Een poppenhuis" 1 15 145 SPA Zwart o p Wit met de Franse slag 'ehkcJk.1 ^-oc^ezecjA Lammertse weigert relais naar België Internationals licht verdeeld 10 lv Rode pullover op beeldbuis KRO-programma over Gelderland Tom Manders en Carrell met naar Montreux „Op hoop van zegen" voor t.v.-camera's voor uw gezondheid en uw genoegen Luister naar SKI-REPORTAGES: Radioprogramma Stern-feuilleton Televisieprogramma Boer die politie- reed tien dagen man ornver BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 3IE-CH0C0LADE pastilles, napolitains, akjes, duplo-sticks, 100 gram 50 c NU 200 gram UW IN DE HEMA: CHAELKOEKJES verrukkelijke Ise importkoekjes ariatie van vormen o.a. fruit, gember, Assortimentsdoos rschillende soorten r~\onderdagavond bracht de VARA hei tv-spel „Een poppenhuis'' (Nora), van Hendrik Ibsen, onder regie van Theun Lammertse op het scherm. De hoofd rollen in dit spel werden gespeeld door Lies Franken en rim Dikkers als het echtpaar Helmer. Ook in het dagelijkse leven vormt dit tweetal een echtpaar. Om de zaak helemaal rond te maken speelde ook hun VA-jarig kind mee. de originele ENGELSE DROP heerlijk zacht voor de keel en maagzuiverend, rlopende traktatie, 200 gram GELDERSE SNIJWORST 150 gram van 57 c NU Volvette belegen GOUDSE KAAS 500 gram van 1.75 NU 55 50 DOE MÉÉR MET MINDER GELD ^/blgende week donderdag verschijnt in het televisie-programma van de KRO de thriller „De rode pullover" van de Nederlandse auteur Hans Keuls op het scherm. De opvoeringen van deze oorspronkelijke detective hadden in Engeland, waar het stuk eerder op het toneel werd opgevoerd, bijzonder veel succes. Keuls maakte voor de tv-uitvoe- ring in Nederland een speciale bewer king. Cruys Voorbergh en Wim Meyer spelen de hoofdrollen in dit spel, waarin een commissaris van politie de dader weet te ontmaskeren, omdat hij door de ambtelijkheid van zijn beroep heen, zuiver menselijk denkt en handelt. De uitvoering, opgenomen onder regie van Luc van Gent, is een telerecording van het spel. Voorafgegaan aan „De rode pullover is er een aflevering van de door J. W. Hofstra geredigeerde en door Joost Tholens geregisseerde „Kijk op kunst". Qp vrijdag Ifi maart zal de KRO onder de titel „De weg ligt klaar" een ge heel radioprogramma wijden aan de provincie Gelderland. Dit programma, dat werd samengesteld door Joop Rein- bnud en Bert Kerkhoffs, zal bijzondere aandacht besteden aan de Europastrasse 36. waarvan het deel Amsterdam-Duite grens op 30 maart a.s. officieel wordt geopend. lïoewel de leiding van de televisiesectie van de VARA aan het begin van dit seizoen van £lan was om een produktie in te zenden naar de keuze-commissie van de Nederlandse Televisie Stichting, die op haar beurt zou beslissen over de afvaardiging naar het wereldtele- visiefestival in Montreux, is men alsnog op dit besluit teruggekomen. Het lag in de bedoeling om met Tom Manders of Rudi Carrell een speciale show te ma ken, maar aangezien beide producers momenteel de handen vol hebben met hun normale afleveringen, heeft men gemeend zich beter te kunnen terug trekken. Nu zal de keuzecommissie zich bepalen tot de Corrie Brokken- show van de AVRO en een uitzending van het KRO-programma „Zaterdag avondakkoorden" op 10 maart a.s. Jn dit, KRO-programma dat volgens de gewone geoliede formule wordt ge maakt, treden o.a. de vocalist Billy Vaughan, de BBC-toppers en de Mit chell Singers op. Aan de AVRO-show werken o.a. de London Starlets van de Sleeswijkrevue mede. 48 VESTIGINGEN het spoor der vluchtln.lm teruggevonden Maar Ai en Tudor