Zuid-Beveland Kentucky's best Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren Lekkere pittige zware shag Schenken en schilderen 's Heerenhoek krijgt nu reeds een muziektuin Dagblad De Slem Langverwachte uitbreiding van station te Vlissingen at en 2 Voorzitter KAB neemt afscheid Bromfietscursus Vlissingse VVV Aan onze adverteerders Egberts sm0 EXAMENS Examencommissies nijverheidsonderwijs Paas veemarkt te Goes op 3 april Besluit van raad Gratis koffie voor toerist? HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 MAART 1962 2 MIDDELBURG „Kunstmaandorkest" geeft concert In onderlinge samenwerking tussen de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit en Stichting Arbeiderskunstkring komt het „Kunstmaand-orkest" onder leiding van Anton Kersjes op vrijdag 16 maart een concert geven in de Concert- en Gehoor zaal. De solist voor deze avond is Jolle Huckriede (klarinet). Voor de pauze worden werken van F. Schubert en W A. Mozart ten gehore gebracht, terwijl deze unieke muziekavond besloten wordt met composities van A. Borodin en J. Brahms. Openbare les regionale werkplaats Zaterdag 10 maart zal een openbare les worden gehouden in de Regionale Werk plaats voor Vakopleiding van Volwasse nen, waar mannen van 18 jaar en ouder worden opgeleid voor een vak in de bouw- en metaalsector. De vakopleiding is in vol bedrijf te be zichtigen Kleverskerkseweg 17 van 9-12 uur en 13-16 uur. T enloonst el ling gezinsvoorlichting Onder de titel „Veiligheid voor onze kinderen" houdt de plaatselijke commis sie voor huishoudelijke en gezinsvoor lichting in het gebouw van de buurtver eniging ,,'t Zand," Baarsjesweg 42, heden een tentoonstelling, zulks in samenwer king met het Landelijk Voorlichtingscen trum voor ouders en opvoeders te Rotter dam. Oriëitieriiigsrit 99 Schel degouw De M.A.C. „Scheldegouwen" opende het nieuwe seizoen met een oriëntatierit over goed berijdbare wegen. Dankzij het prima weer en een puike organisatie ge noten 32 deelnemers van deze geslaagde middag. De uitslag was: Auto's (60,5 km): 1 J. v.d. Kreeke M'burg 5 strafp., 2 H. Sies M'burg 29 strafp.. 3 J. Waverijn M'burg 54 strafp., 4 P. Weststrate M'burg 62 strafp., 5 G. Schout Goes 63 strafp. Bromfietsen (30.5 km): 1 H. Koster Vlissingen 52 strafp. Donderdagavond 8 maart vindt in Res taurant Suisse een ledenvergadering plaats van de afdeling Middelburg van de K.A.B. Tijdens een officiële plechtigheid na afloop hiervan zal afscheid worden ge nomen van de heer B. Scheers, die thans zijn functie van voorzitter van deze afde ling wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd neerlegt. Hij heeft 37 jaar de voorzittershamer gehanteerd. VLISSINGEN Uitvoer!»»; „Hosanna" De Chr. Zangvereniging „Hosanna" o.l.v. de heer J. Suurmond geeft zater dag 10 maart een uitvoering in de Jo hanneskerk. Op het programma o.a. Te Deum van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Primeur voor Walcheren Gezien de talrijke ongelukken met bromfietsen heeft de afdeling Vlissingen van het „Verbond voor Veilig Verkeer" het initiatief genomen tot het oprichten van een cursus voor bromfietsers. Volgende week vrijdag, 16 maart, hoopt men te starten in een lokaal van de „Bouwen Ewoutschool". Deze cursus wordt gegeven door een verkeersspecia- list. Na beëindiging der lessen wordt een schriftelijk en praktisch examen gehou den, benevens een betrouwbaarheidsrit In verband met de sterk gewijzig de omstandigheden, waarbij o.m de geleidelijke invoering van de vrije zaterdag in ons bedrijf eer rol speelt, verzoeken wij onze ad verteerders öud advertentieop drachteD voor onze zaterdagnummerv UITERL1JK VRIJDAGS MORGENS OM 9 UUR en voor onze maandaguum nummers UITERLIJK VRIJDAG MIDDAGS OM 16.30 UUR in ons bezit te doen zijn. Later binnenkomende advertenties- voor de zaterdag- en maandag nummers zuilen als regel NIET op de gewenste datum kunnen wor den opgenomen. Uitzonderingen zullen alleen kunnen worden gemaakt voor familie-advertenties van dringen de aard. DAGBLAD OE STEM AfA Verkoop. Dagblad uoot Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur P.G. Kuypers. tel 3327 RayonbeheerderL. