is Voor de glastuinbouw krachtenbundeling nodig Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Geen belangstelling voor bestuursfuncties K.A.B. Brand Gebouw voor Terneuzens „Doorman-padvinders" Ternei in sl< Quo vadi's, Gijsgans I P. den Drijver sprak voor tuinders te Biezelinge EHBO-ers Zuid-Beveland streden te "s-Gr ZUID-BEVELAND Dagblad De Slem MIDDELBURG Parijse avond 10 x 10 voor VLISSINGEN GOES TERNEUZEN Jan van Waesberghe Verzekeringen op alle gebied Op matig bezochte vergadering te Goes: F. v. Vliet verlaat Tweede Kamer GOES WIL IN ZEE MET STICHTING RATIOBOUW Viertallen bridge Import Franse zaaioesters Bommelerwaard als voorbeeld Grote belangstelling Perspectief Hulp Loterij Aardbeien Vogelkampioen op bondstentoonstelling Dokterd+nsten Dienst Dierenartsen HOOGWATER Aanwinsten provinciale bibliotheek Middelburg Vandaag Morgen Maandag Tg.v. zilvcrcil Vorstelijk op 7 mei liet Zu DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 17 FEBRUARI 1962 Geen stad ter wereld heelt zo'n beto verende charme als Parijs. De lichtstad, die thans het middelpunt vormt van de dagelijkse berichten, had gisteravond de volle aandacht in de tot de uiterste hoe ken gevulde en in passende en Franse sfeer gebrachte aula van de Rijkskweek school. waar het actieve comité van 10x10 ten behoeve van deze actie een Parijse avond had georganiseerd. Aan de hand van kleurendia's met toe passelijke toelichting en muzikale bege leiding maakte men kennis met deze stad vol levensvreugde. Een klein cabaret programma, gebaseerd op Parijs, werd stijlvol gebracht door leerlingen van de derde klasse. Vooraf ging een geanimeerd bal met The Sabres. AVOND VOOR 10x10 Een keur van Zeelands vermaardste ensembles is hedenavond verenigd in het Scheldekwartier om onder leiding van de heer De Jong een dansfuif te verzorgen voor de actie 10x10. De avond zal afge wisseld worden met danswedstrijden. KLEEDGEBOUW GEOPEND Op het complex aan de Baskenburg- weg vond gisteravond in tegenwoordig heid van vele autoriteiten en genodigden de ingebruikneming plaats van het kleed- gebouw der stichting sportbelangen Vlis- singen. SCHOORSTEENBRAND Voor de derde maal in drie dagen is de Goese vrijwillige brandweer uitge rukt. Ditmaal werd brand gemeld door de chef van Bata's schoenenzaak in de Lange Kerkstraat. Binnen enkele minu ten was de brandweer ter plaatse en bedwong met een handblusser de in de winkel ontstane schoorsteenbrand. De politie had reeds met emmers water de plaats waar onmiddellijk gevaar voor uitbreiding van de brand aanwezig was, nat gehouden. Biezelinge JAARVERGADERING ZIEKENZORG Onder voorzitterschap van de heer Chr. Smallegange hield de vereniging zieken* zorg haar algemene jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst is uitvoerig gesproken over de mogelijkheid om te komen tot de bouw van een materialen opslagplaats. Op korte termijn hoopt men hierover een beslissing te kunnen nemen. De bijdrage voor wijkverpleging werd vastgesteld op f 100. De penningmeester Joh. van Liere kon melding maken van een batig saldo over 1961 van f125. Hanstceen' -■ KANDIDAATSTELLING K.V.P. GEMEENTERAADSLEDEN A.s. zondagavond wordt in zaal Thalia een vergadering gehouden van de K.V.P. afdeling Hansweert. Op deze vergadering zal de kandidaat stelling plaats vinden voor de gemeénte- raad. 6 Verder zal op deze avond het onder werp televisie en reclame behandeld worden. Bosclikapelle TRAININGSRIT De eerste trainingsrit van de RTC Theo Middelkamp werd gewonnen door Theo Marcus, die de 44 km aflegde in 1 uur 7 min., tweede was H. v. Koeve- ringe en derde Th. v. Poecke. Breskens JAARVERGADERING ONS BELANG De winkeliersvereniging Ons Belang heeft in hotel Roest de algemene jaar vergadering gehouden. De voorzitter, de heer A. Versprelle, kon wegens de slechte weersomstandig heden slechts een matig aantal leden welkom heten. Van zeven verenigingen was een verzoek binnengekomen om ook in aanmerking te komen voor een even tueel te houden actie. Het comité Visse- rijdagen kreeg weer een subsidie voor het organiseren van de Visserijfeesten 1962. Voor 1962 staan weer drie acties op het programma. Omdat men dit nogal veel vond werd uiteindelijk besloten een voorjaarsactie te houden, terwijl over de andere in een volgende vergadering gesproken zal worden. De voorzitter lan ceerde het voorstel om met een reclame karavaan door w.