Evian voorbereid op slotgesprek Agge mar leut 'et Incidenten bij huwelijk Romano Mussolini omdat de extra-solide SKODA-bouw U meer veiligheid garandeert NeoSllvlkrïn met Neo SIIVÏHlSe Bas Maliepaard tweemaal 2e Nice-Genua voor Antonio Bailetti Ernst Happel trainer ADO LEO HORN. ZONDER FLUIT Dixie Willis: wereldrecord Maar één turnster naar titelstrijd Frans-Algerijns overleg Fruitpachters vergaderden te Kapelle Grote fraude te Manilla Ter verdediging van Kroll Stop roos en haaruitval Doodstraf in Moskou voor fabrikant van lippenstift ARCHIE geen kampioen meer Ian Klaassens (na aanrijding) in ziekenhuis SNOW-business KNAC-kampioenen zijn nu bekend de biologische ïfaarvo En de leut was niet van de lucht... In vrijwel alle Brabantse steden werd het carnaval opgewekt inge zet. In Oosterhout bijvoorbeeld, waar prins Mienus opgewekt on derscheidingen uitdeelt (hierboven) in Roosendaal, waar prins Jan een sleutel kreeg die bleek te passen (rechtsboven) en vooral ook in Bergen op Zoom, waar men de dweilploeg in actie zag bij het „sirkelatiebad". De onderste foto toont prins Amadeiro XVIII van Oeteldonk. En ook het linkerplaatje werd in Den Bosch gemaakt. (Advertentie) De Spanjaard Fernando Manzaneque heeft de Ronde van de Levant, die zondag is geëindigd met een wedstrijd over 60 km te Valencia, gewonnen. Winnaar van de negende en laatste etappe was de Fransman André Darrigade, die de 60 km aflegde in 1 uur 6 min. 58 sec. Hij versloeg in de eindsprint Bas Maliepaard, de Span jaard Perez-Frances en de Belg Lelangue, die in deze volgorde als tweede, derde en vierde werden geklas seerd. De Belg Jos Wouters heeft de zatei dag verreden achtste etappe die leidde van Denia naar Valencia over een af stand van 156 km, gewonnen in 4 uur 18 min. 35 sec. Hij versloeg in de eind sprint eveneens Bas Maliepaard die op de tweede plaats beslag legde, zijn landgènoot Lelange en de Fransman Novak. Zij allen noteerden dezelfde tijd als Wouters. De Fransman André Darrigaede won de sprint van het peloton, waarin ook onze landgenoot Jo de Haan zat, en plaatste zich daarmee vijfde. De Haan werd als veertiende geklasseerd. Het eindklassement 1. Manzeneque 30 uur 32 min. en 19 sec. 2. Bertran 30.32.34 3. Colmanajero 30.33.06 4. Marigil 30.33.24 5. Rosa 30.33.50 6. Janssens (B.) 30.34.00 7. Sanchez 30.34.26 8. Jo de Haan 30.34.27 9. Perez-Frances 30.34.29 10. Bas Malie paard 30.34.52. BAS MALIEPAARD prestaties De Italiaan Antonio Bailetti is zondag winnaar geworden van de wegwedstrijd Nice Genua. Hij legde de 210 km af in 5 uur 28 minuten en 10 seconden. De uitslag was verder 2. Jean Claude Annaert (Frankrijk) op 1 min. 31 sec. 3. Liviero (Italië) op 2 min. 19 sec. 4. Willy van den Berghen (België) z.t. 5. Nino Defilippis (Italië) z.t. 6. Joseph Groussard (Frankrijk) z.t. 7. Anastasi (Frankrijk) z.t. 8. Fraifsex (Frankrijk) z.t. 9. Vito Favero (Italië) z.t. 10. Giuseppe Barale (Italië) z,.t. De Franman Jacques Anquetil be hoorde tot degenen die de strijd staak ten. Archie Moore, wordt door de Ameri kaanse National Boxing Association, niet meer als wereldkampioen in de halfzuaargewichtklasse erkend. Volgens Tony Petronella, voorzitter van de N.B.A. heeft men Moore van de halfzwaargewichttijst geschrapt, om dat hü de vereiste lichaamslimiet niet meer kan halen. Archie Moore, wordt wèl in de staat Californië en in Europa, als wereld kampioen aangezien. Maar hoe duide lijk het is, dat Archie