Laatste Ylissingse markt verdwijnt Prijsvraagontwerp beter huis een EEG en verder YS zullen nog onderhandelen Tilburg staat opnieuw voor zware opgave 10." Deel moet van nog looncontracten blijven liggen JONGENS PANTALONS De Amco 125 liter mpressor koelkast Parijzenaar bekent aanranding Afwijken van de voorschriften is toegestaan sempra RJss«\rf Daling aantal broodbakkerijen jeugdbende te St.-Jansteen opgerold GROTE PARTIJ 9.75 Verkleining en uitbreiding van natuurreservaten Man uit Sas van Gent dood sloot in Hoger dividend Hero Conserven Bijeenkomst studiekring gemeente-ambtenaren Twee jaar voor moordpoging te Tilburg Inqblafl Sc Stem Buskruit Stichting besprak ioonconflict Scherpe kanten er al af? Niet meteen alles 20 pel goedkoper. Overslag te Zijpe verloopt traag Zwendel in papegaaien Nederland in trek hij Duitse kopers De valse EI Greco's Vrijspraak voor kunstcriticus Jaroslav Droby naar Zweden Papoea-onderwijzer in N.-Guinea vermoord FERRARI TOCH IN LE MANS Koorts Inhaal programma hockeycompetitie Den Bosch-Breda belangrijk Heren le klasse Dames le klasse rcw.0 CöRVNGWfj wensen. Een luxe„gezins*- beroemd fabrikaat, alléén bij verbijsterend laag in prijs, kijken en neem Uw besluit, aat niet! huur? steem koopplicht, mèt kooprecht en C2.10 per week 9.10 p. mnd.) nco vakspecialist. -Bendix 34850 Ia, Tel. 36680 ■da, Tel. 38880 BAGBLAB BE SEEM VAA v mui At, y MAART 1962 oor W. VAN DER STEEN De 31-jarig-e barman Michel Bourse uit Parijs heeft gisteren bekend dat hij het achtjarige meisje Gerard Martin heeft aangerand en haar daarop ver moord. Eerder had Bourse verteld dat hij getracht had hei meisje van een verdrin kingsdood te redden. Dinsdag, de dag waarop hij de moord oleegde. rende Bourse het café waar hij werkte binnen en vertelde tegen een vriend dat hij ..een etalagepop of een lijk" in een kunstmatig meer nabij het dorp Grigny had ontdekt. De twee mannen haalden daarop het ontzielde lichaam van het meisje uit het water en pasten gedurende twee en een half uur kunstmatige ademhaling toe. Nadat de barman elf uur door de po litie werd verhoord, bekende hij het kind te hebben aangerand en haar, toen zij was bezweken, in het koude water 1e hebben geworpen. Het meisje kon niet zwemmen en verdronk. Bourse vatte toen het plan op te doen of hij het lijkje „bij toeval" had ont dekt. (Advertentie) De sanering van Vlissingens oude binnenstad is begonnen. De slopershamer wordt lustig gezwaaid in de omgeving van het eeuwenoude Oude Marktje. Het laatste niarktje, dat bovendien aan de voet van de toren lag, zal hiermee verdwijnen. De romantiek van oude geveltjes en kleurige bochtige straatjes moet plaatsmaken voor het nuchtere zakenleven. De noordgevel van het marktje moet allereerst met grote haast gesloopt worden, want er komt een groot warenhuis van de Hema te staan. Tevens zit in deze noordwand een van Zeelands smalste geveltjes n.l. pand 37, het is op de keeper beschouwd nog geen deur breed. Van onze verslaggever) tn Nederland is de volkswoningbouw, deels door de gemeentelijke bouwveror deningen gebonden aan stringente voor schriften. Het nadeel van deze noodza kelijke situatie is, dat er weinig gelegen heid wordt geboden voor afwisseling en ontwikkeling van de woningbouw. In de kringen der architecten is men daarover ernstig bezorgd en om de we gen tot mogelijkheden te openen, heeft de BNA een prijsvraag op het gebied van de experimentele woningbouw uitge schreven. De Koninklijke Maatschappij tot Be vordering der Bouwkunst „Bond van Ne derlandse Architecten" heeft bij de rea lisering van de prijsvraag van het minis terie van volkshuisvesting en bouwnij verheid haar volledige instemming en steun gekregen. De BNA doet thans een beroep op het talent