wisten niet dat thans twee groepen met Q0. lijke beslistheid op hen .1 gen. Al hun aandacht werd beslag genomen door een k maar uitermate opgewc wezentje dat eensklaps, du lend van haast, uit de op hen toeschoot. ..Ik haar gevonden!" snerpte roet de Prater verrukt. heb haar gevonden ..1 De politieagenten zullen een stuk jonger worden. Niet de bestaande, i'nn zelfsprekend, maar de toekomstige. Minister Beerman gaat de werving nu eens onder de jeugd proberen. Tot nog me moest je minstens 20 jaar zijn om agent te mogen worden. Nu wordt dat 1 }'et, is cen ontwikkeling die Z0r0 bezie, Want een politieman ZTnimS Wel etns ecn h°ef opbren gen. of een met bierflessen of messen zwaaiende zeeman naar het staatsloge- begeleiden. Kn is dat nu. altijd, een werkje voor achttienjarigen'' Goed een oppassende oude heer wiens ach terlicht niet brandt, of een. zij het. wat schel pratende juffrouw die verkeerd oversteekt zullen geen grote moeilijk heden veroorzaken. Ze zijn meestal niet zo zwaar gewapend. Maar als het er nu echt op aankomt? ik zie al cen levensgrote inbreker, pre cies zoals de getekende mopjes hem schetsen, met de aevangenistrni om het onmetelijke middel, tegenover zo'n piepjong agentje staan. Heel die bink schudt van het lachen. „Won jij me arresteren, kereltje? Ha ha ha, toe. ga gauw naar je moeder! Mag jij eigen- haV'Wel buiten nls het donker is? Ha ,<?C Politiejnngeman dan nog -o'„ .^''"'"-knikkend afdruipt, blaast wen {"'^"kraker de blaag eenvoudig wettdi- vervolg zal de jeugdige l-rersrFifl* z,ch rf'7T, 'vellicht in ver- kaZlfctmsocialiseren, Maar de die hei broot A at een respectabele oma. hah,e d^bra?ad. vpfeert. en die der- ncrvtichZZj.J°ngeling op haar bur- mrt een^"zen, zal reageren schaam je je S" Z verontwaardigd: kapittelen;snotneuT U PRAET-MAECKER ]"n navolging van de free lance-televisie- regisseur Willy van Hemert heeft ook zijn collega Theun Lammertse gewei gerd toestemming te geven aan de VARA voor een relais van zijn tv-spel „Een poppenhuis" naar België. De heer Lammertse is met regisseur Van He mert de mening toegedaan, dat er voor een relais van een Nederlands tv-spel ook aan de regisseurs een toeslag op het normale honorarium dient te wor den gegeven. Dit gebeurt thans wel aan de acteurs (actrices), maar tot dus ver niet aan de tv-regisseurs. Aangezien de heer Lammertse evenals Van He mert niet in vast dienstverband werkt, kan hij een dergelijke toeslag eisen, zonder dat de betrokken omroepvereni ging hem kan dwingen zonder extra betaling alsnog zijn verplichtingen na te komen. IIet ligt in het voornemen van de tele- visiesectie van de VARA om zondag avond 25 febr. a.s. 'n reportage te geven van een zaalvoorstelling door het Am sterdams Volkstoneel van het bekende zeemansdrama van Herman Heijermans „Op hoop van zegen". De hoofdrol van Kniertje zal worden gespeeld door de actrice Beppie Nooy sr., die vorig jaar ook in „De Jantjes" optrad. Voorts spelen mee Willy Zuidema, André van Dijk, Bert Botterman, Frits Engels, Ed Bauer, Rita Schippers, Willy Steen bergen, Emmy van Swell, Martin Hind- richts en Tilly van Vliet. (advertentie) een heerlijke thee een lekkere kotfie wordt bereid met SPA REINE Op Hilversum 1 (402 m - fm 92.6 mhz kan. 19) opent de KRO om 19.40 uur het avondprogramma met de populaire ru briek „Vliegende schijven". Om 20.30 uur volgt het programma „Staccato" van Dick de Vree. Om 20.50 uur kunt u luisteren naar „Ricn, tien, twintig, dertig, veertig" dat om 21.30 uur gevolgd wordt door „Beentjes van de vloer". De r.