Moore geen halfzwaargewicht meer is, blijkt uit het feit dat hij thans als negende op de ranglijst bij de zwaargewichten prijkt en op 30 maart a.s. in Los Angeles 'egen nummer vier de Argentijn Alejandro Lavorante uitkomt. Op de terugweg van de training dj hij bij Feijenoord had bijgewoond is de 31-jarige Feije^o rds^elcr on or- nationaal Jan Klaassens uit Venlo liet slachtoffer van een verkeersongeluk geworden. Vrijdagavond laat werd Jan Klaas sens op de weg langs het kanaal tussen Den Bosch en Veghel aangereden door nen andere auto, waarvan de inzittende nder invloed verkeerde. De auto van Jan Klaassens sloeg na le botsing tweemaal over de kop en ,verd geheel vernield. De Venlonaar en üjn mede-inzittende, de heer J Lins- sen (Venlo) werden uit de auto ge- :lingerd en kwamen op de grasberm 'angs het kanaal terecht. Jan Klaassens is met rugklachten en een zware bloeduitstorting in de rug in het ziekenhuis van Venlo opgenomen. Hoewel nog niet bekend is of de ver wondingen van ernstige aard zijn, waren de eerste berichten uit het hos pitaal. dat Klaassens voorlopig voor 5 a 6 weken is uitgeschakeld. De heer J. Linssen liep slechts lichte verwondingen op. Drie kwartier extra hebben d kleumende toeschouwers zondag in het Amsterdamse stadion moeten wachten voordat de hoofdstedelijke derby tussen Blauw Wit en Ajax een aanvang kon nemen. Anderhalf uur vóór de wedstrijd besliste arbiter Van Leeuwen dat er alleen gespeeld zou kunnen worden, indien het veld sneeuwvrij gemaakt werd. Een kleine honderd Blauw Wit-fans hebben daarop een vertwijfelde poging ge daan het veld alsnog van zijn sneeuw laag te ontdoen. Dat gelukte echter niet, maar om kwart voor drie ze ker een derde gedeelte van het veld lag nog onder een gehavende witte vacht vond scheidsrechter Van Leeuwen het toch voldoende. Toon Hermans, die zoals gebruikelijk een gastrol vervulde op de perstribune, zag het allemaal gelaten aan. Filo sofisch stelde hij vast: „There is no business like snow-business Het gebeurde in de tweede helft van de competitiewedstrijd tussen de ere divisieclub A.D.O. en Sparta. Met een breed armgebaar liet Leo Horn op een bepaald moment, na een botsing, door spelen. Verhoeven van Sparta liep de referee in de haast om bij de bal te komen de fluit uit zijn hand. Ver bluft stond Leo Horn machteloos, zonder muziekinstrument, toe te kijken hoe de Spartanen storm liepen op de veste van A.D.O. Zelfs bij een over treding was de arbiter uit Bentveld niet in staat geweest in te grijpen. Cock Clavan (A.D.O.) begreep onmid dellijk in welk een benarde situatie Leo Horn maar ook zijn club verkeer de. Hij was het, die als reddende engel het onmisbare instrument vond, en met de grootst mogelijke spoed aan Leo Horn overhandigde. De Australische atlete Dixie Willis heeft zaterdag tijdens wedstrijden te Perth een nieuw wereldrecord op de 880 yards en op de 800 meter gevestigd. Miss Willis liep de 880 yards in 2 min. en 2 seconden, daarmee het oude record met 4,1 sec. verbeterend en de 300 meter in 2 min. 1,2 sec., wat 3,1 seconden sneller bleek dan het oude record. De verrichtingen tijdens de zondag in Arnhem gehouden selectiewedstrijden hebben de technische leiding van het K.N.G.V. tot de overtuiging 'gebracht, dat deelneming van ons dames turn- team aan de wereldkampioenschappen in Praag niet verantwoord is. Zoals bekend zijn Bep Iepenburg en Dolly van der Meulen niet meer beschikbaar voor het Nederlandse team. Er is nu besloten dat Nederland al leen zal deelnemen aan de individuele weds'rijd, waarvoor Ria Rietveld, de nationale kampioene, zal worden inge schreven. De Oostenrijker Ernst Happel (37) is de nieuwe trainer van de Haagse eredivisieclub A.D.O. Happel, speler van Rapid Austria en Racing Paris en na zijn Parijse tijd weer trainer van Rapid Austria heeft zaterdag een contract getekend. De Oostenrijker, eenenvijftig maal international in het Oostenrijkse elftal en reserve voor het F.I.F.A.