JACQUES BREL Zwart o p Wit jtwéébfra** smfc&g kat duiven üfp iMdyiÉ* WMM1 mmê BMW trekt veel belangstelling Aten zegt Vier dode visjes Luister naar Terugblik De grote prijs van het Europese lied HET MES OP VLAAMSE T.V. 2oc^ezecf(l voor uw gezondheid en uw genoegen Bisschoppelijke vastenactie Radioprogramma TV-speeches K. en K. gaan (nog) niet door Stem-feuilleton Televisieprogramma BEURS VAN AMSTERDAM Kon. Olies zwak, Philips jlauw BAGBLAP DE STEM VAN VRIJDAG 9 MAART 1962 /~\P vrijdag 23 maart zal men de '^vermaarde Belgische chanson nier Jacques Brei kunnen zien en horen in het televisieprogram ma van de AVRO „Domino". Gastvrouwe Donise Macs zal haar landgenoot en zijn liedjes bij de kijkers introduceren. De dichtende liedjeszanger Jacques Brei (hij schrijft en componeert al zijn chansons zelf) maakte vo rig jaar april zijn Nederlands televisiedebuut tijdens het Euro pees danstoernooi in het Kur- haus te Scheveningen. Bij die ge legenheid werd van zijn optreden ook nog een telerecording ge maakt, die in juni werd uitge zonden. Moesten de kijkers toen echter met slechts enkele van zijn zeer bijzondere, vaak indrin gende chansons genoegen nemen, thans zal men Jacques Brei kun nen zien in een volledige „Tour de chant" van circa veertig mi nuten. Gezien de grote belang stelling voor het bijwonen van het optreden van Jacques Brei, zal de uitzending niet, zoals ge bruikelijk, plaatsvinden in de Cinetonestudio's te Duivendrecht maar in de grote zaal van Mar- canti te Amsterdam, waar enkele honderden plaatsen meer vrij komen voor zijn fans. yONDAGAVOND 18 maart kijkt en luistert heel West-Europa naar de vertolking van een bloemlezing lichte liedjes, die na de nationale selectie de internationale vuurdoop zullen onder gaan in Luxemburg. Achttien landen nemen de Eurovisie uitzending over en zullen langs het scherm hun punten toekennen. Het 60 man sterke orkest van de Luxemburgse Radio en Televisie staat onder leiding van Jean Roderes. De volgende num mers van het programma staan al vast: Nederland: De Spelbrekers, met Ka- tinka; België: Fud Leclerc met „Ton Nom"; Luxemburg: Camillio Felgen met „Petit Bonhomme": Groot-Brittan- nië: Remmie Carrol met „Ring-a-ding"; West-Duitsland: Conny Froboess met „Zwei kleine Italiener"; Frankrijk: Isa- belle Aubret met „Un premier amour"; Monte Carlo: Francois Deguelt; Zwit serland: Leon Philippe met „Le Re- tour"; Zweden: Inger Berggren met „Zon en lente"; Denemarken: Ellen Winther; Noorwegen: „Zon of regen"; Oostenrijk: Eleonore Schwarz met „Nur in der Wiener Luft"; Spanje: Victor Balaguer met „Llame"; Finland: Marion Rung met „Tripi-Tii"; Joego slavië: Lola Novakovic met „Ne fais pas de lumière a la nuit tombante". n TYinsdag 13 maart geeft de Vlaamse Te levisie de eerste uitvoering in Bel gië van de Nederlandse film „Het Mes" van Fons Rademakers, naar een sce nario van de Vlaamse auteur Hugo Claus, met Reitze van der Linden, Ellen Vogel en Paul Cammermans in de hoofdrollen. Aan de voorstelling zal een inleidend interview van Paul Louyet met Fons Rademakers voorafgaan. Deze week, besta ik twee jaar, een mooi jubileum, al zal er wel geen lintje aan vastzitten. Twee jaar lang iedere dag dit stukje, in de hoop dat nooit een getergde abonnee met ^en mes tussen de tanden ter redactie verschijnt om de mensheid te