LEN RIEK NV. ..Nieuwspoort" geopend ALFABET KNIPPERBOL Nw.-Guinea-raad woest op Robert Kennedy Ongehoorzaam Jantje De wind Stottermop Brievenbus Haagse straatrover krijgt 2,5 jaar Veilig verkeer RAADSELS 19 ct 11 ct 16 ct 9ct 23 ct 18 ct 16 ct 12 ct 19 ct 20ct 15 ct Wet ing wel bij.... e Ontmoeting Glenn-Titov? Amerikanen met vóór 1968 op de maan en handen ruw? CPUROL f 1.000.000 schade door felle brand Dubbele straf wegens fraude Geen pokken in Weert NA VERKLARING VOOR T.V. JIij moest zich schamen F Voedseltekort in China duurt voort Nog eens carnaval HET PRINSJE eigenwijze SLOT VOLGT rd, vette kalveren: iets min- bij afloop en lager, enkele pri- i not., graskalveren: als vorige >ef en onveranderd, nuchte>< 'link, stug en wat lager; slacht- lewoon, flauw en niet gehec :hapen en lammeren: groter iets gedrukt, kalf- en melk iwoon, kalm en prijshoudend in: tamelijk, redelijk en ongr aarzen en pinken: matig, lu niet hoger. zegels I zegels I zegels! i*. pzegelsl et 13 geldzegels 0% DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 MAART 1962 taaiindustrie werk- ienst ERDRAAIERS S LOOS-SLIJPERS IERS DERS het basisloon! ol 18.00 uur, !.00 uur (Van onze Haagse redacteur) Te lang ontbeerd, maar er eindelijk toch gekomen. Dat kan gezegd worden over de nieuwste aanwinst van de Neder landse publiciteitswereld: het perscen trum „Nieuwspoort" te Den Haag, dat door minister Cals (O-. K. en W.) onder de ogen van enkele honderden genodig den werd geopend, en wel door het eer ste uitgaande bericht op de telex te zetten. Dat bericht hield een gelukwens namens de Nederlandse regering in. De voorzitter van de stichting pers centrum Nieuwspoort, de heer N. Cra mer, sprak de hoop uit, dat Nieuwspoort inderdaad dat trefpunt voor binnen- en Het is mogelijk, dat de eerste Ameri kaanse ruimtevaarder, John Glennn, in de toekomst zijn Russische collega, Titov, zal ontmoeten, doch op voorwaarde, dat er een oprechte uitwisseling van gege vens plaatsvindt. Dit heeft de leider van het Amerikaanse bureau voor de ruimte vaart, James Webb, op een persconfe rentie in Washington meegedeeld. Volgens Webb is kandidaat-ruimte vaarder Slayton aangewezen om binnen twee tot drie maanden na de vlucht van Glenn de volgende ruimtevlucht te ma ken, waarbij hij driemaal een baan om de aardbol zal beschrijven. Met gelijke tussenpozen zullen daarna twee andere ruimtevaarders eenzelfde reis maken. Webb hoopt, dat het mogelijk zal zijn om voor het einde van dit jaar een be mande ruimtecabine in 25 uur achttien omwentelingen om de aarde te laten maken. De volgende etappe in de ruimtege schiedenis is de lancering van een ruimte raket, waarin zich twee astronauten zul len bevinden. Ook deze cabine zal enkele banen om de aarde beschrijven. Het Apollo-project, volgens hetwelk een be mande ruimteraket naar de maan zal worden afgeschoten, zou op zijn vroegst in 1968 verwezenlijkt kunnen worden, aldus dr. Webb. buitenlandse journalisten en hun relaties zou worden, waaraan in Nederland en met name in Den Haag al zo lang een grote behoefte bestaat. De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Kortenhorst, greep deze gebeurtenis aan om te gewagen van de „uitmuntende verstandhouding tussen de Nederlandse journalistiek en de volksvertegenwoor- diging". Minister Cals („tegen alle richtlijnen in