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonbeheerder: J Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie vooi Zeeland t 0.15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 215 mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder t 0.00 elke regel meer t 0.15 Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp f 1,50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. S'Heer Arendskerke ACTIE 10X10 BESLOTEN Met een succesvol programma is de actie 10 x 10 alhier besloten. Loten wer den door leden van de verschillende plaatselijke jeugdvereniging bij de be volking aangeboden- In het gemeentelijk verenigingsgebouw werd door de heer P. C. van 't Westeinde voor een talrij ke kinderschare een film gedraaid, wat de heer van 't Westeinde geheel koste loos deed. 's Avonds vertoonde hij voor een talrijk publiek enkele kleurenfilms, welke zeer in de smaak vielen. Verder deelde men mede, dat de actie als ge heel een succes is geworden en de op brengst, hoewel het juiste bedrag nog niet bekend is, zeker in de honderden guldens zal lopen. Nadat er nog ver scheidene loten verkocht waren aan de toeschouwers, verrichtte de burgemees ter de heer D. M. Vermet in de pauze de trekking. Hierna sloot hij de actie of ficieel met een korte toespraak, waarin hij zijn dank betoonde voor de grote medewerking alom. Heinkenszand TWEE AVONDEN EUTERPE Euterpe kan zich verheugen in de be langstelling die Heinkenszand voor haar muziekvereniging heeft getoond. Op bei de uitvoeringsavonden wachtte een vol le zaal op de opening waarvoor het sympathieke jeugdkorps zorgde met drie vrolijke populaire stukjes. Het korps zette daarna het program ma voort met enkele ouvertures, een suite en marsen. Zeer goed was de tu ba-solo, uitgevoerd door Jac. de Punder. De mars Them Basses van G. H. Huf- fine was het sluitstuk. Burgemeester Van Eisen sprak een kort woord waarin hij zich o.a. richtte tot de directeur van de Zeeuwse mu ziekschool, de heer Stam. die zelfs op de vooravond van zijn afscheid van Zee land gekomen w$s om de prestaties van onze muziekvereniging te beluiste ren. De heer Stam sprak z.ijn waarde ring uit voor de vertolking die Euterpe gegeven had en voor de directie. De klucht ,,Je moet er niet niee spe len", die volgde op het muziekprogram ma, was wat stuk betreft minder geluk kig gekozen, de inhoud was niet bepaald hoogstaand maar door het aantrekkelij ke decor en het voortreffelijke spel van de heer M. de Reiger en mejuffr. S. Keizer, maakte het geheel een prettige indruk. In dit succes deelt zeker ook de heer Jac. Nijsse, die de regie en grime verzorgde. Het slot van de avond was een gezel lig bal met muziek van het P.C.R. Trio, waaraan de jongeren hun hartje ophaal den. K ivadendamme OUDERENAVOND VAN DE MISDIENAARSGROEP In De Burcht hield de acolieten en mis- dienaarsgroep „St.