SRZi 8ÖJ TROEVEN GROEVEN Nina weet er wel wat op: laten we alle wapens in zee gooien! V.S. helpen Indonesië Ckefarine 4" WAS-AUTOMAAT Lijk van piloot na 29 jaar in de Sahara gevonden OORLOGSDREIGING EN STRALINGSGEVAAR radiopraatje.... Parijs V erlo politie Discoveries Sinatra Swings Syncopators Sue Thompson Over produktie Achter de schermen der Westduitse platenindustrie Hoge kosten Half miljoen voor Catharina PRINS NAAR OEGANDA Hadag Hitier kost Bredanaar 2000 frank Samenwerking bij 1 PLATENTOER i bestrijding van pijn! O CQ Johan Bodegraven bekritiseert een besluit van KWF Dagboek onthult drama uit 1933 ZO Russen in Afrika minachten de negers Appels naar Oostenrijk Vrij zonnig c,POST SPA Ö8^» Snger) Wmmpe ""toxin DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 FEBRUARI 1962 Jn 1961 werden in West-Duitsland ongeveer 65 miljoen grammofoon platen geperst. Dat waren er acht miljoen méér dan in 1960. Iedere dag worden toen tot vyftien nieuwe schla gers opgenomen. De produktie van een schlager kost tussen 4000 en 6000 mark, een plaat, die twee schlagers bevat, is pas rendabel wanneer er tenminste 15.000 exemplaren van zijn verkocht. Bij 20.000 kan van een zakelijk suc ces worden gesproken. Niet alleen de schlager-produktie is gegroeid, maar ook de produktie van langspeelplaten van complete opera's, grote of kleine re operafragmenten en klassieke mu ziek. Van moderne muziek bestaan echter nog weinig opnamen. Van Hans Werner Henze. wiens werken internationaal reeds grote be kendheid genieten, bestaat in duits- land slechts één enkele grammofoon plaat. Van de werken van Bach. Beet hoven, Haydn, Mozart, gespeeld door vele verschillende orkesten onder ver schillende dirigenten, bestaan vaak dozijnen en meer verschillende opna men. "TVe produktie schijnt geen grenzen -L' te kennen. Hoe het daarentegen met de afzet staat, blijft tamelijk on duidelijk, hoewel bepaalde tekenen er op wijzen, dat reeds van een zekere overproduktie kan worden gesproken. Zo geven thans zo grote grammofoon platenproducenten als Teldec. Deut sche Grammophon Gesellschaft, Ario- la en Philips na een zekere aanloop tijd meestal van een jaar pla ten, die aan de verwachtingen van de verkoop niet hebben voldaan, door door aan de vele grammofoonclubs, die daardoor steeds meer ook in het bezit van dure opnamen komen, die zij 20 tot 40 procent goedkoper kunnen verkopen dan de winkels. zeer populaire zangeres Catharina Va- lente nadat zij van de firma Polydor overging naar Teldec een vast jaar honorarium van een half miljoen mark krijgt, ontvangen schlagerzangers en -zangeressen, die net beginnen, een ho norarium van 200 tot 400 mark per op name. Opera-sterren krijgen al naar gelang hun populariteit een jaarlijkse vaste garantiesom, bovendien (evenals alle kunstenaars) een percentage van de omzet, vaak ook maar één van de twee. De producenten lenen dikwijls de ..wereldsterren" van elkaar, omdat zij voor één maatschappij te duur zijn. Orkestleden krijgen 25 mark per titel. Voor bekende dirigenten bestaan spe ciale overeenkomsten. Het slechtst er aan toe zijn, voornamelijk vanwe ge de overvloed aan schlagers, de componisten, de tekstdichters en de muziekuitgevers. Zij moeten met el kaar de 13.6 pfennig delen, die van iedere platenkant voor hen afvalt. lijke jaren eindelijk heeft bereikt wat hij wilde. (LP R1002 Reprise) Van de Nederlandse pianist Roelof Stalknecht is een interessante CNR plaat verschenen. Interessant vooral omdat zijn ..Discoveries", met rit mische begeleiding uitgevoerd, geen twijfel laten bestaan over de „ontdek kende" fantasie van de solist, en bo vendien omdat Nederlandse pianisten in het uitgesproken entertainment maar zelden persoonlijkheid uitdragen. Het gepolijste spel van Stalknecht be zorgt de liefhebber een verfijnd luister genot, wekt de indruk dat ieder ak koord, ieder loopje met een welhaast mathematische zekerheid uit de toetsen wordt gestreeld. De conclusie is dan, dat men te maken heeft met een be gaafd instrumentalist, waarvan nog heel wat mag worden verwacht. (CNR EP HX 1245) TTet produceren van iedere grammo foonplaat bevat natuurlijk een ri sico. Er zijn aanzienlijke kosten mee gemoeid. Een goede opera-opname vergt 100.000 tot 250.000 mark, een selectie van opera-fragmenten 20.000 tot 40.000 mark, kamermuziek-opna- men vergen tussen 10.000 en 30.000 mark, en steeds ligt het risico in de afzet. Terwijl sommige populaire melodieën of liedjes het soms wel tot een om zet van een miljoen platen brengen, is de afzet van klassieke muziek uiteraard beperkt. Niet in de laatste plaats tengevolge van de concurrentie, die door de producenten zelf wordt veroorzaakt omdat zij proberen elkaar de sterren onder zangers en dirigenten voor de neus weg te kapen. Dat om een voorbeeld te noemen de door Backhaus gespeelde sonaten van Beet hoven een oplage van 40.000 platen en het door Van Cliburn gespeelde piano concert van Tsjaikowski een oplage van 70.000 platen bereikte, is een uit zonderlijk feit. Het vraagstuk van de honoraria is van groot belang. Er bestaat geen vaste regel voor. Terwijl de nog steeds prank Sinatra, dezer dagen door een groep vooraanstaande Engelse jazz critici uitgeroepen tot zanger van het jaar, beleeft een gouden tyd, nu hij voor honderd procent vry is in zyn muzikale doen en laten. Een goed half jaar geleden gaf hij er al zijn platen contracten aan om een eigen maat schappij te beginnen: „Reprise-re- cords". Hy koos eigen arrangeurs, een eigen repertoire, nam de grootste zorg vuldigheid bij het zoeken naar bege leidende orkesten in acht en trok een aantal topartiesten aan, met wie hjj een nogal opzienbarende start heeft kunnen maken. Franks nieuwste plaat, „Sinatra Swings", bewijst tot welke unieke pres taties „The Voice" nog altijd in staat is wanneer hij de wind mee heeft. Het orkest van Billy May, de man die voor Sinatra arrangeert, begeleidt op deze bijzondere longplayer twaalf van Franks bekendste succesnummers, waarvan we o.a. noemen Love walked in, Have you met miss Jones, Granada Falling in love with love en Don't be that way. De sympathieke warme stem van Sinatra, zijn typische, wat nonchalant aandoende voordracht en de ongedwongenheid, waarmee hij tot luisteren uitnodigt zijn garant voor een plaat van uitstekend gehalte. Op name en weergave staan op een bijna eenzame hoogte, zeker vergeleken bij de lawaaierige en muzikaal onrijpe produkten, die de makers in eerste in stantie geld in het laatje moeten bren gen. Een nadrukkelijke commerciali teit is Sinatra ook in zijn nieuwste plaat niet te verwijten. Hij is erin te herkennen als de optimistische kruis vaarder, die na in menig opzicht moei- FRANK SINATRA: eindelijk vrij... De naam Jan Burgers is in de afge lopen maanden opvallend in het nieuws geweest in relatie met „Mid night in Moscow", de melodie, die hij volgens de verhalen uit de verge telheid heeft gehaald, met als beloning idee-diefstal in Engeland. Veel harde woorden