wordt heksentoer 2~o^eze^d EEN MARS PER DAG kat duiven MAGAZIJN MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL EN T.V. Luister naar Terugblik PROCO ARRANGEURS MOETEN DUBBEL HARD WERKEN MIES BOUWMAN VERLAAT AVRO Samenstelling toneelgroep „Centrum" crème - shampoo Radioprogramma GEEFT DRIE KEER NIEUWE ENERGIE i St-Qm'feuilleton 7 elevisieprogramma BEURS VAN AMSTERDAM Hoogovens en AKU's gevraagd VAN DEN BOS DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1962 Metropole-orkest doet dus mee aan de Nederlandse finale voor het Euro- visie-songfestival. Het besluit viel vrij dagmiddag laat, nadat drie dagen lang de bestuurders van het Metropole-or kest, VARA, NRU, AVRO, NTS, de Zaaiers en de vakbonden het doelwit waren geweest van vragen van vele lijden. De televisieuitzending op 27 fe bruari gaat door van 20.30 tot 21.15 en daarna zal worden beslist of de AVRO de bandopname hiervan mag gebruiken voor de radio. Dat zal worden beslist nadat eerst dirigent van del- Linden en het orkest hebben geluisterd of er voor de radioluisteraars geen onvolkomen heden aan hun optreden kleven. JNTUSSEN is deze hele situatie voorde deelnemende artiesten minder prettig, want in afwachting van welk orkest nu de songfestivalartiesten zou bege- CONNY VAN DEN BOS leiden hebben de arrangeurs rustig zit ten wachten. De arrangeurs van het Metropole-orkest mogen niet voor de Zaaiers werken, en omgekeerd. Nu de beslissing is gevallen betekent het voor hen hard werken aan de arrangemen ten, die ze nu tenminste betaald zullen krijgen. Het betekent echter ook dat de meeste solisten niet voor het eind van deze week met het Metropole-or kest zullen kunnen oefenen, en dat is vooral onder de huidige omstandig heden minder prettig. TMMERS zonder ook maar een van de artiesten iets te kort te doen, kan ge zegd worden dat alleen Conny van den Bos erop kan bogen, regelmatig met diverse grote orkesten voor "het voet licht te staan. Joke van den Burg zingt met de Skymasters Ella Raqa (Elly Verhagen) en Pat Berry (Piet van den Berg) zijn klassiek 'geschoold, Geert Timmerman werkte veel in Duitsland, Rita Corita werkt met combo's en haar echtgenoot Coen en de Spelbrekers wer_ ken met hun eigen begeleiding. In artiestenkringen is dan ook eigenijlk alleen maar Rita Corita alvast tevreden over het liedje dat ze moet brengen. Tekenend voor de gang van zaken was de vraag van een componist: „Zeg, hoe vind je mijn liedje?" Soliste: „Op pa pier wel aardig, maar het zal wel vol gende week worden voor ik weet hoe ik het moet zingen". "T\AN komt het weekend, waarin vrij- wel alle festivalartiesten zelf op de planken moeten staan en nog één dag en de grote avond is daar. Dolf van der Linden en het Metropole-orkest schijnen zelfs extra repetitie-uren te willen overwegen om de solisten niet de dupe te laten worden van de strijd van de afgelopen dagen, maar voor verschillende artiesten is dit niet meer mogelijk. Coach Leslie Roberts komt deze week voor de laatste maal naar Nederland, maar men tracht hem nog één extra dag te krijgen. Een troost: het festival, dat dit jaar een uitge maakte zaak scheen te zijn, zonder in triges en moeilijkheden, heeft 'op het laatste moment toch weer stof gegeven voor lange krantenartikelen en die sfeer schijnt toch nog wel van belang te zijn voor het kweken van een goede stemming. Volgende