HENNIE DE RUYTER WINT. HERMAN POPEYUS OOK Al grootse dag van dingen groots op eerste toernooi Nederland Luxemburg klopt (2 x) Koppelweds tri jd-record Zesdaagse Antwerpen PARIJS-NICEvoorjaarswedstrijd Vader en zoon mogen drie jaar niet op voetbalveld Europese titelstrijd driebanden Kaatsheuvel GESCHENKEN Ajax finalist intertoto Helmut Rahn voor rechter Accrington is van de kaart Zij staken nu niet meer SPORTTOTO WIELERSPATTEN Chelsea koopt Den Sorrell DAGBLAD DE STEM VAX DONDERDAG 8 MAART 1962 15 Wimbledon rekent op Maria Bueno Geduld Moeizaam Uitslagen Overwinningen 2-0 en 6-0 Jeugd MARKTEN WATERSTANDEN 15 (Van onze sportredacteur). De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond drs. J. van Vliet, heeft een talenknobbel. Dat kon iedereen woensdag middag tijdens de officiële opening van de Europese titelstrijd drie banden beluisteren. Hij begon zijn serie toespraken in het Frans, vervolgde met Spaans, Portugees, Duits en Deens, en besloot met onze moedertaal. Heel knap moeten we zeggen. En wat de heer Van Vliet onder de aandacht bracht was prettig om aan te horen. Geen ellenlang betoog, maar kort, zakelijk en vriendelijk, aan het adres der organisatoren, de spelers en de talrijke toeschouwers. Hij ver wachtte een toernooi met magnifieke prestaties. Een sportieve kamp waaraan veel genoegen en vreugde te beleven zou zijn. Beslist moge lijk, meende hij, vooral in deze idyllische omgeving van „De Efte- ling". Tüdcns de eerste avondpartijen gedroeg August Tiedtkc zich tegen de Spanjaard Fontova als een beul, zij het een lachen de. De grappenmaker uit Dusseldorp deed zulke verbluffende dingen en stootte met een dusdanige overtuiging dat de talrijke deskundige toeschouwers elkaar van pure pret, genoegen en en thousiasme op de schouders sloegen. Het was nu en dan ook uitgesproken fantastisch. In minder dan een uur tijd had de glunderende showman Tiedtke de 60 be nodigde caramboles bij elkaar, met se ries van vijf, zes, tweemaal vier, enz. Slechts 43 beurten had hij nodig om zijn gemiddelde te brengen op 1.363, een moyenne van de allergrootste kwaliteit. Terwijl het publiek hem een ovatio neel applaus bezorgde, stond de Span jaard Fontova daar als de bleke, min of meer zielige figuur, met zijn 25 caram boles, waaronder overigens toch een fraaie serie van vijf. De partij op de andere tafel tussen Ha- noun, de Fransman, en Pereira, de Por tugees werd een langdurige, slopende, die in de 54e beurt een stand van 4434 had opgeleverd. Zij waren toen al ander- half uur bezig, en nog was het einde niet in zicht. Ceulemans zou dat eventueel nog wel kunnen gelukken want na 22 beurten had de jeugdige Belg (24 jaar) 33 caram boles gescoord. Over Blanc werd niet meer gepraat, die had er toen 13. Hoewel: in de volgende beurt, de 23e legde de Zwitser een goede serie van vier op de groene tafel. En in de 28e deed hij er nog eens vier bij. De stand op dat moment was dus 2647. In de 33e beurt, bij de stand 5128 bracht Ceulemans het publiek in extase door een serie van 8 caramboles te scoren. De hoogste van het toernooi tot nu toe. In de laatste beurt, de 34e, maakte de Belg de ontbrekende carambole er bij. Hij besloot de eerste dag van de 's avonds zeer spectaculair verlopen titelstrijd met het hoogste gemiddelde: 1.714. De Braziliaanse Maria Bueno, die vorig jaar haar titel niet kon verdedigen, zal dit jaar weer deelnemen aan het Wimble- don-toernooi. Dit is verklaard door kol. Duncan MacCauley, de organisator van Wimbledon. Hij zei voorts dat hij verleden week officieel uit Australië had vernomen