Walcheren 3. Zeeuwsch-Vlaanderen Wat Waar op fi ll (S3 T uinbou wten toonstelling Kapelle goed geslaagd Resultaat K.I. liep terug, aantal dieren nam toe Coöperatieve drogerij groenvoer opgericht Plechti Ten in ZUID-BEVELAND Dagblad De Stem Wedgwood UW PLAN CRETONNES Uitstel voor Zeeuwse boeren in Frankrijk Doktersdiensten Dienst Dierenartsen rondheid puROL Centraal Stierenstation Zeeland EXAMENS VERVOER ZEEUWSE VEREN GESTEGEN HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag li st. t! b H DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 24 FEBRUARI 1962 MIDDELBURG OPBRENGST PARIJSE AVOND De met zoveel succes Reorganiseerde „Parijse avond" door het actieve comité .,10 x 10", heeft een bedrag van ruim 84,opgeleverd als bijdrage voor de anti-hongeractie. CURSUSSEN OVER HUISHOUDEN De plaatselijke commissie voor huis houdelijke- en gezinsvoorlichting organi seert weer een tweetal cursussen, waar van een speciaal voor heren, die de edele kunst van het koken zal worden bijge bracht onder leiding van docente me vrouw E. Meihuizen-Gerver, terwijl mej. zr.. P. de Vlieger de leiding op zich ge nomen heeft voor de cursus ziekenver zorging in huis. VLISSINGEN Mater Amabilisschool ook naar carnaval Aangezien er reeds langs verschillende kanten carnavalsvieringen plaats vinden, heeft het bestuur van de Mater Amalibis- school besloten in tegenstelling tot voorgaande jaren, waarop zij zoals ge bruikelijk zelf hun carnavalsavond orga niseerden na overleg met het Instuif- bestuur, medewerking te verlenen aan de door de instuif hedenavond te houden avond en hun leerlingen gelegenheid te geven op gratis toegangsbewijzen hieraan mede te doen. Meisjes, die hedenavond hieraan willen medewerken, kunnen zich bij de leidster opgeven. Carnaval Instuif Het bestuur van de Instuif organiseert hedenavond in de St.-Petrusschool een grote carnavalsavond. Op deze avond zal Prins Carnaval met zijn Raad van Elf tegenwoordig zijn. Het muzikale gedeelte is in handen van de band „Lazy River Six'" o.l.v. E. de Poorter. De Raad van Elf heeft fraaie prijzen ter beschikking gesteld voor de gekostumeerden. Onge maskerd wordt men niet toegelaten. Oiiderbijeenkomst St.-Jozef school In de hal van de St.-Jozefschool vond voor een ruime belangstelling een ouder bijeenkomst plaats. Pastoor Adriaansens toonde zijn belangstelling door zijn aan wezigheid bij de door mevrouw van We- semaal-v. Velthoven uit Den Bosch ge houden voordracht over „De verhouding tussen gezin en school". Aan de hand van artikelen uit het bis schoppelijk reglement inzake oudercomi- té's ging zij nader in op deze materie. Na de pauze, waarin de traditionele verloting plaats vond, volgde het meer huishoudelijke gedeelte met o.a. het jaar verslag van de secretaris-penningmeester en het kiezen van een kascommissie. Pas toor Adriaansens uitte tenslotte zijn vol doening over de prettige sfeer en goede samenwerking en bracht dank aan school bestuur en oudercomité voor deze bij zonder geslaagde avond. GOES (advertentie) Wij spelen onze troeven uit. (om nieuwe overgordijnen te kopen) kunt U nu verwezenlijken! Ja, zult U zeggen, dat kan altijd. En dat is waar!. Maar niet voor de helft van de prijs. Dat is nu juist onze Troef, want gedurende 3 dagen bieden wij U 'n partij aan van extra zware kwaliteit. In moderne decoratieve dessins en kleurstellingen uit de nieuwe collecties 5 kleurendruk, gegarandeerd was- kleur-, en zonecht. Als U hiervan profiteert, pronkt U straks met gordijnen van 7.90 per meter, Qf| waar U nü J ïïU slechts per meter voor betaalt 120 cm breed in /.vu VROOM O R E ESM A N IV BREDA BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT' Dagblad, voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur P.G. Kuypers, tel 3327 Rayonbeheerder. L. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat I, tele foon 6252. Rayonredacteur. Fr. v. Dongen RayonbeheerderJ Fait Prijs voor tosse advertenties öestemd voor de editie voor ZeelaDd f 0,15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 2V» mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels or minder t 0,00 elke regel meer f 0,15 Bij plaatsing ook Id Brabantse oplage resp f 1,50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. CARNAVAL VAN ARTI ET AMICITIAE Maandag 5 maart a.s. gaat de r.