week zullen we het weten: wat en wie naar Luxem burg gaat. Voor producer Gerard Mi llion begint dan een korte, welverdien de vakantie. De Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel deelt mede dat men zich in haar kring aan het oriën teren is inzake het nut en de mogelijk heid van populair-wetenschappelijke televisie-uitzendingen in de geest van die welke de BBC uitzendt onder de titel „Science on' Saturday". „Derge lijke educatieve, populair-wetenschap pelijke programma's mogen", aldus de maatschappij „niets te maken hebben met commerciële televisie en dus geen enkel reclame-element bevatten". Aan het einde van dit winterseizoen zal Mies Bouwman, die door vele kijkers in ons land wordt gezien als de beste presentatrice van televisie-programma's, de dienst van de AVRO verlaten. Zij zal nog slechts te zien zijn in twee uit zendingen t.w. „Rendez-vous" en „Kom er maar eens achter". De toneelgroep Centrum is voor het seizoen 1962-1963 als volgt geformeerd: artistieke leiding: Egbert van Paridon (directeur), Guus Hermus en Walter Kous. Dramaturg is Hans Roduin. Tableau de la troupe: Bep Dekker, Karin Haage. Ann Hasekamp, Sara Heijblom, Nell Knoop, Ina van der Mo len, Marie-José Nysten, Henny Orri, Simone Rooskens, Elly van Stekelen burg, Ellen de Thouars, Ria Vroemen, Peter Aryans, Hans Culeman, Jan Grefe, Gerard Hartkamp. Guus Her mus, Ben Hulsman, Jan Hundling, Leen Jongewaard, Theo Kling, Frans Kop pers, Walter Kous, Luc Lutz, Egbert van Paridon en Piet Römer. Ook Cruys Voorbergh zal na de af wikkeling van een contract in het bui tenland aan Centrum meewerken. t nieuwstel *t handigste! milder schuim, schoner haar Proco shampoo in tube geeft u snel 'n muts van schuim. Wollig schuim, dat uw hoofd doet tintelen van schoonheid. Proco is er met en zonder ei. Tube voor ca. 6 wassingen, 66 ct. is om 19.00 uur present bij jong en oud. Om 19.10 uur VARA-varia en om 19.20 uur lezing van J.T.Vellinga. Het jeugd programma rijp en groen van de VPRO is om 19.30 uur te beluisteren. 20.00 uur nieuws, waarna Malando-melange tot om 20.35 uur dr. Drees weer vertelt. Om 20.50 uur speelt het Hollywood studio-or kest en om 21.05 uur kunt u luisteren naar „Een rustig huis", een stemmenspel van Ruth Rehmann, vertaald door H. Wielek-Berg. Operette-zangers krij gen om 21.55 de aandacht, en na het 22.30 uur nieuws, om 22.40 uur het hart op de tong. De violist Ruggiero Ricci is om 22.55 te horen, in de sonate in G van Bela Bartok, en na de Jazz Magazine (23.20 uur) besluit het nieuws van 23.55 uur het programma van Hilversum II. De jeugd is 's middags het eerst aan de beurt. Om 17.00 uur geeft inspecteur Gosker voor de KRO weer les in veilig verkeer. Om 17.15 uur kunnen jullie een kijkje nemen bij de politiehondenschool in Den Haag, en klokslag 17.25 uur gaan we met Tom Poes verder op zoek naar de schatkaart van opa Bastiaan. Om 17.35 uur het jeugdjournaal „De verre kijker" en deel 10 van het bijbels pro gramma. Het logboek om 17.45 uur (een programma van RKK-IKOR-CVK) heet „Een kind van het water". Het avondprogramma begint om 20.00 uur met journaal en weeroverzicht, en om 20.20 uur redigeert Arie Kleywegt de VARA-rubriek „Achter het nieuws". Een nieuw avontuur van inspecteur Le- clerc komt om 20.35 uur op het scherm, en om 21.00 uur ziet u een documentaire van Jack van