-Tarcisius" haar jaar lijkse ouderavond, welke tevens toegan kelijk was voor alle parochianen. Jammer echter dat hier weinig gebruik van werd gemaakt. De inzet van deze avond, een geïm proviseerd kampvuur, liet direct het doel van de avond zien, nl. gelden op te brengen voor een kampweek, die de aco lieten deze zomer zullen gaan maken. Dit plan werd nader verduidelijkt door koster Govers, die zich in zijn openings woord speciaal richtte tot de ouders en hen voor dit plan de nodige medewerking vroeg. Hierna bracht de groep een toneelspel voor het voetlicht, getiteld: Het verse kadetje. Na de verloting werd de avond verder opgevrolijkt door de band van de muziekvereniging Con Affezione. SCHIETING „VICTORIA" Op de baan van café M. de Baar orga niseerde d-p sociëteit Victoria een schie ting op de liggende wip. De organise rende sociëteit kwam ditmaal bij wijze van uitzondering goed aan haar trek doordat haar lid C. Vermue niet alleen de hoofdvogel maar ook de 2e zijvogel wist te schieten. De uitslag was als volgt: hoofdvogel C. Vermue, Victoria, Kwadendamme; le zijvogel J. Rijk, Eensgezindheid, 's-Hee- renhoek; 2e zijvogel C. Vermue, Victoria, Kwadendamme; le bovenkal W. de Jong, ADLM Kwadendamme; le klep A. Clarijs Jacoba van Beieren, Goes; 2e klep Jac de Baar, Willem Teil, Ovezande; 3e klep A. de Jonge, Soranus, Heinkenszand; meeste kleine vogels A. van Loo, Doel naar Hoger, Wolfaartsdijk. Ovezande Tourneeplannen van Genesiusgezelleii Nu de opvoering van het toneelspel ..Jong., zijn we maar eenmaal'." door de St.-Genesius-gesellen zo uitstekend geslaagd is, koesteren de gesellen plan nen om met dit realistische spel ,,op tournee te gaan". Na afloop van de presentatie in eigen home werd het jeugdige gezelschap door de waarnemend burgemeester ge complimenteerd voor hetgeen onder moeilijke omstandigheden werd gebo den. Men kan van mening verschillen over de manier, waarop aan de moeilijk te vertolken karakters gestalte moest wor den gegeven; feit blijft, dat de Gesel len allerwegen bewondering oogstten voor hun presentatie van een nogal de licaat gegeven. Ook bij degenen, die de pretentieloze klucht of het ongecompli ceerde blijspel prefereren boven een dergelijk karakterspel. Indien hun daartoe de kans zal wor den geboden, zullen de Gesellen stellig hun kunnen ten beste willen geven voor het toneelminnende publiek in omliggen de dorpen, waarbij speciaal wordt ge dacht aan Kwadendamme. Zij zijn reeds meerdere malen de ambassa deurs van het Ovezandse verenigingsle ven geweest en initiatieven als dit kun nen bijdragen tot hetgeen vele platte landers bepleiten: de samenwerking in streekverband, waartoe ook de uitwisse ling van toneelgezelschappen behoort. Rilland-Bath RAADSVERGADERING De gemeenteraad komt maandag in open bare vergadering bijeen. De agenda ver meldt een voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatie vergoe ding aan de besturen der bijzondere scho len; idem aan de besturen van de bijzon dere kleuterscholen; voorstel tot het ver lenen van een voorschot op de vergoe ding van de kosten van vakonderwijs aan de bijzondere school aan de Juliana- straat; voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der l.o.- wet 1920 ten behoeve van de bijzondere school aan de Julianastraat. Yerseke RAADSAGENDA Maandag 12 maart te 8 uur komt de gemeenteraad in openbare zitting bijeen. Behandeld zal worden een schrijven van drie zaalhouders en restaurateurs betref fende exploitatie van het Ned. Herv. jeugdgebouw. Dit gebouw wordt ge bruikt voor bruiloften, recepties, enz. Be. halve het schenken van sterke drank wijzen adressanten erop dat een en ander niet overeenkomt met het gestelde in de verkoopvoorwaarde. B. en w. hebben een rapport gevraagd aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. N. P. Oele heeft verzocht het wacht- verbod voor auto's op zondagen voor die zijde van het Kerkplein