G.S. geëerd in de persoon van de heer C. Philipse Rook er een extra LEXINGTON Veevoerdrogerij te Sluiskil teelt in houwen AKEIUKE EEKEND, Commando s gaan leren parachute-springen Bruidegom strandde op weg naar zijn bruid Middenstandscentrale te Goes opgericht Tafeltennis in Zeeland Zebra-titels te Kapelle Valentijnhuldete sArendskerke Italiaanse ovaties voor Nederlandse musici Toneel in de provincie Waarschuwing Klein drama lijk werk XAMENS Vandaag >OGWATER Reorganisatie bij inspectie R. en S. Morgen Woonwagen te Kloosterzande uitgebrand Ontwikkelingsdag kleinfruitteelt in Kapelle Mond- en klauwzeer Bijna heel Brabant besmet gebied bij hondeweer. Cursus in België rasw E&SSM Zeven doden op gladde wegen België m jPagMa? Pekton Franse scholen in Leuven: nóóit, eisen studenten J^leine menselijke drama's trekken vaak grote belangstelling. Zo is er nu het geval van het 17-jarige meisje, dat niet met haar ouders mee naar Australië trok, doch later toch op een vliegtuig is gezet en straks weer jn het gezin zal worden opgenomen. Is deze overbrenging met of tegen haar wil geschied? Was het juist haar van haar verloofde te scheiden? Die vra gen ziin breedvoerig behandeld en het is heel menselijk, dat daarbij medelij den meespreekt met een meisje, dat voor zulk een moeilijke tweestrijd werd geplaatst. We vinden het eigenlijk een gunstig verschijnsel, dat temidden van allerlei grote vraagstukken zo'n geval plotseling veel aandacht opslorpt. De strijd om allerlei grote ideeën en be langen mag onze ontvankelijkheid voor het eenvoudig en individueel mense lijke niet teloor doen gaan. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 FEBRUARI 1962 sleden, de heer C.A. van hr.) noemde het streek- een misbaksel, een mis- onrijpe vrucht. De kwe- ïu nog niet overschakelen itie. eerst moet het streek- oorzien. De kwekers, die ?atie willen overstappen, mgeren. De ouderen wach- misschien op een andere )uurt nog wat te bereiken bedrijven waarschijnlijk jaren een recreatieve be- gen wordt de grond duur- bouwscbap heeft het in de en zo kunnen regelen, dat de eigenaar van de gron- de pachter van deze ordering zal profiteren. SSVERZORGSTER lens uit Baarland heeft op centrum Bouvigne haar to or gezinsverzorgster ont- Advertentie) PELBOLLEN AGROOM- TAART ET VRUCHTEN ZELNOOT- GEBAK net roomboter- crème gevuld STUKS (advertentie) ick Bowling Breda restaurant a la carte laire menu's reeds vanaf I 3.- Tel 01600—38452 (Van onze verslaggever). Valentijn-dag heeft gisteren morgen een grote verrassing ge bracht voor de heer C. Philipse in 's-Heer Arendskerke. Een monu mentaal bloemstuk benevens tal rijke kleine geschenken werden hem aangeboden door de heer G. J. Breukers, chef-redacteur van het Zeeuws Dagblad. „Het is een goede gewoonte", aldus de heer Breukers in een toespraakje ten huize van de heer Philipse, „om op Valentijndag trouw, toewijding en vriendschap te eren. Dit jaar gaat voor Zeeland deze bijzondere waardering uit naar u. 23 jaar lang bent u lid van Gedeputeerde Staten". De heer Breukers verklaarde de waar dering namens de Zeeuwse bevolking middels de heer Philipse verder te wil len overdragen naar het gehele college van G.S. van Zeeland. Daarbij bracht spreker naar voren, dat dit oudste G.S.- lid (71 jaar) zijn taak steeds als een roeping heeft opgevat en schetste in het bijzonder diens verdiensten voor de con centratie van polder- en waterschappen. Namens de C.H.