cn de scheppingskracht van de jonge Nederlandse architect om nieuwe en betere plannen en ideeën te verkrijgen. Zowel voor woningen die in los verband worden gebouwd als die, welke in stede bouwkundig verband worden geprojec teerd. Herziening De ruimte voor vernieuwing en verbe tering wordt de deelnemers aan de prijs vraag geboden door de vrijheid van de voorschriften af te wijken. Het is niet de bedoeling, dat de architecten zonder meer afwijken van de voorschriften: er moet een motief worden gevonden, dat I de bewoners meer individueel en essen tieel wooncomfort verschaft. Wanneer een grotere woonwaarde aan toonbaar is, meent de minister in het kader van de prijsvraag de thans leidende bouwkosten van de gemiddelde volkswoning met vijf procent te mogen verhogen. Het uitschrijven van de prijsvraag, zo wordt gehoopt, zal mogelijk kunnen lei den tot eventuele herzieningen van de J voorschriften en tot realisatie van de bekroonde ontwerpen in opdracht van I gemeenten, woningbouwcorporaties en I andere opdrachtgevers. Prijzen I He prijsvraag is opengesteld voor alle mgeschrevenen van het BNA-register en daarnaast voor hen, die voor architect studeren. De BNA looft vier prijzen, va riërend van f 5000 en f 1500 en vier eer volle vermeldingen van f 500 uit. Het ministerie stimuleert de prijsvraag met tien premies van elk f 300. De BNA heeft totaal f 12.000 voor de bekroning van de prijsvraag uitgetrokken. De prijsvraag bestaat uit twee gedeel ten, n.l. het ontwerpen van een woonwijk voor ca. 500 woningen, benevens het ont werpen van de belangrijkste daarin voor komende woningtypen. Als tweede deel het ontwerpen van een of meerdere wo ningtypen. (Advertentie) Uw plafond in één keer ■Hagelwit! 'n product van VEVEO - Schiedam Het aantal broodbakkerijen in Neder land is de laatste tien jaar aanzienlijk gedaald. Voor het gehele land liep het aantal terug van 14.258 tot 10.789. In Zee land bedroeg het aantal bakkerijen op 31 december 1951 654 en tien jaar later 537; voor Noordbrabant zijn deze getallen: 2154 en 1731. (Advertentie) (Van onze verslaggever). ,Ze zijn eenvoudigweg bedorven door de bioscoop, de televisie en de minder waardige lectuur". Aldus het standpunt van een Oost Zeeuwsch-Vlaamse politie man over de aanhouding en verhoring van enige jongelui te St.-Jansteen, die overigens voor het merendeel afkomstig bleken uit Hulst. Ze waren begonnen met kleine win keldiefstallen. een pakje sigaretten, snoepgoed, maar uiteindelijk werden het o.a. grammofoonplaten. elektrische scheerapparaten, gasaanstekers, en zelfs dolkmessen. Het bleek, dat hun zakgeld van 5 tot 6 gulden per week niet vol doende was voor de uitgaven van de jongelui. Het is nu al het derde jeugd- complot, dat uitgerafeld en onschadelijk gemaakt is. Maar volgens de politie is bet eindpunt nog lang niet bereikt. Ten dele, omdat de ouders van deze jeug dige ontspoorden in gebreke blijven, en ten dele omdat merkwaardig genoeg dc eigenaars en exploitanten van win keipanden zich simpelweg de moeite niet getroosten van deze diefstallen tijdig aangifte te doen. Zo zitten we dus nu met 15- en 16-ja- rige jongelui, die- zich in de nozemwe reld volwassen voelen, maar straks niet temin voor de kinderrechter moeten ko- mij, aldus onze zegsman, die enkele na men van de zojuist ingerekende jonge ren noemt, die tezamen de nieuwste clan vormden in het nogal uitgestrekte gebied TerneuzenAxelNieuw Namen- Clinge - St.