-Zeeuwsch-Vlaanderen te trekken err degenen, die hun auto hiervoor beschikbaar stellen een vergoe ding van 10 ct. per km te geven. Tijdens de rondvraag kawm de winkel sluiting ter sprake. Dit punt wordt op de eerstvolgende agenda geplaatst. G roede FILMAVOND EHBO In hotel De Drie Koningen werd door het bestuur van de EHBO een filmavond gegeven. De voorzitter, de heer P. v. d. Hooft, heette in zijn openingswoord dr. Jansen en de beide wethouders van harte welkom. Spreker dankte dr. Jansen voor het vele werk, dat hij voor de EHBO heeft verricht. Voor de pauze werden drie tekenfilms vertoond. Na de pauze zag men „De stem van het geweten". UITVOERING EMM De muziekvereniging EMM heeft in zaal Beun haar jaarlijkse uitvoering ge geven. Het muzikale gedeelte werd o.l.v. directeur A. de Hulster op zeer verdien stelijke wijze gepresenteerd. Door St. Kruis werd „Een dode bekent' van J. Pannekoek en F. Drost opgevoerd. Het stuk werd goed gebracht en de spe lers wisten het publiek tot het einde toe te boeien. Zij mochten dan ook een da verend applaus in ontvangst nemen. Hengstdijk KLEUTERLEIDSTER BENOEMD Mej. M. van Belle is benoemd tot kleuterleidster aan de kleuterschool al hier. LEZING VOOR ZVU Onder de titel Op reis door rood-China zal ir. W. van der Laan een voordracht houden voor de leden van de ZVU en verdere belangstellenden op vrijdag 23 februari a.s. in Hotel Rotterdam te Ter- neuzen. Ir. van der Laan maakte in de winter van 1945-1955 als lid van de Group of Dutch businessmen visiting China, een reis naar Peking. In deze met lichtbeel den te houden lezing zal ir. van der Laan een groot aantal onderwerpen over China behandelen. MODESHOW VOOR KAV Onder de titel „Kent en waardeert, wat Nederlands arbeid presteert", werd door de afdeling Terneuzen der KAV een modeshow georganiseerd, waarvoor uiter aard zeer veel belangstelling bestond. Aan deze voorlichtingsshow werd door een groot aantal bekende Nederlandse fabrieken medewerking verleend. Zo konden de vier mannequins, die onder leiding van mevrouw Krispijn stonden werkelijk het beste tonen wat het Neder landse fabrikaat te bieden heeft. Vooral het gedeelte na de pauze was voor de meeste dames zeer interessant omdat toen de eigen ontwerpen der verschillende Nederlandse stoffenfabrieken werden ge toond. Gedurende de. pauze vielen er nog enkele waardevolle prijzen te winnen. HOBBY- EN HUISVLIJT- TENTOONSTELLING In het jeugdgebouw De Schakel aan de Kerkhoflaan organiseert een commissie voor het jeugdwerk der hervormde ge meente zaterdag 31 maart a.s. een hobby- en huisvlijttentoonstelling, waaraan ieder kan deelnemen. Voor de beste inzendingen zullen aan trekkelijke prijzen worden beschikbaar gesteld. IJzendijke BONTE AVOND FLANDRIA Op 10 maart zal weer een bonte avond gegeven worden door onze welbekende accordeonvereniging. Medewerking ver leiden als conferencier Willy Vervoort en als cabaretière Tony Bouchez. (advertentie) Lid van de .Nederlandse Ver eniging van Assurantiebezorgers HULST - TeL 2974 (Van onze correspondent) Slechts 24 van de 402 leden van de Goese K.A.B. hebben de moei te genomeh om de uiterst be langrijke jaarvergadering te be zoeken, welke in zaal Baarends gehouden werd. De vergadering was- zo belangrijk, omdat de voorzitter, de heer H. J. G. Clement, en de secretaris, de heer J. C. de Winter, hun functies ter beschikking stelden, en niet meer herkiesbaar waren. In zijn openingswoord trok de voorzit ter een vergelijking tussen de onlangs verschenen encycliek Mater et Magistra en de huidige sociale toestand in ons land. De K.A.B. is en blijft paraat voor nog betere sociale voorzieningen en voor nog betere en goedkopere woningen. Secretaris De,Winter kon in zijn jaar verslag melding maken van een stijging in het ledental tot 402 leden. Naast dit optimistische geluid moest hij echter constateren dat het vergaderingbezoek achteruitgelopen was. Hierdoor was bij de bestuursleden de vraag gerezen of zij het wel goed deden. Ook de activiteiten van de gespreksgroep waren in het af gelopen jaar minder. Dit was een ge volg van te weinig beschikbare tijd bij de gespreksleider. