Zuid-Beveland Walcheren Veel interesse voor tuinbouwshow Kapelle Zeeuwsch-Vlaanderen Gesprek met minister over steun vlastelers Cruys Voorbergh jubileert voor Middelburgs publiek Dagblad De Stem Scriptam KNVB-ZEELAND Z.LM.-vergadering Goes Yormingsweek jongeren Aan onze adverteerders Stille Omgang voor Zeeuwen 10 en 11 maart D.E.L. ARNEMUIDEN VEERTIG JAAR De onverstoorbare Mozaïek Kleuter (5 jaar) te Zevenbergen op slag dood Moorden in Londen HOOGWATER DRUK WERK VOOR INKTVIS HANSWEERT Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1962 MIDDELBURG Carnaval in Vlissingen De r.-k. carnavalvereniging viert dit jaar geen carnavalsavond in Middelburg, doch wtrkt nauw samen met Vlissingen, alwaar thans een denderende carnavals avond wordt georganiseerd. Een extra bus zal naar en van Vlissingen rijden. VLISSINGEN Muziek voor bejaarden De algemene bond van bejaarden orga niseert morgen een muziekavond in het Scheldekwartier. Hier zal een muziek programma ten gehore worden gebracht door de Vlissingse Klavier Muziekvereni ging met als dirigent de heer W. Gijsel. Er bl\jkt een zeer grote belangstelling te bestaan voor de expositie van machi nes en andere benodigdheden voor het tuinbouwbedrijf, welke vrijdag gehouden zal worden In de veilinghallen in Kapel- le-Biezelinge ter gelegenheid van de ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse kleinfruitteelt, welke eveneens op deze dag in de Kapelse veilinghallen wordt georganiseerd. 's Morgens om 9 uur zal deze expositie worden geopend door de heer J. Burger Fzn. te Wemeldinge. voorzitter van het organiserend comité. Meer dan 20 stand houders zullen op deze expositie tonen wat zij te koop hebben. GOES Met veel succes en onder grote be langstelling zijn de jongerenvormings- weken gestart. In de ambachtsschool aan de Bergweg waren ongeveer 140 jongeren boven de achttien jaar op de maandagavond gehouden openingsavond aanwezig. Voor een zeer aandachtig gehoor sprak pater Josephat van Luyk, o.s.m., over het onderwerp: ,,Wees voorzichtig met je hart". Dat dit onderwerp aansloeg bleek uit de vele schriftelijk ingediende vragen, waarop een zeer gedetailleerd antwoord werd gegeven. In de hal van de v.g.l.o— school waren veel meisjes van 15 tot en met 17 jaar aanwezig om te luisteren naar de uiteenzetting over het onder werp „Als ik het zo eens kon zien". Gisterenavond waren het de jongens van 15 tot en met 17 jaar waarvoor ge sproken werd over het onderwerp: „Wat doe jij bij kortsluiting." Voor een zeer grote groep van 13-jari- gen en ouderen sprak dinsdagavond in de ambachtsschol dr. C. B. Goyarts, over: „God zag dat het goed was". Astra speelt „Familie Stastok" De schoolvereniging Astra van het christelijk lyceum voor Zeeland organi seert op 1 maart haar „grote avond". Dit maal zal het blijspel „De familie Stastok'" van Henk Bakker naar de Camera Ob- scura van Hildebrand worden opgevoerd. De regie heeft drs. A.P. Cornet, neer landicus van het lyceum. De avond wordt in de Prins van Oranje gehouden. Hansweert Oprichting van H.K.W.-afdeling Morgenavond vindt in het kleine zaal tje van het dorpshuis ,Kaj Munk" een oprichtingsvergadering van de HKW plaats. Bij de HKW-leden van Hansweert die als verspreid lid zijn ondergebracht bij de plaatselijke afdeling van de Han dels Kantoor en Winkelbedienden te Goes, bestaat reeds geruime tijd de wens om een eigen afdeling op te richten. Na contact te hebben genomen met de dis trictsbestuurder der HKW is het dan nu zo ver. Op deze avond zijn alle leden en be langstellenden voor de HKW uitgenodigd terwijl eveneens aanwezig zullen zijn de voorzitter der plaatselijke afdeling, de heer Z. J. Jansen, de plaatselijke pro pagandist de heer C. M. van Oeffelen, de districtsbestuurder der HKW de heer v. d. Lee uit Breda en de voorzitter van de plaatselijke Goese afdeling A. Hogen- steger. Radiotoestel verdwenen Bij de Firma Polderman is op een zeer vreemde wijze een radiotoestel verdwe nen. De juiste toedracht is niet ten vol le bekend, hoewel men vermoedens heeft dat een koper, die zich als bijzonder ge- interesseerde voor een radiotoestel meld de. hieraan debet is. Hij had namelijk de