is voor deze plechtigheid toch de Rid derzaal ter beschikking gesteld") be lichtte in een geestig speechje de cultu rele taak van de krant. Na dit officiële gebeuren kwamen vele Twee jaar en 6 maanden gevangenis straf met aftrek van' 't voorarrest heeft de rechtbank in Den Haag gisterochtend opgelegd aan de 23-jarige schilder J.H. B. uit Den Haag, die zich ruim 2 jaar lang aan straatroof in Den Haag heeft schuldig gerrjaakt. De eis tegen hem was 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Van september 1959 tot oktober 1961 trok hij er 's avonds geregeld met zijn snelbrommer op uit, soms alleen, soms met anderen. Op stille buitenwegen reed hij rake lings langs fietsende meisjes en vrouwen en griste dan hun handtassen van het stuur of van de bagagedrager. Tegenover de politie en de rechter commissaris heeft verdachte verklaard dat hij bij tachtig gevallen van straat roof betrokken is geweest. Volgens de raming van de politie komen echter honderd veertig gevallen van straatroof op rekening van deze verdachte. aanwezigen, w.o. ook minister-president de Quay, staatssecretaris Scholten (O. K.J en W.) en staatssecretaris Schmelzer (Al gemene Zaken), in het nieuwe centrum een kijkje nemen. De voorzitter van de Nederlandse Sport-1 Federatie, jhr. mr. A. Feyt, heeft mede-1 gedeeld, dat een bedrag van 10.000,- uit de sporttotogclden 1962 aan het be-1 stuur van de stichting zal worden uit gekeerd om een sportieve recreatie mo-1 gelijk te maken. Op de foto ziet men rechts minister I Cals en links dr. L. Kortenhorst. In het midden (nauwelijks zichtbaar) de presi dent-curator van de Stichting Nieuws poort. (Advertentie) HET STAAT DEZE WEEK IN (Advertentie) Rond half 9 gisterochtend is brand ontstaan in een uit 1738 daterend ge bouw, aan de Stationsstraat in Nuth. Het gebouw was sedert 1953 als opslag plaats in gebruik bij een grote inkoop centrale van levensmiddelen. Het vuur is ontstaan door oververhitting van een oliekachel. Het personeel trachtte met een schuimblusser het vuur te doven, niaar de brand breidde zich snel uit. De brandweerkorpsen van Nuth, Heerlen en Hoensbroek moest worden gealarmeerd Met groot materieel bestreden deze het vuur. Vorige week vrijdag nog was een voorraad van tienduizend kilogram bo ter m het magazijn opgeslagen. Samen biet een voorraad vet deed deze een brede stroom van kokend vet ontstaan, aie naar buiten vloeide over het wegdek. Hij de brand, die voor ongeveer een biujoen gulden aan schade heeft aange richt, is de hele voorraad levensmiddelen verloren gegaan. Het bedrijf is tegen brandschade verzekerd. De 32-ajrige kantoorbediende K. B. uit Amsterdam is gisterochtend door de rechtbank in Amsterdam wegens meer malen gepleegde verduistering veroor deeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden zonder aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Tevens zal de kan toorbediende zich onder toezicht van de reclassering moeten stellen. De man had een reeks verduisteringen gepleegd ten nadele van 'n financierings maatschappij uit Deventer. Zijn salaris liet hem niet toe zich in zijn „niets ont ziende jacht op statussymbolen", zoals de officier van justitie het noemde, te kunnen uitleven, om welke reden hij als employé van de n. v. „The Ocean" zesmaal geld verduisterde, dat bestemd was voor cliënten