Titelstrijd in Kaatsheuvel wordt groots evenement Peter Post klasse sterker dan jonge Albert Covens Sjoukje Dijkstra heeft het opnieuw gehaald tot uw dienst Europees kampioenschap driebanden RUIJTER HENNIE DE BIJ DE FAVORIETEN Europese kunstrij titels in Genève Jar uit Prachtige stayers-zege van qood-old DolfVerschueren Longa-EDO reeds heden Mei stervoetballer Pcle méér mans l og even vlot en I cessoire tot het lieren. Een Opel I; over de gehele I le volledige serie I sn proefrit. OP GEVRAAGD Enorme steun Zestien mille Speelschema De arbitrage Italiaan Carlesi won op Sardinië Sassari-Cagliari N.S.F.-ercteken aart L. Boeljon Hedenavond te Goes Slot zaalhandbal cn micro- korfbal OPENINGSAVOND ANTWERPSE ZESDAAGSE Radio en t.v. Lijkbleek Ronde van de Levant Nu etappezege van Darrigade Scheidsrechters- vereniging NHV opgericht Afgelaste KNVB- wedstrijden Snelle start „Dolf de Grote" Boeiende strijd MARKTEN WATERSTANDEN V 01600-22361 IE DIET DINGEN aan ambtenaren articulier personeel, reeds 0.- - f 1500.- tarief. vlot en discreet, ühuld vervalt bil overlijden. MALE VOLKSBANK OPGERICHT 1926 45 - telefoon 18*7 43 avans en zomerhuisjes, en prijs aan: Dordrecht. 3404-oo eti cti e op post stond bil opening in het plaveise onder Pareh scheen zu •indeloos netwerk va" irdse holen uit. te dat via deze trappen o aar was. Zonder e 1 daalden zij af. On1d zag Aram enkele Hinten, die fakkels bl - le zijn. In dat onzekere bewogen zich vele "e Satarin maakte een sp d' gebaar in hun richting- mschouw uw mens. nui d. en zeg mij waar zu» rligheid is £^leven- Aram was de eel" dikken niet in staat 0 reken. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 3 MAART 1962 7 (Van onze sportredacteur) Drs. J. van Vliet, voorzitter "an de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) vindt, dat er ter gelegenheid van het 20e Europese biljartkampioenschap driebanden in „De Efteling" te Kaatsheuvel een andere, meer toepasselijke „uitleg" gegeven kan worden aan de afkorting KNBB. Namelijk dorr er van te maken: Kan Nergens Beter Biljarten. Daarmede wilde de bondsvoorzitter zonder meer te kennen geven, dat het komende toernooi, beginnende aanstaande woensdag middag om half twee en eindigende de daaropvolgende zondag (11 maart dus) georganiseerd wordt in een gelegenheid, welke uniek mag heten voor het houaen /an een biljar.tevenement van dit kaliber. Een spelsoort, die langzamerhand alle andere heeft weten te over vleugelen en deswege nu zek.tr enorme belangstelling gaat trekken. Terecht wees drs. Van Vliet er in een voorbespreking met de landelijke sport pers op (in het riante restaurant van „De Efteling": sinds de oprichting 7 miljoen bezoekers!dat nergens ooit een organiserend comité met zoveel energie, gesteund door de ganse plaatselijke gemeenschap, de voorbereidingen voor rekening mm. Hy twijfelde er geen ogenblik aan, dat de gedane inspanningen volledig beloond zouden worden. Bovendien was hy er zeker van, dat het al befaamd geworden Kaatsheuvel met zyn ontspanningscentrum van internationaal formaat, de komende dagen weer eens extra in de Europese belangstelling zou worden geplaatst. Wim Soeterboek, zelf 'n zeer verdienste- lijk biljarter en secretaris van 't organise- if rende comité, kwam op zijn beurt aan het K woord. En wat deze te zeggen had, deed nog eens duidelijk uitkomen, wat het op tekent om een toernooi van deze omvang voor