DIT IS UW KANS j Aristona Radio SA 4135 van f 27S.- voor f 178.™ f 78.- Geen „mondje dicht" condities flristotm CRUSIO Ecoii eve Vorming streekorgaan voor Zuid-Beveland Microkorfbal te Goes NIEUWBOUW TE KOOP msmssst Raming Central KEKKONEN HERKOZEN A. van Ravels KANTOORBEDIENDE (mnl. of vrl.) A. C J. D. Paauw hulp in de huishouding Bij enig li H ij gaan de 12 milje Stichting Goese sportbelangen ging van start Knoeierij met poolformulier: zware eis afwezig MAGAZIJN kolenbascule VRIJE VESTIGING H. M. C. WENTINK BEKENDMAKING Er is een duidelijk verschil tussen een^§j gewone naaimachinesj en een ELNA W C. VERSCHUREN Te huur gevraagd Diverse Weer een bewijs dat U bij Radio Crusio altijd voordeliger koopt IEDEREEN ZIET MEER IN EEN T.V. VAN: Onzs bezorgers zijn geen bankiers R00KI NEDERLANDS DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 De vorming van een Streek orgaan is volgens gezaghebbende kringen op het Zuid-Bevelandss platteland een kwestie van de eerste urgentie. En dit vooral, nu een bindende factor van belang, de Streekverbetering in de Zak van Zuid-Beveland binnenkort haar werkzaamheden gaat be ëindigen. De gedachte aan zulk een Streekorgaan is betrekkelijk nieuw en is bij de gewone man zeker nog niet ingeburgerd. In tegenstelling tot wat men zou kun nen noemen de elite in de verschillende dorpssamenlevingen; gemeenschappen, welke over het algemeen een grote be slotenheid demonstreren op het vlak van de samenwerking met de naburige ge meenten. Tot die zogenaamde elite moe ten dan in dit geval worden gerekend al degenen, die enigerlei functie bekle den in het openbare leven op zijn breedst bezien. Men heeft dan figuren van alle kerkelijke gezindten, uit burgerlijke overheidslichamen, mensen uit onder wijskringen, uit vak- en standsorgani saties en ander verenigingsleven en ten slotte mensen die zich bewegen op me disch en cultureel terrein. In deze kringen is momenteel voort durend overleg gaande over het pro bleem. dat in zijn huidige vorm ieder een bezighoudt en dat hier en daar be denkelijke vormen aanneemt: de ontvol king van het platteland en de daaruit voortvloeiende kwestie van de leefbaar heid. Sommigen zijn geneigd deze ont volking als een onontkoombaar feit te aanvaarden en zich neer te leggen bij het spookbeeld van een onbewoonde plattelands-„rimboe" naast onmetelijke stedelijke agglomeraties. De eerder genoemde categorie daaren tegen, die men in vele opzichten als een soort volksvertegenwoordiging zou kunnen bestempelen, beijvert zich om een gezonde bevolkingsstructuur te hel pen bevorderen. Zulks kan geconclu deerd worden uit de gespreksavonden, welke in verschillende dorpen werden en worden gehouden en als uitvloeisel daarvan de vaste gespreksgroepen, wel ke over alle religieuze en dorpstegen stellingen heen reiken. De voornaamste promotor van deze gespreksgroepen is de Streekverbete- ringscommissie, waarnaast tevens de verschillende boerenorganisaties kunnen worden genoemd. Ovezande, Oudelande, Kwadendamme, Hoedekenskerke, Baar land enz. zijn dorpen, waar men reeds met dergelijke openbare debatten heeft kunnen kennis maken en voor de se lecte deelnemersgroep heeft een en an der een uiterst leerzame strekking ge had. Niet zelden immers ontaarden de gewone vergaderingen in besloten kring in onvruchtbare polemieken over futi liteiten, waarvan de pretentie niet ver der reikt dan de huishoudelijke pro bleempjes van de eenling of een klein groepje. De gespreksavonden vormen daarmee een opvallende tegenstelling. Hier discussies met waarlijk vooruitzien de visie op de perspectieven van een hele streek. Samenwerking Ten aanzien van de samenwerking tussen de dorpen onderling heeft de streekverbetering fundamenten gelegd waarop nu voortgebouwd moet wor den. Voorheen was die samenwerking ver te zoeken en bestond zij slechts in incidentele gevallen op gemeente bestuurlijk vlak. Voor de rest vormden de dorpen volkomen