v. de Deventer finan cieringsmaatschappij, en bovendien nog 13.000 gulden ten nadele van zijn werk gever. De officier van justitie eiste veertien dagen geleden tegen B. een gevangenis straf van anderhalf jaar met aftrek. Gisterochtend is komen vast te staan, dat het echtpaar uit Weert, waarvan werd verondersteld, dat het pokken zou heb ben, niet aan deze ziekte lijdende is. Jongstleden zondag werd het echtpaar ge- isoleerd en werden volledige quarantaine maatregelen getroffen. Uit het onmiddel lijk ingesteld onderzoek is nu komen vast te staan, dat hier van pokken geen sprake is. De man was onlangs enige tijd in Duitsland geweest. Acht leden van de Nieuw-Gui- nearaad, onder wie Bonay, de voor zitter van de Parna (Partai Nasio- nal), hebben een telegram aan president Kennedy gezonden. De tekst van het telegram, in het En gels verzonden, luidt: „Wij protesteren ten sterkste tegen de vernederende ver klaring van Robert Kennedy, afgelegd y.0,°t televisiecamera's, over de achter lijkheid van het Papoeavolk en het ge brek aan mensen met universitaire oplei- ding, waarmee hij Indonesië schijnt te willen adviseren de Papoea's uit te roeien zoals in het verleden andere volken bijna werden uitgeroeid, omdat zij geweren en vuurwater niet kenden. De Nederlanders noen alles om onze ontwikkeling te be vorderen. Analfabetisme is reeds kleiner dan in de meeste Aziatische landen, on der welke ook Indonesië. Wij hebben onze eigen volksvertegenwoordiging, vrije ver kiezingen en politieke partijen. Wij protesteren tegen elke vorm van willekeurige of dictatoriale behandeling. Wij willen zelf onze toekomst bepalen, zoals dat is vastgelegd in het handvest van de V.N. en zo gauw als wij ons in staat achten daartoe en ongeacht het aantal knappe koppen in ons land. Begrippen als onafhankelijkheid en de mocratie kunnen begrepen worden door gewone mensen, zelfs als zij nimmer de universiteit van Harvard hebben bezocht. Wij hebben het onvervreemdbaar recht tot deze zaken en wij vragen de hoger ontwikkelde democratische volken ons technisch bij te staan. Robert Kennedy moet zich schamen om te willen gokken met het lot van een achtergebleven volk om geen andere re den dan om een communistisch getinte dictator vriendelijk te stemmen". (Ondertekend): „De gewone leden van de Nieuw-Guinearaad: Markus Kasiepo (vice-voorzitter); Nicolaas Jouwe (tweede vice- voorzitter); Mevr. Tokoro Hanasbey; Herman Womsiwor; Eliezer Bonay; Th. Meset; Manasse Ramandey; Fredericus Poana. De ongelooflijke geschiedenis van de man, die zijn nek brak en dit jaar toch wereldkampioen skilopen is geworden. Een serie kleurenfoto's van het Carnaval in verschillende steden in Nederland. Kan V.V.V.de geel-zwarte club uit het stadje van plezier voetballen of niet Kleurenfoto van een elftal, dat dacht dat de trainer er niet op aan kwam. Een vrachtwagen van 174 meter 46 centimeter lengte met banden van drie meter hoogte. Het intieme leven van de enige onsterfelijke Nederlander: de man, die door velen als god wordt be schouwd, die nooit werkt, maar leeft met wijntje en trijntje. Eigen opnamen van Panorama. De Uilenspiegel van Istan- boel, die de Orient-expres, een universiteit, de brug over de Gouden Hoorn en de onder grondse van Istanboel wist te verkopen. Van zwarte legerschoenen tot hoela-rokjes. Meisje uit Litauen