Echter zorgen om taal van Soekarno Moeilijkheden te f Evian Spannende minuten bij gat in muur Tekort van miljoenen in Zonder-V erliezers-Lotto ;amp Chantage-affaire brengt monniken voor rechter Na speciale kabinetszitting van acht uur over Maar toch optimistisch Nederlandse directeur te Brussel opgesloten 1 Prof. De Quay: Kabinet eensgezind Op laatste moment: Oost en West in Berlijn Plotselinge toeloop Huurverhoging per 1 juli onmogelijk? Welcome to Britain DAGBLAD VOOR ZEELAND AARKTEN Buien I; Weersverwachting van het K.N.M.I. I, lot vanavond, opgemaakt gisteren- Weer Franse journalist vermoord O.m. SER-advies waardevastheid kinderbijslag vrijetijdsverf kwaliteitsverf WITTE KRUIS 102e JAARGANG No. 23926 Foor God, Koningin en Vaderland (Advertentie) se welkom... van een geslaagd verblijf [antieland bij uitstek. U landschap kiezen: hoog, meren of aan zee. iet bruisende grotestads ist in een landelijke om in Engeland, Schotland, Noord-Ierland. april kunt u ook met een rs reeds een 5-daagse rei# omvaart Mij. Zeeland naar aken vanaf f 129,-. r een Paasreis. rtd deze bon naar The British [ociation, Leidseptein 29, Tel. J Amsterdam voor folder* en J over Groot Brittanni*. Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Keigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. DINSDAG13MAART 1962 Abonnementsprijs 7.30 per kwartaal, f 8,60 per post, f 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (lng Med. t 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Biibureaus Terneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat41 tel, toon J)93)^ NEDERLAND AANVAARDT PLANNEN VS VOOR GESPREK (Van onze parlementaire redacteur) Nederland is bereid met Indonesië - maar in hel bijzijn van een Amerikaanse bemiddelaar - vertrouwelijke besprekingen le beginnen over de agenda van de concrete onderhandelingen inzake het Nieuw-Guinea-conflict. In afwachting van dit ge sprek zal Nederland vooralsnog niet overgaan tot een verster king van de Nederlandse defensie op Nieuw-Guinea. Tol dit besluit is het kabinet gisteren gekomen na een beraad van acht uur lang, dat tot in de avond heeft voortgeduurd. Minister-president De Quay op het Binnenhol voor de aanvang van de besprekingen over Nieuw- Guinea. zwaarder wil laten wegen dan militaire. Het gesprek hierover is zeer diepgaand geweest. De ministerraad heeft zich na melijk 's middags nog laten voorlichten door de luit.-admiraal Pröpper, de voor zitter van het comité van chefs van sta ven en door vice-admiraal Brouwer, de chef marinestaf en bevelhebber der zee strijdkrachten. Verslag Luns Prof. De Quay bevestigde wij heb ben dit reeds eerder gemeld dat van Amerika het voorstel afkomstig is om vertrouwelijk overleg te beginnen over de agenda van de definitieve onderhan delingen. Het kabinet kende dit voorstel reeds uit de telegrammen, welke minis ter Luns tijdens zijn recente besprekin gen in Washington naar Nederland heeft gestuurd. Het kabinet had er echter be hoefte aan, zei de minister-president, om ook het persoonlijk verslag van mi nister Luns te horen. Aangenomen kan worden dat vooral dit rapport voor mi nister Visser aanleiding is geweest voor lopig af te zien van een versterking van de defensie. Zou Nederland daartoe op dit moment besluiten dan zou Amerika zich waarschijnlijk als bemiddelaar te rugtrekken. Nederland is bereid ook zonder herstel van de diplomatieke betrekkingen aan het geheim vooroverleg te beginnen, ver telde prof. De Quay. Tot enkele malen toe onderstreepte hij echter de verwach ting van Nederlandse kant bijna zou men van een eis kunnen spreken dat nu van Indonesische kant gestopt wordt met invasievoorbereidingen en anti-Ne derlandse hetzes. De kansen op een in vasie zijn thans groter dan in het ver