WoVF HOORT IN OW LEVEN THUIS van TICHELT ervaren timmerlieden koel kasten 1962 De SPAARPOT Toch kwestie kernstop op a.s. Genève-conferentie KSB GROOT FEEST Zondagsdienst doktoren Hulst KLEINTJE modeller Attentie RUSLAND DRAAIT WEER EENS Verbetering van seinen bij de N.S. voorgesteld Katholieke zege bij verkiezingen op Malta Congresgebouw een nationaal project Tweede Kamer wil wering van splinterpartijtjes Omvallende balen doden arbeider De kankerbestrijding en Radio Veronica Premiespaarregeling Regering vraagt SER advies Noodtoestand in Dominicaanse Republiek Moskou eist uitlevering Amerikaan Wateroverlast pompinstallatie, HENGSTDIJK Dagblad De Stem nieuw: Parker 45 A. P. ESSELBRUGGE BRABANTS GROOTSTE MEUBELZAAK Een sortering die U beslist MOET ZIEN!' N.V. Vlissingse Aannemings-Maatschappij VI.A.M. L_ 1-1-1-2-3-1-1-3-3-3-3-3 J „ST.-JOSEPH" N.V. WILLEM VAN RIJN AMSTERPAM-W. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 23 FEBRUARI 1962 De Sovjet-rnie is voor de tweede maal in minder dan een maand -van gedachten veranderd. Zij heeït zich gisteren ermee akkoord verklaard de kwestie van een kern stop op de komende ontwapenings conferentie van 18 landen te Gene ve te bespreken. Maar het hoofd van de Russische de legatie, Tsarapkin, die dit meedeelde, liet duidelijk blijken dat de onderhande lingen volgende maand even taai zou den zijn als tijdens de drie jaar durende kernstop-conferentie die op 29 januari op niets uitliep. De Sovjets, aldus Tsarapkin, zullen blijven, yasthouden aan hun plan van 28 november inzake een moratorium op kernproeven zonder toezicht, dat reeds door het Westen is verworpen. Kroestjev herhaalt invitatie Terzelfdertyd heeft de Russische pre mier, Nikita Kroestjev, in een brief aan president Kennedy zyn voorstel herhaald om de Geneefse ontwapeningsconferentie van volgende maand met een bijeen komst van regeringsleiders te beginnen. Volgens ambtenaren in Washington drong de Russische premier, ondanks het De maatregelen welke de spoorweg ongevallenraad heeft voorgesteld naar aanleiding van de ontsporing van een Britse militaire verlofgangerstrein op 21 november 1960 te Woerden, zullen door de staatssecretaris van Verkeer en Wa terstaat aan de N.S.-directie worden doorgegeven. Men denkt dat er verbete ring mogelijk is van de wijze waarop veiligheidsmaatregelen in het bijzon der die betreffende tijdelijke snelheids beperkingen aan de machinisten be kendgemaakt worden. De N.S.-directie is verzocht over te gaan tot wijziging van enkele seinen om daardoor de zichtbaarheid van het in deze seinen aangebrachte snelheids- cijfer te allen tijde, vooral bij duisternis, belangrijk te verbeteren. De spoorwegongevallenraad heeft, naar aanleiding van het spoorwegonge val te Geldrop op 22 februari 1961, geen aanleiding gevonden voorstellen te doen. De treinramp bij Harmeien is nog niet door de spoorwegongevallenraad behan deld. feit dat zyn voorstel door de Westelijke mogendheden reeds is verworpen, op nieuw aan op een topconferentie omdat hij de mening was toegedaan dat de kwestie te belangrijk was geworden om deze aan staatslieden van lagere rang over te laten. In zijn boodschap, die ongeveer 2500 woorden telt, laat Kroestjev de mogelijk heid open, dat hij toch naar Genève zal gaan, zelfs al zouden Kennedy en de Britse premier MacMillan bij hun wei gering blijven. De leider van de socialisten op Malta, Dom Mintoff, die sinds 1955 het land bestuurd heeft, heeft zijn nederlaag bij de jongste verkiezingen erkend. De voor lopige resultaten hadden uitgewezen dat de verkiezingen naar de woorden van dr. Victor Ragonesi, secretaris generaal van de (pro Westerse) nationalisten par tij „ook een grote