gescheiden samen levingen met alle gevolgen van dien: noodzakelijke projecten, welke voor de kleine gemeenschap onrendabel blij ken; organisatieleven, dat door de sterk afgebakende grenzen geen le vensvatbaarheid heeft; ontbreken van elke vorm van contact, waardoor be paalde evenementen in de dorpen samenvallen met een totale versnip pering als gevolg. Voeg daarbij de volksmentaliteit, die vroeger alleen dacht in plaatselijke ter men en tegenover overkoepeling een sterk chauvinisme aan de dag legde, en men heeft het levenspatroon, waar van de plattelanders nu zelf de onmo gelijkheid gaan inzien en dat zeker on der de jongere generatie heeft afge daan. De ontvolking is een spookbeeld ge worden en dit deed derhalve de vraag oprijzen, of de mogelijkheden voor een woonklimaat met aantrekkingskracht ook voor niet-agrariërs aanwezig waren. Afgezien van de economische impulsen, die het platteland niet kan ontberen, voelt men thans in de eerder genoemde kring een sterke drang om te komen tot een Streekorgaan in een zo breed mogelijk verband. Met name de direc teur van de Kath. Raad voor Maat schappelijk Werk, de Goesenaar drs. W. Dusarduyn, die bij verschillende ge spreksgroepen als leider optreedt, heeft reeds herhaalde malen voor dit idee een lans gebroken. En getuige de reacties van het gros der debaters met grote bijval. Wat betreft de mogelijke taak van een dergelijk orgaon is nog geen nadere con cretisering uit de bus gekomen, althans niet in zoverre, dat ze precies kan wor den omschreven. In grote trekken dient zulks, te oor delen naar de eenstemmige conclusies, neer te komen op een organisatie ter coördinering van alle activiteiten in de Zak van Zuid-Beveland. Samenwerking en coördinatie op het vlak van de economische planning; voorts op cultureel terrein d.m.v. uit wisseling van zich op dit terrein be wegende organisaties en in die zin, dat een verantwoorde spreiding plaats heeft. En verder alle mogelijke activiteiten op sociaal en maatschappelijk terrein en op sportgebied. Voor ogen staat in ieder geval een instituut, dat de leefbaarheid van het platteland op daadwerkelijke wijze kan helpen bevorderen. De Finse president Urho Kekkonen is gisteren herkozen voor een ambtster mijn van zes jaar. De president had de meerderheid der stemmen gekregen bij de algemene verkiezingen van 15 en 16 januari en gisteren brachten 199 van de 300 kiesmannen, die toen werden geko zen, hun stem op hem uit. De herverkiezing van Kekkonen leek reeds verzekerd, toen Sovjet-premier Kroest je v in november liet blijken dat Kekkonen de man was die zijn vertrou wen had om de Finse politiek van neu traliteit plus vrienschap jegens Rusland voort te zetten. (Van onze verslaggever) In een vergadering ten stadhuize van Goes heeft gisteravond de Stichting Sportbelangen Goes een dagelijks be stuur gekozen, waarna de officiële in stallatie van dagelijks- en algemeen be stuur plaatsvond door burgemeester mr. Huber. Er ontspon zich een discussie bin nen het kader van de evenementencom missie op welke wijze de viering van koninginnedag zal moeten worden ge organiseerd. Na de likwidatie van de Oranjevereniging is n.l. deze afdeling onder de Evenementencommissie gaan ressorteren. Op deze dag zal het ochtendprogramma worden gehouden binnen georganiseerd schoolverband. 's-Middags zullen de drie Goese sportverenigingen aantreden met o.a. massale turndemonstratie, volleybal en korfbal. In de avond zal de Goese jeugdge meenschap worden ingeschakeld. Dit is het ontwerp-program in grote lijn. Het dagelijks bestuur van Sportbelan gen zal nu worden belast met begroting en bestudering der behoeften van de diverse sportorganisatisch in Goes en een algemene bedrijfslijn zal worden uitge stippeld. Daarna zal aan de gemeente raad wordt gevraagd de diverse gemeen telijke sportterreinen evenals de accom modatie daarvan over te dragen aan de nieuwe sportstichting. Het dagelijks bestuur is als