te bereiden (in de beschikbare tijd van slechts 3 1/2 maand!). Van de eerste dag af echter nad geheel Kaatsheuvel achter de organisatoren gestaan. Letterlijk de gehele gemeenschap èn: daadwerke lijk plus financieel. De ontvangen steun is werkelijk onverwacht verbluffend goed geweest. Daardoor gesterkt was er slchts één instelling bij de leden van het comité: wij zullen er voor zorgen, dat „in zo'n dorp" (deze omschrijving had Wim Soe terboek ergens gelezen.men minstens zo goed als in een wereldstad represen tatief op de voorgrond kan treden. Dit moet een gebeurtenis worden, waarvan men later zal getuigen, dat het een sie raad voor de gehele sport was". Vervolgens getuigde de secretaris van de geweldige steun, die was ondervonden van de schoenenindustrie; zij had een ge degen fundament gelegd voor de organi satie. Hij wilde echter meteen gaarne er kennen, dat deze niet wel mogelijk ware geweest, zonder de werkelijk ongeloof- HERMAN POPEYUS 1^ke vaP de directie van ..Steun voor Hennie?... „De ElteJing Ook de gemeente bleef allerminst achterwege. Zij stelde een ga rantiefonds van 5000.— ter beschikking. Maar het zal de grootste voldoening aan het comité schenken, wanneer dit fonds ongebruikt kan worden gelaten. Zeer vereerd zijn de organisatoren ge weest door het medeleven der landeliike. provinciale cn gemeentelijke autorite! ten. de VVV etc. Prins Bernhard was niet slechts bereid het beschermheerschap van dit gebeur enop zich te nemen, hij stelde bovendien een zilveren me- dalje beschikbaar. Minister Y. Scholten (O. K. en W.) schonk een zilveren legpenning. Vele andere ereprijzen ontvingen de organisatoren, zodat er geen enkele deel nemer met lege handen huiswaarts zal behoeven te keren. Overigens hebben de Kaatsheuvelse fabrikanten nog de nodige presentjes uit de leerbranche in petto voor de spelers, voor wie allereerst alles zal worden gedaan. bevatten en de toegangsprijzen zijn op een zodanig niveau gehouden (opzettelijk om iedereen in de gemeente de kans te bieden te komen zien), dat deze geen be letsel kunnen vormen, zelfs niet voor een bescheiden portemonnaie. De bezoekers zullen er echter wél re kening mee moeten houden, dat er in deze zaal niet mag worden gerookt, noch dranken worden geserveerd. Wèl echter in de vlak daarnevens gelegen Bodega en in het grote restaurant gelijkvToers- Gespeeld zal worden op de bekende René Gabriels-biljarts, zodat er wat dat betreft al evenmin te klagen zal zijn Daags vóór de aanvang der wedstrrtfen. worden de deelnemers ontvangen door het ontvangstcomité, dat hen verder ook des avonds aangenaam zal bezig houden Donderdags wordt er een excursie naar de schoenfabrieken gehouden en zater dags bereidt het gemeentebestuur van Kaatsheuvel in „Dc Efteling" spelers, officials en genodigden een receptie. De kosten van dit biljart-evenement, dat ook tal van buitenlanders trekt, zijn begroot op ongeveer 16.000 gulden Hier mogen we er nog terloops aan herinnneren, dat het elf jaar geleden is, sinds we in het zuiden een gebeurtenis van dit formaat te zien kregen. Dat ge schiedde in Waalwijk, waar toen het Eu ropees kampioenschap 47/2 werd ver werkt en dat door Piet van de Pol, met miniem verschil vóór Kees de Ruyter, werd gewonnen. Uiteraard is de vraag, wie op deze titel beslag gaat leggen, reeds langdurig en bij herhaling gesteld. Wij vroegen Henny de Ruyter onze Nederlandse kampioen