dat ook de Australische Margaret Smith komt. Margaret wie het toernooi niet wil missen nadat zij verleden jaar zo dicht bij de titel is geweest. Maar met alle respect voor Maria en Margaret, zie ik de titel naar de Amerikaanse Nancy Hichey gaan, aldus MacCauley. Hij zei dat al bijna 100.000 pond was teruggestuurd naar mensen die vergeefs toegangsbewijzen voor Wimbledon hadden aangevraagd. Nadat de president van de C.E.B., (de Europese Federatie), dhr. G. Troffaeus, een begroetingswoord had laten horen, klonk het Wilhelmus. Wim Soeterboek, secretaris van het organisatiecomité besloot de „cérémo- nie-protocolaire" met het aanbieden van een geschenk voor de spelers en officials namens de Kaatsheuvelse lederindustrie. Om kwart over twee konden de arbi ters het beginsein geven voor de eerste twee partijen van de eerste ronde. Hen- nie de Ruyter kwam tegenover de Portu gees J. Pereira, terwijl aan de andere tafel Hei'man Popeyus de Spanjaard J. Fontova als tegenstander ontmoette. Ten slotte zegevierden onze beide landgeno ten, niet met groots spel, maar het wer den toch nuttige overwinningen, die bovendien het voordeel opleverden dat zij 's avonds in de tweede ronde vrijaf hadden. Een kwestie van roosterindeling. Hennie de Ruyter was aanvankelijk in het geheel niet op dreef, waardoor Portugees, die in het begin een kleine achterstand had, op de Waalwijker kon inlopen. In de 47e beurt waren zij zelfs op gelijke voet (.27-27). Na een uur wa ren ze al aan 52 beurten toe, met de cijfers: De Ruyter 32—Pereira 27. De I voorsprong gaf Hennie niet meer prijs. I In de 64e beurt was de situatie 4639. Er mislukten nogal eens stoten, waardoor I moeizaam het slot werd bereikt. Na 79 beurten kon De Ruyter de gelukwens in ontvangst nemen. De 60 caramboles wa L ren toen, wat hem betreft, vol, Pereira I had er 49 gescoord. I Aan het andere biljart prima tafels I iu ru"^e aangename entourage ge I Sr iging het al even stroef. Her- I r*an p°Peyus had in de Spanjaard Fon- I I® een tegenstander waarmee het op- I 5,,!?* Was en bleef. In het begin van dit EemirMUude m"en h°Pen °P een mooi H. iot van onze tweede landgenoot. beurten had hij 19 caramboles verzameld, maar daarna werd de kwali- Hennie de Ruyter aan stoot in zijn partij tegen Pereira. teit minder. In de 43 beurt was de stand 21-32 in het voordeel van Popeyus, in de 60e was de stand 31—45. Fontova bleef dus goed volgen, maar evenmin als de Ruyter aan Pereira nog kans had gege ven om bij te komen, deed Popeyus dat met Fontova. Na 74 beurten was ook deze partij beëindigd. De korte gedron gen Spanjaard had 15 caramboles tekort op Popeyus, die riu en dan.opvallende vooral droge, harde stoten had" ge produceerd. Met zijn moyenne was het echter evenmin daverend; gesteld als van de Waalwijkse nationale kampioen. Dingen die meestal bij het begin van een dergelijk belangrijk toernooi plegen voor te vallen. De tweede serie middagpartijen werd rond half vijf voortgezet, t.w. tussen de Duitser Tiedtke en de Zwitser Blanc, enerzijds, en de Fransman Hanoun con tra de Deen Christensen aan de andere tafel. Ook nu werd van de toeschouwers echt geduld gevraagd. Tiedtke won na 79 beurten met de cijfers 4560. Hij liet weliswaar een paar series van vijf vlug gespeeld noteren, doch de Zwitser Blanc, de langzaam-secure, bood hardnekkig tegenstand, al heeft hij hem dan nimmer ernstig kunnen bedrei gen. Langduriger nog was de andere partij Aanvankelijk kon men vermoeden dat de Deen Christensen' tegen de Fransman Hanoun zou gaan winnen, maar Hanoun kreeg tegen het einde