waaraan zijn cafetaria is gelegen op te heffen. B. en w. adviseren het verzoek niet in te willigen. Op verzoek van de bridgeclub Yerseke om doorlopend tegen geringe vergoeding verlenging van het sluitingsuur voor club avonden in hotel Nolet houden b. en w. zich aan het vastgestelde legesgeld voor ontheffing. Aan de Oranjevereniging wordt voor gesteld 1,per schoolkind te verstrek ken voor het a.s. nationale feest. De heer J. Luteijn wil een perceel grond naast het door hem aangekochte perceel van de heer Carels aan de Oude Torenstraat kopen. B .en w. stellen voor aan te kopen de voormalige schaapskooi aan de Welle- weg van de gebr. Butijn voor 850, De bedoeling is hierdoor de oprit naai de Molendijkseweg te verbeteren en een en ander aan te passen aan het tegen woordige verkeer. Raiffeisenbank paal verhuizen De coop. Raiffeisenbank heeft in zaal Nolet de algemene vergadering gehou den. Voorzitter, J. van Schaik deelde mee dat 1961 zeer gunstig is geweest voor de bank. O.m. steeg de omzet met ruim f 1,7 miljoen, het saldo van de spaarbank met ruim f 1 miljoen en het balanstotaal met bijna f 1,2 miljoen. Ook het jaar 1962 heeft zich zeer goed inge zet. Bij de bestuursverkiezingen werden J. v. Schaik en L. E. de Koeijer herkozen. Het agendapunt algemene mededelingen werd door de voorzitter uitvoerig toege licht. Hij wees op de noodzakelijkheid van verandering van de bestaande kan toorruimte. Teneinde die te bereiken is het huidige kantoorgebouw aan de Dam straat geruild met de onderwijzerswo ning aan de Dreef. De bedoeling is naast en aan dit pand een nieuw kan toor te bouwen. Deze mededeling ontlok te bij de aanwezige leden een levendige discussie. De voorzitter moest nogmaals tot een uitvoerige toelichting overgaan alvorens het overgrote deel der aanwe zigen het nut en de noodzaak van deze transactie inzag. Met bouwen zal men zo spoedig mogelijk beginnen. Het wach ten is slechts op de vergunning welke reeds lang geleden is aangevraagd. (Advertentie) JJJJHjwe MODE V AKSCHOOL Aan de modevakschool E.N.S.A.I.D. te Breda slaagden voor het examen coupeuse de dames M. Mol uit Oude- lande en M. Oosthoek uit 's-Heer Hendrikskinderen. De Nederlandse Spoorwegen zün in Vlissingen begonnen met de verbouwing van het plaatskaartenkantoor in de Sta tionshal. Het is ondoenlijk op deze plaats normaal de plaatskaartenverkoop door gang te doen vinden. Daarom is ih de hal van dit station 'n houten noodplaats- kaartenbureau opgetrokken. Dit is echter even klein als het al te kleine bureau, dat nu wordt verbouwd. In het houten noodgeval kunnen niet meer dan twee mensen tegelijk worden bediend, en dit zou zeker op maandag morgen, wanneer Vlissingen het meest te verwerken krijgt, een onontwarbare knoop van haastige en zenuwachtige rei zigers en spoorwegmensen kunnen wor den. Het is daarom beslist geen overtollig verzoek, dat de stationschef deed aan het reizende publiek van te voren kaartjes te kopen. Dit verzoek voor de reizgers van Zecuwsch-Vlaanderen strekt nog ver der. Om een zo goed mogelijke gang van zaken te bevorderen wordt hun gevraagd in Breskens bij de boot reisbiljetten voor de trein te kopen. Zo wordt voor een groot deel al een opstopping vermeden, Tot lid van de commissie, welke in 1962 zal worden belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor nijverheidson derwijs Nl, alsmede voor het pedago gisch getuigschrift zijn o.m. benoemd de heren drs. M .Braak en ir D. C. Stop pelenburg te Vlissingen. De heer A. J. Risseeuw te Terneuzen is benoemd tot lid van de examencom missie 1962 voor de akten van bekwaam heid nijverheidsonderwijs Nh en Ni. want