Festival zonder Metropole-orkest VERSER 1 1 Zwart o p v Vit kat duiven dan punt - uit! wait Luister naar Terugblik Hoogovens vaster nog KENNEDY: Powers wordt ondervraagd Nog nimmer &§1S! D INDOOR-TENNIS 5 VIA DE RADIO T.v.-uitzending van prof. Oud Radioprogramma Stem-feuillelon Televisieprogramma Gbenye volgt Gizenga op BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 FEBRUARI 1962 9B55SS5SSI Hoewel de betrokken radio- en t.v.-instanties weinig com- loewel de betrokken radio- en vei mentaar wensen te verstrekken, staat het thans vrijwel vast, dat het Metropole-orkest o.l.v. Dolf van der Linden dit jaar niet voor de muzikale begeleiding zal zor gen van de songfestival-vocalisten. In plaats van dit grote orkest zou den de zangers en zangeressen tij dens de finale worden begeleid door het AVRO-orkest De Zaaiers De assistent-producer van de KRO, de heer Gerard Michon, die is belast met de voorbereiding van de uitzending, worden de moeilijkheden niet bespaard. Tijdens het noodweer van het begin van de week geraakte hij met zijn Volkswagen in een sloot, toen zijn auto tengevolge van een zware rukwind onbestuurbaar werd. Van de KRO ver namen wij dinsdag, dat hij tengevolge van de lichte verwondingen die hij (advertentie) daarbij opliep, het bed moest houden. Toch is hij van plan van dit festival alsnog een goede uitzending te maken Naar verluidt zou het Metropole Orkest om financiële redenen weigeren mede te werken. Dit NRU-orkest zou name lijk een extra-vergoeding ontvangen voor dit televisiewerk. Toen later ook de AVRO-radio dit festival wilde ui zenden, echter zonder een speciale ver goeding hiervoor te geven aan het or kest, hebben de musici besloten hun medewerking in te trekken. "Maar ons weten is een dergelijke beslis sing nog nimmer door musici van de Ned. Radio Unie genomen. De leden van het Metropole-orkest voeren nog aan. dat hun weigering mede berusl op het feit. dat de media radio en te levisie niet kunnen samengaan bij een uitvoering Daarom wilde men zich alleen tot een tv-optreden beperken en weigerde men als één man tegelijkertijd voor de radio op te treden Hoewel de musici bewe ren dat het hier beslist geen kwestie van honoraria betreft, wordt door de NTS het tegendeel beweerd. Voor het NTS-optreden krijgen de musici het vastgestelde honorarium. Bovendien is sinds 1957 een regeling van kracht, waarin werd vastgelegd dat een tv-uit- zending van een NRU-orkest ook door een der omroepen als NRU-component via de radio kan worden gerelaycerd. Maar thans vroeg het Metropole-orkest voor deze radio-uitzending een extra honorarium. De Ned. Toonkunstenaars- bond weigerde voorlopig commentaar op deze kwestie te geven. DOLF VAN DER LINDEN vüHteM ^.ocjezecjcl e KRO en de AVRO zullen op zaterdag 17 en zondag t 18 februari aandacht schenken aan de nationale indoor-tennis- t kampioenschappen te Rotter- dam. De KRO zendt radiorepor- i tages uit op zaterdagmiddag om t 17 uur in de Sportperiscoop en om 22.10 uur in het vraagteken- programma. De AVRO zendt uit op zondagmiddag om 16.30 uur in de wekelijkse sportrevue. (Van onze parlementaire redactie) J^e VVD zal tijdens de eerste politieke televisie-uitzending op 20 februa ri a.s. prof. Oud op de beeldschermen brengen. Prof. Oud, de fractieleider der liberalen in de Tweede Kamer, zal po gen duidelijk te maken wat „de vrij heidsgedachte van de VVD" inhoudt en beoogt. De uitzending zal niet recht streeks geschieden. Door het cinecen- trum is van het optreden een filmpje gemaakt. Zoals bekend, treedt minister Zijlstra binnenkort op in de eerste t.v.