verlossen van de gruwel die zich Praet-Maecker n°emt. Want je hèbt mensen die erg te9en mij zijn, die vinden dat het Wet aangaat serieuze dingen te behan delen op een toon die afwijkt van die Van politieke forums. Soms schrijven 2e kwade brieven, waarin staat dat ik ermee op moet houden en dan zou ik del kunnen antwoorden dat ze dit doekje gewoon mogen overslaan, maar dat w natuurlijk geen argumentHet kwaad moet uitgeroeid worden, niet °ver geslagen Ook mijn eigen oudste zoon behoort *°t de wantrouwigen die achter ieder moord een valse bedoeling aanwezig whten. Iedere dag kijkt hij even of det over hèm gaat, want sinds ik hem dot eenmaal geleverd heb respecteert dij nog wel (enigszins) mijn vaderlijke ^aardigheid maar in het licht van mijn beroep heeft hij me niet zo hoog op. Soms denk ik wel eens: waarom doe ik het eigenlijk? De enige die er (en dan nog niet eens altijdlol in heeft, J?* ben ik zelf en voor de mensen die de volgende morgen de krant open vouwen is dit stukje, iedere dag weer Qzwoon een stukje van die grote hoop etters. Net als voor de zetter. Die zet et altijd met een berustend gezicht at nooit even uit de plooi komt. Hij eschouwt mij als een onvermijdelijk waad. een plaag die niet af te wen den valt. zo. troost ik mezelf dan vaak, nisschien is er ergens één meneer die ren die daarna niet boos is. V hoeft zich niet te manifesteren, neven schrijven doen alleen boze ^ensen. Laat hij zich maar stil hou- Woon doorgaan.^ °m zijnentWÜge' ledere dag weer. PRAET-MAECKEH Op Hilversum I (402 m - fm 92.6 MHz kan. 19) worden om 19.50 uur negro spi rituals gezongen door Tennessee Ernie Ford met orkest. Om 21.00 uur volgt de NCRV-rubriek „Prisma", met een klank beeld over Bunschoten-Spakenburg en het derde deel van de radioserie „Wach tend op de duif". Om 22.00 uur kunt u luisteren naar „De organistenmaker" met composities uit de Sweelinckschool. Het Amsterdams kamerorkest musiceert o.l.v. Marinus Voorberg om 23.00 uur. Op Hilversum II (298 m - fm 96.8 MHz kan. 33) speelt voor de VPRO om 20.20 uur het kamerorkest van Valparaiso. Om 21.00 uur kunt u luisteren naar het Grand Gala-orkest o.l.v. Jan Corduwener. Het trio Sem Nijveen komt om 22.00 uur voor de microfoon. De avond wordt om 23.10 uur besloten met het programma „Luch tig voorspel tot een lang weekeinde". Na het journaal en weeroverzicht brengt de NTS om 20.20 uur de achtste afleve ring van „De bezetting", ditmaal han delend over de strijd in Indië. De VARA biedt om 20.20 uur Espresso en om 22.00 uur de Rudi Carrellshow met o.a. The Mounties en vele anderen. Tot besluit presenteert Henk de By de „Spiegel der kunsten". dat de Amerikaanse zanger Perry Como, die binnenkort een tournee maakt door Europa, daarbij niet ons land zal bezoeken. Hij heeft namelijk voor een optreden van anderhalf uur een honorarium van f160.000 gevraagd. Indien men daarbij nog de kosten van de reclame, orkestbegeleiding en be lasting rekent, dan zou dit bete kenen dat de tweeduizend bezoe kers in een van Nederlands groot ste theater minstens tachtig en negentig gulden per plaats dienen te betalen. dat de niet minder bekende Ame rikaanse vocalist Frank Sinatra niet zulke exhorbitante eisen stelt en voor een optreden van negentig minuten slechts... een ton vraagt. Volgens een medewerker van een Amsterdams theaterbureau