alle reizigers kunnen direct naar de plaats van de treinen. De steeds toe nemende drukte aan het eindstation Vlis singen heeft deze verbouwing noodzake lijk gemaakt. Op de drukke uren was de toeloop op de twee loketten nagenoeg niet meer te verwerken, en door deze te lange wachttijd kwamen er weer moei lijkheden zoals bv. het zonder kaartje de trein in moeten hollen. Er wordt verwacht dat deze uitbreiding van de loketten nog voor Pasen gereed zal zijn. Dan zullen alle reislustigen weer op tijd kunnen worden geholpen, meestal aan drie maar wanneer dit nodig is aan het vierde en nieuwe loket. Men verwacht niet alleen meer reizigers maar ook meer bagage.. De ruimte daar voor wordt tevens uitgebreid. Boven dien wordt er nog in het kantoor een eethoekje voor het personeel ingericht. r Jk y, Dinsdag 3 april zal op de beestenmarkt te Goes de Paasveetentoonstelling en -markt met daaraan verbonden keuring worden gehouden. Er zal een scheiding gemaakt worden tussen roodbont- en zwartbont vee. In elke rubriek zullen een ere-prijs, eerste prijzen en eervolle vermeldingen worden toegekend. Voor de kampioenen en reserve-kampioenen van elke afdeling zijn "extra geldprijzen beschikbaar. HULST St.-Christoffel kwart eeuw Het was voorzitter J Valcke die in het St.-Jozefpatronaat de leiding had van de vijfentwintigste jaarvergadering van de r.-k. E.H.B.O. St.-Christoffel. In het kort memoreerde hij enkele belang rijke perioden uit het bestaan van de vereniging. In het bijzonder wendde hij zich tot de penningmeester G. A. van Dorst, die gedurende 25 jaar de finan ciën van de vereniging beheerde. Mede door zijn toedoen is deze vereniging tot bloei gekomen. Ook mevr. C. M. van der Walle - Blommaert werd gefelici teerd met haar vijfentwintigjarig lid maatschap. Gedurende een tiental jaren bekleedde zij een bestuursfunctie. Nog steeds tracht de vereniging naar buiten beter voor de dag te komen. Aan de gezamenlijke oefenavonden wordt regelmatig deelgenomen. Thans worden er plannen gemaakt om op ver schillende plaatser^ in de stad verband- posten bij te plaatsen. Want het blijkt dat deze verbandposten noodzakelijk zijn. In het afgelopen jaar werd verschillen de malen gebruik gemaakt van de be staande posten. Bij acclamatie werden in het bestuur herkozen: J. Valcke. voorzitter; A. van de Branden, onder-voorzitter en H. Jan sen. commissaris van materiaal. Uit het jaarverslag kon nog worden opgemaakt, dat er momenteel 60 leden zijn. BEROEPSTONEEL Onder auspiciën van de culturele com missie van de plaatselijke KAB-afdeling komt het beroepsgezelschap Arena uit Den Haag op woensdagavond 14 maart in het bioscoopgebouw alhier een uit voering geven van Shakepeare's kluch tige toneelprodukt „Het spel der ver gissingen". Graauw AANBIDDINGSDAGEN Donderdag en vrijdag zijn voor onze parochie de jaarlijkse aanbiddingsdagen. Om 7 uur zal het Allerheiligste wor den uitgesteld. Voor de aanbidding is een lijst opgemaakt, waardoor men tracht te bereiken dat op elk uur van de dag ge lovigen in de kerk aanwezig zullen zijn. 's Middags wordt een gezamenlijk aan biddingsuur gehouden, terwijl 's avonds om 7 uur de dag telkens wordt beslo ten met H. Avondmis. Lams tv aar de GESLAAGD CARNAVAL Op uitbundige wijze is hier carnaval gevierd. Prins Lamsoor I met gevolg werd har telijk door de bevolking ontvangen. De heer Theo Staal sprak de Prins toe. Mooi was het moment, waarop hij de Prins voor deze dag de macht over ons .stedeke" overdroeg. De Prins sprak de bevolking toe en eindigde zijn speech met ..Agge maar leut et". Onder de vrolijke tonen van Vrijheid Eendracht", een deftig gekleed comité en vele tientallen gemaskerden trok men in optocht door het dorp naar het pa tronaat, waar onder leiding van de Prins een bal werd gegeven. Honderden gemaskerden en kijklustigen hebben carnaval gevierd op een manier, waar aan ieder met veel genoegen, nog lang zal terugdenken. St.