-k. ge mengde zangvereniging Arti et Amicitiae weer haar jaarlijkse carnaval vieren. Dit is het 15e carnaval in successie na de oorlog. Steeds is er een stijgende lijn ge weest in het aantal bezoekers en het feest is daardoor hét carnavalsfeest ge worden voor de Goese bevolking. Ook ditmaal verwacht men weer velen een onbezorgde avond te kunnen bezorgen Geen middel is daartoe ongebruikt ge laten. Er is een volkomen nieuwe ver siering aangeschaft; er zijn prachtige prijzen voor de mooiste kostuums, en last but not least is er de bekende band The Orpheans om de dans en hos-muziekte verzorgen. Dit alles gaat gebeuren in het Schuttershof, waar zondagsmiddags ook het kindercarnaval zal worden gehouden. Baarland Ruilbeurs blijft bestaan De ruilbeurs van de buurtvereniging „De Nieuweweg" is zo'n succes gewor den, dat men tijdens de jaarvergadering heeft besloten met deze activiteiten door te gaan. De aftredende bestuursleden, mevrouw A. M. Smit-Hoogvliet en de heer B, van Damme werden bij acclama tie herkozen. Verder bracht voorzitter van Damme het voorstel ter tafel, te ko men tot een gezamenlijke ontspannings avond. Aangezien dit in het verleden al eerder is mislukt, besloot men nu te trachten in het najaar een culturele avond te houden. Na het huishoudelijk gedeelte vertoonden de heren A. van Aartse en C. J. de Mol verschillende dia's. Hansiveert Oprichting H.KW. Onder voorzitterschap van de districts- bestuur van de handels-, kantoor- en winkelbediendenbond werd in Kaj Munk een vergadering gehouden. De leden van de HKW, die momenteel bestuurlijk be horen bij de afdeling Goes, hadden te kennen gegeven een eigen afdeling te willen formeren. Ook waren op deze vergadering aanwezig de voorzitter en penningmeester van de afdeling Goes der HKW. Na enig overleg werd besloten thans te Hansweert een correspondentschap te stichten. Als correspondent fungeert de heer A.J.A. van Eijkeren. Dit dient ge zien te worden als een interimperiode voorafgaande aan de eigenlijke oprich ting van een eigen plaatselijke afdeling. Momenteel zijn er te Hansweert 13 le den. Dit aantal dient om een eigen afde ling te kunnen creëren opgevoerd te worden tot 20 25 leden. Hiernaar zal nu ernstig gestreefd worden. Als streefdatum heeft men 1 mei ge steld. Op deze datum zou men dan trach ten het zo begeerde aantal leden voor een eigen afdeling te hebben ingeschre ven. Installatie gidsen In de hut van de r.-k. gidsengroep Jeanne d'Arc heeft op plechtige wijze de installatie plaats gevonden van enkele nieuwe gidsen. De installatie werd verricht door de plaatselijke aalmoezenier, de pastoor van Hansweert. Ook ouders van de nieuw te installeren gidsen waren bij de plech tigheid aanwezig. Bus tegen auto Op de hoek Nieuwe Kerkstraat-School straat heeft een aanrijding plaatsgevon den tussen een autobus van de AMZ, bestuurd door C. B. uit Kruiningen en de bestelauto van de fa. Le Clercq uit Hansweert, bestuurd door P. v. V. uit Goes. De aanrijding werd veroorzaakt doordat de chauffeur van de bestelauto geen voor rang gaf aan het verkeer dat van rechts kwam. Een inzittende van de bestelauto werd licht gewond terwijl zich in de bus geen persoonlijke ongelukken voor deden. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Instuifavond De r.-k. Instuif voor senioren zal a.s. zondagavond in het dorpshuis Kaj Munk een instuifavond houden. Hoofdzakelijk zal het een dansavond worden die echter afgewisseld zal worden door activiteiten buiten het dansen om. Het bestuur heeft over de organisatie van deze avond heel wat kopzorgen gehad doch het belooft nu toch een gezellige avond te worden. JEUGDMIDDAG Zondag wordt in het dorpshuis „Kaj Munk" door de jeugd van de r.-k. kleu terschool en door de meisjes van het zgn. „clubje" een middag georganiseerd. Eerst zullen de kinderen van de r.