-uitzen ding van de anti-revolutionairen. Op Hilversum I (402 m - fm 92.6 mhz kan. 19) brengt de NCRV om 20 uur „Donderdagavond-mozaiek" met o.a. „Op volle toeren" en om 20.30 uur de avon turen van inspecteur Scott. Om 20.55 uur de ensemble-parade'en om 21.25 uur de wedstrijd „Da's voor de kas". Voorts is er om 22 uur „Muziek voor miljoenen". Tot besluit volgt om 23.30 uur een uit zending van het oratorium „Jephta". Op Hilversum II (298 m - fm 96.8 mhz kan. 33) zendt de AVRO om 20.15 uur het abonnementsconcert van het Con certgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink uit. In de pauze om 20.55 uur is er een vraaggesprek met Simon Vestdijk. Tot slot van de avond kunt u om 23.10 uur luisteren naar de rubriek „Discotaria". Na het journaal biedt de VARA om 20.20 uur de rubriek „Achter het nieuws". Om 20.30 uur volgt een filmoverzicht van de skiwedstrijden te Chamonix. Herman Wigbold presenteert vervolgens om 20.45 uur de documentaire „Fascistisch gevaar in Frankrijk?" Om 21.10 uur wordt on der regie van Theun Lammertse het tv- spel „Een poppenhuis" van Hendrik Ibsen voor de camera's opgevoerd. Medespe lenden zijn Pim Dikkers, Lies Franken, Jan Retel, Mia Goossen, Henk Rigters, Mimi Boesnach en Marie José Nysten. Dit spel is beslist ongeschikt voor jeug dige kijkers. België-Vlaams biedt om 20.30 uur het filmoverzicht uit Chamonix en om 20.45 uur het politiek debat „Ieder zijn waar heid". In de „Filmtribune" wordt om 21.15 uur de Japanse film „De zeven sa- moerai's" vertoond. De NCRV heeft de televisiekijkers gis teravond een gevarieerd programma aan geboden, waarin de onderdelen „Memo" van Peter van Campen, „Pas geperst' van Pi Scheffer en „V for victory" de vaste rubrieken waren, waarmee de NC RV altijd weet te boeien. De middenmoot van de avond werd in beslag genomen door een concert van „Die Haerlemsche Musyckcamer" m.m.v. Het Nationale Ballet en de documentaire „Beter benijd dan bewonderd", die enkele momenten uit de loopbaan van een ano nieme officier van het Leger des Heils liet zien. Kees van Langeraad voerde de regie over dit laatste programma-onderdeel, waarin op reëele en voor velen wellicht af en toe verrassende wijze over het werk van het Heilsleger werd gesproken. Een vlotte camerawisseling, goede selec tie van de te verwerken stof en vooral het feit, dat elk zweem van sentiment achterwege bleef, maakten Langeraads produktie tot een interessant document, waar we met plezier naar gekeken hebben. Bij wijze van „epiloog" declameerde Peter Oosthoek aan het slot van de avond enkele gedichten. Hilversum 1 - 402 m DONDERDAG 15 FEBRUARI KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 Muz. uit nieuwe films 12,25 V.d. boeren 12,35 Land en tuinb.meded. 12,38 Lichte gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. en zangsolisten 13,40 Kopstukken, licht progr. (herh.) NCRV: 14.00 Promenade-ork. en sol. 14,40 Klass. gram. 15,30 Theater-ork., zang en orgel 16,00 Bijbeloverd. 16,20 Pianorec. 16,50 Klass. muz. (gram.) 17,00 V.d. jeugd 17,30 Jazzmuz. (gr.) 17,40 Beursber. 17,45 Kon. militaire kapel 18.15 Sportrubr. 18,30 Vocaal- ens. en sol. 18,50 Sociaal perspectief, lez. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af, praatje 19,15 Geest, liederen 19,30 Radiokrant 19,50 Politieke lez. CHU 20,00 Donderdagavond- mozaiek, gevar. progr. 22,30 Nws. 22,40 Avondoverd. 22.55 Boekbespr. 23,00 Pianorec. 