-Jansteen VELDLOOPWEDSTRIJDEN Aan de Nederlandse Veldloopwedstrij den welke zondag in Helmond zullen worden gehouden, zal ook door onze dorpsgenoot Fr. van Remoortere worden deelgenomen. Algemeen wordt verwacht dat Frans daar een zeer goed resultaat zal behalen. Onze andere atleet Leo dc Bruijn zal starten in een open wedstrijd voor Cen D senioren, waarbij hij ook tot de favo rieten behoort. TERNEUZEN .Potterie-Taveerne de Stoof", zo heet het uniek bedrijfje dat de heer Glerum te Vlissingen binnenkort hoopt te ope nen. Momenteel loopt de eigenaar nog met een stofjas, die meer op een schil derspalet lijkt, aan door de werkplaats. Iedere mogen werkt hij in de potterie aan bierpullen, asbakken en andere aar dewerk-gebruiksvoorwerpen. De potterie is in de achterkamer van een huis in de Nieuwstraat gevestigd, terwijl de voorkamer veranderd is in een in Oudhollandse stijl opgetrokken Ta veerne, compleet met bruinhouten wand- betimmering, tegeltjesschouw en schom melstoel. In de werkplaats valt het op, dat de bekende draaischijf er ontbreekt. In de plaats daarvan staan op de werkbank allerlei vormen. Die gebruikt de li tr Glerum voor het maken van zijn pullen en kannen. Hij levert deze op bestelling aan restaurants. Die werkzaamheden genoodzaken hem de morgenuren in de potterie door te brengen, 's Middags en 's avonds als Taveerne geopend is, worden de wijn en bierkannen door de heer Glerum van een decoratie voorzien. Dat gebeurt aan de grote stamtafel die in de Taveerne staat. De bezoekers die zelf hun artistie ke gaven willen beproeven kunnen dit doen. De heer Glerum zal de door hen beschilderde pul een plaatsje geven en als ze weer bomen kunnen ze drinken uit hun eigen pul. BURGERLIJKE STAND Geboren: Adriaan z.v. C. Moerman en J. Laaij; Willem z.v. C. Dieleman en E. Boers; Martinus z.v. M. Wieland en J. Buijze (wonende te Zaamslag); Efthichia d.v. P. den Hertog en A. Teocharidu; Mo nique d.v. W. van den Dries en .G van Roessel (wonende te Sas van Gent); Eva d.v. M. Praasterink en A. Dochters van Leeuwen; Anita d.v. G.deVrieze en M. de Bock (wonende te Axel); Frangois z.v. M. van Hoeve en E. van Doeselaar (wonende te Sas van Gent); Lilian d.v. J. Matthijs en R. Belaert (wonende te Koewacht); Ingeborg d.v. E. Colpaerten E. Gelderland (wonende te Sas van Gent); Petra d.v. J. Lafort en E. de Vos; Adriana d.v. D. Bijl en G. Mechielsen (wonende te Sas van Gent); Wilfried z.v. L. Dirkx en M. van dc Sande; Ineke d.v. J. Rombaut en J. Rottier (wonende te Koewacht); Margaretha d.v. F. Jansenen K. Clauwaert (wonende te Axel); Eli sabeth d.v. W. Hovestadt en P. de Bruine (wonende te Werkendam). Huwelijksaangiften: L. Heijdens, 29j.te Westdorpe) en P. de Leege, 27 j.; J. Ha melink, 27 j. en M. Dieleman, 24 j. Huwelijken: C. van den Bulck, 24 j. en I. de Groene, 19 j. Overleden: F. Lootens, 74 jU. geh. gew. met A. de Smet (wonende te Philip pine): J. Metten, 38 j. echtg. van D. van Aarden (wonende te Bergen op Zoom); E. de Doeldcr, 71 j. echtg. van M. Hamelink; D. Wijna, 57 j. echtg. van J. Verstraten (wonende te Axel); Pieter- nella de Putter, 69 j. echtg. van J. de Koeijer (wonende te Zaamslag). Bedrijfsleven heeft tekort aan vakbekwame schilders Dat er voor de bijeenkomst van de Stichting Landelijke Vakopleiding Schil deren een grote belangstelling is, be wezen de ruim zeventig