-k. kleuterschool voor het voetlicht treden. Daarna zullen de dames van het clubje zo rond half vier een geheel programma afwerken. (Advertentie) Biervliet DIAMANTEN BRUIDSPAAR Feestelijk wapperden de vlaggen van de huizen op de Markt en in de Haven straat voor het diamanten bruidspaar Kesteloo-Heerenthals. Reeds vroeg in de morgen kwamen de eerste felicitaties bin nen. Zo kwam ook burgemeester Kos- tense met zijn echtgenote het krasse bruidspaar gelukwensen. De 82-jarige Izaak Kesteloo ziet men nog dagelijks met zijn kleinzoontje een wandeling door het dorp maken. Mevr. Kesteloo, geboren Pieternella Heerenthals doet nog steeds zelf het huishouden. Met kinderen en kleinkinderen is het voor het bruidspaar een onvergetelijke dag geworden. Breskens J aarvergadering Groene Kruis De plaatselijke afdeling van het Groe ne Kruis heeft in het wijkgebouw de al gemene jaarvergadering gehouden. Het financieel verslag van mej. Jacobs sloot met een nadelig saldo van 143,51. Op de begroting 1962 waren aan inkomsten 14.550 en 14.722 aan uitgaven vermeld, met een post 300 onvoorzien ook een nadelig saldo van 172. Het bestuur stelde daarom voor de contributie te ver hogen van 6 naar 7. De aftredende bestuursleden de heren L. Bruinooge, W. de Welde en Th. de Coninck werden bij acclamatie herkozen. Schip le water Bij de scheepswerf Gebr. v.d. Sande is het casco van de ARMJ te water gela ten. Deze kotter is op de wal gebouwd en daar men niet over een helling be schikt moest deze tewaterlating met een drijvende bok, de Gratto 2, geschieden. Dit is het eerste schip dat helemaal op deze werf gebouwd wordt. Het schip heeft een lengte van 19 m, breedte 5 m en diepgang 2 meter. Het is bestemd voor garnalen- en kustvisserij. Een 150 pk. Cunnis zal voor de voortstuwing zorgen. De kotter zal met moderne appa ratuur worden uitgerust, o.a. zend- en ontvangapparatuur en een echolood. Eind toonde het financieel verslag van de pen ningmeester P. Bouwens voor het eerst enkele nadelige saldi. Op voorstel van het bestuur zal decontributie met een nog te bepalen bedrag worden verhoogd hetgeen de volle instemming der ver gadering had. De aftredende bestuursle den J. Casteleyn en G. Boerdam werden met algemene stemmen herkozen. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 HULST - Tel. 2478 HULST „Amateur-studiegroep '62 In café Fricot werd de amateur-studie groep '62 opgericht, die met acht wer kende leden van start ging. Zij heeft zich ten doel gesteld de liefhebberij in o.a. schilderen, tekenen, boetseren etc. op een hoger plan te brengen en aan te moedigen. Waartoe zij de heer C. Ver- donschot bereid vond als technisch ad viseur op te treden. Voorlopig zal worden gewerkt in het tekenlokaal van het Jan- seniuslyceum. Wie in de doelstellingen van deze groep geïnteresseerd is, wende zich voor nadere inlichtingen tot het voorlopig bestuur: W. A. Lauret, Poor terslaan 7 en J. A. Meuldijk. Poorters laan 24. Of tot de heer Verdonschot, Keldermanstraat 31. OOSTBURG VAARDIGHEIDSFROEVEN Voor de eerste maal werden door de Oostburgse Turn-vereniging onder toe zicht van de Zeeuwsch-Brabantse Turn kring de vaardigheidsproeven van het maart hoopt men het schip gereed teiKNGV afgelegd. hebben voor de otficiële proefvaart. j Bij de dames s]aagden voor de 3e j graad: mej. M. Aers. mej. E. Schuit. Feestavond \mei- U B®rtcI*e', tmei- J-. v-„No"r<?Sn- 'mej. M. de Hulster, mej. N. Kolijn, mej. C. Risseeuw, mevr. C. Boeiee, mevr. B. Quaghebeur, mevr. M. Krij ger, mevr., W. Luteijn. mevr. S. v. d. Meulen, mevr. I. Mielen. van gemeentepersoneel In de Uitkomst werd voor het gemeen tepersoneel een avond gehouden. Mevr. v.d. Broeke-de Man uit Aarden burg hield een causerie over haar reis naar Istanboel in Turkije. Verder wer den nog enkele films van Breskens ge draaid waaronder die van het 40-jarig ambtsjubileum van burgemeester J. Eek hout. Verder werd nog een 2-tal foto albums aangeboden met foto's van dit ju bileum. MUZIEKUITVOERING VAN DOOR HET VOLK VOOR HET VOLK Donderdagavond heeft de muziekver eniging Uit het Volk voor het Volk haar jaarlijkse uitvoering gegeven in zaal Casino. Het muzikale gedeelte werd o.l.v. di recteur Brakman op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Door de dames en heren uit St.