23,30 Jephta, oratorium (gr.) 23,55-24,00 Nws. VRIJDAG 16 FEBRUARI KRO: 7,00 Nws. 7.15 Kamermuz. (gr.) 7,30 V.d. jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 8.50 V.d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio 10,05 Moderne gram. 11,00 V.d. zieken 11,40 Amus.muz. (gr.) 11,50 Als de ziele luistert, lez. Hilversum 2 - 298 m DONDERDAG 15 FEBRUARI AVRO: 12,00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Uit het bedrijfsleven 12,43 Hammondorgel en zang 13.00 Nws. 13.25 Beursber. 13,30 Metropole-ork. 14,00 Alt mezzo en piano: klasS. liederen 14,30 Mag ik mijn verzen niet zijn? lit. klankb. over Joannes Secundus 15,00 Dieren in en rondom het huis, een progr. over het wel en wee van huisdieren 15.45 Lichte gram. 16,00 Van vier tot vijf, een radioprogr., in een notedop 17,00 Lichte gram. voor de teenagers 17,30 Voor de jeugd 18,00 Nws. 18,15 Event, act. 18.20 Lichte gram. 18,30 Sportpraatje 18,35 Gespr. brief 18,40 Licht instrumentaal trio met zangsolisten 19.00 V.d. kind. 19,05 Sssstt, lichte gram. en een praatje 19.30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,05 Oude klavecimbelmuz. (gr.) 20,15 Concertgeb.ork., koor en solisten I.d. pauze (plm. 20,55-21,20 In gesprek met Simon Vestdijk, 8) 22,20 Gitaarspel (gr.) 22,30 Nws. met event, meded. 22,40 Act. 23,00 Sportact. 23.10 Discotaria 23,55-24.00 Nws. VRIJDAG 16 FEBRUARI VARA: 7,00 Nws 7,10 Ochtendgym. 7,20 Lichte gram. 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. (advertentie) In ons bloed- en alcoholeigen Schie dam heeft een fabriek van nimmer uit de mode rakende artikelen een ver leidelijk museum opgezet waar bonder-1 den merken drankjes in kleine flesjes I bewaard worden. Als oe een pers-! bureau met wereldnaam mogen gelo- j ven en waarom zouden we dat niet mogen? dan is dat nog helemaal niets bij wat een Madrileen gepresteerd heeft. Ene heer Chicote heeft daar een verzameling dranken bijeenge bracht die ruim 20.000 Hessen omvat. Het is de volledigste collectie ter we reld en als iemand zijn drankmuseum komt bezoeken zegt hij achteloos wat wilt u drinken?" maar je krijgt nooit wat. Want het is geen café. doch een wetenschappelijk-cvltvrele instelling. Een museum, waar twintig duizend verschillende soorten drank zijn. on dergebracht lijkt mij een hels oord. zowel voor de bezoeker als voor de conservator, voor hem. nog wel het meest. Een inrichting waar evenveel hessen met dezelfde inhoud, hoe lek ker die dan ook zijn mag. staan opge- s eld is natuurlijk een permanente ver leiding maar daaraan valt te weer staan door één klein flesje te ontkur- en en te nuttigen. De overige neapv- tienduizend negenhonderd negenenne gentig smaken precies zo Maar twintigduizend verschillende' Een dorstig man zou van nature al ge neigd zijn uit allemaal te proeven. Een zuiver wetenschappelijk geïnteresseerde evenzeer zij het uit andere, zelfs edele motieven. Aan deze honger naar weten inzake dorstlessende artikelen zou hi ten gronde gaan. Chicoto niet. Hij kan er afblijven. Hp is een filosoof Hij heeft dranken ïr lenden ter wereld, ml leest, de wereldgeschiedenis op zijn essen. Hij heeft dranken uit Rusland o e satellieten en uit ieder land waar s werelds stormen gewoed hebben. „Na een revolutie in een land blijft 1,1* "T dezelfde, alleen verandert ur j et 075 de fles", zegt Chicote. 