bezoekers in de l.t.s. waar de hoofd- en de districtsconsu lent, respectievelijk de heren J.A. Lam- mers en Mertens met de studenten" van de parttime, gezel- en patroonscur sus een praatje hielden over allerlei problemen die zich in de studie voor doen. De leerlingen hebben daarbij heel veel en zeer belangrijke adviezen ge kregen en vele vragen werden door bei de heren beantwoord. Daarbij kwam ook duidelijk naar voren dat een goed ge schoold schilder vooral in de tegenwoor dige tijd heus nog wel aan goed-betaald werk kan komen. Ook de directeur van de l.t.s., de heer A. Spijker toonde zich zeer tevreden over deze contactavond. Hoewel het aantal leerlingen in het schildersvak be hoorlijk is toegenomen, aldus de direc teur, is het aantal nog ontoereikend om aan de aanvragen van de bedrijven te kunnen voldoen." De heer Franse, leraar schilderen aan de Terneuzense l.t.s. die al heel wal voortreffelijke resultaten heeft geboekt in zijn „Studieclub voor schilders" sneed een heel ander facet van het onderwerp aan. De opleiding tot patroon was het onderwerp van zijn bespreking. Waterlandkerk je TONEEL EN MUZIEK De plaatselijke toneelvereniging Con cordia heeft een uitvoering gegeven in het dorpshuis. Opgevoerd werd het blij spel „Ballet op de boerderij" van Piet Mossinkoff. Alle spelers gaven een zeer behoorlijke vertolking van hun rol. De spelleiding was in handen van de heer J. J. de Bruijne. Verder werd aan deze avond nog mede werking verleend door de muziekvereni ging OKK te Schoondijke. De muziek nummers, prima uitgevoerd onder leiding van de dirigent, tfe heer A. Luteijn, vie len zeer in de smaak. BEJAARDEN De commissie voor bejaarden heeft in het Dorpshuis een avond verzorgd Er werden dia's vertoond van de reizen en natuuropnamen. Verder trad cfe plaatselijke toneelvereniging voor het voetlicht met een blijspel. VOND U IETS? VERLOOR U IETS? Gedurende de maand februari werden op het grocpsbureau van de rijkspolitie te Hulst de volgende gevonden voorwer pen opgegeven: donkergrijze ceintuur, pop, schakelarmband, beige portemonnee met inhoud, bril met stalen montuur, padvindersriem, zakmes, falconjas, zwar te lage herenschoenen, geel kinder- wantje, blauw plastic portemonnee met inhoud, bruine wollen want, wit hals snoer van houten kralen, zwarte glacé dameshandschocn, dekzeil, muntbiljet, en jongenspet. Gedurende dezelfde maand werden als verloren voorwerpen opgegeven: bank biljet, portemonnee met inhoud, blanke leesbril in blauw etui, ziekenkaart, dop benzinetank bromfiets, ring met sleutels, donkergrijze sjaal, bruine hockeystick, badtas met groene broek en hemd, drie nieuwe theedoeken en een sauspan. Tevens zijn op het groepsbureau inlich tingen te bekomen over drie rijwielen, zowel heren- als darnesrijwielen. In de gemeenteraadsvergadering van 's-Heerenhoek werd de rekening 1960 aangeboden terwijl de rekening 1960 bur gerlijk armbestuur werd aangehouden. Voorts werden verschillende onderwjjs- vergoedingen voor 1961 en 1962 vastge steld. Overeenkomstig rijksregeling werd in afwachting van de a.s. salarisverho ging voor ambtenaren aan de gemeente een voorschot van vier procent verstrekt. Het pand Emmastraat 5 werd vervol gens onbe-woonbaar verklaard. Van het mogelijke bouwvolume voor 1962 zal een woning worden benut ter completering van het complex van vier woningwetwo ningen aan de Willem Kortestraat. De bouw zal worden opgedragen aan de firma L. Peeters te 's-Heerenhoek. Aan b. en w. werd gedelegeerd de verhuur van tuingrond onder diverse voorwaar den. Ten laste van de begroting 1961 en 1962 werd een krediet beschikbaar ge steld van ƒ900 voor de aanschaf van een frankeermachine, en een krediet van 190 voor het aanbrengen van een t.l.