Belle en Jan Veenman over „Ons onderwijs". Om 21.50 uur moet u goed opletten want acht vingervlugge goochelaar? (vier uit Engeland en vier uit Nederland) zullen uitmaken wie het best ontspannend goochelt: deze uitzen ding verzorgt de NTS in samenwerking met de BiBC. Henk Vermeyden is uw Nederlandse gastheer. Sport besluit om 22.35 uur het woensdagavond-tv-program- ma. In het Vlaams programma om 20.30 uur een cabaret-programma „Twee maal drie is zes" en om 20.50 uur de televisie-serie „Bonanza". Waalse afstemmers' zien om 20.30 uur de speelfilm „La charrette fantome", de koetsier van de dood; naar de roman van Selma Lagerlof. Hilversum I (402 m.) biedt om 18.10 het NCRV-vocaal ensemble, om 18.30 u. spedtrum en operette-aria's, gezongen door Sandor Konya, om 18.50 uur nieuws en weeroverzicht, om 19.10 uur op de man af en dan het leger des heilskwar- tier. Na de radiokrant (19.30 uur) om 19.50 uur een optreden van de Munn and Felton fanfare. Willem van Otterloo di rigeert om 20.15 uur het Radio-filharmo nisch orkest, waarbij pianist Theo Bruins als solist optreedt. Om 21.00 uur een klankbeeld (van Jan de Visser) over Nieuw-Guinea. Joodse muziek wordt om 21.20 uur uitgevoerd door koor en pro menade-orkest van Benedict Silberman. Nieuws van de voorphgina hoort u om 21.50 uur, om 22.00 uur zingt het herv. kerkkoor en kinderkoor uit Soest. Na de avondherdenking, om 22.55 uur nieuwe platen en om 23.55 uur nieuws tot besluit. Hilversum II (298 m.) biedt om ^18.00 uur nieuws, gevolgd om 18.15 uur "door VAR A-commentaar en dingen van de dag. Gert Timmerman en Jany Bron zingen om 18.30 uur bij de Ramblers, en Paulus Natuurlijk stond ook het televisiepro gramma in het teken van de ruimte- vlucht van John Glenn. De NTS was er zelfs nadat in de loop van de avond verschillende berichten waren doorgege ven in geslaagd om rond half twaalf nog filmbeelden te tonen van de voor bereidingen en de start van de ruimte- vlucht. Men hoorde ook de stem van Glenn toen hij, volkomen onder de in druk. zijn bevindingen in de ruimte mee. deelde. Een voortreffelijk staaltje jour nalistiek. Ook het overige programma was de moeite waard. Na „Achter het nieuws" zag men een documentaire van Pier Ta- nia over de schrootaffaire, waarin de heer Worms weer gelegenheid kreeg een bewogen betoog te houden. De hoofd film was het overbekende „Gervaise" met Maria Schell in de hoofdrol. Hilversum 1 - 402 m WOENSDAG 21 FEBRUARI 12,05 Lichte gram. 12,30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12,33 Koorzang 12,53 Gram. evt. act. 13,00 Nws. 13,15 Metropole-ork. 13,45 Opera- muz. (gr.) 14,10 Kamermuz. (gr.) 15,00 Jeugd conc. 15.45 Progr. over Vrijetijdsbesteding 16.00 V. d. jeugd 17.20 Muz. v. d. jeugd (gr.) 17,40 Beursber. 17.45 Musette-ork. en zang solisten 18,10 Vocaal ens. 18.30 Het Spectrum, lezingen 18.45 Operette-aria's (gr.) 