Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Raad van Sint-Jansteen verleent subsidies Openbare ulo Goes krijgt zes nieuwe leslokalen Ook al aan de sigaar? Middenstand van Goes en evenementencommissie vinden basis ZUID-BEVELAND Dagblad De Slem Ik zag in de winkel een kistje sigaren, dat er zo verleidelijk uitzag - ja, ook het kistje, maar vooral de sigaren natuur lijk-dat ik dacht: dat Zeeuwsch-Vlaamse vlassers over EEG-samenwerking al en Wa Spreken in het openbaar Mosselkotter te Yerseke omhoog Faillissement Badmeester G. Blom in vaste dienst MEISJES BLOUSES 245 370 TERLENKA MEISJES ROKJES VROOM DREESMANN Onteigening EXAMENS De RuyterschooV wacht op nieuwe sportzaal Grote groei van veiling Kapelle Cyermine vanclOieriHgen EXCLUSIVE KNITWEAR HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 MIDDELBURG Dat het voor ieder weggelegd is om de kunst der welsprekendheid tot zijn gees telijk eigendom te maken, zal duidelijk worden gemaakt tijdens een openbare les, georganiseerd door het Instituut Rhetorica op woensdagavond in café restaurant „De Eendracht". Eerste lustrum-viering „Animato" Zaterdag 3 maart viert de accordeon vereniging Animato haar vijfjarig be staan. Het bestuur heeft voor deze dag een excellent programma opgesteld. In het Schuttershof zal een gevarieerde avond worden gepresenteerd die voor de pauze verzorgd zal worden door de ju bilerende vereniging onder leiding van de heer Jan Groenewoud. Dit concert zal worden afgewisseld door Joop Saluta en zijn „Soeara Maloekoe Trio". Na de pau ze zal het cabaret „De Scherpschutters" onder leiding van B. de Jonge bezit ne men van het toneel. De „Ricardo's" zor gen voor de nodige stemming tijdens het gezellig samenzijn. Op deze avond zal men kennis kunnen maken met de heren den Hollander en van Verre die voor de eerste maal op treden met hun elektronisch orgel. Cursus bloemschikken De commissie voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting organiseert dit voor jaar in samenwerking met de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde eni ge cursussen bloemschikken. MAC. SCHELDEGOUWEN OPENT SEIZOEN De wedstrijdcommissie der MAC „Schel- degouwen" organiseert zondagmidag 4 maart haar eerste rit van dit seizoen. Deze rit zal een oriënteringsrit zijn met een lengte van plm. 30 km. voor de brom fietsen en plm. 59 km. voor de overige voertuigen, terwijl de gemiddelde snel heid resp. 20 en 36 km. per uur bedraagt. De start en finish vinden plaats in café restaurant De Schouwburg, Molenwater 99, alwaar de eerste rijder zal starten te 14.01 uur. Het parkoers voert uitsluitend over goed berijdbare wegen, terwijl gereden zal worden volgens de KNMV-handleiding 1961. De inschrijving en deelneming staat open voor iedereen, ongeacht of men al dan niet lid is van een auto- of motor club. Nieuwen Sint Joosland FEESTAVOND BUURTVERENIGINGEN De gezamenlijke buurtverenigingen zullen op donderdag 1 maart a.s. in café ,.De Roode Leeuw" een feestavond hou den. Opgevoerd wordt door de toneel groep „Juliana" te Middelburg ,,De knappe Ilena", een blijspel in drie be drijven. Souburg ANIMO'S FEESTAVOND Dat de leden der Snortverenisine „Animo" hun activiteiten niet alleen ont plooien op het sportterrein; bewezen zij tijdens hun eerste feestavond in „De Zwaan" waar zii voor de Dauze een ca baretprogramma voor het voetlichl brachten, waarvan velen met groot ge noegen genoten. Na de pauze brachten eigen krachten het toneelspel „Een bruid teveel". De leider van deze zeer geslaagde a- vond deelde dan ook ten volle in