-fractie (waarvan de heer Philipse deel uitmaakt) sprak de heer C. F. van der Peijl uit Goes woor den van waardering voor het werk van de heer Philipse en hij prees de keuze van het Valentijn-comité. Hij schetste de grote bestuurskracht van de onderschei dene, zijn korte functie als waarnemend commissaris en de trouw die spreker steeds had ondervonden. „Dit alles ligt volkomen in sfeer en streven van de Italiaanse monnik, die (rond 270 n. Chr.) eenieder met raad en daad bijstond". Spreker achtte het huldeblijk een klei ne prelude voor het officiële afscheid dat op 24 februari van de heer Philipse zal worden genomen. Ook mevrouw Philipse werd in de huldiging betrokken. ijdag 16 februari gelden voor Zeeland, de volgende hoog- Hansweert 0.56 en 13.27' en 0.04 en 12.34 uur; Wemel- n 14.02 uur; Terneuzen 0.35r Bergse inspectie verdwijnt De Inspectie van de Registratie en Successie, gevestigd in het gebouwencomplex van 's rijks be lastingen aan de Steenbergsestraat te Bergen op Zoom, zal per 1 april a.s. worden opgeheven. Oorzaak is een al lang in de lucht hangend reorganisatieplan bij deze inspec tie. De inspectie Bergen op Zoom zal namelijk gedeeltelijk bij Breda, gedeeltelijk bij Zierikzee worden gevoegd. De bezetting van ca. tien man te Bergen op Zoom zal naar genoemde plaatsen worden over geheveld. ar- ont- 14 uur Huishoudelijke voor uur Spartacus, 14 j. jn Gehoorzaal 20 uur Jan Out. rt als operacomponist ranje 19.45 uur Modeshow ouw 20 uur Kon. Mij- v0 en Plantkunde 20 uur Ledenverg. KVP 2-18 uur Verg. leden Centraa eukelsz. 19 uur Potverteren st 19 uur Potverteren tole EN ur Carmen senius lyceum 20 uur Kunst- lavond GENT 19.30 uur Spartacus uur De ondeugende meisjes martre vcentrum 13.30 uur Verg. Vei Irijfsvoorlichting W.Z. BeV hof 20 uur Feestavond har- phonia EN rweg 20 uur Opening kleea- Jportbelangen (Van onze verslaggever) De droom van elke iNederlandse ttest eens klaterende ovaties te vangen in buitenlandse schouwburgen is werkelijkheid geworden voor zeven mu sici van Het Brabants Orkest, drie to nelisten van De Nieuwe Comedie (voor heen Toneelgroep Arena) en de ballerina Tri'us Waldman van het Scapino-ballet, die laaiend van geestdrift zijn terugge keerd van hun negentiendaagse tournee doc-r Italië met Igor Strawinsky's ,,L' j His-.oire du Soldat". In Den Bosch on- derstreepte gisteren dirigent Evert van E*. Tright het succes met de mededeling dai de troep gevraagd is binnenkort (eind maart?) zes voorstellingen te ko men geven in Florence. Ondertussen is een trip naar Joego-Slavië in voorberei ding, terwijl het niet is uitgesloten dat j „G'Histoire du Soldat" zal worden opge- I nomen in het programma van het Hol land Festival, j De Italiaanse kranten schreven in hun I recensies over „een zonder meer excep- i tionele voorstelling". De gevreesde re censent van de Venetiaanse II Gazettino, I Giuseppe Pugliese, die het onlangs be- I stond Rubinstein te kraken, gewaagde van „een wonderbaarlijk succes dat vol komen verdiend was vanwege de homo gene interprelatie". Minder lof oogstte de Rhapsodie a Sept van A. Jolivet die men aan Strawinsky's stuk laat voorafgaan. Omdat er voor de ze bezetting geen geschikter stuk is te j vinden, zal men een Nederlandse com j ponist, wellicht Henk Badings, vragen I speciaal voor deze uitvoering een werk j te schrijven. Want ..bravo maestro" van I Tright vermoedt, dat er nog geen einde is gekomen aan deze ,,L' Histoire Soldat". De heer Philipse dankte hierna zeer bewogen voor het huldeblijk, dat hem werd gebracht. „Ik heb opengestaan voor koningin en bedelaar, en ik heb de ge hele overgang meegemaakt van het col lege van Gedeputeerde Staten naar een „werkend college". Tot slot delegeerde hij de hulde hem betoond aan dit college, waarvan hij zolang deel uitmaakte. De Goese Middenstands Centrale, tot de oprichting waarvan reeds het vorig jaar besloten werd, heeft thans defini tief haar beslag gekregen. Het ontwerp ;>r de statuten en het huishoudelijk reglement werden in een vergadering van de besturen der middenstandsver enigingen met algemene stemmen aan- Een vierwielige woonwagen, bewoond door de familie v. M., beslaande uit man, vrouw en kind. die standplaats had gekozen te Hoek en Bos onder