-Kruis werd het toneelspel „Een dode bekent" van J. Pannekeet en F. Drost voor het voetlicht gebracht. Het spel werd zeer goed vertolkt. De welgemeende dankwoorden van de voorzitter en de bloemenhulde voor de dames konden dan ook de algemene in stemming vinden. CliriQe SLUITING KAARTCOMPETITIE KAB. De plaatselijke afdeling van de K.A.B. hield in het Verenigingsgebouw een kaartcompetitie voor haar leden. De uit slag van de laatste kaartavond was als volgt: 1 G. de Wit-S. Willaert; 2 S. Blom. maert-G. Triest; 3 A. Stevens-E. Hiel; 4 F. Willaert-F. Dobbelaer; 5 J. van der Kelen-E. Smit. Na deze laatste wedstrijd kon de alge mene rangschikking worden vastgesteld. Deze was als volgt: 1 Fr. Dobbelaer, 44 p.: 2 G. de Witte, 40 p.: 3 Ed. Hiel 38 p.; 4 S. Blommaert 36 p.; 5 S. Willaert 35 p. Groedp VERGADERING VAN GROENE KRUIS Op de algemene vergadering van het Groene Kruis sprak voorzitter A. Sa- lome zijn teleurstelling uit over de gerin ge opkomst. De afdeling telt 415 leden en slechts 19 leden waren aanwezig. Uit het jaarverslag van secretaris P. v.d. Hooft bleken de vele activiteiten. Gezien de laatste aflossing en de onder houdswerken aan het wijkgebouw ver- (Van onze correspondent) Bijzonder geslaagd is de tuinbouwten toonstelling welke vrijdag is gehouden in de veilinghallen in Kapelle-Biezellnge ter gelegenheid van de ontwikkelingsdag voor de kleinfruitteelt. Handelaren uit alle delen van Zeeland hadden er stands ingericht en er was zeer veel te zien op de ruim 3000 vier kante meter welke door de stands werd ingenomen. Direct nadat om 9 uur de tentoonstel ling was geopend stroomden de bezoe kers binnen. Ze kwamen uit alle delen van Zeeland. Uiteraard waren de meesten afkomstig uit Kapelle en omgeving, maar toch ook uit Tholen, Zeeuwsch-Vlaande ren en Walcheren waren de kleinfruit- kwekers opgekomen om te kijken naar datgene wat van belang is voor hun be drijfsvoering. Vooral op mechanisch ge bied was er zeer veel te zien. Een geweldige verscheidenheid van trekkers en hulpmiddelen zijn er te koop. Voor het kleinbedrijf zijn er vele handige apparaten waarmede het werk zo een voudig mogelijk wordt gemaakt. Constructeurs en technici zoeken steeds naar middelen om alles nog efficiënter te maken en soms is men daar wonder wel in geslaagd. Een veel gebruikt werktuig op het kleinfruitbedrijf is de rugnevelspuit. Een bezwaar was wel dat deze erg zwaar is, maar ook hierin is verbetering gekomen want de plastic tanks die er nu zijn, wegen heel weinig. Verder waren er stands van kassenbouwers die veel be langstelling trokken en ook de handela ren in bestrijdingsmiddelen en kunst meststoffen toonden de midelen welke de kwekers ter beschikking staan in hun strijd tegen ziekten en plagen. Ook de verschilende voorlichtingsdiens ten ontbraken niet op dit tuinbouwappèl. De Plantenziektekundigedienst liet zien wat deze instelling allemaal doet in het belang van de land- en tuinbouw ten aanzien van de schadelijke insekten en de mogelijkheden om deze te bestrijden. Het Instituut voor bewaring en verwer king van tuinbouwprodukten had een zeer aantrekkelijke stand met verwerkte kleinfruitprodukten. Daar werd ook ge toond hoe men op het ogenblik proeven neemt met gevriesdroogde fruitproduk- ten, een nieuw verwerkingsprocedé dat in het buitenland reeds opgang maakt. Behalve honderden kwekers brachten ook vele tuinbouwautoriteiten een bezoek aan deze grootse show welke wel bij zonder geslaagd is. Voor de tweede graad slaagden: mej. C. Lohman, mej. A. Lohman en mej. G. Lohman en mevr. Pauwe. Het diploma A werd behaald door de navolgende meisjes: I. Schrier, A. v. Hemert, B. Bort, M. Bogaert, A. de Roos, S. Risseeuw, A. Robijn, D. de Smit, M. Vis, L. Kooiman, G. Neijssen, S. de Kam. Voor de jeugdvaardigheidsproeven B slaagden de navolgende meisjes: S. Bo- gaart, I. Buyck, T. van Eek, A. Feijn- hout, G. v. Giesel, M. Haerens, E. van Hee, M. Jonkheer, Y. Kooiman, A. van Kerkhoven, Chr. de Milliano, R. Ris seeuw, E. Simpelaar, D. van Steenber gen, D. van Steenbergen, W. v. Terheij- den, Y. de Windt, M. van Poucke, A. Saeije, M. de Smet, M. Hamelinck, H. de Badts, R. Verheije, T. Pollemans. Voor de jeugdvaardigheidsproeven B slaagden