zijn inmiddels over deze onver kwikkelijke zaak gevallen, met o.m. als resultaat, dat zowel Burgers als zijn „New Orleans Syncopators" nog eens speciaal in dixielandminnend Ne derland zijn geïntroduceerd. Op „Story- ville" single is „Midnight in Moscow" naar Burgiaanse trant vastgelegd, En het moet gezegd: het is een aardig plaatje geworden. Harmonieus van uit voering, redelijk van weergave en sfeer-scheppend gearrangeerd. Aan de keerzijde is van „The New Orleans Syncopators" Shine te beluisteren, een onvervalst dixie-kasstuk, dat het in Nederland nog best doet. (Storyville A 45052 single), Cue Thompson heeft in de States met iC Norman in de roos geschoten, voornamelijk door de merkwaardig ge construeerde melodie en 't bijzondere ritme. Dit nummer is met Never love again op Funckler uitgebracht, min of meer bij wijze van tegenwicht voor rock en twist, en wekt bij ingewijden de verwachting dat het ook in Neder land een „topper" zal worden. Bij het beluisteren van deze plaat kunnen we ons dat niet zo direct voorstellen. Norman doet denken aan een revue- nummer uit de „Roaring Twenties" en de keerzijde draait zo slepend sentimenteel naar zijn eind dat het vermeende succes in Nederland haast niet langer kan duren dan de periode die tussen twee opeenvolgende juke box-bevoorradingen ligt. Maar je kunt nóóit weten, de jeugd is onbe- construeerde melodie en het bijzondere rekenbaar. (Funckler HY 45059 single) De Verenigde Staten en Indonesië hebben een „voedsel voor de vrede overeenkomst getekend. Indonesië zal in de eerstkomende drie jaren van de V.S. voor een waarde van 92.7 miljoen dollar ontvangen aan rijst, tarwe, meel, katoen en tabak. De over eenkomst werd getekend door de Ame rikaanse ambassadeur Jones en mi nister Soebandrio van buitenlandse za ken. Indonesië zal betalen in rupiahs. Ambtenaren van de Am. ambassade wezen er op, dat thans voor de eerste keer een overeenkomst op een langere termijn is getekend, vorige overeenkomsten golden slechts voor 1 jaar. Prins Bernhard is gisteren met zijn adjudant, luitenant-kolonel C. C. Geert- sema, met de regerings-Friendship van Soesterberg naar Oeganda vertrokken. De prins zal in zijn functie van president van het World Wildlife Fund een reis door dat land maken. De prins zal in Oeganda blijven tot 15 maart. Hij zal er onder meer de ope ning van een ijzermijn bijwonen. Aan de constructie van deze mijn hebben Ne derlandse constructeurs een belangrijke bijdrage geleverd. Daarna zal hij Liberia bezoeken. Van omstreeks 18 tot 24 maart zal de prins voorts een officieel bezoek brengen aan Libië. (Van onze correspondent) In België zijn de rechters de bezet tingstijd nog niet vergeten, evenmin als de naam van de man die voor alle zege ningen uit die tijd verantwoordelijk was: Hitier. Dit heeft zeer tot zijn ongenoegen en tot zijn financieel ongemak de Bredanaar Martin K. moeten ondervin den, die op het beklaagdenbankje te Turnhout heeft gezeten. Hij was onvoor zichtig genoeg geweest om, na het drin ken van meerdere glaasjes geestrijk vocht, plaats te hemen achter het stuur van zijn wagen. Ergens nabij Meerle (provincie Antwerpen) berekende hij de te nemen bocht verkeerd en kwam met zijn auto tegen een boom terecht. Van de weersomstuit had hij nog méér dorst gekregen, want kort na de botsing werd hij door een Belgische rijkswachter in een nabijgelegen café aangetroffen. Zeer gemeenzaam werd de agent begroet met de uitroep: „Ha, dag Hitier!" Omdat Belgische