volgt ge vormd: voorzitster mevr. C. A. Griep, wethouder van Onderwijs van Goes, vice-voorzitter de heer M. Loeve, se cretaris-penningmeester H. C. van der Vreugde en verder als leden de heren Th. Fokke, W. Mijnsbergen, D. van der Leur en A. C. Speelman. De Goese veilinghal krijgt zaterdag middag een invasie van Animo-achttal- len. Bü het microkorfbal programma van de Zeeuwse Korfbalbond zjjn deze mid dag liefst 7 Animo-achttallen uit Sou burg betrokken. De belangrijkste wedstrijd is die in poule lb tussen Animo 1 en Elto 1. In deze poule is nog niet bekend, wie samen met Swift 1 en Togo 1 op 3 maart a.s. gaan strijden om de Zeeuwse micro- titel 1962. Animo l moet deze wedstrijd per se winnen om Tjoba 1 te blijven be dreigen. Verliezen de zebra's dan is het pleit reeds ten gunste van Tjoba beslist. In 2a gaan Tjoba 3 en Togo 3 uitma ken wie voorlopig in deze afdeling de beste papieren in handen krijgt. In 2c heeft Animo 2 tot nu toe nog geen wed strijden gespeeld. Het heeft dus nog alle kansen op de eerste plaats en het is zaterdagmiddag tegen resp. Luctor 1 en Volharding beslist niet kansloos. In 3b zal de nu nog onoverzichtelijke situatie omtrent de vraag wie als best geplaatste zal eindigen, na de wedstrij den Luctor 2-Togo 5 en Blauw Wit 3- Luctor 2 een heel eind zijn opgeklaard. TJOBA 1 NAAR LEIDEN Bij goed weer gaat de Zeeuwse ploeg Tjoba I die deelneemt aan de landelijke competitie van de Kon. Nederlandse Korfbalbond in klasse 3a Zuid Holland na een lange winterpauze haar kracht metingen met de ploegen van boven de Moerdijk hervatten. Zaterdag gaan de groen-witten op bezoek bij hekkesluiter Morskwartier, zodat er alle kans is, dat de volle winst mee terug naar Zeeland komt. De officier van justitie bij de recht bank in Groningen heeft gisteren tegen de 52-jarige boekbinder W. P. uit Gro ningen wegens poging tot oplichting ne gen maanden gevangenisstraf met aftrek geëist, waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Verdachte regelde voor een clubje de voetbalpoolformulieren. Op 6 november van het vorig jaar haalde hij de goede uitslagen uit de krant en vulde die in op een poolformulier. Hij weekte de ze gels van een derde doorslag van een ander clublid los en plakte die op het bewuste formulier en stapte toen naar het mede-clublid, de heer Mulder, en vertelde hem dat hij een fikse prijs had gewonnen. Dit bleek natuurlijk onjuist te zijn Verdachte wilde zijn bewering gestand doen en liep zelf naar de politie, waar door de knoeierij aan het licht kwam. Nu verklaarde verdachte voor de grap te hebben gehandeld. De raadsman bepleitte vrijspraak, omdat volgens hem het kenmerk voor oplichting niet aanwezig was, aangezien t het middel daartoe ondeugdelijk was.J Hij vroeg onmiddellijke invrijheidstel-l ling, maar de rechtbank wees dit ver-T zoek af. Op 1 maart zal de rechtbank! vonnis wijzen. DE VETERAAN in de Franse diploma tieke dienst, Geoffroy de Courcel, is be- noemd tot ambassadeur in Londen. Diep getroffen delen wij U mede, dat de heer J. B. HULSBERGEN te Breda, vertegenwoordiger van onze Maat schappij, op 14 februari in de leeftijd van 32 jaar, tengevolge van een noodlottig ongeval, is overleden. In hem hebben wij een zeer bekwame en geziene medewerker verloren. Directie van den Bergh en Jurgens N.V., Rotterdam. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling en cadeaus bij ons huwelijk ondervon den, betuigen wij aan allen mede namens wederzijdse ouders en familie onze hartelijke dank. A. v. d. Vijver L. v. d. Vijver-Martens St. Jansteen, Warandastr. 3 Doe als zoveel handige huis vrouwen doen: ga veel naar VéGé. U houdt er geld aan over FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Willem, zoon van de heer en mevrouw van der Mast-Lazaroms, Oud-Gastel. Verloofd: Magdaleen van Riet en Tonny de Bruyn, Roosendaal. Overleden: De heer J. C. P. Snoep, 77 jaar, Kapelle. Mevrouw L. de Visser-van Molenbroek, 79 jaar, Goes. Mevrouw A. C. F. de Wolf, 23 jaar, Oud-Gastel. TANDARTS HULST zaterdag 17 februari, maandag 19 februari dinsdag 20 februari. Te huur: Te koop: met kipper, schop en riek, voor eierkolen en cokes. E. Vermeulen, Klooster laan 51, Sas van Gent. DORST. Luxe middenstandswoningen, voor- en ach tertuin, zonne-balkon, ingebouwde ijskast, kamer 30 m2. 