Zuid-Beveland Prins Nozemius verovert carnavalesk Sas van Gent Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Afscheid Henk Stam van Zeeuwse Muziekschool AR'JNEN s Heerenhoek kop: grootse intocht Janus I Geen wanklanken meer in college b. en w. Baarland Goed spel van Theater voor Middelburgse ZVU Autobotsing te Sluiskil Lustrumconcert van „Animato Speelautomaten in gevaar Vormin gsweken afgesloten Dagblad De Slem Twee gewonden Halsterenaar in Vlaardingen omgekomen Overgave van b. cn w. zonder bloedvergieten Nevobo Z.-Beveland HOOGWATER 'al en Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 5 MAART 1962 (Advertentie) MIDDELBURG Prof. dr. J. Preiser houdt lezing „Het Amerikaanse negerprobleem in onze eeuw" is de titel van de historische beschouwing die prof. dr. J. Presser uit Amsterdam op uitnodiging van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit tijdens zijn lezing zal behandelen op woensdag 7 maart in de foyer van de concert- en gehoorzaal te Midelburg. In het Schuttershof - gaf de accordeon vereniging Animato een concert onder leiding van Jan Groenewoud. Ter gele genheid van het vijfjarig bestaan werd een zeer gevarieerd programma geboden en kreeg men om te beginnen de jubi lerende vereniging te horen in een groot aantal nummers die zeer in de smaak vielen bij de talrijke aanwezigen. Het moet gezegd worden, dat de jeugdige muzikanten zich dapper geweerd hebben en een goed pleidooi hielden voor de accordeonmuziek. Mooie egale klank en duidelijke articulatie waren kenmerken de factoren. Met een enthousiast gespeel de potpourri uit de operette In 't witte paard werd dit fris klinkende concert besloten. Vermelding verdient vervolgens het optreden van Joop Saluta en zijn Soeara Maloekoe-kwartet. Deze Ambo- nese zangersgroep oogstte met enkele volksliederen veel succes. Als primeur voor Zeeland liet Jo den Hollander de aanwezigen kennis maken met het elek tronisch orgel en speelde tezamen met gitarist Tony van Verre enkele graag gehoorde melodieën. Ook het programma van de cabaretgroep „De Scherpschut ters" o.l.v. B. de Jonge met zang, ballet en enkel eschetsjes viel zeer in de smaak De Ricardo's verzorgden het gezellig sa menzijn. VLJSSINGEN Amsterdamse hoogleraar lioudt lezing Op uitnodiging van de Stichting Zeeuw se Volksuniversiteit komt prof. dr. J. Presser, hoogleraar in de geschiedenis aan de Amsterdamse universiteit, op dinsdag 6 maart naar Vlissingen. Hij zal die avond in „Britannia" een lezing over het voornaamste publieke vraagstuk va nde Verenigde Staten, hou den met als titel „Het Amerikaanse neger- probleem in onze eeuw". Nieuw- en Sint Joosland FEESTAVOND BUURTVERENIGINGEN De gezamenlijke buurtverenigingen hielden een feestavond in café ,,De Roo- de Leeuw". De heer P. Boone was ver heugd, dat de zaal tot in de hoekjes was bezet. Hij memoreerde nog even. dat de verenigingen op de bodem van de geld kist zaten te krabbelen en dat daarom een klein bedrag als entree was geheven om de onkosten van de avond te kunnen bestrijden. Verder deelde hij nog mede, dat de contributie van de leden was ver hoogd van 1.