de volgende jongens: J, Pie- terse, T, Gijs, L. Barendrecht, I. Boi- din, J. Karreman, H. Masclee, T. Gru- son en L. Punt. In totaal werden 4 kandidaten afge wezen. /V ieuic-Nameti Voorlichtingsbijeenkomst B.B. Bedroevend slecht was de opkomst één persoon per gezin was geen overbo dige weelde geweest voor deze be langrijke vergadering, die in het teken stond van de bescherming burgerbevol king. Burgemeester P. Vercauteren, die de vergadering opende, was toch nog verheugd, dat ongeveer 50 personen wa ren opgekomen om te luisteren naar wat de heer Katsman omtrent deze aangele genheid te vertellen had. Retranchement SCHIETCONCOURS In café Hollandia werd een schietcon- cours uitgeschreven door de schutters vereniging Stad Sluis, dit tèr propagan- dering van de schietsport. Er was veel belangstelling en er zijn heel wat kaar ten verschoten. De uitslag luidt: G. de Groote, Brugge, 119 p.; A. Schrij ver, Oostburg, 119 p.; A. Beerens, Oost burg, 119 p.; C. Hernon, Aardenburg, 118 p.; J. de Groote, Breskens, 116 p.; F. Baas, Sluis, 115 p.; Vermeyre, Oostburg, 115 p.; Iz. le Roy, Sluis, 114 p.; van de Wege, Retranchement, 113 p.; Willems, Oostburg, 113 p. TERNEUZEN SPREEKBEURTEN In het parochiehuis te Terneuzen komt maandag 12 maart a.s. pater H. van Waesberghe s.j. (de bekende studen tenpater" uit Nijmegen) spreken over ,,De houding die de katholieken moeten aannemen in een van dag tot dag wijzi gend wereldbeeld". Als tweede (politie ke) spreker komt de heer W. Assmann, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal voor de K.V.P. spreken in ver band met de aanstaande verkiezingen. Beide sprekers komen op uitnodiging van de afdeling Terneuzen van de K. V.P. Waterlandkerkje OUDERAVOND O. L. SCHOOL In de o.l.-school alhier werd de jaar lijkse ouderavond gehouden. Er was een behoorlijke opkomst. Eerst bestond er gelegenheid om het werk van de leer lingen te bezichtigen, o.a. van de hand werkles en handenarbeid, en te spreken met het onderwijzend personeel. Hierna hield de heer van de Velde, hoofd van de b.l.o.-school te Oostburg. een inleiding over het buitengewoon la ger onderwijs. Bij de vergadering die hierna gehouden werd vond een bestuurs verkiezing plaats wegens periodiek af treden van de heer J. Schilleman, voor zitter oudercommissie, en mevr. A. v.d. Walle-van Espen, lid. Beiden werden her kozen. Tot slot werden verschillende dia's ver toond o.a. van de schoolreis. Westdorpe BONTE AVOND VOOR 10 x 10 Het comité 10 x 10 is voornemens om op 25 maart een bonte avond te organi seren. In de pauze zal men een kleine verloting houden ten bate van de anti hongeractie. PRIJSKAARTING In „Het oudt Raedhuys" werd door 82 kaarters deelgenomen aan de kaartwed- strijd. De uitslag was: 1 P. Soethaert-Ed. van Pottelberghe; 2 Fl. de la Ruelle-M. Meeuwsen; 3 C. van Troost-O. Laurijs; 4 C. Elegeert-R. Kamoen; 5 R. Heijman- O. Kerckhaert. WEGVERBETERING VOLTOOID Aan de verkeersomleiding in onze ge meente is een eind gekomen. Dezer dagen werden de laatste stenen gelegd en werd daarmee de Graafjansdijk over een af stand van ongeveer een kilometer vol tooid. De bussen zullen nu niet meer de om leiding via de Molenstraat-Platte Kil en Vissersverkorting volgen. CLUBWEDSTRIJD Morgen wordt in het lokaal bij mej. Magd. Dehulsters een biljartwedstrijd ge speeld. Alleen de leden van de biljart club Ons Genoegen kunnen hieraan deel nemen. De loting zal zo geschieden, dat degenen met het hoogste gemiddelde spe len met de minder goede spelers. IJsendijke BRANDALARM Er is uitstel verleend in het proces tegen de drie Zeeuwsch-Vlaamse boeren in Frankrijk, de gebroeders Quaak en de heer Dees. Zoals wij dezer dagen uitvoe rig hebben gemeld, worden zij beschul digd van het verboden doorverkopen van vee. Ze zouden gisteren terecht hebben gestaan in Orleans. Het uitstel werd verleend tot 6 april, maar vermoedelijk zal de termijn dan nogmaals verlengd worden. Dit weekeinde zullen waarnemen: voor Terneuzen, dokter Bos; voor Klooster- zande, dokter Buwalda; voor Axel, dok ter Born; voor Oostburg en Aardenburg, dokter DeBruyckere uit Oostburg, tel. 01170-2323; voor Cadzand. Retranche ment, Sluis en Zuidzande, dokter Beek uit Zuidzande. Goes: J. v.d. Feen, tel. 01100-5003. Mid delburg: Boerwinkel. Vlissingen: C. Sluy- ter, tel. 01184-2225. Driewegen en 's-Hee- renhoek: L. Luyckx, tel. 01105-280. Bors- sele en Nieuwdorp: J. J. Gelderblom, tel. 01196-327. Hoedekenskerke en Kwaden- damme: Kole, tel. 01193-282. 