dat naar haar ouders in Amerika trok, prefe reert tenslotte een huwelijk achter het ijzeren gordijn. Aftellen in Cape Canaveral: close-ups van de biddende man die de start meebeleefde. Kleurenomslag van de wereldbe roemde apentekenaar Lawson Wood. Verder: tientallen foto's en teke ningen In zwart en kleuren. Span nende verhalen. Puzzels, Cartoons. Actualiteiten. zo boeiend is nu PANORAMA Losse nummers overal voor 45 ct. Stuur nog heden een briefkaart aan „Panorama-Haarlem" en abon neer u voor 35 ct. per week, U ont vangt dan de eerstvolgende twee nummers (honderd bladzijden ont spanning) gratis. Uitgewekene verklaart De Chinese Migpiloot, die met zijn toestel is uitgeweken naar Formosa, heeft gisteren te Taipei verklaard dat het voed seltekort in China voortduurt. Volgens Lioe Tsjeng Tswe stierven vele ouden van dagen door ondervoeding en zagen vele jongeren er mager en onder voed uit. Iedereen kreeg in China slechts een half ons vet en vier en een half pond rijst per maand. Als dit op was moest men zich met kruiden trachten te voeden, al dus Tsjeng. In het dorp bij de vliegbasis waar hij was gelegerd, waren vorige maand verscheidene oudere mannen door beri-beri om het leven gekomen. Het geluid van hanengekraai op For mosa verbaasde hem. „De boeren heb ben hun gehele veestapel geslacht toen enige jaren geleden het systeem der col lectieve boerderijen werd ingevoerd. In China zie je nu geen kippen meer". O, jongens wat een feest! De kleine Stem, is weer geweest! Alles is er te vinden wat mij inte- (resseert. Versje, raadseltjes en zo meer 't Leukste van deze keer, Wat 't verhaaltje onder aan de (bladzijde weer Maar de rest niet vergeten, 't Is gewoon om op te eten! Natuurlijk bedoel ik smullen In ons hoekje staat nooit iets van (nullen. Nu eindig ik met het besluit. Want ons versje is uit. Hier was een prachtige tekening bij Adriana Verbunt Terover 24 Alphen (N-Br) A is een aap die zit in een hok B is Bennie die krijgt met de stok C is Corrie die zit in de eerste klas. D is Dienie die heeft een kapotte jas. E is Ediet die staat in de hoek. F is Frans die leest een boek. G is Geit dat is een beest. H is Harmeien daar is een treinramp (geweest I is Ineke mijn nichtje. J is Jet die trekt een zuur gezichtje. K is Karei die speelt met een kat. L is Ludwina die neemt een bad. M is Marietje die zeemt een raam. N is Nico die vliegt met een raket (naar de maan. O is Opa die wordt al grijs. P is Piet die zingt als een sijs. Q is Quirinus de heilige. R is Rudie die verjaart op Allerhei- (ligen. S is Sonja een zangeres. T is Tienie die gaat op Franse les. U is Utrecht he' middelste puntje van (ons land. V is Victor die zit aan het strand. W is Willie die blaast op zijn trompet. X is de onbekende die haakt een (visnet. IJ is IJs dat blijft niet smaken. Z is de laatste letter om het af te (maken Ingrid Janssens Flattendijk 15 Absdale Sint Jansteen Hoera! hoera! het was carnaval En optocht was er overal Verkleed door alle straten. Ze zijn allen even gek die dag. En ik kan het ook niet laten. Myn zusje maakte een pak voor mij Van geel en groen, en dan er by, versierd met allerlei harten. Hier is myn fotc voor de krant. En al ben ik niet by de hand. Toch heb ik nu myn best gedaan, Dus kan ik met tekenen verder gaan. Ellie Ooijen Achterdek 9 Zevenbergen 12 jaar