de dankbetuigingen, uitgesproken door de voorzitter der organiserende vereniging. Een gezellig bal besloot deze avond. Zaterdag wordt de tweede avond gehou den. VLISSINGEN Toneel voor bejaarden De actieve afdeling Vlissingen van de alg. bond van bejaarden organiseert na het succes van vrijdagavond met de muziekuitvoering van de Vlissinger Kla- var muziekvereniging donderdag 1 maart een avond voor alle bejaarden in het Scheldekwartier. De toneelgroep van de buurtvereniging Tuinstad zal onder leiding van de heer Malipaard ten tonele brengen het blijspel in drie bedrijven „Patricia". Uitvoering V.T.V. Als besluit van een driedaags turn- festijn betraden de senioren der Vlis- singse Turnvereniging in het Concert gebouw de mat, om tijdens hun jaarlijkse uitvoering hun prestaties te tonen aan het vrij talrijke publiek. Dat de aanwezigen de prestaties ook prezen, bleek uit het stijgende enthou siasme dat de turners en turnsters bij het applaus ten deel viel. Na de bijzonder fraaie muzikale ope ning door de signaalafdeling, werden de vrije oefeningen voor dames en heren alsmede ringoefeningen vlot afgewerkt. Een extra applaus viel Nel Fritz te beurt bij haar sublieme oefening op de evenwichtsbalk. (Advertentie) Bij vallend water voer de mosselkotter YE 125, gezagvoerder J. Pekaar, geladen met ongeveer 500 tonnen consumptie mossels op de westelijke haveningang te Yerseke en bleef met de steven in de basalt zitten. Ondanks verwoede pogin gen was het schip niet los te krijgen. Bij laag water zat het in niet al te beste positie daar het achterschip in de vaargeul zat. Met assistentie van de YE 197, eveneens eigendom van P. J. Barbé, gelukte het bij opkomend water de YE 125 vlot te krijgen. Zo op het zicht was er weinig of geen schade. De oorzaak moet gezocht worden in lage waterstand en de harde oostelijke wind. Uitgesproken is het faillissement van J. P. Hannewijk, rijwiel- en bromfiets- handelaar tevens reparateur, Lepel straat 8, Wolphaartsdijk. R. C. mr. C. E. Coenster. Cur. mr. G. A. Renting te Goes. GOES Gereectechapswagen verbrand Om 5 uur gistermiddag werd de vrij willige brandweer gealarmeerd voor een brand bij het opslagloodsje van het aan nemersbedrijf Boone en Besuyen aan de AJ-kade. Een houten gereedschapswagen werd door onbekende oorzaak een prooi der vlammen en werd totaal vernield. De brandweer bestreed de brand met de nevelspuit en een slang uit de haven. Na een half uur blussen kon worden inge rukt. Geslaagde ontspanningsavond In de Prins van Oranje heeft de fede ratie van personeelsverenigingen haar jaarlijkse ontspanningsavond gehouden Ongeveer 500 leden van de 16 aangesloten verenigingen werden welkom geheten door de voorzitter van de federatie, de heer J. A. Bruggeman. Een speciaal woord werd gericht tot de leden van de pas aangesloten verenigingen. De ver dere verzorging van deze avond was in handen van Frans van Dusschoten met zijn cabaret. Joop Schroder verzorgde de muzikale omlijsting. Bij de afsluiting van het winterseizoen zal nog een filmavond worden gehouden in het Grand Theater. Jaarvergadering ,,'t Sas" De zwem- en poloclub 't Sas heeft on der geringe belangstelling in De Land bouw haar jaarvergadering gehouden De penningmeester kon melding maken van een gezonde financiële toestand. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de wedstrijdresultaten slechts matig waren. Men zal trachten een internatio naal waterpolotoernooi te organiseren op 14 juli. Deelname is toegezegd van HZ en Poloclub Den Haag. Er zal gestreden worden tegen de kampioen van België GZV uit Gent. Ook zullen weer onder linge wedstrijden gehouden worden voor de leden van 't Sas. Zwemlessen zullen gegeven worden door twee nader te be noemen badmeesters, terwijl ook het diploma-zwemmen weer ter hand geno men zal worden. Het bestuurslid mej. De Jonge was aftredend en niet herkies baar. In haar plaats werd gekozen mej. J. Mijnsbergen. De aftredende bestuurs leden J. Bogaart, C. Bal en E. W. Carels werden herkozen. Dit jaar zal ook weer de nodige aan dacht worden besteed aan de inrichting van de zwemgelegenheid en zal ook het onderhoud van de materialen ter hand worden genomen Rilland CARNAVAL Op zaterdag 3 maart zal door de in stuif in het verenigingsgebouw De Ark een groot carnavalsfeest worden geor ganiseerd. De avond is toegankelijk voor katholieken in west- en oost-Zuid-Beve land. Voor een prima band is gezorgd, terwijl de organisatoren prijzen ter be schikking stellen voor de gekostumeer- den. Yerseke Jaarvergadering „Mozart" Naar aanleiding van de absentielijst deed voorzitter J, Glerum een dringend beroep op de leden van Mozart om de repetities zoveel mogelijk bij te wonen. Hij deed dit tijdens de jaarvergadering. Secretaris B. J. Korstanje gaf ook dit keer een uitgebreid jaarverslag. Hieruit bleek dat het ledental met 2 was terug gelopen en thans 57 bedraagt. Dank zij de bazaar kon penningmeester J. Duinkerke spreken van een gezonde financiële toestand. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren Ridderhof, Ortelee en Christiaanse. De begroting voor 1962 gaf een tekort van f 300.—. De heren Glerum en Duinkerke wer den bij enkele kandidaatstelling in het bestuur herkozen. A. Goeman had zich wegens zijn leeftijd niet meer kandidaat gesteld. Door de voorzitter werd hem dank gebracht voor het vele werk in dienst van de vereniging verricht. In principe werd besloten om in 1962 weer deel te nemen aan het concours van de Zeeuwse bond, terwijl de drumband zal deelnemen aan het marsconcours te Kloe- tinge. Bovendien werd besloten opvouw bare stalen lessenaars aan te schaffen. (Advertentie) Groette BONTE AVOND KAB De afdeling Groede van de KAB heeft een bonte avond gehouden in de zaal van de heer A. Berkmoes. Aan deze avond werd voor de uitvoering van het pro gramma medewerking verleend door de KAB afdeling Schoondijke. Het program ma bestond uit een tweetal toneelstukjes van B. van der Veen en Arie van der Lugt, t.w. Slaap lekker en Grensgeval, beide twee zeer aardige komische schets jes, die bij het publiek zeer goed in de smaak vielen. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het KAB-orkest onder lei ding van de heer Artuur Ruijschher en met medewerking van Sj. Taillie en Sj. Bogaert. De algemene leiding berustte bij de heer P. Coens, die de regie van de toneelstukjes verzorgd had en tevens als souffleur optrad. De avond werd ge opend door de voorzitter van de KAB uit Schoondijke, de heer D. van Houte en na de uitvoering gesloten door de voorzitter van de KAB Groede, de heer E, Adam. Pastoor Fassaert getuigde even eens van zijn belangstelling. De muzikale leiding van het bal was in handen van het KAB-orkest uit Schoondijke. HULST Fa. VAN RIE TE HULST Aan de Vestdijkstraat op nummer 1 te Hulst heeft de firma v. Rie haar geheel gemoderniseerde bakkerij annex winkel ruimte officieel heropend. Het huidige interieur in alle opzichten aangepast aan de eisen des tijds maakt er het winkelen tot een gezellige bedoening. Wat o.a. in de hand gewerkt wordt door de overzichtelijke uitstalling der rijk gesorteerde eetwaren en versnape ringen, die overigens een keuze wel eens moeilijk maken Kloosterzande K.A.J.