toestellen bekeken en zou achteraf een beslissing nemen. Echter wenste hij verder gedocumen- In verband met de sterk gewijzig de omstandigheden, waarbij o.m. de geleidelijke invoering van de vrije zaterdag in ons bedrijf een rol speelt, verzoeken wij onze ad verteerders hun advertentieop drachten 9 voor onze zaterdagnummers UITERLIJK VRIJDAGS MORGENS OM 9 UUR 0 en voor onze maandagnum- nummers UITERLIJK VRIJDAG MIDDAGS OM 16.30 UUR in ons bezit te doen zijn. Later binnenkomende advertenties voor de zaterdag- en maandag nummers zullen als regel NIET op de gewenste datum kunnen wor den opgenomen. Uitzonderingen zullen alleen kunnen worden gemaakt voor familie-advertenties van dringen de aard. DAGBLAD DE STEM Afd. Verkoop. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwscb-Vlaan der0*" Hulst, Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur: P.G. Kuypers, tel. 3327 Ray onbe heer der. L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur: Fr. v. Dongen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. 1 mm ingezonden mededeling mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder f 0,90, elke regel meer 1 0,15. Bij plaatsing ook In Brabantse oplage resp f 1,50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. teerd te worden, waarop de verkoper zich naar een ander appartement begaf om enkele foldertjes te halen. Hoogstwaarschijnlijk is de koper toen tot een andere beslissing gekomen en heeft hij het radiootje maar bij voor baat en zonder betaling in zijn grote tas geladen. Later werd dit opgemerkt door de ver koper, die van. zijn minder aangename ervaring met deze bijzonder onsympa thieke cliënt aangifte deed bij de politie die het onderzoek thans in handen heeft. Vergadering van carnavalscomité Het r.-k. carnavalscomité zal heden avond te acht uur in vergadering bijeen komen in de zaal „Zeelandia". Als belangrijke punten staan op de agenda1 De besloten carnavalsviering op zondag 4 maart; 2 Uitbreiden van het bestuur door het aftreden van enkele bestuursleden; 3 Organisatie zaalloterij tot dekking der onkosten. rOOLWINNAAR Ook te Hansweert wordt zo nu en dan een prijs of prijsje van de voetbalpool gewonnen. Eenmaal is te Hansweert de hoofdprijs gevallen terwijl verder reeds enkele malen de tweede prijs gedeeltelijk in een HansWeertse beurs verdween. Thans is de heer A. van Hoven de ge lukkige doordat hij het wist te brengen tot 12 goede uitslagen. En nu maar af wachten wat de pot brengt. s-Heerenhoek FILM IN DE JEUGDHOEVE Zondag kan men in De Jeugdhoeve kijken naar de film „Helden van de woestijn". (KFC, 14 jaar). De rolprent is opgezet naar een verhaal van Sean Fielding. De hoofdrollen worden vertolkt door Richard Attenborough, John Greg- son en Michael Craig. In dit verhaal voegt kapitein Bill Williams zich bij een kleine formatie in de buurt van El Alamein, welke formatie tot opdracht heeft de olie-opslagplaats van Rommel onklaar te maken. Aanvankelijk kunnen Williams en de aanvoerder van de af deling het niet zo best met elkaar vin den, maar in de loop van de strijd komt dat allemaal voor elkaar, niet op de laatste plaats door de moed van Williams. Kapelle Feestavond beugelclub Onder leiding van de heer L. C. Oele, hield de hengelvereniging „De Kanaal vissers" haar jaarlijkse contactavond, te vens feestvergadering. Hierbij waren me de aanwezig de besturen van de hengel- verenigingen uit Goes en Schore. Voorzitter L. C. Oele vertelde in zijn openingswoord, dat de Kapelse vereniging 113 leden heeft. Verder was er een feestprogramma van toneel, zang en muziek. Kivadendamme WIJZIGING TONEELUITVOERING Wegens langdurige ziekte van één van de hoofdrolspelers heeft het bestuur van de toneelvereniging „Tot nut en genoegen" besloten het reeds in studie genomen toneelstuk „Een flat te huur" tot nader datum uit te stellen. Dienten gevolge heeft zij de keuze laten vallen op een ander stuk getiteld „Pro Memo rie". Als opvoeringsdatum is vastge steld: zondag 1 april (half-vasten). FEESTAVOND N.C.B. In „De Burcht" hield de N.C.B. afde ling Kwadendamme haar jaarlijkse feest avond. Na de opening door de voorzitter, de heer Mart. Steyn, trad de toneelgroep van de RKBJB en RKJB uit 's-Heeren- hoek voor*het voetlicht met een klucht in drie bedrijven van Johan Blaaser, ge naamd: Een huis vol verrassingen. De vele verwikkelingen en onthullingen die zich in het huis afspeelden brachten de nodige hilariteit onder de aanwezigen. De stemming steeg ten top toen er na afloop van het toneelstuk een gezellig samenzijn was met medewerking van de band van de muziekvereniging Con Affe- zione. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de pastoor en kapelaan en de di recteur van het Boekhoudbureau van de NCB. Leivedorp VERGADERING NCB Donderdagmiddag zal de NCB, afd. Lewedorp, in café v. d. Dries een jaar- vergaderig houden onder voorzitter schap van de heer J. Boonman-Vermue. Jaarverslagen door secretaris en pen ningmeester zullen worden uitgebracht. De heer Van Bergeik uit Goes zal spre ken over „Suikerbietenteelt van zaaien tot en met rooien." Op de vergadering zullen ter sprake komen problemen als graszaad- en luzerneteelt. Ovesande K.A.B. KAMPT MET MOEILIJKHEDEN Op de jongste vergadering van de plaatselijke afdeling van de K.A.B. heb ben de leden zich het hoofd gebroken over de vraag, waar dit jaar de tradi tionele feestvergadering gehouden moet worden. Voorzitter K.L. van Steenber gen merkte in dit verband op, dat de plaatselijke zaalomstandigheden zodanig zijn, dat het hele organisatieleven er door tegen een muur komt te zitten. De enige zaal die beschikbaar is, is veel te klein om het hele legioen KAB- leden te herbergen. Een gecombineerde culturele ontspanningsavond te Kwaden damme keurde hij i.v.m. de positie van de kas sterk af. Vervolgens bleek uit het verslag van de penningmeester, dat het kassaldo in één jaar met 170 was teruggelopen tot 200. De subsidie voor het maatschap pelijk werk werd bepaald op 50. De voorzitter gaf een overzicht van de faci liteiten, welke Herwonnen Levenskracht in voorkomende gevallen te bieden heeft. De heer de Jonge, voorzitter van het carnavalcomité herinnerde nog even aan het feit, dat het hele festijn is afgelast, omdat de steun van de organisaties niet toereikend is en de accommodatie niet voldoende. Spreker hekelde dehuidige omstandigheden. Hij stelde echter voor het volgend jaar een carnavalsvereniging in het vooruitzicht. Overigens was de vergadering toch nog van mening, dat er een feestvergadering; (georganiseerd moet worden. In totaal bezetten zij ruim 1000 vier kante meter standruimte. Vooral de ma chines zullen een belangrijke plaats in nemen. Ook op het kleinfruitbedrijf heeft de machine de laatste jaren een grote opgang gemaakt. Verder wórdt de machine waarmee de grondbewerking wordt verricht, ook voor andere doeleinden bruikbaar ge maakt. eD toepassingsmogelijkheden van de verschillende machines zullen op de ze expositie worden getoond. Voor de ziektenbestrijding staan verschillende interessante machines ter beschikking. Behalve vele soorten machines zijn er ook stands van handelaren in kunstmest stoffen en bestrijdingsmiddelen; even min ontbreekt de kassenbouwer. Verder zijn er stands van verschillen de voorlichtingsdiensten ten behoeve van de tuinbouw. Zaterdag 10 maart vertrekt een extra-trein naar Amsterdam met Zeeuwse deelnemers aan de bede- en boetetocht ter ere van het Heilig Sacrament van Mirakel. Omstreeks middernacht arriveert men ter plaatse, waarna de H. Mis en H. Communie volgt. Om 2 uur begint vanaf het Spui de Omgang waarna om 4 uur de terugreis naar Zeeland aanvangt. De vissersvereniging „Draagt elkanders Lasten", opgericht 22 februari 1922 te Arnemuiden, door vissers van Arnemui- den, Vlissingen en Veere. herdenkt vrij dag haar 40-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan vindt een ju bileum-bijeenkomst plaats in het Vereni gingsgebouw „de Arne", waar door de heer M. Siereveld als voorzitter van DEL een herdenkingsrede zal worden uitgé- sproken. Hierna volgt een gezellig programma. Middelburg gaat het begraven op za terdag enigermate beperken. De grafdel vers vinden n.l. dat de vijfdaagse werk week ook voor hen moet gelden. Door het begraven op zaterdag kwam zelfs hun middagmaal in gedrang. Ook de beide begrafenisondernemingen