- tot 1,50 per jaar. Ver volgens gaf hij het woord aan de voor zitter van de toneelgroep ..Juliana" te Middelburg, de heer H. J. Schouwenaar. De heer Schouwenaar lichtte het stuk ,,De knappe Ilena" toe. Het stuk vond ruime bijval daar het uitstekend werd gespeeld en de lachlust nog al eens op gewekt werd. Na afloop kregen de speel sters en spelers nog een aardig aanden ken eri eên woord van dank van de heer A. C. Polderdijk. HULST Burgemeester A. L. S. Lockefeer heeft de daarvoor in aanmerking komende café-exploitanten schriftelijk doen weten dat de rijkspolitie streng zal gaan toe zien op het gebruik van speelautoma ten. Mochten er ernstige klachten, m. b.t. jongelieden en gezinshoofden, die daaraan op onverantwoorde wijze geld spenderen, blijven aanhouden dan zullen alle verleende ontheffingen onverwijld worden ingetrokken. Boschkapelle KAARTAVOND KAB Aan de kaartavond van de KAB-afde- ling werd door 40 leden deelgenomen. Na een gezellige avond, waarop gekaart werd met verwisseling van maat. kwam de volgende uitslag uit de bus: 1. E. Ver- bruggen, 2 E. Lambert, 3 J. van der Veeken, 4 L. Fassaert, 5 L. Pardon, 6 W. Mattens, 7 J. Vink. 8 J. de Klerk. 9 C. Haijette, 10 J. Coolsen, 11A. Dobbelaar, 12 F. Dobbelaar, 13 P. Erpelinck. 14 E. Pieters, 15 Th. van der Veen. Bresken s J aarvergadering „De Zeekrab" De zeehengelsportvereniging De Zee krab heeft in hotel Valk haar jaarlijkse vergadering gehouden onder voorzitter schap van de heer J. Catsman. iUt het jaarverslag van secretaris L. Riemers bleek dat het ledental was gegroeid tot 54, een toename van 20. Bij de bestuurs verkiezing wenste de heer J. de Bert zich niet meer herkiesbaar te stellen. Ook werd besloten het bestuur met 2 leden uit te breiden, waarna de volgen de heren werden gekozen: M. Zegers, M. v.d. Broecke en B. Versprille. De voorzitter deelde nog mee, dat op 7 april en 5 augustus aan de nieuwe veerhaven onderlinge wedstrijden zullen worden gehouden. Op - 17 juni zal aan 't Duivelshoekje een internationale wed strijd worden gehouden. De vereniging is ook toegetreden tot de federatie Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Kandidaten K.V.P. gemeenteraad Bij de door de KVP-afdeling Breskens gehouden groslijststemming voor de a. s. gemeenteraadsverkiezingen is de lijst als volgt samengesteld: 1. F. Goethals, 2. J. du Bois, 3. G. v. Schaick, 4. L. Cornelis, 5. I. v.d. Broecke. Graauw VEEL ANIMO Niet minder dan 20 dames en 4 heren ontvangen momenteel hun eerste muzi kale opleiding van de directeur van on ze fanfare, de heer De Gucht uit Hulst. Verwacht mag worden, dat het aantal muzikanten in het gezelschap spoedig een flinke uitbreiding zal kunnen onder gaan. IJzendijke Veel Belgische bijval voor „Flandria op zijn best" De accordeonvereniging Flandria heeft al vele malen bij het publiek successen geoogst, naast haar reeks van wedstrijd- overwinningen. Maar nog nooit heeft zij zo'n hartelijk applaus ontketend als ver leden week in het sanatorium te Syssele even over de grens. Een dankbaarder publiek dan de verpleegden en verpleeg sters is niet denkbaar Een grootse ovatie werd het na de uit voering van de selecties uit ,,Het witte paard" en „De vogelhandelaar". Even als Flandria trad ook de conferencier Lou Sterda geheel belangeloos op; zijn succes was al even eclatant. Voorzitter C. Marteyn voelde zich wel verplicht voor dit enthousiast onthaal te danken, niet in het minst ook voor de smakelijke boerenmaaltijd na afloop. Aalmoezenier Van de Bulcke van het gesticht kon geen woorden genoeg vin den om uiting te geven aan zijn bewon dering en zijn dank. Hij was niet weinig verheugd met de verzekering van een herhaling in het volgend jaar, hem gege ven door bestuur en leden van het or kest. Stoppeldijk Tot kleuterleidster aan de r.