leden, zei de premier desgevraagd. Welke Amerikaan? Hij bevestigde voorts, dat nog niet be kend is wie straks de Amerikaanse be middelaar bij het vooroverleg zal zijn. Er zijn een hele rij kandidaten. Indonesië heeft gevraagd om een be middelaar van Amerikaanse nationali teit. Nederland gaat hiermee akkoord, mits de persoon op wie uiteindelyk de keuze valt ook voor Nederland accepta bel zal zijn. Wie van Nederlandse kant aan het vooroverleg zal deelnemen is overigens ook nog niet beslist. Ten aanzien van de plaats van het gesprek heeft Neder land wel een bepaalde voorkeur. Men zal hier echter geen punt van maken. De minister-president vertelde ook nog, dat Nederland de Papoea's zoveel mogelijk bij het vooroverleg zal betrek ken. Men zou het liefst zien, dat de Pa poea's als partij aan de agendabespre kingen zouden deelnemen. Het is echter te verwachten dat hiertegen van Indone sische kant bezwaren zullen rijzen. In dat geval zullen de Papoea's betrokken worden bij de standpuntbepaling aan Ne derlandse kant. Wij hopen, zei prof. De Quay, dat het vooroverleg van korte duur zal zijn. Wat gebeurt daarna? Wij zouden graag zien dat de eigenlijke onderhandelingen in U.N.O.-verband gevoerd zouden kun nen worden, verklaarde de premier. Hij wist echter niet of ook Indonesië daar toe bereid zal zijn. Volgens prof. De Quay is bij het ka binetsberaad ook gesproken over een eventuele evacuatie van Nederlandse ambtenaren e.d. op Nieuw-Guinea. Een beslissing terzake is echter nog niet ge nomen. Op de vraag tenslotte, of er deze week nog een regeringsverklaring in de kamer komt over Nieuw-Guinea, antwoordde prof. De Quay: ..Dat weet ik nog niet". Zoals bekend heeft de communist Bak ker in de Tweede Kamer toestemming gekregen om over Nieuw-Guinea een in terpellatie te houden. Dc Frans-Algerijnse vredesonder handelingen te Evian zijn gisteren op verschillende moeilijkheden ge stuit. Men hoopt niettemin, naar lAFP tegen middernacht meldde, I vandaag tot ondertekening van het wapcnstilstandsverdrag te komen. Hoewel de onderhandelingen on der de grootste geheimhouding worden gehouden, hebben betrouw bare zegslieden verklaard, dat de moeilijkheden voornamelijk in verband stonden met de vraag wie R 21 b JRG, 9 maart Appelp it) 72, 70-75 72. 65-70 72, W df 70; Golden Delicious Vinston 75-80 1.00. 70-7o IJ* 98—1.06, 60-65 8587; P* y 75-85 65—69. 65-75 64, groenten: sla I 2227; gl -3.80; spinazie 1.641-Jj -1.27; prei 68—89; sav.kooi kool 31—40; boerenkool3 87—1.15; spruiten ongescn- :hoond 82—2.00; radijs do> ber 1.01—1.10; uien 60—JU —52. De eerste radijs wer° loor diverse telers. De ee en de eerste andijvie we loor C. W. Bommelje, Nieu Oostkapelle. I NEGEN LEDEN van een Russische club 1 van parachutespringers beweren een pre- I cisie-record te hebben gevestigd. Bij een I sprong van 1000 m hoogte kwamen zij in leen cirkel van tien meter terecht. |1N BRUSSEL zal, vermoedelijk in de- cember, in E.E.G.-verband een sociale I verzekeringsconferentie worden gehou- |oen. Doel: uniformiteit te brengen inde sociale verzekeringsstelsels van de aan- I gesloten landen. I HET BIER is schaars geworden in Oost- I jAiitsland. Tengevolge van gebrek aan nop en gerst moet de Oostduitsers wor- laen aangeraden om ..met meer overleg mm biertje te drinken. IDE FINSE president heeft prof. Veli I Werikoski .verzocht een nieuwe niet-so- I c,alistische regering op brede basis te vormen. Mcrikoski heeft de opdracht on- voorbehoud aanvaard. I FRANSEN hebben de top van de l^ilimanjaro bereikt. Zij leverden het hem ctoor per valscherm uit een vliegtuig te I springen dat hoog boven deze hoogste [oerg van Afrika vloog. w BINHAMTON (V.S.) zijn zes baby's le in een ziekenhuis werden verpleegd, gestorven doordat zij per