in deze spelsoort naar zijn mening. „Ik weet er helemaal niets van, maar ik zal in ieder geval zien, dat ik van de onderste plaats blijf", zei Waalwijkse Hennie, breeduit lachend. Hij was intussen blij, dat ook Herman Popeyus tot de deel nemers behoort. Hij traint al geruime tijd iedere zondag in het café van Henny en deze kon ver klaren, dat Herman in uitstekende con ditie verkeert en even sterk speelt als in zijn beste periode, een viertal jaren ge leden. Overigens acht de Ruyter de Oos tenrijker Scherz een gevaarlijke kandi daat voor dit Europees kampioenschap, zonder daarbij de Belg Ceulemans of de Duitser Tiedtke uit te willen schakelen. HENNIE DE REUTER ...Gegadigde... poules, alsmede het speelschema op de eerste dag, t.w. de middagpartijen. Poule A Henny de RuiterPerreira (Portu gal), aanvang half twee; Hanoun (Fr.) Christensen 'Den.), aanvang half vier. De Oostenrijker Scherz is vrij. Poule B Herman PopeyusFontova (Spanje), aanvang half twee; Blanc (Zwi)Tiedtke (Duitsland), aanvang half vier. De Belg Ceulemans is vrij. De avondpartijen zullen, van woensdag tot en met zaterdag, om half acht begin nen. E>e verliezersronde, aanvankelijk ge pland op zondagmorgen 11 uur, zal men trachten zaterdagsmiddags te doen ver spelen, hetgeen uiteraard beter zal zijn. Zondagmiddag om half twee wordt dus met de finale begonnen. Tenslotte nog iets over de arbitrage. Het is duidelijk, dat voor een toernooi van deze omvang tal van arbiters nodig zijn. Gelukkig konden naast erkende scheidsrechters als Jan Sweering, S. Bro- met, B. Bornkamp, Jan Franken e.a. (o.w de gast-arbiter P. Bartey (Zwitserland) tal van biljarters uit Kaatsheuvel bereid gevonden een cursus te volgen, waarin hen de fijne knepen van het „vak" wer den geleerd (met name door Ad Uyten- daal .gewestelijk voorzitter van de KNBB te Breda). Zonder twijfel wordt dit een titelstrijd De wedstrijdleiding berust bij de heren van grootse allure, die vanaf aanstaande L. Drunart <B>, Chr. Bollen en M. Ze- woensdagmiddag 7 maart des middags om bregts te Kaatsheuvel, half twee, tot en met zondagmiddag 11 En straks dan maar eens kijken of onze maart (begin finale eveneens om half vaderlandse vertegenwoordigers: Henny twee) de biljartfans in zijn ban zullen de Ruyter en Herman Popeyus (uitste- houden. Natuurlijk in onze gewesten niet kend in conditie en op wie men dus te- op de laatste plaats! recht grote verwachtingen heeft) het er Hier volgt dan de indeling der twee succesvol af zullen brengen. In verband met de carnavalsoptocht, die zondag door de Tilburgse straten trekt, heeft het bestuur van L.O.N.G.A. besloten de voetbalwedstrijd L.O.N.G.A. E.D.O. hedenmiddag om vier uur te spelen. E.D.O. heeft een en ander goed gevonden. Santos kan' het moeilijk stellen zonder sterspeler Pele. Dat bleek weer eens overduidelijk tydens de wedstrijd tegen Cerro (Paraguay) voor de competitie om het Zuidamerikaanse clubkampioen- schap. „De zwarte parel" speelde wegens een lichte blessure niet mee, doch toen de stand na een half uur nog steeds 0-0 was en het publiek door een massaal Pele-geroep zijn aanwezigheid eiste, kwam hij als invaller tóch binnen de lijnen. De gevolgen waren desastreus voor Cerro. Binnen twee minuten had Pele eerst zelf gescoord en vervolgens Coutinho een niet te missen kans gebo den. Het was nog slechts een voorproefje van wat er na rust gebeuren zou. Met een na