meer zelfvertrou wen. Dit bezorgde hem uiteindelijk wel iswaar niet de overwinning, al was hij het eerst uitgespeeld. De Deen had toen slechts één punt achterstand. Hij werkte die weg door de slotstoot te benutten, zodat remise (60-60) het uiteindelijk nog spannend geworden duel tot resultaat had. Poule A: De Ruyter (Ned.) 60 79 5 0.759 Pereira (Port.) 49 79 4 0.620 Poule B.: Fontova (Spanje) 45 74 6 0.608 Popeyus (Ned.) 60 74 6 0.810 Poule A: Hanoun (Fr.) 60 97 5 0.618 Christensen (Den.) 60 97 4 0.618 Poule B.: Blanc (Zwitserl.) 45 79 5 0.569 Tiedtke (W.-Dld.) 60 79 5 0.759 Poula A: Hanoun 60 73 4 0.821 Pereira 45 73 6 0.616 Poule B.: Fontova 25 44 5 0.568 Tiedtke 60 44 6 1.363 Moeizaam werden de nog nodige ca ramboles bij elkaar gespeeld. Hanoun liep verder uit, maar de Portugees bleef moedig doorgaan. In de 72ste beurt was de stand 5845, en toen maakte de Fransman er een eind aan: 60-45. De laatste avondpartijen van de twee de ronde brachten aan de eerste tafel de Zwitser Blanc en de Belg Ceulemans (24 jaar) tegenover elkaar. Aan het andere biljart was titelhouder Scherz, een Oos tenrijker, de tegenstander van de Deen Christensen. De klokken wezen ongeveer kwart over tien aan. Ceulemans, regel matig scorend, had na 13 beurten 20 caramboles op zijn naam staan, tegen Blanc 8. Meer gelijk op ging het duel tussen Scherz en Christensen. Daar was de situatie na 31 beurten: Scherz 31- Christensen 28. Scherz bleef doorgaan met caramboles te verzamelen, en daar waren juweeltjes onder. Christensen kon tegen dit zelfverzekerde accurate spel van de Oostenrijker niet op In de 38e beurt van de stand 4633. Op tafel no. 1 had op dat moment Ceulemans in twintig beurten 28 treffers laten noteren. Blanc keek toen tegen 12 caramboles aan. - - Deze vraag in de partij Scherz-Chris- tensen domineerde: zal de Oostenrijker tot eenzelfde of minder aantal beurten komen dan Tiedtke. In de 42e beurt toen de stand 5233 was kon Scherz nog ge lijk met Tiedtke eindigen, maar dan moest hij in de 43e beurt 8 caramboles maken. Dit lukte niet want die 43e beurt werd een poedel, waarop de Deen terug kwam tot 45. In de 53e beurt maakte Scherz er een eind aan. De partij luidde toen als volgt: 60-47. wncA e Antwerpse premie heeft simr,„ ?8avond gezorgd voor een nieuw erot. r?cord- firma loofde zo'n «Iers uit- dat de baanbestuur- één mi °- cen koppelwedstrijd over fanta.ii. tc eehrijven. Het werd een 54.501) recordrace. Er werden de irin d ofge'egd door het winnen- De ,Usci;l'''PfenningerArnold, sprint hl 'njd werd overigens in de snelle ,lst' Klaus Bugdahl had zijn geven Wenninger de opdracht ge- te non?6 e:adsprint voor zijn rekening in d. ,.?"j P? supersnelle Zwitser, die ziin -id was gespaard, vervulde rin2 P1' s'ipt- Hij won met een ge en va„ï van ziin landgenoot Plattner r. heverevns. Ploeg Stolker-Rentmeester-de Hoo De ELS. tWee ronden gereden, evenals taz 7« 1? van Geneugden-van Est-Plan- af wi kwamen er nog betrekkelijk goed speelden n te^Ps van Den°y-tte ver- ker 7 3 van Verachtert 6, van Debak- V™ van Peeters zelfs 9 ronden. L c koppelwedstrijd hadden de spectaculair hat® Sezorgd voor een bercen achter de dernies. Rik van Steen- hebben A? 