-Janstcen-Koewacht - Graauw etc. In diverse moderne kleuren met of zonder omslag. Zeer sterke pantalon, prima pasvorm en subliem van afwerking. In Terlenka voor leeftijd 5 jaar In kamgaren voor leeftijd 5 jaar (klein* stijging per mest) Profiteer nu, want deze aanbieding geldt slechts 2 dagen. vRpOM&DREESMANN BREDA - BERCEN Of ZOOM - OOSTERHOUT co Het Rijk heeft in januari de volgende natuurreservaten met de vermelde op pervlakten uitgebreid of verminderd. Uitbreidingen: De bloemdijken zak van Zuid-Beveland (vmg. Oudelandsedijk en Ambachtsherendijk) met 1.69 60 ha on der de gemeente Nisse, het Koegat. onder de gemeente Vogelwaarde met 5,35 33 ha. Verminderd is de bloemdijken zak van Zuid-Beveland onder de gemeente Nisse. De vermindering bedraagt 0.28 00 ha. Verder het Blikken weitje, onder de gemeente Hoek met 0,35 00 ha. De 52-jarige M. de Caluwe uit Sas van Gent is gisterenmorgen door de Belgische politie dood aangetroffen in een sloot te Assenede (België). Het stof felijk overschot lag daar met doorgesne den keel en polsen. De heer De Caluwe werd sinds woensdagavond vermist. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kin deren achter. De Belgische politie heeft het stoffelijk overschot naar Gent over gebracht om er sectie op te verrichten. De commissarissen der N. V. Hero Conserven Breda hebben besloten in de a.s. vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1961 een verhoogd dividend uit tc keren van 8 procent. (Over 1960 werd 7 procent di vidend gedeclareerd. De studiekring voor de gemeente administratie en de gemeeente-financiën in de provincie Zeeland houdt vrijdag 16 maart in de Korenbeurs te Goes een bijeenkomst, waarop mr. dr. J. B. Sens, gemeentesecretaris van Heerlen, een in leiding zal houden over de opleiding van gemeente-ambtenaren. Vooraf zal een korte huishoudelijke vergadering worden gehouden. Wegens poging tot moord heeft de Bredase rechtbank de 24-jarige J. J. V. uit Tilburg conform de eis veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorlopige hechtenis en voorwaar delijke ter beschikkingstelling van de regering met als bijzondere voorwaar den: toezicht van reclassering en psy chiater en wonen en werken buiten Til burg. Op 16 mei van het vorig jaar had V. getracht zijn vader, moeder, broer en twee zusters van het leven te beroven door de gaskraan open te zetten. In een patates friteszaak, waar hij na zijn lugu bere daad naar toe was gegaan, had hij in een dronken bui verteld wat hij had gedaan; men was toen vlug naar zijn huis gegaan en men had de gaskraan dicht gedraaid. Niemand had enig nade lig letsel opgelopen. Door het vele drin ken in zijn familie was V. zwaarmoedig geworden; hij had geen andere uitweg kunnen vinden om aan dit milieu te ont snappen. (Van onze Haagse redactie) De Inoncommissie van de Stichting van de Arbeid zal over niet-controversio- nele loonvoorstellen normaal advies uit brengen. Over controversionele voorstel len waarin loonruimte van 1963 wordt gebruikt in 1962 zal de looncommissie voorlopig geen advies uitbrengen. Na de dinsdag a.s. te houden loonin terpellatie van N.V.V.-voorzitter Roe mers zal dan de hele loonpolitieke situa tie opnieuw door de stichting bekeken worden. Dit gebeurt dan op een bijeen komst van de stichting op donderdag 22 maart. Deze besluiten werden gisterenavond na afloop van de vergadering van de stichting aan de wachtende journalisten medegedeeld. Over één punt bleven de verschillen de stichtingsleden gisterenavond angst vallig zwijgen. Dat was over het omstre den regeringsbesluit, vervat in de jong ste algemene aanwijzing, om de voor 1962 afgesproken matiging voorlopig ook in 1963 te laten doorwerken. Uit goede bron vernamen wij na afloop dat juist hierover gisteren avond lang en uitvoerig gesproken is. Zoals bekend hebben N.V.V. en (in minder hevige mate) het C.S. W.V. tegen deze langere matigings- Voor overslag van de lading kali van het maandag bij de stranding beschadig de Franse vaartuig Pole, is het Franse vaartuig Cassiope