rijkswachters humor loze lieden zijn en zelfs de Turnhoutse rechter de humor van het geval niet wilde inzien, werd K. veroordeeld tot een boete van 2.000 frank wegens smaad, nogmaals 2.000 frank wegens het besturen van een voertuig in dronken toestand en een maand rijverbod in België. (advertentie) 't Amerikaanse zangduo The Wrigth Sisters heeft naar de mening van ex perts veel kans om tot de top-vocal- groups van de States te gaan behoren. Ruby en Sue W right, twintig en twee entwintig jaar oud, zijn dochters van John Wright en Kitty Wells, bekende namen in de country- en westernstyle- wereld. Sue heeft de tekst en de me lodie gemaakt voor „That's Okay" en „Crazy over you", op Cadence single opgenomen. Archie Bleyer is voor de gezusters gaan arrangeren zodra The Everly Brothers bij Cadence verdwenen vanwege buitensporig hoge eisen. In het Concertgebouw zit een echtpaar geboeid naar de uitvoering van Mozarts nachtmuziekje te luis teren. „Let op," fluistert de man plotseling tegen zijn vrouw„nu ko men ze zo meteen bij die barst". (advertentie) Fanstruita Niet alleen voor grote, ÊÊtk maar óók voor fijne was Automatisch wassen met droge handen. Dit doet de Constructa: Grondig voor- weken centrifugeren - voorwas - hoofd- was spoelen - wegpompen - spoelen JHHk wegpompen - spoelen - centrifugeren - n spoelen-centrifugeren spoelen - droog- Sr centrifugeren. Alles automatisch. En Skip, MHHi, het matig - schuimende wasmiddel, dat speciaal voor moderne wasmachines is ontwikkeld, hoort bij deze verfijnde werk wijze. Wij zenden U gaarne informatie over de Constructa. Skip: Hét wasmiddel voor de Constructa Zend mij Uw catalogus Naam: Adres: Woonplaats: Opzenden aan: Constructa Nederland Keizers gracht 522 Amsterdam-C. Telefoon 020 - 3 23 98 Vier middelen in één iablei werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die el- kaars werking ondersteunen. Che farine „4" werkt echter niet alleen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. 102e JAARGANG Uitgave: N. V. Uitg. Mijl Directeur: E. H. B Bran Hoofdredacteur: J. J. Redactieraad: J. M A. C. J. v. Hootegem mr. dl Mes, mr H M. L. de Recj Vercauteren. L. J. v. 't Bureaus: Breda - Reigd Tel 22341 (4 lijnen) - Pol Bureau voor de Zeeuwse BE ROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f3.50 Twee medewerkers van de N.C.R.V., de heren Johan Bodegraven en Gerard Hoek, hebben een brief gericht aan het bestuur van het Koningin Wilhelmina- fonds voor de Kankerbestrijding, naar aanleiding van het besluit van dit be stuur om gebruik te maken van de zen der „Veronica". Zij delen daarin onder meer mede, dat zij het dragen van het gouden ereteken van dit fonds, dat zij ontvingen naar aanleiding van de radio actie „Haak-in" in 1952 nauwelijks meer als een eer beschouwen. ,Met verbazing hebben wij kennis genomen van het feit dat u thans voor het bereiken van uw doeleinden is over gegaan tot het inschakelen van een on wettige piratenzender, die het leven van hen, die afhankelijk zijn van wettelijk geregelde radio-communicatie in ge vaar brengt", zo schrijven de beide heren in hun brief. Wij kunnen niet aannemen dat u mensenlevens onnodig in gevaar wilt brengen om andere mensenlevens te redden. „Het zou ons daarom zeer ver heugen nader te vernemen, dat deze activiteiten worden beëindigd", aldus de brief. Franse kameelruiters hebben het gemummificeerde lijk gevonden van een Britse vlieger, die bijna dertig jaar geleden in het midden van de Sahara een