zullen er dit jaar niet meer bij zijn Floyd Patterson zou zijn titel moeten verdedigen HULDIGING HENK VAN DER GRIFT OtitTX Vijf landen trekken zich terug uit „Intertoto KORT De wielersport kan mooi zijnmaar is ook hard Een hele lijst Peter Snell: niet sneller Kampioenen te veel geplaagd met.belastingzaken Eenheid in de skelterwereld WIELERSPATTEN KOSITSJKIN IN MOSKOU 11 11 Jongeren Aanklacht tegen Jimmy Greaves Financieel Piet Rentmeester vierde in Nice Competitie gaat toch door Jena 1-1 tegen beter Leixos Schaaktoernooi te Stockholm Supporter fietst van Neurenberg naar Lissabon Jong Oranje op 7 maart tegen Luxemburg AM. B.B.: ik heb alleen maar griep WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 23 FEBRUARI 1962 Nu over enkele dagen de wielrenners uit binnen- en buitenland aan de start zullen verschijnen van de diverse wedstrijden, worden er door wielerfans reeds weddenschappen afgesloten. Wie zal dit jaar de meest op de voorgrond tredende Nederlandse wielrenner zijn? Wie zal het genoegen hebben zijn naam te mogen schrijven als winnaar van een klassieker, een étapperit, ja zelfs een komplete ronde De wielerfans blikken in de toekomst. Zij hebben minder aandacht voor het feit, dat er dit seizoen een aantal vertrouwde namen niet meer bij zullen zijn: Leo van den Brande en Hein van Breenen, Joop Capteiri en Daan de Groot, Bram Heeren en Frans Hofmans, Arie van Houwelingen en René Lotz, Leo van der Pluym en Riny Roks, Bram van Sluis en Schalk Verhoef, Jan van Vliet en Gerrit Voorting, Wout Wagtmans en Arie van Wetten treden in 1962 niet meer aan. Het vorige jaar lieten zich al deze renners nog zien. Voortaan zullen zij er niet meer bij zijn. Het lijstje van vertrekkende renners is ont stellend groot. de voorgrond. Als onafhankelijk kon hij SCHALK VERHOEF dubbele meter RINI ROKS zo maar plotseling..,., ARIE VAN HOUWELINGEN echec na titel... Leo van den Brand (30) uit Schijndel was enige jaren geleden een van de meest beloftevolle renners. Achter de kleine en inmiddels ook reeds verdwenen Kees van der Zande werd hij een keer tweede in Olympiads Toer. Tweemaal t reed Leo in de Ronde van Nederland fP mee. In 1957 bereikte hij daarin zelfs iM.'y .j een vijfde plaats. In 1958 waren alleen Piet van Est en Peter Post sterker dan Leo. In de Acht van Chaam kwam hij in hetzelfde jaar als tweede binnen ach ter de talentvolle Frans Mahn. Hein van Breenen (32) eindigde zijn wielercarrière feitelijk in de Ronde van Nederland 1961. De Amsterdammer, soma erg onbesuisd, heeft in zijn tien jarige profloopbaan vaak de wind van voren gehad. Zijn naam zal echter on verbrekelijk verbonden blijven met de glorie jaren van Kees Pellenaars in de Tour de France. Toen was Hein in zijn element. Toen schreven de bladen, dat er in het gehele spel van Jacques God- det geen betere ploegmaat rondfietste als juist Hein van Breenen. „Tarzan" kon het echter ook van de man maken. De renner, die in 1955 als tweede ein digde in het kampioenschap van Ne derland (achter Thijs Roks), brak zijn wielerhoofd in een slecht georganiseer de en sportief weinig hoogstaande Ronde van Nederland. Piet van den Brekel (29) won als amateur de Omloop van de Twaalf Kan tons, de Omloop van de Kempen. In 1956 werd Piet beroepsrenner. Hij kwam in de Ronden van Italië, België, Luxem burg en Frankrijk. In de Ronde van Ne derland 1957 werd de beloftevolle ren ner derde achter Rik