-k kleu terschool te Koewacht is benoemd mej. Hamelinck, alhier. Koninklijk zilver voor gouden jubilaris Op het landbouwbedrijf van de heer R. Steijaert werd op feestelijke wijze het feit herdacht, dat de heer A. de Meijer gedurende 50 jaar op dit bedrijf werk zaam is. Als veertienjarige kwam de heer de Meijer in 1912 op de boerderij van de heer Adriaansens, die hij tot 1947 mocht dienen. Daarna was hij op het zelfde bedrijf achtereenvolgens werk zaam bij C. Steijaert, A. Steijaert en zijn huidige werkgever R. Steijaert. Deze 50- jarige trouw aan een familie-bedrijf werd gevierd in het bijzijn van onder meer de burgemeester van Vogelwaar de, de pastoor van Stoppeldijk, bestuur ders van K.A.B. en N.C.B. en het voltal lige personeel van de heer Steijaert. De jubilaris werd aan de feestdis danig in de bloemetjes gezet en de mooiste ver rassing van de avond vormde wel de zil veren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. die burgemeester Hendrikse de heer De Meijer mocht uit reiken. Zaterdagmiddag had in dc mi gehoorzaal te Middelburg een bijeen komst plaats, waarop HeiiK biam, omus GOES Na de succesvolle vormingsweek voor de jongeren is de vormingsweek 'voor de ouders, ouderen en opvoeders zo mo gelijk een nog groter succes geworden. Gedurende de 4 avonden van de week, waarop lezingen werden gehouden, wa ren gemiddeld 400 ouders in de kantine van de Ambachtsschool en 200 in de hal van de Mariusschool aanwezig. In een prettige sfeer en voor een zeer aandach tig gehoor hielden de 2 paters Francis canen, een dokter en een sociologe beur telings hun spreekbeurten over onder werpen die nauw met de opvoeding van kinderen en problemen rond geloofspun ten verband houden. Vele vragen accen tueerden de aandacht waarmee geluis terd was. Zaterdagavond was er een grote feestavond in het Schuttershof. Tussen de dansen door verzorgde pa ter Borromeus Pijpers met assistentie van pater Josaphat van Luyk vele leu ke en originele spelletjes, die de lach spieren zwaar aan het werk hebben ge zet. De beenspieren werden ook niet ver geten in een twist, door 15 paren op de dansvloer gebracht, tot vermaak van al len. In het succes van deze avond had de Goese dans- en showband The Or- pheans een zeer werkzaam en succesvol aandeel. Pater van Luyk vertelde ons, dat de vormingsweken in Goes hem ver schrikkelijk zijn meegevallen. De op komst was goed tot zeer goed te noemen en de aandacht en vragen goed. Kindercarnaval van Arti et Amicitiae Zondagmiddag heeft de r.-k. gemeng de zangvereniging Arti et Amicitiae in het Schuttershof weer het traditionele kindercarnaval georganiseerd. Ieder jaar weer komen meer kinderen hier hun carnaval houden. Nu waren er in de bijzonder leuk versierde zaal ruim 350. Ook een 100-tal ouders was aanwe zig om de stemming te verhogen. Van de kostuums was veel werk gemaakt, zodat het voor de jury moeilijk was om er de mooiste uit te halen. Ook prins Carnaval maakte bij de kinderen zijn entree en onder zijn bezielende leiding Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- VIaan deren: Hulst Steenstraat 14 telefoon 2377 Rayonredacteur P.G Kuypers tel 3327 RayonbeheerderL it M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z - Beveland: Goes, KJokstraat 1, tele foon 6252. Rayonbeheerder. J Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 2\b mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regel* of minder O.iKi elke regeJ meer 0,15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1.50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. en van de dans- en showband The Or- pheans is dit feest een echt feest van en voor kinderen geworden. Vanavond wordt het carnavalsfeest voor de oude ren gehouden, eveneens in het Schutters hof. Goede voorstelling van „De Combinatie" In het kader van een landelijke toneel wedstrijd heeft in het Schuttershof de personeelsvereniging ,,De Combinatie" van de