2. Zuid-Beveland Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Afscheid Middelburgse voorzitter van K.A.B. Eis van 15 maanden tegen oplichter-schoonzoon 25 Dagblad De Slem ;KorfbaF' heeft veel plannen Moeilijkheden met schepen Wat en Waar 2 Onbeperkt uien naar Ierland HULST Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding Prima wasbare CRETONNE Installatie eerste r.-k. kabouters J. Scheepstra over bedrijfsopvolging Nader gesprek schadevergoeding Zeeuwse vissers Avontuur eindigde in Wemeldinge kantoormachines en handen ruw? "-PUROL IJZENDIJKE HULST TERNEUZEN OOSTBURG VLISSINGEN AXEL SAS VAN GENT MIDDELBURG I GOES Competitie draait tot 24 maart Voorwedstrijden kader 2e klasse Jaarvergadering Gezinsverzorging Walcheren AANBESTEDINGEN HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 MAART 1962 2 Nieuw- en Sint Joosland RAADSAGENDA De Yaad vergadert maandagavond 12 maart des avonds te 19.30 uur. Op deze vergadering zullen o.m. onderstaande punten in behandeling komen: Voorbereidingsbesluit uitbreidingsplan, aanbesteding woningwetwoningen, op heffing gemeenschappelijke regeling buitengewoon lager onderwijs, voor lopige goedkeuring onteigeningsplan, onbewoonbaarverklaring pand v. Aken- straat 2, verhuring 2 woningwet-wo ningen, benoeming vertegenwoordigers commissie schoolartsendienst, subsidie verzoek en aanvragen optie op bouw grond. De Ierse autoriteiten hebben bekend gemaakt, dat zij in de periode van 19 maart tot 9 mei de invoer van uien on beperkt zullen toestaan. Deze onbeperk te uitvoermogelijkheid van uien naar Ierland komt op een moment, dat er voor wat Nederland betreft weinig of geen gebruik meer van gemaakt zal kunnen worden, omdat de uienvoorraad hier zeer gering is geworden. Slechts hier en daar is nog een voor raad van betekenis aanwezig. De prijs van de uien kan zich goed handhaven op het zeer hoge peil, dat nu reeds ruim een week geldt. Voor exportgeschikte mid del en grove uien wordt tussen 65 en 70 cent per kg betaald. Brandweerlui niet op een droogje In De Bruyns restaurant vond de jaar lijkse mosselavond plaats van de vrij willige brandweer. Uitgenodigd waren de commandanten van St.-Niklaas en St.- Gillis-Waes en hun bestuursleden. Ook de beide wethouders van Hulst en de ge meentesecretaris verleenden acte de pré- sence. Commandant J. Jansen heette de aanwezigen hartelijk welkom en wenste hen een gezellige avond toe. Een col lega uit St.-Niklaas nodigde de Hulsterse spuitgasten uit zaterdag a.s. een feest avond te komen meevieren, welke invi tatie uiteraard algemene instemming oogstte. Carnavalsclub opgericht In De Bruyns restaurant werd een carnavalsclub opgericht waarvoor zich 20 leden opgaven. De naam van de club is: „De Vos Reynaerde". Kerstboombrand snel geblust Tussen drie en vier uur gistermiddag werd Hulst gealarmeerd cktor het gil lende geloei van de sirenes, wat voor de brandweer uiteraard het sein was om uit te rukken. De spreekwoordelijke plaats des onheils" bleek het bosschage van Wilking te zijn, in het gemeentelijke grensgebied HulstHontenisse waar een aantal inmiddels verouderde kerstspar ren was neergehaald en in vlam gezet. Mede tengevolge van de harde wind heerste even gevaar voor de diverse be lendende gebouwen, doch binnen het uur waren de Hulsterse spuitgasten de situatie meester, ook al dank zij de at tente belangstelling van de collega's uit Hontenisse. Biervliet ONTSPANNINGSAVOND BEJAARDEN In hotel „De* Vriendschap" werd de jaarlijkse ontspanningsavond voor de be jaarden gehouden. Dit jaar was de beurt aan de toneelgroep van de R.-K.J.B,- Advertentie) In een uitzonderlijk mooie, extra zware kwaliteit. 120 cm breed. U kunt kiezen uit diverse moderne fantasiedessins in prachtige 4 kleurendruk. Normaal kost deze stof per meter minstens 3.75 Maar alleen morgen, ZATERDAG 10 maart, betaalt U slechts per meter VROOM D REE SM AN N BREOA BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT Dagblad voot Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur: P.G. Kuypers. tel 3327 RayonbeheerderL. K. NI de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z - Beveland: Goes, Klokstraat L, tele foon 6252. Rayonbeheerder: J Fait Prijs vooi losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. 