van Mid delburg stemmen in met de wensen van de grafdelvers. Niettemin is er btf alle fraaie rege lingen, die wij treffen één belangheb bende, die rustig voortgaat met zijn werkweek. Hy heeft in de ene hand een zeis en In de andere een zandloper en zijn werkweek heeft de volle zeven dagen. Vlissingen komt binnenkort breed in de mozaïeken te zitten. Na liet mach tig mozaïek-werk van Grand Hotel Britannia (Louis van Roode uit Rot terdam) zal men (a raison de f 15.000) nu ook een mozaïek gaan aanbrengen in majolica op het nieuwe stadhuis van Vlissingen. B. en w. vonden het gemeente-wapen in al zijn eenvoud van een onvoldoen de reliëf voor het vrij grote, effen vlak van de stadhuisgevel. Wat dan wel? Men heeft gespeeld met de gedachte om (oudtijds gebruikhet wapen over te nemen van de drager der „hoge overheid". Sinds 1815 echter is het wapen van de regerende Koningin der Nederlanden hetzelfde als het rijks wapen. Dat zou dus te weinig nuance geven aan het typisch Vlissingse karakter van het mozaïek. Men grijpt nu nog maar wat verder terug in de geschiedenis. In 1581 kocht Prins Willem I het markiezaat van Vlissingen-Veere. Een bijzondere band werd toen gelegd tus sen het Huis van Oranje en Vlissingen. Een strooipenning werd toen vervaar digd met het wapen van Vlissingen en dat van de Prins erop, beiden verbon den door een lint. „Dat zal het worden!" zeggen b. en w. ZONDAGCOMPETITIE 25 FEBRUARI le klas A Schoondijke 1-Hansw. Boys 1: §luiskil l-'s-Heer Arendskerke 1; Groede 1-Ria W 1; IJzendijke 1-Hoofdplaat 1; Aarden burg 1-Vogelwaarde 1. le klas B Zicrikzee 2-Dreischor 1; Renesse 1- SVOWK 1. Reserve le klas Oostburg 2-Steen 2; RCS 2-Clinge 2; Luctor 2-Biervliet 2; Zeelandia 2-Bres- kens 2; Corn. Boys 3-Zeeland Sport 3. 2e klas A Noormannen 1-Hansw. Boys 2; Dom burg 1-Yerseke 2; Kruiningen 1-Middelb. Boys 1; Kwadendamme 1-Robur 1; Pa trijzen 2-Volharding '32 1. 2e klas B Aardenburg 2-Vogelwaarde 2; Vlissin gen 5-Retranchement 1; Zeeland Sport 4- Terneuzen 3; Jong Ambon 1-Walcheren 2; Philippine l-Schoondijke 2. 2e klas C SVOWK 2-Dreischor 2; Zonnemaire 1- Renesse 2: Zonnemaire 1-Renesse 2 (rest. 15 min. bij stand 3-1). i 3e klas A 's-Heer Arendskerke 2-Volharding '32 2; Robur 2-Kruiningen 2'; Domburg 2- Middelburg 4; Lewed. Boys 2-Luctor 3; Kwadendamme 2-Patrijzen 3. 3e klasse B Zuidzande 1-IJzendijke 2; Hoofdplaat 2- Breskens 3; Walcheren 3-Groede 2; Re- tranchement 2-RCS 3; Noormannen 2- Aardenburg 3. 3e klas C Clinge 3-HW '24 3; Hontenisse 3-Phi- lippine 2; Sluiskil 2-Corn. Boys 4; Graauw 1-Sluiskil 3; Koewacht 2-Ria W 2. Aardenburg MUZIEKUITVOERINGEN De kon .muziekvereniging Aardenburg- se Fanfaren hield in de Sociëteit zijn jaarlijkse muziek- en toneelavond. Het eerste gedeelte van de avond bestond uit een muziekprogramma, waarin onder lei ding van dirigent A. Joosse uit St.-Lau- rens op Walcheren zeven muzieknum mers werden uitgevoerd. Na de pauze werd opgevoerd het toneelstuk in drie bedrijven „O oom Albert toch" van Gerard van Dijk. Dit stuk dat onder regie stond van J.W. de Maree werd vlot ge speeld. De medespelenden wareh: mej. R. Pieters, mej. L. de Smet, mej. E. Cambier en mej. A. van Gaelen, en de heren C. Quist, P. van Sprundel, J. Nies- kens, Jac. van Hermon en J. de Maree. Na afloop van het toneel was er een bal waarbij de muziek werd verzorgd door Accordeonetta uit Sluis. Boschkapelle GEZINSDAG BOERENBOND De plaatselijke afdeling van de r.-k. boerenbond hield in café A. Stallaert haar jaarlijkse gezinsdag. Na het huis houdelijke gedeelte van de vergadering kon het gezelschap luisteren naar een interessante lezing van rector van Hooy- donk uit Bergen op Zoom over de taak van de ouders op het gebied van de voorlichting aan de kinderen. Een gezel lige koffietafel werd daarna gevolgd door een prijskaarting voor de aanwezi ge heren. De dames vermaakten zich intussen opperbest met sjoelen en pie ken. Breskens RAADSVERGADERING De gemeenteraad houdt maandag avond om half acht een openbare ver gadering. De agenda vermeldt o.a. een bespreking van de subsidie-aanvragen, de N.V. Zeebad en het saneringsrapport der Bloemenwijk. Het raadslid J. J. Vergouwe