Nederlandse Spoorwegen en Van Gend en Loos te Goes, het toneelspel ,,Ik geef u nog drie maanden" van M. van Vught opgevoerd. Deze toneelwed strijd wordt georganiseerd door de com missie Samenwerking personeelsvereni gingen van Gend en Loos, de heer v. As, directeur algemene zaken, de heer Ras- quin, directeur kantoor Venlo en de heer van Kooten, employé kantoor Utrecht. De medewerkenden, R. Klaayssen, M. Tilroe-Malgo, J. de Winter, M. Verste- gen-Overbeeke, D. de Vos. N. Oostdijk- Tilroe, T. Haerkens-de Pundert en J. Tilroe, hebben van dit toneelspel een verdienstelijke opvoering gegeven. De winnaars van deze landelijke competitie treden op in Amsterdam. Kapellp Opheffing van oranjevereniging Ook in Biezelinge vlot het niet met de oranjevereniging. Hedenavond zijn de leden van deze vereniging, welke zo veel feesten in deze gemeente heeft ge organiseerd? in een bijzondere verga dering bijeen geroepen, waarbij als eni ge punt op de agenda voorkomt: be stuursvoorstel tot opheffing van de ver eniging. Of het zover zal komen moet dus nog worden afgewacht, maar het ziet er wel naar uit, want de animo voor de oranje vereniging ontbreekt. Het handjevol en thousiasten, dat de zaak altijd nog draaiende heeft gehouden, ziet er nu niet langer kans toe. Kampioenstitel van damclub Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Kapelle werd de vorige week een aantal wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen: J. op 't Hof- J. J. Ganseman 0-2; Chr. Korstanje-J. C. van Liere 2-0, H. J. v. d. Vrie-C. van Liere 1-1; J. op 't Hof-C. Sulsters 1-1. Kloetinge IR. STENVERS VOOR OUD-LEER LINGEN WINTERCURSUSSEN Tijdens de derde winterbijeenkomst van de vereniging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwwintercursussen trad als spreker op ir. N. Stenvers uit Wageningen. Deze behandelde het onder werp: actualiteiten over het gebruik van chemische stoffen in de fruitteelt o.a. chemische onkruidbestrijding. Tevens werden daarover nog dia's ver toond. Zilveren bestaan „Koningin Juliana" De buurtvereniging „Koningin Julia na" herdacht haar 25-jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst in zaal Van Noom. De voorzitter der vereniging me moreerde het wel en wee in de afgelo pen jaren. Verder werd de avond doorgebracht met muziek, spelletjes en voordrachten. de oprichting directeur van de stichting Zeeuwse muziekschool, afscheid nam. Dit officiële gedeelte werd voorafgegaan door een leerlingen-uitvoering, waarop alle afdelingen van de Zeeuwse muziek school vertegenwoordigd waren, en men een doorsnee van de studiemogelijkhe den op deze school kon horen. Van de gelegenheid tot het houden van toespraken werd als eerste gebruik ge maakt door mr. dr. Mes in zijn kwaliteit als voorzitter van het dagelijks bestuur, die de scheidende directeur dank bracht voor al wat hij in dienst van de muziek school en het muziekleven in het alge meen had gedaan. Als tastbaar bewijs voor deze erkentelijkheid bood de heer Mes hem namens bestuur, curatorium, docenten en leerlingen een complete ge luidsinstallatie aan. Ook de volgende sprekers maakten gewag van de kwali teiten van de heer Stam als musicus, pedagoog en organisator. Achtereenvol gens spraken nog mr. A. J. v. d. Hoeven, als vice-voorzitter van de afdeling Zee land van de vereniging van Ned. ge meenten, mr. J. L. Andreae als voorzit ter van het curatorium, de heer Luyke- naar als vertegenwoordiger van de ad junctdirecteur en docenten van de mu ziekschool, en de heer De Smet namens het Ceciliakoor van St.