Kloosterzande, is door een hevige wind stoot omver geworpen. In de wagen brandde een kachel, waardoor bij het omvallen brand ont stond met het gevolg dat het bovenge deelte van de wagen geheel werd ver nield. Een gelukkige omstandigheid was, dat v. M. en zijn gezin, tijdens het ongeval op bezoek waren bij hun ouders, die met hun wagen in de nabijheid ston den. zodat niemand verwondingen op liep. De brandweer kwam na enige tijd ter plaatse, waarna het vuur spoedig was geblust. Van de wagen kon alleen het onder stel, zij het ook beschadigd, worden be houden. Voor v. M., die al zijn bezit tingen verloor, is het een ernstige scha depost, die niet door verzekering wordt gedekt. De familie v. M. heeft tijdelijk on derdak gevonden in huize St.-Antonius te Groenendijk. Op vrjjclag 23 februari zal er in Ka- pelle-Biezelinge een ontwikkelingsdag voor de kleinfruitteelt in Zeeland worden gehouden. Deze gaat uit van een aantal tuinbouworganisaties en de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge in samenwerking met het rijkstuinbouwconsulentschap te Goes en het proefstation voor de fruit teelt in de volle grond te Wilhelmina- dorp. Om 9 uur 's morgens begint een ex positie van machines en andere beno digdheden voor het tuinbouwbedrijf. De ze wordt evenals de bijeenkomst met sprekers gehouden in een van de veiling hallen in Kapelle. Om half twee begint de middagbijeenkomst. Dan spreekt de heer G. van Opstelten (Centraal Bureau van Veilingen) over „De betekenis van i ivf x voor de tuinbouw" en de heer i u Noordlloek (rijkstuinbouwconsu- lent schap Goes) over „Financieringsmo gelijkheden in de tuinbouw". Verder zal dr. W. H. Kemmers (Cen traal Bureau van Veilingen) „De concur- renüe-positie van de Nederlandse klein- IIuitteelt behandelen en geeft de Zeeuw se rijkstuinbouw-consulent ir. J. J. van Hennik een nabeschouwing. Gezien de sterke toename van de kleinfruitteelt in du (Zeeland wordt voor deze ontwikkelings- dag een grote belangstelling verwacht. vaard. De centrale zal de stichtingsvorm aannemen, waarvan de akte zo vlug mo gelijk de notaris zal passeren. Het bestuur van de stichting bestaat uit de voorzitter en twee bestuursleden van elk der deelnemende middenstands verenigingen en telt aldus voorlopig drie maal drie leden. De voorzitters der mid denstandsverenigingen vormen het da gelijks bestuur. Voorzitter van de stichting is een van deze voorzitters, die jaarlijks bij toer beurt wisselen. Voor het administratieve werk, dat aan de organisatie en het secretaris-penningmeesterschap is ver bonden, werd de heer W. van der Linde bereid gevonden. Voor het komende jaar zijn reeds enkele activiteiten ontwor pen, waarvan de verwezenlijking nader bestudeerd zal worden. Deze zullen in de reeks van Goese evenementen wor den ingelast. In de eerste plaats is daarvoor een onderhoud met de Goese evenementen- commissie noodzakelijk om gerezen mis verstanden en vooroordelen uit de weg te ruimen. Zo wil men komen tot een voor beide partijen bevredigende samen werking. Het laatste jaar mankeerde hier, sinds de nieuwe samenstelling van de evenementencommissie, wel een en ander aan. De middenstandscentrale hoopt door een innige samenwerking tussen de plaatselijke middenstandsverenigingen de aantrekkelijkheid van Goes te verhogen. Zo nodig zullen hiertoe aparte werk- commissies in liet leven worden geroe pen. Als een dezer commissies kan de huidige contactcommissie worden be schouwd, die voortaan onder supervisie van de middenstandscentrale haar acti viteiten zal ontplooien. Wegens het uitbreken van mond en klauwzeer op een bedrijf te Dinteloord heeft de veeartsenij- kundige dienst nog een deel van de provincie Noord-Brabant tot besmet gebied verklaard. Dit gebied omvat de gehele provincie uitgezonderd de Bies- bosch en het Land van Altena. cadvertentiei from