1 cebiteert het achteloos, als iemand 21L r°intl9duizend flessen exquise soorten in huis heeft en er af kan j een diepe wijsheid in. bot Tf jontQ<iat hemzelf evenzeer als eit. dat in al zijn flessen hevige nJlZ^Jin?en wrborqpn zijn. mZ* j .Js Fr,t geweldig museum. r,e ard exemplaren van een merkwaardige snnrt Ip„p„rip wezens tjes gerangschikt naar kleur, genre, gehalte en uitwerking. En na iedere revolutie blijft 8e in- j". Prer'es dezelfde. Alleen veran dert het etiket PRAET-MAECKER agatha christie een tussen de 43) „Nu ja. maar laat ik je vertellen dat ik nu best znu willen dat Mammie maar wat dichterbij zal dan helemaal in Klein- Azië! „Jennifer! „Kom al!" Julia liep daarna in haar eentje met gebogen hoofd heel langzaam naar de sporthal terug. Steeds langzamer liep zij. Tenslotte bleef ze volkomen stil slaan. Daar stond ze, met gefronst voor hoofd, in gedachten verzonken. De bel voor de lunch werd geluid. Maar zij hoorde het niet. Zij keek naar haar tennisracket, deed nog een paar stappen op het tuinpad, maar draaide toen resoluut op haar hakken rond en liep naar het hoofdgebouw Daar ging zij door de voordeur naar binnen, iets wat eigenlijk niet mocht. Zij vermeed daardoor een ontmoeting met andere meisjes. De hal lag verlaten. Julia holde de trap op naar haar slaapkamertje, keek vlug rond. tilde vervolgens de ma tras van haar bed op en schoof het rac ket eronder. Daarna deed zo nog wat aan haar haar. Zedig liep ze de trap af naar de eetzaal. HOOFDSTUK XVII DE GROT VAN ALADDIN 1 De meisjes gingen die avond rustiger dan ooit naar bed. Hun aantal was sterk gedund. Er waren zeker dertig leerlin gen naar huis teruggeroepen. De over geblevenen reageerden ieder op hun eigen manier. Opgewonden, schroomval lig. zenuwachtig, lacherig, kalm cn be heerst. Julia Upjohn liep met de eerste ploeg rustig naar boven. Zij sloot de deur van haar kamertje, bleef nog even staan luisteren naar het gefluister, het gelach, de voetstappen en het welterusten wen sen. Daarna viel er een stilte. Zwakjes klonken stemmen in de verte. Zij hoor de nog voetstappen naar en van de bad kamer gaan. Maar er zat geen slot op haar deur. Daarom schoof Julia er een stoel tegen aan en zette de leuning klem onder de deurknop. Daardoor zou ze het dadelijk merken als er iemand binnen trachtte te komen. Niet dat zoiets waarschijnlijk was. Het was streng verboden. De meis jes mochten met op eikaars kamer ko men. Alleen juffrouw Johnson mocht dat, als er een meisje ziek of van streek was. Julia liep naar haar bed, tilde de ma tras op en haalde het tennisracket te voorschijn. Even stond ze ermee in de hand. Ze was van plan het nu eens grondig te onderzoeken en mocht dat onderzoek niet uitstellen. Want als ze licht aanstak op een uur dat alle lich ten uit moesten zijn, zou het schijnsel onder haar deur ieders aandacht trek ken. Maar ze mochten tot half elf blij ven lezen in bed. Julia bekeek het handvat. Hoe zou je ooit in een tennisracket iets kunnen verstoppen? Toch moest dat wel zo zijn, dacht zij. Het moest wel! Eerst die in braak bij Jennifer, daarna die vrouw die met dat verzonnen verhaal een nieuw racket was komen brengen al leen om het oude mee te kunnen nemen natuurlijk.Daarvoor moest je Jenni fer zijn, omdat allemaal voor zoete koek op te eten, dacht Julia met een tikje minachting. Nee, dat mens had „oude lampen tegen nieuwe" willen ruilen, net zoals dat bij Aladdin het geval was ge weest. Er moest dus iets bijzonders aan dit racket zijn dat ze nog niet wist. Jennifer en Julia hadden nooit aan iemand verteld dat zij hun rackets on derling hadden geruild., tenminste, zij zelf niet. Jennifer had geklaagd over de balans. Natuurlijk de enige plaats om iets in weg te stoppen was het handvat. Daar in zou je een uitholling kunnen maken die je naderhand weer kon dichtstop pen. En als er aan het handvat was geknoeid, dan was de balans natuurlijk bedorven Er zat een leren bandje aan de on derkant omheen, met letters bedrukt, die nagenoeg onleesbaar waren gewor den. Dat stukje leer zou ze er eerst maar eens afhalen. Julia ging