoudingen kwamen weliswaar aan de kop geen veranderin gen in de rangorde, maar de voorsprong van Divin op Jackson werd tot 35,6 pnt. vergrooten op Calmat tot 55 hele punten Monty Hoyt, die in zijn tweede figuur door één der juryleden zo opvallend laag was gewaardeerd, dat de hoofd- scheidsrechter de artiber om rekening en verantwoording vroeg (waarbij o dwaze sport bleek, dat deze een ver keerde figuur had bekekenhad zich wat omhooggewerkt tot de zesde plaats, maar evenals Schnelldorfer en McPherson speelt bij in dit kampioen schap slechts een bijrol. Donderdagmorgen worden de para graaf dubbel drie en de paragraaf plus gereden en met een vermenigvuldigings factor zes voor deze beide figuren kan dus nog heel wat gebeuren. Teveel om op de zaken vooruit te lopen, hoewel het wellicht interessant is te constateren, dat bij handhaving van het huidige ver schil 0,2 pnt. per cijfer per jurylid dooi Divin in de kuer op Jackson kan wordei verloren. De stand Na vier verplichte figuren - de overige twee worden donderdag gereden - is de stand bij de heren: 1. Karol Divin '65,7 pnt., 2. Donald Jackson 730,1 pnt., 3. Alain Calmat 710.7 pnt., 4. Don Mc-' Pherson 699,7 pnt., 5. Manfred Schnell- aorfer 686 pnt., 6. Monty Hoyt 673,5, 7. eco0r ^0nes 653,1 pnt., 8. Emrich Danzer 653,1 pnt., 9. Valery Meskov 626,2 pnt.. 10. Robin Jones 626,1 pnt. GERRIT WESSELING en Bert Boom zullen dit seizoen aan ver schillende baan wedstrijden deel nemen. Zij willen zich het rijden op de baan eigen maken om de komende winter als beroepsren ners in zesdaagsen en dernykoer- sen uit te komen. O SLAGER HENK BUIS gaat in april de weg op. Tot juli zal hij aan alle grote evenementen deel nemen en daarna zich voorberei den op het wereldkampioenschap voor amateur-stayers. In augustus stapt Henk naar de beroepsrenners over. O JOS SUYKERBUYK. vorig jaar deelnemer aan 40 koersen, waaruit 24 maal met prijs, wil zich spe ciaal voorbereiden op de Ronde van Brabant en de West-Brabant- koers. De 32-jarige Madenaar voelt dat hij weer in conditie is O LEO ALTHUIZEN versloeg in de openingswedstrijd te Berlicum Bart Solaro. Niet opzienbarend. Wél be wondering wekt de derde plaats van stayer Noppi Koch, die terug onafhankelijke werd en het op de weg gaat proberen. Militair Tonny Barten uit Zevenbergen eindigde als zevende. Walter Heeren uit St.-Willebrord kwam niet verder dan de 17e plaats. O TIEN PLOEGEN worden aange kondigd voor de Ronde van Bel gië. Hieronder is de Duitse groe pering Afri-Cola met als gast- renners Martin van den Borgh en Jaap Kersten. (advertenties) wereldkampioenen kronen, maar onze gedachten zijn nog bij de Amerikaanse schaatsploeg, die vorig jaar bij die nood lottige vliegramp om het leven kwam." De nationale vlaggen van alle 13 deelnemende landen werden gepresen teerd, toen de president van het Tsje chische organisatiecomité, Ludwig Uh- lir, het kampioenschap voor geopend verklaarde. Na twee verplichte dansen is de voor lopige stand bij het ijsdansen: 1. Chris- tiane en Jean-Paul Guhel (Fr.) 92,6 pnt., 2. Eva en Pavel Roman (Tsj. Slow.) 92,4 pnt., 3-4 Doan Ormsby en Virginia Thompson-William McLachlan (Canada) elk 92.0 punt., 5. echtpaar Mitchell (Cana da) 90,8 pnt., 6. Nelson-Kollen (V.S.) 90,5 pnt., 7. Lindia Shearman-Michael Philips (G.B.) 89.8 pnt. 8. Littlefield- Betts (V.S.) 89,7 pnt., 