- verlichting in het wachtlokaal aan de bushalte Molendijk. Langs de Burge meester Timansweg beneden zal een smal trottoir worden aangelegd. Ook de afvoer van water in de Prins Hendrik straat zal worden verbeterd. Daarnaast bleek het mogelijk nu reeds over te gaan tot uitvoering van het plan ter omvor ming van de voormalige pastorietuin Deze tuin wordt een muziektuin, hetgeen een grote verandering zal teweeg bren gen. De bestaande beplanting zal prak tisch geheel verdwijnen. Er wordt een nieuwe aanplanting aangebracht. Ook de beplanting Molendijk en Burgemeester Van Horsighstraat zal dit jaar worden uitgevoerd. Ruimtegebrek In het gemeentehuis begint het gebrek aan ruimte zich steeds zwaarder 'te doen gevoelen. Het ontbreken van een raads zaal levert steeds grote moeilijkheden op, vooral bij het sluiten van huwelijken. Dit gebeurt steeds op de secretarie die daarvoor gedeeltelijk ontruimd moet worden. Weliswaar staat reeds een nieuw gemeentehuisplan op stapel, doch aller lei factoren brengen met zich mee dat de uitvoering van dat plan afhankelijk is van de wijziging der gemeentegren zen, en een nieuwe gemeente-indeling in Zeeland. Het is echter ondoenlijk in deze ruimte zo door te gaan en de raad besloot tot de aanbouw van een nieuwe raadszaal. Het is de eerste keer in de ge schiedenis van 's-Heerenhoek dat het hoogste college de beschikking zal krij gen over een raadszaal. Bejaardensteun Nadat dit punt was behandeld ging men over tot de rondvraag. De heer P. Bos van G.B. kwam nog eens terug op een genomen besluit van de vorige ver gadering tot het stichten van een bejaar dencentrum of bejaardenwoningen ln 's-Heerenhoek. Hij bepleite dat iedereen zich voor de verwezenlijking van dit plan zoveel mogelijk zal Inzetten. Als voorbeeld hiervan deelde hij de raad mee, dat hy een bedrag voor dit doel van ƒ2000 tegen een rente van drie pro cent beschikbaar wilde stellen. Hjj hoop te dat velen zijn voorbeeld zouden wil len volgen. Hierdoor zou de realisering van het plan worden vergemakkelijkt. Eveneens pleitte hij voor het geven van een grotere bekendheid van 's-Hee renhoek aan vreemdelingen. Hij stelde voor op geschikte dagen en uren door aan te wijzen personen voorlichting te laten geven aan eventuele vreemdelingen die het dorp bezoeken. Hij meende dat hier de middenstand zich van haar beste zijde moest laten zien. door deze vreem deling een gratis kop koffie aan te bie den. Hierop ontspon zich een levendige discussie waarbij men besloot tot de op richting van een vereniging voor vreem delingen verkeer. Morgen.donderdag 8 maart zijn de hoot waterstanden voor de provincie Zeelaiw als volgt: Hansweert 4.26 en 17.00 uur- Terneuzen 3.34 en 16.01 uur; VlissiflP 3.01 en 15.30 uur, Wemeldinge 5.04 17.33 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur Bloed en rozen, 1» OOSTBURG Ledel 20 uur 1000 sterren schitteren, a.i. WOLPHAARTSDIJK Doel naar hoger 14 uur Schieting MIDDELBURG City Voorstelling Chr. filmactie Electro 19.30 uur De zwarte ®Per 14 jaar GOES Grand 20 uur Susanne, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Susanne, 18 j- Luxor 20 uur Waar de stengun regeer 18 jaar A NTWERPEN KVO 20 uur Madame Butterfly GOES Grand 20 uur Susanne, 18 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Waar de stengun regeer* 18 jaar Alhambra 20 uur Susanne, 18 MIDDELBURG _,.r Electro 19.30 uur De zwarte sperwei, City 20 uur In naam van het onrecht, 18 jaar GENT KNS De stonde van Waarheid ANTWERPEN KVO 20 uur André Chénier

de Stem | 1962 | | pagina 2