is zo'n optreden nog wel te financieren en daarom doet men moeite om de heer Sinatra te bewegen om in juni a.s. in de hoofdstad een uitvoering te komen geven. dat de Franse filmster en chan- sonnière Brigitte Bardot zelfs nog bescheidener is en maar f28.000 voor een optreden vraagt. Zij is bereid om tijdens deze uitvoering zeven liedjes te zingen in een pro grammaatje van hoogstens een half uur. Maar de theaterbureaus hebben geen interesse voor haar optreden en zien thans uit naar Gilbert Becaud, die gecontracteerd is voor een optreden op 29 april a.s. te Amsterdam, waar hij in het Concertgebouw optreedt met het orkest van Kurt Edelhagen o dat dit jaar voor de zesde nationale finale van het songfestival niet minder dan 190 liedjes waren in gezonden, waaruit de jury na een strenge selectie er zeven geschikt vond om ze in Concordia op de beeldbuis te presenteren. Onder die voorraad liedjes was er veel van een gehalte dat alle grenzen naar beneden overschreed en toch had men deze ontstellende rommel durven insturen. dat een van de grootste moeilijk heden bij dit nationale liedjes- feest is het feit dat men steeds minder solisten bereid vindt om in de finale voor de camera's te verschijnen. Zij die het reeds eer der deden bedanken voor de eer, omdat ze niet opnieuw een risico willen nemen. Tal van vocalisten huldigen blijkbaar de mening, dat het bij dit festival niet in de eerste plaats gaat om het liedje, maar om de persoonlijke eer en de publiciteit rond degene, die het winnende liedje brengt. dat er anderzijds van de zijde der kijkers nog steeds een grote be langstelling bestaat voor dit festi val. Miljoenen scharen zich rond het toestel om de strijd om het grootst aantal punten tot de laatste minuut te volgen. Dit verschijnsel doet zich in alle tv-landen voor, ook in Italië waar steeds weer de zelfde namen op de lijsten der vocalisten prijken. Hier stellen de zangers (essen) er een persoon lijke eer in om aan dit feest te mogen deelnemen onder het motto van: we hebben toch niets te ver liezen. Indien men wint, dan kan men daar zeker zijn van een groot aantal contracten. (Advertentie) een heerlijke thee een lekkere koffie wordt bereid met SPA REINE België Vlaams biedt om 20.30 uur het tv-spel „Zacharias mijn broeder" en om 22.00 uur de rubriek „Première". "T\E bischoppelijke vastenactie 1962 gaat wat de KRO-radio betreft op zondag 11 maart van start. Dit gebeurt in een speciale uitzending om vijf minuten voor één, waarin pater Werenfried van Straaten o.praem., stichter en geestelijk leider van Oostpriesterhulp, een inlei ding zal houden onder de titel: „Geen kruimels, maar broden De bekende Amerikaanse toneelschrij ver Terrence Rattigan heeft zich laten inspireren door het leven van de grootste vorst uit de oudheid: Alexander de Ver overaar. In pittige en beeldende scènes schetste hij in dit s£uk het karakter van deze grote koning, die zich op zijn sterf bed afvroeg waar de grens ligt tussen geniaal regeren en een tiranniek des potisme. Op het scherm zagen wij een moderne benadering van deze heerser, die meen de dat hij tot schijnbaar bovenmenselijke daden in staat was, omdat een stralende Pythia van Delphi hem voorspeld had dat hij onoverwinnelijk was. Maar de zegevierende legeraanvoerder bemerkte dat niets menselijks hem vreemd was. Dit