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur: P.G. Kuypers, tel 3327 Rayonbeheerder: U H M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren eD Z.- Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur: Fr. v, Dongen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm l mm ingezonden mededeling mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90. elke regel meer 0,15. Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp. t 1,50 en f 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Penningmeester F. Walrave deelde mee. dat een zeer gunstige kaspositie is be reikt. Bij de behandeling van de begroting ontstond een discussie over de post subsidies. De vergadering was het eens met het verlenen van subsidies, doch kon na ruim beraad geen genoegen nemen met een bedrag aan subsidie van 15,ten behoeve van de r.-k. Gezinszorg te Goes. Na de pauze werd door een der leden een voorstel in stemming gebracht om de betref fende subsidie te verhogen tot 100, wat gezien de kaspositie zeer zeker verantwoord is. De stemming gaf de mening van de vergadering zeer goed weer, n.l. 17 voor 100,4 1 tegen en 2 blanco. Omdat bij de bestuursverkiezing slechts één kandidaat genoemd werd en deze zijn benoeming niet aanvaardde, zit het bestuur zonder voorzitter en secretaris. Een volgende ledenvergadering zal nu moeten uitmaken wat er met het be stuur moet gebeuren en hoe in de ontstane vacatures zal moeten worden voorzien. De heer Clement heeft zijn functie teruggegeven, omdat hij van de leden en van de aangesloten vakorganisaties niet de minste medewerking ontving. Hij bracht dank aan de leden die wel regel matig gehoor hebben gegeven aan de oproepen van het bestuur en de bestuurs leden voor de prettige samenwerking. De heer De Winter was niet meer verkiesbaar in verband met gezins omstandigheden en beschikbare tijd. Het rechtskundig adviesbureau zal m de toekomst zitting houden op de laatste zaterdag van de maand, i.p.v. op de eerste zaterdag. Zondag a.s. wordt in zaal Juliana de kindermiddag gehouden, welke in de plaats is gekomen van de St.-Nicolaas- middag. Dan zal mr. Janno met een speciaal kinderprogramma optreden. De heer F. van Vliet uit Eindhoven zal per 1 maart ontslag nemen als lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P. Dat i.v.m. zijn drukke werkzaamheden als wethouder. Als opvolger worden genoemd mr. P. van Boven, een der leidende figuren in de kath. werkgeverswereld en de heer M. Broos te Bergen op Zoom, lid van de KAB en wethouder. (advertentie) (advertentie) jalberb ecjCjermonC Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 2478 De r.-k. voetbalvereniging Robur te Goes heeft met haar eerste carnavals feest midden in de roos geschoten. Prins Gijsgans de Eerste heeft op verrassende wijze zijn intrede in de Ganzestad ge maakt. Het was alleen jammer, dat hij precies wist, waar hij naar toe moest. „Waarvandaan" en „waarnaartoe" stond er immers op het locomotiefje, dat hem puffend midden tussen de carnavalsgan- gers bracht. Gijsgans I heeft in zijn toe spraak uit de doeken gedaan, waarom hij niet wist, wat zijn bestemming en de te volgen route was. Hij reisde voorlopig zoals op* het plaatsbestemmingsbordje stond te lezen: Station-Haven v.v. Gijs gans heeft er, zoals hij zei, wel moeite mee gehad om in zijn nieuwe pak zijn plechtige intrede te doen. Dank zij een oud gordijn, een oud bil jartlaken en vijftien zilverlingen van caféhouder Barends, waar het feest werd gevierd, is het hem uiteindelijk toch nog gelukt. Met de toespraak hebben de voetbal lers terstond alle problemen van hun prins vergeten en er een eghte carna valsavond van gemaakt. Er waren, zeker i.v.m. de voetbalclub, zeer originele kostuums. Het bouwcontingent voor de woning wetwoningen wordt met 25 pet. verhoqgd wanneer er gebruik wordt gemaakt van arbeidsbesparende methoden. Bovendien wordt er dan nog een extra rijksbijdrage beschikbaar gesteld. Genoeg voor het col lege van b. en w. van Goes om hun licht op te steken by de Stichting Ratio- bouw in Rotterdam. Dit contact heeft als resultaat dat b. en w. aan de raad goedkeuring vragen voor een krediet van f 10.000 voor de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van 