-ONTSPANNINGSAVOND In de zaal Van Leuven werd vanwege de K.A.J. een ontspanningsavond be legd. De heer Maas, vrijgestelde van de bond te Axel voerde het woord, over verschillende K.A.J.-aangelegenheden. De avond werd verder gezellig door gebracht met zang, toneel en muziek, terwijl ook nog een verloting werd ge houden, waarbij men aardige prijsjes kon winnen. SOLEX VOOR E. NEVE Bij de verloting t.b.v. het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrij ding en de kon. harmonie St. Cecilia werd de hoofdrijs, een bromfiets, gewon nen door de heer E. J. Neve. GOEDE FILMVOORSTELLING VOOR DE JEUGD In zaal Van Leuven werden door het bestuur van de speeltuinvereniging De Honte voor de jeugd twee films gedraaid, waarvan de hoofdfilm was getiteld „De witte poedel". De films vielen best in de smaak van het talrijke jeugdige publiek. Velen droegen iets bij voor de 10 x 10 anti-hongeractie. Koewacht GEZINSDAG Door de plaatselijke boerenbond werd in samenwerking met de RKJB en BJB in het patronaat een gezinsdag gehouden, waarbij de zaal tot de laatste plaats was bezet. Nadat was begonnen met een plechtige Avondmis, werden de jaarver slagen van de Boerenbond voorgelezen. De avond werd verder gevuld met een toneelopvoering door de RKJB en BJB. Wanneer alle steigers ztfn verdwe- nen, en dat zal niet zo heel lang meer duren, beschikt de Van Dussel- dorpschool over zes lokalen meer dan voorheen. Deze openbare ulo-school in Goes kampt al geruime tijd met een ernstig gebrek aan lesruimte. Ver- schillende klassen moesten hierdoor J zelfs in de oude vakschool de plaats waar nu de Openbare leeszaal is gevestigd worden ondergebracht. Het nieuwe schooljaar zal echter l voor alle leerlingen van de openbare 5 ulo in Goes in de Vgn Dusseldorp- l school begonnen kunnen worden. De school heeft dan een capaciteit van 14 les- en 3 klasselokalcn. Dagblad uoor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: HulstSteenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur P.G Kuypers, tel 3327 Rayonbeheerder. L. K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z- Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur. Fr. v. Dongen Rayonbeheerder: J Fait Priji voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland t 0,15 per mm 1 mm ingezonden mededeling ss mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes"? 3 regels of minder 1 0,0b elke regeJ meer t 0,15 Bij plaatsing ook id Brabantse oplage resp t 1.50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie) Verschillende subsidieverzoeken werden door de raad te Sint-Jansteen behan deld Zo werd besloten om ingaande 1 januari 1962, tot wederopzegging een subsidie toe te kennen aan de Neder landse Astmastichting te Utrecht, be rekend ad 0,01 per inwoner per jaar; om ten laste van de gemeentebegroting 1961 aan de Mater-Amabilisschool te Hulst een subsidie toe te kennen, groot 20 van de voor rijkssubsidie in aan merking komende lasten per leerling over het schooljaar 1960-1961 en mits dien 333,47 bedragende om ten laste van de gemeentebegroting voor 1962 aan de Mater-Amabilisschool te Hulst voor het schooljaar 1961-1962 een subsidie toe korte mouw en leuke rever- kraag. Pracht kwaliteit no- iron, dus strijken overbodig. Maat 60 voor leeftijd 6 jaar kleine stijging per maat. grootste maat voor 13 jaar Moderne plooistelling. In wit en in mooie kleurschakerin gen. Prachtige dessins, maat 45 voor C7R leeftijd 2 jaar V kleine stijging per maat. voor j AQC leeftijd 13 jaar IL™ Deze speciale VoorDeetprijs is alleen morgen woensdag geldig BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT te kennen, berekend aan 20 van de ook voor rijkssubsidie in aanmerking komende lasten per leerling, naar het huidig aantal leerlingen geraamd op 255,90. De r.