's-Heer- arendskerke, Wolphaartsdijk en Hein- kenszand: H. P. van Maanen. tel. 01106- 234. Kruiningen, Krabbendijke, Rilland- Bath en Hansweert: G. J. Noome, teL 01134-444. Dit weekeinde zijn de diensten als volgt geregeld: voor Sas van Gent. Axel en Zaamslag de heer Jansen uit A* tel. 01155-488; voor Oostbürg, Sluis en Groede de heer Risseeuw uit Groede, tel. 01171-400; voor Nieuw-Namen en Hulst de heer Borm uit Nieuw-Namen. (Advertentie) (Van onze verslaggeefster) Op de algemene vergadering van de Coöperatieve Vereniging Centraal Stie renstation Zeeland is gebleken, dat de bijzonder gunstige resultaten van de K.I. in het jaar 1960 niet gehandhaafd kon den blijven. Het aantal dieren, dat na een inseminatie drachtig werd, liep terug van 64,4% tot 60,2%. Daarentegen nam het aantal geïnsemi- neerde dieren met 742 tot 12.850 toe. Er kon geen oorzaak worden vastge steld voor de minder gunstige resultaten. In bepaalde gebieden, o.a. Tholen, was de daling wel zeer opvallend. Het be vruchtingsresultaat liep terug tot 46,8%. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren viel de sterkste toename waar te nemen. In Walcheren werden zelfs meer dan 3000 dieren geïnsemineerd. Meer en meer wordt een werkelijke stierenkeuze toegepast, dit valt vooral waar te nemen door het zeer drukke be zoek aan het Stierenstation. D. J. Tesink, directeur Gezondheids dienst voor dieren in Zeeland deelde mee dat de gezondheidstoestand van de stie ren niets te wensen over liet. Het K.I.- station dat wegens het besmettingsge vaar voor mond- en klauwzeer voor be zoek is gesloten, zal half maart weer worden geopend. Volgende week worden namelijk alle stieren heringeënt tegen deze ziekte. Een uitslaande kachelbrand op het bedrijl van de heer L. alhier heelt de voor het jaar 1962 goed. De bevoting sirene midden in de nacht aan het loei-1 sluit met een totaal van 687,50 a.*» in- en gebracht. Het was echter niet zo erglkomsten en uitgaven. Men is hierbij uit- als het leek. De brand kon spoedig met gegaan van een heffing van 5,50 per eigen middelen geblust worden. Idier; dat maakt voor 12.500 dieren precies zande; L.M.L. v.d. Bogaert, Hulst; G.M.F. De vergadering keurde de begrotiifg* de Theye, Terhole; M.A. de Schrijver, (Van onze verslaggeefster) Gistermiddag is een aantal land bouwers van Noord- en Zuid-Be veland tot overeenstemming ge komen voor wat betreft de oprich ting van een coöperatieve groen- voerdrogerij. De bijeenkomst, bijgewoond door vijfendertig belangstellenden, was georganiseerd door de studiecom missie, die vorig jaar werd opga- richt om na te gaan of er perspec tieven waren voor de stichting van een vereniging voor telers van lu- cerneklaver. Intussen is van de hand van deze stu diecommissie een rapport verschenen, waarvan de slotconclusie luidt, dat er inderdaad mogelijkheden zijn voor de oprichting van e endergelijke vereniging. De voorzitter van deze commissie, de heer J. M. Kakebeeke uit Goes, tevens leider van deze vergadering, heeft ach ter meegedeeld, dat behalve voor de ver eniging ook nog mogelijkheden bestaan voor het coöperatieve drogen van de lucerneklaver. Elr zou dan 250 tot 300 ha bouwland beschikbaar moeten zijn voor die ver bouwing van lucerneklaver. Intussen hebben 65 landbouwers op Zuid- en Noord-Beveland huyn medewer king inzake de op te richten Coöperatie toegezegd. Zij bezitten gezamenlijk bouw- lan dtot een oppervlakte van 270 ha, zo dat aan het gestelde minimum ruim vol daan kan worden. In principe is men dus al tot de op richting van de drogerij overgegaan maar het zal nog wel enige tijd vergen voor de landbouwers iets concreets van deze oprichting kunen waarnemen. Aller eerst moet een aanvraag bij de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilan den worden ingediend. Dan moeten de oprichtingsakten de