62 woningep, verdeeld in vjer blokken. De te bouwen Ratiowoningen zijn een ontwerp van het Delftse architectenbu reau ir. S. J. van Embden. Het zijn etage woningen in drie woonlagen met een bergruimte in een half-verzonken sou terrain. Het type is een drie- en vier kamerwoning met een woonoppervlak van ruim 78,5 en 84,5 m2 De bouw van dit woningcomplex zal onderhands moe ten worden aanbesteed aan de aanne mer J. Schrijver en zn. te Goes omdat dit de enige aannemer in deze gemeente is die een overeenkomst heeft met de Stichting Ratiobouw. De bouwmethode staat namelijk onder controle van dit bouwlichaam, er wordt onder meer een nacalculatie gemaakt van het aantal be stede manuren. De woningen zullen wor den gebouwd in plan zuid. De op één na laatste wedstrijd in het viertallentoernooi om de Zeeuwsch- Vlaamse kampioenstitel gaf de volgende uitslag te zien, waarbij al direct kan vermeld worden dat in de hoofdklasse „Luctor I" en in de eerste klasse „Luc- tor IV" de titel gaan winnen. Hoofdklasse „Terneuzen .2" - ,,Sas I' 64-70 (3„Terneuzen I" 1 Luctor 2" 7640 (6—0); „Terneuzen I" - „Luctor I" 97—39 (6—0). Eerste klasse: „Luctor 7" - Luctor IV" 38-69 (0—6); „Terneuzen 3" - „Luc tor 6" 72—57 (5—1). (advertentie) Als de tekenen niet bedriegen zullen er dit jaar Franse zaaioesters worden ge ïmporteerd. Door Franse kwekers zijn zaaioesters aangeboden in verschillende gewichten. De voorraad aldaar is zeer groot, vooral kleinere soorten. De grote soort schijnt minder in aantal te zijn, precies zoals de situatie hier in Zeeland. Voor import zijn de grote het meest aantrekkelijk. Daar de Franse oester geen vorst kan verdragen moet ze voor de winter consumptiewaardig zijn. De prijs van de aangeboden oesters ligt hoger dan de eigen prijs. Voor de kwekers te Yerseke is dit een .tamelijke gerust stelling. Liever zag men geen import, hetgeen ook verschillende exporteurs be amen. Ook op het broed van de Franse oesters heeft men het niet erg begrepen. Als 2- en 3-jarige oester sterft deze bij matige tot strenge vorst. De import van Portugese oesters in 1961 iseen groot fiasco en een strop geworden ondanks de verwachtingen die de overheid, vooral de biologische dienst, van deze import heeft gehad. Gemiddeld is 60 pet. ge storven, bovendien vinden ze geen af trek, In totaal werd ruim 500 ton ge ïmporteerd. De Franse zaaioesters ma ken, wat dit betreft, .een betere kans. „Een van de belangrijkste voorwaarden voor het slagen Van het glastuinbouwbedrijf is dat men op het bedrijf woont. Dat is een eerste vereiste. Ik ben er uit de gesprekken van overtuigd geworden, dat dit voor Kapeile-Biezelinge en omgeving niet zo gemakkelijk te verwezenlijken zal zijn. maar door samenbundeling van krachten, in gezamenlijke krachtsinspanning dus, moet het mogelijk zijn hier voor een oplossing te vinden wanneer men werkelijk wil in de richting ■van de glascultuur." Met deze woorden besloot de heer P. 'den Drijver uit Zaltbommel, voorzit ter van de stichting Proeftuin voor glas cultuur in Zaltbommel, zijn lezing voor tuinders en andere belangstellenden in „De Caisson" te Biezelinge. Ruim drie uur had de heer den Drij ver toen verteld over de ontwikkeling van de glascultuur in de Bommeler waard, een gebied dat wat samenstelling van de bevolking en de bedrijfsopbouw betreft, vergeleken kan worden met Ka peile-Biezelinge. In dit gebied is men op grote schaal overgegaan op de glas cultuur, voornamelijk van aardbeien. De aardbei was daar al vele jaren de voor naamste teelt en omdat de bedrijven klein waren ging men intensiveren en het glas bood hier een mogelijkheid. Op het ogenblik is er in de Bommelerwaard 50 ha aardbeien onder glas. Het is het belangrijkste glasaardbeiencentrum van ons land. Er was grote belangstelling voor de lezing, welke was georganiseerd door de landbouwvereniging in Biezelinge, waar bij mede aanwezig waren leden van de ZLM, afdeling Kapelle, en de tuinbouw- verenigingen van Kapelle en Biezelinge. Ook waren er de meeste pas beginnen de glastuinders uit Kapelle en Biezelin ge, die daar belangstelling voor hebben. In de Bommelerwaard zijn enkele centra gesticht waar de glastuinbouw bedrijven bijeen gebracht zijn. Deze be