-elftal, komt 15 juli met vrouw en negenjarige zoon naar Nederland. De verwoede Britse voetbalfan Oavid Stacey zag zijn liartewens in vervulling gaan. Hij heeft, na de wed strijd Workington tegen Tranmere gade geslagen te hebben alle wedstrijden gezien uit alle Britse voetbalcompetities en klassen. De 32-jarige Stacey heeft 480.000 kilo meter gereisd voor zijn hobby, 114 ver schillende terreinen bezocht, waaronder verschillende stadions in Frankrijk en Zwitserland en bijna 1 miljoen pro gramma's verzameld. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 5 MAART 1962 Acht journalisten uit Bonn, die on langs een onderhoud met de Westduitse ambassadeur in Moskou hebben gehad, hebben in Bonn verklaard, dat zij zich distantiëren van een bericht van een Westduits dagblad over dit gesprek. Na de publikatie van een bericht over uitlatingen die de ambassadeur gedaan zou hebben en die tegen de Westduitse regeringspolitiek indruisen, is een nieu we „affaire-Kroll" ontstaan. De ambas- sadeur is door bondskanselier Adenauer jnaar Bonn ontboden. I Kroll zou de uitlatingen hebben gedaan in een informatief gesprek met journa- j listen, of tijdens een onlangs in Moskou I gehouden conferentie van ambassadeurs. I De journalisten verklaarden, dat het 1 vertrouwelijke onderhoud, dat tussen dr. i Kroll en acht Westduitse journalisten ;in Bonn heeft plaatsgevonden, niet de 'oorsprong is van de publikatie in ,,Die jWelt" van 17 februari. Zij zeiden voorts, dat zij zich van de weergave van het ge- isprek met de ambassadeur, zoals ,,Die |Welt" het heeft gepubliceerd, distan tiëren. De Franse autoriteiten hebben het afgelopen weekeinde voorbe reidingen getroffen voor de her vatting der vredesonderhandelin gen met de voorlopige Algerijnse regering, die te Evian en Lugrin aan het Meer van Genève gehou den zullen worden. Hoewel hiervoor nog geen datum be kend is gemaakt, verwacht men te Parijs dat het Frans-Algerijnse overleg begin deze week hervat zal worden. Te Evian zijn eenheden van de mobiele garde on dergebracht in het stadhuis, terwijl in het naburige Lugrin nieuwe telefoonlij nen worden aangelegd. Aan de Zwitserse zijde van het meer hebben zwaargewapende Zwitserse troe pen de villa te Bois d'Avault, waar tij dens de besprekingen vorig jaar mei de Algerijnse delegatie was ondergebracht, Door het uit de hand springend enthousiasme van 6000 nieuwsgie rigen is de huwelijksvoltrekking te Predappio tussen Romano Mus solini, de zoon van de dictator en Maria Scicolone, de zuster van filmster Sophia Loren, zo ivoelig geworden, dat de bruid flauw viel en tenminste 12 mensen gewond raakten. De verwarring was zo groot, dat het .bruidspaar zijn eigen receptie niet kon bijwonen en Sophia Loren een toevlucht zocht in de keuken van de pastorie. En toen Sophia na het huwelijk vertrok, raakte haar Rolls Royce betrokken bij een verkeersongeluk waarbij een Italiaanse scooterrijder omkwam. Sophia