heeft b. en w. schriftelijk gewezen op de noodzakelijkheid van uitvoering van werken aan de zeewering ter waarbor ging van de veiligheid der gemeente. B. en w. stellen nu de raadsleden voor, de bevoegde instanties hierop te wijzen. De Stichting Uitgebreid Technische School voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft het gemeentebestuur verzocht als begun stiger toe te treden op basis van een halve cent per inwoner, waarmee b. en w. zich verenigen kunnen. Evenals met een verzoek van de Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel om de contributie van f 25 tot f 50 per jaar te verhogen, waarmee wordt beoogd de categorie „lid-rechtspersoon" om te zetten in le den-donateurs. Betreffende de subsidie aanvragen door de Stichting Gerefor meerde Bejaardenzorg voor Z.-Vlaande- ren t.b.v. het bejaardencentrum te Schoondijke en het Wit-Gele Kruis te Breskens, dat om verhoging vraagt, verzoeken b. en w. de raad deze in hun handen te stellen ter inwinning van adviezen. Ter benoeming van één functionaris in de nieuwe Raad van Beheer van de N.V. „Zeebad Breskens" hebben b. en w. op de voordracht geplaatst: de he ren M. de Boer en J. J. Vergouwe. Cadzand AFSCHEID MEVROUW TEN CATE De bejaardensociëteit heeft afscheid genomen van haar voorzitster, mevr. •ten Cate. Namens het bestuur sprak mevr. J. Adriaansen-de Neef en burge meester J. A. Leenhouts namens het ge meentebestuur. De heer I. Cappon nam namens de bejaarden afscheid in dicht vorm. De middag werd verder gevuld met zang, muziek en voordrach' Graauw SCHIETING Een schieting op de liggende wip bij B. Plassaert had het volgende resultaat; hoge vogel: A. Roels, Graauw; eerste zijvogel: A. v. Itegem, Hulst; extra hoge vogel en tweede zijvogel; R. de Caluwe, Brussel. Hoofdplaat Voorlichting B.B. Maandagavond werd in hotel ,Het wa pen van Zeeland" een voorlichtingsavond gegeven voor de plaatselijke bevplking over individuele zelfbescherming. De avond werd geopend door burgemeester Temmermans. "Wegens verhindering van de heer Catsman, hoofd van de kring Zeeuwsch-Vlaanderen van de Bescher ming Bevolking, werd deze avond ver zorgd door de heer Rottier uit Terneu- zen. De heer Rottier sprak over het atoomgevaar en de beveiligingsmaatre gelen, die men kan treffen tegen fall-out en radio-activiteit. De heer de Vos ver toonde daarna de film „Onzichtbare vij and", waarna de aanwezigen gelegenheid kregen vragen te stellen. Deze voorlich tingsavond werd bezocht door ongeveer zeventig personen. waarbij radioactieve neerslag ontstaat. Een film lichtte het betoog toe. De lezing werd o.m. bijgewoond door burgemeester v. Hooteghem, pastoor Knipscheer en de zusters. TEERDAG BILJARTERS In café v. Dorsselaer hield onze bil jartclub haar jaarlijkse teerdag. De leden legden in een sportieve wed strijd elkaar het vuur aan de schenen. OOSTBURG BILJARTSUCCES TE KNOKKE Na de nederlaag tegen Knokke brach ten onze spelers een tegenbezoek. On verwacht boekten zij te Knokke een heel wat beter resultaat. Niet alleen wonnen hier Ed. Hinnenman, J. Oosterbaan, I. Verplanke en Iz. Verschage hun partij, maar ook de einduitslag was heel wat dragelijker. Ook de kaartwedstrijd (het ging volgens de prijzen om de wereld beroemde Hollandse kaas) verliep ver in 't voordeel der Nederlanders. Hinneman had de 40 plus, Oosterbaan de 20 plus en v. Overbeeke, die zich deze avond ontpopte als een ware kunstfluiter kreeg als troostprijs de 60 min. We willen hierbij nog even recht zetten dat tijdens de match te Oostburg de B.V. „Oost burg" 300 caramboles meer aantekende dan we in ons eerste verslagje publi ceerden. ROND DE GEMEENTE-TAFEL Niettegenstaande herhaalde oproepen van sollicitanten is het tot op heden niet gelukt een achtste leerkracht aan te trekken voor de openbare ulo. Op voor stel van het schoolhoofd en met instem ming van de inspecteur adviseren b. en w. de gemeenteraad nu om de heer H.H. Lozanne tijdelijk aan te stellen voor het geven van vijf wekelijkse lessen geschie denis. Met betrekking tot de samenstelling van een wijzigingslegger der wegen hebben b. en w. inmiddels de Ned. Heidemii be reid gevonden tot het maken van een