-k. fan fare „Weldoen door vermaak" uit Clinge (Z.-Vl.) geeft om 22.50 uur een uitvoe ring. Tot slot is er om 23.15 uur een platenconcert. Op Hilversum 2 (298 m - fm 96.8 mhz kan. 33) brengt de VPRO om 20.20 uur een stemmenspel van Dick Steenkamp. getiteld „Do reconstructie". Om 21 uur volgt het tweede gedeelte van de opera „Don Carlos" terwijl tot slot van de avond om 23.10 uur de rubriek „Verge lijkenderwijs" wordt uitgezonden. Na het journaal brengt de KRO om 20.20 uur de rubriek „Woord en beeld". Om 20.30 uur volgt een filmoverzicht uit Chamonix van de skiwedstrijden. De maandelijkse 1v-magazine „Brandpunt" wordt om 20.45 uur uitgezonden en om 21.25 uur gevolgd door een filmproduktie van de ..Sender Freies Berlin" onder de titel „Rhythmus in Beelden". Tot besluit volgt om 22,05 uur het avondcollege Ne derlands. België Vlaams biedt om 20.30 uur een VPRO-telerecording van het spel ,.De Apollo van Bellac". Om 22,15 uur volgt de rubriek „Taptoe" met o.a. Indische muziek. fAndanks het feit, dat de Franse televisie met een ploeg van maar liefst 180 man naar het heerlijk gelegen wintersportoord Chamonix was getrokken om daar voor de Eurovisie niet minder dan vijf grote reportages te geven over de aldaar gehouden internationale ski wedstrijden, blijkt dat er kennelijk weer met de Franse slag is gewerkt. De eerste uitzending kwam dinsdag niet alleen te ver vallen, omdat er een electrische storing optrad en men niet over een noodaggregaat beschikte, maar zelfs het beloofde filmoverzicht bleef achterwege, hoewel men zich hierbij niet kon verontschuldigen over een stroomstoring. Anderzijds moge hierbij worden opgemerkt, dat ook de organisatoren de Franse tv-mensen voor grote, puzzels plaatsten. Tengevolge van de snelle temperatuurwisselingen van de laatste dagen werd er door de wedstrijleiders besloten om de dames wedstrijden naar de ochtenduren te verplaatsen, aangezien de piste dan in een betere conditie was, hetgeen aan de prestaties van de dames ten goede zou komen. We kunnen nu niet zeggen, dat we gisteravond louter voor ons genoegen naar de televisie hebben gekeken. Immers, een verzameling van zoveel zwaarwichtige zaken krijgt men niet elke avond voorgeschoteld. Dat betekent overigens niet, dat het saai of vervelend was. Integendeel, de documentaire over de dreiging van de O.A.S. in Frankrijk was bijzonder openhartig. Er was slechts een nadeel aan De V.A.R.A. was er in geslaagd het zo voor te stellen, alsof Frankrijks heil afhangt van de daad kracht van de socialisten. Hendrik Ibsen schreef heel wat jaren geleden het stuk „Nora", dat gisteravond onder de titel „Een poppenhuis" werd gespeeld. En het is duidelijk te merken, dat het stuk zo'n zestig jaar oud is. Regisseur Theun Lammertse had er wel iswaar naar gestreefd in spel en mise- en-scène een zo beweeglijk mogelijk ge heel te krijgen, maar Pim Dikkers, Lies Franken, Jan Retèl, Mia Goossen en Henk Rigters slaagden er toch niet in een helemaal geloofwaardige en be vredigende presentatie te geven. Hilversum 1 - 402 111 VRIJDAG 16 FEBRTJART KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 Lich te muz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. en zangsolisten 12,50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13,20 Dansork. en zangsoliste 14,35 Vrouwenvraagbaak 14,00 Zangrec. 14,50 Gram. 15,00 Schoolradio 15,30 V.d. zieken 16,30 Pianorec. 17,00 V.d. jeugd 17,15 Kinderkoor 17,45 Beursber. 