drijven zijn rond één hectare groot. Er staat een woonhuis met schuur op; ver der een rolkas met eep oppervlakte van ongeveer 500 m2 en een even grote op pervlakte platglas. Op een dergelijk be drijf is het mogelijk geweest in de laat ste jaren een goed bestaan'te vinden. De bruto-opbrengsten lagen van 17.000 tot 28.000 per bedrijf. Een der gelijk bedrijf vroeg een investering van ongeveer 45.000, maar daarbij was al afgetrokken een belangrijke bijdrage van het rijk in verband met ruilverkaveling Door de opkomst van de teelt van glasaardbeien is ook de groenteteelt in kassen van grote betekenis geworden, want de groente komt na de aardbeien in de kassen. Een jaar geleden begon een stichting groepsgebouw voor padvinders van de Temeuzense Doormangroep met activi teiten om een eigen nieuw gebouw te krygen. Er zijn daarvoor verschillende acties gevoerd, zowel openbaar als par ticulier, en op het ogenblik is men zover dat aan de bouw kan begonnen worden. Het wordt wel een bescheiden gebouw en de financiering zal uiteindelijk nog wel genoeg zorgen baren, al ls men op het ogenblik dan ook startklaar. Alles tezamen zullen de kosten toch nog een 17.000 bedragen en daarvoor is minstens nog een tweede loterij no dig. Maar de padvinders zijn optimist genoeg en iedere Terneuzenaar is er heilig van overtuigd dat de padvinders behuizing bepaald alles te wensen over liet, ook al is de leiding dankbaar voor de tot nu toe ondervonden medewer king. De verkenners zaten in een oude af- fuitloods van de Waterstaat, maar op 1 februari van het vorige jaar moesten zij er uit omdat het gebouw moest wor den afgebroken in verband met de ka- naalwerken. De welpen zaten zo moge lijk nog slechter ergens in een oud ge bouw in de „Achterom". Het nieuwe gebouw, 22 x 9 meter, komt in de nabij heid van het sportveldencomplex. Het gemeentebestuur gaf grond in erfpacht en het gebouw wordt in de trant van de bestaande sportgebouwen. Twee lo kalen voor welpen en verkenners een lokaaltje voor de leiding en een berg ruimte en ruimte voor toiletten. Buiten komt een kampvuurput met een vloer van ongeveer 6 m2 en de randen min of meer amfiteatersgewijze. Zo kunnen dan de recreaties worden uitgevoerd. Als het weer niet al te slecht blijft zal met de bouw begin maart begonnen worden en men hoopt er tegen augustus mee klaar te zijn. Een tweede loterij start vandaag. Dan zullen de leden van de Doormangroep trachten huis-aan-huis 5000 loten te ver kopen. De trekking heeft plaats op 10 maart en dan kunnen prijzen van 100, 75, 25 en 5 x 10, allemaal in waar debonnen, worden gewonnen. Voor de Doormangroep is het natuur lijk wel een hele onderneming, al kun nen zij nu ook wel weer op veler mede werking rekenen. Maar als men weet dat dit gebouw iedere avond bezet zal zijn en dat de jongeren nu vlak bij huis kunnen leren kamperen (in tegen stelling tot vroeger), dan is dat ook voor de ouders een geruststelling en daarom is deze nuttige vrijetijdsbeste ding best een offertje waard. Zeer uitvoerig is over al deze dingen van gedachten gewisseld en daarbij werd van de zijde der aanwezigen dui delijk gesteld, dat men voor het gebied rond Kapeile-Biezelinge zonder meer perspectieven ziet in de glastuinbouw, vooral omdat hier zoveel kleine onder nemers zijn en de ontwikkeling in de vollegronds-fruitteelt gaat naar de rich ting van wat grotere bedrijven. De moeilijkheid zal zijn om de meest gewenste vorm van de vestiging van glasbedrijven te vinden, maar ook hier in zitten mogelijkheden. Bijzonder be langrijk vond men dat er in Kapeile- Biezelinge een veiling is waar het ge hele jaar binnenlandse handelaren en exporteurs komen om fruit te kopen. De afzet van de produkten van de glas tuinders behoeft hier dus geen enkel bezwaar op te leveren en bovendien is België altijd een belangrijke afnemer van deze produkten, ten opzichte waar van Zeeland ook zonder meer gunstig zit. Ook tal van technische kwesties wer den op de bijeenkomst in Biezelinge be sproken. Zo zei de heer den Drijver, dat men in de Bommelerwaard tot de con clusie is gekomen, dat de teelt van glas aardbeien in kistjes een onding is. Voor de toekomst zag hij kansen voor een gespecialiseerd aardbeienbedrijf waarin vijf maanden van het