America's Best Tobaccos WERELDMERK Leider Sorry 1 deed in klasse 1 geen misstap en won zijn partij tegen Snt. Aloy 1 met 9-—1. Zijn naaste concurrent hoewel nog steeds op 4 punten overwon Sorry 2 met dezelfde cijfers 9—1. De overige uitslagen luiden: WvZ 3 - Wilno 1 37; WvZ 4 - Advendo 1 19. Competitiestand Sorry 1 14 14 WvZ 1 14 11 WvZ 2 11 9 Advendo 1 14 9 Ono 1 13 8 Wilno 1 14 4 WvZ 3 14 3 Sorry 2 14 2 Snt. Aloy 1 13 2 WvZ 4 13 0 In klasse 2 werden tal partijen gespeeld: Wilno 3 2_ 8 en Wilno 2 - PZEM 1 2—i Hier luidt de stand: Branding 10 10 0 121— 19 28 1 108— 32 24 71— 39 19 80— 60 18 7555 17 59— 81 9 44— 96 7 49— 91 5 33— 97 5 30—100 2 slechts een twee- VSV 1 1 10 1 11 1 10 2 11 Spirit 1 Ono 2 PZEM 1 VSV 1 Wilno 3 Wilno 2 WvZ 5 PZEM 2 10 12 12 13 13 11 11 12 76—24 20 72—28 17 7050 16 62—58 13 72—58 13 55—75 10 45—65 8 47—63 6 0 12 21—99 0 Iti klasse 3 was de belangrijkste wed strijd tussen leider Big Smash 1 en zijn naaste concurrent Snt. Aloy 2. Door een 6—4 overwinning houdt Big Smash de leiding stevig in handen. Verder werden hier nog gespeeld: Luctor - WvZ 6 91; Advendo 2 - Ono 3 55; Big Smash 1- WvZ 6 10—0. Leider Snt. Aloy 3 maakte in klasse 4A geen fout en won zijn partij tegen Sorry 4 met. 7—3. De partijen Spirit 3- Big Smash 2 en Big Smash 4 - Vikings hadden beide tot uitslag 37. Snt. Aloy 4 vergrootte in klasse 4B zijn voorsprong tot 7 punten, door zijn partij tegen VSV 2 met 10—0 te winnen, terwijl nr. 2 Sorry 3 het tegen Spirit 4 niet verder bracht dan een 55 gelijk spel. Zulks was ook het geval met de partij Big Smash 3 - Snt. Aloy 4. (Van onze parlementaire redactie) De infanterie wil van 5 24 maart ongeveer 35 man van het Korps Commandotroepen te Roosendaal het militaire brevet-b in parachute-springen laten halen. Dit geschiedt op een cursus in het Belgische opleidingscentrum voor parachutisten te Schaffen (bij Diest). Aan de cursus wordt deel genomen door 5 beroepsofficieren en -onderofficieren en door 9 dienstplichtigen. De bedoeling is na deze eerste proef- cursus regelmatig commando's, die dit willen en ervoor geschikt zijn, een der cursussen in Schaffen te laten volgen. Op deze wijze hoopt de koninklijke landmacht geleidelijk de beschikking te krijgen over een aantal geoefende parachutisten-commando's. Het brevet-b betekent een algemene oriëntering op het parachute springen met vijf verplichte sprongen. De vijf beroepsmilitairen-cursisten zullen ook nog een anvullende cursus volgen voor het behalen van het brevet-a, dat acht verplichte sprongen eist. Praktisch nut Tot dusver ondergingen de commando's een cursus rotsklimmen in de Belgische Ardennen, maar in de aan Nederland in Navo-verband aangewezen weerstands- strook komen vrijwel geen hoge rots partijen voor. Opleiding De eerste sprong maken de aspirant „para's" uit de „fan", een deur op 9 meter hoogte, waarbij de val door een gm.orgen rond 9 uur slipte op I ter tuss~n Etten en Roosendaal kwam® Zegga ecn bestelauto en een bonm t J *linke snelheid tegen luit Rrerff erec^1' Da bestuurder, G. R. dim? on kil0£ dafrbii een hersenschud- te Rnnspnria ®°cst naar het ziekenhuis I te Roosendaal worden overgebracht De omwrichtC Ook" kenhuictó I m.oest naar het zie kenhuis te Roosendaal worden vervoerd. vmirliJu1 Jan de bruidegom reed énkele honderden meters achter de be stelauto en verleende meteen de eerste hulp. De rijksweg vertoonde woensdag morgen op verschillende plaatsen nog verraderlijke gedeelten, waar de natti sneeuw in ijs was veranderd. De bestelauto kwam mot de rechter- voorzijde tegen een boom terecht, waar door de conrector bekneld raakte tussen voorwand en zitting. De rijkspolitie maande het verkeer tot voorzichtig rijden. Doordat de ge strande auto deels op de rijweg weer tot stilstand kwam ondervond het ver keer enige stagnatie. Naar we woensdagavond bij