van Looij en Wim. van Est. Piet won in hetzelfde jaar een etappe in de Ronde van België met niet minder dan twee minuten voorsprong, In 1959 was de renner de beste geplaat ste landgenoot in de Omloop van het Westen. Vorig seizoen draaide van den Brekel nog in Spanje mee. Hij moest in de tweede etappe opgeven. Het was voor hem het sein om de wielersport voorgoed vaarwel te zeggen. Joop Captein (26) werd door iederg wielerinsider beschouwd als de opvol ger van de eens zo grote Arie van Vliet. Joop wilde het echter zelf beter weten.' Hij verzaakte de baan en begon op de weg zijn heil te eoeken. Als debutant bij de geldrijders" versloeg hij in Hoe- gaarden-Brussel-Hoegaarden niemand minder dan supersnelle Willy Vannitsen. Ook de Elfstedenronde schreef Joop op zijn naam. Het vorige jaar, toen er reeds sprake was, dat Joop het fietsen zóu staken, zegevierde de Amsterdam mer in de Ronde van Ossendrecht. Hij eindigde en passant ook nog als derde in de Ronde van Nederland. Captein vond het welletjes. Daan de Groot (29) zal altijd de man blijven, die in 1955 een rit won in de Tour de France met e®n voorsprong van niet minder dan twintig minuten. Er werd gezegd, dat Daan de Groot opvol ger zou zijn van Gerrit Schulte. Uitein delijk bleek de Amsterdammer, die tweemaal in het Pare de Prince aan kwam, toch niet sterk genoeg te zijn. Na een voortreffelijke Ronde van Span je te hebben gereden en na zelfs vier dagen de leiderstrui te hebben bezeten, zakte Daan langzaam maar zeker weg. Hij probeerde telkens terug te komen, maar dat lukte hem niet meer. Bram Heeren (28) was vooral als ama teur een zeer gevreesd renner. Elk sei zoen behaalde de toenmalige Sint-Wille- brorder tien tot vijftien overwinningen. Bram trad vooral in de klassiekers op ook nog uitstekend mee. Als beroepsren ner heeft Heeren zijn draai nooit goed kunnen vinden. Frans Hofmans (29) uit Etten was als amateur praktisch in elke wedstrijd bij de eerste tien te vinden. Zijn laatste sei zoen bij de liefhebbers leverde hem een vierde plaats op in Olympia's Toer; een negende plaats in de Negen Provinciën Rit. Als beroepsrenner kon Frans het niet' rooien. Arie van Houwelingen (31) werd in 1959 wereldkampioen bij de amateur stayers. Vanaf die tijd verwaarloosde hij de wegwedstrijden. Hij concentreer de zich geheel op het baanwerk, maar als stayer kreeg Arie niet voldoende contracten aangeboden. Als amateur had hij op de weg de Ronde van Bolsward gewonnen, een semi-klassieker, de Gro te Prijs van Bocholtz en de Grote Prijs van Grevenmacher in Luxemburg. Drie maal werd Arie tweede in de strijd om de nationale achtervolgingstitel. René Lotz (23) heeft ook besloten het bijltje er bij neer te leggen. Hij is slechts burger niet minder dan negentien over winningen. Als amateur kwam hij tot ruim veertig zegepralen. Zijn grootste triomf? Winnaar van de Ronde van Oostenrijk 1960. Hij nam in dat jaar ook deel aan de wereldkampioenschappen en aan de Olympische Spelen. Grote wapenfeiten van hem zijn ook zijn zege in de Grote Prijs van Aken, zijn tweede plaats in de Omloop van de Twaalf Kan tons en de Ronde van Limburg. Leo van der Pluym (27), die het vori ge seizoen nog een poging deed om terug te komen was een van de meest attrac tieve Nederlandse renners van na de oorlog. Zijn mooiste triomf bevocht hij in de 'uiterst zware Ronde van Brabant 1955. Toen viel de aandacht op ftem. Hij kwam in