Real Madrid na rast beter dan Juventus 3-1 '47 Europees zwemrecord door Mar. Heemskerk verbeterd Geen (volledig) lust voor 't oog van FINLAND naar NEDERLAND fMrod finnbrod Kwartfinale Europacup in Parijs Veldloop Olympia van afgelast WIELERSPATTEN diepdoorbakken veredeld knackebröd 15 15 Hardnekkig Spelverloop Fel offensief Eén winner (12 pt. in Sporttoto 17000 meldingen voor extra prijs!! Tegen de vlakte 17 maart in Tilburg De Keizer (Breda) in hockeyploeg tegen België LZwarte handel" Ook Belgische rit-zege in Levant-ronde Bod van f630.000.- voor Eusebio Ronde van Sardinië Gisteren twee Belgische zeges Shepherdson trainer Engelse nat. ploeg Nieuwe trainings selectie voor Ned. hockey XI i W' m Bobby Fisher leidt nog I I :v. l'JL houdt slank - lichtverteerbaar - heerlijk krokant (Speciale verslaggeving) PARIJS, woensdagavond. Een totaal volgepakt Pare des Princes heeft van begin tot eind kunnen genieten van het enerve rende (derde) duel tussen Real Madrid en het Italiaanse Juven tus, die beide eerder elk eenmaal met 1-0 van elkaar hadden gewon nen. Daardoor was dit derde tref fen hier in de ville lumière (er werd bij kunstlicht gespeeld) nood zakelijk geworden, opdat nu defi nitief een der twee voor de halve finale van de Europacup zou kun nen worden aangewezen. Zeer lang heeft het geduurd, vooraleer de beslissing een feit was geworden. Met de rust was de stand namelijk 1-1, door doelpunten van Velo (Real Madrid), dertig seconden na het eerste fluitsignaal, en van uitblinker Sivori (Juventus) in de 34e minuut. Het duurde twintig minuten na de hervatting vooraleer de 45.000 toeschou wers een derde goal zagen scoren. Een zeer verrassend doelpunt, want het werd geboren tijdens een uitgesproken over wicht der Italianen. Uit een vrije trap wegens onbe heerst aanvallen van rechtshalf Velo gaf Puskas de bal hoog in de Juventus- doelmond. Rechtsbinnen Del Sol, boven zijn tegenstander uitspringend, kopte achterwaarts in het Italiaanse net (2-1). Dit werd niet, zoals verwacht, óók het eindresultaat van deze zeer opwin dende strijd, die vaak schitterend voet bal te zien heetf gegeven (maar dikwijls oók onbarmhartig hard spel). Acht minuten voor het slot bood Pus kas zijn collega Vegada een niet te mis sen kans, die ook perfect werd benut (3-1). Daarmede was de Real-zege een feit geworden èn voor hen een plaats in de halve finale weggelegd. Wel probeerde Ju ventus nog hard nekkig een voorde liger eindstand te forceren, maar de Spaanse defensie hield muurvast stand. Een ontmoeting, die soms machtig wist te boeien door bij zonder knap spel (vooral individueel, zoals van Gento (Real) en Sivori (Ju ventus), en die, wat de eerste helft be treft, herhaaldelijk een sterk overwicht der Italianen te zien gaf. Het is nu zó gewor den, dat in de halve finales, die vóór 15 april a.s. afgewerkt Madrid tegen Stan- Tottenham Op 2 mei wordt dan de eindstrijd voor deze Europacup in Amsterdam ge speeld. Het weer was zacht en het terrein goed. Reeds in de eerste minuut kwam Real op 1-0, toen Puskas een pass van Di Stefano oppikte en doelman Anzolin geen kans gaf. Ondanks dit snelle Spaanse succes kreeg de Italiaanse kampioen het beste van het spel; twee schoten van Sivori en Charles werden even fraai gekeerd door Araquistain. Di Stefano was in de 18e minuut bijna aan een doelpunt toe, maar Anzolin redde uitstekend. In de 34e minuut maakte Sivori gelijk (1-1). Hij had succes met een hard schot langs de grond, nadat hij in een prach tige solo-actie door de verdediging was geschoven. Hierdoor werd Real wakker en Puskas die de aanval leidde, begon het