informa tie vernamen maken beide slachtoffers van de slippartij het redelijk. kabel wordt geleid. De valsnelheid wordt afgeremd via de haspel waarop de kabel is gëwikkeld. De eerste „echte" sprong met parachute wordt gemaakt uit een op 200 meter hangende ballon. Deze eerste sprong is het moeilijkste ogenblik in de cursus. Na het ballonspringen en aan het einde van de cursus wordt er vanuit van Meisbroek opstijgende vlieg tuigen gesprongen. Dit gebeurt weer boven Schaffen. Gebreveteerde parachutisten-comman do's zullen op hun veldblouse een onder scheidingsteken mogen drageneen parachute met links en rechts een vleu gel voor de bezitters van het a-brevet, een parachute met een vleugel voor het b-brevet. De befaamde rode baret keert niet terug. De para-commando's blijven de groene baret dragen. Zeven mensen zijn de afgelopen twee dagen in België omgekomen als gevolg van verkeersongevallen op gladde we gen. Bij de Frans-Belgische grens slipte gisteren een autobus met Belgische grensarbeiders. Vijftien arbeiders wer den gewond in een ziekenhuis opgeno men. De eigenaar van de autobus ver oorzaakte een tweede ongeval, toen hij bij het. oversteken van de weg door een bestelwagen werd aangereden. De be stelwagen kwam daarop in botsing met een andere aut-rfbus, die uit tegenover gestelde richting kwam aanrijden. Het voertuig kantelde en de drie inzittenden kwamen om het leven.. Een Nederlandse vrachtauto met aan hangwagen slipte gisteren op de weg van Gent naar Antwerpen. De vracht auto raakte een 32-jarige wielrijder, die op slag werd gedood. Op dezelfde plaats had zich dinsdag een ongeval voorge daan, waarbij eveneens een dode te be treuren viel. In de Ardennen deden zich twee ver keersongevallen met de dodelijke afloop voor. Op het Sluiskilse schiereiland is men sinds kort begonnen met de bouw van dé opslagplaatsen van een veevoerdro- gerjj. Deze drogerjj, die zich als eerste be- Jrtff op het Sluiskilse industrieterrein vestigt, zal nog dit jaar werk bieden aan 25 arbeiders. De opslagplaats wordt een van de grootste in Nederland. Ongeveer 1200 Vlaamse studenten van Leuven, Gent en Brussel, hebben giste ren in Leuven gedemonstreerd tegen de plannen tot oprichting van Franstalige lagere en middelbare scholen in de uni versiteitsstad. ..Franse scholen, nooit", 'Leuven Vlaams" en .Walen eruit", waren onder meer de spandoeken, die de studenten in een zonder incidenten verlopen optocht door de stad met zich meedroegen. In Leuven zullen ingevolge de taal grens-vaststelling Franstalige klassen mogen worden ingericht ten behoeve van de kinderen der Franstalige profes soren. Daartegen is van Vlaamse zijde hevig verzet gerezen. Het Vlaamse standpunt luidt, dat hier mede een privilege zou worden verleend aan de Franstalige professoren, omdat nergens elders in heel België voor an dere bevolkingscategorieën dergelijk on derwijs kan worden irtgericht. Men zou aldus aan de Franstalige professoren en hun asisstenten te Leuven toestaan, wat men in Wallonië weigert aan Vlaamse arbeiders, en in Vlaanderen aan Walen. In bepaalde Vlaamse kringen gaat men nu zo ver, dat men eist dat de Neder landse sectie in de universiteit in Leu ven blijft, en dat de Franstalige sectie uitwijkt naar Namen. Staatssecretaris Scholten heeft een kool en een geit gespaard. De kool, welke de grote beroepstoneelgezel schappen aan de provincie wilden sto ven, is tot een kwart van de grootte teruggebracht. Maar de geit krijgt dan toch wel wat groene blaadjes. Om nu maar van de beeldspraak af te stappen: beide partijen zijn er een beetje geluk kig en een beetje ongelukkig mee, dat het aantal in de „provincie" te geven voorstellingen maar met 25 wordt verminderd, doch dan toch wel ver minderd. De grotere steden in de. „provincie" zullen in hun cultuurleven zo goed als geen schade lijden. Intussen