17,45 Gram. 17,50 Gram. voor de teenagers 18,20 Der 't de dyk it lan onïklammet, klankb. over Hinde lopen 18,50 Regeringsuitz.: De eisen van mo derne bejaardenzorg - 1. d. mr, H.J.P.J. Goedmakers, van het ministerie van maat schappelijk werk 19,00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Boekbespr. v.d. jeugd 19,30 Pol. lez. VVD 19.40 Gram. verzoekprogr.' v.d. mil. 20,30 V.d. jeugd 20.50 Lichte gram. 21,30 Gevar. muz. 22,20 22,30 Nws. 22.40 Mijn Vader - Onze Vader - 2, lez. 22,50 Amateursork. 23,15 Filharm. ork. van Israël (gr.) 23,55-24.00 Nws. ZATERDAG 17 FEBRUARI KRO: 7.00 Nws. 7,15 Gew. muz. 7.30 V.d. jeugd T.45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 8,50 V.d. vrouw 10,00 V.d. kleuters 10.15 Concertgeb.ork. en sol, (gr.) 11,00 V.d. zieken 11,45 Franse chansons. Hilversum 2 - 298 m VRIJDAG 16 FEBRUARI AVRO: 12,00 Klarinet m. ritm. begeleiding 12,20 Regeringsuitz.: Uitz. v.d. landb. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Sport en progn. 12,50 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Beursber. 13,30 Zing zonder zorgen 14,00 Kerkorgelconc. 14,20 Dichters advertent: r Cz££er>/ tussen de 44) „Als iemand probeert binnen te ko men," zei Julia bij zichzelf, ,,dan sla ik zo hard als ik kan op de muur, Ma ria King slaapt hiernaast en die wordt dan wel wakker. Maar ik ga ook gillen zo hard mogelijk gillen. En als dan iedereen komt aanlopen, zeg ik ge woon dat ik een nachtmerrie heb ge had. Iedereen kan wel een nachtmerrie krijgen, na alles wat we hier hebben beleefd." Zo zat ze daar. Het ene half uur ver streek na het andere Daar hoorde ze een zachte tred op de gang. Er bleef iemand voor haar deur stilstaan. Er volgde een lange stilte. Toen zag Julia dat de deurknop langzaam werd omge draaid. Zou ze gaan gillen? Nee, nog niet! De deur werd opengeduwd, doch slechts een klein kiertje, doordat de kast hem tegenhield. Blijkbaar stond degene die zich op de gang bevond voor een raadsel. .Er volgde een tijdlang niets. Toen ye.rr ,.®,r zachtjes op de deur geklopt, duidelijk, maar heel zacht. Julia hield haar adem in. Even wachten., toen werd er weer geklopt., doch uiterst voorzichtig. ,Ik slaap,' zei Julia bij zichzelf. ,En ik hoor dus niets!' Wie zou het zijn, die hier midden in de nacht op haar deur kwam kloppen? Als het iemand was geweest die bevoegd was op haar deur te kloppen, zou die wel harder hebben getikt of aan de knop hebben gerammeld. Maar deze kon zich blijkbaar niet permitteren enig le ven te maken.. •i?en bleef Julia onbeweeglijk zitten. De klop op de deur werd niet herhaald, er volgde ook geen poging meer om de deur verder open te duwen. Gespannen en klaar wakker zat Julia op de rand van haar bed. Hoe lang ze zo gezeten had, wist ze later niet meer. Maar toen de school bel werd geluid, werd ze pas wakker en lag in een krampachtige, hoogst on gemakkelijke houding gekleed op bed 2 Na het ontbijt gingen de meisjes naar boven om hun bedden op te maken en zich daarna over de verschillende klas selokalen te verspreiden. Bij die gelegenheid, toen de meisjes allerlei richtingen uitstoven, ging Julia een van de lokalen binnen, maar ver liet het weer door een andere deur, voegde zich bij een clubje dat op een holletje om het huis liep, dook vervol gens achter de rododendronbosjes weg en wist langs slinkse wegen, ongemerkt de muur te bereiken die om het terrein liep, op de plek waar een grote linde zijn takken op de grond liet afhangen. Zonder moeite klom Julia in de boom. Ze had haar hele leven in bomen ge klommen. Volkomen verborgen in het gebladerte bleef zij zitten. Zij keek zo nu en dan op haar horloge. Zij was er zo goed als zeker van dat het een