noodlanding moest maken en toen van honger en dorst omkwam. De vlieger was William Newton van de R.A.F.. die op 19 april 1933 met een De Havilland-tweedekker uit Algiers vertrok om een vlucht te maken naar Gao, een plaats aan de oever van de Niger in wat thans de republiek Mali is. De kameelruiters waren bezig in een gebied te patrouilleren, dat ongeveer 270 kilometer ten zuiden van Reggane ligt. waar Frankrijk proeven met kern wapens doet. Zij ontdekten wielsporen in het zand; sporen, die 29 jaar oud bleken te zijn. Daarna stuitten zij op een Nina Kroestjev, de echt genote van de premier van de Sovjet-Unie, heeft zon dagavond een radiorede (in het Engels) gehouden voor de vrouwen in de Verenig de Staten. We laten hieronder de tekst van het vriendelijke praatje volgen. Ze heeft iet beslist helemaal zelf gemaakt, zonder enige hulp van Nikita „Gebruikmakend van de fa ciliteiten van radio Moskou, zou ik graag mijn groeten en mijn beste wensen zenden aan alle vrouwen van de V.S." „Een zeer speciale reden is hiertoe de aanleiding gewor den." „Ik heb brieven en telegram men gekregen uit diverse de len van de V.S. Die waren af komstig van vrouwen die zeer bezorgd waren over het be langrijkste probleem van van daag: hoe een oorlog te voor komen en een wereldvrede op te bouwen en hoe een slachting met kernwapens te voorko men." „Zij vroegen mij wat er ge daan kon worden ter bescher ming van leven en gezondheid van onze kinderen. De Sovjet vrouwen kunnen zich levendig de verschrikking herinneren van de laatste oorlog. Die ver schrikking werd in elk Sovjet gezin gevoeld. Het mijne was daarop geen uitzondering. Dat is de reden waarom wij in de Sovjet-Unie zo vurig verlan gen naar een leven van vre de en rust." „Er is nog een reden waar om wij vrede nodig hebben. Ons volk is betrokken bij de grootste en edelste onderne ming, die ooit door het mens dom werd ingezet: Reeds 20 jaren willen wij vooral een communistische gemeenschap opbouwen in ons land, een ge meenschap in welvaart, waarin volledige gelijkheid en volle dig geluk voor allen is. En wij willen handel met u drijven en de betrekkingen aanknopen, die ook bestonden ten tijde van president Roosevelt, di© van mening was, dat vriendschap en wederzijds begrip tussen onze landen de basis van de vrede was." „Helaas is vandaag het ge vaar van oorlog een realiteit. Wij mogen verschillen in de opvatting over de oorzaken hiervan, maar het is duidelijk, dat steeds meer mensen, en onder hen bevinden zich dui zenden Amerikaanse vrouwen, tot het besef zijn gekomen dat dit gevaar wezenlijk is. Van daag raken de problemen van oorlog en vrede iedereen. Als er een nieuwe oorlog uit breekt, zal die dood en vernie tiging brengen in alle gezinnen in Amerika en in andere lan den." „Is er bescherming tegen ra ketten of atoombommen? Ik geloof dat die er is. Wij moe ten verhinderen dat de oorlog uitbreekt. Dat kan gedaan wor den door algemene ontwape ning onder strenge internatio nale controle. Alle werkelijke aanhangers van de vrede, de vrouwen van alle landen zo wel als de mannen, moeten hun pogingen bundelen om een einde te maken aan de bewape- NINA ..wij zijn zo vredelievend.. ningswedloop en om alle wa pens in de zee te gooien." Wij willen wel „Sta mij toe dat ik u er aan herinner dat de Sovjet-Unie twee jaar geleden het initia tief nam tot het voorstellen van algemene en volledige ontwapening. De Sovjet-Unie verklaarde zich bereid het leger te ontbinden en de wa pens te