1 mm ingezonden mededeling 2hb mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90 elke regel meer f 0,15. Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40. By 3 achtereenvolgende onge- wyzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. R.-K.B.J.B. afd. Biervliet om de bejaar den een genoeglijke avond te bezorgen. Het is hen prima gelukt door met de klucht van Johan Blaaser „Drie vrou wen om één" voor het voetlicht te ver schijnen. In de pauze werd een kopje kof fie aangeboden. Ook werd er een verlo ting gehouden, waarvan de prijzen door de plaatselijke middenstand waren ge schonken. Na afloop bracht de voorzitter dank aan spelers en speelsters en verder aan iedereen, die er voor gezorgd had dat vele bejaarden van buiten de kom van Biervliet op deze avond aanwezig konden zijn. OUDERAVOND O.L. SCHOOL B. Vanavond wordt in de openbare school school B op de wijk Driewegen de tra ditionele ouderavond gehouden. Leer krachten en leerlingen zijn druk bezig om toneelstukjes en voordrachtjes inge studeerd te krijgen. (Advertentie) Boschkapelle KWART MILJOEN BIJ CENTRALE VOLKSBANK Bij het plaatselijk agentschap van de Centrale Volksbank heeft de spaar-inleg een bedrag bereikt van een kwart mil joen. De agent van de bank, de heer F. A. de Bakker, mocht bij het bereiken van deze mijlpaal de gelukwensen en een boekwerk van de Centrale Bank in ontvangst nemen. Clinge JAARVERGADERING W.G.K. Op maandag 12 maart zal de plaatse lijke afdeling van het Wit-Gele Kruis haar jaarlijkse algemene vergadering houden in het wijkgebouw aan de Bea- trixstraat. Het bestuur zal trachten om aan de aanwezigen een overzicht te geven van het beleid in het ve-rleden en speciaal over het afgelopen jaar. Noodzakelijk wordt geacht om na een periode van bij na acht jaar de contributie te herzien. Tevens zullen op deze bijeenkomst als bestuurslid aftreden mej. J. Laureys en de heer E. Smits. Beiden stellen zich herkiesbaar. Schoondijke AANRIJDING Op de rijksweg Schoondijke-Breskens even buiten de kom van de gemeente Schoondijke is een praktisch nieuwe luxe auto in botsing gekomen met een tractor waarbij de luxe auto ernstig werd be schadigd. De bestuurder van de auto had blijkbaar niet opgemerkt dat voor de tankwagen, waarachter hij reed, nog een landbouwtractor met machine reed. De tractor en de luxe auto pasten tege lijkertijd de iphaalregels toe waardoor de luxe auto met een behoorlijke snel heid inreed op de tractor met machine. De bestuurder van de luxe auto liep geen letsel op maar de wagen moest deerlijk gehavend in de berm van de weg wor den geduwd. De tractorchauffeur kwam met de schrik vrij. Stoppeldijk GEZINSDAG BOERENBOND De plaatselijke afdeling van de r.-k. boerenbond hield haar gezinsdag, die be gonnen werd met een H. Mis. In het Ve renigingsgebouw werd de jaarvergade ring gehouden, waarop gesproken werd door de heer Baarspul van het E.T.I. uit Middelburg over de leefmogelijkhe- den in Zeeland. Het hoofd van de lage re landbouwschool te Kloosterzande, de heer Kuijpers, hield een lezing over het onderwijs in het algemeen en over het landbouw-onderwijs in het bijzonder. Tot bestuurslid v/erd herkozen de heer P. Verbist, terwijl de heer R. de Theije de plaats in het bestuur innam van zijn vader, die wegens vertrek naar elders ontslag nam. Het gezelschap verenigde zich daarna aan de koffietafel in café Compiet. De avond werd verder gezellig doorgebracht met een prijskaarting en een dansje. Vogelwaarde JEUGDVERKEERSEXAMEN Aan het schriftelijk gedeelte van het jeugdverkeersexamen, dat op 13 maart wordt afgenomen, nemen ook dit jaar weer leerlingen van de lagere scholen in deze gemeente deel In totaal heb ben zich 50 leerlingen van de scholen te Boschkapelle, Stoppeldijk en Hengst dijk voor dit examen aangemeld. EHBO-CURSUS Bij voldoende belangstelling zal de plaastelijke EHBO-afdeling begin april starten met een nieuwe cursus. Belang stellenden van 18 tot 50 jaar worden in de gelegenheid gesteld deze EHBO- cursus gratis te volgen. Als. docenten zullen optreden dokter R. Buwalda en de heer C. van Aert. Vorige cursussen werden steeds met succes bekroond en het afdelingsbestuur hoopt, dat ook voor deze derde cursus voldoende belang stelling zal bestaan. IJzendijke RAVELIJNWERK LIGT STIL Door de weersomstandigheden ligt de Ravelijnrestauratie al weer een paar we ken stil. Het is wel heel jammer dat dit noodzakelijk was, aangezien dit speci aal winterwerk daardoor een grote vertraging ondergaat. (Advertentie) GOES Gisteren was het op de zolders van de r.