3 slaapkamers, douchecel, vliering. Koop som vanaf f 20.900,00 VRIJ OP NAAM. OOSTERHOUT N.B. Uitbreidingsplan „Leysenak- kers" nog enkele middenstandswoningen te koop. Koopsom vanaf f 17.500,00. Kosten voor koper. KAATSHEUVEL. Aan de Willem de Zwijgerlaan, luxe middenstandswoningen (zie omschrijving Dorst), over enkele weken gereed. Koopsom vanaf f 22.300,00 VRIJ OP NAAM. VLIJMEN. Aan de Rembrandtstraat luxe midden standswoningen (zoals te Dorst). Koopsom vanaf f 21.400,00 VRIJ OP NAAM. Ruime hypotheken beschikbaar. Bevragen bij BREDASEWEG No. 3 - TILBURG - Tel. 04250-25172 Deskundige voorlichting. De Burgemeester van GRAAUW EN LANGEND AM maakt bekend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening van 10 januari 1957, no. L/PA 3012 en de daarbij behorende, op deze gemeente betrekking hebbende lijst, zoals deze gewijzigd is bij de be schikking van 21 december 1961, no. L/PD 1020. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een in de lijst omschre ven gebied, behalve op dat gedeelte van die tuin, dat voor het betrokken teeltjaar is aangeduid op een door of vanwege de Directeur van de Plante- ziektekundige Dienst vervaardigde situatieschets van die tuin. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, ook al zijn ze gelegen in het in bovenbedoelde lijst omschreven gebied, die in min of meer geordend verband (b.v. volkstuincomplexen) bij elkaar lig gen en waarvoor reeds een teeltregeling van toe passing is volgens de beschikking van8 februari 1957, no. L/PA 3037. Deze teeltregeling is op bij ge noemde beschikking behorende kaarten vastgelegd on ligt op het gemeentehuis ter inzage. Telers van aardappelen in tuinen, waarop boven genoemde beschikking(en) niet van toepassing is (zijn), zijn gehouden de bestaande voorschriften nauwkeurig na te volgen, te weten slechts daar aardappelen te verbouwen waar deze in de twee vooafgaande jaren niet hebben gestaan en boven dien jaarlijks niet meer dan hoogstens 1/3 gedeelte van de tuin Telers op wier tuin door deze bekendmaking de beschikking L/PA 3012 van toepassing wordt en die nog niet in het bezit zijn van de situatieschets, kunnen deze schriftelijk aanvragen bij de Gewes telijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap. Grote Markt 28a, Goes. Graauw en Langendam, 12 februari 1962. De burgemeester voornoemd. F. J. de Nys Daarom is de ELNA de meest verkochte Zwitserse naaimachine ter wereld. Pro beer deze machine zelf, dan ondervindt u alle exclusieve voordelen van een ELNA Voor spoedige indiensttreding gevraagd: bij voorkeur in het bezit van diploma Mulo en Boekhouden. Sollicitaties te richten aan: Belastingconsulent GENTSESTRAAT 38 HULST fletie meisjes» en jongens Kun nen bij ons werk vinden Aan trekkelijk loon Gr. bedril fs- kieding Lonka N.V Fabriek van betere soorten suikerwerk Minister Nelissenstraat 29, Bre da. Op maandag dinsdag en woensdag is aanmelding ook mogelijk op tiet adres Min Ne lissenstraat 31, 's avonds tus sen 7 en 8 uur. 47050 Meubelmakers, timmerlieden, halfwas en leerlingen gevraagd J. van Gils, Teteringsedijk 87bis, Breda Tel 36000 Terstond gevraagd net dag meisje W. J. Broeders, Hout- seheuvel 19, Den Hout. 47580 Arbeiders gevraagd voor scheepswerf Rotterdam. Hoog loon. Te melden na 18 uur. Oude Terheijdenseweg 52a, Breda. 47509 Net dagmeisje gevraagd als nulp in de huishouding, liefst zelfstandig kunnen werken. Zaterdagmiddag en zondag vrij Mevr. van Abeelen, Stationspl. 2, Breda. 47512 Brussel. Gevraagd: r.