overwinning zijn voor onze Kerk en de rooms-katholieken van Malta". De nationalistische partij had 46 procent van alle'stemmen gekregen, ter wijl de socialisten het met 33 procent hadden moeten stellen. Verwacht wordt dat de leider van de nationalisten, George Borg Olivier, op dracht zal krijgen een nieuwe regering te vormen. De socialisten hadden in hun verkiezingscampagne laten blijken er op uit te zijn van Malta een geheel onaf hankelijke staat te maken, terwijl de nationalisten' hadden laten weten de voor keur te geven aan een dominionstatus binnen het Britse Gemenebest. (Van onze Haagse redacteur) ,,De medewerking van het rijk en de gemeente Dep Haag aan het Haagse congresgebouw zal nimmer mogen lei den tot oneerlijke concurrentie t.o.v. congresgebouwen en vergelijkbare ob jecten in Den Haag en elders". Dit zeggen minister Zijlstra (Finan ciën) en staatssecretaris Gijzeis (Econ. Zaken) in.de memorie van antwoord op het wetsontwerp inzake de oprichting van dit congresgebouw. Behalve garanties ten bedrage van miljoenen guldens wordt in het te ver wachten exploitatietekort eveneens door het rijk en de gemeente Den Haag bij gedragen. Volgens de memorie van ant woord is dit ,,de prijs, voor de verkrij ging van economische, politieke, cultu rele en toeristische waarden die aan de stichting van een nationaal congresge bouw zijn verbonden. (Van onze parlementaire redacteur) Als de Tweede Kamer haar zin krijgt wordt het voor splinterpartijtjes moei lijk toegang tot het Binnenhof te krij gen. De Tweede Kamer heeft namelijk gisteren met 102 tegen 29 stemmen een motie-Beernink (C.H.U.) aangenomen, waarin de regering wordt uitgenodigd de kiesdeler zodanig te stellen, dat par tijtjes die minder dan anderhalf maal de kiesdeler hebben behaald, geen ka merzetel kunnen krijgen. Minister To- xopeus (Binnenlandse Zaken) verklaar de weinig voor dit voorstel te voelen, maar hij beloofde er nog eens over te zullen nadenken. Het „duurder" maken van kamerzetels is reeds lang een stokpaardje van de C.H.U. In die kring heeft men bij iedere kamerverkiezing last van protestants- christelijke partijtjes, die ten koste van de C.H.U. onder het prot.-chris telijke kiezersvolk een zetel proberen te veroveren. Splinterpartijtjes kunnen het democratisch bestel in de war brengen. Daarom zijn ze ook in het algemeen op het Binnenhof weinig populair. Tegen de motie-Beernink kwam dan ook alleen verzet van de C.P.N.. P.S.P. en S.G.P., maar dat zijn zelf splinterpartijtjes. Bij hen schaarden zich eveneens de K.V. P 'ers Weiter, Duijnstee, Visch en mej. Knol. Van dit viertal zullen de twee eerstgenoemden wel hebben terugge dacht aan het K.N.P.-tijd. In de Rotterdamse Waalhaven heeft zich in de nacht van woensdag op don derdag aan boord van het Zweedse schip „Thebeland" een ongeval voorgedaan, waarbij een havenarbeider werd gedood en een Zweedse matroos zeer ernstig werd gewond. De mannen waren aan het werk in het ruim. toen daar een stapel balen omviel. De 41-jarige havenarbeider G. Roos uit Rotterdam werd er onder be dolven en kon pas na een uur worden bevrijd. Hij was toen al dood. De 27- jarige Zweedse matroos Erik Ake Dalq- vist uit Stockholm, die op de stapel stond, werd door de balen meegetrokken en liep daarbij zeer ernstige verwondin gen op. Hij wordt nu verpleegd in het Dijkzigt-ziekenhuis. Het Koningin Wilhelmina Fonds deelt mede: „De naam van het Koningin Wilhel mina Fonds is in verschillende persbe richten genoemd in verband met het feit, dat reeds gedurende vijf maanden via Radio Veronica reclame wordt gemaakt voor de koop van de zgn. K.W.F.