lange maar interessante stuk waar in Rattigan zelfs van anachronismen ge bruik durfde te maken, bezat zowel kwa liteiten als zwakheden. De zwakheid school meer in de heterogene samen stelling van de cast. Het waren voorna melijk Coen Flink, Maxim Hamel, Sigrid Koetse, Johan Schmitz en Paul Cam mermans, die aan dit raadselachtig sa menspel van onzekerheden, angsten en tederheid, sfeer en gestalte wisten te ge ven. Een bijzonder compliment verdienden de prachtige decors van Jan van der Does, waarin dit leven van de grote Ma cedoniër zich afspeelde. De camera-ana lyses van Peter Koen waren vakkundig maar de geluidsregie was erbarmelijk. Hilvergum 1 402 m VRIJDAG 9 MAART NCRV: 12.00 Amus. muz. 12,30 Meded. t.b.v. land- cn tuinb. 12.33 Lichte muz. 12,53 Gram. evt. act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 13,45 Opera-aria's (gr.) 14,05 Schoolradio 14.25 Requiem, voor koor, ork. en sol. (gr.) 16,00 Cello-recital 16,15 Duizendschoon, lezing 16,30 Kamermuz. 16,50 Gram. 17,00 Declamatie 17,20 Vocaal ens. 17,40 Beursber. 17,45 Kon. Mil. Kapel 18,20 De hangmat, licht progr. 18,50 Regeringsuitz.: Vestigingsbesluiten kleinhandel in textielgoederen en meubile- ringsbedrijven 1962, door mr. G. Buijze, van het dir.-gen. v. d. middenstand 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af, praatje 19,15 Fluit en orgel (gr.) 19,30 Radiokrant 19.50 Negro spirituals 20,05 Jaarlijkse alg, verg. v. d. VVD 21,00 Prisma, gev. progr. 22,00 Kerkorgelconc. 22,30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lez. 23,00 Kamerork. en fluit 23,45 Pianospel (gr.) 23,55-24.00 Nws. ZATERDAG 10 MAART KRO: 7,00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7,30 V. d. jeugd 7.45 Morgengebed en overweging 8,00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8,50 Muz. van en voor bejaarden (verz. progr.) 10,00 V. d. kleuters 10.15 Klass. gram. 11.00 V. d. zieken 11,45 Orgelreeital (gr.). ülilversum 2 298 m VRIJDAG 9 MAART AVRO: 12,00 Lichte muz. en zang 12,20 Regeringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Sport en prognose 12,50 Draaiorgelmuz. (gr.) 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Beursber. 13.30 Pro- menade-ork. 14,00 Omroep dubbelkwartet 14,20 Voordr. 14.40 Viool en piano 15,00 De Asser Koerier, licht progr. VARA: 16.00 Gre pen uit de muziekgeschiedenis, muz. lez. 16,30 V d. zieken 17,00 Tijd voor teenagers 17,50 Act. 18.00 Nws. 18,15 Pol. lez. 18.25 Lichte ork. muz. en zangsol. 18.50 De puntjes op de i's, praatje 19,00 V. d. kind. 19,10 Meis jeskoor. VPRO: 19,30 Londens symf. ork. 19,50 Daarom, lez. 20,00 Nws. 20,05 Heeft ieder gelijke kansen om te leren wat hij in het leven nodig heeft?, lez. 20,20 Koor zang 20.50 Wereld in beweging, gesprek. VA RA: Lichte ork. muz. en zangsol. 21.30 Grote en kleine problemen van deze tijd, gespr. 