'ia 3°"500 meter afgelegd te derrie 'r.T werd tweede, Arenhouts den i MSel Stolker P- Jan Plantaz drie, durf s was woensdagavond om elf Nedertanrf Post—Plattner (België- 2 u,ltserland) 540 Punten. (Duitsi=^i v Pfenninger Arnold 3 v® e, W!tserland-Australië) 512 p. (Belgie.Rp}pfa'rier^en SevereynsLykke, °P1 ronde enemarken> 509 Punten' Itaiiö-BeW^snf'"""0.6 Paepe (Italië" OP 3 ronden: PUnten' Bn7ié°lrankr(j7)Pr32sSt_Rtaynal (België_ Hpt rimn i ri d28 punten, was achtste ~®t^?0*st°llter-Rentmeester fn 147 nuntmv ir ronden achterstand die met de RÏ)!7^ van Est- plantaz, waren negende on iT Ge"euSden rijden. Punten. p 1 ronden en met 137 KLAUS BUGDAHL ook in deze zesdaagse een hoofdrol Ajax heeft zich woensdagavond ge plaatst voor de finale van de intertoto- competitie 1961-1962 door in het Olym pisch stadion te Amsterdam voor 12.000 toeschouwers met 5-1 te winnen van Slo- van Bratislava (Tsj.-SIov.). De ruststand van deze door de Westduitser I. Malka geleide ontmoeting was 1-1. Het score verloop was als volgt: 14 min. Venglos 0-1, 45 min. Prins 1-1, rust, 72 min. Prins 2-1, 72 min. Feldmann 3-1, 82 min. Prins 4-1, 88 min. Feldmann 5-1. Helmut Rahn, oud-speler van het Westduitse elftal en momenteel uitko mend voor de Nederlandse eredivisieclub SC Enschede, is woensdag te Essen ver oordeeld tot vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 300 mark wegens het rijden onder invloed en het overschrijden van de maximum snelheid. Reeds eerder was Rahn voor dezelfde feiten veroordeeld. De Duitser werd op 7 juli van het vorig jaar door de politie aangehouden, aangezien hij met veel te grote snelheid reed. Omdat het wachten op de arts, die hem in het politiebureau een bloedproef zou afnemen, te lang duur de, was hij naar buiten gelopen en had daarna in een café drie borrels en drie glazen bier gedronken. Vervolgens was Rahn per taxi teruggekeerd naar het politiebureau, waar drie agenten hem tijdens het afnemen van de bloedproef in bedwang moesten houden. Het alcohol percentage in zijn bloed bleek tussen 1,7 en .1,9 promille te liggen. MARIA BUENO weer present De voetbalclub Accrington Stanley uit de Engelse vierde divisie, behorend tot de oprichters van de football league in 1888, is ter ziele. Officieel is bekend ge maakt dat een streep is gehaald door alle competitiewedstrijden die de club nog moest spelen. Gisterenavond is op een bijeenkomst van crediteuren en directeuren onthuld dat de club passiva heeft tot een bedrag van 60.000 pond en dat aan activa niets anders aanwezig is dan een stuk grond van ruim twee hectare. De verdwijning van Accrington betekent dat alle wed strijd-resultaten van de club in dit sei zoen zullen worden geschrapt. De club moest worden opgeheven wegens gebrek aan belangstelling van het publiek. Dit seizoen verschenen bij de thuiswedstrij den minder dan 2000 toeschouwers per wedstrijd. Het publiek werd weggezogen door de „buren" Burnley en Blackburn uit de eerste divisie. Clubsecretaris Jack Wigglesworth, die deze functie al sedert 1933 bekleedde, heeft toegelicht: „De vijf directeuren hebben de salarissen al maan denlang uit hun eigen zak betaald. Uiter aard kunnen zij daar niet altijd mee door gaan". Wat er met de spelers, wier contract tot eind juni loopt, zal gebeuren is nog niet bekend. Cliff Lloyd, de secretaris van de vereniging van beroepsvoetbal lers, heeft verklaard: „Wat kunnen we zeggen? Natuurlijk zullen we er op toe zien dat voor de spelers wordt gezorgd, maar het is werkelijk een zaak voor de club of de league". Dat het met de club is afgelopen, werd de spelers verteld toen zij op de training verschenen. Het team van Jong Oranje, het Ne derlandse voetbalelftal samengesteld uit spelers beneden 23 jaar, heeft woens dagavond op het Vitesseterrein in Arn hem met 2-—0 gewonnen van de Luxem burgse A-ploeg. By de rust was de stand nog gelijk: 0—-0. De doelpunten werden gescoord door rechtsbinnen Theunissen (DOS) en links