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af, praatje 19,15 Leger des Heilskwartier 19,30 Radio- HET AANTAL pokkengevallen in het district Monschau aan de Duits-Belgi sche grens is tot negen gestegen door dat twee reeds in observatie genomen personen inderdaad aan pokken bleken te lijden. (advertentie) a! een Persconferentie ge geven'' Zo niet, don betekent u nog helemaal niets. Wie tegenwoordig maar eventjes iets is geeft persconfe reutjes, tot een bepaalde grens dan wel. want als je werkelijk héél be roemd bent moet je het juist niet meer doen. Dan denkt iedereen bewonde rend: wat een geweldige figuur, hij kan het zich gewoon permitteren niks tegen de pers te zeggen Maar op weg naar die tophoogte moet je persconferenties geven. Als je door de Oostduitsers gepakt bent en daarna wordt vrijgelaten: een pers conferentie. Als je een grammofoon plaatje gemaakt hebt: een persconfe rentie. Als je uit Nieuw-Guinea komt gevlogen: een persconferentie op Schiphol. Dat laatste is wel het sum mum van heerlijkheid. Heel Schiphol staat altijd vol journalisten, want er komen per dag zwermen vliegtuigen binnen en daar stappen telkens tien tallen mensen uit. In al die mensen zit nteutos. En dat wordt dan afgetapt via wat dacht u, juist, een conferentie. pers- agaiha christie een tussen de Beroemdheid js njet aueen een kwestie van mooi of hard zingen, of j j daden bedniven of in nusland geweest zijn. Ook als je gearresteerd bent wegens een misdrijf dat de wereld interesseert, kun je een teaSel°nJ'rent,e BeVenJe zegt gewoon tegen de gevangenisdirecteur: ik wil lTZ ln?.ng, tegen de Per* "fleggen de krn directeur gehoorzaam ae kranten op en in een speciaal hokje oitvang je dan de journalisten, die komen, omdat een verklaring int ae mond van een man die straks kost isen gehangen wordt heerlijke ,j.fe j°'e. Persconferenties zijn die ar ij de journalisten een vip in een dn, v°l microfoons en camera's rricnf6?' ™a,arby die vip dan net doet nnrtl a"emaal erg tegen zijn zin nU -m }f.aarna de journalisten dan nn hll furs °P topsnelheid vragen rmnr, m a^vy-ren' om dan op iedere er» u weet toch wat rr» rw*' een VerV Important Person, ,nL„! lend Gewichtig Man) het kri'fnrl 6 te^enisvolle antwoord te v n'/L commentaar. Wat vindt unn i n0es' Geen commentaar! ou het aflopen met je-weet-wel? Geen commentaar! .luist, en wat gaat u verder doen? Geen commentaar! in de krant volgende dag Ontzettend Gewichtig! PRAET-MAECKER 48) „Eenvoudig omdat zich daar een ten nisracket bevond waarin een fortuin aan edelgesteenten verstopt was. Iemand heeft van dat racket geweten. Maar wie? Het zou juffrouw Springer zelf ge weest kunnen zijn. Zij was, zoals u al len hebt verklaard, nogal overdreven waakzaam en beducht voor nieuwsgie rige bezoekers van de sporthal. Argwa nend zelfs. Vooral toen mademoiselle Blanche zich in de buurt van de sport hal vertoonde." Hercule Poirot vroeg aan Adam: ..Vond u zelf ook niet dat de wijze waarop mademoiselle Blanche zich te genover u uitliet, enigszins verdacht was?" „Zeker, zij excuseerde zich veel te veel," vertelde Adam, „en gaf een om standige verklaring van haar aanwezig heid. Ik zou nooit argwaan hebben ge kregen, als ze mij niet zo opvallend veel tekst en uitleg had gegeven." „Juist. Zo iets geeft te denken," be vestigde Poirot. „Maar het enige wat wij met zekerheid weten is dat juf frouw Springer in de sporthal is dood geschoten, 's nachts om 1 uur, toen zij daar niets te maken ha'd." Zich tot inspecteur Kelsey richtende vroeg hij: „Waar is juffrouw Springer werkzaam geweest, voordat zij op Mea- dowbank kwam?" „Dat weten we juist niet," luidde diens antwoord. „Vorige zomer heeft zij haar laatste betrekking verlaten." Hi.l noemde een school met een klin kende naam. „Maar het is niet bekend wat zij daarna heeft gedaan." Nuchter liet