vernietigen zonder verder uitstel. Onze regering wenste hiertoe met de Wes telijken tot overeenstemming te komen. Helaas zijn de be sprekingen over dit onder werp nog niet tot een succes vol einde gebracht. Daarom is het zo belangrijk voor alle volken om aan de vrede te werken „In enkele brieven die ik heb ontvangen, verwijten de schrijf sters de Sovjet-Unie de hervat ting van de kernproeven. Hier zou ik graag iets over zeggen. Wij zijn ons bewust van de schade die veroorzaakt wordt door kernexplosies. Toen ver leden herfst de Sovjet-Unie ge dwongen was de proeven te hervatten, in antwoord op ge- intensiveerde militaire voor bereidingen van de Westelijke mogendheden, werd dat met leedwezen gedaan." Wij waren eersten „Ik zou het zo graag tot u laten doordringen, dat onze re gering niemand bedreigt. Onze regering zal nooit de eerste zijn om een oorlog te ontkete nen. Niemand in ons land heeft baat bij een bewapeningswed loop of verwacht voordelen van een oorlog. Het meest kenmer kende van onze gemeenschap is ons verlangen naar een duur zame vrede." „De Sovjet-Unie heeft her haaldelijk niet slechts kern wapens willen verbieden, maar willen vernietigen." „Het is niet de schuld van ons land, dat de Geneefse on derhandelingen, die op ons ini tiatief waren begonnen, niet het verwachte resultaat ople verden. De besprekingen wer den afgebroken door de Wes telijke onderhandelaars. „Over een maand moet de commissie van 18 landen aan het werk gaan in Genève. Het zullen zeer belangrijke onder handelingen zijn en het suc ces ervan hangt in hoge mate af van een goed begin." „De Sovjet-regering heeft in brieven aan de leiders van de regeringen van de andere lan den gevraagd zulk een goede start mogelijk te maken." Daarom moet deze 18-lan- dencommissie het werk in zetten met als deelnemers de hoofden van de regeringen. Die moeten de commissie de juiste richtlijnen geven, die gehoorzaamd zullen moeten worden bij alle toekomstige pogingen om algemene en volledige ontwapening tot stand te brengen." „Sta mij toe dat ik dit be roep van mijn regering, die de steun heeft van alle Sovjet vrouwen, herhaal. Laten wij alle atoombommen tegelijk met alle andere wapens in het diepst van de zee werpen en zonder wapens leven, als goe de buren, die hun vreedzame leven leiden. Slechts dan kun nen de harten van alle moe ders rustig zijn over de ge zondheid en het leven van onze kinderen." „Vergeef mij mijn slechte Engels. Dank u." heuveltje, dat het ondergestoven wrak van Newtons vliegtuigje bleek te zijn. Er zat nog bijna tweehonderd liter brandstof in de tank. Naast het lijk, da: onder het hete woestijnzand vrijwel p heel geconserveerd was, vonden zij mi dagboek, waarin zij het verhaal van laatste dagen van de rampzalige vlie ger konden lezen. Newton had zich ge dwongen gezien een noodlanding uit te voeren. Na ongeveer dertig meter te zijn voortgerold, waren zijn wielen in het dunne zand weggezonken, waarna zijn vliegtuigje over de kop geslagen was. Daarbij raakte Newton gewond, vooral in zijn gezicht. Onder veel bloed verlies probeerde hij het toestel te re pareren, maar de schade bleek te ern stig te zijn, Ten einde raad ging hij onder een van de vleugels liggen om zich tegen de felle zon te beschutten, Zo wachtte hij op de hulp. die nooit kwam. Uit het dagboek blijkt, dat hij zelfs toen hij al vrijwel stervende was nog altijd de moed niet had opgegeven. Geleidelijk werd zijn handschrift echter verwarder. De laatste bladzijden van het dagboek vulde hij met herinnerin gen uit zijn 'kindertijd kennelijk in een poging zijn geestelijk evenwicht te be waren. 