binnen Senders (Willem II). In het veld was de Luxemburgse A- ploeg nauwelijks zwakker. Routiniers als doelman Steffen, rechtsback Bren ner, stopper Brosius en linkshalf Kon- er tezamen goed voor 130 interlands hadden weinig ontzag voor de Neder landse aanvallers. Vooral de rechter vleugel, gevormd door Theunissen en Lefering, bracht de verdediging van het groot-hertogdom nauwelijks in moeilijk heden. Het gevaar moest vrijwel uitslui tend komen van links, waar Bergholte en Sendèrk vöor 'knappe cohibinatiès zorgden, waarin zij steeds middenvoor Visschers een werkzaam aandeel gaven. Het drietal vond echter een voortref felijke Brenner en een doelmatig spe lende Brosius tegenover zich. zodat de veelal knap opgezette aanvallen iedere keer weer onderbroken werden. De Luxemburgse aanval had het al evenmin gemakkelijk. De lange Villerius speelde een prachtige rechtshalfpartij en ook linksback Petterson beheerste de strijd volkomen. Piet de Groot daaren tegen had het op rechts bijzonder moei lijk. Nicky Hoffmann was veel te snel voor de GVAV'er, die keer op keer ge passeerd werd en daarna zonder veel overtuiging verder speelde. Veel verder dan een gerichte kogel van Theunissen kwam Jong Oranje voor de rust niet. De verdedigingen beheers ten de strijd volkomen. Maar na de hervatting nadat rechts buiten Winandy zijn schot op de paal van het Nederlandse doel had zien af ketsen kwamen de doelpunten dan toch. Opvallend snel nog wel. Beide ma len was een verdedigingsfout de voor naamste oorzaak van de treffer. Zoals gezegd, Theunissen opende in de achtste minuut de score, daartoe in staat gesteld door een pass van Lefe ring. Linksback Jean Hoffmann „miste de. bal jammerlijk, waarna de ex-Vitesse- speler zijn supporters verraste met een keihard "schot, dat zelfs de bekwame doelman Steffen te machtig was (10). Zeven minuten later werd de strijd be slist. Onverwachts kreeg Senders de bal voor de voeten en zijn schot van amper tien meter afstand afgevuurd was te goed gericht om Steffen ook maar een reële kans te geven (2—0). „Gedurende drie jaar mag u geen competitie- of bekerwedstrijden op een voetbalveld in Nederland meer bezoeken", heeft de politierechter in Haarlem woensdag gezegd tegen de 23-jarige typograaf G. N. S. en zijn 48-jarige vader, de havenwerker G. N. S. De politierechter legde deze bijko mende straf op naar aanleiding van het optreden van vader en zoon tij dens relletjes na afloop van de op 17 december in Haarlem gespeelde voet balwedstrijd in de vierde klasse van de KNVB tussen de clubs EHS en ETO. Voor hun gedrag bij deze wed strijd legde hij hun voorts een boete op van 150, subsidiair 20 dagen hechtenis en een voorwaardelijke straf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. De zoon was de speler van de Hoofddorpse club ETO en de vader verzorger. Geruime tijd had de Hoofd dorpse club met 2-1 voorgestaan, maar tenslotte had EHS de achterstand in een voorsprong van 3-2 omgezet. Een deel van het publiek was niet te vreden over de leiding van de wed strijd, maar de scheidsrechter kon de kleedkamers bereiken. Onder het pu bliek bevond zich ook de dochter van de havenwerker. De vader dacht dat zij geslagen werd en mengde zich in het gevecht, waarbij hij de Haarlemse grensrech ter een klap in het gezicht gaf. Met een kaakfractuur moest de grensrech ter naar het ziekenhuis worden ver voerd. De zoon wilde zijn vader hel pen en gaf daarbij een Haarlemmer een klap in het gezicht die zo hard aankwam, dat deze met een hersen schudding naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Jean