de aftrap ondernam Pele een ge weldige solorush, passeerde vijf tegen standers en scoorde nummer drie. Vijf minuten later werd het op soortgelijke wijze 4-0, waarna Pele zijn mede-voor- waartsen kwistig van passes ging voor zien. Dit resulteerde binnen vier minu ten invijf doelpunten, waarmee de stand op 9-0 was gebracht. Daarna ge loofde Santos het wel. Een half uur met Pele was voldoen de geweest. De Italiaan Guido Carlesi is vrijdag winnaar geworden van de op Sardinië gehouden wegwedstrijd Sassari-Cagliari. Hij legde de 225 km af in 5 uur 36 mi nuten en 56 seconden, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 40.0G5 km per uur. De uitslag was verder: 2 Livio Trape op 3 sec., 3 Franco Magnani z.t., 4 Er- cole Baldini z.t., 5 Walter Martin op 12 sec., 6 Nino Defilippis op 43 sec. (al len Italë), 7 Emile Daems 'B.). 8 Gasto- ne Nencini, 9 Aldo Pifferi, 10 Noe Con ti (allen Italië) en in dezelfde tijd als Defilippis. De heer L. Boeljon, de vorige week 75 jaar geworden oud-hoofdconsul van de K.N.V.B., is door de Nederlandse Sport Federatie onderscheiden met het N.S.F.-ereteken. Voorzitter jhr. mr. A. Feit heeft de onderscheiding in Den Haag uitgereikt. De heer Feith bracht de oud-hoofd consul, die zich uit de actieve werk zaamheden van de N.S.F., waar hij ver bonden was aan de afdeling sport accommodaties, heeft teruggetrokken, hulde voor het vele werk dat hij voor de sport heeft verricht. Vervolgens richtten ook dr. ir. D. R. Mansholt, directeur-generaal voor de arbeidsvoorziening en adviseur van de federatie, alsmede dr. W. van Zij 11, algemeen secretaris, en ir. G. Uychaver, hoofd van de afdeling sportaccommoda ties, woorden van dank tot de scheiden de functionaris. Gedurende de afgelopen paar maanden hebben het Nederlandse Handbalverbond, afd. Zeeland en de Zeeuwse Korfbalbond voor hun zaalsporten gezamenlijk gebruik gemaakt van de nieuwe Goese vei linghal. Deze beide sportbonden gaan heden, zaterdagavond, in nauwe samenwerking, een waardig slot maken aan het winter- zaalsportseizoen. Voor deze avond is een aantrekkelijk zaalhandbal- en micro- korfbalprogramma vastgesteld. Het Zeeuwse heren-zaalhandbalteam gaat deze avond de strijd aanbinden met een sterk Rotterdams zaalhandbal team, waarin verschillende prominente Nederlandse handballers opgesteld staan, staan. De Zeeuwse korfbalbond is er in ge slaagd om de gerenommeerde Antwerpse korfbalclub Royal Scaldis Sporting Club naar de Goese veilinghal te krijgen. Het officiële Zeeuwse microkorfbalteam speelt tegen het achttal senioren van de ze Belgische ereklassers, terwijl de ZKB- junioren hun Belgische leeftijdgenoten zullen ontmoeten. De gasten van het Handbalverbond en de Zeeuwse korfbalbond zullen vóór de wedstrijd gezamenlijk aanzitten aan een koffiemaaltijd in het veilingrestaurant. DE ENGELSE lichtgewicht bokser Da ve Charnley zal 13 mei a.s. in Milaan (Vigorelli) tegen de Italiaan Giordano Campari boksen om het Europese kampioenschap der lichtgewichten. (Van onze sportredactie) Monique Delvaux, de beeldschone vrouwelijke speaker van de Vlaam se televisie schoot vrijdagavond om half tien de 36 renners weg, die deelnemen aan de Antwerpse Zes daagse. Nauwelijks had het lieve kind dit gedaan of de eerste de- marranten gaven acte de présence. Tot middernacht duurde dit festijn voort. Het koppel, dat het eerst een ronde nam kreeg een premie RAYMOND