9. Parry-Mason (G.B.) 87,7 .pnt. Bij het paarrijden kregen de Duitsers een hevige teleurstelling te verwerken. Het als derde op de baan verschenen viervoudige Europese kampioenspaar Marika Killius-Hans Juergen Baumler raakte bij een pirouette eikaars schaat sen en kwam ten val. De schrik, die dit ongeluk veroor zaakte het Duitse paar de strijd te sta- sure, welke Marika erbij opliep, nood- azakte het Duitse paar de strijd te sta ken, vóórdat de eerste minuut van de rijtijd verstreken was. Blauw Wit heeft woensdagavond in Bern met 3-0 gewonnen van het voorlo pig zwitsers a-elftal. De rust ging in met een 1-0 voorsprong voor Blauw Wit, dank zij een doelpunt dat rechtsbuiten Mul na tien minuten scoorde. Vijf minuten na de hervatting benutte Koeman een misver stand in de Zwitserse verdediging (0—2) en even later bracht linksbuiten Clement de stand op 03. (Advertentie) Sjoukje Dijkstra is in Praag de grote favoriete voor de wereldtitel kunst- rijden dames. Hier zien we hoe zij voor hotel International in Praag waar zij haar intrek heeft genomen, handtekeningen uitdeelt. Voor de Engelse selectie, welke op 21 maart in A'dam tegen het Voorl. Ned. Elftal zal spelen, zal een keuze worden gedaan uit deze 13 spelers, waarvan er 3 volle internationals zijn: Banks (Lei- cester) of Meeson (Reading), Shellito (Chelsea), Bond (West Ham), Neill (Ar senal en Noord-Ierland) of Spiers (Rea ding), Knapp (Southampton), Appleton (Leicester), Brabook (Chelsea en Enge land), Woosnam (Westham en Wales), Bridges (Chelsea), Edwards (Charlton), Alzarus (Queens Park Rangers). De Westduitser Rudi Altig heeft woensdag de zesde etappe van dè wegwedstrijd Parijs-Nice gewon JOS PLANCKAERT Nóg leider Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Des avonds werd op plechtige wijze ®f' wereldkampioenschap kunstrijden 1862 geopend. James Koch, president van de Int. schaats Unie, verklaarde in zijn ope ningswoord: Wij zullen hier de nieuwe Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Aigesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie, met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbaisem meer en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe I Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. Een Icijkj, stadion in Prnnn' gloednieuwe ijs-lwereldkampioenschappen kunstrijden,I landgenote Sjoukje Dijkstra als favo- rraag, de plaats van de] welke woensdag begonnen, met onze riete voor de titel bij de dames. nen. Altig legde de 187 kilometer van Romans naar Avignon af in 4 uur 2 minuten en 36 seconden. De Belg Planckaert, die een se conde na de winnaar als tweede over de eindstreep ging, behield de leiding in het algemeen klasse ment. Uitslag zesde etappe: 1 Rudi Altig 4.02. 36: 2 Plankaert 4.02.37; 3 Wolfshohl z.t.; 4 Elena z.t.; 5 Delberghe z.t.; 6 Simpson z.t.; 7 Carlesi 4.05.13; 8 Bas Maliepaard 4.06.29; 9 Lefèbvre z.t.; 10 Schroeders z.t.; 16 ex-aequo het grote peloton met o.a. Ab Geldermans, van Looy, Anquetil, allen in een tijd van 4.06.31. De derde Nederlander. Jo de Haan, werd als 55e geplaatst in 4 uur 23 min. en 30 sec. Algemeen klassement 1 Planckaert 22.39.44: 2 Simpson 22.40. 51: 3 Altig 22.41.38; 4 Wolfshohl 22.44.08; 5 Poulidor 22.45.19; 8 Maliepaard 22.46.45; 10 Anquetil 22.48.16; 11 Geldermans 22. 