vergissing zout 'n plaats van suiker in hun eten kregen. Vier andere baby's verkeren nog in le- N&nsgevaar. |0E THANT, de waarnemend secretaris generaal van de Verenigde Naties, heeft ■?L Ncdcrlander Erwin K. Baumgarten 44), voormalig informatieattaché van de J te Den Haag. benoemd tot directeur I an het informatiecentrum van de VN. |m Accra, Ghana. van de twee partijen tijdens de eerste zes maanden na de afroe ping van het bestand verantwoor delijk zou zijn voor het bewaren der orde in Algerije. Andere punten die aanleiding zouden hebben gegeven tot moeilijkheden, wa ren o.m.: De keuze van een Franse hoge commissaris die tijdens deze zes maan den de hoogste autoriteit in Algerië zou zijn. De keuze der 12 leden van het voorlopige Europees-Algerijnse bestuur, dat het land zal regeren tijdens de over gangsperiode. De organisatie van een plaatselij ke veiligheidsmacht, voornamelijk be staande uit moslims, die tijdens deze pe riode de orde zal bewaren. Een tijdschema voor de progres sieve terugtrekking van de Franse leger eenheden. Aanslagen Hoewel zich ook gisteren weer op ver schillende plaatsen in Algerië terreur acties hebben voorgedaan, is de O.A.S. nog steeds niet tot een grootscheepse aanval overgegaan om de totstandko ming van een bestand te verijdelen. Bij verspreide aanslagen kwamen 20 men sen om het leven. Te Oran kaapten tien leden van de O.A.S. een vrachtwagen van de televisie- dienst en een televisiezender. Artsen in Bone zijn voor drie dagen in staking gegaan om te protesteren te gen het falen der regering de O.A.S. een halt toe te roepen. Anti-O. A.S.-staking In Parijs is gisteren een staking van een half uur gehouden uit protest tegen de ontploffing, waardoor zaterdag in de voorstad Issy-Les-Moulineaux drie men sen werden gedood en 47 gewond. De on dergrondse treinen en de bussen reden niet en in honderden fabrieken en kan toren lag het werk stil. Op sommige mi nisteries werd cte telefoon niet opgeno men. Het Franse persbureau A.F.P. on derbrak de nieuwsvoorziening. De staking was uitgeroepen door de voornaamste vakbondsorganisaties. Er deden zich geen incidenten voor, mede dank zij strenge veiligheidsmaatregelen. In het kader van die maatregelen valt ook de bepaling van de Franse regering dat met ingang van gisteren 12 uur tot nader order geen particuliere of huur- vliegtuigen in Frankrijk mogen opstijgen of landen of zich in het Franse lucht ruim mogen bevinden. De maatregel geldt niet voor lijnvliegtuigen van Fran se of buitenlandse maatschappijen. Een dergelijk verbod werd vorig jaar april afgekondigd, toen van militaire zij de in Algiers een poging tot een staats' greep werd gedaan. In dringende ge vallen kunnen de autoriteiten ontheffing van het verbod verlenen. Minister-president prof. De Quay ver klaarde 's avonds na afloop van de mi nisterraad op een in het Perscentrum Nieuwspoort belegde persconferentie, dat het gehele kabinet achter dit besluit staat. Wat Nederland betreft gaat het nu alleen nog om de plaats waar, het tijdstip en de Amerikaan onder wie het geheime vooroverleg gevoerd zal wor den. Ook Indonesië geen voorafgaande voorwaarden Voor Indonesië ligt de zaak even- eens zo, verklaarde prof. De Quay. Indonesië zou zich ook evenals Ne derland bereid hebben verklaard geen voorafgaande voorwaarde te verbinden aan die besprekingen. Betekent dit nu, dat Nederland ook besloten zou hebben te berusten in be- stuursoverdracht aan Indonesië? Zeker niet. verzekerde prof. De Quay. Van Nederlandse kant is, aldus prof. De Quay, geen termijn gesteld waar binnen het vooroverleg moet beginnen. De regering vertrouwt er echter op, dat het zeer spoedig tot een gesprek zal komen en dat Indonesië van nu af aan een eind zal maken aan agressieve uit spraken