ontwerp. B. en w. stellen voor hiertoe opdracht te verlenen en een voorlopig krediet ad f 3100 te voteren. Sas van Gent Reizend Volkstoneel met Shakespeare Het Reizend Volkstheater van het Na tionaal Toneel van België brengt van avond om acht uur in de toneelzaal van de glasfabriek het blijspel de Vrolijke vrouwtjes van Windsor van William Sha kespeare. De organisatie berust bij de stichting Zeeuwse Volksuniversiteit in samenwerking met de personeelsvereni gingen uit Sas van Gent. De Z.V.U. verwacht met deze bijzon dere toneelopvoering een volle zaal. De Belgische pers heeft over dit stuk en de spelers een zeer goede kritiek gegeven. Stoppeldijk DANSAVOND De plaatselijke EHBO-afdeling organi seerde in de bovenzaal van café Com- piet een dansavond, die veel belangstel ling trok en een gezellig verkoop ken de. Voor de liefhebbers is het nu in eigen dorp voorlopig uit met de pret, want de eerstvolgende dansavond staat eerst op he"L programma na Pasen. BEJAARDENMIDDAG Een groot aantal bejaarden, uit deze parochie was present in het Verenigings gebouw op de voor hen belegde middag. Het gezelschap kon eerst genieten van een vertoning van de dorpsfilm, waar na de plaatselijke gidsengroep een wel verzorgd programma op de planken bracht. Ook de kajotters werkten aan deze middag mee met enkele leuke schetsjes. Tussendoor bleef er voor het gezelschap tijd over voor het leggen van een kaartje. Cruys Voorbergh herdacht voor het Middelburgse publiek zyn 40-jarig to neeljubileum in het voor hem gekozen stuk „Voor het laatst Lady Barker", ge schreven door Hans Keuls en door hem zelf geregisseerd. Cruys Voorbergh had geen beter stuk kunnen kiezen. Het mag dan pretentie loos toneel zjjn zoals hy zelf zegt, maar het bood de kans om alle facetten van een zo groot en veelzijdig kunstenaar als Cruys Voorbergh tot zijn recht te laten komen. Het publiek was in de gelegen heid alleen maar pur sang toneel te zien. Dat het dit hogelyk heeft gewaardeerd bleek wel uit het open doekje en het ovationele slotapplaus. Deze blijmoedige thriller geeft vooral de jubilerende acteur Cruys Voorbergh de kans diverse karakters te tekenen. Het karakter van de versmade toneel speler, die in arren moede dan maar als butler in dienst is getreden bij Lady Barker. Zijn misdadige en intrigerende aanleg stelt hem in deze betrekking voor problemen, waarbij hij nog eenmaal kan laten zien, welk een groot acteur hij is. Waneer een kleindochter van Lady Bar ker arriveert ziet de butler zich gedwon HULST MATTHEUS-PASSION BEDREIGD Het bestuur van de stichting Mattheus Passion heeft een circulaire doen ver spreiden waarin gesteld wordt, dat bij gebrek aan financiële middelen de jaar lijkse uitvoering in de basiliek groot ge vaar loopt. De uitvoeringen, die reeds jaren worden verzorgd door het Rott Philh. Koor en Orkest met medewerking van vermaarde solisten, leverden ondank/? de grote belangstelling en de financiële steun Van de provincie en gemeente tel kenmale een klein tekort op, dat inmid dels is opgelopen tot een zeer aanzienlijk bedrag. Teneinde de uitvoeringen alsnog voor verdwijning te behoeden, doet het bestuur thans een dringend beroep op de ge meentenaren 'die dit nog niet zijn) om zich te laten inschrijven als donateur voor een minimaal bedrag van vijf gulden. Inmiddels heeft de KRO zich in principe reeds bereid verklaard de uitvoering van dit jaar uit te zenden. Kloosterzande GESLAAGDE BONTE AVONDEN In de zaal Van Leuven alhier werden bonte avonden gegeven door en ten ba te van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding en de kon. harmonie „St.-Cecilia" ter versterking van de kasmiddelen. Op beide avonden werd muziek ge speeld, toneelstukjes opgevoerd en films vertoond. De toneelafdeling van de Kon. Har monie bracht twee kluchten voor het voetlicht: „Mijnheer de advocaat" en „Pas op zakkenrollers". Van de in 1955 te Kloosterzande gehouden Z.L.M.