de Tourploeg, reed daarnaast nog enkele voortreffelijke wedstrijden, maarNa in 1961 nog een rit te heb ben gereden voor het kampioenschap van Nederland liet Leo zich niet mger zien. Rini Roks (25) uit Bosschenhoofd heeft misschien nooit in zichzelf geloofd. Toch kwam hij als amateur altijd prima voor de dag. In 1958 schreef hij de Drie daagse van Oud-Gastel op zijn naam. Vorig seizoen behaalde hij nog redelijke resultaten bij de onafhankelijken. In de profronde van Kruiningen werd hij zelfs tweede. Midden in het seizoen besloot Rini te staken enhij zal er ook in 1962 niet meer bij zijn. Bram van Sluis (31) uit Vlissingen heeft zonder direct een hele grote te zijn toch altijd voor redelijke prestaties gezorgd. Vijf seizoenen fietste hij bij de profs. Slechts eenmaal in zijn carrière smaakt Bram het genoegen een ere- ronde te mogen rijden. Dat was twee jaar geleden in Rijen. Schalk Verhoef (29) werd in 1955 kam pioen van Nederland bij de amateurs. Hij eindigde in 1957 als derde in de strijd om de regenboogtrui. Met overwinnin gen in de Acht van Chaam, de Ronde van Brabant, de Ronde van Zeeland, vestigde deze „dubbele meter" de aan dacht op zich. Een maar-schalkstaf" scheen er echter in deze renner toch niet te zitten. Het is een hele lijst geworden van renners, die niet meer zullen starten. De lijst is nog niet volledig, want voor het eerst zal Gerrit Voorting zijn fiets Doctor Andrea Rizzoli, de voorzitter van Milano, heeft donderdag in Milaan meegedeeld dat hij Jimmy Greaves, de Engelse voetballer, die in april van het vorig jaar door zijn club van Chelsea werd overgenomen, wegens smaad zal aanklagen. Tijdens de onderhandelingen over de terugkeer van Greaves naar Engeland, die in november werden gehouden zou de Engelsman zich beledigend hebben uitgelaten over Milano en zijn voor zitter. JIMMY weer wat nieuws Peter Snell, de 23-jarige Nieuwzee- landse wereldrecordhouder op de mijl, de 880 yards en de 800 meter faalde donderdag op een grasbaan om zijn we reldrecord op de mijl scherper te stellen. Hij liep de mijl in 3 min. 56.8 sec. en ite* cciat vai utnn uu» mij j t - j bleef daarmede 2.4 sec. boven het record. xx„~-verz evenals Wout Wagtmans. Dei Zyn voorsprong op zijn landgenoten één seizoen als beroepsrenner opgetre- wapenfeiten, die zij leverden mogen I Murray Halberg 4.02 en Bill Bailie den. Als nieuweling behaalde de Lim- voldoende bekend worden geacht.4.02.2 bedroeg ongeveer 35 meter, De „boksindustrie" in Amerika, die ernstig lijdt aan gebrek aan ringtalent, probeert dapper iets te maken uit bijna niets. Diverse bestuurslichamen, waar bij de National Boxing Association „bevelen" hun kampioenen de ti tel te verdedigen binnen een be paalde termijn en dat kan al leen maar goed zijn. Maar de grote poging is mis schien te laat gekomen. Zelfs in de „goede oude tijd", toen er veel goede boksers rondliepen, aarzel den kampioenen hun titel in te zetten zolang zy niet zeker meenden te weten dat zij in hun beste vorm staken. Thans, nu de kwantiteit zowel als de kwaliteit is teruggelopen, wor den kampioenen ook nog geplaagd door belastingproblemen. Sommigen kunnen zich eenvoudig niet permitteren zo vaak te boksen als zy wel zouden willen. Krachtens de bestaande regels, moet de wereldkampioen in het zwaargewicht zijn titel tenminste eenmaal per jaar verdedigen tegen een „waardige uit dager". In andere categorieën is het consigne