Ellie Ooyen Achterdyk 9, Zevenbergen. Het was 2 uur 's middags. Daar kwam een auto met buizen. Waarvoor zouden die dienen Dade lijk zul je het weten. Hij stopte voor het huis van Jansen. De meneer stapte uit en belde aart. Meneer Jansen deed open en zei „Dag meneer, u komt zeker de televisiemast zetten. Komt u maar binnen." De meneer zei, ,,Ja dat hebt u goed geraden, maar waar moet ik hem plaatsen V* Mijnheer Jansen zei toen „Kijkt u eens hier. Ik heb een plattegrond van het huis, kijk daar komt hij te staan." Zo gezegd, zo gedaan. Na een paar uurtjes was het klaar. Pietje kwam kijken en ging ook eens proberen. Hij trok en rukte uit alle macht. Hij schrok ervan toen hij een knop had uitgetrokken. „Die moet er weer in", dacht Pietje. Hij duwde de knop er weer in, maar o wee Hij duwde te hard en de televisie ging tegen de grond. Vader had de slag gehoord. Hij kwam de huiskamer binnen rennen. Hij zag natuurlijk de kapotte televisie. Woedend zei hij „Wat is hier ge beurd V' Pietje zei stotterend „Ik h-h-heb hem la-la-laten vallen." Vader keek heeJ erg boos. Toen ze later een nieuwe kregen, kwam hij er nooit meer aan. En toen gebeurde er ook niks meer. MARCEL LUYTEN, Eens liep ik op het zebrapad, daar midden in die drukke stad. Er liep ook een vrouwtje, ze was erg (oud. se keek niet uit en dat was fout. Carnaval was weer In het land. We dansten al maar hand in hand. We gingen springen, dansen, zingen Met een paar grote ringen Een maillot aan, een keukengordijn Kun je de zotste zijn. Mientje Sehnetjderberg Keeneweg 3, Zevenbergen Bij een voorrangsweg, waar ieder voorrang verlenen moet. Dat deden ze ook en dat was goed. Ik deed het na en het ging fijn; Ik moest feitelijk verkeersbrigadiertje zijn. Lotje de Bock Piet Avontuurstr. 61. Breda Jaantje Theuns Kerkdyk 53, Hooge Zwaluwe Het prinsje en zijn vriendje Die waren o zo stout, Ze snoepten van de taartjes Die waren amper koud. Moeder gaf ze op hun broek En zette .ze ieder in een hoek. Els Simons Haagweg 251 A Breda 11 jaar Elisabeth van Gestel Slingerweg 30, Breda Jantje woonde met zijn ouders in een huisje aan de rand van een groot bos. Daar speelde Jantje dikwijls in. Maar nooit niet ver hoor. Dat vond moe erg gevaarlijk. Dat was he4 ook. Maar ja, Jantje was ongehoorzaam en op een dag zei Jantje tot zichzelf: „ik doe het toch! Moe zegt wel dat het niet mag maar moeders zijn al tijd zo flauw. Altijd maar: dat is erg gevaarlijk of dan verdwaal je. Bah! Nee hoor; Ik doe het wel". En Jan naar het bos. Hij liep al dieper en dieper het bos in. Er stonden erg veel mooie bloemen. Jantje vond dat hij er voor moe veel moest meenemen. En Jantje begon te plukken, rode en ge le. Wel honderd! En daarginds. Alle maal oranje. Hij dacht ik zal nu maar eens naar huis gaan. Maar... welke kant moest hi5 op? Allerlei gedachten spookten door zijn hoofd. Hij begon om moe te roepen. Hij werd erg bang want.... het werd donker. Jantje be- con te huilen (want hij was pas ze ven jaar). Maar hij was erg moe en kreeg slaap. En ovc een kwartier sliep hij ai. De volgende morgen werd Jantje gewekt door een stem die uit riep: wat heb ik nou aan m'n baard hangen? Wie ben jij jochie?" „Jantje Jansen mijnheer" kwam het benepen uit de mond van Jantje. „Zo zo" zei de houthakker (het was een houthak ker moet je weten), hoe heten je ou