- dagen werden enige filmflitsen vertoond. Door de presidente van het Koningin Wilhelminafonds afd. Kloosterzande, me vrouw baronesse Collot d'Escury, wer den een aantal dia's vertoond, gemaakt tijdens haar bezoek aan Zuid-Afrika. Voorts was door de dames van het Koningin Wilhelminafonds een stand in gericht, waar nuttige zelfgemaakte arti kelen konden worden gekocht, terwijl door middel van een rad van avontuur fraaie prijzen konden worden gewonnen. Lamswaarde LEZING OVER DE RADIO-ACTIVITEIT De heer Catsman gaf in het patro naatsgebouw een zeer leerzame lezing, hoe te handelen by oorlogshandelingen, 0p de vergadering van hét dagelijks bestuur van de Z.L.M. is behalve aan de lopende zaken aandacht besteed aan de overstromingsramp in noord-west-Duits- land. Voorzitter ir. M. Geuze hoopte in verband met de zeer hoge waterstanden op een spoedige voltooiing van het Delta-plan waardoor Zeeland gevrij waard zal blijven voor dergelijke ram pen. Hij besloot met een extra woord van medeleven met boeren, plattelands- en stadsbevolking in het geteisterde ge bied en deelde mee dat de K.N.L.C. ver zocht zal worden na te gaan op welke wijze internationaal hulp kan worden geboden. Het blijkt, aldus de voorzitter, dat er redelijkerwijze in Frankrijk, België en Nederland 100.000 ha. vlas kan worden uitgezaaid. Nog steeds bestaan in Frank rijk en België steunmaatregelen en is er een ernstige discriminatie voor de Ne derlands telers en verwerkers. Er zal opnieuw met de minister van landbouw gesproken worden, teneinde deze ach terstelling ongedaan te maken. Deze past zeker niet in het komende E.E.G.- verband. De verdere mededelingen waren van algemene aard. Zo zal men de aprilver- gadering in Tholen houden om daar de nieuwe landbouwhuishoudschool te be zoeken. Aan dezelfde scholen in Krui ningen, Kortgene en Oostkapelle zal ook een bezoek worden gebracht. De vergadering heeft na een aantal mededelingen van de heer J. Beek ge constateerd dat er van de tarwe-oogst 1961 nogal wat wordt gedenatureerd Granen De internationale Tarwe-conferentie onderhandelt weer over 'n nieuwe over eenkomst. Er is een kans dat ditmaal ook Rusland zal toetreden, hetgeen de resultaten ten goede zal kunnen komen. Men is bezig Nederlandse graanrege- lingen aan te passen aan de in Brussel genomen besluiten. Overigens moeten er in de komende maanden nog de nodige technische beslissingen vallen. De door het Landbouwschap ingestelde commissie die werkwijze en financiering van de Stichting Nederlandse Uien Fe deratie zou bestuderen, is met het ad vies gereedgekomen. Er zijn voorstellen gedaan om tot een betere samenwerking en een betere publiciteit ten aaflzien van programmering en onderzoek te ko men. Tevens is voorgesteld dat h^t door het bedrijfsleven op te brengen deel van de kosten uit contributies en uit algeme ne heffingen van het Landbouwschap dient te komen. Het bestuur der Z.L.M. kon zich hier mede verenigen. Tuinbouw De tuinbouwcommissie heeft in haar laatste vergadering uitvoerig over een reorganisatie gesproken. De commissie zal spoedig in de nieuwe vorm bijeen komen. Gezien het toenemende belang van de tuinbouw voor Zeeland, wordt besloten. thans een bekwame kracht voor deze afdeling aan te trekken. Deze zal tot taak krijgen de organisatie van deze afde ling ook naar de leden op t: zetten en de rubriek Tuinbouw van het Land bouwblad te verzorgen In het rapport van hét landelijk Land bouwschap zijn vele positieve punten geformuleerd. Het is verheugend, dat het rapport van de ZLM over de Akker bouw veel belangstelling heeft gekregen. In de kringen van de ZLM zijn deze beide rapporten besproken. Een over zicht van deze besprekingen, waarin verschillende belangrijke aspecten zijn verwerkt, zal in het landbouwblad wor den opgenomen.' Dinsdagmorgen om tien minuten over acht is het vijfjarig zoontje van de fa milie Kapitein aan de Van der Mark straat te Zevenbergen onder een vracht auto gelopen en op slag gedood. Op genoemde tijd was de roltrommel reinigingsauto van de gemeente in de straat doende huisvuil op te halen en reed langzaam achteruit de straat uit. Op een gegeven moment kwam het jon getje de hoek van een huis omgerend en liep pardoes tegen de auto op. Het kwam te vallen en geraakte met het hoofdje bekneld tussen het voorwiel en de trottoirband. Dit alles was zo snel in zijn werk gegaan, dat noch de bestuur der noch de laders iets van