binnen zes maanden of anders Henk van der Grift en zijn verloofde Keyka van Zijtveld waren het middel punt van een grootse huldiging in Breukelen. De avond begon met een rijtoer in een open rijtuig naar het hotelwaar gerecipieerd werd; een dichte drom sportvrienden omringde het rijtuig dat zich slechts langzaam een weg door Breukelen kon banen. en dat of anders betekent het af nemen van de titel. De tijd van Floyd Patterson is om op 13 maart, een jaar na de datum dat hij zijn titel verdedigde tegen de oud wereldkampioen Ingemar Johansson. Het is pas een paar maanden geleden sedert Floyd een k.o. behaalde tegen Tom McNeeley, maar de National Boxing Association beschouwde McNeeley niet als een geschikte tegenstander en houdt vol dat het jaar van Floyd in maart om is. Reeds heeft de N.B.A. laten door schemeren dat men Patterson misschien nog wat respijt zal geven en waarom ook niet. Spoedig komt hij tegen Sonny Liston in de ring en dat is toch het enige waarvoor het publiek zich interes seert. Vroeger was het het publiek dat de wedstrijden maakte min of meer. Kampioenen in de categorieën waar in veel geld ontgingen, bleven rustig afwachten tot iemand kwam opdagen die het financieel de moeite waard maakte om de ring in te klimmen om de titel te verdedigen. Oude Jess Willard wachtte ruim drie jaar tussen de eerste maal dat hij zijn titel verdedigde en de volgende maal toen hij op 14 juli 1919 van Jack Dempsey verloor. Dempsey zelf, bleef op zijn titel zitten van 14 september 1923 tot 23 september 1926 toen Gene Tunney hem er van ontlastte. Tunney wachtte een jaar voor hij Dempsey revanche gaf. Max Schmeling, die kampioen werd toen Tunney zich terugtrok, streed eenmaal per jaar om de titel, tot hij die aan Jack Sharkey verloor. Sharkey wachtte een jaar op de enige maal dat hij zijn titel verdedigde. Primo Camera, die toen op de voor grond trad, verdedigde de titel driemaal per jaar, maar de Italiaanse reus was de uitzondering in die dagen. Max Baer verdedigde zich eenmaal in het jaar dat hy de titel bezat en Jim Braddock wachtte volle twee jaar voor hy de handschoenen weer eens aantrok. De man die er vaart inbracht bij de zwaargewichten was Joe Louis en Joe kwam er slechter dan op zwart zaad door. Toen hij met boksen ophield, was (Advertentie-) hij de belastinggaarder een vermogen schuldig. Tot de dagen dat het boksen op zijn retour geraakte, naar men mag aan nemen doordat te veel voor de televisie werd gebokst, was de bestaande regel van een jaar voor een zwaargewicht en zes maanden voor de anderen misschien uitvoerbaar geweest, als er een zich tot de gehele wereld uitstrekkende organi satie was geweest die sterk genoeg was om het 'systeem te besturen. Nog altijd ontbreekt zulk een organi satie, maar officials blijven hun best doen. En als zij slagen, is er geen waarborg dat het beter z.al gaan, want op het ogenblik zijn nu eenmaal niet voldoende goede boksers beschikbaar voor een soepele gang van zaken. De besturen van de Stichting Karting Nederland en de Skelter Bond Nederland hebben overeenstemming bereikt over de organisatorische moeilijkheden rond de nog jonge skeltersport. In een gezamenlijk communiqué delen zij mede dat in de afgelopen maanden van verschillende zijden bezwaren werden geopperd tegen de Stichting Karting Nederland (S.K.N.). het over koepelend orgaan in de skelterspórt en dat deze bezwaren resulteerden in de oprichting van een tweede organisatie, de Skelterbond Nederland. In de over tuiging dat het bestaan van twee naast elkaar werkende organisaties de sport zelf en de belangen van de karters niet ten goede zou komen, zijn pogingen in het werk gesteld om tot vergelijk te komen. Nu is een volledige overeenstemming bereikt en hiermede, is aan alle tegen de S.K.N. gerichte activiteiten een einde gekomen. „Eendrachtig zal ge werkt worden aan de opbouw van karting in S.K.N.