-Jansteen, die de heer Stam nog een geschenk aanbood. In zijn antwoord memoreerde de heer Stam nog zijn sterk gevarieerde we-rkob- jecten en werkwijzen in de afgelopen ze ven jaren, en getuigde voorts van zijn aanhankelijkheid aan het Zeeuwse land. Na dit officiële gedeelte had een recep tie plaats waarvan velen van de aanwe zigen gebruik maakten om de heer Stam alle goeds in zijn nieuwe werk kring te Rotterdam toe te wensen. Met al wat geluid kon maken in de nabijheid maakte voor de eerste keer boven de Westerschelde in Zeeland een prins Carnaval uit Den Bosch zijn in trede in het dorp. Gezeten op een 1 p.k. pronkwagen met statietrap kwam hij met een dol gevolg aan om 18.33 uur aan de Patrijzendreef waar hy op verzoek van de burgemeester de laatste beletsels wegnam en aldus deze weg openstelde. De buurt werd hierdoor bij de bewoon de wereld gevoegd. In optocht met di verse reclamewagens reed men daarna het hele dorp door. Voorafgegaan door de r.-k. fanfare St.-Cecilia en de drum band. Voor het gemeentehuis werd de prins verwelkomd door de plaatselijke autoriteiten. De burgemeester droeg hier de sleutels van de stad over, daarbij vooruitlopend op de samenvoeging van de dubbelstad Walcheren bij 's-Heeren- hoek waardoor dit stadsrechten zal ver werven. Ook werd de prins hier een le vensgrote ambtsketen overhandigd, die uitdrukking gaf van de zorgen, die het plaatselijk bestuur drukken. De prins stelde hierna de wet aan zijn volgelingen. Hij liet namens de oude garde het woord aan de heer J. Rijk van de Molendijk. Het prinselijk gezelschap vestigde daar na zijn residentie in de Jeugdhoeve, waar het meer dan druk was. Nabij de Baron de Huartlaan, de in- gangsweg van de C.N.A. te Sluiskil zijn gisterenavond om tien minuten over ne gen twee personenauto's op elkaar inge reden, waarbij de heer A. P. C. de G. uit Sas van Gent ernstig werd gewond. Deze kwam uit de richting Axel, en reed daarbij zo hard. dat hij in genoem de bocht op het linkerweggedeelte te rechtkwam. Van naderde met matige snelheid een auto? bestuurd door mevr. E. M. C. C.-de W. uit Stoppeldijk. De beide auto's botsten op elkaar, waardoor de G. uit de auto werd geslingerd. Dokter Wechgelaar constateerde een vrij ernstige verwon ding cn liet hem naar het St.-Elisabeth- ziekenhuis vervoeren. De bestuurster werd niet, en haar echtgenoot, die naast haar zat, werd licht gewond. Beide au to's werden totaal vernield. Prins Carnaval uit Oeteldonk open de te 's-Heerenhoek de Patryzen- dreef. De prijzen waren als volgt voor de best gekostume-erden: groepen: de kaart club, dames Jansen. Hazen, Van Eucke- ren. Ars. Wagens: Moisen, Franse: indi vidueel: de Arabier, Rentmeester. Het eerste carnaval mag zeer geslaagd wor den genoemd. Aan boord van de kustvaarder ..Maria Christine", liggende bij de Eerste Ne derlandse Coöperatieve Kunstmestfa- briek in Vlaardingen, is een bedrijfson- geluk met dodelijke afloop gebeurd. Toen het laden van het schip door sneeuwval moest worden stopgezet, werd de kraanarm met transportband opge haald. Hierbij brak een staaldraad waar door de kraanarm op het schip terecht kwam. De 36-jarige arbeider G. P. van Wijk uit Halsteren kreeg de vallende kraanarm over zich heen. Er moest een drijvende bok aan te pas komen om de kraanarm te lichten, zodat het enige uren duurde, alvorens het slachtoffer, dat inmiddels was overleden, kon wor den bevrijd. De man was gehuwd en had twee kinderen. Door de recherche en de arbeidsinspectie wordt een onderzoek in gesteld. (Advertentie) Nuts is gevuld met vers gebrande hazelnoten en roomcaramel. Het geheel overtrokken met volle-melk chocolade. Een kostelijke versna- pering. Nuts: een kwaliteitspro- dukt. Burgemeester Van Liere heeft tijdens de laatste vergadering van de gemeen teraad van Baarland zyn vertrouwen uitgesproken in de benoeming van de heer De Vriend tot wethouder. Ook de wethouder getuigde van zyn goede wil de eens zo slechte verstandhouding tus sen hem en het gemeentebestuur te ver beteren. Tijdens het huishoudelijk gedeelte werd een uitgebreide agenda afgewerkt. Aan de zangvereniging De Lofstem werd de toegezegde subsidie van f 30 beschik baar gesteld, terwijl ook de plaatselijke EHBO-afdeling een subsidie van f 50 kreeg, de overige vijf subsidieverzoeken werden afgewezen. Ter voorziening in de vacatures An- driessen en Bouwman in de commissie van beheer van de schoolartsendienst waren aanbevelingen ontvangen, waarbij bij de gehouden stemming werden uitge bracht 5 stemmen op burgemeester N. W. Eisen (Heinkenszand) en 2 op burge meester mr. M. Somers (Hoedekensker- ke) alsmede 6 op burgemeester A. de Kam (Vrouwenpolder) en 1 op burge meester W. Baas (St.-Laurens). Door de heer K. Zeevaart was ontslag genomen als lid van de dienst voor maat schappelijke zorg te Baarland, door het bestuur werden aanbevolen: 1. I. van Hemert en 2. B. P. Tramper. Bij de ge houden stemming werden uitgebracht 5 stemmen op de heer Van Hemert en 2 op de heer Tramper, zodat de heer Van Hemert is gekozen. Niet thuis De 2e wijziging van de begroting 1961 van de dienst voor maatschappelijke zorg werd goedgekeurd, terwijl voor de re kening 1960 dezer dienst een commissie werd ingesteld, waarbij de heer I. van Hemert meedeelde, hierin niet thuis te zijn en zich liever hiervoor niet beschik baar te stellen. De heren Beulens, de Mol en Elenbaas, werden vervoljgens aangewezen. Op initiatief van de Herverkavelings commissie is van Ged. Staten een voor stel ontvangen tot wijziging van de ge meentegrens in verband met de uitge voerde herverkavelingswerken waarbij de huidige grenzen niet meer samenvallen met perceelsgrenzen, wegen, waterlopen enz. Door de wijziging krijgen ze weer een natuurlijk beloop, terwijl overgang van inwoners niet plaats vindt. Conform het voorstel van b. en w. werd zonder discussie besloten Ged. Sta ten te berichten dat de raad geen be zwaren heeft. Voor de door het vertrek van de heer J. J. van Weele leeggekomen woningwet woning Burg. Vogelaarstraat 14 waren f gegadigden n.l. de heer Anthonisse en dr heer P. Braam. B. en w. overwogen da de heer Anthonisse een goede woning heeft en de heer P. Braam niet, zodat zi voorstellen de woning te verhuren aan de heer Braam. De heren Beulens en Van Damme zeiden volledig achter het voorstel van b. en w. te staan, waarna na korte discussie z.h.s. werd besloten tot verhuur van de woning aan de heer P Braam. Op voorstel van b. en w. werden ver volgens 3 aanvragen om toekenning van premie op w.c.-verbetering ingewilligd, n.l. van de heren M. den Herder, P. J. Mol en mej. C. M. Overbeeke. Zaterdagavond bracht de toneelgroep Theater met een topbezetting het uit zonderlijke toneelstuk „Speelgoed op zol der" van de Amerikaanse schrijfster Wil liam Hellman. De regie had Robert de Vries. Een uitzonderlijk stuk, dank zij een uitzonderlijk gegeven. Het handelt hier om twee wat oudere zusters, die hun leven lang hebben gewerkt voor hun jongere broer. Deze broer mislukt keer op keer in de maatschappij en wordt dan weer liefdevol opgevangen door de bei de zusters, die hem dan ook financieel weer te paard helpen. Vooral de jongste van de heide zusters. Carry, koestert een aan ziekelijkheid grenzende liefde voor haar broer, die zy aan niemand wil af staan, maar alleen