hele tijd zou duren voordat haar verdwijning werd opgemerkt. De gewone gang van zaken op school was totaal in de war geraakt; twee leerkrachten ontbraken en de helft van de meisjes was naar huis gehaald. Pas aan de lunch zou men haar missen en tegen die tijd.. Julia keek nog eens op haar horloge, het zich op haar gemak naar beneden glijden op de buitenmuur, ging er schrij lings op zitten en liet zich vervolgens aan de buitenkant eraf glijden. Dertig meter verder was een bushalte, waar binnen enkele minuten de bus behoorde te stoppen. Dat gebeurde ook Julia hield hem staande en stapte in. Zij had nu een vilthoedje van onder haar katoenen jurk te voorschijn gehaald en over haar enigszins verwarde haardos getrokken. Bij het station stapte zij uit en nam de eerstvolgende trein naar Londen. Op haar slaapkamertje had zij een briefje tegen de spiegel gezet, gericht aan juffrouw Bulstrode, Geachte juffrouw Bulstrode, Ik ben niet ontvoerd en ook niet weg gelopen. maakt u zich dus maar niet ongerust. Ik kom zo spoedig mogelijk terug. Hartelijke groeten Julia Upjohn." pP Whitehouse Mansions, nummer 228, deed Georges, de onberispelijke huisknecht van Hercule Poirot, de voor deur open. Hij keek enigszins verbaasd naar een schoolmeisje, wier gezichtje ér ietwat besmeurd uitzag. ,,Zou ik meneer Hercule Poirot als tublieft even kunnen spreken?" Georges deed er een paar seconden langer over dan gewoonlijk, voordat hij deze vraag beantwoordde. Dit was een onverwacht bezoek. „Monsieur Poirot ontvangt nooit iemand zonder voorafgaande afspraak," luidde zijn afgemeten antwoord. „Het spijt me, maar ik heb geen tijd om daarop te wachten. Ik moet hem werkelijk ogenblikkelijk spreken. Het is zeer dringend. Het betreft twee moorden en een beroving en zo." „Ik zal even gaan horen of monsieur Poirot u wil ontvangen," zei Georges. Hij liet haar in de vestibule staan en ging zijn heer en meester raadplegen. „Hier is een jongedame, meneer, die dringend verzoekt of u haar even wilt ontvangen." „Nou nog mooier!" zei Hercule Poi rot. „Een afspraak kan niet zo maar worden gemaakt." „Dat heb ik haar ook al gezegd, me neer." „Wat is het voor een jongedame?" „Nou, meneer, het lijkt nog wel een kind, het, is een héél jong meisje." „Een heel jong meisje? Of een jonge dame? Wat bedoel je eigenlijk, Georges? Want dat is niet bepaald hetzelfde." „Het spijt me, meneer, dat ik niet duidelijk ben. Het is nog maar een schoolmeisje. Maar al is haar jurk ge scheurd en smoezelig, het is toch echt een jongedame. En zij wilde u raad plegen over twee moorden en een be roving." Nu vlogen Poirots wenkbrauwen om hoog. Twee moorden en één beroving! Origineel. Laat het kind., de jongedame binnenkomen!" Julia Upjohn trad de kamer binnen, met slechts een heel klein beetje ge brek aan zelfvertrouwen. Zij sprak be leefd maar op heel natuurlijke toon. „Dag, meneer Poirot. Mijn naam is Julia Upjohn. Ik geloof dat u een heel goede vriendin van Mammie kent. Me vrouw Summerhayes. We hebben vorige zomer bij haar gelogeerd, weet. u, en zij heeft ons van alles van u verteld." „Mevrouw Summerhayes.," Poirot zag in herinnering weer een dorpje te gen de helling van een heuvel gebouwd. En bovenop een huisje. Hij herinnerde zich een lief gezicht met zomersproeten, een divan met een gebroken veer, een heleboel honden en nog andere zaken, aangename zowel als minder aangename, „Maureen Summerhayes," antwoord de hij. „O, zeker!" „Ik noen haar tante Maureen, maar zij is helemaal geen tante van me. Zij heeft ons verteld hoe wonderlijk knap u een