-verband", aldus deze verklaring. De in Frankrijk woonachtige Span jaard Manzaro heeft donderdag een wed strijd in de omgeving van Nice gewon nen. Hij legde de 186 km af in 4 uur en 38 minuten. De Nederlander Piet Rent meester werd achter de Fransen Fraissex en Leclercq vierde met een achterstand van 1 minuut 53 seconden. De vyfde plaats was voor de Fransman Jacques Anquetil en de zesde voor diens landge noot Joseph Groussard. voor to soldaatjes Op de donderdag te Wenen gehouden vergadering van de organisatiecommis sie van de intertoto-competitie 1962, waar Nederland vertegenwoordigd was door de heer L. Brunt, secretaris-pen ningmeester van de K.N.V.B., hebben verschillende landen hun toezeggingen om in het Internationale toernooi 1962 met vier clubs uit te komen, weer in getrokken. Spanje. Portugal, Zweden, Oost-Duits- land en Polen zullen in verband met een overladen competitieprogramma niet aan de intertotowedstrijden van dit sei zoen deelnemen. Door het terugtrekken van deze lan den bleek het noodzakelijk de opzet van het wedstrijdschema te wijzigen. In plaats van in twee categorieën zullen de clubs uit Italië, West-Duitsland, Nederland, Zwitserland, Frankrijk, Tsje- cho-Slowakije, Zuid-Slavië en Hongarije elk vier topploegen in acht nader vast te stellen poules van vier worden inge deeld. In iedere poule wordt een hele competitie gespeeld. De speeldata voor deze wedstrijden uit de eerste ronde zijn: 27 mei, 3 juni, 10 juni, 17 juni, 24 juni en 1 juli. JAN GRIM. een Zeeuwse amateur, hoopt dit seizoen een stuk beter voor de dag te komen dan het vorige. In 1961 kon Jan slechts aan vijf wedstrijden deelnemen vanwege zijn militaire uienst. Grim neeft nu meer geiegenneiü om te trainen, ofschoon hij tot 23 juli de wapenrok moet blijven dragen. O WIM DE ROOIJ uit Bergen op Zoom is de amateurgeiederen gaan versterken. Ais nieuweling zegevierde hij het vorige seizoen in drie wedstrijden. Wim kwam negentien maal bij de eerste vijf binnen. Hij zal zijn heil voorna melijk in België gaan zoeken. O COEN Visser is „u inderdaad in het Brabantse neergestreken. Hij is behulpzaam in het café van mevrouw Voorting in 's-Graven- moer. Gaat alles goed dan gaat Coen in augustus van de amateurs over naar de profs. O LOUISON BOBEr, die nog steeds niet is hersteld van het auto-on geluk dat hij in december opliep, heeft voor 1963 een verbintenis getekend met het Italiaanse merk Gazzola. Louison zal de vertegen woordiging in Frankrijk van dit merk op zich nemen. O JEAN CRACZYuK en Marcel Janssens werden reeds nu door Paul Wiegant aangewezen voor Bordeaux-Parijs. Wim van Est kan dus op flinke tegenstand re kenen in de derby van de weg. Vooral van de zijde van Jean. O JACQUES GODDET heeft een se lectie gemaakt voor de Tour de France. Zeven Franse, zes Itali aanse en twee Belgische ploegen mogen deelnemen. Frankrijk wordt vertegenwoordigd door Helyett, Margnat, Liberia, Mer- cier, Peugeot, Gitana