55 Edward Murrow, directeur van de Amerikaanse voorlichtingsdienst heeft gezegd dat Russen die in het buitenland wonen zich gedragen als „miserabele vreemdelingen. Volgens hem hebben de Russen die in Afrika werken bij de Afrikanen reeds grote desillusies veroorzaakt. De Afri kanen hebben ontdekt, dat de brenger van de communistische heilstaat, of althans de man die een levend getuige nis behoorde te zijn van de heilstaat bij hem thuis, zich had laten kennen ah een vreemdeling die duidelijk minach ting koestert voor negers. ,,Zij houden niet van het Afrikaanse klimaat, rijden te hard en nemen alle goede huizen in beslag", aldus Murrow. Tijdens zijn reis door Afrika had hij ontdekt, „dat er voor Amerika nog niets verloren was." Murrow zei dat speciaal in Ghana en Guinee de Russen een slechte indruK gemaakt hebben. De Oostenrijkse autoriteiten bekendgemaakt dat in de periode 15 maart a.s. de invoer in dit la*10 worden toegestaan van 2,5 miljoen p appels waaronder de rassen Gouöï nette. Golden Delicious en Jonathan. De invoer van peren in Oostenrijk onbeperkt worden toegestaan tot aprü. Ondertussen heeft Frankrijk ree meer dan een week de invoer v appels verboden, zodat er ook vaI?"r ons land geen uitvoer van appels na dit land meer plaatsvindt. Het wa\ vooral Golden Delicious welke ver den werden naar de Parijse markt- x* ging dit seizoen echter nog niet grote hoeveelheden want FranknJ heeft ook nog grote voorraden Gok» Delicious waarvan de laatste jaren e grote aanplant heeft plaatsgevonden. Hoe lang de grenssluiting van FranKT J voor appels zal duren valt niet te zes gen. Dit is afhankelijk van de Pri:,a® wikkeling. Ondertussen is de ,uJyGp. van Nederlandse appels wel wat toeg nomen, met name naar In de eerste week van februari ltear de Nederlandse appelexport ruim ton. I John Glenn stapt opg verti Na afloop van de Alge binetsvergadering, gister nis werd geen communii ficiële verklaring uitgej; De bijeenkomst werd voorj de premier der Algerijnse ballingschap Yoessef Ben leiders vliegen, zoals eerder j daag naar Tripolis om een van hun „parlement" bij te De Franse regering heef litie-verloven gisteren in en troepen in gereedheid die als versterkingen naar len worden overgebracht m op een te verwachten best: gerije. Ook in Algiers hebben de opdracht gegeven tot alle mt lighcidsmaatregelen. In Parijs bevinden zich man troepen van de politie gesteund door pantserwagens VIER JAAR was de eis van van justitie bij de rechtba Haag tegen de 23-jarige scl B., die zich ruim twee jaar aan straatroof (merendeel le bromfiets) heeft schuldi PRINSES IRENE is naar vertrokken, waar zij te San gezelschap van prinses Be tijd zal skiën. Op 1 maar prinsessen het operabal in wonen. ROBERT KENNEDY, de minister van justitie, is g Bangkok in Rome aangekon.c particulier bezoek van twee c a£. wordt hij door paus audiëntie ontvangen. Morgei door naar Berlijn. DE PERMANENTE NAVO-r rijs heeft gisteren op een b ting een pleidooi van Amerik aangehoord vooi een -mba handel met Cuba. Men gcloo er m West-Europa veel aninn staat. I Weersverwachting van het tot vanavond, opgemaakt avond 23.15 uur: Droog weer met zonnige Over het algemeen zwakke sen noord en oost. Dezelfd l ,7*1°" als koteren of iets J Vandaag: zon onder 18.04 u J op 20.08 uur. Morgen: zon op 7.43 uur, der 9.02 uur.

de Stem | 1962 | | pagina 10