aan haar toilettafel zitten en peuterde het leer met een zakmes los. Dat ging gemak keiijker. Daaronder zat een stukje hout. Het was een rond schijfje, waarvan je duidelijk de rand kon zien. Julia stak haar mesje erin. Prompt brak het lem met af. Haar nagelschaar was sterker. Zij slaagde erin het houten schijfje er uit te krijgen. Daaronder zag ze een half rode. half blauwe substantie. Julia porde erin en toen ging haar plotseling een licht op. Plasticine! Nou, dat was vast niet normaal. In een gewoon hand vat van een racket zit geen plasticine! Zij hanteerde h aar nagelschaar zeer doeltreffend en bracht hompjes plasti cine naar buiten. Dat goedje zat ergens omheen, het leken wel knoopjes of steen tjes. Een daarvan rolde op haar toilettafel daarna nog een. Even later had zij een klein hoopje bij elkaar. Julia leunde naar adem snakkend ach terover. Met wijd open ogen keek ze maar. Ze deed niets dan kijken, met grote ogen kijken! Vloeibaar vuur, diep rood en prachtig groen, glanzend blauw en verblindend wit., vonken schoten er uit. In dat ogenblik werd Julia volwassen. Zij was niet langer kind. Zij was vrouw. Een vrouw die door juwelen was ver blind en betoverd. Alle mogelijke gedachlenflitsen vlogen door haar hoofd. De grot van Aladdin Grelchen en haar juwelenkistje.. (Vo rige week had ze de Faust in Covent Garden gehoord) Noodlottige edelste nen.. de Hope diamant., romantiek! Zij zag zichzelf in een avondjurk, met een flonkerend collier om haar hals.. Zo zat ze daar te dromen en zich in allerlei fantasieën te vermeien. Ze liet de edelstenen door haar vingers glijden als een stroom van vuur, een glinsterend beekje van vreugde en verwondering. Maar toen was er iets. het een of an der geluid, dat tot haar doordrong, dat haar terugriep tot de werkelijkheid. Zij dacht na, probeerde haar gezond verstand te gebruiken om tot een be slissing te geraken ten aanzien van het geen haar te doen stond. Dat zwakke, verre geluid had haar ongerustheid ge wekt. Zij pakte alle juwelen vlug bij een, nam ze mee naar haar wastafel, duwde ze in haar sponzezakje en daar na de spons als een prop er bovenop, plus nog haar nagelborstel. Vervolgens ging ze terug naar haar toilettafel, stopte alle plasticine weer in het handvat van haar racket, duwde het houten plaatje er weer netjes boven op en bevestigde het stukje leer met wat kleefpleister. Toen dat klaar was, kon je niets meer aan het racket zien. Het gewicht leek nauwelijks lichter. Zij bekeek het geheel met voldoening en wierp het daarna achteloos op een stoel. Julia keek naar haar bed, dat keurig opengeslagen lag te wachten. Maar zij kleedde zich niet uit. In plaats daar van luisterde zij gespannen of zij ook iets hoorde. Naderen daar soms voet stappen? Opeens en volkomen onverwachts wevd zij door angst overvallen. Twee mensen waren reeds gedood. Als iemand wist wat zij gevonden had, zou het haar beurt zijn.. Er stond een vrij zware eikehouten kast op haar kamer. Zij slaagde er met grote inspanning in die voor de deur te schuiven. Hadden ze op Meadowbank maar sleutels in de kamerdeuren! Vervolgens sloot ze het bovenraam en grendelde het. Er stond wel geen boom in de buurt en er groeide ook geen klimop tegen de muur, maar ook van die zijde wilde zij geen risico lopen. Zij keek op haar wekkertje. Het was nu half elf Zij zuchtte eens diep en deed het licht uit. Niemand mocht iets onge^ woons bij haar opmerken. Zij schoof het gordijn een beetje opzij. Nu scheen de volle maan naar binnen en kon zij dui delijk de deur onderscheiden. Daarna ging ze op de rand van haar bed zitten. In haar hand