48.32; 13 van Looy 22.48.51; 88 De Haan 23.43.36. j 4 Op en om het veld en in de direc- t tiekamer was er deining, toen Bury 4 J thuis speelde tegen Leyton Orient uit J t Londen. Harry Zussman, voorzitter van de f bezoekende club, stormde de poort uit 4 J met de klacht: „Je hebt een pas en i een visum nodig om hier in de direc- J i tiekamer te komen", nadat daar enkele van zijn vrienden de toegang 4 J was geweigerd. Zussman noemde Bury de meest on- 4 gastvrije club waar hij ooit op be- zoek was geweest. Commentaar van 4 J de directeur van Bury, Sam Lloyd: J „Als die onbeschaafde wilden niet J 4 weten hoe zij zich moeten gedragen i moeten zij bij onze club wegblijven". 4 J Op het veld werd scheidsrechter J Jim Powell met klokhuizen en ander J 4 afval bekogeld, omdat hij een doel- J 4 punt van Bury niet had toegekend. 4 J Hij moest na de wedstrijd door politie J worden beschermd en een half uur na J 4 de wedstrijd, welke met 1-0 door J 4 Orient werd gewonnen, was het pu- 4 bliek nog rumoerig. Woensdagmiddag om twaalf uur waren er op het bondsbureau van de KNVB in Den Haag nog steeds geen meldingen van 13 punten binnengekomen. Het bedrag van de eerste prijs, te weten 148.644,65 wordt nu gevoegd bij dat van de tweede: 81.078,90, zodat het to taal aan tweede prijswinnaars uit te keren bedrag thans ƒ229.723,55 groot is. Voor deze tweede prtys hebben zich 27 deelnemers met 12 juiste uitslagen gemeld; zij zullen elk een nettobedrag van ca. 7.231,80 ontvangen. 25.000 toto-enthousiasten komen ln aanmerking voor de extra-prijs van de vjjf gelijke spelen. Het totaal uit te keren prijzenbedrag bedraagt hier 40.539,45. Alleen zjj die hiervoor vier kolommen goed ingevuld hebben krijgen hun prijs uitbetaald; ln de andere ge vallen zal het uit te keren bedrag na melijk minder dan 5 zijn. Terwijl het beroepsboksen zich met moeite staande houdt in En geland, gaat het de worstelsport, dank zij in hoofdzakelijk vrouwe lijke steun, naar den vleze. Be halve dat er veel toeschouwers om de mat zitten, volgen ongeveer tien miljoen televisiekijkers de uitzen dingen van een worstelwedstrijd, wanneer deze op zaterdagmiddag wordt gehouden. Tenminste 40 procent van de toeschou wers, die schreeuwen, fluiten en applau disseren bij worstelwedstrijden, bestaat uit vrouwen, en ondanks het ontzaglijke leger van televisiekijkers, worden bij worstelwedstrijden hoge recettes geboekt. Teruggaand naar het jaar 1948, een vet jaar voor de profboksers, zien wij dat 2000 pugilisten deelnamen aan 1138 boksprogramma's; het vorige jaar was dit aantal boksers gedaald tot 583 en het aantal wedstrijdprogramma's tot 120. In 1948 huurden Jack Zale, een voor malig bokser, en Leslie Martin, ex- kunstenaar, een kamer ergens in Brix ton, in het zuiden van Londen, en boden de boksers, die zich beschikbaar wilden stellen voor worstelwedstrijden, een paar pond sterling als tegenprestatie aan. Vandaag de dag zijn zij eigenaars van een „circus", waarmee zij in 90 steden in Engeland voorstellingen geven; zij zijn op het ogenblik de leidinggevende pro motors in het land van de worstelsport. Reizend circus Zij beschikken over een arsenaal van vrachtwagens, waarmee zij dozijnen sta len ringen, welke door henzelf zijn ge fabriceerd, alsmede honderden stoelen vervoeren naar de diverse zalen, waar de wedstrijden worden gehouden. In het afgelopen jaar bezochten bijna twee miljoen