hij erop volgen: „Er bestond vóór haar dood ook geen enkele aanleiding om daarnaar te vragen. Zij blijkt geen bloedverwanten te hebben. Evenmin in tieme vrienden." „Zij zou dus in Ramat geweest kun nen zijn," concludeerde Poirot naden kend. „Ik meen zelfs te weten dat daar tij dens de onlusten inderdaad een reisge zelschap van leraressen en leraren aanwezig was," wist Adam mede te de len „Laten we eens aannemen." vervolg de Poirot, „dat zij daarbij is geweest I te gaan elimineren, en op een of andere wijze op de hoog-1 rot. te is gekomen van feit dat er juwe len in het tennisracket waren verstopt. Laten we aannemen dat zij, toen ze eenmaal van de gang van zaken op Meadowbank op de hoogte was, in de bewuste nacht naar de sporthal is ge gaan. Zij heeft toen het racket opge pakt, maar voordat zij het kon onder zoeken hij wachtte even„heeft iemand anders haar in dat voornemen verhinderd. Iemand die haar had be spied? Of achterna was gegaan? In elk geval iemand met een revolver, die haar heeft doodgeschoten maar geen tijd heeft gehad om de juwelen tevoor schijn te halen of het racket mee te nemen, want toen kwamen de mensen aan, die het schot hadden gehoord." Poirot zweeg. „Denkt u dat het zo is gebeurd vroeg de districtscommissaris. „Ik weet het niet: maar het is een mogelijkheid! Een tweede is dat de persoon met de revolver reeds in de sporthal aanwezig was en door juffrouw Springer is betrapt. Iemand tegen wie zij bijvoorbeeld reeds argwaan had op gevat. Ze was van nature argwanend heeft u verteld. Zij snuffelde graag ten einde achter geheimen te komen." „Maar het tweede slachtoffer?" vroeg Adam. Poirot keek de aanwezigen beurtelings aan. „Weet u het? Ik weet het niet. Het zou een buitenstaander kunnen zijn geweest Kelsey schudde het hoofd van neen. „Dat geloof ik niet. De omgeving is zorgvuldig onderzocht. In het bijzonder met betrekking tot alle buitenlanders. Er heeft een madame Kolinsky in de buurt gelogeerd daar weet Adam meer van. Maar zij kan onmogelijk bij een van beide aanslagen betrokken zijn geweest." „Dus komen wij vanzelf weer op Meadowbank terug. En dan kunnen we alleen achter de waarheid komen door concludeerde Poi- Kelsey slaakte een zucht. „Bij de eer ste moord is alles mogelijk. Haast ie dereen heeft gelegenheid gehad juffrouw Springer dood te schieten. De enige uit zonderingen vormen juffrouw Johnson én juffrouw Chadwick en dat meisje dat oorontsteking had. Maar bij de tweede moord zijn de mogelijkheden ge ringer in aantal. De dames Rich, Blake en Shapland waren, met een overtui gend alibi, njet ter plaatse aanwezig." „Juffrouw Bulstrode was ook afwezig, heb ik gehoord." Adam grinnikte. De inspecteur en de districtscommissaris keken verontwaar digd. Op gestrenge toon verklaarde Kelsey: .Juffrouw Bulstrode logeerde bij de her togin van Weisham." Daarmede is ook zij dus geëlimi neerd. Wie houden we dan over? vroeg Hercule Poirot. „Twee inwonende huishoudelijke krachten, mevrouw Gibbons en een meisje, Doris Hogg, die geen van bei den serieus in aanmerking komen. Blij ven alleen juffrouw Rowan en mademoi selle Blanche over." „Plus de leerlingen, natuurlijk." Verschrikt vroeg Kelsey: „U verdenkt toch geen van de meisjes?" „Neen, dat niet. Maar men dient ze volledigheidshalve niet buiten te slui ten." Kelsey vervolgde: „Juffrouw Rowan is hier al een jaar