jaar aard beien geoogst kunnen worden. Dat kan dan omstreeks half maart beginnen met de verwarmde en belichte kassen, ver volgens de gestookte kassen, daarna de koude kassen en platglas en vervolgens de volle grondteelten om dan weer voort te gaan met de kassen. Op de vraag hoeveel meter glas meh dient te hebben voor een eenmansbedrijf werd gezegd, dat dit rond 1000 vierkante meter ligt. De leiding op deze bijeenkomst be rustte bij de heer P. Scheele te Bieze linge. welke in zijn openingswoord zei, dat de landbouwvereniging dit onder werp aan de orde had gesteld, omdat de landbouw welvaart brengt in Kapeile- Biezelinge, en alles er op wijst, dat er naar nieuwe mogelijkheden gezocht moet worden, speciaal voor de ondernemers met een klein bedrijf. Dit weekend heeft de Nederlandse bond van vogelliefhebbers in de Ahoy- hal te Rotterdam de jaarlijkse bonds tentoonstelling van kampioenen georga niseerd. Meer dan duizend vogels zijn daar ondergebracht, die door tweeën twintig juryleden werden gekeurd. In deze jury hadden o.m. zitting de heren J. v. Hout uit Oirschot en J. Akkermans te Roosendaal. Het kampioenschap tro pische vogels is met een Teugelastrid en 91 punten gewonnen door J. v. Elshout uit Breda. Kampioen kwartels werd met 88+ punten een Virginia van B. Wycisk te Breda; kampioen hoofdgroep wildzang werd met 88+ punten een Kneu van H. Stokwielder uit Waalwijk, en kam pioen Harzers (zangkanaries) met 369 punten de stam van J. H. Laarhuis te Vlissingen. Dit weekeinde zijn de doktersdiensten als volgt geregeld: Voor Terneuzen dokter Hoving; voor Kloosterzande dokter Terburg; voor Axel dokter Schiltman; voor Oostburg en Aardenburg dokter Hage uit Aarden burg. tel. 01177-366; voor Cadzand. Re- tranchement. Sluis en Zuidzande dokter Bom uit Cadzand. Dit weekeinde zullen waarnemen: Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw-Namen; voor Sas van Gent, Axel en Zaamslag de -• heer De Haas uit Zaamslag. tel. 0153-366; voor Oostburg. Sluis en Groede de heer Kap- senberg uit Sluis, tel. 01178-225. Morgen, zondag 18 februari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 2.34 en 14.58 uur; Terneuzen 2.03 en 14.23 uur; Vlissingen 1.36 en 13.56 uur; Wemeldin- ge 3.16 en 15.37 uur. Maandag 19 fe bruari: Hansweert 3,13 en 15.37 uur; Terneuzen 2.39 en 14.57 uur; Vlissingen 2.10 en 14.30 uur; Wemeldinge 3.58 en 16.17 uur. (advertentie) Brunswick Bowling - Breda Thans restaurant a la carte Populaire menu's reeds vanal f 3.- Tel. 0160038452 Onder buitengewoon grote belangstel ling hebben vyf Bevelandse ploegen, elk bestaand uit 2 dames en 1 heer als lei der, gestreden om de hoogste eer in de door het district Zeeland van de Kon. Ned. Vereniging Eerste Hulp by Onge lukken in het gymnastieklokaal van het scholencomplex tc 's-Gravenpolder geor ganiseerde wedstryd. De opgave aan de ploegen hield in, dat in een werkplaats een 2-tal mannelijke werknemers van een lage stelling, be staande uit een paar kisten en planken, waarop zij werkten, waren gevallen. De ene patiënt, de heer de Klerk, was in zijn schroevedraaier gevallen en dit Werktuig was dwars door zijn hand ge gaan. Patiënt de Witte was door een bei tel aan zijn arm gewond en kon door een afgesneden pees zijn middelvinger niet meer buigen. Door de „schmink- vaardigheid" van de heer W. L. Hirdes waren, hand en arm van aan de werke- heid grenzende „verwondingen" voor zien. Voor het stellen van de juiste dia gnose, het opbellen van de nodig geachte personen of instanties en het verlenen van eerste hulp kregen de ploegen elk 15 minuten. Met gespitste oren luisterde en met argusogen keek de jury, be staande uit de wijkverpleegsters M. Mos- sert de Kloetinge en T. Driesprong te Baarland, alsmede de artsen K. H. Wou- da te Kloetinge, S. E. J. Wöstmann te Ovezande en J. Geldof te Driewegen, toe. Elke ploeg kon maximaal 355 punten behalen, waaronder maximaal 90 voor de leider. Na afloop van de wedstrijd kon digde dokter Wouda, die tevens nader op het doen en laten van de ploegen in ging, de navolgende uitslag aan: 1. 