CEULEMANS ...Tweede Vingerhoedt?... Intussen staat reeds vast. dat er TV- uitzendingen komen en dagelijks radio reportages van „fluisteraar"-deskundige Joop van den Broek. De prachtige bovenzaal, waarin het toernooi plaats vindt, kan 560 bezoekers De sportuitzendingen zijn zondag over radio- en televisie als volgt K.R.O. 402 meter band 16.00 uur Reportage Feijenoord M.V.V. door Leo Pagano. Nabeschouwing A.D.O. Sparta door Dick de Vree. Uitslagen van de wedstrOden in het betaalde voetbal. A.V.R.O. 208 meter band 4.30 uur Sportrevuc. 4 -A.R.A. 208 meter band 5.50 uur Sportjournaal Televisie N.T.S. 20 uur Sport in beeld. Blainv-Wit Ajax Willem II Volendam Feijenoord M.V.V. N.A.C. G.V.A.V. Fortuna '54 D.W.S.-A. P-S.V. S.c. Enschede V.v.v. D.O.S. A.D.O. Sparta Volewijekers Rapid JC k-V.V. 't Gooi Helmond Leeuwarden Go Ahead D.F.C. K.F.C. Eindhoven Haarlem Vitesse Veendam Sittardia S.V.V. D.H.C. Alkmaar Fortuna VI. Stormvogels AGOW Wageningen V.S.V. Limburgia S.H.S. Heracles H.D.V.S. Klink wijk r.b.c. Ensched. B. - Wilhelm. Be Quick H.V C E.B.O.H Z.FC Heerenveen Excelsior Hilversum N.O A D Roda Sport Zw. Boys Tubantia Zwartemeer Velox N.E.C. Oldcnzaal R.c H L.O.N.G.A. E.D.O. it'S'S' Baron'e U.V.S. Helmondia EREDIVISIE Feijenoord 22-38 Blauw-Wit 23-32 P.S.V. 23-31 Ajax 23-30 Fortuna '54 23-26 N.A.C. 23-25 M.V.V. 23-25 - Volendam 23-25 Willem II 23-24 EERSTE DIVISIE A Sittardia 22-32 S.V.V. 22-30 D.H.C. 23-29 Fortuna VI. 21-28 A.G.O.V.V. 22-28 D.F.C. 23-27 Eindhoven 21-26 Go Ahead 23-25 Leeuwarden 23-24 EERSTE DIVISIE B Elinkwijk 23-33 Heracles 22-3) Ensch. Boys 23-28 R.B.C. 23-27 Limburgia 22-26 Excelsior 23-26 S.H.S. 23-25 Z.F.C. 23-25 Be-Quick 22-24 TWEEDE DIVISIE Velox 19-24 Baronie 18-23 Roda Sport 19-23 R.C.H. 19-23 Helmondia '55 19-22 Tubantia 20-20 E.D.O. 19-19 G.V.A.V. D.O.S. A.D.O. Sparta Volewijekers D.W.S.-A. Rapid J.C. .V.V.V. 23-24 23-20 23-19 23-19 23-16 23-16 23-15 23-14 S.c. Enschede 22-13 K.F.C. Veendam Vitesse Alkmaar 't Gooi B.V.V. Stormvogels Helmond Haarlem N.O A.D. Wageningen Heerenveen Hilversum Herm. D.V.S. H.V.C. V.S.V. Wilhelmina E.B.O.H. Oldenzaal Graafschap L.O.N.G.A. P.E.C. U.V.S. Zwartemeer N.E.C. Zwolse Boys 23-24 22-23 22-23 22-22 22-18 21-13 22-10 22- 9 23- 9 22-23 22-22 22-21 23-21 23-21 22-18 23-17 22-13 23- 5 19-19 19-18 20-18 18-17 20-17 18-15 19-14 18-12 (Van onze speciale verslaggever) GENèVE, vrijdagavond. Sjoukje Dijkstra heetf hier voor de derde achtereenvolgende maal het Europese kampioenschap kunst rijden dames gewonnen. De 20 jarige doktersdochter uit Amstel veen, die met een voorsprong van 40.9 punten op haar grootste con currente, de Oostenrijakse Regine Heitzer, aan de kuer begon, hand haafde zich onbedreigd op de eer ste plaats, die zij na de verplichte figuren reeds stevig in handen had. Sjouke behaalde haar eerste Europese titel in 1960 te Garmisch-Partenkirchen en prolongeerde deze het vorige jaar in West-Berlijn. Zowel by de wereldkam pioenschappen 1960 te Vancouver als bij de Olympische Winterspelen 1960 te Squaw Valley eindigde zy op de tweede plaats; belde keren achter de Ameri kaanse Carol Heiss. Naar men zich her innert werden het vorige jaar de we reldkampioenschappen te Praag afge last door het verongelukken van de Amerikaanse kunstrijdploeg bij de vlieg ramp te Brussel. De uitslag: 1. en Europees kampioene: Sjouke Dijkstra; 2. Regine Heitzer (Oost.); 3. Karin