-k. Instuif St.-Jansteen" kreeg direct geen subsidie, maar de gemeente zal garant zijn tot een eventueel tekort van 300, Met algemene stemmen werd verder besloten tot vaststelling van de exploi tatieberekening van het plan zuid west", deel uitmakende van het uit breidingsplan in onderdelen voor het kerkdorp St.-Jansteen, waarbij de grond prijs zou worden vastgesteld op 12,50 per m2. Doordat met de eigenaar van enkele woningen in de Geslachtendijk geen overeenstemming kon worden bereikt, omdat de vraag en biedprijs 100 uit een liggen, werd met algemene stem men besloten tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening in het be lang van de volkshuisvesting, en ten name van de gemeente Sint-Jansteen. Het voorstel van b. en w. om de heer G. Blom, badmeester aan de gemeente lijke badinrichting, met ingang van 1 april 1962 te benoemen tot gemeente arbeider in vaste dienst tevens bad meester bij de gemeentelijke badinrich ting, in de rang van voorman en op het maximum aan die rang verbonden sala ris, viel bij de raadsheren Van Acker en Van den Berghe niet in goede aarde. De heer v. d. Berghe kon niet begrij pen, dat nu de gemeente verkleind is er nog een arbeider bij moest komen en de heer Van Acker vond deze extra uitgaven, daar waar de inkomsten aan zienlijk verminderd zijn, niet verant woord. terwijl hij de functie van bad meester afgescheiden wilde houden. De voorzitter prees de capaciteiten van de heer Blom, die nu reeds 8 jaren als badmeester in dienst is, en vond het niet juist, dat hij maar een halve week in dienst is van de gemeente en dat hij voor de rest maar bij particulieren moet proberen wat te verdienen voor zijn ge zin. Na stemming werd het voorstel van b. en w. aangenomen, waarbij echter de heren v. Acker en Van den Berghe tegenstemden. MACHINESCHRIJVEN D« dames J. Goossens en M. van Heese en de heer P. Daelman, allen te Kloosterzande, behaalden het diploma machineschnjven. KLEUTERONDERWIJZERES BENOEMD Met ingang van 1 maart werd mej. L. Hamerlinck van Stoppeldijk benoemd tot onderwijzeres aan de r.-k. kleuter school alhier. MISSIE IN DE PAROCHIE Zondag zal in onze parochie een mis sie beginnen, die zes weken lang zal duren. De predikanten zijn de paters redemptoristen Peeters en v. Breuge- len.. De eerste week zullen de paters be steden aan huisbezoek. In verband hiermede zal kapelaan Nieuwlaat alhier tijdens de a.s. vasten de lijdensmedita tie houden in de kerk van O.L, Vr. van Lourdes te Zuiddorpe. OUDERAVOND Door de jongens van het kleinpatro- naat samen met de welpen werd een ge zellige ouderavond georganiseerd in Don Bosco, die zeer druk bezocht werd. De avond bestond uit toneel onder re gie van T. van Mossevele en Fr. de Ca- luwé, muziek en zang. Opgevoerd werd het toneelstuk in drie bedrijven ,,Arie en Gerrit zien spoken." Sluis T oneeluitvoering In de zaal van hotel Lammensvliet werd voor de betalende leden door de rederijkers De Oranjebloem het toneel spel „Eenzame strijders" in drie bedrijven door Koos Beswina voor het voetlicht gebracht. Tevoren werd het stuk reeds gespeeld voor de bewoners van het be jaardentehuis Rozenoord. Voorzitter W. Blaeke sprak een inlei dend woord en maakte tevens bekend dat Jac. Bodderij jubileerde, daar