-k. h. b. s. een drukte van belang. Want de zes eerste katholieke kabouters in Goes werden geïnstalleerd. Het wa ren Ella Willers, Regien Gerritsen, Joke Boonman. Marjan Bertens, Millie Ver meulen en Marloes Cock. Na het ope ningswoord van B. Hamerlinck werden de insignes door de aalmoezeniers ge wijd. Hierna volgde de installatiecere monie, en daarna werden de kabouters een voor een geïnstalleerd. Na een gezel lige koffiepauze werd de avond besloten. Voor de leden van de vereniging voor de geld- en effectenhandel voor Zuid- en Noord-Beveland en voor vele leden van de Goese middenstandsverenigingen, in totaal ruim honderd personen, heeft gis terenavond in De Prins van Oranje de heer J. Scheepstra gesproken over de moeilijkheden met de opvolging in het bedrijf. De heer Scheepstra, die mede werker is van het fiscaal economisch ad viesbureau Fides te Amsterdam, besprak in een goed betoog de mogelijkheden voor opvolging. De opvolging kan verge makkelijkt worden door het vormen van reserves, en het maken van een testa ment. In fiscaal opzicht kan het aanbeve ling verdienen over te gaan tot de vor ming van firma's of n.v.'s. Na de pauze werd van de gelegenheid om vragen te stellen door de aanwezigen een ruim ge bruik gemaakt. Btoiavoiid van Mij, voor tuinbouw- en plantkunde De koninklijke maatschappij voor tuin bouw- en plantkunde heeft haar bol- avond gehouden. Bij het begin van het seizoen zijn aan 34 personen ieder zes potten uitgereikt, die door huisbloei tot bloei gekomen zijn. Op deze avond wer den deze potten gekeurd en werden de prijswinnaars aangewezen. De eerste prijs, een wisselbeker, kreeg D. Jansen van Wilhelminadorp, 2e W. Bakker uit Goes, en de 3e prijs voor J. Fokke uit Goes. Vervolgens werden prij zen toegekend voor de diverse bloed groepen. Deze waren voor narcis 1 D. Jansen uit Wilhelminadorp, 2 J. Eversen uit Goes, 3 J. van Harn uit Goes. Voor hyacinth 1 P. Sinke uit 's-Heer Arends- kerke, 2 K. Goudzwaard uit Goes, 3 J. A. Hoogstrate uit Kloetinge. Voor de Groep tulpen was no. 1 J. A. van der Guchte uit Goes, 2 mevr. Bourghraaf uit Goes, 3 K. v. d. Vreede uit Krabbendijke. Tot slot van deze avond, die onder lei ding stond van voorzitter K. Goudzwaard werden door de heer C. Sinke van het Z.L.M.-secretariaat, dia's en een film vertoond. Naar aanleiding van de film hield de heer Sinke een causerie over West-Europa. Burgerlijke stand Geboren: Erik, zv A. BuitenhuisSeij- bel; Petronella dv J. GoedbloedSchrij ver; Eliza dv P. Gijsselvan Wel te Wemeldinge. Helena dv F. Rombout van Waterschoot. Margaretha dv H. WouterseKwerreveld. Gerardus zv D. CoumoVerkaart. Getrouwd: A. Witkamp 26 jaar en G. Felius 23 jaar. P. van den Hoek 24 jaar en J. Hoogstrate 20 jaar. Overleden: Wilem de Dreu 69 jr. wedn. van M. van Hanegem; J. M. Kou- mou, 71 jaar, echtg. van J. Brevo te Rilland Bath; G. Rijn 79 jaar, wedn. van M. v. d. Berge, Kloetinge; G. v. d. Straa- ten, 64 jaar, echt,gen. van M. Polderman. E. Westerweel, 81 jaar, wed. van A. C. Hage. C. Schipper, 84 jaar, echtg. van M. de Wee te 's Heer Hendrikskinderen H. Trimpe. 83 jaar, wed. van M. van de Linde; J. P. van Oeveren, 82 jaar, wedn. van D. de Jager. Hansiveert. Bijeenkomst van Vrouwengilde In het dorpshuis „Kaj Munk" werd een bijeenkomst gehouden van het r.-k. vrou wengilde. De belangstelling voor deze avond was ongetwijfeld goed. Ondanks het feit, dat de carnaval nog maar sinds korte tijd tot het verleden behoort en men moeheid zou kunnen veronderstellen, bleek dit bij de dames geenszins het geval te zijn, want de stemming was, zoals trouwens gewoon lijk, zeer goed. Instuifvergadering Het bestuur van de r.