-kath. meisje, min. 17 jaar. Voor I huishoudwerken in moderne I villa, 2 jongens 5 en 3 jaar. I Heel goed salaris. Ouders ver zocht te schrijven: de Smet I d'Olbecke, 21 Weg op Putdael, Brussel 15. 47593 Goedgekeurd door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen. NAAIMACHINEHANDEL Dienstmeisje gevr. voor hele of halve dagen. Mevr. Snellen, Burg. Passtoorsstr. 52, Breda Modinettes gevraagd voor ate lier waar uitsluitend kleuter en kinderkleding wordt ver vaardigd in het betere genre o.a. machinestiksters en leer ling stiksters. Geen lopend handwerk, prettig werk en zeer goed loon, jaarlijkse toe lagen, zaterdags vrij en 14 da gen vakantie. Komt u eens praten. Dagelijks bij Rové Con fectie Industrie, Ginnekenweg - 47621 278, Breda. Tel. 36575. STATIONSSTR. 8 Tel. 583 AXEL Winkelmeisje gevr. Aanm. na zeven uur Fa. v. Vugt, Nwe. Haagdijk 2, Breda. 47599 Een nette werkster gevraagd voor 2 halve dagen per week. Rustlandstraat 4, Breda. 47561 Werkster gevraagd voor enkele halve dagen per week. Aan melden Bavelselaan 236, Bre da. 47558 Alleenstaande heer met school gaande kinderen vraagt jonge vrouw voor de huishouding Brieven onder no. 47472. Keurige werkster in gezin van 2 pers. gevr. voor 4 of 5 ocht. p. wk. v.g.g.v. Mevr. Sormani Oranjesingel 9, Breda. 47648 Vertegenwoordigers gevraagd voor de verkoop van luxe en huishoudelijke artikelen aan particulierenGunstige provisie- voorwaarden. Zeer geschikt als nevenfunctie, waardoor een be hoorlijk aanvullend inkomen gewaarborgd is. Brie7m onder no. C-1000. Nette winkelbediende gevr. we gens dienstpl. Slagerij Schol ten-de Veth, Epelenberg 4 Bre da, Brabantpark. 47688 Muziek gevr. voor carnaval. J. Helmer, Kolfbaanstraat 14 Breda. Tel. 39912. 47679 lof 2 timmerlieden gevr. voor buitenwerk in kassen en wa- renhuisbouw. Bij gebleken ge schiktheid hoog loon. Jac. v. d. Kieboom, Bredaseweg 23a. Bavel. Tel. 01603-362. 47720 Thuiswerk gevr., liefst naaiw. Br. onder no. 47613. Z. voordelig te koop prima z. g.a.n. t v. Te bevr. Aquama rijnhof 52, Brab.park, Breda Tel. 41407. 47611 Bruintje Beer naait op een Necchi. Necchi de koning der naaimachines Beter en mooier bestaat niet va 215,-. Voor een degelijke machine naar Bekkers de z.z. specia list Alle merken dus ruime keuze Telefoon 41725 Repa raties onder garantie. Breima chines en tnruilmachines in alle prijzen Financiering mo gelijk Gaat u eerst overal kijken en koopt dan bij Bek kers het beste en voordeligste Ziet onze etalage Boschstr 67 Carnaval. Nog enkele boeren kielen met Pet te koop. Prijs 8,50. Ook voor kinderen. H, de Cock, St.-Jansteen. Tel. 01140- 2346. 17734 Cello te koop, fraai instrument f 400,- Tel 01604-612. Wist u dat wij stofceintuurs en stofgespen maakten. H. de Cock, St.-Jansteen. Tel. 01140- 2346. 17735 Moderne I. witte bruidsjapon t. k. met kroontje en petticoat. Na 7 uur Meidoornstraat 51, Breda. 43575 Partij dakpannen te k., kruis- pannen, tuiles du nord, Oudhol landse, germaanse. Sterkens, Adelstraat 47, Made. Tel. 577. Brocaatzijden bruidsjapon te koop. Maat 38-40. En vloer kleed 1,5 m br. 2 m l. Leeu- werikstr. 34, Breda. 47694 Schotse collie, lassie 3 mnd, te koop met stamb. Station - str. 38, Etten. 47692 Kleine vrije bergruimte te huur gevr. Tevens geschikt stalling auto in Bel( ig. Br. o. no. 47678. Een Aga kachel in prima staat met boiler en pannen te koop Brieven onder no. 47591. Let op! Let op! Wij zijn het laagst in prijs. Afbraak te koop. Tegen de laagste prijzen! o.a. 30.000 IJselstenen, gesch. voor alle doeleinden, 2000 blau we mulder dakpannen. Verder een grote partij nieuwe hard boardplaten, in alle maten. Diverse maten ijzeren balken, 10.000 m houten balken, in al le maten. Verder een grote partij planken, ln alle lengten. Verder een grote partij deu ren en ramen, ribben, latten en wasbakken. Desgewenst al les thuisbezorgd met eigen van Gijzen's auto's, Vestkant 103, Tel. K1600-36607, Breda. 47527 Radio Grundig 3 luidsprekers met bijpassende platenkast te vens sierkast te koop, in pr. st. Fr. v. Waesberghestraat 32 Hulst. 