-luci fers. Het is het dagelijks bestuur van de Nederlandse vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding een behoefte het vol gende te verklaren. Het K.W.F. heeft de verplichting jaar lijks een bedrag van f 2.750.000 a f 3.000.000 bijeen te brengen voor de strijd tegen dt kanker. Het dagelijks be stuur moet alle middelen om dit zeer hoge bedrag te bereiken, inschakelen en één hiervan is de verkoopactie van de K.W.F.-lucifers, die tevens de naam van het fonds in wijde kring verspreiden. De betrokken fabrikant van deze luci fers heeft voor een betere verkoop Ra dio Veronica ingeschakeld, waartegen het dagelijks bestuur zich niet heeft verzet, aangezien deze actie het K.W.F. geen enkele bijdrage heeft gekost, maar daar tegenover sterk verhoogde inkomsten uit de verkoop oplevert ten dienste van de kankerbestrijding". In een brief aan de S.E.R., waarin de staatssecretaris van algemene zaken, drs. W. K. M. Schmelzer, een beeld geeft van de in voorbereiding zijnde al gemene premiespaarregeling, wordt in het bijzonder het gevoelen van de raad gevraagd t.a.v. de voorgestelde inko mensgrens van f 15.000,- en de kwestie van cumulatie van premiespaarregelin gen. De staatssecretaris deelt mede er geen bezwaar tegen te hebben dat de S E.R. dit advies in een openbare ver gadering behandelt en vaststelt. Blijkens de adviesaanvraag zal de voorgestelde regeling waarover wij onlangs reeds hebben bericht en die is ontworpen op basis van overleg onder meer met instellingen uit het maatschap pelijk leven in grote lijnen de volgen de inhoud hebben: Aan de regeling kun nen deelnemen ingezetenen van 25-60 jaar met een jaarlijks inkomen van ten hoogste f 15.000,-. De deelnemers ont vangen over een spaarbedrag van maxi maal f 400,- per jaar een belastingvrije premie van 20 pet. zodra de besparing 5 jaren onaangetast heeft uitgestaan. In de Dominicaanse Republiek is gis teren de noodtoestand afgekondigd we gens „de verwarde situatie die door het terrorisme van uiterst links en rechts is ontstaan en waardoor het herstel van het nationale en internationale vertrou wen wordt verhinderd". De chef van politie heeft bekendgemaakt, dat ver scheidene personen zijn gearresteerd. President Rafael Bonnelly verklaarde, dat „extremisten van rechts en links aansturen op een chaos, waarvan zij dan weer gebruik willen maken voor het ves tigen van een dictatuur. Zij zijn er ook op uit de regering te hinderen bij het organiseren van vrije verkiezingen. Daarom is de noodtoestand afgekon digd", Bonnelly verklaarde ook, dat opruiers verantwoordelijk zijn voor 117 branden, die zich sinds het begin van de suiker- oogst hebben voorgedaan. Gisteren zijn nieuwe branden in suikerfabrieken uit gebroken. De Russische regering heeft de uit levering geëist van een Amerikaans in gezetene die bij verstek door een Sovjet gerechtshof ter dood is veroordeeld we gens oorlogsmisdaden. Het gaat om Karl Linnas, afkomstig uit Estland. Hij is op 20 januari door een gerechtshof in Tartu, Sovjet-republiek Estland, schuldig be vonden aan „de moord op onschuldige Sovjetburgers tijdens de tweede wereld oorlog". t Heden overleed in het St.-Laurensziekenhuis te Breda, na een gedul- clig gedragen lijden, voor zien van de laatste H.H. Sacramenten, onze dier bare zoon, broer, be- huwdbroer en oom PETRUS ADRIANUS HOUTEPEN in de leeftijd van 25 jaar. Bavel J. p. Houfepen-Lauret en kinderen. De plechtige uitvaart zal geschieden maandag 26 februari a.s. om 10 uur in de parochiekerk te Bavel. Rozenkransgebed a.s. zon dagavond om 19 uur in de kerk. Bavel, 22 februari 1962. Kloosterstraat 29. t Heden overleed na een geduldig gedragen lij den, voorzien van de Sacramenten der Zieken, de heer ADRIAAN FAGEL weduwnaar van Wytske Feenstra iu de ouderdom van ruim 87 jaar. Lewedorp, T. Pieters-Fagel A. Pieters. Den Haag, A. Goossens-Pieters E. "V. A. Goossens- Selwyn. Middelburg, A. Pieters H. Pieters-van Wychen Tanja. Goes, W. Boel-Pieters H. M. G. Boel. Lewedorp, P. Pieters. Lewedorp, 21 febr. 1962. De plechtige uitvaart dienst zal plaatshebben op zaterdag 24 februari a.s. om 10 uur in de pa rochiekerk van de H. Eli- gius te Lewedorp, waar na begrafenis op het R.