Italiaanse doel onder vuur te nemen. Doch Charles brak de Spaanse aanval, samen met de andere verdedigers. In de 43e minuut miste Real een goede kans, toen Del Sol, na een goede com binatie tussen Tejada, Del Sol, Puskas en terug naar Del Sol, alleen voor het Italiaanse doel verscheen. Del Sol stuur de een boogballetje over het hoofd van de uitlopende doelman, maar deze maak te een kattesprong, raakte het leer aan, liet zich vallen en graaide de bal van de doellijn weg. Juventus begon de tweede helft direct fel aan te vallen; er werd voor een groot gedeelte van de tijd op Spaanse helft gespeeld. In de achtste minuut schoot Sivori hard op doel, maar de bal vloog buiten bereikt van de Spaanse doelman tegen de rechterpaal. In de 18e minuut kreeg Sivori weer een mooie kans, maar hij werd zo fel op zijn huid gezeten door Miera, dat hij de bal over het doel schoot. In de 21e minuut kwam Real op 2-1, toen Del Sol een door Puskas genomen vrije schop, van even buiten het straf schopgebied, in het Italiaanse doel wist te koppen. Onmiddellijk na het tweede doelpunt van de Spaanse ploeg begon het tem perament bij een der spelers van Juven tus te werken; hij ging op de vuist met zijn Spaanse collega. De Franse scheids rechter wist ze echtertot kalmte te brengen. In de 25e minuut ontstond weer een gevaarlijke situatie voor het doel van Real, toen John Charles een bal uit een GENTO moeten zijn, Real daard Luik aantreedt, Hotspur contra Benfica. De vijftiende internationale veldloop °P het sportpark De Beek te Halsteren, die ieder jaar door de atletiekvereniging Olympia '47 wordt georganiseerd, zal dit jaar niet doorgaan. De loop was dit jaar gepland op car navalszondag. Voor deze datum is de inschrijving echter dermate klein geble ven. dat het nauwelijks de moeite loont oe lopers op weg te sturen. Naar de or ganisatoren aannemen, steekt de viering ^an carnaval hier een spaak in het wiel. Woensdagmiddag om 12 uur wa ren er op het bondsbureau van de KNVB in Den Haag géén meldin gen meer binnengekomen van deelnemers, die in de toto van zon dag 25 februari jl. 13 uitslagen juist voorspeld hadden. Eén deelnemer meldde zich met 12 i CAPTAIN STEFANO ...Grote figuur- voorzet naar Sivori doorkopte en de bal langs het doel rolde, maar het leder rolde ook over de doellijn, zodat de Spaanse doelman weer kon uitschieten. Bij een botsing in de 28e minuut gin gen Stacchini en Tejada voor enige mi nuten tegen de grasmat; daarna vervolg de de wedstrijd. Gento ondernam in de 31e minuut een prachtige solorush, maar besloot deze met een heel tam schot. Sivori passeerde kort daarop drie ver dedigers van Real, maar de voorzet die hij gaf was heel slecht. In de 36e minuut werd de eindstand (3-1) bereikt, door Tejada. Hij schoot de bal zeer hard van dichtbij in, nadat Di Stefano en Puskas even buiten het straf schopgebied elkaar de bal langzaam toe speelden, en die daarna bij hem terecht kwam. De elftallen Real: Araquistain, Casado, Miera, Fel- lof Santamaria, Pachin, Tejada, Del Sol, Di Stefano, Puskas, Gento. Juventus: Anzolin, Sarti, Garzena, Charles, Bercellino, Leoncini, Mora, Maz- zia, Nicole, Sivori, Stacchini. DE TWEEDE trainingsrit van VWC „Thijs Roks" te Wernhont heeft een overwinning opgeleverd voor de Bre-| danaar J. Gommers. De Wernhouter, 'Jos. van Hoijdonk werd tweede en [Stuijts (Hoogerheide) bezette de der ide plaats. O DE VIERENTWINTIGSTE prof-weg- (koers Gent-Wevelgem (237 km) wordt zondag 25 maart verreden. Diezelfde,' dag is er tussen de twee genoemde steden voor de elfde maal een weg wedstrijd voor amateurs (163 km). O MICHEL STOLKER, Jo de Roo en Piet Rentmeester zijn terug uit het [trainingskamp in zuid-Frankrijk. Ten einde te acclimatiseren voor de ko mende Antwerpse zesdaagse (waarin 'dit trio een ploeg vormt) oefenen zij nu dagelijks in het Sportpaleis. O AAN DE Ronde van Duitsland zal ditmaal ook Rudi Altig deelnemen.