17738 Opvouwbare kinderwagen met uitneembare bak te koop, in goede staat. Kalkoenstr. 28, Breda, 47630 Bankstel ter overname aangeb. Te bevr. Allerheiligenweg 57, Breda. Tussen 19-20 uur. 47629 Jonge vrouw, 25 j., geh. mid. sch.opl., rijbewijs, weet met publiek om te gaan en is ge wend leiding te geven, zoekt voor onmiddellijk passende functie voor hele dagen, on verschillig waar. Brieven ond. no. 47556. Allerlei sloopauto's, machines zolder- en winkelopruimingen. H. de Nekker en Zn, Juliana- str. 93, Heikant. Tel. 01140- 3086. Pracht eethoek te koop, nieuw f 95; compl huiskamer f 125; 4 stoelen, 2 armstoelen f 25: clubstel opnieuw bekleed f 95; dressoirs va f 20; keuken stoelen t 2: theemeubels f 15; schuiftafels v.a. f 10 enz. A. Dieckmann. Zonnebloemstr. 9, Breda. 47528 Zwarte dwerg- en middenslag poedels te koop van kampioen- afstamming, alle met stamb. C. Grobben, Ahornstr 67, Bre da. 47634 Kinderwagen te koop, z.g.a.n. Te bevr. R. de Smet, Kapelle- straat 22, Clinge. 17745 Balken, planken, ramen, pan latten en aanverwante artike len te koop. H. de Nekker en Zn, Julianaslr. 93, Heikant. Tel. 01140-3086. 17749 Nieuwe geëmailleerde badkui pen, geglazuurde wand»' en vloertegels, betontegels t. k. Sterkens, Adelstraat 47, Made. Tel. 577. 47646 Baddinghout, ribhout, zware balken. Sterkens, Adelstraat 47 Made. Tel. 577. 47644 Afrasteringspalen te koop. ijze ren inrijpoorten. Sterkens, Adelstraat 47, Made. Tel. 577 Bij alleenstaande weduwe zit- slaapkamer aangeboden voor meisjes, dat tevens als gezel schap in de huiselijke sfeer op genomen wil worden. Omgev. Boeimeer, Breda. Br. onder no. 47522 Te huren best gelegen en ge meubileerde café's. Te bevra gen bij Brouwerij Sterkens Dorp 20, Meer. België. Telef. 727145, Meerle. 47415 In geheel nieuwe woonwijk ..Tuinzigt" eengezinswoningen. 4 kamers, keuken, douche, flinke tuin met schuur. Hypo theek wordt verzorgd. Tussen woningen f 22.500,- k.k.; hoek woningen f 23.000,- k.k. Bij snelle aankoop lage overdr.- kosten. Bouwbedrijf „De Ba ronie", Cimburgalaan 82 bis, Breda. Tel. 33062-30875-36072 Vrijstaand huis te koop gevr., met garage en 20 are grond. Omgeving Oosterhout, Dorst of Tilburgseweg Breda. Brieven onder no. 47638. Perceel grond gevraagd of klein boerderijtje. Omgeving Chaam, Baarle-Nassau. Bij de bossen. Tel. 010-68837; na 7 u. 010-69731. Middenstandswoning te koop gevraagd. Spoedig te aanvaar- den. Tel. 32102, na 6 uur. Mooie burgerwoning in centr. Sas van Gent, Beukenstraat 13 te koop. Komt vrij in april. Bevr. Kerkhoflaan 7. Herenhuis in. voor- en achter tuin te koop. Overakkerstraat, Breda. Er. onder no. 47685. Ie en 2e hypotheek verkrijgb. Financiering op elk gebied. Tel. 01600-43628. Br. onder no 4758C. Kinderwagen te koop met uit neembare bak. Torenstraat 6a, Breda. Na 7 uur. 47663 Mesthaantjcs te koop bij W. Baremans, Gaffelstr. 10, Breda. Meisjes sportfiets te k. 8-10 j. f 37,50; damesfiets hoog model f 35,-; damesfiets met knijp- remmen f 70,-. Alle in zeer goede staat. Sluissingel 52. Breda. 47702 Autoverhuur z. ch. W. Vermeu len, Wilhelminastr. 34, St.-Jan steen. Tel. 3268. 17742 Caravans te huur te Biggeker- ke en Koudekerke, alle com fort, 6 pers. Inl. tel. 01600-37879 Vakantie- en weekendhuisje bungalows, solide, concurre rend. Vrijbl. prijsopgave Tim merfabriek A. Luyten, tel. 260 Baarle-Nassau. 