bleef ongedeerd, maar haar wagen werd zwaar beschadigd. De plechtigheid in de kerk die „II Duce" had laten bouwen in zijn geboorteplaats Predappio, verliep tamelijk vlot, ondanks het feit dat de bruidegom voor de plechtigheid bijna flauw viel van emotie. Hij werd door middel van een injectie weer op de been gebracht. De versiering in de kerk, be staande uit 6000 bloemen, werd volkomen vernield. Veel gasten trokken anjers uit de versiering om er zich mee te tooien. In hotel ,,De Zwaan" in Kapelle is de algemene jaarvergadering gehouden van de afdeling Zeeland van de Nederland se bond van fruitpachters. De leiding berustte bij de voorzitter der afdeling, de heer C. Barendse te Goes, die in zijn openingswoord een spe ciaal welkom richtte tot de landelijk voorzitter, de heer Th. M. de Vos te Bunnik, en de secretaris, de heer J. C. van der Lichte te Den Haag. De heer Barendso wees er op, dat voor de Zeeuwse fruitpachters 1961 een goed jaar is geweest al stelt de laatste weken de prijsontwikkeling we] wat teleur, vooral geldt dit voor de peren. Verder wees de heer Barendse er op, dat nu reeds verschillende jaren ach tereen in de oneven jaren gunstige re sultaten werden behaald en aanmerke lijk minder goede resultaten in de even jaren. Het zal dus oppassen zijn in 1962, aldus de voorzitter. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heren C. Veerhoek, Wemeldin- ge, G. Jacobs, Kloetinge en J. Sinke en H. Landman, beiden te Kapelle. Door de landelijk secretaris v. d. Lich te werd vervolgens een uitvoerige toe lichting gegeven op de wijziging, welke er voor het nieuwe seizoen komt in de registratie van pachtcontracten. Daarna hield de landelijk voorzitter De Vos een inleiding over de afzetmoge lijkheden van fruit in de toekomst, me de in verband met de ontwikkeling van de Euromarkt. De heer De Vos zei daar bij o.m. dat alles er op wijst dat voor de toekomst alles gezet zal moeten worden op het telen en dus ook pachten van fruit van de beste kwaliteiten omdat er voor het mindere fruit weinig of geen afzet mogelijkheden zullen zijn onder normale omstandigheden. (Advertentie) oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0: 12,90 meter H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010 DEALERS: Fa. A. A. v. d. ZWAARD, Koninginnestraat 63, Breda, tel. 36034 Garage I. J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 Gar. J. JOOSSE ZN., Rijksweg 24G, Nieuw- en St. Joosland, tel. 318 omgeven met prikkeldraad. Volgens de Zwitsers wordt de Algerijnse delegatie hier vandaag verwacht. Ben Bella. Te Parijs zijn gisteren twee Marok kaanse ministers, Ahmed Balafrej van buitenlandse zaken en Ahmed Reda Gue- dira van binnenlandse zaken, per vlieg tuig uit Rabat aangekomen. Naar verluidt zullen zij vandaag met premier Debré en de minister van bui tenlandse zaken, Couve de Murville, be sprekingen houden over de Algerijnse vice-premier Ben Bella die uit Franse gevangenschap zal worden vrijgelaten. Garanties en OAS Algemeen wordt; aangenomen, dat de besprekingen te E^ian zeker een week in beslag zulen nemen. Franse regeringsfunctionarissen heb ben met ongerustheid kennis genomen van berichten als zouden de Algerij nen garanties verlangen van Frank rijk, dat een einde gemaakt wordt aan de terreur der OAS in Algerije. An ders zouden de troepen der rebellen eerder dan oorspronkelijk in de bedoe ling lag het land binnentrekken. Volgens de bepalingen