en invasievoorbereidingen. De regering is ernstig bezorgd over de Indonesische militaire maatregelen, verklaarde prof. De Quay. Als Indonesië er mee doorgaat zal het op gang komen van definitieve onderhandelingen ernstig bemoeilijkt worden. Nederland behoudt zich, aldus de mi nister-president, alle vrijheid voor ten aanzien van de defensie van Nieuw-Gui nea. ,,De veiligheid van de bevolking is primair". Compromis Uit de mededelingen van prof. De Quay bleek duidelijk, dat het kabinets beraad van gisteren zoals wij ook voorspeld hadden tot een compromis heeft geleid tussen de groep-Visser (De fensie), die eigenlijk nu reeds een ver sterking van de defensie nodig acht en de meerderheid van het kabinet, die vooralsnog politieke overwegingen i avond 23.15 uur: I' Opklaringen, maar plaatselijk ook I f enige sneeuwbuien. Overwegend ma- Inind tussen noord en noordwest. t temperaturen oplopend tot enkele I hoven Eet vriespunt. 1' I!i,a?ng: /on onder 18.40 uur. Maan op U.12 uur. I) Morgen: zon op 6.59 uur. Maait on- «er 3.19 uur. Schot te Evian Bijzonder streng zijn uiteraard ook de maatregelen in Evian. Daar heeft een Zwitserse soldaat per ongeluk een Zwit serse politieman doodgeschoten, die aan de bewaking van de Algerijnse rebellen- delegatie was toegevoegd. De politieman werd neergeschoten bij een der wegbarricades die voor de toe gangen tot het hotel, waar de Algerijnen logeren, zijn opgericht. Het slachtoffer was de 27-jarige Michel Rossier. De 25-jarige Jean Claude Dadant, een Franse journalist, is gisteren in Algiers door een sluipschutter neergeschoten. Dadant, die bij ,.Le Figaro" gewerkt heeft, was als dienstplichtige toege voegd aan de Franse soldatenomroep in Algerië. Hij was de tweede journalist die bin nen twee dagen in Algiers werd doodge schoten. Eergisteren verloor Jean Hu- bert Poggi (38) het leven in de kasbah door een kogel. Franse en Oostduitse politieman nen hebben gisteren gedurende negentig minuten tegenover elkaar gestaan aan een gat dat in de scheidsmuur tussen beide sectoren van Berlijn was ontstaan. Drie Franse gepantserde troepenvoertui gen met dertig gendarmes en machine geweren vatten aan het gat post, toen de Westberlijnse politie daarom vroeg. Aan de Oostduitse kant waren vijftien Vopo's verschenen met een pantserwagen. Ze bleven daar totdat het gat was hersteld. Een Franse woordvoerder zei, dat de Westberlijnse politie een incident had gevreesd. De Engelsen kregen gisteren Russische toestemming om een arts te sturen naar het Oostduitse ziekenhuis waar de Britse korporaal Douglas Frederick Day uit Bristol vertoeft. Zijn toestand is ernstig maar niet kritiek meer, nadat zondag avond zoals gisteren gemeld een kogel uit zijn maag is verwijderd. De luclitcorriilors De Russen hebben hun plagerijen in de Westelijke luchtcorridors gisteren weer voortgezet, maar het Westen heeft er geen bijzonderheden over losgelaten, omdat men geheimhouding overeenge komen is. Er is geen officiële bevestiging ont vangen van bewijzen dat de Russen het Westerse radioverkeer hinderden dat het luchtverkeer in de corridors regelt. Ontsnapt in koffer Passagiers in het interzonale trein verkeer Berïijn-Frankfort hebben grote ogen opgezet, toen een knap meisje uit een grote koffer kroop en een jongeman omhelsde. Bernd Schnepp, een 19-jarige monteur uit het plaatsje Weinheim, bij Darmstadt, heeft deze ongebruikelijke methode toe gepast om zijn verloofde uit Oost-Duits- land te smokkelen. Schnepp was op het 19-jarige meisje verliefd gekrakt tijdens een vroeger bezoek aan de Sovjet-zone. In het bezit van een papier dat hem aanduidde als bezoeker van de Leipziger Messe, reisde Schnepp verleden week naar Oost-Duitsland om te trachten zijn plan uit te voeren. Het paar kocht