-K. kerkhof aldaar. t Heden overleed geheel onverwachts, voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde echtgenoot, va der, grootvader, schoon broer en oom CAMILLUS, THEOPHILUS LAMMENS weduwnaar van Sylvia, Maria Bruggeman en Bertha, Maria Allefs echtgenote van Romanie, Idona Raes in de leeftijd van 80 jaar. Boschkapelle C. v. d. Wielen- Lammens R. v. d. Wielen en kinder£p. Koewacht R. Lammens M. Lammens-Dalmijn en kinderen. Winnipeg (Canada) R. Dalmijn-Lammens R. Dalmijn en kinderen. Euskirchen (W.-Duitsland) C. de Keuster- Lammens P. de Keuster en kind. De plechtige uitvaart met assistentie, gevolgd door de begrafenis, waarbij U vriendelijk wo2*dt uitge nodigd, zal plaatshebben op maandag 26 februari a.s. des voormiddags om tien uur in de kerk van de H.H. Philippus en Ja cobus te Koewacht. Rozenkrans op zondag 25 februari om zeven uur in de kerk. De griffier der arrondis sementsrechtbank te Middel burg maakt bekend: 1. dat aan die rechtbank door Jozef Francois de la Ruelle, wonende te Sint Niklaas (België), textiel fabrikant, zaakdoende te Hulst aan de Burgermees ter van Waesberghestraat no. 10, is ingediend een verzoekschrift tot het be komen van surséance van betaling; 2. dat bij beschikking dier rechtbank van 21 februari 1962 de gevraagde surséan ce van betaling voorlopig is verleend; 3. dat ingevolge diezelfde be schikking de schuldeisers en de schuldenaar tegen dinsdag 17 april 1962 te 14.45 uur bij aangetekende brieven door de griffier zullen worden opgeroepen teneinde in het gerechts gebouw aan het Hofplein 8 te Middelburg op het verzoekschrift te worden gehoord; 4. dat als bewindvoerder is benoemd de heer Mr." H. C. M. van Son, advocaat en procureur te Hulst; 5. dat geen ontwerp van ak koord bij het verzoek schrift is gevoegd. Middelburg, 21 februari 1962 De griffier J. W. Muller SURSEANCE VAN BETALING De Griffier der Arrondisse- ments-Rechtbank te Breda maakt bekend: 1. dat op 12 februari 1962 ter griffie van gemelde rechtbank is ingediend een verzoekschrift tot het beko men van surseance van be taling door: De Naamloze Vennootschap A. A. Buys N.V., Bouwplatenfabriek, gevestigd en kantoorhou- dende te Rijen, gemeente Gilze en Rijen, Laagstraat 26; 2. dat gemelde rechtbank bij beschikking d.d. 16 februari 1962 aan verzoekster voor lopige surseance van beta ling heeft verleend en heeft benoemd tot bewindvoerder teneinde met de schuldena- res voorlopig het beheer over haar zaken te voeren de heer B. W. M. Drion, ad vocaat en procureur, kan- toorhoudende te Breda, Parkstraat 8, en heeft bevo len, dat de bekende schuld eisers, benevens de schulde- nares, bij brieven van de Griffier zullen worden op geroepen om te verschijnen in raadkamer dezer recht bank van vrijdag, 18 mei 1962, des voormiddags om 10 uur, teneinde op het ge daan verzoek te worden ge hoord, alsmede dat de be noemde bewindvoerder uiterlijk 4 mei 1962 een be redeneerd verslag van zijn bevindingen in deze ter grif fie van voornoemde recht bank zal nederleggen, over eenkomstig artikel 226 der Faillissementswet. Een ontwerp-akkoord is NIET bij het verzoekschrift gevoegd. Breda, 19 februari 1962. De Griffier der recht bank voornoemd: Mr. R. P. E. Dahmen met benzinemotoraandrij ving, nieuwste type, recht streeks van fabriek. Ver mogen 4500 liter/u, gewicht 10 kg, met één hand draag baar, verbruik 1/2 liter benzine/uur. Prijs f 395. slangen en koppelingen 60.