22,00 Lichte muz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22,30 Nws. VPRO: 22.40 Het kind in ons huwelijk, gespr. VARA: 23,00 Soc. nws. in Esperanto 23,10 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. ZATERDAG 10 MAART VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,23 Lichte gram. 8.00 Nws. 8,18 Lichte gram. 8.35 Van de voorpagina, praatje 8,40 Wals- muz. (gr.) 8,50 Weg wijs: tips voor toeris- ABUIS Twee jaar lang heeft de 39-jarige Alan Davey uit Wolverhampton in Engeland moeten sparen om de overtocht van Estelle Francis, het aantrekkelijke meisje, dat hij op Jamaica moest achterlaten, te kun nen bekostigen. Toen Estelle eindelijk voor de deur van Davey's woning aanbelde en deze daarop open deed, kreeg hij de schrik van zijn léven. Voor hem stond een vrouw van over de vijftig jaar, die hij nooit in zijn leven had ontmoet. Verbaasd vroeg Davey: „Wie bent u?" Even verrast antwoordde de vrouw: „Ik ben Estelle Francis. Wie bent u? Ik zou mijn oom hier ont moeten." Het bleek, dat het reisbureau de verkeerde Estelle naar Engeland had gestuurd. De teleurgestelde Davey verklaar j de, dat hij zou proberen de echte Estelle alsnog naar Engeland te laten komen. Hij voegde er aan toe, dat hij hoopte, dat „dit keer de juiste komt". PROBLEEM In de V.S. werd weer eens een com missie benoemd, ditmaal door de lei ding van de marine. De geheel uit zee-officieren samengestelde commis sie moet zich uitspreken over de vraag welk model onderbroek het meest praktisch is voor de matrozen. De commissieleden kregen precies een maand de tyd om deze vraag te be antwoorden. SLIM De Londense kunsthandelaar Leonard Koetser heeft een schil derij met een waarde van 182.000 pond sterling gewoon in een taxi door de stad vervoerd. „Wat is veiliger", zei hij. „Om-, standige veiligheidsmaatregelen trekken argwaan". CONTROLE Een voorbijganger, die in Miami (Florida) zag, dat een man een li chaam in de bagageruimte van een auto duwde en daarna wegreed, alar meerde onmiddellijk de politie. Deze wist de auto op te sporen, opende de kofferruimte en keek in het besmeur de gelaat van een verbaasde auto monteur. Deze had zich met behulp van zijn collega in de kofferruimte van de auto geperst om te trachten de herkomst van een piepend geluid, dat de auto tijdens het rijden maakte, op te sporen. 32o „Bedankt voor je vuurtje** (Advertentie) De voorgenomen tv-redevoeringen van Kennedy en Kroestjev zijn uitgesteld we gens het ontbreken van een goede at mosfeer". Het plan was de revoeringen, die deze maand zouden worden gehou den, op de film vast te leggen en deze films uit te wisselen en op 25 maart ge lijktijdig in de Verenigde Staten en Rus land te vertonen. Vandaag loopt ons vervolgverhaal af en vanaf morgen kunnen de trouwe feuilletonlezers zich dus verdiepen in een nieuw verhaal, op nieuw een dectective, maar één van wat afwijkend genre Vier dode visjes", van de Nederlandse schrijver Martin Mons, heeft namelijk wel een moord tot onderwerp, maar het verhaal waarin wordt nageplozen hoe een ervaren inspecteur^het raadsel van de vier dode visjes oplost, is behalve een politieroman ook nog zó zeer een „gewone" roman, dat men beslist geen fervent aanhanger van pistolen, detectives en misdadigers behoeft te zijn om te kunnen genieten van het door en door Nederlandse „Vier dode visjes". (Advertentie) agaiha chrisiie een tussen de 62) ,,Nee, nee, dat dacht ik ook wel. Toen hij terugging heb ik ook echt niet ge dacht dat ik hem ooit zou weerzien. Ik bedoel niet dat ik dacht dat hij daar in de verte om het leven zou komen of dat er een revolutie zou uitbreken Ik bedoel., dat hij zijn plicht zou moeten doen en volbrengen wat er van hem ver wacht werd Met een vrouw van zijn eigen volk trouwen en zo." De heer Robinson legde 'n pakje voor haar