voor zichzelf wil be zitten. De schrijfster heeft met dit stuk niet alleen een toneelstuk, waarin echt toneel gespeeld kan worden, geschreven. Dit stuk is psychologisch ook zo goed uit- balanceerd, dat het een genoegen is er naar te kijken. Zoals reeds in de aan vang vermeld kwam Theater met een topbezetting. Echt doorvoeld spel gaf Elly van Stekelenburg, als de oudste zuster Ann. Zeer geraffineerd, uiteinde lijk in alles haar zin krijgend was haar jongere zuster Carry, subliem vertolkt door Elise Hoomans. Een bijzondere plaats willen wij in ruimen voor Josephine van Gasteren als de schoonmoeder van Julian, de onaf hankelijke Amerikaanse vrouw, die niet schroomt haar genegenheid te schenken aan een kleurling (Eric Schneider). Zij was Amerikaanse tot in haar vingertop pen en bereikte een buitengewone hoog- KOOP EEN KOELKAST. EEN GOEDE KOELKAST. EEN PERFECTE KOELKAST. KOOP EEN KOELKAST Verkrijgbaar in 135 I, 210 I en 275 I, van f 398,- af. Op spectaculaire wijze heeft prins Nozemius de Eerste bezit genomen van Sas van Gent. Zijn komst was een tot in de puntjes georganiseerde machtsovername. Met de Erremenie Lol en Leut voorop reed de Eerste Minister Kousenbreier met de nar in een open koets naar het gemeentehuis, waar de minister met gevatte woorden het gemeentebestuur zon- tegengestelde richting ige snelheid een autn der bloedvergieten tot overgave aanzette. Burgemeester R. A. J. den Boer ge flankeerd door de beide wethouders en de secretaris, waren vlug bereid de sleu tel aan het narrenrijk over te dragen ook al met de bedoeling een tijdje van alle rompslomp van dagelijks bestuur der gemeente te zijn verlost om zich in het earn a val vierend Sas van Gent te kun nen mengen. Zodra door de Eerste Minis ter de volledige overgave bekend werd gemaakt, werd van het stadhuis de witte vlag gehesen, waarna de weg voor de Prins geplaveid was. Uit zijn burcht, een kunststukje van vakmanschap, kwam hij tevoorschijn en nam op het balkon van het stadhuis de sleutel van de stad in ontvangst. Ultimatum De Prins herinnerde het gemeentebe stuur aan een brief die bijna een jaar geleden was toegezonden door het carna valscomité betreffende een te spelen voet balwedstrijd van dit comité tegen het gemeentebestuur en waarop nog geen ant woord ontvangen was. Hij stelde een ul timatum waarin binnen 24 uur te dezen aanzien een besluit diende te worden ge nomen. Bij een afwijzing wordt geacht het gemeentebestuur te zijn verslagen met 5-0 waarna de punten worden toege kend aan de plaatselijke vereniging Corn. Boys („die ze best kunnen gebruiken", voegde de Prins er onder grote hilari'fit van het publiek aan toe). Zoals inmiddels een traditie is geworden bood het comité de gemeente een geschenk aan. Een brie venbus die het stadhuis niet rijk is, werd daarop in de hal geplaatst welk geschenk door de burgemeester glunderend in ont vangst werd genomen. Onderscheiding Mevrouw M. de Kort-de Smit, de maakster van het carnavalslied, kreeg uit handen van de Minister een enveloppe met inhoud en een onderscheiding. Be geleid door de Erremenie zong de menig te met mevrouw de Kort de nieuwe schlager. Het eerste optreden van Prins Nozemius viel bij het Sasse publiek bij zonder in de smaak. Het aantal toeschou wers dat op de been was leek iets minder dan vorige jaren waaraan het minder goede weer in de morgenuren niet vreemd was. Dit verhinderde blijkbaar de komst van velen van buiten de ge meente. Nadat de capitulatie met een borrel was beklonken dweildé de Prins met gevolg door Sas van Gent en nam zijn driedaagse bestuursperiode een aan vang. Optocht