—. Tevens kelderpompen, com pleet met elektromotor, vlotter en schakelaar, van af 293.—. KSB Technisch Bureau voor Nederland N.V. Overscliiestraat 21, Amster- dam-W., telefoon (020) 15 40 21. Kanarlekooien te koop aan ge- fa. Grote sortering. J.A. Tan gelder, Koestr. 20, Axel. Kruimelveger te koop aangeb. J.A. Tangelder, Koestr. 20, Axel. Broodtrommel, 1 pers. plas tic. J.A. Tangelder, Koestr. 20, Axel. Moderne ringspoel trapnaaima- chine, nog met garantie van nieuw, wegens ziekte van vr. aangeboden. Genegen te ruilen voor prima Solex bromfiets. Adres: Klaassenstr. 17, Ter- neuzen. Boxer, reu van 11 mnd f 75, <e koop. Voor afspraken tel. 36470 Breda. 48070 Wasmachines, rechtstreeks van fabriek vanaf f 115,-. Gemakk. bet. mogelijk. Vraagt inl. W. Schoutissen, Polderstraat 32, Breda. Enige wollen Smyrna vloer kleden te koop aangeb. door Groothandel. Op Jaarbeurs ge bruikt. f 150,- p. st. Grote ma ten. Niet v. nieuw te onder scheiden. Ev. thuis te bezich tigen. Br. ond. no. X50 Schrijf- of telmachine nodig? Grote voorraad ook in ge bruikte onder garantie. Van der Peijl. Tel. 532, Yerseke. Ter overname. In goede st. zijnde damesfiets (oud model) met lamp en tas, voor f 25. Adres: Mej. Z.A. Trimp, B. Passtoorsstr. 9, 2 x bellen Bre da. 47987 Z.g.a.n. kinderwagen te koop voor f 75,-. Havermansstr. 17, Breda. 48063 Ingaande 1 MAART A.S. wordt de volgende rege ling, geldende van zaterdagmiddag 13.00 uur tot zondagavond 24.00 uur, ingevoerd: Bij dringende gevallen belt men eerst de eigen huisarts, bij afwe zigheid van deze belt men het St.- Liduinaziekenhuis 01140-2651. Het ziekenhuis deelt dan mede welke arts dienst heeft. Het zaterdagochtendspreekuur is voortaan gereser veerd voor dringende gevallen. Dr. CASPARIE Dr. DE GIER Dr. VAN LIEROP OP ZATERDAG 24 FEBRUARI A.S. by gelegenheid van de opening van de kleuterschool. Om HALF DRIE begint de lol die om 12 uur eindigt. Gemeubileerde zit-slaapkamer te huur te B-reda. Br. ond. no. 479.86. Te huren best gelegen en ge meubileerde café's. Te bevra gen bij Brouwerij Sterkens, Dorp 20, Meer, België. Telef. 727145, Meerle. 47415 Mooie ruime woning met flinke tuin te koop, Louisastraat 35, Sluiskil. Bevr. zelfde adres. In geheel nieuwe woonwijk „Tuinzigt" eengezinswoningen. 4 Kamers, keuken, douche, flinke tuin met schuur. Hypo theek wordt verzorgd. Tussen woningen f 22.500,- k.k.; hoek woningen f 23,000,- k.k. Bij snelle aankoop lage overdr.- kosten. Bouwbedrijf „De Ba ronie", Cimburgalaan 82 bis, Breda. Tel. 33062-30875-36072. f 500,- v. bijdrage „onrenda bele top" v. woning, f 40,- - f 75,- p. mnd, v. personeel. Br. onder no. 48113. Vrijkomend middenstandswon. met garage, tuin op het zui den. Omg. Mariaveld. Koop som f 40 000. Mak.kant. Re- lik en v. Hooft, Nw. Ginne- kenstr. 11b, Breda Tel. 37278 Pracht bromf. Batavus '61; Amstel '61; Sparta '60 te koop compl. met papieren en sleu tels Onderz. toegest. Lage prij zen. Laan v. Mertersem 126, (H. Kw.) Breda 47946 Batavus bromfiets te koop, Bj. 1961 en Berini 1961 met achtervering. Beide in staat v. nieuw. Johan de Wittstraat 33, Breda. HK. 48029 Pracht bromfietsen te koop. Als nieuw, lage prijs. Sparta '61 en 60; Batavus '61 en '60; Batavus Super Sport '60; Uni on '60; Berini '61; Avada '61 met koppeling; Solex '60 '61. Valkenierslaan 225, Breda. V.W. Bestel '57 te koop. Ge heel in prima staat. Roland Hofststraat 49a, Breda, Boeim. Peugeot 203 te koop aangeb. Bj. 1958, in zeer goede staat. Te bevr. Oranjeboomstr. B-reda. Na 6 uur en zondag de hele dag. 48003 Ford Thames te koop of te ruil. Bijltje 3A, Breda, Doorn bos. Na 18 uur. 47948 In ruil voor huurwoning te k. v.o. herenhuisje, o.g.st. Ginne- ken f 23.000,-. Br. ond. no. 48Q99 of tel. 01600-30905. V •/•tsluttené V Net dienstmeisje gevr. voor doktersgezin in St.