Frohner. Hypernerveus en lijkbleek stond Sjoukje vrijdagavond op haar beurt te André Darrigade heeft vrydag de ze vende etappe van dc Ronde van de Le vant gewonnen. Hij versloeg in de eind sprint van de 220 kilometer lange etap pe van Albacete naar Denia, een groen van vijftien renners. De Belg Wouters werd tweede en de Spanjaard Iturat derde. Bas Maliepaard eindigde eveneens in de kopgroep, die een tijd van 5 uur 23 mimiten en 55 se conden kreeg toegewezen. Jo dc Haan bezette twee seconden na Darrigade de 32e plaats. Spanjaard Rosa behield de eerste plaats in het algemeen klassement. achten. De televisiecamera's waren van dichtbij op haar gericht en Sjoukje vond dit,zo vlak voor de belangrijke kuer, allesbehalve leuk. Maar enkele seconden nadat de mu van ..Graduation ball" was ingezet, leek zij alle zenuwen ineens kwijt te zijn. In haar lichtgrenoe, met gekleurde pailet ten afgezette kostuumpje wervelde zij over de baan. Meet hoge sprongen, dub- Sjoukje, sterk geconcentreerdhier in actie tijdens de laatste verplichte figu ren, die zulk een welsprekende voor sprong op haar concurrenten leverden. op- bele solchows, gewaagde lutzen en prach tig geslaagde axels werkte zij haar kuer feilloos af. Alle sprongen werden schitterend uitgevoerd en er was in de gehele presentatie geen enkel moment van onzekerheid. Aangezien Sjoukje met de voorsprong, kregen, gemiddeld bij elk jurylid per die zij na de verplichte figuren had ge- cijfer 0,2 punt mocht verliezen, kon haar niets meer meer gebeuren, en zo waren alle insiders al zeker van Sioukies der de Europese titel nog vóór de grote con currente. de 18-jarige Regina Heitzer. had gereden. (Van onze verslaggeefster) Gisterenavond hebben de Zeeuwse scheidsrechters van het NHV afdeling Zeeland besloten hun reeds lang verlo pen scheidsrechtersvereniging weer op te richten. Men wil op deze manier komen tot een beter samengaan van de scheids rechters en het verkrijgen van gelijke beoordelingen. Ook zullen gemakkelijker besprekingen kunnen worden gevoerd over de typische scheidsrechtersproble- men. Er zal getracht worden iets te doen aan het gebrek aan scheidsrechters en het peil van het korps te verhogen. 23 van de 67 Zeeuwse scheidsrechters waren bij deze heroprichtingsvergade ring in „De Landbouw" te Goes aanwe zig. Het voorlopig bestuur is als volgt sa mengesteld: voorzitter K. van Liere. Goes. Leden zijn de heren Wijgman. Vlis singen; A. Francke. Vlissingen; mejuf frouw N. de Waal. Vlissingen. en mejuf frouw V. Koster, ook uit Vlissingen. Na het officiële gedeelte, waarbij de voorzitter van de Zeeuwse afdeling van het Nederlands Handbalverbond. de heer Heijens. aanwezig was. werden' nog di verse vragen beantwoord en spelregels besproken. an de in het KNVB-programma voor morgen (zondag) voorkomende amateur wedstrijden zyn de navolgende afgelast (i.v.m. Carnaval): Steenbergen-Internos. RAC-Terneuzen, (2 B), RKSVA-St. Michielsgestel (3 B) Kaaise Boys-RKVVU, Gilze-VOAB (3 C) Rhode-TGG (4 B), DHV-Noordhoek (4 F), Raamsdonk-Madese Boys (4 F). van 500 francs. Bugdahl-Pfennin- ger-Arnold ontfermden zich daar over. Voordat Monique het pistool had ge hanteerd waren de sportliefhebbers reeds vergast op een schitterend voorprogram ma, waarin Peter Post en Dolf Verschue ren excelleerden. Rond de vijftienduizend toeschouwers waren, vóórdat het feitelijke zesdaagse spektakel begon, hevig