in functie en heeft een uitstekende staat van dienst. Wij weten niets te haren nadele." „Zo komen we dan bij mademoiselle Blanche. En daar eindigt onze tocht.!" Er viel een stilzwijgen. Daarna verklaarde Kelsey: „We heb ben geen enkel bewijs. Haar getuig schriften maken een volkomen echte in druk." „De echtheid daarvan zal nog moe ten blijken," sprak Poirot. „Ze heeft erg lopen rondneuzen," zei Adam, „maar dat bewijst nog geen moord of doodslag." „Wacht eens," zei Kelsey opeens, „er was nog iets met een sleutel. De sleu tel van de sporthal was op de grond gevallen. Zij had die opgeraapt en wil de ermee weglopen, toen Springer daar een stokje voor heeft gestoken." „Iedereen die 's nachts de sporthal binnen wilde om naar dat racket te zoe ken moest een sleutel bezitten. Daar voor was het nodig een afdruk van de sleutel te verkrijgen," merkte Poirot op. „Maar dan zou zij toch nooit zelf dat sleutel-incident ter sprake hebben ge bracht," opperde Adam. „Dat hoeft nog niet," bracht Kelsey naar voren. „Springer kan zich over dat sleutel-incident hebben uitgelaten. Als dat zo is, kan zij het verstandiger heb ben gevonden er zelf terloops melding van te maken." „Het is in elk geval iets dat we moe ten onthouder^," zei Poirot. „Heet veel schieten we er anders niet mee op," betoogde Kelsey, die daarbij .Poirot wat mistroostig aankeek. GROOT )V ADER Een 88-jarige overgrootvader in Zuid-Afrika is vader geworden. De baby is het tweede kind. dat opa's tweede vrouw hem geschonken had in 21 jaar. Hij trouwde, toen hij 68 was piet zijn huidige vrouw, die toen 18 was. Uit zijn eerste huwelijk had hij vijf kinderen. Enkelen van hen zijn reeds grootouders. Zijn vader, die in Nederland geboren werd, bereikte de leeftijd van 99 jaar en acht maanden. DRANK Howard W. Robinson, republi keins lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft een rede gehouden getiteld: „Wij allen dienen meer te drinken". De tekst lezend komt men tot de ontdekking dat hij het over melk had. ONVERSCHROKKEN Juist toen de 21-jarige Engelsman Herbert Marsh de 17-jarige Sandra Swales ten huwelijk vroeg, werd het dak van het huis, waarin zij zich bevonden, door stormwinden weg gerukt. Het eerste wat Sandra zei, zodra zij van de schrik was bekomen, was „ja". DEGRADATIE In de grote uitgave van de Sovjet- encyclopedie 1954 werd de Chinese communistenleider Mao Tse Toeng een „groot theoreticus" genoemd. de herziening van het vijf de deel in 1958 bracht hij het tot „zeer groot theoreticus". Thans worden zijn ken nis en verdiensten heel wat lager aan geslagen, want na de jongste „herzie ning" is hU nog slechts „Marxistisch theoreticus". „Maar mjjn vrouw helpt my altijd, met de afwas." krant 19.50 Koperorkest (gr.) 20.15 Radio- filharm. ork. en sol. 21,00 N.-Guinea, land op de helling, rep.-klankb. 21,20 Promenade- ork. en radiokoor 21,50 Kanttekeningen bij de voorpagina 22.00 Ned. herv. kerkkoor, kinderkoor en sol. 22,30 Nws. 22,40 Avond overdenking 22,55 Platennws. 23,55-24,00 Nws. DONDERDAG 22 FEBRUARI KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gitaarspel (gr.) 7,30 V. d. jeugd 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nws. 8,18 Lichte orkestmuz. (gr.) 8,50 V. d. vrouw 9,35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10,00 Kamermuz. 