Alhoewel er nog twee leutige dagen resteren mag nu toch al wel worden vast gesteld dat de Sasse carnaval zondag middag een van z'n hoogtepunten beleefde toen duizendtallen toeschouwers van bin nen- en buiten de provinciale en lands grenzen de gure weersgesteldheid trot seerden, terwille van de traditionele op tocht, die weer een spectaculair karakter droeg. Een massale menigte zag zich, tot haar kennelijk vermaak, geconfron teerd met zowel imposante, als veelsoor tige praalwagens, als met de grotere en kleinere wandelgroepen, die tezamen een mobiel panorama vormden. Prins Nozemius I kon na afloop een zestigtal begerenswaardige prijzen uitreiken, ver deeld over verschillende categorieën, waarbij hij er zich bijzonder mee inge nomen toonde, dat de le prijs (plus extra wisselbeker) bij de groep praalwagens behaald werd door de buurtvereniging „Pijkezot" waarvan hij een rechtstreekse afstammeling is. Het succes van deze carnavaleske cavalcade was uiteraard mede afhankelijk van de perfect functio nerende politiedienst, en de verschillende muziekkorpsen van eigen bodem en el ders. te in haar samenspel met haar dochter Lily (MartineCrefcoeur). Griezelig echt en beklemmend speelde Martine Crefcoeur het neurotische kind vrouwtje Lily. Een zeer moeilijke rol was er voor Eric Schneider, die met veel stil spel zijn aanwezigheid moest ken baar maken. Hij deed dit voortreffelijk Zeer goed tegenspel gaf Coen Flink, als de broer Julian. Het mocht dan hier en daar de indruk geven dat hij wat char geerde, in deze was dit niet het geval Zijn hele protserige schreeuwerigheicl van plotseling rijk geworden man, die deze onverwachte ervaring niet verwer ken kan, ketste als het ware tegen de leegheid die de beide zusters voelden. Telkens valt die stilte van het onbeha gen die hij dan opnieuw poogt te over schreeuwen. Een uitstekende creatie van Coen Flink. Jip Sterman gaf een goed' vertolking van een leverancier, die dc beide zusters al jaren kent en helemaal een is met hun problemen. Een zeer goec toneelstuk, uitstekend vertolkt door To neelgroep Theater in de schouwburg tc Middelburg onder auspiciën van de ZVU C. B. A Uitslagen van de volley bal wedstrijde: der Nevobo, afdeling Zuid-Beveland za terdag gespeeld, luiden. HEREN: Astra 1—Astra 2 3—1, Ter hole 1Astra 2 30, Terhole 1EGVC 1 22. Door gelijk te spelen tegen Ter hole verzekerde EGVC 1 zich van de bo venste plaats der ranglijst en werd kam pioen van de afdeling Zuid-Beveland competitie 1961-62. De eindstand van d competitie luidt: EGVC 1 22 p., Terhol' 1 20 p., EGVC 2 18 p., Astra 1 8 p., Bazt 8 p., DAW 8 p., Astra 2 0 p. Morgen, dinsdag 6 maart, gelden vooi de provincie Zeeland de volgende hooi waterstanden: Hansweert. 2.51 en 15* uur: Terneuzen 2.07 en 14.33 uur! vl!S' singen 1.34 en 14.05 uur; WemeldiiP 3.32 en 16.02 uur. MIDDELBURG City 20 uur Susanne, 18 j. met streng voorbehoud Electro 19.30 uur De onverzoenlijk"' 14 jaar VLISSINGEN t Alhambra 20 uur Susanne, 18 j. 10 streng voorbehoud Luxor 20 uur De stalen klauw GOES Grand 20 uur Susanne, 18 j. met ernsu* voorbehoud HULST Bioscoopgebouw 20 uur Messalina, 1® J SAS VAN GENT Olympia 20 uur Es war eine rauschena Ballnacht AXEL Het Centrum 20 uur Blanke wou* in de jungle, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur De dolle generaal, OOSTBURG Ledel 20 uur Alleen de zon was t tuige, 18 j. axel Gezellenhuis 7 uur Vastenavondbai KOEWACHT Alf. de Nys 5 uur Carnavalschietin# SAS VAN GENT Olympia 8 uur World by night TERNEUZEN Luxor 8 uur Bloed en rozen, 18 J- BERGEN OP ZOOM 14 uur Optocht carnaval

de Stem | 1962 | | pagina 2