notaris passeren en pas daarna kan men plannen gaan ma ken over de grootte en plaats van de te bouwen groenvoerdrogerij. Op de vergadering van gistermiddag is de studiecommissie ontbonden en een bestuur voor de coöperatie benoemd. Hier in hebben drie afgevaardigden van Noord- Beveland zitting, namelijk de heren J. J. M. van Oeveren uit Kortgene. S. J. de Regt uit Wissekerke en J. J. van Malde- gem-Davidse uit Kortgene. Er werden twee Zuidbevelandse leden benoemd, de heren J. M. Mol uit Wolphaartsdijk en J. M. Kakebeeke uit Goes. Het vervoersoverzicht van de provin ciale stoombootdiensten in Zeeland toont aan, dat voor de maand januari van dit jaar alweer een stijging valt waar te ne men t.o.v. andere jaren. Het aantal ver voerde auto's was in januari '61: 64.619; dit jaar 68.616. De getallen voor de ver voerde personen vertonen een dergelijk beeld. In januari '61 waren het er 203.507 in de afgelapen maand 215.905. Wanneer we de gespecificeerde getal len van de diverse veerdiensten bekij ken, blijkt, dat op het veer Terneuzen Hoedekenskerke het personen- en auto vervoer achteruit is gegaan. Op de rest van de lijnen steeg het. Er bleven weer flinke aantallen auto's achter op de di verse aanlegplaatsen. Vanwege de mist is nogal een aanzien lijk aantal boten uitgevallen op 3, 7 en 8 januari. De storm heeft op 11 januari het veer Zierikzee-Kats tijdelijk stil ge legd. Terhole; A. van Houte, Heikant; p. van Campen, Hulst. Vandaag zaterdag 24 februari, zijn de hoogwaterstanden voor de provincie Zee land als volgt: Hansweert 6.14 en 18.44 uur; Terneuzen 5.44 en 18.07 uur; VlirAi- gen 5.15 en 17.40 uur en Wemeldinge 7.11 en 19.35 uur. Maandag 26 februari, Hansweert 6.48 en 19.19 uur; Terneuzen 6.19 en 18.46 uur; Vlissingen 5.51 en 18.19 uur en Wemel dinge 7.42 en 20.08 uur. (advertentie) Brunswick Bowling - Breda Thans restaurant d la carte Populaire menu's reeds vanaf f 3.- Tel 01600—38452 •I- HULST Klein patronaat 19.30 uur 10-jartg be staan personeelsvereniging PTT-amb- tenaren Bioscoopgebouw 20 uur Slavenjagers van Afrika, 14 j. HENGSTDIJK Nabij de kerk 14 uur Bestuderen der wilde ganzen, De Steltkluut vogelwacht van O.-Z.-Vlaanderen. SAS VAN GENT Verenigingsgebouw 20 uur Instuifbal Olympia 20 uur De schat der Watusi NIEUW-NAMEN Parochiehuis 19.30 uur Toneel door RKJB, a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Bij de blonde Kathrijn, alle leeft. DE KLINGE Cinema van Dijk 19.30 uur De vallei der farao's AXEL Centrum 18.30 en 21 uur Mag ik een lift van u, a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur Ontvoering uit Boeda pest, 14 j. Concertgebouw 20 uur G.I.-Blues, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Spartacus, 14 j. KLOOSTERZANDE Hotel De Linde 17 uur Schieting MIDDELBURG City De zwarte tiran Electro Eddie kent geen pardon VLISSINGEN Luxor De gewelven der verschrikking Alhambra De zwarte tiran GOES Grand De drie musketiers OVEZANDE Verbeek 20 uur Toneeluitvoering, a.l. BRESKENS Casino 20 uur De geheime brigade, 14 jaar BIERVLIET De Vriendschap 19.30 uur Toneel RKJB en RKBJB OVEZANDE Verbeek 19 u. Toneeluitvoering met bal GOES De Landbouw 13.30 uur Verg. Zeeuwse geitenfokvereniging Grand De drie musketiers MIDDELBURG City De zwarte tiran Electro Eddie kent geen pardon VLISSINGEN Luxor De gewelven der verschrikking Alhambra De zwarte tiran HEINKENSZAND Wed. J. Hoondert 14 uur Schieting KLOOSTERZANDE Hotel De Linde 18 uur Groot bal De Waal-Baart 18.30 uur Prijskaartln! GRAAUW De Caluwe 14.30 uur Liggende wip schieting HENGSTDIJK Van Dijk 14 uur Schieting HELLESTRAAT Janssens 14.15 uur Schieting ZUIDDORPE De Koek 14 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 14 uur G.I.-Blues, a.l.; 16.30 en 20 uur Ontvoering uit Boedapest, M 1 Concertgebouw 20 uur G.I.-Blues. OOSTBURG Ledel 15 en 20 uur Spartacus, 14 J. ST.-JANSTEEN J. der Weduwe 15 uur Schieting BOSCHKAPELLE P. Vonk Dansen BRESKENS Casino 16 en 20 uur De halfbloed ">n Saigon. 