sportliefhebbers 1450 door „Dale Martin" georganiseerde shows. In geheel Engeland kwamen meer dan vier miljoen fans naar 3800 worsteltoernooien kijken. De beroepsboksers vrezen de televisie, maar de worstelpromotors varen er wel bij, in samenwerking met de jongens van de televisie. Miljoenen fans zien graag worstelwedstrijden, hetzij via het tele visiescherm, hetzij dat zij persoonlijk naar de wedstrijden gaan kijken. Vele bokspromotors hebben met het ge tij de bakens verzet en voorzien thans als worstelpromotors in het levensonder houd. Bij een boksduel komt het zelden voor, dat de zaal geheel is uitverkocht: het tegendeel doet zich echter voor bij de worstelwedstrijden. Terwijl de bokspro motors alles in het werk moeten stellen De scheidsrechterscommissie van de FIFA heeft woensdag in Zürich de namen bekend gemaakt van de arbiters uit 25 landen, die de eind ronden van de strijd om het we reldkampioenschap voetbal zullen leiden. De Nederlandse vertegen woordiger is Leo Horn uit Bent veld; de arbiters zullen tevens als grensrechter fungeren. De scheidsrechters zijn als volgt over de vier plaatsen waar gespeeld wordt verdeeld: Arica: Dorogi (Hongarije), Dusch (Did.), Etzel Filho (Braz.), Galba (Tsj.- SL), Jonni (It.) Robles (Chili). Vina del Mar: Bustamento Gonzalez (Chili), Massaro Conley (Chili), Dienst (Zwits.), Vicuna Larrain (Chili), Marino (Ur.), Schwinte (Fr.), Steiner (Oost.), Sundheim (Columb.), Tesanic (Z.-Sl.), en van Rosberg (Ned. Ant.). Santiago en Rancagua: Aston (G.B.), Blavier (B.), Buergo Elcuaz (Mex.), Da vidson (Schotland), Gardeazabel (Sp.), Goldstein (V.S.), Leo Horn, Latischew (Rusl.), Reginato Molina (Chili), Bulnes Moralos (Chili), Morgan (Can.), Ventre (Arg.), Yamasaki (Peru), Siva Vidal (Chili) en Roumentchev (Buig.). LEO HORN Enige landgenoot om winst te maken, zijn hun collega's in de worstelsport zeker van een uitver kochte zaal, zelfs al voordat zij hun pro gramma's hebben bekendgemaakt Hoe zit dat? Uit welke soort toeschouwers bestaat nu eigenlijk het publiek, dat worstelwed strijden bijwoont? Gaat hij of zij er heen om eens flink te lachen of om er dol van te worden? Zijn de toeschouwers zwakzinnigen of sadisten? Martin en Dale zeggen, dat de fans goe de eerlijke, hardwerkende mensen zijn, die komen om „zeer sportief vermaak". De man, die het meeste succes heeft in Engeland is ongetwijfeld de Mohawk- Indiaan, die de naam draagt van „Billy two rivers". Het publiek wordt eenvou dig wild van enthousiasme, als Billy zijn „oorlogsdans" ten beste geeft, nadat hij over zijn tegenstander heeft gezegevierd: zijn verdiensten komen per jaar op rond 10.000 pond sterling. In de beslissingsdriekamp om een plaats in het Fide-kandidatenschaaktoer- nooi, dat in mei op Curagao wordt ge houden, heeft de Rus Stein in Stockholm van de Zuidslaviër Gligoric gewonnen Door deze uitslag heeft de derde deel nemer aan deze herkamp, de Amerikaan Benkoe zich geplaatst voor het kandida tentoernooi. Stein speelde buiten mede dinging mee, omdat Rusland op Curasao vertegenwoordigd is met het maximum van vijf spelers. Het bestuur van de Nederlandse Boks- bond heeft bekendgemaakt, dat aan de Rotterdammer Leen Jansen een boete is opgelegd van 250 gulden wegens over tredingen van de reglementsbepalingen in de ring, tijdens de wedstrijd om de Nederlandse zwaargewichttitel