* O ,NU DE Duitsers Ziegler en Renz nietj zullen starten in de Antwerpse six-! days (die a.s. vrijdag begint) zijni Roggendorf en De Cabooter aange-' worven om tezamen met Frans Ae-| renhouts een ploeg te vormen. O VOOR DE Ronde van Ulvenhout op1 1 april is Kees Lute uit Castricum,| de beste onafhankelijke in 1960, gc-I contracteerd, zomede de voltallige* Drie-Hoefijzersploeg, met uitzonde ring van Jos Linders uit Roosendaal/ die dan in de Ronde van Tunesië! rijdt. Het Nederlandse b-hockey-elftal dat zaterdag 17 maart in Tilburg tegen Bel gië b uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Zee (SCHC), achter: B. Kwist (Hilversum) en Herbers (SCHC). Midden: De Muinck Keizer (SCHC), Mijnarends (Amsterdam) en Elffers (HGC). Voor: Van Rooyen (Hilversum), Van 't Hooft (Hilversum), F. Zweerts (SCHC), De Keizer (Breda) en Coster van Voorhout (Amsterdam). Dit elftal speelt zaterdag 3 maart een oefenwedstrijd tegen Tilburg. punten. De f 146.973,53, beschikbaar voor. de eerste prys, zijn nu bij het bedrag van de tweede prüs (f 80.167,38) gevoegd, zodat het totaal bedrag nu f 227.140,91 bedraagt. Het uit te keren bruto bedrag aan de deelnemer met 12 punten is f 58.823,53, zodat een bedrag van f 168.317,38 aan de toto van zondag 4 maart a.s. zal worden toegevoegd. Voor de extra prijs van de vijf gelijke spelen, ten bedrage van f 40.083,69 kwa men circa 17.000 meldingen binnen. Aan de toto-enthousiasten die hiervoor één serie juist hebben ingevuld, zal niets worden uitgekeerd, aangezien het uit te betalen bedrag minder dan f 5,- zal zijn. Indien voor degenen, die twee series goed voorspeld hebben het bedrag even eens minder dan f 5,- bedraagt, zal hier evenmin uitkering worden gedaan. Het resterende bedrag van de extra prijs zal aan het inleggeld van de sport toto van het komende weekeinde worden toegevoegd. Z Van de methode „do it yourself" Z heeft de voorzitter van Ipswich Town 2 John Cobold, afstènd genomen. Zijn Z club, die als nieuweling in de eerste 2 divisie van de Engelse league ver- rassend goed voor de dag komt. heeft zorgen in verband met de te kleine tribunes. Door de goede resultaten is het 2 stadion natuurlijk telkens weer uit- 2 verkocht en de zwarte handel in Z 2 plaatskaarten heeft een grote vlucht 2 2 genomen. 2 2 John Cobold vond dat bijzonder 2 2 pijnlijk, temeer daar hij een neef van 2 2 premier Harold MacMillan is. Daar- 2 2 om begaf hij zich tussen de menigte 2 2 voor het stadion om diegenen die 2 2 zwarte kaartjes verkochten, in de 2 kraag te grijpen. 2 Hij werd gearresteerd, verdacht van zwarte handel. Ludo Janssen, van de ploeg van Steen bergen-Solo lieeft woensdag de vijfde etappe van de Ronde van de Levant gewonnen. Hij legde de 135 km van Benidorm naar Murcia af in 3.36.45. De Spanjaard Jesus Da vos werd als tweede geklas seerd, met dezelfde tijd als de winnaar; de Spanjaard Valentin Perez werd derde, op 5 seconden, en diens landgenoot Ti- moteo Ortega vierde op 7 seconden. Aan het hoofd van een peloton kwam de Belg Wouters binnen als vijfde, met de zelfde tijd als Ortega, 3.46.52 Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Salvador Rosa (Spanje) 15 uur 20 min. 2. Manzeneque (Spanje) 15.20.02 3. Betram (Spanje) z.t. De beste Belg is Janssens, op de 11e plaats met 15.21.43 en de beste Neder