hield zij de stevigste schoen die ze bezat. (wordt vervolgd) RECLAME De gemeenteraad van Fiissen in West-Duitsland gaf een toondichter opdracht tot het componeren van een prettig wijsje op de tekst: „De meisjes van Füssen, die kussen zou gaarne". Een paar duizend gram mofoonplaten werden in verschil lende Duitse reisbureaus bij het ge wone publiciteitsmateriaal gevoegd en reeds na korte tijd konden de vroede vaderen van Füssen zich verheugen in een groeiende toeris tische belangstelling voor hun stad. De toeloop bestond in hoofdzaak uit vrijgezellen. SIGNAAL Te Magoja in Japan werden ge slaagde proefnemingen gedaan met een „muzikaal" verkeerssignaal voor blin den. Rood licht stemt overeen met een langerekte, hoge fluittoon, geel is een zoemtoon en groen brengt een aria uit het „Notenkrakersballet" van Tsjaikowski. KNAP In West-Berlin werd een „miss" ge kozen, die niet alleen door haar schoonheid, maar ook door haar intel ligentie de priis waard moest zin. Tij dens de intelligentietest antwoordde één van de kandidaten op de vraag: „Wat doet 11 wanneer u 's morgens on kantoor komt?" zonder aarzelen: „Ik open de deur". RIJNAAM In Oost-Duitsland heeft men de margarine, die daar van zeer slechte kwaliteit is, de bijnaam „Gagarine" gegeven. Dit omdat deze margarine in de pan zo hoog opspat, dat zij de Russische ruimtevaarder Gagarin naar de kroon steekt 229 „Neen, maak je niet ongerust baby slaapt als een roos". De (Om 8.35 Van de voorpagina, praatje) 9.00 Ochtendgym. v.d. vrouw 9,10 Moderne muz. voor piano en orkest (gr.) 9,40 Schoolradio VPRO: 10,00 Inzicht en uitzicht, praatje 10,05 Morgenwijd. VARA: 10.20 V.d. huis vrouw 11.00 V.d. kleuters 11,15 Viool en piano 11,45 Orgelspel. Brussel - Vlaams DONDERDAG 15 FEBRUARI 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,34 Amus.muz. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 16,00 Beursber. 16.06 Franse les 16,21 Koor zang 17,00 Nws. 17,15 V.d. kind. 18,15 Man- dolinemuz. 18.20 V.d. sold. 18,50 Sportkron. 19,00 Nws. 19,40 Lichte muz. 19,50 Vrije po litieke tribune 20,00 Lit. progr. 20,30 Klass. muz. 21,30 Symfonische amusementsmuz. 22,00 Nws. 22,15 Lichte gram. 22,55-23,00 Nws. Brussel - Frans DONDERDAG 15 FEBRUARI 484 m: 12,03 Bonjour musique 13,00 Nws. 13,15 Amus.muz. (gr.) 14,13 Symfonische muz. 15,03 Lichte gram. 16,08 Russische muz. 17,00 Nws. 17.30 Liederen 18.30 Discografie 19,30 Nws. 21.00 Feuill. 22,55 Nws. DONDERDAG 15 FEBRUARI NTS: 13,45-15,00 Eurovisie: Rechtstreekse rep. v.d. wedstr. om het wereldkamp. skiën van vandaag te Chamonix 20,00 Journ. VARA: 20,20 Achter het nieuws NTS: 20,30 Eurovisie: Filmoverz. v.d. belangrijkste ge deelten uit de wedstr. van vandaag om het werèldkamp. skiën te Chamonix VARA: 20,45 Fascistisch gevaar in Frankrijk?, do cumentaire over de dreiging van de OAS 21,10-22,50 Een Poppenhuis (Nora), toneelstuk VLAAMS BELG.: 19,00 V.d. jongeren 19.30 Tele-taalles 20,00 Nws., sportuitsl. en weer ber. 20,30 Filmverslag van de wereldkamp. skiën in Chamonix 20,45 Politiek debat 21,15- 23,45 Japanse film. FRANS BELG.: 18.30 V.d. kind. 19,00 V.d. vrouw 19.30 La Pensée Socialiste 20,00 Journ. 20,30 Filmverslag van de wereldkamp. skiën in Chamonix 20,45 Wedstr.progr. 