in de haven van Zijpe aangekomen, alsmede een drijvende kraan van de Hollandse Stuwadoorsmij uil. Rotterdam. De overslag ging echter niet naar wens, aangezien de kraan reeds na een uur wegens machineschade uitviel. Vanuit Rotterdam zijn thans re- servedclen onderweg. Het bergingsvaar tuig Inktvis ligt nog steeds voor hulp verlening langszij. De E.E.G. en de Verenigde Staten heb ben na de publikatie van hun overeen komst voor wederzijdse tariefsverla ging, een gemeenschappelijke verklaring uitgegeven waarin de E.E.G. zich be reid verklaart met de Verenigde Staten overleg te plegen om alle handelsbetrek kingen, met inbegrip van de tariefas- pectcn, opnieuw te bestuderen. Deze komende ontwikkeling op inter- nationaal-economisch gebied zal waar schijnlijk leiden tot aanzienlijke verande ringen in de beginselen die op het ogen blik bepalend zijn voor de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en de ge meenschap van de zes. in het bijzonder ten aanzien van de landbouw. Een nieuw onderzoek van de betrekkingen zal dus wenselijk zijn. Bij de tariefovereenkomst tussen- de V.S. en de E.E.G. kan worden aangete kend, dat het hier voor de E.E.G. gaat om een verlaging van het gemeenschap pelijke buitentarief met 20 procent. Dit tarief staat grotendeels nog op papier. In de komende jaren zal de rest van het verschil tussen nationale tarieven en gemeenschappelijk buitentarief geleide lijk worden weggewerkt. Men kan niet stellen dat voor Ne derland de invoer uit de Verenigde Staten nu meteen 20 procent goedko per gaat worden. Voor vele produk- tcn is het huidige Nederlandse in voerrecht nl. lager dan het toekom stige gemeenschappelijke buitenta rief. Voor deze produktcn kan men dus zeggen dat zij op den duur minder duur zullen worden dan zonder de overeen komst met de Verenigde Staten het ge val zou zijn geweest, In 't rapport der gemeenschappelijke economische commissie van Senaat en Huis van Afgevaardigden, dat gisteren in Washington werd gepubliceerd, wordt over de kwestie o.a. opgemerkt, dat in het belang van een doeltreffende werk verdeling de grootste aandacht geschon ken moet worden aan de verlaging van de invoerrechten op landbouwprodukten van de E.E.G. voor wat de Amerikaan se landbouwprodukten aangaat. In de tweede plaats zal een belangrijk gevdlg van een handelsassociatie van de V.S met de E.E.G. moeten zijn, dat er een betere gerichtheid ontstaat van de Wes telijke politiek ten aanzien van de han del met het communistische blok. De Russische afgevaardigde bij de economische commissie voor Azië en het Verre Oosten (Ecafe) hebben gisteren tijdens de conferentie die in Tokio wordt gehouden, een aanval gedaan op de Euromarkt, die volgens hen, verschil lende landen in Azië ernstig benadeelt. In schrille bewoordingen „waarschuw den" de Russen de Aziatische landen voor de nadelen die de E.E.G. van plan is hen toe te brengen. De commissaris van politie te Roosen daal heeft, een waarschuwing in de dag bladen geplaatst tegen de zwendel in papegaaien. De jonge vogels kunnen telefonisch besteld worden op mi num mer onder het telefoonnet, 070 (Den Haag). Er wordt toegezegd, dal de vo gel wordt teruggenomen indien deze niet aan de verwachtingen voldoet. In dien daartoe een poging wordt gedaan reageert de afzender echter niet. Meestal voldoet de toegezonden vogel niet aan de gestelde verwachting. Er kwamen reeds verscheidene klachten bij de politie binnen van mensen die „zich genomen voelden". De kooplochten van Duitsers naar plaatsen in Nederland hebben volgens de kamer van koophandel van München- Gladbach in het afgelopen jaar een on gekende omvang bereikt. De kamer heeft berekend, dat er in 1961 minstens 25 miljoen Duitsers naar Nederland cn in