een grote koffer en stapte in een trein die naar het Westen zou gaan. Op enkele kilometers voor de Oostduitse grenscontrole te Wartha kroop het meisje, dat slechts in een nauwslui tende broek en een trui was gekleed, in de koffer, waarin haar verloofde een paar gaten had geboord voor luchtver versing. Terwijl hij door de controle ging liet hij de koffer op het perron achter. Toen Schnepp weer in de trein stapte, met de koffer aan de hand, brak het hengsel door het gewicht van het meisje en viel de koffer op het per ron terug. Maar snel beurde Schnepp de koffer op en klom hij er mee in de coupé. Een kwartiertje nadat de zonegrens was gepasseerd opende Bern de koffer, en waren de mede-passagiers getuige van het bovengeschetste toneeltje. OP DE JAARBEURS kunt u kennisma ken met de eerste Nederlandse atoom schuilkelder. Het ding is in maquette- vorm aanwezig. De levertijd van een atoomschuilkelder is een maand. De kos ten 12.000,— Staatssecretaris mr. Th. H. Bot, minister dr. M. A. M. Klompé en minister mr. J. M. A. H. Luns op weg over het Binnenhof naar de Kabinetsvergadering, die gis teren heel wat uurtjes eiste. Voor de rechtbank van Messina (Si cilië) is gisteren het proces begonnen tegen vier monniken van de orde der kapucijnen en drie Siciliaanse boeren die worden beschul'digd van chantage en doodslag op een landeigenaar. Het proces wordt met de grootste aan dacht gevolgd, omdat men hoopt dat er wat meer klaarheid zal worden gebracht in een duistere affaire waaraan vermoe delijk de Siciliaanse bandietenorganisa tie, de Mafia, mede debet is. De chan- tage-affaire, welke, naar vermoed wordt, een dikke zestigduizend gulden heeft op geleverd, heeft in 1958 veel stof doen opwaaien. In mei van dat jaar stierf namelijk een Siciliaanse grondbezitter aan de gevolgen van een schot hagel dat op hem was afgevuurd. Bij het on derzoek dat volgde, wezen sporen in de richting van het klooster van Mazzari- no, een arm dorp in de bergen. Het schot hagel, zo toonde het onder zoek aan, was bedoeld geweest als een ernstige aanmaning tot betaling^van een flinke som gelds. De organisatie welke zich met de chantage bezighield scheen geleid te worden door de tuinman van het kapucijnenklooster, een zekere Car- melo lo Bartolo, die lid van de Mafia was. De monniken hebben verklaard dat zij door lo Bartolo werden geprest om anderen te chanteren. De dreigbrieven aan notabelen in het dorp bleken, te zijn getypt op een schrijfmachine van het klooster. Vandaar zijn program: de prognos tiek zonder verliezers. De wekelijkse hoofdprijs, beheers- en andere kosten moesten betaald kunnen worden door" de winstmarge tussen de inkoopprijs en de verkoopprijs van de in zijn lottowinkels aangeboden koop- (Van onze Belgische correspondent) De geestelijke vader en tevens verantwoordelijke directeur van de Belgische voetbalprognostiek „Zonder Verliezers Lotto", de 48-jarige uit Wolfaartsdijk afkomstige J. van S., is opgesloten in de gevangenis van Brussel, nadat zijn firma vorige maand offi cieel bankroet werd verklaard. Van S. zal zich te verantwoorden hebben wegens valsheid in geschrifte, verduistering, oplichting, bankroet. Hij had een systeem uitgedacht, dat onmiddellijk in België grote bijval ver wierf. Hij verkocht door bemiddeling van over het gehele land verspreide agent schappen geperforeerde ..prognostiek- kaarten" die betrekking hadden op de voetbalwedstrijden van de daaTop vol gende zondag. Indien de koper in het bezit bleek van de kaart met de precieze uitslag ontving hij een hoofdprijs van 100.000 Belgische franks. In het andere geval kon hij zijn prognostiekkaart van 10 franks voor dezelfde waarde te gelde maken in een der lotto winkeltjes in ruil voor een uit gebreide keuze merkartikelen, die