's-Gravenpolder 304 punten met 81 voor de leider; 2. Ovezande met 290 pun ten en de leider 74 punten; 3 Kwaden- damme met 250 punten en de leider 58 punten; 4. Kloetinge met 236 punten en de leider 71 punten en 5. Kattendijke met- 211 punten en 60 punten voor de leider. Een. bijzonder woord van lof kreeg de jeugdige ploeg van Ovezande, die voor de eerste maal aan wedstrijden deelnam en een eervolle 2e plaats be haalde. De districtsvoorzitter, de heer J. A. Allewijnse, had de leiding over deze vlot verlopende wedstrijden en sprak tevens een openings- en slotwoord. Burgemeester J. D. Jansen en ge meente-secretaris J. Walrave gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belang stelling voor dit werk. Achterberg. Vergeetboek; Amsler. Hit- Ier; Berg, van den. Foniek van het Ne derlands; Betting en Vriend. Bunga lows; Böll. Der Bahnhof von Zimpren; Boon. De zoon van Jan de Lichte; Borch, von. Amerika; Bosma en Rood- huijzen. Fruitteelt; Brook. A history of the English language; Bruneau. Petite histoire de la langue frangaise; Bult huis. Het moderne poppenspel; Caron en Hutin. Les alchimistes; Chorus. In leiding in de 'empirische karakterkun de; Church. The growth of the English novel; Eikeboom. Vormen, bakken en glazuren van aardewerk; Espagne, L'. que j'aime; Fokker en Muller. Mate' rialen en gereedschappen voor. handen arbeid; Freud. Gesammelte Werke; Friedericy. De eerste etappe; Friederi- cy. De laatste generaal; Gans. Juwelen ■en mensen; Gough. The early chris tians; Gourfinkel. Lénine; Grèce, La que j'aime; Greitemann. Oostenrijk; Groenman. Methoden der sociografie; Grunert. Zomerbloemen; Hermans. Hearst; Inleiding in de psychologie; Hu- tin. Les francs-magons; Jaspers. Die Atombombe und die Zukunft; Jesper- sen. Growth and structure of the Eng lish language; id. Language; Kafka; Amerika; id. Erzahlungen; id. Der Pro- zess; Keuls. Het boek van de wijn; Lan- geveld. Bekn. theoretische paedagogiek; Levron. Les courtisans; Lin Yutang. Imperial Peking; Moor, de. De verkla ring van het conflict; Madaule. César; Mahn-Lot. Christophe-Colomb;Mehrtens. Kerk en muziek; Meisje, Het en de vrouw in de sport; Nicoll. British dra- ma; Nieuwenburg, van. Korte geschie denis van de chemie; Oskam. Moderne aquariuminrichting. Roggeman. De adem van de jazz; Science and the fu ture of mankind: Pahlen. De Falla; Pernoud. Jeanne d'Arc; Presser. Schrijf sels en schrifturen; Ratinaud. Robespier re; Reichling. Verzamelde studies over hedendaagse problemen der taalweten schap: Rispens. De geharnaste dromer; Roelandslied. La chanson de Roland, Roux. Les explorateurs au Moyen Age; Ruarus en van Raalte. Psychologie voor de praktijk; Schiefer. De Europese ar beidsmarkt: Schilstra. Koekplanken. Schnurre. Eine Rechnilng, die nicht auf- geht; Sieburg. Nur für Leser; Smit. De dirigent en zijn koor; Sprich damit ich dich sehe; Stokhuijzen. merraans, Mi]n vader; Vaandrager. Met andere ogen; Verhoeven. De Is lam' Vox. Napoleon; Walschap. Trou wen: Warmond.Paspoort voor memands land; Waugh. Island in the sun; Weel den, van alle seizoenen: Zrehercmfw den, van. Blinde kinderen; Wolk. van de Zettericks van alle seizoenen; Zürcher Het Boeddhisme. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Teenagerlove, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 19.30 uur Spartacus AXEL Het Centrum 20 uur Spartacus, 14 j. TERNEUZEN Braakmanbrug 14 uur Excursie De Steltkluut Concertgebouw 20 uur Gorgo, het duivelsmonster, 14 j. Luxor 20 uur De ondeugende meisjes van Montmartre, 14 j. OOSTBURG Lede! 20 uur Wild in the country, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Spartacus, 14 j. C. v. Itegem 15 uur Schieting KEMZEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Grote schieting KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Schieting DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Een nacht volstond KLOOSTERZ AN DE Café De ryzende maan 15 uur Schieting SOUBURG De Zwaan 19.30 uur Uitvoering dames koor Con Amore KOUDEKERKE Verenigingsgebouw 19.30 uur Uitvoe ring harmonie Voorwaarts MIDDELBURG City 20 uur De 3 musketiers, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur Jonge liefde, grote gevaren, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De 3 musketiers, 14 jaar BRESKENS Casino 20 uur Nonnen voor het vuur peloton ANTWERPEN KVO 20 uur Carmen HULST Bioscoopgebouw 14,15 uur Charlie Chap lin festival, a.l., 16.30 en 20 uur Spar tacus, 14 j. GRAAUW B. Plasschaert 15 uur Binnenschieting DE KLINGE Cinema v. Dfjck 15 en 19.30 uur Een nacht volstond St. Cecilia 18.30 uur Prijskaarting LAMSWAARDE A. v. Driessche 15 uur Schieting STOPPELDIJK P. Compiet 18 uur Dansen HEIKANT F. Saman Grote prijspiering KOEWACHT Alf. de Nijs 15 uur Schieting KAPELLEBRUG C. de Kind 20 uur Prijskaarting MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur De 3 musketiers. 