het bijzonder naar de in het grensgebied liggende plaalscn zijn getogen om levens- en genotmiddelen cn andere goedkope verbruiksgoedeven te kopen. Op 1 januari is een wet tot vergemak kelijking van de douaneformaliteiten in werking getreden en op grond hiervan verwacht de kamer een verdere toene ming van de „Hollandfahrten". De rechtbank te Amsterdam heeft gisterenochtend de 57-jarige kunstcriti cus F. H. uit de hoofdstad vrijgesproken van de hem ten laste gelegde medeplich tigheid aan oplichting door het afge ven van certificaten van echtheid voor valse schilderijen en valsheid in ge schrifte meermalen gepleegd. Ten aan zien van dit laatste punt werd in het vonnis overwogen, dat niet is gebleken, dat de afgegeven certificaten in het maatschappelijk verkeer worden be schouwd als bewijs van echtheid van een schilderij. In deze uit de jaren 19561958 daterende zaak hebben twee valse El Greco's een rol gespeeld. De nu 65-jari- ge vertegenwoordiger S. P. uit de hoofd stad werd in juni 1959 wegens oplichting met behulp van valse schilderijen, van een weduwe en een bejaarde kunsthan delaar in de hoofdstad, veroordeeld. De rechtbank achtte de medeplichtigheid van H. aan het eerste geval niet bewe zen omdat P. het misdrijf reeds had voltooid toen H. hem de certificaten ver schafte. Het tweede geval dat met twee valse El Greco's werd niet be wezen geacht omdat uit het onderzoek ter terechtzitting niet is gebleken dat P., op het ogenblik dat H. hem de eer tificaten verschafte, reeds het voorne men had een misdrijf te plegen. De officier van justitie, die zes maan den gevangenisstraf had geëist, heeft tegen het vonnis appèl aangetekend. De vroegere Wimbledon-kamplnen Ja roslav Droby. zal zeer waarschijnlijk de training op zich nemen van het Zweedse Daviscup-team. Dit zal gebeuren zodra er een einde is egkomen aan bet drie jarig contract, dat h(j met de Italiaanse tennisbond had gesloten. Zodra bekend werd dat het contract van Drobny teneinde liep, bood de Zweedse tennisbond hem aan, de trai ning van het team op zich te nemen. In de loop van de week zal hij een besluit nemen. Drobny, die Italië tweemaal in de eind strijd van de Davis-beker heeft geholpen, is van mening dat Zweden thans het sterkste team van Europa heeft. „Ulf Schmidt en Jan-Erik Lundqvisl zijn zeer goede spelers, en ik denk dat vooral Lundqvist dit jaar buitengewoon sterk zal zijn." duur geprotesteerd. Het N.V.V. heeft de algemene aanwijzing dan ook naast zich neergelegd. Men mag niet veronderstellen dat ook K.A.B. en C.N.V. met deze matigings doorloop zo gelukkig zijn. Maar in die kring zegt men dat het nieuwe loonge- sprek. dat eind 1962 voor 1963 gevoerd moet worden, altijd nog correcties ten goede kan opleveren. Wij kregen gisterenavond overigens wel de indruk dat de scherpe kantjes van het conflict er al weer wat afraken. ,,De heer Roemers heeft persoonlijk geen behoefte om dinsdag een scherpe inter pellatie te houden", hoorden wij een r.-k. werkgeversvertegenwoordiger zeggen. In feite is het trouwens uitgesloten dat de interpellatie van dinsdag a.s. iets zou kunnen wijzigen. Het aantal controversionele contracten met loonopstapjes in 1962 dat nu nog moet blijven liggen, bedraagt 60. Er val len 30.000 werknemers onder. Woensdagochtend is. een dag gaans van de bestuurspost Wamena in de Ba- liemvallei, een katholieke Papoea-onder wijzer door de leden van de Danistam vermoord. De moord geschiedde in het gebied van een van de machtigste stam hoofden van de vallei, Boereloe, waar de onderwijzer werkte. In dit gebied was destijds de Amerikaanse filmexpeditie van Bob Gardner werkzaam Gisteren zijn negen politiemannen uit Hollandia naar de Baliemvallei gevlo gen om de daders op te sporen. Het