10,15 Morgendienst 10,45 Meisjeskoor, sopraan en orgel (gr.). Hilversum 2 298 m WOENSDAG 21 FEBRUARI VARA: 12,10 Instr. kwartet 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 V. h. platteland, praatje 12,38 Orgelspel 13,00 Nws. 13,15 Zigeu- nerork. m. zangsoliste 13,45 Gesproken por tret 14,00 Cello-recital 14,10 Radio filharm. ork. en solist 15,00 Consumentenbescherming in België, lezing 15,10 V. d. jeugd 17,00 Lichte muz. 17,30 Hammondorgelspel 17,50 Regerings- uitz.: Plaats en functie van het Kon. Instituut voor de Tropen. H. Offerhaus, alg. secr. spreekt over de adviserende taak t.a.v. inter nationale projecten 18,00 Nws. en comm. 18,20 Act. 18.30 Dansork. en zangsol. 19,00 V. d. kind. 19.10 Vara-varia en lichte gram. 19.20 Een woord voor de goede verstaanders, le zing. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Lichte muz. 20,35 Zestig jaar levenservaring, lezing 20,50 Lichte gram. 21.05 Een rustig huis. hoorspel 21.55 Het puik van zoete kelen, muz. lezing 22.30 Nws. 22,40 Hart op de tong. actuele problemen 22,55 Vioolrecital 23,20 Jazzkron. 23,55-24,00 Nws. DONDERDAG 22 FEBRUARI AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Lichte gram. VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw 9,10 De groenteman, praatje 9.15 Klass. gram. 9,40 Morgenwijding 10,00 Lichte gram. 10,50 V. d. kleuters 11,00 Huish. zaken, lezing v. d. vrouw 11,15 Klass. gram. 11,45 Angst en twijfel, lezing. Brussel - Vlaams WOENSDAG 21 FEBRUARI BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12.35 Lichte muz. (gr.) 12.50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Pianorecital 13.40 Kamermuz. (gr.) 14,00 Schoolradio 15,00 Gevar. gram. 16,00 Beursber. 16,06 Engelse les 16,21 Lichte gram. 16,30 Vlaamse kamer muz. 17,00 Nws. 17,15 Kamermuz. 17,50 Boek- bespr. 18,00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en filosofie 18,30 V. d. sold. 18,50 Sportkron. 19,00 Nws. 19,40 Lichte muz. 20,00 Klankb. over het missieleven 20.15 Verzoekprogr. 21,30 Do zeven kunsten 21,45 Lichte muz. (gr.) 22.00 Nws. 22,15 Pianospel 22,25 Volksmuz. uit Schotland en Joegoslavië 22,55 Nws. 23,00- 23,15 V. d. zeelieden. Brussel - Frans BRUSSEL 484 m 12,03 Le monde er musique 13,00 Nws. 13.15 Gram. 14,03 Sym fonie concert 15.03 Lichte gram. v. d. jeugd 15,30 Gram. 16,08 Lichte gram. 17,00 Nws. 18.30 Moderne jazzmuz. 19.05 Muz. feuill. 19.30 Nws. 20,00 Chansons 21.45 Gram. 22,55 Nws. WOENSDAG 21 FEBRUARI KRO: 17,00 V. d. kind. NTS: 17.35 Int jeugdjourn. Kerken: 17.45-18,05 Jeugdprogr over de Bijbel. NTS: 20,00 Journaal en weer overzicht. VARA: 20,20 Achter het nws. 20,35 „Er bestaat volgens mij nog een an dere mogelijkheid," sprak deze. Ik heb gehoord dat de moeder van Julia Up john op de openingsdag van de cursus iemand heeft herkend. Iemand die zij volstrekt niet verwacht had hier te zul len aantreffen. Uit haar woorden, voor zover juffrouw Bulstrode zich die her innert, zou men kunnen afleiden dat die persoon in nauwè relatie heeft ge staan met de buitenlandse spionage dienst. Indien mevrouw Upjohn zeer bepaaldelijk mademoiselle Blanche als die persoon zou aanwijzen, dan waren we er!" (wordt Ontmoeting, tv-politiefilm 21,00 Ons onder wijs. NTS: 21,50 Interland goochelen, wed strijd tussen Engelse en Nederlandse gooche laars. VARA: 22,35 Sport. VLAAMS BELG. 15,00-16,30 V. d. jeugd 19,00 TV-feuill. 