en Pelforth. Italië door Carpano, Gazzola, Ghibi, Legnano, Club der Mus- ketoers en Philco. België door Faema en Groene Leeuw. O JACQUES ANQUETIL, nog steeds oefenend aan de Azurenkust, heeft in een interview verklaard, dat Rudi Altig een groot wegrenner belooft te worden. „Als ik het goed heb zal Rudi een geduchte concurrent zijn voor Rik van Looij", zei de Tourwinnaar. O RALMOND POULIDOR, de nieu we Franse wielerster, volgt niet het programma, dat de renners aan de Azurenkust volgen. Ray mond verschijnt pas op de 5e en 6e maart aan de start van een wedstrijd. Hij rijdt dan in Aix-en- Provence de „Ronde van Carnaval" O JEAN BAPTIST CLAES, een jeugdige Belg. die op het einde van het vorig seizoen naar voren kwam, behoort tot de deelnemers van de Zesdaagse van Antwerpen Zijn ploegleider, Bert de Kimpe. heeft hem nu gezegd, dat hij niet aan de Zesdaagse mag deelnemen. O ROLF WOLFSHOHL, de ex-we reldkampioen cyclo-cross, heeft het verbod gekregen om dit sei zoen nog deel te nemen aan veld- ritten. Rolf moet zich van zijn directeur-sportief voorbereiden op Parijs-Nice, de koers naar de zon. die in maart wordt verreden. O RIK VAN LOOIJ, de wereldkam pioen zal vanaf zaterdag geduren de 23 dagen bedrijvig zijn op en rond de fiets. Daags nadat de Ronde van Sardinië eindigt moet Rik starten in Antwerpen. Daags na de zesdaagse moet hu weer naar Parijs voor de koers naar de zon. O ROGER VINDEVOGEL. een jon ge Belg, die vooral tot de ver beelding zal spreken van de ama teurs, heeft besloten niet meer te fietsen, Roger heeft een baantje aanvaard als gevangenisbewaker in Dendermonde In een te Oost-Berlfjn voor de kwart finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor nationale cupwinnaars gespeelde Vedstrjjd hebben Motor Jena (Oost-Duitsland) en Leixoes Porto (Por tugal) donderdag met 1-1 gelyk gespeeld. Bij de rust leidde Leixoes door een tref fer van middenvoor Oliveira, die van een afstand van 15 meter de uit positie zijnde Oostduitse doelverdediger met een hard schot wist te passeren. Eerst anderhalve minuut voor het eind signaal slaagden de Oostduitsers erin een tegendoelpunt te scoren. Na een scrim mage voor het doel schoot linksbuiten Marx eindelijk raak: 1-1. Ongeveer 20.000 toeschouwers woonden de ontmoeting, die in een sneeuwstorm en bij een temperatuur van enkele gra den onder nul werd gespeeld, bij. De tweede wedstrijd tussen beide teams staat voor zondag in het Oostduitse .plaatsje Gera op het programma. De acht poule-winnaars plaatsen zich voor de kwartfinales van het toernooi. De indeling van de verschillende pou les zal plaatsvinden als alle deelnemen- den de namen van de clubs, die in het toernooi uitkomen, aan het organisatie comité hebben opgegeven. Als uiterste datum is hiervoor 29 april vastgesteld. Voor het eerst sinds het behalen van de wereldtitel hardrijden op de schaats, zondag j.l., heeft de Rus Viktor Ko- sitsjkin donderdag in Moskou weer op het ijs gestaan. De 500 meter reed hij in 45,5 sec., op de 3000 meter was hij de enige deelnemer die de afstand in min der dan vijf minuten aflegde. Hij liet 4 min. 58,3 sec. noteren. De tijd van zijn directe tegenstander, de Rus Vladimir Gurov, was 5 min. 1,1 sec. De uitslagen voor de zestiende ronde van het interzonale schaaktoernooi in Stockholm luiden: German (Braz.)-Schweber (Arg.) 0,5 0,5, Cuellar (Columbia)-Gligoric (Z.-Sl.) afg„ Olafsson (IJsl.)