ders"? „Pa en moe", antwoordde Jan „Dat bedoelenfin waar woon je en wat doe je hier? Ik eh.. ik, ik., wilde wel eens een beetje verder het bos in en ik woon op de heuvel aan het bos" „O! Jaja, :k ken je vader heel goed. Kom, dan zal ik je naar huis brengen" En zo kwam Jantje weer thuis. Maar nóóit meer is hij zó ver het bos ingegaan. Bart v. d. Bemd Pastoor Verbuurstraat 3 Rysbergen Bah, wat een weer vandaag, Iedereen heeft graag, Dat de wind weer liggen gaat, Want die snijdt als prikkeldraad! Het is nu zeker windkracht tien Ik heb het zeli gehoord, en ook gezien. De pannen vallen van de daken, Als ze maar geen ruiten raken!! Het is nu de tijd ervoor, tedere dag gaat het weer door. Kleed je maar goed aan, Dat je het kunt doorstaan- Marion Claas Oude Bogerd 11, Breda. Betsie Bink Veenstraat 6 A, Molenscho. Lenie Dorlo Jullanalaan 1, Prinsenbeek 1 Als ze vol is, zijt gij tevreden, Als ie leeg is zijt 6® niet tevreden. 2 Hoe ligt de kat in de zon? 3 Wanneer is de peper heet? 4 Met welke boog kan mer niet schie- (ten? 5 Wat staat er midden tn Parijs? S Welk kleed kan men niet aantrek- (ken? ■pooimajnt 9 'H "1t»l op s 'SooquaSaj naa i-uu t 'jSi| Sao; op do oz sin s 'uuru g 'Smnu op i Elly Boudeloodijk 10, Lamswaarde Welk kraantje is altijd nat? Welk schip kan niet varen? Welke koe vliegt in de lucht? Welke stoel kun je niet onder tafel (schuiven? 'lootsoppud 'qaoqaoq op 'qzaq op uv..\ diqos jaq 'snan Of Jollne en Arno Machlelsen Beekstraat 79, Prinsenbeek. Het is stil in de opslagruimte van de gemeentelijke opruimingsdienst in Amsterdam. In de grote loods staan meer dan honderd knipperbollen bij elkaar. Ze staan er stil zonder te knipogen. Hun oranje bollen zijn dof, zonder glans. Niet één bol durft iets te zeggen. Iedere bol heeft z'n eigen gedachten. Het is een verdrietige tijd geweest. In een week tijd zijn ze allemaal hierheen gebracht. Jarenlang heb ben ze in de stad gestaan op de drukste plaatsen. Duizenden mensen hebben dankbaar gebruik ge maakt van de hulp van elke knipperbol. Opeens kan een van de knipperbollen zijn gedachten niet langer voor zich houden. Het is de knipperbol die het dichtst bij de deur staat. „Waarom zegt hier niemand iets?" zo begint hij. „We staan hier nu al meer dan een week elkaar aan te kijken. Bah. Wat 'n saaie boel." In de hoek van de loods snikken twee knipperbollen. Ze hebben altijd samen in een drukke winkelstraat gestaan. „Met huilen schieten we niet veel op", zegt de knipperbol weer „We zijn te goed geweest. In plaats van dankbaarheid te krijgen, worden we gewoon opgeruimd. Maar we konden niets doen. Met drie mannen durfden ze ons wel aan te pakken. Eerst kon niemand ons mis sen en nu opeens kan iedereen zonder onze hulp. De mensen zijn me tegengevallen. Ik weet nog goed hoe ik eens een oude vrouw het leven gered heb Ze stak de straat over. Juist op dat ogenblik kwam er een auto aan. De bestuurder zag mij niet staan. Ik dachtOwee. dat gaat mis! Ik knipoogde een paar keer extra felen., ja hoor De bestuurder be greep me.... en stopte." Nu beginnen alle knipper bollen hun belevenissen te vertellen. Het is een vre- Wie wil corresponderen? Christian Impens, 14 jaar leerling van de R.K. Huishoudschool, adres Lan Poortstraat 16, IJzendijke zoekt een schrijf vriendinnetje Haar zusje ook. Dat is Marlies Im pens, 11 