-k. Instuif zal vanavond in vergadering bijeenkomen. Besproken zullen worden de verdere activiteiten van deze Instuif voor het laatste gedeelte van het winterseizoen. Ook zal een afgevaardigde aangewezen worden voor de a.s. vergadering van In- stuifbesturen uit Zeeland te Goes. wedstrijd gespoten of gevlogen zal wor den. Als het de brandweer zal gelukken om de duiven goed nat te spuiten dan kan men zelf wel uitmaken wie deze wedstrijd gaan winnen. Kapelle Raadsvergadering Op dinsdag 13 maart a.s. hoopt de raad in openbare vergadering bijeen te komen. Op de 17 punten tellende agenda komt o.m. voor een voorstel tot de bouw van woningwetwoningen; voorstel tot voor ziening van bouwterrein in Schore; voor stel onbewoonbaarverklaring woning Vlaakse zandweg 3; aankoop perceeltjes grond in de Ooststraat voor doortrekking trottoir; voorstel tot uitbreiding van de begraafplaats aan de Kitskinderseweg. VOORLICHTINGSAVOND FLORALIA Er was een grote belangstelling voor de voorlichtingsavond over de teelt van dahlia's en chrysanten, welke in het sportgebouw werd belegd door de plaat selijke Floraliavereniging. De leiding be rustte bij de heer J. M. Huissoon. De heren P. Hermes en K. Goudzwaard beiden uit Goes, vertelden over deze teelten en gaven vele waardevolle aan wijzingen. Verder werden hierover twee fraaie films vertoond. De voorzitter deelde nog mede dat het in de bedoeling ligt het volgend jaar een bollenwedstrijd te organiseren. Oudelande HANDBOOGCONCOURS De handboogsociëteit „Juliana" orga niseerde in café Centrum te Oudelande een concours op de liggende wip, waar aan door 47 schutters van 16 verschillen de sociëteiten werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: Hoofdvo'gel: P. Remijnse, „Ons Ge noegen" Oudelande; le zijvogel W. de Wilde. „Juliana" Oudelande; 2e Zijvo gel: H. Koens, „Spes Nostra" Ovezande; le bovenkal: idem; 2e bovenkal: idem; le* onderkal: C. Bek. „So"anus" Hein- kenszand; 2e onderkal: H. Koens, „Spes Nostra", Ovezande; le klep: Jac. Rijk, „ADLM" Kwadendamme; 2e klep: J. de Beste, „Edele Handboog" Oudelande; 3e klep: W. de Wile, „Juliana" Oudelan de. Deze uitslag verraadt reeds, dat hier sprake is geweest van een zeldzame prestatie. Het komt nl. niet vaak voor, dat één schutter met vier hoofdprijzen gaat schuiven. Tijdens dit concours zorg de de Ovezandse schutter H. Koens voo~ deze zeldzaamheid. Naast de 2e zijvogel wist hij ook nog de beide bovenkallen en een onderkal te bemachtigen. Ovezande „PIUS X" GAAT OP REIS Het parochiële koor „Pius X" gaat vol gende week weer eens op reis. Telken - jare plegen de zangers zich met hun „aanhang" te goed te doen aan een uit stapje, hetgeen dan de onderlinge ban den binnen deze toch al hechte kring weer verstevigt. Op zaterdag 17 maart voert het uit stapje de zangers naar Rotterdam, waar een bezoek wordt gebracht aan de be faamde Snip- en Snap-revue van René Sleeswijk. Overigens valt dit uitstapje, dat vermoedelijk pas diep in de nacht zal eindigen, precies samen met het pa rochiële Aanbiddingsfeest op zondag 18 maart. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Marynen heeft in de Tweede Kamer op verzoek van de Zeeuwse af gevaardigde Van Dongen (K.V.P.) toe gezegd nog eens met de visserycommis- serie uit de Kamer te zullen praten over de schadevergoedingsregeling voor Zeeuwse vissers, die hun viswater of havens verliezen als gevolg van de af sluiting der zeegaten. De heer Van Dngen hoopt in dit gesprek te bereiken, dat het bedrijfsleven voortaan volledig ingeschakeld zal worden bij het vast stellen van schadevergoedingen. De bewindsman beloofde voorts nog eens te zullen nagaan hoe het staat met de rechtspositie van de pachters van mossel- en oesterpercelen. Hij meende overigens, dat het met hun rechts positie wel goed. gesteld is. Van de proefnemingen met Portugese oesters in Zeeland verwachtte mr. Marijnen geen gevaren voor de Zeeuwse oesters. Er bestaat hier evenmin gevaar voor degeneratie als wanneer men paarden en koeien in één wei brengt, zei de be windsman. De sportvisserij, door de K.V.P.