19,30 Tussen water en wind, documentaire 20.00 Nws. en sportuitsl. 20.25 Het manneke 20,30 Liedjesprogr. 20,50 TV- western 21,40 Wetenschappelijke reportage 22,25 Nws. FRANS BELG. 18.30 V. d. jeugd 19.00 De grote tenoren uit de jaren '30 19.30 Agra risch nws. 20.00 Journaal 20,30 Speelfilm 22,00 Ballet 22,25 Journaal. Het zijn gistermiddag de certificaten Hoogovens en de aandelen AKU geweest, die wat fleur aan de stemming voor de internationale waarden hebben gegeven. Genoemde stukken blijven gevraagd in de markt liggen. De koers van Hoogovens liep op van 825 tot 829. De vorige slotkoers was 824 ft. AKU's stegen van 404 tot 408 bij een voorgaande slotkoers op 402ft. De handel in beide hoeken was vrij regel matig. Philips herstelde zich van 960 tot 963. Dit was ook de voorgaande slotkoers. Kon. Olies liepen op van 133.80 tot f 134.20, doch verloren op deze prijs toch nog dertig cent. Unilevers stelden teleur op f 186.60 (f 188.30). In de scheepvaartaandelen werd wei nig gehandeld. De koersen schommelden rond het vorige slotniveau. De daling in de cultuursector voor certificaten Deli van de voorgaande beursdagen zette zich gisteren verder voort. Op circa f 160 ver loor dit fonds gistermiddag drie gulden. Het aanbod van lokale zijde kwam in een volslagen lege markt. In de staatsfond- senhoek ging nog wel het een en ander om bij een vaste stemming. Ook de rente- spaarbrieven Bank voor Nederlandsche Gemeenten lagen hoger in de markt. 19-2 20-2 Ned. '59 4 ft 103ft 103 Ned. '47 3ft 94 94J. AKU A 402''2 408ft Hoogovens cA 824'a 8301/4 Philips GBA 963'a 962 ft Unilever cA 188.30 186.50 Kon. Olie A 134.50 133.85 Scheepv. Unie A 155 ft 155 ft A'dam Bk A 402 405 ft Kon. Zout cA 1118ft 1105 NABEURSKOERSEN (Telefonisch avondverkeer) AKU 410—414; Kon. Olie 134.60—135.80 gl.: Philips 965—973 gl.: Unilever 187.00— 187.20; Hoogovens 833836. (advertentie) HANDELSCOMPAGNIE C V DIEPENHORST!.AAN 9 D |C\A/I W TEU 070*983335 RIJSWIJK 114. Snel pakte Mei alles in en iedereen begaf zich over het strand in de richting die Joep Wittert aanwees, n.l. naar de bergkant. „Denkt u, dat mijn huis daar door gaat, mijnheer Wittert?" vroeg Syl vester ongerust. „Zeker, zeker" zei Joep Wittert haastig en wees op een tamelijk breed pad, dat achter een groot rotsblok naar boven begon te slingeren. Het was een mooi begaanbaar pad; ze konden er bijna naast elkaar lopen en Johannes vond het niet te steil, want hij schudde van nee, toen Mei het hem vroeg. Joep Wittert wees allerlei merkwaardige dingen aan onderweg met zijn stok, vreemde planten of interessante stenen; en vroeg van alles aar. Sylvester; waar hij heen ging en wat hij deed. „Zo, bent u schilder", zei hij be wonderend. „U niet?" vroeg Sylvester en Joep antwoordde haastig: „Nee, nee. Ik ben iets anders, dat vertel ik u zo wel", waarbij hij geheimzinnig keek. Midden in de bergen al (het strand was uit het ge zicht verdwenen) liep het pad rechtuit op een raar bouwwerk af: Een toren met gro te ramen bovenin en een blauw puntig dak. De toren was lichtgeel en glansde in de zon. Klopt u eerst?" vroeg Joep Wittert en liep toen naar binnen door de deur, welke hij onmiddellijk dicht deed. Sylves ter klopte en toen deed Joep Wittert open en riep: „Nee, maar dat is aardigVi site; komt u binnen! (Een beetje raar, maar zo was hij nu eenmaaL)

de Stem | 1962 | | pagina 11