op tafel neer. „Wilt u dat eens openmaken?" Met onhandige vingers scheurde zij het papier los en ontvouwde tenslotte het laatste omhulsel. Haar adem stokte. Daar lagen ze, de rode, blauwe, groene en witte edelstenen, flonkerend van licht en levend vuur, dat de enigszins don kere kamer herschiep in een ware grot van Aladdin. De heer Robinson sloeg haar met aan dacht gade. Hoeveel vrouwen had hij al naar juwelen zien kijken? Ren leste be gon zij, bijna ademloos: „Zijn die dat kan toch niet alle maal echt?" „Ja. die zijn allemaal echt!" Maar die vertegenwoordigen een waar de een ontzaglijke waarde.." Haar voorstellingsvermogen schoot hierbij te kort. De heer Robinson knikte. „Als u ze verkoopt, krijgt u er op zijn mmst een half miljoen pond voor." „Nee, nee. dat is niet mogelijk!" Op eens schepte zij ze met beide handen van tafel en deed ze, met trillende vingers, weer in hun omhulsel. „Ik ben er bang van, zei ze. ,Ik krijg er werkelijk een angstig gevoel van. Wat moet ik er mee beginnen?" De deur vloog open. Een jongetje stormde de kamer binnen. „Mam, ik heb een reuzentank van Billy gekregen. Hij.. Hij hield op en keek verbaasd naar de heer Robinson. Het was een olijfkleu rig, donkerogig jongetje. Zijn moeder sprak: ,Ga maar naar de keuken, Allen, daar staat je thee klaar. Melk en koek jes en ook een gemberbroodje." „O, fijn!" De knaap verdween met veel lawaai. „Noemt u hem Allen?" informeerde de heer Robinson. Zij kreeg een kleur. „Dat leek het meest op Ali. Ik kon hem onmogelijk Ali noemen veel te lastig voor hem zelf, tegenover de buren en iedereen." Zij hernam, terwijl haar gezicht weer betrok: „Maar wat moet ik doen?" „Eerst dient u mij uw trouwboekje even te laten zien. Want ik behoor mij ervan te overtuigen dat u degene bent die u zegt te zijn." Eerst zette zij grote ogen op, maar daarna liep zij naar een schrijfbureautje. Uit een van de laden pakte zij een en velop en haalde er een akte uit, die zij aan de heer Robinson overhandigde „Hm juist. Burgelijke Stand van Edmondstown Ali Yusuf, student.. Alice Calder, ongehuwd Ja, dat is in orde." „Och," zei zij, „wettelijk is alles in orde voorzover dat geldig is. Nie mand is eigenlijk op het idee gekomen wie hij eigenlijk was. Er zijn hier im mers zoveel buitenlandse mohamme daanse studenten. Wij wisten dat deze formaliteit voor ons van geringe beteke nis was. Hij was mohammedaan en zou dus meer vrouwen kunnen nemen Hij wist ook, dat hij naar z'n land terug moest en daar met 'n mohammedaanse zou moeten trouwen. Wii hebben daar sa men over gesproken. Maar Allen was toen al op komst en voor ons kind, zou dit huwelijk rechtens alles in orde ma- [ken... als wij hier te lande maar wettig 'getrouwd waren. Dit was het beste wat hij voor ons kind en mij heeft kunnen doen. Hij heeft echt van mij gehouden, weet u. Hij hield veel van me." „Ja," verklaarde de heer Robinson, daarvan ben ik overtuigd." Levendig liet hij erop volgen; „Wat zou u ervan zeggen,als ik uw belangen eens verder behartigde? Dan zorg ik voor de verkoop van deze juwelen. En ik geef u het adres van een betrouwba re notaris, die u, denk ik, de raad zal geven het overgrote gedeelte van uw vermogen onder te brengen in een trust. Maar omdat er nog allerlei andere za ken te regelen vallen, de opvoeding van uw zoon, uw veranderde levensomstan