tussen hem en titelhouder Wim Snoek op 5 maart j.l. te Rotterdam. De boksbond is van mening, dat Leen Jansen, die in de negende ronde van het gevecht werd gediskwalificeerd, door zijn gedrag de bokssport afbreuk heeft gedaan. Het bedrag van 250 gulden zal door de boksbond worden bestemd voor een nader aan te wijzen liefdadig doel. Manchester United versloeg woens dagavond in de kwartfinale met 21 Preston United en bereikte daarmede de halve finale van de Engelse beker, waarin het tegen Tottenham Hotspur zal uitkomen. Fulham en Blackburn kwamen eveneens voor de kwart-eindstrijd tegenover elkaar; Fulham won met 1-0 en speelt de halve finale contra Burnley. Het Nederlandse militaire elftal heeft woensdagavond op het PSV- terrein in Eindhoven een 1-0-over- winning behaald op Luxemburg. Het enige doelpunt werd in de eer ste helft gescoord door midden voor Jac. Visschers (NAC). Voor amper tweeduizend toeschouwers werd op het besneeuwde PSV-terrein in Eindhoven gespeeld voor de eerste ronde van het toernooi om het internationale militaire kampioenschap. Het beslissende doelpunt werd in de zevende minuut van de eerste helft gemaakt. Ondanks het harde, gladde veld kwa men de Nederlandse voorwaartsen vaak tot bijzonder vlotte combinaties, vooral dank zij linksbuiten Weber, die volkomen vrijgelaten werd door de zwakke Luxem burgse rechtsback Coles. De afwerking van de kansen kostte ech ter vrijwel steeds veel tijd. Slechts één i enkele maal werd een f bal direct ingeschoten. Daarvoor zorgde mid- denvoor Visschers in de zevende minuut van de eerste helft. Onbarmhartig joeg hij een kniehoge pass van Weber achter doelman Rudi Hoff mann (1-0). opnieuw gewijzigd - aan een gelijkspel voldoende voor een plaats in de tweede ronde. doel: Van de Merwe (Nac) achter: Meijers (Sparta) en Smit (Ajax); mid den: Mul (Nac), Pronk (Ajax) en Schrijvers Nac); voor: Uytermerk (Wil lem II), Vesters (Ajax), Visschers (Nac) Senders (Willem II) en Weber (Dos). De stand in de groep: Nederland 3 2 1 0 5 5-2 Egypte 2 10 12 6-5 Luxemburg 3 0 12 13-7 Voor rust zijn de Luxemburgers nau welijks gevaarlijk ge weest. Slechts in de eerste minuten kwa men zij enkele malen dicht bij doelman Van de Merwe. Dat de Luxemburgers tot ge vaarlijke aanvallen konden komen lag. vreemd genoeg, voor namelijk aan het zwakke spel van stop per Tonny Pronk, nota bene de enige internationaal in de Ned. ploeg. Maar na die paar minuten hebben onze landge noten de strijd volkomen beheerst. Onze jongens hebben hun positie in het internationale toernooi opnieuw ver beterd. Met 5 punten uit 3 wedstrijden voeren zij de ranglijst thans aan. Zij heb ben in de laatste ontmoeting tegen Egypte - waarschijnlijk wordt de datum van de wedstrijd, die de volgende week in Den Haag zou worden gespeeld nog Jac. Visschers (N.A.C.) IJ shockeytitels In afdeling B van de wereldkampioen schappen ijshockey is' Nederland te Den ver met 12-1 verslagen door Oostenrijk. De Oostenrijkers scoorden in het eerste speldeel zesmaal en brachten de stand in het tweede speldeel tot 0-7 vóór Johan Smit het enige Nederlandse tegenpunt kon maken. In hun afdeling staan zij nu samen met Japan aan de leiding: beide ploe gen hebben twee wedstrijden gespeeld en gewonnen. Voor Nederland was het de eerste ne derlaag uit drie wedstrijden. De vijf jaar geleden naar Oostenrijk gekomen Cana dees Adelbert Saint had het leeuwe aandeel in de zege van zijn ploeg: hij maakte vier doelpunten. Zweden kampioen? Nu Zweden met 5-3 van Canada heeft gewonnen, na al eerder de Verenigde Staten met 2-1 te hebben verslagen, lijkt het wel zeker, dat Zweden het wereld kampioenschap zal winnen. 