Leuillot, de organisator van ParijsNice, weet elk jaar een uitste kend rennersveld op de been te bren gen. Het heeft hem dit jaar overigens meer moeite gekost dan ooit tevoren. De renners, die aan de Zesdaagse van Antwerp'en deelnamen, konden aanvan kelijk door de Parijzenaar niet worden gecontracteerd. Parijs—Nice begon op een tijdstip, dat de Antwerpse Zesdaag se eindigde. Leuillot zwichtte echter, want. Als een van de grote favorieten voor deze grote voorjaarsetappewedstrijd start opnieuw Rik van Looij. Rik II, die reeds een opmerke lijke Ronde van Sardinië heeft gereden en die opnieuw in supervorm schijnt te zijn. wordt vergezeld door zijn voornaamste Faéma-lui- tenants. Willy Schroeders en John van Tonger- 100 zullen met Armand Desmet opnieuw hun best doen om hun baas aan een zo hoog mo gelijke klassering te helpen. Doordat deze wed strijd enkele tijdritten-per-ploeg rijk is, maken de Faema's de beste kansen om de gehele buit opnieuw binnen te halen. De sterkste concur rentie zal komen van de Franse groeperingen Helye«tt, Gitane en Pelforth, terwijl er even eens wel iets valt te vrezen van de Italiaanse club der musketiers. Het etappeschema ziet er als volgt uit. 9 maart: 1ste etappe: Parijs-Cosne 213 km. 10 maart: 2de etappe: 1ste halve etappe: Pouilly-Chateau-Chinon 89 km, 2de halve etap pe: Chateau-Chinon-Montceau-les-Mines 86 km. 4 3de etaPPe, circuit de l'Etang-du- km) .tijdrit per ploeg, vervolgens 30 ronden ,™scs\s Moneeau-les-Mines: twee ronden (5.3 (79.5 km) m lijn. 12 maart: 4de etappe: Montceau-les-Mines-St. Etienne 197 km. 13 maart: 5de etappe, individuele tijdrit over 10 km te Saint-Etienne: Saint-Etienne-Romans- sur llsere over Bourg-Argental, Sarras en St. Vallier. 14 maart: 6de etappe: Romans-Avignon 187 km ,..J.5.maart: 7de etappe: Avignon-Vergèze 43 km tijdrit per ploeg Vergèze-Manosque 174 km. 101 i maart: 8e etappe: Manosque-La Clotat. 136 km. 17 maart: 9de etappe: La Ciotat-Nice 234 km. Het Nederlandse jeugdteam de de ploegen van Nederland en Luxem burg (1618 jaar) speelden een voor- wedstrijd, De wedstrijd eindigde in een bijzonder gemakkelijke 60 zege voor het oranjeteam. Na 13 minuten leidde Nederland al met 40. Dat die stand tot de rust geen wijziging meer onder ging was in eerste instantie niet te dan ken aan het betere tegenspel van de ploeg uit het groothertogdom, maar weer aan de manier waarop de Neder landers met de kansen omsprongen. Vijf, zesmaal ontkwam het Luxemburgse doel op bijna mysterieuze wijze aan doorbo ring. Steeds weer schiep de voortreffe lijk combinerende voorhoede van oran je kansen, maar zelfs in de meest ideale posities zagen de oranje-juniores voor de rust geen kans meer doelman Heiderscheid, die wel erg weinig gevoel voor positiespel had, te passeren. De jeugd speelde een prima wedstrijd op het Vitesseterrein, doch het zou ver keerd zijn daaraan een erg diepgaande conclusie te verbinden, daarvoor was Luxemburg nu eenmaal te zwak. Zo zwak zelfs, dat doelman van Doesburg pas in de 28e minuut van de tweede helft het eerste gevaarlijke schot te ver werken kreeg. In de laatste fase kwa men de Luxemburgers nog even op zet ten, doch bijzonder gevaarlijk konden zij niet worden. Voor de doelpunten zorgden van der Vall (3e min.), Klumkens (6e), Giesen (10e), Dormans (13e), van der Vall (48e) en Giesen (74e). Twee machinisten, de een woon achtig in Salford (Lancashire) en de andere in Glasgow, die evenals honderden andere collega's een dag staakten, hebben hun eis om meer loon en minder werkuren laten va ren. De reden daarvan