geïnteresseerd bij de finale va nde armband-Savelkoul, een j achtervolging over 5 km. Albert Covens, een 22-jarige Belg, was dit seizoen on- klopbaar in het Antwerpse Sportpaleis. Alleen in Milaan was Leandro Faggin iets sterker gebleken. Peter Post, de lange blonde uit Amstelveen, had zich in de voorafgaande jaren superieur gedragen in deze specialietit. Voor de eerste maal stonden Albert cn Peter nu tegenover elkaar. Het publiek verwachtte terecht zeer veel van dit duel, want Covens benaderde het Sportpaleis-record van Peter Post (6 min. 54 sec.) tot op min der dan 1 seconde. Bovendien was de inzet deze avond niet gering. Een premie van 20.000 francs (rond de 1500 gulden) zou de triomfater ten deel vallen. Peter Post vertrok zeer snel. Na 500 meter had hij reeds een voorsprong van 10 meter. Covens maakte even de indruk onmiddellijk te zullen terugslaan. Hij maakte dire, mischien vier meter goed. maar daarna was het volkomen afge lopen. Peter Post ontwikkelde zo'n mach tig tempo, dat hij elke ronde verder uit liep. Na vijf ronden bedroeg de voor sprong van Peter al 50 meter. Na nau welijks zeven ronden was het reeds 100 meter geworden. De jonge Belg zat al in een geslagen positie. Peter Post, zelfver zekerd, haalde de arme Covens na wel geteld 12 ronden in. Er waren door de winnaar 2865 meter afgelegd in drie mi nuten en 23 seconden. Een gemiddelde van. 51.048 meter per uur. Onder ovationeel applaus kreeg Post de Europese winterkampioenstrui om zijn schouders. Vervolgens stak de sterkste achtervolger, die Antwerpen ooit zag, de grote cheque op zak en luisterde hy naar de Marseillaise, die bij vergissing voor hem weerklonk Een tweede nummer, dat de toeschou wers heel wat minder boeide, was een derny-wedstrijd over 20 km voor ama teurs. Scrayen, de Belgische kampioen, kreeg opnieuw te maken met Theo Ver schueren uit St.-Jansteen. Beiden speel den met de overige deelnemers, zonder echter voor een boeiende strijd te zorgen. De beide renners deden niets dan een hoog tempo aanhouden. De zege beslisten zij in de sprint, die Scrayen na een felle aanval van Theo Verschueren won. Het woord was daarna aan de stayers. Vijf werden er door manager Theo Bale mans op het ovaal gebracht. Wereldkam pioen Karl Heinz Marsell, de spectacu- laide Dolf Verschueren, Virginio Pizzali. Leon Wickihalder en Martin Wierstra. De wedstrijd ging over 50 km (200 ron den). Nauwelijks waren de renners van start of het spectakel begon reeds. Dolf Verschueren, die in vijfde en laatste po sitie was gestart, rukte op. Eerst pas seerde hij, en dat was een hele sensatie, Karl Heinz Marsell. Vervolgens rukte Dolf op naar een plaats achter Virginio Pizzali, die het veld reeds enige tijd aan voerde. Dolf was daarmee nog niet tevreden. Hij moest en zou aan de leiding komen. Hij was content met een plaatsje ach ter zijn grote rivaal Karl Heinz Marsell, die aan de staart zat van de meute. Er ontspon zich nu een bijzonder boei ende strijd. Verschueren wilde kost wat kost achter Marsell blijven. Virgino Pizai'ri, die een keer tussen de Belg en de wereldkampioen kwam te liggen, moest deze positie opgeven. Zó hard werd er gefietst, dat Martin Wierstra en Virginio Pizarri ronden achterstand te boeken kregen. Terwijl Dolf Verschueren zich alsmaar afmatte, consolideerde de Duitser zijn Positie. Met nog 12,5 km voor de boeg rukte Marsell op. Heel rustig kroop hij pal achter Verschueren. Even probeerde Karl Heinz op de eerste plaats te komen. Dit, lukte hem niet. De Antwerpse café houder gaf vooralsnog niet thuis. Vijf tien ronden voor de finish probeerde Karl Heinz Marsell het ppnieuw. Enkele ronden later nog eens. Toen nog eens. Het hielp niet. Dolf Verschueren werd schitterend overwinnaar. 