-er Van Dongen, warm verdedigd, had ook de volle aandacht van mr. Marijnen. Voor de waterverontreiniging kon hij echter nog geen wettelijke regeling in het vooruitzicht stellen. Deze kwestie moet in internationaal verband worden aangepakt. Na afloop van dit visserij- debat ging minister Marijnen een kopje koffie drinken met de Volendammer en Urker vissers, die de discussies vanaf de tribune hadden gevolgd. Dit gebaar werd door de vissers op hoge prijs ge steld. (Van onze verslaggeefster) Gisterenavond heeft het Middelburgse katholieke organisatieleven een gevoelig verlies geleden. De heer Scheers heeft na 37 jaar voorzitter van de KAB te zyn geweest, in Suisse afscheid genomen van een aantal genodigden, het KAB-bestuur en de leden. Dit was echter niet de eni ge functie die de heer Scheers, nu 66 jaar, neerlegde. Hy zegde de bouwvak kers vaarwel, van wie hij jarenlang voor zitter was; ook de ledenraad van het ziekenfonds Walcheren en het charita tief centrum raakte hem kwyt. De heer Scheers heeft echter in zijn laatste KAB-vergadering nog kunnen meemaken dat de districtsbestuurder van St.-Eloy, de heer Hendriks, twee leden van de metaalbewerkersbond de gouden speld overhandigde wegens het veertigjarig lidmaatschap. Het waren de heren W. de Jong en N. Vroonland. Na deze plechtigheid en het afhandelen van het huishoudelijk deel van de vergade ring, heeft de heer Scheers zijn voor zittershamer in handen gegeven van de nieuwe vporzitter, de heer A. J. Pijnen burg, Tilburger van geboorte en enkele jaren in Middelburg woonachtig. Het was de heer Hendriks die de spits af beet en vele oude herinneringen ophaal de waar vanzelfsprekend alle volgende sprekers op inhaakten, zover hen dat mogelijk was. Geschenk De KAB-afdeling Middelburg heeft als blijk van waardering voor het vele en goede werk, de nieuwe voorzitter een salontafel aan laten bieden. Ook voor (Advertentie) Gisterochtend is voor de Rotterdamse rechtbank de zaak tegen de stuurman op de binnenvaart H. J. G. behandeld. Deze 29-jarige schipperszoon had zijn schoonvader opgelicht voor f 12.000, waarbij hij allerlei zeer fantastische ver halen had opgehangen, zich uitgegeven had voor loco-burgemeester van Arns woude, voor inspecteur van politie en voor een rijke meneer, die de jonge stuurman wel wilde helpen. De schoon vader werd bedolven onder telefoontjes, en telegrammen en toonde zich maar al te graag bereid tot financiële hulp. Dit ging twee jaar goed tot de verdachte zo brutaal werd, dat hy ook de politie in Wemeldinge voor de gek dacht te kun nen houden. Maar daar was men minder goedgelovig en dus liep G. tegen de lamp. De kern van verdachtes verhaal aan zijn schoonvader was, dat hij f 30.000.— had kunnen krijgen voor het kopen van een eigen schip, maar dat dit geld plot seling verdwenen bleek. Om nu zichzelf en anderen, die daardoor in moeilijkhe den zouden kunnen komen te helpen had hij geld nodig: geld dat schoonpapa, die zijn schoonzoon volledig vertrouwde, grif gaf en dat, naar verdachte toegaf, even grif in drank en taxirekeningen werd omgezet. Oplichting van familieleden is een klachtdelict en wordt dus alleen ver volgd, indien de benadeelde een klacht indient en vervolging verlangt. De vraag die door de verdediger, mr. Korthals Al les, werd opgeworpen, was óf de schoon vader inderdaad, zich bewust van de consequenties, tot het indienen van een klacht is overgegaan. Immers niet de schoonvader is bij de politie gekomen, maar de politie is, nadat men de zaak niet vertrouwde en uitgezocht had, bij de schoonvader gekomen. Later, nadat hij een formele klacht had ondertekend, heeft de schoonvader (te laat' gepoogd een en ander ongedaan te maken. De officier van justitie meende dat de verdachte, die nog nooit met de justitie in aanraking was geweest, op ernstige wijze misbruik heeft gemaakt van de persoonlijke verhouding schoon vaderschoonzoon en dat gedaan heeft om de grand seigneur uit ie hangen. Hij eiste een jaar en drie maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest. De rechtbank zal op 22 maart vonnis vellen. mevr. Scheers, die bij de huldiging van haar man aanwezig was, was er een prachtig boeket bloemen. Onderscheidin gen voor de heer Scheers zijn er niet meer te vinden, want zowel de kerkelijke als de wereldlijke overheid heeft dil al enige jaren geleden gedaan. Ook werd de heer Scheers een keer op Valentijn- dag in de bloemetjes gezet. Daarom wa ren er veel hartelijke woordén die ver gezeld gingen van sigaren en andere ca deaus. Dank Districtsbestuurder Van Kaam uit Ber gen op Zoom, van de KAB. bracht de