's-HERTOGENBOSCH, 14 maart. Aan voer 5940 stuks. 2302 runderen, 559 gras kalveren, 1142 vette kalveren, 984 nuch tere kalveren, 263 schapen, 15 lammeren, 8 geiten, 667 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 625-1230, guste koeien 600-975, graskalveren 285- 450, kalfvaarzen 800-1200, klamvaarzen 725-900, guiste vaarzen 625-830, pinken 440-635, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 60-160, weideschapen 65-100, ooien met lammeren 110-160, slachtrun deren extra kw. 3,40-3.55, idem le kw. 3,15-3,35, idem 2e kw. 2,80-3,00, idem 3e kw. 2,60-2,70, vette stieren 3,05-3,35, worst koeien 2,40-2,55, vette kalveren le kw. 2.25-2,40, idem 2e kw. 2,00-2,20, idem 3e kw. 1,75-1,95, nuchtere slachtkalveren 1,15-1,40, vette schapen 110-140. Overzicht: melk- en kalfkoeien aanvoer ruimer, handel moeizaam, prijzen niet gehandhaafd. Guste koeien aanvoer gro ter, handel gedrukt, prijzen minder vast. Jongvee aanvoer normaal, handel kalm, prijzen staande. Vette kalveren aanvoer ruim, handel stil, prijzen dalende. Nuch tere slachtkalveren aanvoer groot, handel rustiger, prijzen aflopende. Schapen en lammeren aanvoer normaal, handel rede lijk, prijzen vast. Slachtvee aanvoer nor maal, handel vast, prijzen gedrukt. MIDDELBURG, 13 maart 1962, Appe len. Golden delicious: 65-70 7985; wins- ton: 70-80 95—97, 70-75 106, 65-70 80, 60- 70 83—95, 60-65 81—85, 55-60 83, III grof 6576. Groenten. Sla I 2428, Cl 20 22, glasveldsla 318—382, glasstoofsla 120; glasandijvie 123—135; glasspinazie 104 134; prei 81—115; groene sav. kool 66— 72; rode kool 36—43; witlof 103—123; spruiten ongescli. 103—137, gesch. 159; radijs (bos) 37—52; uien 67—71; breek- peen 2948. TERNEUZEN, 14 maart: Sla I 23,40- 24,60. Knolselderie C 21-27, Selderie 27- 33. Rode kooi 40-45, Sav. kool afw 46, Witte kool 43, Breekpeen 25-36, Waspeen 38, Prei A II 79-92 B II 54-77, Knolsel- derie I 38-45 II 20. Spruiten afw. 56, on- geschoond 1.43-1.52. Uien I 51 II 29-47, Witlof A 1.29-1.31, A II 1.13-1,29 B 1 19- 1,29. B II 1.13-1.26 afw. 34-98. Appelen; Golden Delicious: II m 80-85 67-88. m 75-80 80-89, m 70-75 80-87. m 65-70 65-70, m 60-65 55-56. III Grof 59-64, III fijn 42- 50, kroet 26-51, Jonathan: I m 80 75-78, m 75 77-78, m 70 76-79. m 65 72-75, m 60 63-65; II m 80 69-70. m 75 71-73, m 70 70-74, m 65 65-69, m 60 62-63; II D 47-48- III Grof 63-65: III fijn 47-50; kroet 44 Peren: Beurre Alex Lucas: II m 75-85 39-40, m 65-75 40: II D 34. Bondsperen: III grof 61-62, kroet 48. St.-Remy: III grof 62, kroet 48. Konstanz 292 (onv.); Rheinfelden 230 (onv.); Ottenheim 316 (—13): Straats burg 262 (—15); Maxau 470 11); Plo- chingen 185 (—15): Mannheim 345 13); Steinbach 228 26); Mainz 347 13); Bingen 245 12); Kaub 278 19); Trier 268 (—2); Koblenz 308 12); Keulen 294 (+7); Ruhrort 488 16): Lobith 1109 17); Nijmegen 889 (+15); Arn hem 900 13); Eefde IJssel 437 11); Deventer 331 (—13)Monsin 5560 'onv.) Visé 5042 18); Borgharen 4030 21); Belfeld 1215 (+5); Grave beneden de sluis 519 (—5).

de Stem | 1962 | | pagina 13