lander Jo de Ha„n met een dertiende plaats in 15 uur 22 min. 08 sec. Bas Ma liepaard staat als 20e geklasseerd in 15.22.35. Juventus, Turfjn, de ploeg die gister avond in een beslissingswedstrijd te Pa rijs tegen Real Madrid uitkwam, heeft Benfica, houder van de Europa Cup, een bedrag van 5 miljoen escudos onge veer 630.000 gulden geboden voor rechtsbinnen Eusebio. Een subliem zwemmende Marian ne Heemskerk heeft woensdag avond in het 50-meter-sportfond- senbad van Rotterdam het Euro pese en Nederlandse record op de 400 meter wisselslag persoonlijk verbeterd. Haar succesvolle aailval op het record van Judith de Nijs, die op 26 augustus 1961 in Blackpool 5 min. 39.4 sec. zwom, besloot het Robbenzwemstertje met een tüd van 5 min. 36 sec. Een verrichting, waarmee zij 3.4 seconde van de recordtijd van haar landgenote afknabbelde en Judith de Nijs weer als Europees en Nederlands recordhoudster afloste. Want op 20 augustus van verleden jaar prijkte Marian nog op de lijst met 5 min. 40.9 sec. De aangekondigde recordpoging - een uitvloeisel van het feit, dat Marian Heemskerk op 12 februari j.l. in het 25-meterbad van Hilversum tot 5 min. De Ronde van Sardinië heeft woens dag twee Belgische overwinningen op geleverd. Emile Daems won de 46 km van Olbia naar Tempio Pausania en zjjn landgenoot Rik van Looy, de leider van het algemeen klassement, nam vervol gens de 98 km van Tempio Pausania naar Alghero voor zijn rekening. Het algemeen klassement ziet er nu aldus uit: 1 van Looy, België 20.08.33, 2 Ronchini, Italië 20.09.30, 3 Defilippis, Italië 20.09.33, 4 Fallarini, Italië, Nencini, Italië, Plankaert 20.09.48, 7 Battistini, Italië 20.17.03, 8 de Rosso, Italië, Desmet, België 20.18.42; en voorts de Belgen: 27 Schroeders 20.43.21, 30 Couvreur 20.47.36, 31 van Tongerloo 20.48.25, 38 Sorgeloos 20.56.50. De trainer van Middlesbrough, Harold Shepherdson, heeft toestemming gekre gen om met het nationale Engelse team naar Chili te reizen, teneinde daar als trainer van de ploeg te fungeren. Hij zal ook als trainer optreden, wanneer Engeland in april tegen Schotland, en in mei tegen Zwitserland zal spelen. De Engelse voetbalbond had de trainer van Middlesbrough, die in de tweede divisie uitkomt, als trainer van het na tionale team aangewezen. Shepherdson was dolgelukkig met zijn verkiezing en zei: „Ik ben verrukt en kijk reikhalzend uit naar de reis. Het is de tweede keer, dat ik als trainer aan de wereldkampioenschappen deelneem." 26 sec. kwam - is dus met succes be kroond. Het spreekt ongetwijfeld voor de klas se van Marian wanneer men de prestatie, die zij woensdagavond leverde vergelijkt met het wereldrecord van de Amerikaan se Donna de Verona (5 min. 34.5 sec.) De 17-jarige Marian Heemskerk bleef in haar geboortestad Rotterdam slechts 1.5 seconde van het wereldrecord ver wijderd. De tussentijden op de verschillende af standen waren: 100 meter vlinderslag 1 min. 11.9 sec. 100 meter rugslag 1 min 26.3 sec. 100 meter schoolslag 1 min. 41.4 sec. 100 meter vrije slag l min. 16.4 sec. De elftalcommissie van de Kon. Ned. Hockey-Bond heeft enkele wijzigingen aangebracht in de trainingsploeg van kandidaten voor het Nederlands hockey- elftal. Enkele nieuwe spelers zijn uitgenodigd terwijl drie spelers, die in januari de toernee naar India hebben meegemaakt zijn afgevallen nl. Taminiau, Terlingen en van Buchem. De nieuwe selectie bestaat uit: Veen- tjer (HDM), Leemhuis (SCHC), Van Gooswilligen (SCHC), Fokker (Laren), Fiolet (HDM), Van Rossum (HHIJC), Van Vroonhoven (Tilburg). Overdijkink (DS-HC), Voigt (Amsterdam), Krol (Lei den), Van der Zee (SCHC). B. Kwist (Hilversum), Herbers (SCHC). De Muinck Keizer (SCHC). Mijnarends (Amster dam), Elffers (HGC), Van Rooyen (Hil versum), Van 't Hooft (Hilversum), F. Zweerts (SCHO, De Keijzer (Breda) en Coster van Voorhout (Amsterdam). PETER BULLOCK, een 20-jarige bin- nenspeler van Stoke City, is overge nomen door Birmingham City. Het be drag van de overschrijving is niet be kendgemaakt, doch had (in ponden sterling) vijf cijfers, zo is vernomen. DE VOETBALWEDSTRJD tussen Enge land en Schotland voor spelers onder 23 jaar, woensdagavond in Aberdeen gespeeld, eindigde in een 4-2 zege voor Engeland. DE SPAANSE CLUB Atletico heeft te Madrid woensdagavond, in het toer nooi om de Europabeker voor natio nale bekerhouders, met 3-1 van de Duitse club Werder, Bremen, gewon nen. De ruststand was 2-1 in het voor deel van de Spanjaarden, die eerder gelijk speelden (1-1). DE DUITS-ZWITSERSE combinatie Bug- dahl-Pfenninger zegevierde woensdag avond in de Zesdaagse van Essen. Op de tweede plaats eindigden de Duitsers Rudi Altig en Junkermann en derde werden Van Steenbergen-Severeijns. DE WESTDUITSERS Marika Kilius en Hans Jurgen Baeumler wonnen voor de vierde maal in successie het Europees kampioenschap paarrijden op de schaats. ,£jt MARIAN HEEMSKERK ...Enorme prestatie... Interzoneschaak Stockholm De uitslagen van de partijen uit de negentiende ronde van het interzonale toernooi in Stockholm luiden: Aaron-Teschner 0-1, Portisch-Ulhmann 1-0, Bilek-Bertok 0,5-0,5, Barcza-Bolbo- chan afgebr., Bisguier-Filip 0,5-0,5, Fi- sher-Korchnoi afgebr., Pomar-Geller 1-0, Gligoric-Petrosjan afgebr., Yanofski- Olafsson afgebr., German-Cuellar afgebr., Schweber-Stein 0-1, Benko was vrtf. Na de 19e ronde luidt de stand: 1 Fisher 13,5 p. en 1 afgebr. partij; 2 Gel- ler 12,5 p.; 3 Filip 12 p.; 4 Petrosjan 11,5 p. en 1 afgebr. partij; 5 Korchnoi 11 p. en 1 afgebr. partij; 6 Gligoric 11 p. en 2 afgebr. partijen (uit 19); 7 Pomar 11 p.; 8 Portisch 11 p. (uit 19); 9 Benkoe 10,5 p.; 10 Stein 10 p. en 1 afgebr. partij; 11 Uhl- mann 10 p.; 12 Bolbochan 9 p. en 1 af gebr. partij; 13 Bilek 9 p.; 14 Olafsson 8,5 p. en 1 afgebr. partij (uit 19); 15 Barcza 7,5 p. en 1 afgebr. partij; 16 Bis- guier 7,5 p.; 17 Yanofski 6 p. en 2 afgebr. partijen; 18 Teschner 6,5 p.; 19-20 Bertok en Schweber, beiden 6 p.; 21 German 5 p. en 1 afgebr. partij; 22 Cuellar 4 p. en 2 afgebr. partijen (uit 19); 23 Aaron 3 p. (uit 19). Tenzij anders vermeld, hebben de deel nemers 18 partijen gespeeld. AZ EN PC IS WINTERKAMPIOEN van Nederland waterpolo. Zaterdag zege vierde AZPC met 9-6 over Neptunus Arnhem en dinsdagavond kwamen de waterpoloërs uit Amersfoort tegen Nep tunus Arnhem wederom met een 5-3 zege uit het water. tmte a fs s M m b V igi kV vX 9 i J X N v. "''WW— liP W'1 l'R LI. Jl UB UIL De skiliejhebbers, die naar noord-Zweden zijn getrokken, krijgen het volle pond. Maar zoals de foto laat zienkunnen de automobilisten hun wagens nauwelijks terug vinden Finnbrod is lekkerder enzo gezond! Dit veredelde Finse knackebröd bevat alle voedingswaarde van volkoren roggemeel en ontvette melk. Krachtvoeding die slank houdt, verrukkelijk met zoete of hartige belegging. Diepdoorbakken in speciale ovens Dank zij een geheel nieuw procédé wordt Finnbrod van binnen uit diepdoorbakken tot de hoogste graad van krokantheid. Altijd even bros, even vers. U kunt kiezen: Finnbrod wit of bruin! DIEP- DOORHAKKEN Iet op dit - 'M" stempel VI* f*z MS* Patent-gebakken door de Vaasan Hoyrymyltf OsakeyhtiöVaasaFinland. Verkoopkantoor voor Nederland:Finbrood N.V., Emmastraat 39, A'dam-Z

de Stem | 1962 | | pagina 11