ver handeld werden tegen normale prijzen. Zaak leek bloeiend Geruime tijd leek de zaak zeer bloei end. De firma voerde een ruime pu bliciteit, gedeeltelijk zelfs in samen werking met een belangrijke Vlaamse krantengroep. Nochtans bleven moei lijkheden niet uit. Van gerechtelijke zijde werd een on derzoek bevolen op grond van de stel ling dat het lottosysteem een kansspel was en deze moest onderworpen zijn aan de in België heersende wet inzake prognostieken en kansspelen. Ook werden proeven genomen in de boekhouding van de firma. Tenslotte werd Van S. bij vonnis in eerste aanleg, nadien in beroep, ver bod opgelegd het lottospel nog voort te zetten. Run op winkels De publiciteit die aan het gerechte lijk onderzoek en het vonnis werd ge geven werd de lotto-onderneming fa taal. Verontrust over de berichten in de pers haastten een. groot aantal be zitters van lotto-koopkaarten zich naar de winkels om de opgespaarde gelds waarde om te ruilen tegen koopwaar. Tegen deze plotselinge toevloed kon den de winkels niet op en tenslotte za gen zij zich genoodzaakt alle handelin gen te staken. Uit een eerste onder zoek is gebleken, dat het passief van de firma het indrukwekkende bedrag zal bereiken van 100 miljoen franks ruim 7,5 miljoen gulden waarvan slechts een klein gedeelte zal zijn gedekt. De juiste cijfers zijn vooralsnog moeilijk te bepalen, daar moet wor den uitgemaakt of de goederen die door het parket in beslag zijn geno men wel betaald werden aan de leve ranciers. Lastig onderzoek Verder gist men nog hoeveel aan- koopkaarten nog in omloop zijn. School er een essentiële fout in Van S. bere keningen, zodat de onverwachte mas sale toeloop in zijn winkels het bank roet slechts verhaast heeft, of is zijn onderneming over de kop gegaan in gevolge fraude en andere oneerlijke praktijken? In ieder geval z«l het onderzoek langdurig en ingewikkeld zijn. omdat Van S. naast de firma Lotto nog een dochteronderneming had opgericht, die zich met de omzet van de koopwaar bezighield. Vermeldenswaard is ook nog dat Van S. aan de hoofdzetel van zijn bedrijf te Brussel bij het staken van zijn be drijvigheden een mededeling had laten ophangen, waarmee houders van aan- koopkaarten uitgenodigd werden zich schriftelijk te wenden tot postbus 244 in Arnhem in Nederland. Na de arrestatie van vier monniken, die van medeplichtigheid werden ver dacht, hielden de dreigbrieven op. De tuinman, die op aanwijzing van de pa ters eveneens in hechtenis werd geno men, hing zich op in zijn cel. Tegen de monniken zijn nog geen ker kelijke maatregelen genomen. Zij dragen hun kloosterpij in de gevangenis en mo gen elke morgen een mis in hun cel op dragen. (Van onze parlementaire redactie) De reeds aangekondigde huurverho ging zal naar alle waarschijnlijkheid niet per 1 juli a.s. ingevoerd kunnen worden. De schriftelijke voorbereiding die aan de behandeling van het wetsontwerp vooraf moet gaan, is namelijk nog niet beëindigd. Het is nog niet bekend wan neer het wetsontwerp, waarin de huur verhoging is geregeld, in de Tweede Kamer in discussie zal komen. (Van onze parlementaire redactie) De Sociaal-Economische Raad is bezig een advies voor te bereiden over de waardevastheid van de kinderbijslaguit keringen. Ook wordt gewerkt aan een advies over de premie-vrijstelling voor de ongehuwde vrouw ten aanzien van de kinderbijslagwet. Er wordt over gedacht van deze premie vrij te stellen zelfstan dige, ongehuwde vrouwen boven de 45 jaar. Beide adviezen waarover geen grote verdeeldheid binnen de S.E.R. schijnt te bestaan zullen binnenkort openbaar gemaakt worden. (advertenties) EEN PR0DUKT VAN DE SIKKENS GROEP v de echte PIJNSTILLER tegen hoofdpijn, kiespijn, griep, reumatische pijnen etc.

de Stem | 1962 | | pagina 1