-Pomar (Sp.) 0,5 0.5, Stein (Rusl.) -Fischer (V.S.) 0,5—0,5 Petrosjan (Rusl.)-Bisquier (V.S.) 0,5 0,5, Gelier (Rusl.)-Barcza (Hong.) afg„ Korchnoi (Rusl.)-Bilek (Hong.) 10, Filip (Tsj. Slow.)-Portisch (Hong.) 0,5 0.5, Bolbchan (Arg.)-Aaron (India) 10, Bertok (Z. Sl.-Benkoe (V.S.) afg., Uhl- mann (O-Dld.)-Tescher W.-Dld.) afg., Yanofski (Canada) was vrij. Na de zestiende ronde luidt de stand: 1 Fischer 12,5 p. uit 15, 2 Uhlmann 10 p. en 1 afg. uit 15, 3-4 Filip en Petrosian beiden 10 p. uit 15, 5 Geiler 9,5 p. en 2 afg. uit 15, 6 Korchnoi 9,5 p. en 1 afg. uit 15, 7 Pomar 9,5 p. uit 15, 8 Gligoric 8,5 p. en 2 afg. uit 15, 9 Stein 8,5 p. uit 15 10 Benkoe 8 p. en 1 afg. ;F.C. Neurenberg zal vanavond in Lis sabon, wanneer de Duitse club in een wedstryd voor de kwartfinales van de strijd om de Europese beker tegen Ben- fica uitkomt, tenminste één vurige supporter hebben. George Ziegler." een 24-jarige distilla teur uit de Duitse speelgoedstad. is namelijk donderdag per fiets in Lissabon aangekomen om de wedstrijd by te wo nen. Ziegler heeft de 2600 kilometer, die Neurenberg van de Portugeese hoofd stad scheiden, afgelegd in 13 dagen. Jong Oranje en het Luxemburgse A- team zullen niet, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, woensdagavond 7 maart in Geleen tegen elkaar uitkomen, doch woensdagnamiddags op het Vitesse-terrein te Arnhem. De wedstryd wordt voorafgegaan door een ontmoeting NederlandLuxemburg jeugd (16-18 jaar). DONDERDAG is in Melbourne de loting verricht voor de Amerikaanse zone van de strijd om de Daviscup. In de eerste ronde spelen de Verenigde Sta ten tegen Canada en Zuid-Slavië tegen West-India. HET NEDERLANDSE amateur voetbal elftal zal dinsdag 27 februari te Apel doorn een oefenwedstrijd spelen tegen de eerste-divisieclub AGOVV. DE ijshockey wedstrijd Nederland-België die oorspronkelijk was vastgesteld op 1 maart is verschoven tot na de we reldkampioenschappen. De ontmoeting zal nu worden gehouden donderdag 22 maart a.s. op de Amsterdamse kunst ijsbaan. DE beslissingswedstrijd tussen Juventus en Real Madrid, in het toernooi om de Europa-beker, zal dinsdag in het Pare des Princes stadion te Parijs worden gespeeld, zó heeft de Franse voetbal bond bekendgemaakt. Brigitte Bardot heeft een telegram gezonden aan de Franse radio-omroep, waarin zij de verzekering geeft aan niets anders te lijden dan aan een „een voudig griepje." „Ik lijd niet aan een zenuwinzinking en ik heb geen plannen om naar Lam- barene te gaan om dr. Schweitzer te helpen." Het telegram van B.B. was een reac tie op berichten als zou ze een zenuw inzinking hebben gehad en aan dr. Schweitzer een brief hebben geschreven waarin zij vraagt een tijdje naar Lam- barene te mogen komen om door een periode van verpleegwerk te herstellen. B.B. gaf de verzekering dat zij bin nenkort weer in de studio zou verschij nen. Konstanz 305 (—1), Rheinfelden 239 (+1). Ottenheim 320 (—2). Straatsburg 163 (—15), Maxau 470 (—16), Plochingen 160 (—7), Mannheim 369 (—16), Stein- bach 236 (—9), Mainz 398 (—15), Bingen 303 (—18), Kaub 353 (—25). Trier 335 (—29), Koblenz 410 (—40), Keulen 454 (—54), Ruhrort 714 (—48), Lobith 1361 (—30), Nijmegen 1134 (—21), Arnhem 1110 (—20). Eefde IJssel 653 (—8), De venter 539 (—4), Monsin 5560 (—35), Visé 5180 15), Borgharen 4237 (—31), Bel- feld 1476 61), Grave beneden de sluis 732 (—58). i

de Stem | 1962 | | pagina 3