47687 Beschikbaar. flatwoning, 4- hoog op mooiste punt Bergen op Zoom. Huur f 77,-. Daar voor in de plaats graag eenge zinswoning in ongeveer dezelf de huurklasse te Goes. Brie ven onder no.3734. Er zijn wéér goede automobie- len binnengekomen 1 Opel Ka. i pitan 1959; 1 Opel Rekord 1956 j 1 Ford Anglia 1955; 1 Morris Minor 1956; 1 V.W. de Luxe 11960; 1 Opel Rekord 1954, mo- I tor stuk; 1 Mercedes diesel 180 11956; 1 3-wieier motorcarrièr 1956, 1000 kg laadvermogen j zeer geschikt voor houthande laren Deze automobielen kunt u laten keuren, financieren en inruilen bij B. Dames, Kwe kerij str. 3, Breda. Tel. 33528. l'ypen Opleiding vooi erkend diploma Begin der cursus 15 tebr. as ropleldlng Staatse» Axel Walstr tebr te Hulst Huren van schrijfmachine op gunstige aarden mogelijk Korte cursusduur Laag lesgeld In lichtingen en aanmeldin Instituut voor Kantooi J A Btesbroeck (Ier plomai Gentsestr 21a •el 0U4O-7UR0 MMËÊËmËËÊÊmi Van particulier t. k. Ford Tau- nus 17 M. gelopen 65.000 km. C. v. Peer, Bornhemweg 69, Oudenbosch. Tel. 01652-287. Van particulier aan lier (geen handelaren). particu- Opel Rekord bj. '58. In buitenge wone staat van onderhoud. Technisch en mechanisch 100 pet. Banden vrijwel nieuw. Te bevr. Fijnaart. Tel. 01686-672. Ford Anglia bj. 1955 t k .Ziet er keurig uit. Banden z.g.a.n. Te bevr. Fijnaart. Tel. 01686- 672 8723 Ford Combiwagen te koop, in zeer goede staat, ideaal voor slager, bakker of kruidenier. Bevragen Boschstr. 12, Breda. V.W. '52 te koop. nieuw ge spoten, met schuifdak f 950,-. Wil lichte motor inruilen. Marksingel 8, Breda. Na 5. Pracht bromfietsen, als nieuw Sparta '61; Ratavus '61; Beri- ni '61; Simplex '61; Union 60; Batavus '59; Avada koppeling '61. Lage prijzen. Valkeniers-1 laan 225, Breda. 47601 Twee prima Solexen te koop, bj. '60 en '61, lage prijs. Val kenierslaan 225, Breda. 47602 Vauxhall '53 te koop f 500,-, met olievrije motor. Opel '50 f 325,- of te ruil. Heinsiusstr. 15, Breda. 47559 Daf 600 de luxe 1960 te koop z.g.a.n. Bevr. Gravenstr. 10, Clinge.17743 Soto te k. of te ruil, voor kl. Financiering mogelijk. Simons, Jeroen Boschstr. 30, Etten. Z.g.a.n. Sparta bromf. aangeb. 1 jaar oud. Pr. Hendrikstr. 129 Breda 47616 Z.g.a.n. 200 cc Sparta motor te k. i.z.g.st Cimburgalaan 59 Breda Tel 41340 47499 Peugeot 403 diesel 1960 te koop demonstratiewagen, 45.000 km Pik's Garagebedrijf Goes. Tel. 01100-6588. 24450 Opel Rekord 1954 te koop, in zeer goede staat van onder houd Pik's Garagebedrijf. Goes. Tel. 01100-6588. 24448 Renault bestelwagen 1955 te k., 1 ton, uitstekende conditie. Pik's Garagebedrijf, Goes. Tel. 1100-6588. 44449 1 Locomotief damessportf., 2 m. oud; 1 damessportf., 1,5 j. oud; 1 damesfiets, gew. model f 17,50; 1 herenfiets f 27,50. Laan v. Mertersem 126, Breda. Wegens omstandigheden 1 pri ma Solex in zeer goede staat en prima lopend te koop, niet duur. Poolseweg 129, Breda. Standard Vauquard 1952 te k. In goede staat M. Brocks, Ginnekenweg 129, Breda. Volks-bestelwagens 2-26 1955. Mechanisch en uiterlijk prima in prijzen f 1200.- tot f 1400,-. Opel Olympia nieuw gespo ten, mechanisch prima f 950. Opel Blits 1,5 ton en 1,75 ton, in prima staat v.a. f 950,-, Willem Appels, Blauwehand- straat 2, Bergen op Zoom. Tel. 4380 3740 B.M.W. R 25 met telescoop en achtervering mechanisch als nieuw, voor slechts f 5( B.M.W. R51 met telescoop achtervering 2 cylinder f 950; voorts Vespa scooters prima lopend v.a. 1957 slechts f 525. Willem Appels, Blauwehand- straat 2, Bergen op Zoom. Tel. 4380.3739 Ford-bestel FK 1000, bouwj. '56. Extra zijruiten en deur, 4 extra zitplaatsen. Gegar. geen olie-verbr. Prijs f 2000,-. Ceresstraat 12, Breda. Tel. 31083. 47714 Pracht bromfiets te koop Ba tavus 1961 en Solex 1960, bei de als nieuw. Joh. de Wittstr. 33, Breda, H. Kw. 47689 Renault Dauphine 1961 z.g.a. n. te koop wegens vertrek. Brieven onder no. 47709. R.-k weduwnaar, 58 j., eigen woning zoekt kennismaking m. een r.-k jonge vrouw of we duwe zonder kinderen, leeftijd 45-55 j. Br. onder no. 47649. Breuklijders. De wasbare, ana tomisch verantwoorde Zweedse gordel is uw ideale hulpmid del en geeft u veilige zeker heid. De specialist geeft u vrij blijvend raad en helpt u alle hinder van uw breuk te over winnen. Zitting te Bergen op Zoom, woe. 21 febr., Drogis terij Eesling, Fortuinstraat 12, van 10-12 uur. Breda, woe. 21 febr. Drogisterij Govers Maas, Veemarktstraat 37, van 2-4 u. Hoest uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2,- bij elke drogist. Overspannen? Oververmoeid? Schieffer's bloedwijn verkwikt, geeft rust Bij uw apotheek en erk. drogist. Grote schieting zat. 17 febr bij Ad. de Bakker, Kemzeke- Paal. Vooruit 3000 fr. en 5"° fr. gratis. Hoge 400 fr. Iedere zij vogel 200 fr. 20 vogels v. 100 fr. 10 vogels v. 70 fr. Beg 3 uur 17746 INRUIL VAN UW OUDE RADIO EN T.V.