mo tief van de moord is nog niet bekend. Ferrari zal zeven nieuwe experimen tele wagens hebben in de wedstrijd van Le Mans op 23 en 24 juni, zo is door de organisatoren bekend gemaakt. Dit nieuws kwam als een verrassing, daar Enzo Fer rari op een recente persconferentie in Italië had verklaard dat hij niet zou meedingen in Le Mans, i.v.m. dc nieuwe specificaties die de organisatoren wens ten in te voeren. De wedstrijd van dit jaar staat alleen open voor Grand Touring wagens en ex perimentele wagens. De organisatoren hebben de sportwagens uitgebannen om dat die te veel lijken op de Grand Prix- wagens. Intotaal zijn 35 experimentele wagens ingeschreven. De eerste training voor de 55 inschrij vers zal plaats hebben op 8 april, op het circuit van Le Mans. De Belg Olivier Gendebien zal samen met de Amerikaan Phil Hill meedoen in een door Ferrari ingeschreven wagen. Tn België heeft een rapport van prof. A. Sauvy van het Collége de France in Parijs over het bevolkingsverloop in Wallonië grote aandacht getrokken. Officieel is het nog wel niet openbaar gemaakt, maar er zijn toch al heel wat cijfers uit bekend geworden en daaruit blijkt een verregaande ver oudering van de Waalse bevolking. In 1960 omvatte zij (Brussel buiten beschouwing gelaten) nog slechts 33.6 pet. van de totale bevolking van België (in 1904 nog 39 pet.). Het bevolkings aandeel van Vlaanderen in de ruimste zin steeg van 1904 tot 1960 van 47,2 tot 51 pet. In een halve eeuw nam de Vlaamse bevolking toe met 1.146.000 zielen, de Waalse met slechts 175.000 en Brussel met 385.000, dus enkel de hoofdstad met dubbel zoveel als heel het Waalse land! Het betrekkelijk laag geboortecijfer van Wallonië, dat 15 a 16 per duizend bedraagt, kon alleen gehandhaafd wor den door de aanwezigheid van vele vreemdelingen, die doorgaans meer kinderen hebben dan de Walen zelf. Wanneer de ontwikkeling op de zelfde voet voortgaat, kan Vlaanderen tussen 1970 en 1975 467.000 geboorten verwachten tegen Wallonië 241.000. Begin 1975 zou Vlaanderen bijna twee maal meer jonge mensen hebben dan Wallonië. In Wallonië zouden de be jaarden dan 22 pet. van de bevolking uitmaken en in Vlaanderen 18 pet. In 1975 zou de Vlaamse bevolking zijn toegenomen met 575.300 zielen, de Waalse met slechts 124.200. De bevolkingsgroei in Vlaanderen zou derhalve 4.5 maal groter zijn dan die in Wallonië. In 1975 kan dan Vlaan deren 5.281.000 zielen tellen, wat neer zou komen op 54,3 pet. van de Bel gische bevolking; voor Wallonië wor den de cijfers 3.125.000 zielen en 32.1 pet.., voor het arrondissement Brussel 1.323.000 zielen en 13,6 pet. Frappanter zijn nog de prognoses voor de beroepsbevolking. Tot 1975 zou deze in Vlaanderen groeien met 199.000 personen, in Wallonië slechts met. 17.000. Volgens een beschouwing in de Ga zet van Antwerpen beveelt prof. Sauvy o.m. aan de Walen meer gezinsvoor delen te verschaffen. Dit voorstel steunt op de redenering, dat het vooral de Vlamingen zijn die van de kinder bijslagen genieten. Men kan hier op antwoorden, dat de pensioenlast van de oud wordende Waalse bevolking in grote mate wordt gedragen door de actieve Vlaamse bevolking. De tegenstelling in de demografische ontwikkeling van de beide Belgische landsdelen komt. echter in ieder geval tot uiting en die tegenstelling inspi reert tot een verschillende behandeling van bepaalde problemen. De federa listen zullen er dan zeker ook aan refereren bij hun pleidooien voor het loslaten van de Belgische eenheids staat en het scheppen van een fede ratie. Niet zonder reden zegt het Ant werpse blad: het rapport-Sauvy bevat buskruit. £)e Partij van de Arbeid stelt eisen, die verder gaan dan in bet lands belang verantwoord is... De kritiek van de PvdA op