jaar, leerling van de R. K. Lagere school. Hetzelfde adres. Welke jongen van 12 jaar heeft ple zier om te schrijven aan Leo Verpa len, 12 jaar. Dorpsstraat 29, Ulven- hout? XXX Twee heren zaten tegenover el kaar. Ze hadden allebei zin in een praatje. De een was een stotteraar. De ander vroeg: „Zo meneer, en wat gaat U doen?" De ander ant woordde: „Ik gggga nnaar Hhil- verssssum." „Zo, en wat gaat V daar doen?" Ik ggga sososolliccci- teren!" „Zo en waar?' „Bebebij de K.K.K.K.R.O." „En waarvoor?" Vvoor de omomomroepdienst!' „En komt V vanavond met de trein van zeven uur terug?' „Jazzzeker" 's-A- vonds zaten ze weer tegenover el kaar in dezelfde trein. De niet- stotteraar vroeg: „En, hoe hebt V het gehad?' ,,Nnou, ik bebeben niet gessslaagd." „En waarom niet?' „Hik was niet kkkkatholiek.' Maron van Dort Willem III laan 28 Breda Het regent alweer tekeningen bij ons. Deze keer is het een regen van confetti want er zijn heel veel carna valstekeningen bij. Er is natuurlijk alweer plaats tekort. Maar jullie we ten het nu goed: de tekeningen die geen beurt krijgen, hangen fijn aan onze wand, en nu in deze dagen vie ren wij nog maar steeds carnaval als we naar die plaatjes kijken. Komt er nog eens een plekje vrij in de krant dan pikken we er eentje uit. Dit zijn de namen van onze trouwe en knappe tekenaars en tekenares- sen: Janneke Slot te B., Bob Teuling te B., Bas Wagemakers te M., Elisa beth en Lucia van Gestel te B., An- netje en Dré Llgtvoet te O., Robbie Vermeulen te B., Clara en Greetje Hilling te B., Keesje Vissenberg te Z., Chris je Broeders te O., Jac. Com- peren te B., Brigitje Kint te C., Fien de Wilde te B., M. en T. Hamers te B., Wim Vrins te Z., Rudi Poppe te C., Jannie Couters te H. Z., In die en Francien van Baal te R., Eric Kint te C., Kees Balmakers, Chris- tien en Antoine Boven te C., Chris je van Wanrooy te O., Dorian Bul te W., Willy van Dongen te O., Coby van Nynatten, V. Dufornée te B., Rini en Lenie Huybregts te E., Ellen Reynders te B., An je v. d. Logt te B., Jan Jansen te R., Peter Peeters te R., Joke Oomen te R., Anke Si mons te H.Z., Ellie Jansen te B. Hartelijk dank van Oom Jan en Tante Thea. selijk lawaai. Iedereen wil iets zeggen, maar dat kan nu eenmaal niet, „Wat gebeurt daar binnen denkt een agent, die juist voorbij komt. „Ik mag wel eens even gaan kijken. Er wordt gevochten, denk ik." Met grote passen loopt de agent naar de loods en opent de deur. De knipperbollen schrikken ervan. Ze zijn meteen weer stil. De agent ziet de af gedankte knipperbollen. „Is hier iemand?", vraagt de agent. „Ja natuurlijk", zegt de voorste knipperbol weer „Wij zijn hier, dat ziet U toch wel." „Jij hebt nogal praatjes," zegt de agent „Wees maar blij, dat je niet meer op straat staat, anders nam ik je mee naar het politiebureau." „We zijn helemaal niet blij", zegt de knipperbol „Zou V het fijn vinden, als ze V vanmiddag opsloten in een schuur?' „Hm., nee. nee., natuurlijk niet", zegt de agent. ,fMaar kom, ik moet verder. Als jullie praten, doe 't dan zachtjes." De deur van de loods wordt weer gesloten en de agent loopt verder. De dag gaat voorbij. Het wordt avond. De drukte in de stad is wat minder gewor den. In de loods staan de knipperbollen nog steeds naast elkaaren de volgende keer zul je zien wat er dan gebeurt.

de Stem | 1962 | | pagina 7