digheden.. daarom zult u op maat schappelijk terrein goede voorlichting nodig hebben. Want u bent nu een zeer vermogende vrouw geworden. Alle mo gelijke haaien en kwartjesvinders vlie gen daar altijd op af. Uw leven zal er heus niet gemakkelijker op worden, be halve dan in strikt materiële zin. Rij kelui hebben werkelijk geen rustig leven tje, dat kan ik u wel vertellen. Dat is 'n illusie. Maar u bezit karakter. U zult er zich wel doorheen slaan. En uw zoon zal waarschijnlijk gelukkiger worden dan zijn vader." Hij wachtte even. „Zegt u: ja?" „Ja. Neem ze maar mee!" Zij schoof hem het pakje toe, maar vroeg toen opeens: „Dat schoolmeisje? Dat die ju welen gevonden heeft, ik zou graag wil len dat u haar er één van gaf welke kleur zou zij het mooiste vinden, denkt u?" De heer Robinson dacht even na. „Een smaragd, vermoed ik. Groen bete kent mysterie. Dat is een goede gedachte van u. Dat is beslist voor haar een ge weldige belevenis." Hij stond op. „Ik breng u mijn dien sten in rekening, natuurlijk. En mijn rekeningen zijn tamelijk hoog. Maar ik bedrieg u niet." Zij keek hem rustig aan. „Neen, dat geloof ik ook niet. Maar ik heb iemand nodig met zakelijk inzicht, want dat heb ik niet." „U lijkt mij, als ik het zeggen mag, een hoogst verstandige vrouw. Zal ik ze dus maar meenemen? Wilt u er heus niet één van houden?" Gespannen keek hij haar aan. Even ontwaarde hij nog een flikkering van be geerte in haar ogen, doch die doofde onmiddellijk weer uit. „Neen," klonk het met vaste stem, ,.ik wens er géén voor mezelf. Dat zal u misschien wel erg dwaas lijken: geen enkele robijn of smaragd als aandenken te willen houden. Maar ziet u.. hij en ik hij was wel mohammedaan, maar hij wou toch dat ik hem zo nu en dan uit de Bijbel voorlas... En we hebben dat stuk gelezen over die vrouw wier prijs verheven was boven robijnen En daar om, ik zou geen van die edelstenen wil len houden. Liever niet..." „Een hoogst uitzonderlijke vrouw!" zei de heer Robinson bij zichzelf, toen hij het hekje uitkwam en weer in zijn Rolls stapte. En hij herhaalde nog eens: „Een hoogst uitzonderlijke vrouw!" EINDE ten 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Klass. orgel- muz. (gr.) 9,45 Vrouwenkoor. VPRO: 10.00 Iets voor niets. lez. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 Lichte ork. muz. en zangsol. 10,50 Tentoonst. agenda 10,55 Jazzmuz. 11,20 Sport 11,45 Amus. muz. Brussel - Vlaams VRIJDAG 9 MAART BBUSSEL 324 m J2.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,35 Amus. muz. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Amus.- en dans- muz. 14,00 Schoolradio 15,45 Altvioolrecital 16,00 Beursber. 16,06 Operaconc. 17,00 Nws. 17,15 Lichte gram. 17,45 Duitse les 18,00 Lie deren 18,10 Voordr. 18,20 V. d. sold. 18,50 Sportkron. 19,00 Nws. 19,40 Ork. muz. 20,00 Amus. conc., i. d. pauze De zeven kunsten 21,30 Liederen 22,00 Nws. 22,15 Jazzmuz. 22,55-23,00 Nws. Brussel - Frans VRIJDAG 9 MAART BRUSSEL 484 m 13,00 Nws. 13.15 Gev. muz. 14,03 Lichte muz. 15.03 Lichte muz. 16,08 Operamuz. 17,00 Nws. 19.05 Muz. feuill. 19,30 Nws. 20,00 Amus. muz. 22,55 Nws. VRIJDAG 9 MAART NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. 20,20 Doe. over de 2e wereldoorlog. VARA: 21,20 Espres so 22,00 Gevar. progr. 