hij 50 jaar lang een trouw lid van de vereniging was geweest. Het toneelspel werd door de bezoekers als „zeer goed gekozen" en „boeiend" betiteld. Ook het spel was van alle mede werkers voortreffelijk. Na afloop werd de jubilerende heer Bodderij nog eens op het toneel ontboden, waar hem door de voorzitter een aan denken werd aangeboden; zijn vrouw, die ook aanwezig was. werd bedacht met bloemen Tot slot volgde een gezellig bal, (Advertentie) moet ik hebben. Thuis heb ik, omringd door mijn hele gezin, het deksel met de punt van een tafelmes voorzichtig omhoog ge wrikt en daar lagen ze, de sigaren, puntgaaf aaneengerijd. Ik ben nogal muzikaal en mijn gezin ook; wij zagen er meteen de pijpen van een orgel in. Niet zo gek, want een sigaar is een harmonie van smaak. Als ik er een rook, wanneer ik naar de radio luister of naar een plaat, dan kan ik het idee krijgen, dat die muziek allemaal uit mij zelf komt. Nou heb ik kringetjes leren blazen, dat moet ik er misschien wel bij vertellen. dat verzorgd werd door het Sluise dans- orkest Accordeonetta. St.-Jansteen NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER Burgemeester mr. J. I. M. Reuser heeft gisteren in zijn nieuwjaarsrede ge constateerd, dat #het aantal inwoners van 4347 is teruggelopen tot 3927. In dit verband dient opgemerkt te worden, dat tengevolge van de grens wijziging van 1 oktober jl. 403 personen zijn afgevloeid naar Hulst. Het aantal geboorten bedroeg 65 (71 in 1960). en het aantal sterfgevallen 36 (37 in 1960). Het geboorte-overschot liep terug van 34 tot 19. Er verhuisden 179 personen naar elders (vorig jaar 194), terwijl zich 97 personen in deze gemeente vestigden (vorig jaar 133). Het vertrek-overschot bedroeg derhalve 82. De burgemeester constateerde voorts, dat nog steeds geen rijksgoed keuring is verkregen voor de bouw van de nieuwe kleuterschool aan de Sint An- toniusdreef. In de bouw van een gym nastieklokaal zijn in 1961 geen vorde ringen gemaakt, doch sinds kort is de situatie iets rooskleuriger geworden. De samenstelling van het politiekorps is in 1961 ongewijzigd. De huisvesting laat nog steeds te wensen over. De aanbe steding van het nieuwe postbureau met twee dienstwoningen aan de Burg. Yse- baertstraat kan binnen afzienbare tijd worden verwacht. SCHIETING In de zaal van café De Kroon werd door de schutterssociëteit „Steen Voor uit" een schieting gegeven waaraan door 58 schutters werd deelgenomen. De hoge vogel werd afgeschoten door Cyr. Herewegh te Heikant en de zij vogels resp. door Cyr. de Kind te Ka- pellebrug en J. Taalman te Hulst. TERNEUZEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia d. van Willem Wil- lemsen en Antje Geensen (won. te Axel), Bernardus Johannes z. van André C. Mu- rijn en Ida Th. G. Blaakman iIepenlaan 46). Cornelia d. van Francois J. Van Uyt- vanck en Anna P. Dees (won. te Vil voorde). Lucas Johannes z. van Willem Stuulen en Carolina J. van Hassel (Stijn Streuvelsstr. 15). Petrus Henricus Maria z. van Eduardus C. de Bock en Celina G. Vakke 'Irenestraat 20). Edmon Jo hannes z. van Johannes P-P. van den Braak en Edith M. Lootens (won. te Axel). Rudi Gerard Maria z. van Alfons A. Martens en Mathilda A.R. van Nieu- lande (won. te Koewacht). Willem Pieter van Pieter C. de Ridder en Anna C. Bruinooge (won. te Axel). Huwelijken: Hermanus B. Woltering (van Arnhem) 25 j. en Henriëtte J. Drij ver 20 j. Johannes E. Vanhijfte (van West- dorpe) 24 j. en Julia L.E. Duurinck 22 j. Pieter C. Herrebout (van Rotterdam- Pernis) 21 j. en Cornelia M. Jansen 18 