is heel sim pel. Beide machinisten wonnen elk 60.000 pond in de voetbalpool. Frank Thornhill uit Salford was evenals zijn Schotse collega James Ferguson thuis, toen men de cheque kwam aanreiken. De 65-jarige Thornhill vulde zijn formulier zorgvuldig en na veel bestuderingen, in, maar had on danks dat in 30 jaren er nog geen penny mee verdiend. Daarom be sloot hij het de vorige week maar eens anders te doen en het zonder meer in te vullen. „Voor de eerste keer in mijn le ven, vulde ik mijn formulier in, zonder er bij na te denkenzet Thornhill, „en ik won Geen enkele deelnemer aan de «port- toto van zondag blykt zich te hebben ge meld voor de hoofdprijs van 244.715,56. Dit bedrag wordt daarom samengevoegd by de reeds beschikbare 133.481,21 voor de negen gegadigden, die 12 uitsla gen goed hadden voorspeld. Deze negen deelnemers zullen nu elk een bedrag ont vangen van netto 35.718,53. De extra- prijs voor de gelijke spelen, ditmaal ver meerderd met de niet uitgekeerde pry6 van veertien dagen geleden, bedraagt 106.688,60. Zij zal worden verdeeld over 2669 inzendingen, zodat elke deelnemer een bedrag zal ontvangen van 39,50. CEES VAN ESPEN uit Arnhem is ook opgenomen in de Caballero- ploeg. De Arnhemmer zal dus de amateursrangen verlaten, waarin hij vooral in 1961 zoveel succes had. O WIM VAN BEEK uit Wilnis was na de Ronde van Midden-Zeeland de gelukkigste man die in Goes rondliep. Een van zijn renners was toen overwinnaar geworden. Gesterkt door dit succes heeft Wim besloten om in 1962 met een volledige ploeg uit te komen. De gecontracteerde renners van de ploeg „Dextro Energen" zijn: Gerrit Wesseling, Bert Boom, Mik Snijder, Jan Fransen, Ko Zomer, Jan Boog, Henny Schouten, Jurrie Dokter en amateur-stayer Henk Buis, die het op de weg gaat pro beren. O JOS WOUTERS van „Capelux" wees reeds vier man aan voor Olympia's Tour. Ad van Haren (Zuidland), Jo van de Wetering (Heesch), Ad Russens en Leo van Steenbergen ('s-Hertogenbosch). De oud-professional Leo van den Brand zal als mecaniciën meegaan en Mari Voets uit Drunen is aan gezocht als soigneur. O MARTIN VAN DER LEE uit Drunen is na een jaar afwezigheid weer volop in training. Hij heeft de afstand reeds opgevoerd tot 100 km. Zijn conditie is prima. O GERRIT HAIRW ASSERS (Den Dungen), Wim van Heijst (Haar steeg), Koen Plieger (Lexmond), Piet v. Rijsbergen (Tilburg), Piet Snöeys (Breda), Piet Vesseur (Til burg) en Theo van der Wiel (Til burg) zullen in 1962 de kleuren van Peerless dragen. Theo van der Wiel zal tevens als ploegleider fungeren. O JAN HUGENS een der mannen die door de terugtrekking uit de competitie van Locomotief, zonder contract zit, heeft zijn profvergun ning lijlings omgeruid voor een li centie als onafhankelijke. Chelsea heeft de 21-jarige halfspeler Den Sorrell overgenomen van Leyton Orient, naar verluidt voor 10.000 pond. Sorrell had om overschrijving verzocht omdat hij al een aantal malen niet was opgesteld in het eerste elftal van het in de tweede divisie spelende Leyton Orient. GOES, 7 maart Groenten per kg: spruiten afw. 75, witlof Al 105-117 A2 96- 113 B2 81 afw. 72-91 stek 47, prei Al 131-150, veldsla 330, r.kool 32-40, boeren kool 76, stek 16-20, w.kool 33-34, peen 27-28 afw. 7, uien 42-45 stek 8-30 afw. 30-44, aardapp. 13 afw. 8, knolseld. 16. 's-HERTOGENBOSCH 7 maart. Aan voer 5665 stuks. 1979 runderen, 561 gras- kalveren,' 1211 vette kalveren, 933 nuch tere kalveren, 165 schapen, 20 lammeren. 