man die wegens moord was ver oordeeld, uit de gevangenis hebt gered. En toen ik niet. wist wat ik doen moest en wie ik om hulp zou kunnen vragen, heb ik dadelijk aan u gedacht." „Zeer vereerd," sprak Poirot in ernst. Hij trok een stoel voor haar naderbij. „Vertel me maar eens alles. Georges, mijn huisknecht, z.ei dat je me wilde raadplegen over een beroving en meer dan één moord? Is dat juist?" „Ja," antwoordde Julia, „juffrouw Springer en juffrouw Vansittart. En dan is er ook nog een ontvoering., maar daarmee heb ik, geloof ik, niets te ma ken." (wordt vervolgd) BESCHULDIGING Nikita Kroestjev is gedag vaard voor een Italiaanse recht bank. Hij wordt ervan beschul digd, de levensmiddelen bedor ven te hebben door zijn kern proeven. Men vreest echter dat de Russische premier, bij verstek veroordeeld zal moeten worden. STEM In Amerika heeft men een nieuw afweermiddel tegen die ven gevonden. Zodra de onge wenste vreemdeling in een ka mer komt, roept een dreigende mannenstem, die is vastgelegd op een geluidsband: „Is daar iemand?" „Je wilt er toch wel een paar voor my bewaren hè?" (advertentie) Omnibus: voordr. van gedichten, met bespr. 14,40 Kinderkoor en jeugdens. 15,00 Hou je aan je woord, lit. woordenspel VARA: 16,00 Filmmuz. (gr.) 16,30 V.d. zieken 17,00 V.d. teenagers 17,50 Act. 18,00 Nws. 18.15 Ringsteken: nws .uit Vlaanderen 18,20 Licht ens. m. zangsol. 18,50 De puntjes op de i, praatje 19,00 V.d. kind. .19,10 Instr. trio m. zangsol.: jazzmuz. VPRO: 19,30 De stad nu, lez. 19,45 Gram. 19,50 Drempels van het geloof, lez. 20,00 Nws. 20,05 De afloop van het koloniale tijdperk, lez. 20,20 De recon structie, stemmenspel VARA: 21,00 Don Carlos, opera (6e t.m. 8e tafereel) 22.20 Bui- tenl. weekoverz. 22,30 Nws. VPRO: 22,40 Het kind in ons huwelijk, gesp. VARA: 23,00 Soc. nws. in Esperanto 23,10 Verge lijkenderwijs, muz. gesprek 23,55-24,00 Nws. ZATERDAG 17 FEBRUARI VARA: 7.00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 8.35 Van de voorpagina, praatje 8,40 Amus.muz. (gr.) 8,50 Wegwijs, tips voor trips en va kanties 9,00 Ochtendgym. v.d. vrouw 9,10 Kerkorgelconc. (gr.) 9,40 Harmonie-ork. VPRO: 10,00 Samen thuis, praatje 10,05 Mor- genwijd. VARA: 10,20 Theaterkoor en -orkest met zangsol. (herh. v. woensdagavond jl.) 10,50 Tentoonstellingsagenda 10,55 Vers van de pers 11.20 Sportnws. 11,45 Licht ens. Brussel - Vlaams VRIJDAG 16 FEBRUARI 324 m: 12.00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12,35 Beroepsbelangen v.d. landb. 12.45 Kamermuz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13,15 Amus.muz. 14,00 Schoolradio 15,45 Viool- ree. 16,00 Beursber. 16.06 Lichte muz. (gr.) 17,00 Nws. 37,15 Lichte gram. 17,45 Duitse les 18,00 Vlaamse liederen 18,20 V.d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en toneelkron. 19,40 Filmmuz. (gr.) 20,00 Werken van Belg. componisten. In de pauze: De zeven kun sten 21,50 Liederen 22,00 Nws. 22,15 Jazz muz, 22,55-23,00 Nws. Brussel - Frans VRIJDAG 16 FEBRUARI 484 m: 12,03 Chansons 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,03 Belg. muz. 15,03 Lichte muz. van Belg. componisten 17,00 Nws. 18,38 Klass. muz. 19,20 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Toneelstuk 22,55 Nws. VRIJDAG 16 FEBRUARI NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. KRO: 20,20 Woord en beeld NTS: 20,30 Euro visie: Filmoverz. v. d. belangrijkste gedeel ten uit de wedstr. van vandaag om het we reldkamp. skiën te Chamonix KRO: 20,45 Brandpunt, een maandelijkse TV-kron. 21,25 Rhytmus in Bildern, gevr. progr. (Prod, van de Sender Freies Berlin) 22,05-22,40 Avond college Nederlands. VLAAMS BELG.: 1.9,00 Protest, uitzending 19,30 V.d. vrouw 20,00 Nws. en sportuitsl. 