scheidende voorzitter dank namens alle KAB-mensen. Van Middelburgse zijde werd dit nog eens onderstreept door de voorzitter van de H.K.W., de heer Hee- ren. Ook pastoor Snel sprak een harte lijk woord van waardering, evenals ka pelaan H. Haastert, de geestelijk advi seur van de KAB. Verder werd door een afgevaardigde van het C.N.V. dank gebracht voor het vrhehtbare contact dat er altijd via de heer Scheers was onder houden. De heer Van 't Westende sprak namens het charitatief centrum en de heer Overweel zwaaide de heer Scheers alle lof toe vanuit de ledenraad van het ziekenfonds Walcheren. Na afloop heeft de heer Scheers een hartelijk woord van dank gesproken. (Advertentie) s-Heerenhoek VERGADERING KOLENVERENIGING. De kolenvereniging 's-Heerenhoek hield haar jaarlijkse vergadering. Het finan ciële verslag bracht uit, dat aan inkom sten was geboekt ƒ20.231.- en aan uitga ven 19.989.-, zodat er een batig saldo was van 242 gulden. Er werd deze win ter 1751 mud kolen door de leden ver bruikt. Wat het aantal leden betreft is dit met twee leden vooruitgegaan, zodat er- momenteel 162 leden in de vereni ging zijn. OPRICHTING WINKELIERSVERENIGING Enkele winkeliers hebben het initiatief genomen om een winkeliersvereniging op te richten. Op een deze-r dagen gehouden vergadering, waaraan tien winkeliers deelnamen, werd als naam voor deze vereniging gekozen „Samen Sterk". Het ligt in de bedoeling om contact op te nemen met winkeliersverenigingen uit naburige gemeenten om regionale acties te voeren. Ook zal getracht worden om tot gezamenlijke reclame te komen, ter wijl een mogelijke gezamenlijke inkoop in de toekomst onder ogen worden ge zien. Het idee tot het oprichten van deze vereniging heeft zijn oorsprong gevonden in de laatst gehouden expositie, waaruit gebleken is, dat men gezamenlijk iets kan bereiken. In een volgende vergade ring zal een bestuur gekozen worden. VOETBALWEDSTRIJD lOxlO-ACTIE Het comité van de actie 10x10 heeft een voetbalwedstrijd georganiseerd. De ze wedstrijd, op zondag 11 maart op het Patrijzen veld, zal een strijd worden tus sen het plaatselijke brandweerelftal en een elftal van de duivenclub uit Lewe- dorp. eHt is niet bekend of er in deze HOFZICHTTHEATER: MANDOLI NES EN MAANLICHT, een komedie onder regie van Hans Deppe. Een zoon van een hotelhouder houdt van een zangeres. Om de toestemming van zijn vader te krijgen doet hij een tijdje dienst als kamermeisje. Na enkele moeilijkheden komt alles ten slotte in orde. (KFC, alle eeftijden) 1. BIOSCOOPGEBOUW: PEPE, een showfilm met Frank Sinatra en Bing Crosby. Pepe's paard wordt verkocht aan een filmster. Hij reist het dier achterna naar Hollywood, wint daar een vermogen en wordt verliefd op een danseresje. Hij wordt producer maar keert tenslotte met zijn paard naar het vaderland terug. Het danse- résje trouwt met een regisseur. (KFC alle leeftijden). DE DRIE MUSKETIERS. Richelieu wil de koning en koningin van Frank rijk ten val brengen. D'Artagnan komt dit via een kamermeisje aan de weet en biedt de koning zijn hulp aan. Rochefort legt hem en zijn vrienden veel moeilijkheden in de Weg, maar uiteindelijk kunnen zij de plannen van Richelieu verijdelen. (KFC 14 j.) LUXOR: GEVAARLIJKE PUBER TEIT. De film schidert de wanhoop van een minderjarig paartje, waarvan het meisje in verwachting is. (KFC, 18 jaar. met voorbehoud). CONCERTGEBOUW: DODENRIT, oorspronkelijke titel: „Posse from hell". Een luguber dramatisch gege ven dat als uit een andere wereld tot ons komt. (KFC, 14 jaar). LEDEL THEATER: DE DOLLE GE NERAAL. In deze film worden de ver wikkelingen verhaald van een dubbel ganger die een gehuwd man met zijn charmante chauffeuse moet vervan gen. (KFC, 14 jaar). BLOED EN ROZEN is een letterlijke vertaling van de Enkelse versie Blood and roses. De Franse filmtitel luidt: Et mourir de plaisir. Het is een wel aardige komedie, die echter slechts voor achttienjarigen toegankeijk is, omdat er hier en daar \vat vrijmoedig met het leven en dood wordt omge sprongen. ALHAMBRA: ZONDER ZEDEN EN MORAAL. Deze film is door de KFC voor niet toegankelijk verklaard. LUXOR: PANTSERCOMMANDO of Tank-commando zoals de oorspronke lijke titel luidt is 'n niet erg originele oorlogsfilm. De film