-APPARAAT OOK MOGELIJK! Bij aankoop van een Aristona T.V.-apparaat: type 53T073A van f 945.of type 53T073A/B van f 1025.— met ingeb. U.H.F.) type 59T203A van f 1245. type 59T203A/B van f 1325. met ingeb. U.H.F.) ARISTONA RADIO SA 4135 f 278. zojuist overjarig verklaard. NU SLECHTS f 178.— DUS f 100.— KORTING Leveren wij U dit radiotoestel voor Dit betekent f 200.directe korting, en U krijgt op deze „combinatie-koop" natuurlijk ttcee jaar volledige garantie. ANTWERPSESTRAAT 14 GROTE MARKT 36 BERGEN OP ZOOM Tel. 4350 (b.g.g. 5192-5894-4501) Indien U ons dagblad pei week betaalt, mag onze bezorger er dan ook op rekenen, dat het abon nementsgeld klaar ligt en dat dit wekelijks uiterHik des dinsdags aan hem wordt voldaan? Hij moet in 't midden van de week met ons contant afrekenen en de abonnees kunnen dan toch niet vnr hem verlangen, dat hun achterstallige abon nementsgeld uit eigen voorschiet Voor Uw medewerking zeggen wij U namens onze bezorgers vriende lijk dank Administratie Dagblad De Sten» Wegens plotselinge ziekte van mijn tegenwoordige hulp in r.-k. doktersgezin gevraagd Voor dag of dag en nacht. Brieven onder no. 69Jiu d. blad. (Van ónze parlementaire De economische cl ling in 1962 zou, bij 6tel van de produktif al te grote onevenwii kunnen verlopen. Dit is de mening Centraal Planbureau publikatie „Centraal misch plan 1962". Het planbureau raamt Een produktiestijgij 4 procent; Een stijging van dJ per werknemer van I Een stijging van hetl tieprijspeil met 2 prT Een toename der bin| bestedingen met 4 Uitbreiding van hetl volume met max. 4 ]1 Een betalingsbalans»! op lopende rekening) miljoen. Volgens het Centraal Planbil in 1962 de problematiek van! having van een evenwichtige jl de rand van de capaciteit actuel is van essentiële betekenis ml kracht de monetaire politiek I handhaafd en welke omvang! stijgingen hebben. Aan de loorl ling wordt de eis gesteld, datl loonstijging niettegenstaande pe arbeidsmarkt zoveel ml overeenstemming is met de feiJ neming van de nationale arbei tiviteit. f De binnenlandse consumptid gens het CPB een nieuwe stinj dervinden door de loonsverhd het begin van het jaar en dood ging van loon- en inkomstenbell 1 juli, alsmede door de ver hl de AOW. Wel zal de ontwikkeling va, sumptie anderzijds de remmen! ondergaan van de verwachtcf ging. Del De prezen blijven onderhevil opwaartse druk door de arbe stijging. De stijging van het ecj prijspeil met twee procent mo Volgens door het Centraal Bui dc Statistiek gepubliceerde voor] gevens vermeerderde de bevol ons land in het afgelopen jaar U.720.000 per 1 januari 1962. Y levend geborenen bedroeg bijn (in 1960 bijna 239.000) en he overledenen bijna 88.000 in 87.000). De toeneming door verschot heeft derhalve ruïrr (in 1960 ruim 151.000) bedragen De buitenlandse migratie he 1961 een vestigingsoverschot or van ruim 6.000 personen (in vertrekoverschot van bijna 13. totale Bevolkingstoeneming o •ruim 164.000) ligt derhalve ru hoger dan die over i960 (bijna In relatieve zin ligt het gebo over het afgelopen jaar iets b voor 1960 (21,2 tegen 20,R per woners), terwijl dat voor dc gelijk is gebleven (7,6 per 1.000) Het aantal huwelijkssluiting- uim 92.000 bedragen (in 19 '•9.000) d.i. 8,0 per 1000 inwo 960 7.8 per 1.000). De zui erfte is wederom gedaald 900 levend geborenen tegen 1960) Het vertrekoverschot naar oese emigratiegebieden bedroe fselopen jaar slechts ruim 5.00 uim 18.000 over I960). De migr; ndere Europese landen heeft o 1 verstigsaldo opgeleverd va 4 000 personen. (advertentie)

de Stem | 1962 | | pagina 6