20,25 Het manneke 20,30 TV-spel 21,35 Film- kron. 22,15 Indische muz. 22,25 Nws. FRANS BELG.: 18,30 V.d. jongeren 19,00 Filmkron. 19,35 Ontmoeting met de klassie ken 20,00 Journ. 20,30 Filmversl. v. d. we reldkamp. skiën in Chamonix 20,45 Spel 21,20 Filmprogr. 22,10 Kunstkron. 22,40 Journ. De politierechter te Zwolle heeft de 35-jarige landbouwer J. van E. te Ud- del veroordeeld tot tien dagen gevange nisstraf, omdat hij tijdens de demonstra tie die de „vrije boeren" vorig jaar op de Zuiderzeestraatweg bij Nunspeet hiel den, met zijn trekker een wachtmeester van de rijkspolitie omver had gereden. Verdachte ontkende iets te maken te hebben gehad met de demonstratie. Hij zei toevallig voorbij gekomen te zijn. De wachtmeester 'zou geheel onver wachts voor zijn trekker zijn gespron gen. Deze gaf echter een geheel andere lezing. Ofschoon heel Nederland de gebeur tenis destijds op het televisiejournaal had kunnen volgen, bleef verdachte, die verklaarde geen lid te zijn van de „Vrije Boeren", ontkennen. De stemming voor de internationale waarden is gisteren op het Damrak mee gevallen wanneer hierbij rekening wordt gehouden met het feit, dat Wall Street eergisteren afbrokkelende koersen te zien had gegeven. De handel op de Amster. damse beurs was kalm en de tendentie licht verdeeld. Er werd weinig steun ondervonden van de buitenlandse beur zen, waarvan die in West-Duitsland nau welijks prijshoudend waren. In tegenstelling tot de voorgaandé beursdagen was het in de hoek van Hoog ovens gisteren heel rustig. Dit fonds on derging een, aldus de beurs, gezonde koersreactie op de zeer vaste stemming van de vorige beursdagen. 14-2 15-2 Ned. '59 4"4 103 A 10338 Ned. *47 93{? 9m AKU A 3923/4 3941/2 Hoogovens cA 815 80714 Philips GBA 96134 959 Unilever cA 189,75 189,25 Kon. Olie A 130,10 131,30 Scheepv. Unie A 1503,4 151 A'dam Bk A 415 414 Kon. Zout cA 1110 1114 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 131.30—132.40 g.I.; Philips 961—966 g.I.; Unilever 189.50— 189.60; Hoogovens 810 g.I. 110. In het huis vonden ze de kisten, met Pipo erop geschreven, wat een afkorting was van Pierepof. Ze sjouwden er een op het strand en pakten eruit, wat ze voor het avondeten nodig hadden. Brood met van alles om erop te smeren, en wijn en vlees voor Sebastiaan en sla voor Johannes. Jo hannes schoof tevreden tot bij het tafel laken, dat Mei zo maar op het zand had gelegd en propte zijn mond vol. Hij was helemaal opgeknapt en bromde tevreden onder het kauwen. Mei smeerde boter hammen voor iedereen en na het eten maakte ze koffie voor Sylvester en voor zichzelf. Sebastiaan en Johannes dronken water, want die houden niet van koffie. Daarna zocht Sylvester in de kisten tot hij genoeg dekens gevonden had voor iedereen en gingen ze zo maar onder de blote hemel liggen slapen. (Alleen Mei sliep in het huis, want ze was bang voor vleermuizen, hoewel Sylvester zei, dat die nooit op stranden liepen.) De volgende morgen werden ze laat wakker. De zon stond al hoog. Sylvester rekte zich uit en riep heel hard: „Wie gaat er mee zwemmen?" waarop Mei nog wat slaperig „Ja ik" riep en Sebastiaan vrolijk blafte. Niet lang daarna, plonsten ze rond in de lichtgroene zee en bespatten elkaar gillend met zout water. Johannes bleef voor het huis rondlopen en stak eindelijk aarzelend zijn voorpoten in de golven, want verder durfde hij niet

de Stem | 1962 | | pagina 9