doet wel kolossaal aan door zijn stoere pantserwagens, zoals men die nog wel kent uit de laatste wereldoorlog. (KFC 14 jaar). HET CENTRUM: DE GEMASKERDE CONTRA SCOTLAND YARD. Voor- heen heette deze film wat een be- tere vertaling van de Duitse titel: Der Frosch mit der Maske was „De bende van de gemaskerde kik- vors". Men ziet zoals altijd in Scot- land Yard-films staatltjes van knap speurwerk. Daartegenover is het niet leuk dat er heel wat doden vallen. De Z firn is toegankelijk voor achttienjari- S gen. Z OLYMPIATHEATER: MANNEN VAN Z STAAL, een western van de bekende Z Cecil B. de Mille. Tijdens de aanleg Z van een spoorlijn wordt een meisje Z verliefd op de man die de orde onder Z de arbeiders moet handhaven. Zij Z trouwt zij toch met de ware held. Z die uiteindelijk zijn leven offert in J de strijd tegen de Indianen. Daarna J trouwt zij toch m et de ware held. J (KFC 14 jaar). ON THE BEACH: de beroemde film naar het boek van Nevil Shute, de wereld is door een atoomoorlog ver- nietigd. Behalve in Australië is er nergens leven, en ook daar wacht men op het einde. De film is als het ware een waarschuwing aan de mens om Z geen krachten te ontketenen die hem naar zijn ondergang voeren. Z VIJF GEBRANDMERKTE VROU- J WEN, een verhaal dat tijdens de be- zetting speelt in Joegoslavië. Vijf meisjes worden kaal geschoren daar zij een verhouding hadden met Duit- sers. Door de Duitse commandant wor- den zij uit de stad verbannen en moe- ten in de bergen in hun levensonder- 2 houd voorzien. Daar sluiten zij zich 2 tenslotte aan bij de partisanen. (KFC 2 18 jaar). Z CITY: ZONDER ZEDEN EN MO- RAAL (KFC verboden). ELECTRO: TARZAN'S VERBAN- NING. Johnny Weismuller speelt de 2 Tarzanrol. De film speelt natuurlijk Z in het oerwoud," waar deze keer een 2 viegtuig neerstort. Allen behalve een Z baby komen om. Tarzan en zijn vrouw Z trekken zich het lot van de kleine aan en voeden hem op als een eigen Z kind. Later wanneer Tarzan in moei- Z lijkheden komt, is de jongen een grote J steun voor hem. (KFC 14 jaar). GRAND: GEZWOREN KAMERADEN Z „Battle cry" is een film gemaakt naar Z het boek van de bekende Amerikaanse Z schrijver Leon Uris. Het verhaal han- J delt over een groepje Amerikaanse J mariniers tijdens de laatste wereld- oorlog. Het doek toont de militaire dienst met zijn vele ups en meerdere downs. (KFC 14 jaar). Het bestuur van de Zeeuwse Korfbal- bond heeft na afloop van haar bestuurs vergadering in restaurant „De Opril" te Goes baar propagandaplannen voor het komende voorjaar bekendgemaakt. De Z.K.B. wil onder meer in de ko mende maanden het schoolkorfbal op Z.- Beveland een sterke uitbreiding doen on dergaan. In de zak van Zuid-Beveland, waar sportverenigingen al heel dun gezaaid zijn, wil men zelfs komen tot een korf balcompetitie onder de diverse scholen terwijl men voor oost-Zuid-Beveland, te Kruiningen, een schoolkorfbaltoernooi wil organiseren. Om deze plannen te kunnen verwezen lijken zullen over enkele weken bijeen komsten worden belegd in Driewegen en Kruiningen waarvoor alle schoolhoofden in de omgeving van deze plaatsen zullen worden uitgenodigd om deze plannen na der te bespreken. Voorts zal getracht worden om in Ril land Bath, Oostburg en Breskens nieuwe korfbalclubs te stichten. De .ZK.B. be schikt in deze plaatsen reeds over con tactadressen waarmede binnenkort be sprekingen zullen worden gevoerd. Op deze bestuursvergadering van de Z.K.B. waarop uitsluitend de propaganda werd besproken, werd voorts besloten om in 1963 de nodige propaganda-activiteiten op Walcheren te gaan richten. Tenslotte werd bekendgemaakt dat de voorbereidingen zijn begonnen voor een massale Z.K.B.