-Niklaas- Waes. Adres te bekomen „Dag blad De Stem" Hulst. 17756 Meisje gevraagd (vanaf 17 j voor dag of liefst dag en n., in gezin met 2 kinderen. Me vr. de Beer-Engelen, Leypark- weg 43, Tilburg. Tel. 04250- 22934. 47938 Meubelmakers, timmerlieden, halfwas en leerlingen gevraagd J. van Gils, Teteringsedijk 87 bis, Brda. Tel. 36000. Deftig dienstmeisje (15-16 jr.) gevraagd voor 1 maart in r.-k. doktersgezin te Antwerpen. Hulp v. werkvrouw. Schrijven naar Dr. Geerts, Van Stralen- straat 50, Antwerpen. 48141 De Rechter Commissaris in het faillissement van F. Ver- stelle, Aannemer, wonende te Philippine, heeft bepaald dat de schuldvorderingen bij de curator moeten zijn in gediend uiterlijk op 31 maart 1962, en dat de verifi catievergadering zal worden gehouden op maandag 16 april 1962 des namiddags 2.30 uur, in het Gerechtsge bouw aan het Hofplein No. 8 te Middelburg. De Curator: Mr. H. A. R. de Mul Nieuwstraat 19 Oostburg Als niets meer helpt dan helpt een tn het R.-k. meisje gevr. voor een verzorgende taak in Bejaar dentehuis te Amsterdam. Er wordt gedacht aan een be jaardenhelpster of iemand m. een dergelijke ervaring. In tern., goed loon, goede soc. voorzieningen. Eigen kamer, Br. onder no. 110 A, aan Re el. Bur M.J van den Bigge- laar, Roemer Visscherstr. 4, Amsterdam. Huishoudelijke hulp van mid delbare leeftijd gevr. bij oude heer. In- of extern, Br. ond. no. 47912. Jongeman met volledig rijbe wijs, zoekt chauffeurswerkz.- heden op zaterdag en- of zon dag Br. onder no. 48009. 1 Bruine kortharige Tackel pirn I j te k. gevr. Baronie laan 185, Breda, Tel. 33383. Prachtige jonge herdershonden te k. Haagdijk 84, Breda. Mooie Juke-box te koop, 104 nummers, uiterste prijs f 550. Beukenhof, Oosterhoutseweg 133. Teteringen. Tel. 01691-379. Kinderwagen, model 1961 en wit gasoventje te koop. Bea- trixstr. 6, Kloosterzande. Boxer te k. met prima stam- b teef, moment, loops. Ja cob Edelstr. 14a, Breda.4 Ma 7 uur. 47918 Voor behang 78 ct p. r. en al le verfwaren, kwasten enz Wed. A. Verstraeten, Gr. Ba- gijnestr. 21a. Hulst.17741 Naaimachine koopjes. Moder ne Singer elektr. koffer f 155. Singer handmachine f 45,-. Gritzner handmachine f 55,-. Kohier handmachine f 20.-. Pfaf trapmachine f 55,Sim plex trapmachine f 55,-. Gritz ner inzinkmachine f 90,-. Sin ger trapmachine f 60,- Nieu we elektr. naaimachines f 285 Naaimachinehandel Bogaert, Sas v. Gent. Tel. 467. 17757 Nieuwbouw, winkelwoonhuizen te koop. Liniekwartier (Doorn bos) f 49.500, Ginneken f 65.000 enz. Makelaars v. d. Berg en Co., Nw. Ginnekenstr. 43, Bre da.14298 Winkel-woonhuis met inrit en opslagruimte te koop of te h. Op goede stand te Breda Br. onder no. 48066. Herenhuls te Breda te koop aangeb. Koopprijs f 32.000. Moet huurwoning, (geen flat) beschikbaar zijn. G. Flienstra, Flierstr. Ruslandstr. 20, Bre da. Gelden beschikbaar voor hy potheken tot 90 pCt. a 4,5 pCt. Geen aflossing verolioh* C-«- dieten en leningen 5 pCt. Br. onder no. 2*457. Beschikbaar: flatwoning, 4- hoog op mooiste punt Bergen op Zoom. Huur f 77,-. Daar voor in de plaats graag eenge zinswoning in ongeveer dezelf de huurklasse te Goes. Brie ven onder no. 3751. D.K.W. Hardtop 1954 wegens inruil te koop. Leren bekleding in zeer mooie staat. Garage Carels, Off. D.K.W. Dealer. Tel 7191, Goes. 24462 Typhoon brommer z.g.a.n. te koop. Wouterij 13, Koewacht. Mercedes 180 benzine 1955 (zwart) wegens inruil te koop. In zeer goede staat. Garage Carels Off. D.K.W Dealer Tel. 7191, Goes. 24460 Fiat 600, 1958 wegens inruil te koop. In zeer goede staat van onderhoud. Kleur lichtgroen. Garage Carels Off. D.K.W. Dealer. Tel. 7191, Goes. 24459 B.M.W. 700 de Luxe wegens inruil te koop, 1200 km gelopen in nieuwe staat. Garage Carels Off. D.K.W. Dealer. Tel. 7191, Goes. 24458 Volkswagen de Luxe met rol- dak te koop, '53, nieuwe mo tor '56. In zeer goede staat. Commandeurstraat 21, Gecr- truidenberg. Tel. 361, toestel 252. Amsterdam-Breda. Aangeb. etage-woning te Amsterdam. 