1. Dolf Verschueren, 50 km in 45.538 4/5. 2. Karl Heinz Marsell op 10 Ometer. 3. Leon Wickihalder op 25 meter. 4. Mar tin Wierstra op 480 meter. 55. Virginio Pizzari op 720 meter. 1. BugdahlPfenninger-Arnold""! 2. Van Steenbergen-Severeyns-Lykke. 3. Op 1 ronde van Looy-Post-Plattner. 4. Rog- gendorf-Kabooter-Aerhouts, 8 en 9 op 3 ronden de Nederlandse koppels Stol- ker-de Roo-Rentmeester en Wim van Est-Plantaz-van Geneugden. PETER POST Ongenaakbaar GOES, 2 maart. Groenten: per kg: Witlof AI 90-98. A2 70-98. BI 93-94, B2 69-83, afw. 76. Spruiten afw. 51-80. Groe ne sav. kool 56-61. Rode kool 23-42. Wit te kool 28-31. Boerenkool 35-60. Peen 24. Uien 47-49, stek 27-36. Id. per zakje 20-22. Knolselderie 14-15. Aardappelen 9-12. KOEWACHT, 1 maart Gezwingeld vlaslint WR 140-160, DR 125-155, breek- vlas 90-110, gezwingelde lokken 70-90, ruwe lokken 30-45, slaglijnzaad 48-50, ge keurd lijnzaad 73-75, kaf 2, bolraap 2-4, scheven 6-8. LEEUWARDEN, 2 maart 1962 90 stieren 2,80 3,10 3.50 p. kg slacht- gew. 250 vette koeien 2,00-2,30 2.40- 2,60 2.75-3,05 p. kg slachtgew. guste koeien 650 750 850 p. st. 1964 melk- en kalfkoeien 775 1150 extra's boven notering p. st. 225 pinken 500 - 680 p. st. enterfokstiertjes 520 700 p. st. graskalfstiertjes 2,75-2,95 extra 3,05 kg slachtgew. vette kalveren 1,80 2,00 2,40 p. kg lev. gew. graskalveren 220 330 extra 410 p. st. 2118 nuchtere kalveren 25 40 p. st. zware 50-58 fok- en mestkalveren 60 80 p. st. 408 schapen en lammeren vleesschapen 2,80 3,15 p. kg gesch. slachtgew. vette- en weidelammeren 46 68 p. st. slacht- en zuiglammeren 4,00-4,40 extra 4,75 p. kg gesch. slachtgew. fok- en melkschapen 75 100 130 p. st. 18 bokken en geiten 1.95—2.15 p. kg lev. gew.; fok- en melk- geiten 28 42 62 p. st. 76 paarden; werkpaarden 800—1000—1150 p. stuk; slachtpaarden 2.40 2.70 p. kg gesch. slachtgew. veulens 2,70 2,90 p. kg gesch. slachtgew. oudere slachtpaarden 2,0C 2.30 p. kg gesch. slachtgew. Totaal 5149. Overzicht Stieren aanv. meer, handel vlot, prijzen stijf prijsh. vette koeien gewoon, stugger, schraal prijsh.; guste koeien: meer, kalmer, bijna prijsh. melk- en kalfkoeien meer, kalm, le srt bijna prijsh., andere niet prijsh. pinken gelijk, kalm, niet hoger vette kalveren kort, williger, niet hoger graskalveren meer, zeer kalm, kuisjes flink prijsh., stiertjes schraal prijsh. nuchtere kalveren meer, willig, zware prijsh., licht niet prijsh. schapen en lammeren kort, kalm. bijna prijsh. bokken en geiten zeer kort, kalm, niet prijsh.; paarden: meer. vlot, later iets afnemend, goed prijsh. Konstanz 292 1); Rhcinfelden 212 (+1); Ottenheim 270 12); Straats burg 224 (onv.); Maxau 409 (—5); Plochingen 133 (—1); Mannheim 267 (—61; Steinbach 176 (—11); Mainz 298 (—6); Bingen 206 7); Kaub 227 10); Trier 228 (—9); Koblenz 258 12); Keulen 255 13); Ruhrort 464 18); Lobith 1111 (—19); Nijmegen 902 22)Arnhem 910 18)Eefda IJssel 462 26); Deventer 358 25) - Monsin 5560 (onv.); Visé 5042 23) Borgharen 4022 (—32); Belfeld 1221 9); Grave beneden de sluis 515 (—17).

de Stem | 1962 | | pagina 15