j. Overleden: Jacoba de Bokx 70 jgeh. gew. met Pieter Dieleman. Jan Chr. Ollebek 55 j„ echtg. van Catharina P. van de Velde (won. te Axel). Helena Jansen 72 j. ongeh. Een flinke stijging van het aantal leerlingen, een tekort aan pension- ruimte en een noodtoestand voor wat betreft de lichamelijke opvoeding. Het zijn de typische kenmerken van een school, die niet te klagen heeft over gebrek aan belangstelling. Het zijn te vens belangrijke punten uit het jaarver slag van de „De Ruyterschool" in Vlis singen. Deze zeevaartschool bezit nu 1044 leerlingen, dat is 135 meer dan vorig jaar, waardoor het gebrek aan goede pensions, vooral in de zomermaanden, steeds nijpender wordt. Aan de schoolgebouwen werden diver se verbeteringen aangebracht. Het grondonderzoek voor de bouw van de gymnastiekzaal heeft echter een teleur stellende vertraging ondergaan. Het be stuur van de vereniging ..De Ruyter- school" hoopt dan ook, dat met de voor bereiding van de bouw van de sport zaal daadwerkelijke vorderingen worden gemaakt. Ook dit jaar moesten weer een groot aantal lessen ook met slecht weer buiten worden gehouden, ondanks het feit, dat de gemeente haar gymnastiek lokalen een aantal uren voor de school beschikbaar stelde. De voorbereidende klas, die in sep tember bij wijze van experiment aan de school werd verbonden, blijkt in de behoefte te voorzien. Dat de veilingvereniging „Kapelle- Biezelinge en omgeving" te Kapelle een periode van snelle ontwikkeling door maakt, bleek uit hét jaarverslag van de secretaris Joh. Schipper. Zeer uitvoerig en van vele cijfers voor zien was dit verslag over 1961 waarin o.m. melding werd gemaakt van de vele aktiviteiten welke ontplooid werden. Er kwamen in 1961 niet minder dan 101 nieuwe leden bij, waardoor het leden tal per 31 dec. j.l. 1460 bedroeg De meeste leden zijn woonachtig in Kapelle, namelijk 393. terwijl de meeste nieuwe leden uit Kruiningen kwamen, namelijk 24 waardoor het ledental in Kruiningen steeg tot 137. De omzet bereikte in 1961 een record* hoogte van f 11.45.474.dat is ruim 3 miljoen gulden meer dan in het jaar daarvoor en ook nog ruim f 100.000 meer dan in 1957, het jaar dat tot dusver de hoogste omzet had opgeleverd. Hoezeer het kleinbedrijf in deze om geving domineert, bleek uit het feit dat van de 1290 aanvoerders er 870 veilden voor een bedrag van minder dan f 5-000.- terwijl 149 aanvoerders aan een omzet kwamen van f 5000.tot f 10.000.Het totale omzetcijfer bewijst echter dat hier zeker geldt dat vele kleintjes één grote maken. Van de totale omzet in 1961 kwam 8.1 miljoen gulden voor rekening van de groep hard fruit en 2.6 miljoen gulden voor rekening van het z g. zachtfruit. Het restant bestond uit groenten. (Van onze correspondent) Tijdens de jaarvergadering van de r.-k. Zeeuwsch-Vlaamse vlassersbond te Ijzendjjke heeft de directeur van de in 1960 in Kuurne bij Kortrijk opgerichte vlasveiling „Vlascoop", de heer Va lleste, een vurig pleidooi gehouden voor een intensievere samenwerking van de vlasverwerkende landen in EEG-ver- band. Hij zette uitvoerig uiteen wat het doel is van de „Vlascoop", nl. het exploite ren van de veiling, het onderhouden van contacten bij vraag en aanbod, de ter- mijnhandel, het regelen van financie ringssystemen, classificatie, kwaliteits controle etc. etc. De heer Vaneste noemde de gang van zaken zeer bevre digend. hetgeen hij illustreerde met enige cijfers: eind 1960 werden er 6000 balen vlaslint verwerkt, in het vierde kwartaal van 1961 waren dat er reeds 15.030 balen. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Delbeke, directeur van het algemeen vlasverbond in België, die thans voor de vierde maal een rede (Van onze verslaggeefster) Gisteravond is op een vergade ring van de Middenstandscentrale en de Evenementencommissie op het stadhuis te Goes een basis ge legd voor verdere samenwerking tussen deze beide organisaties. Mis verstanden zijn opgehelderd en een voortbestaan van de evenemen- tencommisise is verzekerd. Aan de verlangens van het fruitcorso zal worden voldaan overeenkomstig de afspraak met de middenstandsvereni- gingen. Het overeengekomen bedrag van f 5000 voor de bijdrage aan het fruitcorso zal zonder voorwaarde en ten volle door de middenstanders beschik baar worden gesteld. Aan verlangens van de middenstandsverenigingen zal ook wat de samenstelling van de eve nementscommissie betreft worden vol daan. De klacht van de middenstandsvereni gingen dat in het afgelopen jaar de communicatie tussen de middenstand en de evenementencommissie beslist on voldoende was, werd als juist erkend. De vele mutaties in de commissie kun nen dit ten dele verklaren, voor wat de toekomst betreft zal naar een super contact tussen beide worden gestreefd. Over de definitieve afrekening voor 1961 werd volledige overeenstemming bereikt. De plannen voor 1962. verge zeld van een voorlopige begroting, zul len op korte termijn aan de midden standsverenigingen worden toegezonden. Als plannen werden o.a. genoemd een juniorentoernooi van de v.v. Goes, een festival van de accordeonvereniging De Dansende Vingers, de Ronde van Mid den-Zeeland. fokveedag. St.-Nicolaas- actie en uiteraard het fruitcorso. Getracht zal worden de Koninginne- feesten op waardige wijze te vieren. (Advertentie) Breda Telefoon 32459 Wilhelminastr. 8 BLOUSES - ROKKEN - PANTALONS - DEUX-PIèCES voor de Zeeuwsch-Vlaamse vlassers hield. Hij noemde de verbitterde strijd van de Belgisch-Nederlandse vlassers tegen de Franse, die door het streng doorgevoerde protectionisme weinig mogelijkheden biedt. Hij deed een beroep op de regeringen van beide landen om deze toestand onder ogen te nemen, met name in ver band met de nauwere samenwerking in EEG-verband. Nadat de geestelijk adviseur pastoor Van Mechelen zich nog tot de druk be zochte vergadering had gewend, werd het huishoudelijk gedeelte van de ver gadering in snel tempo afgewerkt, snel tempo afgewerkt. Morgen, woensdag 28 februari zijn voor de provincie Zeeland de hoogwaterstan den als volgt: Hansweert 8.20 en 2103; Terneuzen 7.59 en 20.41; Vlissingen 7.32 en 20.15; Wemeldinge 9.05 en 21.46. (Advertentie) Brunswick Bowling - Bred* Thans restaurant la carte Populaire menu's reeds vanaf f 3.- Tel 01600—38452 SAS VAN GENT Olympia 20 uur De schat der watu TERNEUZEN Luxor 20 uur De bandelozen, 18 J- OOSTBURG Ledel 20 uur Spartacus, 14 j. GOES Grand 20 uur Berucht, 18 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Shotgun, 14 j - Alhambra 20 uur Vrouwen achter prikkeldraad. 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Huwelijk zonder moraa' 18 iaar i Electro 19.30 uur Tussen kogels en granaten, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur De bandelozen, 18 J. OOSTBURG Uedcl 20 uur Spartacus, 14 J. WATERLANDKERKJE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg- GOES Grand 20 uur Berucht, 18 J. VLISSINGEN Luxor 20 uur Shotgun, 14 j. Alhambra 20 uur Vrouwen achter prikkeldraad, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Huwelijk zonder moradi. 18 jaar Electro 19.30 uur Tussen kogels en granaten, 14 j.

de Stem | 1962 | | pagina 2