14 jaar Electro 15.30, 19 en 21.15 uur Jonge liefde, grote gevaren, 18 j. VLISSINGEN 'Alhambra 15, 19 en 21 uur De 3 muslce- tiers, 14 j. HULST Gem. Sportpark 14.30 uur HVV '24- Middelburg ST. JANSTEEN R.-K. Jongenspatronaat 19.30 uur Bal' avond r.-k. instuif Fl. Bauwens 15 uur Palingschieting S-HEERENHOEK P. Rijk 14 uur Schieting Vios BRESKENS Casino 16-20 uur Genadeloze jeuga GENT KNS Anatole ANTWERPEN KVO 14.30 uur Carmen; 20 uur Cosi fan Tutte IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Teenagerlove, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 17.30 en 19.30 uur Spartacus AXEL Het Centrum 15 en 20 uur Spartacus, 14 jaar TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur Gorgo, het dui- velsmonster, 14 j. Luxor 14 uur Gorgo. het duivelsmon- ster, 14 j., 16.30 en 20 uur De ondeu gende meisjes van Montmartre, 14 j OOSTBURG Ledel 14 uur Het grote waagstuk, 14 j.. 16.30 en 20 uur Wild in the country, 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur De 3 musketiers. 14 Electro 19.30 uur Jonge liefde, gr gevaren. 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De 3 musketiers, 14 j. ST. JANSTEEN WGK-gebouw 19.30 uur Forumavond BRESKENS - ar. Lunchroom Hamelynck 20 uur vergadering ZV Scheldestroom SAS VAN GENT Olvmpia 19.30 uur Spartacus AXEL x 14 Het Centrum 20 uur Spartacus, J* - TERNEUZEN nicies Luxor 20 uur De ondeugende meisj van Montmartre, 14 j. OOSTBURG u Ledel 20 uur Wild in the country, HULST ui Bioscoopgebouw 20 uur Spartacu*, In dc nacht van doi] rond half vier is doc^ zaak brand uitgebrok^ lijke vleugel van het Antonius" aan de Groei terzande. De vleugel v bouwingswerkzaamhedil Het dak en veertien k;| brand. De brand werd opgen die wakker werden vl lagen in een kamer na;| brand vermoedelijk is De brandweer van I streed de brand o.l.v. I Menu. Later nam burgf Hootegem van Hontcn leiding en in verband sloot hij de assistentie de brandweren van Hu| die enige tyd later elk arriveerden. Het duurdl de ochtend eer het gev| ding van de brand bezC Doordat de windrichtf behoefde het gebouw worden. De foto laat de geteisterde verdiepii Ter gelegenheid va I huwelijksfeest vail Juliana en prins Bcrl vorstelijk gezin van een bezoek brengcl provinciale hoofdstel ochtend van 7 mei zs' de eer te beurt val gasten te ontvange| staat een bezoek aar bosch op het prograr Uit de inleidende de voorzitter, de heer I van de Terneuzense J< hij in de laatste vergat bleek wel dat deze or impasse heeft meeg heer De Groene her aan de vraag, die o vergadering, in nove gesteld of de Jeugdr; reden van bestaan ha Het feit, dat volgens van de voorzitter twee ja Koninginnedag een feest niseerd en daarover later teraad nogal wat kritiek zat .de voorzitter blijkbaï Er werd toen de vraag niet noodazkelijk zou zijn bestuur te verzoeken eei adviseur aan te wijzen. I er over eens, dat de Jci blijven bestaan, maar da „frisse wind" moest gaar dertussen mag het: bestui derhoud met het gemeent nen en dus zijn de belar lykheden wel uit de weg vens is het bestuur voor gedeelte vernieuwd. Nadat de heer P. Gen tulen van de vorige ver voorgelezen, vroeg de dacht voor de aanvragen Het bestuur vond een a; een cursus „Spreken in i. zeer aantrekkelijk maar o Maar als er minstens twi den zijn en ieder een offer gen zou men daarvan kunn De liefhebbers kwamen zodat er al gauw twintig besloot er in het begin v een aanvang mee te make De anti-hongeractie heeft ratenenFrJCUgdraad "iet Bekomen cn sPaarkaa aetivheïï c" me» bezon zit van at Daarv°or werd leerling uts "me bleèk'dat'rn °P f|kednatee-^t - co gekregen. Dan was er ook' gezocht met andere scholen koop van ballpoints Pauze werd contact de Middelbu laar. die zich bereid verkl terdag 24 februari een voo,

de Stem | 1962 | | pagina 2