14 j. sas van Gent Olympia 14.30 uur Tarzans verbannjjl' 17 en 20 uur De verleidster van de KOEWACHT Nieuw Leven 10 uur Seriekaarfin* Van Rumste 17 uur Biljartprijsframp De Guchteneire 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur Slavenjag«rt van Afrika, 14 j.; 17.15 en 20 uur Kapo, 18 j. Groot patronaat 19.30 uur Groot nat IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Bij de blonde Kathrijn, a.l. CLINGE De Vos 18 uur Biljartprijskamp DE KLINGE Cinema van Djjck 15 en 19.30 uur vallei der farao's AXEL Het Centrum 15.45 uur Mag ik een U» van u, a.l.; 20 uur North to Alaska, 14 J- OVEZANDE J Van Gessel 14 uur Jaarvergadering NCB HULST Bioscoopgebouw 20 uur Kapo, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Tarzans verbanning AXEL ..te. Het Centrum 20 uur North to AlafKa- 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Ontvoering uit Boeo»* pest, 14 J. het totaalbedrag van de begroting. De balans en exploitatierekening van het boekjaar '60-'61 werden goedgekeurd. De heer Simonse die wegens het be reiken van een naar zijn zin te hoge leeftijd, zijn bestuursfunctie afstond aan een jongere, werd hartelijk dank gezegd voor het verrichtte werk. De heer P. Verhage uit Koudekerke zal zijn plaats innemen. De rest van het bestuur bleef ongewijzigd. Na het behandelen van de huishoude lijke zaken sprak de heer Reitsma, die renarts aan de gezondheidsdienst ^oor dieren in Noord-Holland over de per spectieven van het gebruik van diepvries sperma. MACHINESCHRIJVEN Aan het Instituut voor Kantooroplei ding te Hulst slaagden voor het diploma machineschrijven 130 aanslagen per mi nuut: M.I. van Vooren. Westdorpe; M.S. M. Roels, Heikant; L.C.M. Reunis, Hulst; M.L.A.P. van Heese, Kloosterzande; J.M. J. Goossen, Kloosterzande; J.A.M. d'Hoog- he, Heikant; J. F. R. Burm, L. L. J. Ber tram, Hulst; R.M.M. Verdurmen, Over slag; D. Hamelink. Axel; G.C.E. Verwey, G.C.J. Verwey, M.G.A. Verwey, A.M.J. Baart, Hulst; P.P.L. Daelman, Klooster- (Van onze corrl Het eerste bedri neuzen werd gevesl wijzing tot kcmgelj! blagebedrijf voor de Meterfabriek „Dl gistermiddag in aai| de commissaris var Zeeland, jhr. mr. sembroot, mr. F. J.I hoofd afdeling regif le zaken van het economische zaken,| bestuur van Ternei le en plaatselijke hoofden van bedrij geopend. Diverse sprekers hel alleen hun vreugde gef ging van een nevenbecn twijfeld belangrijke mei drecht, maar daarnaaJ nis geschetst van Zeel als toekomstig industril De president-directeul se bedrijf, ir. R. A. Jal komstwoord dat wanna van Terneuzens burgcl Rijpstra, nog is toegd komst van Terneuzen d rig uitziet; daarmee d^ zondere inspanningen c zich heeft getroost om Terneuzen te krijgen. Ir. Jas gaf verder ecl vatting van de ontwil*! hoofdbedrijf waar thanl werknemers emplooi vil na rijp overleg, zo zei t recteur, hebben wij besll blagebedrijf voor stofzuil zen te vestigen. Hij zei dat de directie zich er is dat naast de econonl die ongetwijfeld een gil gespeeld, ook de maats! uit het oog zullen wordeil Vel Een goed arbeidsklimJ stige ligging aan diep v<j de de commissaris der mr. A. F. C. de Casem treffelijke factoren vooa ging, die Nederlandse a de Westerschelde in Ze«] ren beginnen te zien. mr. Haarman voor zijr_ sympathieke medewerkil hij vond dat er aan hctl maat van Zeeuwsch-Vla al wat te verbeteren valt, I oeververbinding over del Al was het dan voorlopii telijke oeververbinding, r van de koningin vond hd voor de bus met offici voor deze plechtigheid voorrang moest worden slotte wees hij op het a dukten die in Terneuzj maakt. Burgemeester Rijpstraj eens de aandacht op de toren in Terneuzen, guil dustrievestiging, vooral di Terneuzen in april 1959 kern werd verklaard. Fa kristalliseerd zijn in uits nen aan diep vaarwater, van het kanaal en o.a. go derwijsinstellingen. De burgemeester zag ontwikkeling echter tege grond van het gehele Zeei gebied waar in 1961 nog ec schot van ruim 200 werki statoren viel en de mann reserve tegen het eind v pen jaar nog ruim 1000 vatte en dat zeker 500 ma of wekelijks pendelen na Breda, IJmuiden en andc Ook de haven van Tei jaarlijks ruim 25 miljoen passeert, is een vraagstu (Advertentie I kwartje perj 4 kolommen U sl rt si li- i i- I K I II Vui tn r 1, 2 of 3 Hierboven plaatsen wij 'nvulkolommen voor or deelnemers kunnen de

de Stem | 1962 | | pagina 2