3 kamers m. keuken en hal. Gevr. woning te Breda-Ginne ken. Br onder no. 1160. Belgische onderzoeker van Midden-Nederlandse, West- Vlaamse en aanverwante volks kunde, r.-k., leeftijd 41 jaar, wenst aangebrachte huwelijks partner. Schrijf mij mits toege zegde geheimhouding. Postbus 1, Antwerpen 20. 3735 Nette r.-k. jongeman, 25 jaar, uit de middenstand, zoekt ken nismaking met net r.-k. meis je ongeveer dezelfde leeftijd met middenst.cfiploma of be reid dit te halen. Foto op ere- w. retour. Br. ond no. 48000. Vakantie- en weekendhuisjes, bungalows, solide, concurre rend. Vrijbl. prijsopgave Tim merfabriek A Luyten, tel. 260 Baarle-Nassau 47687 Nog vrij zitkamer niet gebr. van keuken. Slaappl. 3 4 pers., str. water, pr. op aan vraag. P. v. Lare, Voorstr. 18, Groede. Zeeland. Caravans te huur. Standplaats Vrouwenpolder. Br. onder no. 47903. 2 Prachtige Solexen te koop. Bouwj. 60 en '59. Prima lo pend, onderz toegestaan, spot prijs. Laan van Mertersem 126. Breda. 47947 Volkswagen bestel met zijrui ten 1958 te koop van part. Pr. f 2750,-. Pontiac 1958, directie wagen. Beide zeer goed. A. C. van Kooten, H.I. Ambacht. Tel. 01850-26626. 8757 D.K.W. bestelwagen 1959 weg. inruil te koop, met zijruiten, 1000 kg laadvermogen. In st. van nieuw. Garage Carels Off. dealer. Tel. 7191, Goes. 24461 Wegens aanschaf Stationcar t. k. Combi, Skoda Octavia, gel. 29.000 km. In prima staat. Te teringsedijk 163, Breda. 48128 Fiat 1100, bouwj. eind '58. Mech. 100 pet, van nieuw n. t. ondersch. Voord prijs. Tex tielhandel de Bont, Pr.-beek. Daar zijn weer koopjes bin nen gekomen: 1 V.W. de Luxe 1956; 1 Morris Minor 1956; 1 Ford Anglia 1956; 1 Opel Re cord de Luxe 1958; 1 Ford Taunus busje FK 1000 1955: 1 Triumpf de Luxe 1954-, 1 Aus tin A 40 1952. Zeer goedkoop omdat er een motor defect is. Al deze auto's kunt u laten keuren, financieren en inrui len bij: B. Dames, Kwekerij- str. 3, Breda. Tel. 33528. V.W.-busjes te koop, alsmede bestelwagens, in prima staat. Eigen financiering. Speelhuisl. 42, Breda. Tel. 32925. 47981 Van particulier te koop Ford- Anglia 1960. St.-Maartenstraat Opeltje t. k. cabriolet f 450~, of ruil Bouwj. '50-51. Heinsi- usstr. 15, Breda. 48032 I.pr. st. zijnde auto te koop. Merk Triumph. Te bevragen v. Duyvenvoordestr. 3, Breda, 's Avonds na 18.30 en 's za terdags de gehele dag. 48053 MAgneetbrommer t. koop L g. st. B.j. '57, f 100,-. Heu- velstr. 66, Breda. 47976 Wegens omstandigh. 2 x So lex '60, in prima staat te k. Goed lopend en ziet er prima uit. Laag in prijs. Poolseweg 129, Breda 47945 Citroen 2 c.v. te koop. In z. goede staat, bj. 1955. Gerevi seerde motor. Te bevr. zater dag na 3 uur; Nieuwe Ginne- kenstr. 18, Breda. Tel. 36468. Een In prima st. z. Opel Re- kord aangeb. Bj. '56, kleur crème, pr. f 1800,-. v. Huet, Viveslaan 102, Breda. Tel. 40757. 48073 Bromel. Een beslist goede hoestbonbon f 0,50 per pakje bij uw apoth. en erk. drogist Ouderwets maar radicaal. Met hoogst geconcentreerde Piniol verkoudheidszalf wrijft u uw kou weg. f 2,- per pot bij uw apoth. en erk. drogist. Hoest uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2,- bij elke drogist Verhuur van V.W.