van het be standsontwerp is Frankrijk geheel ver antwoordelijk voor de veiligheid in Al gerije, voor een tijdsduur van zes tot acht maanden. Naar aanleiding van de OAS-terreur in Algerije zouden de re bellen hun eisen op dit punt hebben ver zwaard. Te Parijs is het gedurende het week einde vrij rustig geweest. Journalisten bedreigd Op het Parijse vliegveld Orly zijn gis teren op doorreis naar Rome elf Italiaan se journalisten aangekomen uit Algerije. De journalisten hadden in alle haast het land verlaten, omdat ze zich bedreigd voelden door de OAS van ex-generaal Raoul Salan, die ze betitelden als „gang ster". Bij hun aankomst in de Franse hoofd stad zeiden de Italianen, dat in Algerije door benden van gangsters aan de touw tjes getrokken werd. Door de OAS was hun een vertrektermijn van 24 uur gege ven. Een Italiaans journalist, Carraciolo, die eveneens was bedreigd, is echter ge bleven. Garage LIGTVOET ZN., Bredaseweg 23, Oosterhout, tel. 3880 Fa. W. J. v. KAAM, Antwerpsestraat 373, Bergen op Zoom, tel. 4775 KANTERS' Automobielbedrijf, Bredaseweg 36, Etten, Tel. 2254 Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 Pouwels cn Windsma (Heiloo) hebben zondag door een overwinning in de Ptf- lenrit 1961 van de RAC Oost het Ne derlandse kampioenschap betrouwbaar heidsritten van de KNAC op hun naam gebracht. Deze equipe beëindigde de rit die oorspronkelijk in december 1961 zou worden gereden, met 321 strafpunten. In de B-klasse zegevierden Peppinck en Burcma, waardoor deze equipe het kam pioenschap der B-rijders veroverde. Ecu der rijkste Amerikanen in het Verre Oosten, de te Manilla wonende Harry S. Stonehill, is gearresteerd op beschuldiging van grootscheepse fraude, ontduiking van de belastingen en omko ping van ambtenaren. Stonehill kwam voor het eerst op de Philippijnen als ser geant in het leger van MacArthur. Hij vestigde zich te Manilla en maakte daar een fortuin in olie, tabak en onroerende goederen. Hij wordt er thans o.a. van beschuldigd voor een tegenwaarde van twintig miljoen Amerikaanse dollars op onwettige wijze naar het buitenland te hebben overgemaakt voor beleggingen in Zwitserland, Spanje, Amerika, Japan en Australië. Een sterke politiemacht, uitgerust met machinepistolen, omsingelde Stonehills vorstelijke residentie, brak brandkasten open en nam wagonladingen documen- 'ten in beslag. Tezamen met Stonehill werden twee van zijn Amerikaanse me dewerkers gearresteerd. Kuurflacon Neo-Silvikrin voor 1 maand f7.60 Voor de dagelijkse haarverzorging is er Silvikrin Lotion. Het Russische dagblad Moskovskaja Pravda heeft meegedeeld, dat een clan destiene fabrikant van lippenstift ter dood is veroordeeld wegens onwettige speculatieve activiteiten. Volgens genoemde krant dreef de man, Nikolai Kotlyar, samen met vrouw, doch ter en neef, een geheime lipstickfabriek in de kelder van zijn huis in Moskou. Hij werd veroordeeld tot de dood door de kogel, terwijl een van zijn verkopers een langdurige gevangenisstraf kreeg. Volgens de aanklacht had Kotlyar aan zijn fabriek ruim anderhalf miljoen roe bel verdiend. De man en zijn handlan gers werden „gevaarlijke misdadigers" genoemd. Eerst komt roos dan volgt haar* uitvalde hoofdhuid verhoornt en kaalheid is het einde. NEO-SILVIKRIN bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke op- die ook uw haar heeft. En daarom is NEO-SILVIKRIN het middol tegen roos en haaruitval.

de Stem | 1962 | | pagina 7