-adspirantendag op 9 juni a.s. te Vlissingen. Deze dag zal worden georganiseerd door de ver. Vedo aldaar. Zaalhandbal De Zeeuwse zaalhandbalcompetitie zal nog draaien tot 24 maatr. Wel staat er voor de 2e paasdag nog een toernooi op het programma van Hellas, maar daarna zal er in de veilingen te Goes en Mid delburg geen plaats meer zijn voor de handballers. In de Goese veiling zijn er zaterdag 10 maart bijna uitsluitend dameswedstrij den. Belangrijk zijn hier zeker de ont moetingen Volharding-Zeeland Sport en Hontenisse-Olympus. In Middelburg trekt de meeste belangstelling de herenont moeting Walcheren-Volharding, maar ook de herenontmoeting Olympus-Tonido 2 zal niet vrij zijn van spanning. Programma Middelburg: heren afd. 2e klasse Olympus 2-EMM 2: heren afd. 3 3e klasse: Olympus 3-Tonido 3; heren afd. le klasse: Olympus-Tonido 2; dames afd. 2e klasse: Marathon 2-Förtuna; heren afd. 2e klasse: Olympus 2-Hellas 2; heren afd. le klasse: Walcheren-Volharding. Programma Goes: dames afd. 2e kl.: Hellas 2-Sporto: dames afd. 2e klasse: Neptunes-Zeeland Sport 2; dames afd. le klasse: Hontenisse-Olympus; dames afd. le klasse: Volharding-Zeeland Sport; he ren afd. 3e klasse: Hellas 3-Fortuna 2; dames afd. le klasse: Tonido-Olympus. In Vlissingen werden biljartwedstrij den gespeeld 2e klasse kader. Het waren voorwedstrijden om de nationale titel. De eindstand was.: F. C. Hanse, Zierik- zee, gemiddeld 14.34, J. Passenier, Vlis singen 13.52, F. Melse, Middelburg 10.57. R. Freijssen, Terneuzen 12.64. R. Diele- man. Axel 9.73, C. Gabrielse, Middelburg 11.43. (Van onze correspondent) Het scheepvaartverkeer in Zeeland heeft gisteren weer enige moeilijkheden opgeleverd. In de middag is het 700 ton metende lege motorschip Java bij het invaren van de westsluis "te Wemeldinge tegen de sluisdeur gevaren. Er werd enige schade veroorzaakt aan de deur; na borgstelling aan de rijkswaterstaat kon het vaartuig de reis voortzetten. Tengevolge van de harde oostelijke wind geraakte het 1368 ton metende met papierhout geladen Duitse vaartuig He- lene, dat gesleept werd door de sleep boot En avant XV, uit de koers en ram de te Wemeldinge een ducdalf. De duo dalf bleef onbeschadigd, doch het anker van Helene, dat voor het voorschip hing, drukte door de huidbeplating. Door het ontstane gat stroomde de voorpiek vol. Een reddingskleed werd aangebracht, en met eigen pompmaterieél wist men het water te lozen. Voorlopig blijft de Hele ne, die van Antwerpen op weg was naar Mannheim, te Wemeldinge gemeerd, in afwachting van de nadere beslissing van de verzekering. Het Franse sleepschip Berry, dat met de sleepboot Lauter van Dordrecht op weg was naar Antwerpen, kreeg onder weg met lekkage te kampen. Men liep de haven van Zijpe binnen en aldaar heeft men van het toevallig aanwezige bergingsvaartuig Inktvis pompmaterieel aan boord gekregen, waarop men de reis al pompende- kon voortzetten. De algemene vereniging voor gezins verzorging op Walcheren houdt -donder dag 15 maart in het Nederlands Koffie huis te Middelburg haar jaarvergadering. Uit het jaaroverzicht blijkt, dat men er in geslaagd is het ledental te verdub belen. Momenteel bedraagt het 318. B.L.O.-SCHOOL GOES Door het architectenbureau J. A. de Bruijne te Goes werd aanbesteed het bouwen van de B.L.O.-school te Goes. De uitslag luidt als volgt Korteweg's bouwmaatschappij, Bréda 512.200,— Aannemersbedrijf B. Stegink, Vlissingen 504.200,J. van der Linde, Kloetinge 497.800,D. van der Poel, Oudelande 491.700.—. De gunning wordt verwacht. Morgen, zaterdag 10 maart, zijn de hoogwaterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 5.48 en 18.18; Terneuzen 5.10 en 17.37; Vlissingen 4.38 en 17.06; Wemeldinge 6.39 en 19.05. X SAS VAN GENT Olympia 20 uur Vijf gebrandmerkt vrouwen TERNEUZEN Luxor 20 uur De held van Iwo 14 jaar Concertgebouw: Dodenrit. BIERVLIET O.L. School B 19 uur: Ouderavond. GOES Grand: Gezworen kameraden, 14 J- VLISSINGEN Alhambra: Zonder zeden en moraal, 18 jaar. Luxar: Pantsercommando's, 14 jaar. MIDDELBURG City: Zonder zeden en moraal, 18 jaar Electro: Tarzan's verbanning, 14 Jaar Philippine 'Gemeentehuis: 19.30 uur Openbare raadsvergadering. IJZENDIJKE Hofzicht Theater: Mandolinen und Mondschein. HULST Bioscoopgebouw: Pepe. OOSTBURG Ledel: De dolle generaal. AXEL Het Centrum: De rode kaperkapitein- IJZENDIJKE Hofzicht Theater: Mandolinen una Mondschein. SAS VAN GENT Olympia;: Vijf gebrandmerkte vrouwen HULST Bioscoopgebouw: Pepe TERNEUZEN 3f Luxar: De held van Iwo Jima, 14 jaa Concertgebouw: Dodenrit OOfTBURG Ledel: De dolle generaal. AXEL Het Centrum: De rode kaperkapitein ANTWERPEN KVO: 20 uur Rigoletto. DE KLINGE Cinema van Dijck: 7.30 uur De ges van Quantana. KOEWACHT G. v. Rumste: 19 uur: biljart.

de Stem | 1962 | | pagina 2