hebben de schouwburgdirecteuren van Tilburg. Heerlen en Nijmegen een initiatief ge nomen. dat de provincie uit de lijdende rol wil halen en zelfs een leidende functie wil geven. De grensprovincies kunnen daarbij het voordeel uitbuiten, dat de afstanden tot cultuurbrengende steden in het buitenland in verschei dene gevallen kleiner ziin dan tot de cultuurcentra van de Randstad. De drie directies hebben in de naaste om geving over de grenzen al eens rond gekeken en daar gegadigden gevonden voor het brengen van voorstellingen, welke aan de veelzijdigheid van cul- '"urmanifestaties ten goede kunnen men. Een uitstekend denkbeeld dunkt ons. We vinden het wel jammer, dat de beheerders vnn Solinternieuwe schouwburgen hun initatief niet dade lijk een breder draagvlak hebben ge geven, doch- we hebben ook goed ge hoord. dat men het graag zal zien. als anderen er zich bij aansluiten. We den ken dat dit bijvoorbeeld in Breda. Den Bosch en Eindhoven niet aan dove mansoren zal zijn gezegd. Gezamenlijk dient te worden vastgesteld, dat we ons de les niet laten lezen en de wet laten voorsrhriiven door met tonnen subsi dies geschraagde gezelschappen in het westen. Jn Parijs heeft de overweldigende rouwmanifestatie van dinsdagmorgen de OAS wel duidelijk gewaarschuwd, dat een staatsgreep zeker niet door de grote massa zou worden geduld. Hier manifesteerden honderdduizen den niet zozeer tegen het onverstan dige demonstratieverbod van de re gering als wel tegen degenen, die met olasticbommen de morele weerstands kracht tegenover een eventuele outsch van rechts willen verlammen. De re gering heeft echter door haar demon stratieverbod aan de rommunisten een kans gegeven, bij deze manifestaties de leiding te nemen. Zij zien hier een mogelijkheid, de oude Volksfrontidee te doen herleven en zo met een om trekkende beweging de regering-De Gaülle in bet nauw te brengen. De regering kan intussen het best haar aanzien verhogen, als ze er nu zo spoedig mogelijk in slaagt met de Algerijnse rebellen tot overeenstem ming te komen. De kans daarop zit er ruim in. Als De Gaulle voor de thans protesterende massa's kan verschijnen met een akkoord, dat een einde maakt aan een bloedige en uitputtende oor log, dan staat hij weer sterk. De OAS zal haar verwoede pogingen, om de situatie te vertroebelen, dan,zeker nog niet staken. Doch op de duur zal ze niet kunnen optornen tegen het ge voel van opluchting, dat het Franse volk in ziin grote geheel moet bevan gen. als de Algerijnse nachtmerrie is verdwenen. Minister Beerman heeft nu omstan dig uiteengezet, dat hier niet alleen een bevel van de ouders tegenover een minderjarige heeft gegolden. Dit be vel van de ouders is wel degelijk ge toetst door niet minder dan vijf in stanties: Pro Juventute, de Raad voor de Kinderbescherming, de kinderpo litie. de officier van justitie en de kin derrechter. Ook was het meisje zelf niet zeker van haar mening. Alles bij elkaar zien we echter, dat in Neder land zulke gevallen toch echt wel veel zijdig bekeken worden. De 17-jarige behoeft haar verloving ook niet te ver breken. Er zijn er wel meer, die ver scheidene jaren moeten wachten, alvo rens de wens huns harten wordt ver vuld. We gunnen het meisje toch wel echt een happy end. Zaterdag worden te Kapelle in het ge meentelijk sportgebouw de kringkeur- turnkampioenschappen voor jeugdturn- sters en -turners gehouden, aangesloten bij de Zebra. De organisatie is in han den van de gymnastiekvereniging „Olympia". De deelnemers komen uit op de vol gende nummers: brug ongelijk, paard- springen, evenwichtsbalk en vrije oefe ning. Aan de wedstrijden nemen deel meis jes van UDI, Bergen op Zoom; Volhar ding, Goes; Astrow, Souburg: VTV, Vlis- singen; Medio. Middelburg; Prins Hen drik. Breda: VZOS, Yerseke en Wilhel- mina. Middelburg.

de Stem | 1962 | | pagina 3