22,50 Act. op kunst gebied. VLAAMS BELG. 19,00 Lekenmoraal en -filosofie 19,30 V. d. vrouw 20,00 Nws. en sportuitsl. 20.25 Het manneke 20,30 Zacha rias, mijn broeder, tv-spel 22,00 Filmkron. 22,45 Nws. FRANS BELG. 18.30 V. d. jongeren 19.00 Filmkron. 19,30 Discussie 20,00 Journ. 20,30 A Nilvange, les arbres, tv-spel 22,00 Kunstkron. 22,30 Journ. (Advertentie) U kunt rustig kiezen uit 20 bekende merken piano's o.a. STEINWAY SONS is j52 RIJKENt oe LANGE KORTE LIJNBAAN 28. ROTTERDAM Van de internationale waarden hebben aandelen Kon. Olie gistermiddag een tamelijk zwakke tendentie te zien ge geven op f 138,60, tegen eergisteren f 140,90 bij het slot. De handel in de olie hoek was kalm. De stemming voor de overige internationals was bij de opening door elkaar nauwelijks prijshoudend. Philips moest de koerswinst van drie punten op woensdag gistermiddag geheel afstaan. Gedaan werd dalend van 1053 tot 1049 (1056). Unilevers fractioneel la ger. Hoogovens op 819, na 817, praktisch onveranderd. AKU min vier punten op 399''2. Over het algemeen viel er niet veel in de hoofdfondsen te beleven. Na een kalm begin kwam er plotseling leven in de Philipshoek. Er meldde zich een grote verkoper, die meelopers kreeg. Tegenover dit aanbod stond te weinig vraag om een gevoelige koersdaling te kunnen tegenhouden. De prijs daalde dan ook van 1049 tot 1039, waarna tegen het slot een licht herstel intrad. In de leidende cultures kwam weinig verandering. Ook de scheepvaartaandelen gaven geen veranderingen van betekenis te zien. De staatsfondsenmarkt bleef praktisch onveranderd. De nieuwste 4 procent lening 1962 was eerder iets beter, dankzij steunorders. 7-3 8-3 Ned. '59 AVa 103 Vg 102 Va Ned. '47 3*4 94,3, 94 AKU A 40334 400 Hoogovens cA 819 820 Philips GBA 1056 1041*4 Unilever cA 186.55 185.95 Kon. Olie A 140.90 138.50 Scheepv. Unie A 1531/4 152 A'dam Bk A 407 409*4 Kon. Zout cA 1111 1090 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 137.30—139.00 g.l.; Philips 1020—1032; Unilever 186.00— 186.20; Hoogovens 818. 11 1 128. „Wat is er gebeurd?", schreeuwde Mei. Sylvester, die het dichtst bij de deur terecht was gekomen, greep de lamp, die nog heel was en krabbelde overeind. „Rus tig, rustig", riep hij zenuwachtig en duwde de deur open. Een dikke mistgolf kwam naar binnen. Onder de stoelen kwam be weging en Mei kroop naar buiten, gevolgd door Sebastiaan en de merel. Een eindje verderop lagen twee wielen, die eraf wa ren gebroken en een stuk van het touw, waarmee het aan de locomotief had vast gezeten. „Er heeft iets op de rails gele gen", zei Mei. „Daarop zijn de wielen ge broken". Sylvester mopperde: „Als het nu tenminste niet mistte«Natuurlijk", riep Mei en kroop het huis in. Sylvester bleef met de lamp in zijn hand huiverend rondlopen; het werd steeds kouder. „Wat doen we nou?", dacht hij. Daar kwam Mei weer naar buiten. „Hee, Sylvester", riep ze. „we kunnen in ieder geval de mist laten optrekken". En toen ze onder het lamp licht was gekomen, stak ze triomfantelijk de weertrompet van Horrla omhoog. „Dat is waar", zei Sylvester, „die hebben we ook nog. Een geluk bij een ongeluk", en hij begon te grijnzen. Mei zette de trom pet aan haar mond en begon ingespannen te blazen om de mist weg te krijgen. Een eindje verder was Sebastiaan opgewonden aan het blaffen. (Zou het helpen, denk je?,)

de Stem | 1962 | | pagina 7