-busjes zon der chauffeur. Voor pendel, speciale tarieven. Tevens be stelwagens met en zonder chauffeur. Oude Terheydense- weg 46, Breda. Tel 01600- 42016, 01691-482. 47980 Wolf Safetymaster, de elektrische krachtbron met de vele, vele toepassingsmo gelijkheden (meer dan 20 sets!). Heeft u de nreuwe.rijk-geillustreer- de Wolf-folder nog niet aangevraagd Doe het dan nu! BON aan Wolf Electric Tools Postbus 83 Zwijndrecht Zend mij de nieuwe, rijk-geïllustreerde Wolf-folder. Naam Adres 58 Wegens plaatsgebrek te koop gekeurde en ingeente rode IJslandse hennen aan de leg. Pluimveebedrijf J. v. Kerkho ven, B 40, Zuiddorpe. 17763 Bontmantels. Keuze uit 200 st. prettige betalingsregeling. Kees v.d. Ven, Nieuwlandstraat 2. Tilburg. Tel. 26617. 1164 Wegens verhuizing te koop aangeb. Etna gasfornuis, gang en traplopers, vloerzeil, de la Reijweg 31, Breda. Tel. 40659. 's Avonds na 7 uur. 48136 Gebruikte schrijf- en telmachi nes te koop. Volledige garan tie. Kant.mach.handel Van der Peijl - Yerseke. Nieuwe kofferschrijfmachines te koop. vanaf f 165,-. Van der Peijl - Yerseke. Tel. 532, postbus 13. Victor tel- en rekenmachines te koop. Dealer kantoormachi- nehandel Van der Peijl - Yer seke. Tel. 532. Nog enige gebruikte schrijfma chines te koop, met brede wa- gen. Van der Peijl - Yerseke. Communiejurkje met sluiertje te koop. Iets apart. Zuilenstr 43, Breda. 47969 Een ingenieuze vinding: de vulpen met twee (verwissel bare!) vulsystenten. (Norma le zuigervulling kan verwis seld worden met een inktpa- troon.) Ontworpen voor de mens van deze jet-snelle tijd. Met Lustraloy dop en 2 gratis patronen f32.50 - pak je met 5 patronen f 1.20. Parker Natuurlijk bij: NOORDSTRAAT 15 AXEL voor MODERNE en KLASSIEKE meubelen Verzorging van Uw gehele interieur GINNEKENSTRAAT 126 - 128 TEL. 01600 MR. DR. FREDERIKSSTRAAT 27 BREDA 36180 VEERWEG 165 TEL. 01850 PAPENDRECHT 1740 - 1748 - 1749 vraagt voor haar werk aan de Rembrandtstraat te Vlijmen (plan Vlietberg) VOOR AFBpUWWERKZAAMHEDEN Aanmelden dagelijks aan de keet Cs zaterdags van 9 tot 12 uur) N V LAGERE TECHNISCHE SCHOOL STEENBERGEN M.i.v. 1 sept. 1962 vaceren de navolgende betrekkingen: 1 leraar A.V.O. in het bezit van de hoofdakte 4- akte L.O. Engels (vol lesrooster) 2 leraren mach.bankwerken in het bezit van akte Nj en ped. get. (vol lesrooster) 1 leraar constr.bankw./smeden in het bezit van akte Nh en ped. get. (vol lesrooster) 1 leraar vaktekenen en constr.leer (hout) in het bezit van 'akte N III of H.T.S. '^uwk.) en ped. get. (12 ltd./week) 1 lerc-r timmeren in '-et hriit van akte Nb en ped. get. (vi -s joster) Sollicitaties vóór 1 april 1962 te richten aan het schoolbestuur en te zenden aan de direkteur van de L.T.S., Molenweg 95 te Steenbergen. (Ook studerenden kunnen solliciteren) BOSCH G 118 TS f 395.—* GA 122 TL f 455.—* GA 150 T f 495.—* GK 150 T f 545.—* GA 150 f 565.—* GK 150 f 595. GA 180 f 665.—* GK 180 f 695. GK 180 S f 750. GK 240 f 750.—* GK 155 W f 665.—* LGK 220 f 1030.—* niet bindende richtprijs Het getal geeft de literinhoud aan GA met ontdooi-automaat GK met groot diepvriesvak T tafelmodel W wandmodel L luxemodel Groente- of fruitbakken zijn in grepen in alle bovenstaande prij- ben. T-modellen zijn verkrijgbaar met links scharnierende deuren. Koelkasten met een ander type nummer dan hierboven vermeld, behoren niet tot de nieuwste mo dellen 1962. Het door ons, bij aankoop ver strekte garantiebewijs is een waarborg, dat u 'een onbescha digde, nieuwe koelkast koopt. De service wordt door de Neder landse Bosch - organisatie gega randeerd. Alleenvertegenwoordiging voor Nederland: Haarlemmerweg 475 - Tel. 18.52.22 12 lijnen Levering via de detailhandel

de Stem | 1962 | | pagina 6