15 geiten, 691 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 640-1250, guste koeien 610-975, graskalveren 270- 425, kalfvaarzen 830-1210, klamvaarzen 700-900, guiste vaarzen 635-850, pinken 450-650, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 65-170, weideschapen 60-100, drachtige ooien 100-145, slachtrunderen extra kw. 3,35-3,50, idem le kw, 3,15-3,30, idem 2e kwal. 2,80-3,00, idem 3e kwal. 2,60-2,75, vette stieren 3.10-3,35, worst koeien 2,35-2,55, vette kalveren le kw. 2,35-2,50, idem 2e kw. 2,20-2,35, idem 3e kw. 1.85-2,10, nuchtere slachtkalveren 1,20-1,45, vette schapen 100-135. Overzicht: melk- en kalfkoeien aan voer als vorige week, handel rustig, prij zen op gelijk niveau: guste koeien aan voer ruim, handel kalm, prijzen gehand haafd; jongvee aanvoer ruim, handel flauw, prijshoudend; vette kalveren aan voer groot, handel slecht, prijzen lager; nucht. sl.kalveren aanvoer groot, handel trager, prijzen minder vast; schapen en lammeren aanvoer kleiner, hand. lui, prij zen duur; slachtvee aanvoer redelijk,han del vast, prijzen vast. KAPELLE, 7 maart 1962. Golden Delicious I 80-85 8691. 75-80 89—95 70-75 87—94, 65-70 80—85, 60-65 68—73, II 80-85 82—88, 75-80 82—91, 70-75 82—89, 65-70 70—81, 60-65 60—72, lid 52—56 grof 68—74, fijn 39—60, Jonathan I 80-85 67, 75-80 73—75, 70-75 76—79. 65-70 68— 71, 60-65 63, II 80-85 59—68, 75-80 65—73, 70-75 65—74, 65-70 61—66, 60-65 53—59, lid 40—51, grof 52—70, fijn 35—52, Goud- reinette I 85-95 80—83, 75-85 84 70-75 77, 65-70 71, II 75-85 70, 65-75 70—71, grof 65—70. Winston II 60-65 75—78, 55-60 52— 64, grof 5458, fijn 43—44. Zoete Erm- gaard grof 71, fijn 59—68. Pomme d'Oran- je II 65-75 81, St. Reroy I 75-85 61, I 65-75 63, grof 57. Gieser Wildeman grof 78. Conference grof 46, fijn 4147, kroet 19. Kleipeer fijn 46—47, grof 61. Kroetappe- len 34. Appelen rotvlek 1336. Verpakt fruit: Winston I 70-75 117—120, 65-70 108 60-65 84. Aardappelen I 14, afw, 3,5. Groenten: prei 95, rode kool 24—34, uien I 64, II 4455, stek 1529, boerenkool 1317, koolrapen 19. MIDDELBURG, 6 maart. Appelen: Gol den Delicious II 7580 .98, 7075 72-96, 65-70 67-85, 60-65 58-75, III grof 57-81, Goudreinette III grof 61-72. Peren: St.- Remy II 75-85 61-64, 65-75 64-66, III grof 60-63. Groenten: Glassla I 22-25, idem Cl 17, glas-veldsla 157-384, rodekool 38-40, savooiekool 51-68, boerenkool 41-73, prei 92-186, witlof 84-119, spruiten ongesch. 82-134. idem geschoond 161-189, uien 61- 71, breekpeen 41-44. TERNEUZEN, 7 maart R.kool 46-49, br.peen 2 25-37, prei A2 132-163 B2 120- 147, knolseld. C 35-40, spruiten A2 102- 120 afw. 85 gesch. 141-157. uien 1 49, 2 40-45, afw. 30-38. witlof A 117-126 A2 96- 123 B 101-119 B2 90-122 afw. 47-99; appe len, jonathan 1 80 74—78, 75 74—77, 70 76—78, 65 70—77, 60 60—65, 2 75 63—70, 70 65-71, 65 60—66. 60 56—60, 2d 47—52, 3 grof 59—61. 3 fijn 51—53, kr. 44—48: gold, delicious 1 85 82—83, 80 8788, 75 94, 70 93—94, 65 80, 60 63—64, 2 85 79—80, 80 82—83 75 84—85, 70 80—83, 65 66—68, 3 grof 60—64 3 fijn 44—56, kr. 55; winterbanana 3 grof 5455, 3 fijn 46; peren, b. alex lucas 2 75-85 4445, 65-75 4142, 3 grof 50, 3 fijn 30; conference 3 fijn 58. Konstanz 290 1), Rheinfelden 224 I41, Ottenheim 313 14), Straatsburg 260 f191, Maxau 469 (—13), Plochingen 202 44). Mannheim 363 25), Stein- bach 213 (+33), Mainz 356 (+48), Bingen 264 (+41), Kaub 275 51), Trier 259 30), Koblenz 277 (+35), Keulen 237 17), Ruhrort 416 (—8), Lobith 1047 (—10), Nijmegen 835 (—6). Arnhem 853 (—9), Eefde IJssel 394 (—8), Deventer 292 (—8), Monsin 5545 (—5), Visé 5019 (—15), Borgharen 4009 (—9). Belfeld 1192 6), Grave beneden de sluis ,513 1—4).

de Stem | 1962 | | pagina 11