het ongeval merkten voordat het gebeurd was. Di rect schoot van alle kanten hulp toe, maar het mocht niet meer baten. Het kind overleed ter plaatse. Het was af komstig uit een gezin met vier kinderen. gen nog eenmaal Lady Barker ten tonele te voeren en dan is Cruys Voorbergh tot in zijn vingertoppen Lady Barker met die typisch vrouwelijke trekjes van een heerszuchtige oude, ziekelijke vrouw. Wanneer 'n kleindochter van Lady Bar- inmiddels gearriveerde verloofde arg waan krijgen en de dokter willen spre ken over de toestand van grootmama zal de butler ook de dokter ten tonele voe ren. Een prachtig genuanceerde creatie van deze dorpsdokter waarin Cruys Voorbergh excelleerde en waarvoor hij terecht een open doekje ontving. Fien Berghegge als de vrouw van de butler kon wat moeilijk op gang komen, maar naarmate de intrige voortging had ook zij zich helemaal ingeleefd in haar rol en gaf zij uitstekend tegenspel. Een kostelijke creatie was ook de op koper van tweede-hands goederen, Bob Verstraete, die op ieder ongewenst ogen blik een handeltje wil maken. Fris en spontaan was het jonge paar Sally en haar verloofde Peter Henderson resp. Jeanette van der Heyden en Ben Hulsman. Vooral in het laatste tafereel van het derde bedrijf gaf Jeanette v. Heyden voortreffelijk tegenspel te zien. Vorstelijk door zijn medespelers terzij de gestaan, zoals Cruys Voorbergh in zijn dankwoord na de voorstelling zei, omlijst door een buitengewoon fraai en sfeervol decor van Leontien van Beur den is dit een grandioze voorstelling ge worden een groot kunstenaar waardig. Na afloop van de voorstelling sprak mr. F. W. Adriaanse als voorzitter van de Z.V.U. een laort huldigingswoord waarbij hij als geschenk een oude kaart van Veere aanbood. Voor de dames wa ren er bloemen. In zijn dankwoord betrok Cruys Voor bergh het publiek, dat iedere toneelkun stenaar nodig heeft als klankbord voor zijn kunst. C. B. A. Voor de tweede maal binnen 24 uur werd gisteren in Londen een vermoorde onder precies gelijke omstandigheden aangetroffen, namelijk naakt, gewurgd en met de handen op de rug gebonden, aldus heeft de Londense politie bekend gemaakt. Een 39-jarige ambtenaar aan de admiraliteit werd maandagavond in zijn vrijgezellenflat in noord-Londen ?P deze wijze vermoord aangetroffen. Gis terenavond werd een 24-jarige man in zuid-Londen aldus dood in bed gevon den. Morgen, woensdag 21 februari, zijn voor de provincie Zeeland de hoogwaterstan den: Han^veert 4.50 en 17.17; Terneuzen 4.10 en 16.31; Vlissingen 3.42 en 16.06; Wemeldinge 5.41 en 18.04. (advertentie) Maandag verloor het Nederlandse mo torschip Oriënt in de vluchlhaven te Zijpe haar 1100 kg wegend anker. Door het bergingsvaartuig Inktvis uit Hans weert werd het anker weer aan de op pervlakte gebracht. Toen de Inktvis weer in de thuishaven arriveerde was ook daar haar hulp nodig. Het Belgische motorschip Fluviale 14 had bij het ma noeuvreren een draad in de schroef ge kregen en lag vleugellam te wachten. Door een duiker van de Inktvis werd de draad verwijderd. Nauwelijks was men hiermee gereed of het binnenkomende Nederlandse motorschip Engelenberg verloor bij het ankeren in de buitenha ven te Hansweert haar 1000 kilogram wegend anker. Ook dit werd door de Inktvis jgeborgen. Brunswick Bowling Breda Thans restaurant la carte Populaire menu's reeds vanaf f 3.- Tel. 01600—38452 BRESKENS - Wykgehouw 20 uur Jaarverg. w*"" Kruis SAS VAN GENT Olympia 19.30 uur Spartacus TERNEUZEN Lnxor 20 uur De ondeugende meisje» van Montmartre, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Het grote waagstuk, 1» HULST Bioscoopgebouw 20 uur Spartacus, is J. GOES Grand 20 uflr De Olympische Speie van Rome. a.l. VLISSINGEN Luxor 20 uur De verstrooide professor, 14 jaar Alhambra 20 uur Berucht, 18 J- MIDDELBURG Electro 19.30 uur De blanke squaw, 14 J. BRESKENS Casino 19.30 uur Muziekuitvoering ^Grand 20 uur De Olympische Spele» van Rome. a.l. VLISSINGEN Luxor 20 uur De verstrooide professor. 14 jaar Alhambra 20 uur Straat der verleiding. 18 jaar MIDDELBURG Electro 19.30 uur De blanke squaw, 14 J- HULST Bioscoopgebouw 8 uur Spartacus. 1*J-

de Stem | 1962 | | pagina 2