het beleid van het Kabinet-De Quay kan op uitzonderin gen na nauwelijks constructief ge noemd worden... Dat heeft minister Klompé gezegd op het Overijssels Appèl van de KVP. Mr. Burger is daarover vreselijk in zijn wiek gescho ten. Hij, die zelf vaak met de klompen door de politiek waadt, is nu opeens zo gevoelig als een kruidje-roer-me- niet. Hij heeft een aantal schriftelijke vragen gesteld, waarin aan minister Klompé op hoge toon verantwoording wordt gevraagd van haar woorden. Alsof mej. Klompé als lid van de KVP niet het volste recht heeft haar me ning over de tactiek van de oppositie te spuien. Het is bij mr. Burger een duidelijk geval van verkiezingskoorts. Maar niet te veel aandacht aan be steden. Het gaat. wel weer over. Tengevolge van de weersom standigheden kan de competitie ofschoon we reeds in maart zitten in 1962 maar moeilijk op gang gehouden worden. Het einde van de competitie is weliswaar in zicht maar nog zijn de beslissingen in de hoogste afdelingen niet gevallen. Voor zondag is er weer een inhaal programma vastgesteld, dat klein van kwantiteit, maar groot van kwaliteit is, omdat daarop enkele ontmoetingen voorkomen, waarvan de eindresultaten van grote in vloed op de bezetting van de bo venste en onderste plaats van de ranglijsten kunnen zijn. Weer wacht Tilburg een moeilijke op gaaf. De bruin-broeken moeten n.l. op bezoek bij M.O.P. dat indertijd zijn gasten op" eigen bodem een nederlaag toebracht. Wil Tilburg zijn aanspraak op de kampioenstitel willen behouden, dan moet er in 's-Hertogenbnsch gewonnen worden. Misschien wordt dit voor dc wolstadbewoners toch een te zware opgaaf Breda speelt op eigen bodem tegen Keep-Fit, waarin voor de bezoekende club grotere belangen op het spel staan dan voor de gastheren, indien de Breda- naars hun sportieve plicht nakomen, waaraan we geen moment twijfelen, dan moeten de gasten een nederlaag tege moet gaan. In de resterende wedstrijden zal dan de beslissing moeten vallen of Zwart-Wit of Keep-Fit tot degradatie gedoemd zal zijn Promotieklasse A Eindhoven heeft zijn kampioenskansen in eigen hand. De Eindhovenaren moeten op bezoek bij Gcel-Zw. en 't zal hen niet gemakkelijk vallen aldaar de zege voor zich op te eisen. Bij een nederlaag zal het leidende M.E.P. niet meer van de bovenste plaats te verdringen zijn. De ..kop" van do ranglijst leidt momenteel E.M.H.C. 1319 Breda 12 17 's-Hertogenbosch 1116, zodat de ontmoeting 's-Hertogenbosch Breda voor beide clubs even grote belangen inhoudt. De grote zege, welke de Bredase dames in hel beg.in van de competitie op hun Bossche rivalen, behaalden vormt voor deze wedstrijd geen maatstaf, om dat de Bossche club sindsdien in kwaliteit belangrijk is vooruitgegaan. Het wordt dus wel een bijzonder zware opgaaf voor de blauwtjes, temeer waar zij de volle winst uit dit duel moeten slaan om op gelijke hoogte met E.M.H.C. te kunnen blijven. Het zou ons niet ver wonderen als in Brabant's hoofdstad de Bredase kampioensillusies in rook zullen vervliegen. Het overige programma luidt Heren 2c klasse A Middelburg Were Di (2); Push 1T1 - Breda III (3). 2e klasse B M.O.P. IJT Racing (1). 3e klasse A Rapide -- Zwarl-Wit IV (2); Tilburg Til Cadetten (D. 3e klasse R Tilburg IV 's Hrrtogenbosch IJ (2)Zwart- Wil II - Waalwijk (1). 4e klasse A D.E.S. TT - Tilburg V (1); Middelburg II Were Di ITI (1): Tilburg V D.E.S. II <2). 4c klasse B Breda IV M.E.P. Ill (2); 's-Hertogenbosch V H.O.C O. II (D; Oirschot Forward TV O). Dames Promotieklasse A Breda II - Push II (3); Eindhoven Waalwijk (2). 2e klasse A M.O.P. TT Tilburg TT (3). 3e klasse A Middelburg Were Di III (3). 3e klasse B: Rapidity TT Tilburg ITI (D; M.O.P. IV 's-Herlogcnbosch III (3).

de Stem | 1962 | | pagina 5