21,45 La Double Vue 22,45 Journ. De Kongolese minister van binnen landse zaken, Christopher Gbenye, is gisteren benoemd tot le vice-premier als opvolger van Antoine Gizenga. Gisteren heeft een woordvoerder van de V.N. medegedeeld dat twee Kongo lese priesters in de provincie Kasai door jeugdige stamleden zijn afgetuigd. Jeugdige leden van de Loenta-stam zouden de afgelopen twee weken dorpen in brand hebben gestoken en de inwo ners mishandeld. President Kennedy heeft gisteren' meegedeeld dat Powers „belangrijke I ondervragingen" door regeringsfunctie)-1 narissen ondergaat en dat hij vrijwillig i aan dit onderzoek meewerkt. Later zou' hij ter beschikking van de desbetreffen de congrescommissies worden gesteld. Als het congres dat wenst zou hij vrij zijn om te getuigen. Ook zou de pers Powers later kunnen ondervragen. Volgens de Baltimore Sun bevindt Po wers zich op een landgoed van de rege ring bij de oostkust van Maryland, waar hij van de buitenwereld afgesloten wordt gehouden. Een vooraanstaande persoon uit de regering had dit bericht beves tigd, aldus het blad. Ter beurze blijft het meest de aan dacht trekken de opwaartse richting van Hoogovens. Nadat de laatste dagen dit fonds sterk de belangstelling van de markt had genoten, en eergisteren di verse geruchten ter ondersteuning van de vaste stemming in omloop waren ge komen, waren ook gisteren de certifi caten Hoogovens het drukst besproken en verhandelde beursfonds. Ten opzichte van de vorige slotkoers werd gisteren een koerswinst geboekt van ruim acht punten. Dit betekende een stijging van de koers tot circa 817, waarmee Hoog ovens ten opzichte van jongstleden vrij dag een avance hebben behaald van veer tig punten. Gisteren kwam een nieuw gerucht omtrent bet staalconcern in om loop. Men beweerde, dat de Amerikaan se Fordmaatschappij een belang in Hoog ovens zou willen nemen. Dit betekende uiteraard een nieuwe stimulans, waarbij echter opviel dat de omzetten minder le vendig van karakter waren dan eergiste ren het geval is geweest. In de overige internationale fondsen heerste een zeer kalme stemming zon der fluctuaties van betekenis. Ook overigens bood de markt weinig bijzondere aspecten. Nederlandse staats fondsen waren prijshoudend en stil. Scheepvaartpapieren lieten nauwelijks enige verandering zien. 13-2 14-2 Ned. '59 4'i 1033J, 103 Ned. '47 3*2 931 i 9318 AKU A 3891'4 392'i Hoogovens cA 808 815 Philips GBA 966'i 96134 Unilever cA 190,30 189,75 Kon. Olie A 131,30 130.10 Scheepv. Unie A 150''2 1503,4 A'dam Bk A 41434 415 Kon. Zout cA 1118 1110 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkcer AKU Kon. Olie 130.00 g.b 130.30; Philips 962; Unilever 190.00; Hoogovens 814—815 g.l. 109. Nog lang bleven Sylvester en Mei lopen zwaaien. Ze hielden hun rebellen- vermomming aan, want de wacht stond in de verte nog naar hen te kijken en heel zachtjes hoorde je ze „Hoera" roepen en strijdliederen zingen om de reizigers aan te moedigen. Maar toen de huizen van Por to P. nog maar zo klein waren als lucifers doosjes, en je het standbeeld zonder hoofd, zo groot als een schaakstuk nog maar er boven uit zag, hielden ze stil en spanden Johannes uit. Die goeie Johannes kreun de van inspanning en liet zich meteen op het zand vallen, zo moe was hij. „Laten we die rare paardekop maar af doen" zei Mei medelijdend en Sylvester hielp haar de kop af te trekken. Johannes zijn hoofd, dat hij de hele tijd omhoog had moeten hou den, omdat het anders niet in de karton nen kop paste, was helemaal paars en zijn tong hing uit zijn mond. „Arme Hannes", zei Mei en streek hem over zijn hoofd. „We zullen hier maar kamperen vannacht" be sloot Sylvester. Hij gooide zijn hoed en zakdoek af en pufte: „Dat die lui dat de hele dag uithouden, zo'n doek om je hoofd" „Ik vind die hoed anders wel mooi", zei Mei en ze besloot hem op te houden. Zul len we eens kijken, wat Don Alonso ons heeft meegegeven?" Dat vond iedereen een reuze idee.

de Stem | 1962 | | pagina 17