rinses Margaret steeds in gevaarlijk vaarwater Verstikt 10 jaar Antwerpen over in verkeerschaos? P.B.O. een pronkstuk dat als wrak achter blijft VEEK h Sensationele moordzaak duurt reeds 18 dagen SLECHTHORENDEN Indrukwekkende hoofdrol in Cyrano de Bergerac Een vliegende Zij kan bij de natie geen goed doen Boulevardpers in de aanval Valentijndag in Engeland Arrestaties in Turkije Grondige reorganisatie van personenvervoer noodzakelijk Pater Hoefnagels in Tilburg: mensen en muzen - mensen en muzen jaar Uitrusten f Man in de soep De balsem met direct-werking VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN MATRASSEN Verdachte herriep zijn eerste alibi Guus Hermus excelleert bij R dams Toneel Herinrichting en modernisering Werknemers tonen geen interesse Geen metro Rij-examen voor bromfietsers Spoorlijnen Uit (gerust)... goed voor hem! Bom ontplofte tijd ens rede Van Bétancourt I DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 FEBRUARI 1962 it'll I t-Win-actie n honderd- familieraad den hierbij lotte weten eidt van al er zijn nog innen. betere ua- ruyter keert r week uit.. voor 'n half ran 7 besté rlelenberlriif tere icaar"! februari irf, heeft rofiteert, el-Actie hfige, edkoop Ier met >aarin Jioze.... kken n als De adviseurs van het Engelse hof kampen met een probleem, dat vijftien jaar geleden eigenlijk ook al bestond: hoe houden wij prinses Margaret uit moeilijk vaarwatei De prinses heeft in het middelpunt |van allerlei controversen gestaan Svanaf het moment, dat zij als ze ventienjarig meisje voor het eerst alleen met een man uitging en de goede burgers van Engeland cho queerde door een jurk te dragen, f die veel té laag was uitgesneden, f En sedert dat avondje, dat zij in gezelschap van ex-koning Carol van Roemenië doorbracht, hebben de koninklijke adviseurs, met de krachtige hulp van Margarets zus ter, koningin Elizabeth, gepro beerd de onberekenbare Margaret Bervan te overtuigen, dat zij er zo- Bveel mogelijk voor moest zorgen, «dat zij in haar optreden zich aan- ■paste aan het beeld, dat het Britse #Bvolk zich van het koninklijk huis heeft gevormd. I Op het ogenblik zijn de prinses en Blaar echtgenoot, lord Snowdon weer het middelpunt van heel wat openbaar ru- moer. De ochtendbladen staan niet langer jj}. vol met plooistrijkerijen aan Margarets Kadres. Er gaat geen week voorbij of het fm een of ander blad publiceert wel een on_ «aangenaam commentaar op de prinses en ■herhaaldelijk is haar door de Britse pers op nauwelijks verholen wijze te verstaan Migegeven, dat zij zich maar beter uit het ■openbare leven kan terugtrekken. I Haar gedragingen worden gekwalifi- Hffiiceerd met termen die men in verband jf/imt het koninklijk huis nooit tevoren ge- jbruikt heeft. Men heeft haar in sommige bladen zelfs querulant en pervers ge- noemd en in politieke tekeningen wordt zij zelfs openlijk bekritiseerd iets, wat een koninklijk personage sedert de dagen van Koningin Victoria niet is overkomen. Margaret en haar echtgenoot, de voor malige fotograaf Armstrong Jones moe ten zich mismoedig afvragen, of zij eigen lijk nog wel iets goed kunnen doen. En toch is er een tijd geweest, dat het leek, alsof zij nooit kwaad zouden kunnen doen in de ogen van het Britse volk. 1 Nauwelijks twee jaar na hun huwe- lijksdag staan zij van alle kanten aan kritiek bloot. Daar worden allerlei rede nen voor aangevoerd. Lord Snowdon heeft een gesalarieerde post aanvaard bij een Londense krant en daarmee heeft hij zich gestort in de felle concurrentiestrijd in Fleet Street. De prinses geniet een jaarlijks inkomen van 15.000 pond, maar 35 weken lang n.l. voor en na de ge boorte van haar kind, nam zij geen deel aan de vele zware publieke verplichtin gen, die op het koninklijk huis rusten. Terwijl er in Engeland nog altijd een ernstige woningnood heerst, wordt door het koninklijk huis niet minder dan 85000 pond uitgegeven aan de inrichting van een nieuw appartement voor de 1 prinses, haar man en haar zoontje, hoe wel de Snowdons al een huis hebben, dat groot genoeg is om een groot gezin in te huisvesten. Het prinselijk paar vertrok 9 kort na Kerstmis op vakantiereis naar het zonnige West-Indië (één krant schreef M vriendelijk dat dit was om van de ■kerstvakantie uit te rusten) en de baby ■werd achtergelaten in het koude Enge- land. Dit laatste werd natuurlijk vergeleken met de toewijding die koningin Eliza beth altijd voor haar kinderen heeft ge toond. Als klap op de vuurpijl kwam nog het feit, dat de prinses en haar echt genoot bjjna de gehele eerste klasse van het vliegtuig hadden besproken, om maar vooral alleen te kunnen zijn I Het is natuurlijk niet waar, dat het allemaal de schuld van prinses Marga- ret is. Al wat zij en haar man tot dusver hebben gedaan komt geheel overeen met hun karakter, maar de noeste werkers, I die in boulevard- en vrouwenbladen al tijd zo druk bezig zijn geweest om le. ■genden te spinnen rondom de troon, moe- ji ten nu toegeven, dat de werkelijkheid er nJ enigszins anders uitziet en met boze ge- [k zichten zijn zij nu bezig hun honingzoete ■woorden weer in te slikken, g Wat het rumoer rondom het prinselijk paar eerst goed deed losbarst i, was Tony's beslissing om de baan van gesa larieerd adviseur van de „Sunday Times" te aanvaarden. Iedereen had gedacht dat Tony ergens zou gaan werken, waar het prestige van het koninklijk huis niet gebruikt zou kunnen worden in de journalistieke op lage-oorlog. Daar komt nog bij, dat de Sunday Times de conservatieve partij steunt, zodat, indien Engeland weer een Labour-regering zou krijgen, de zwager van de koningin voor de politieke oppo sitie zou werken. Tony's nieuwe baan brengt 7000 pond per jaar op, zodat het gecombinerde inkomen van het prinse lijk paar 22.000 pond per jaar is, zonder dat er huur behoeft te worden betaald. Men weet, dat prinses Margaret nooit veel gevoeld heeft voor de representa tieplichten, die op een lid van het ko- uinklijk huis rusten, zoals het leggen van eerste stenen, het van stapel laten lopen van schepen, het openen van tentoonstel lingen en officiële bezoeken aan fabrie ken. Zij gaf er de voorkeur aan, haar middagen thuis lezend door te brengen of thee drinkend met vrienden. Hofkringen hadden altijd een hele reeks excuses gereed zoals: „De prinses is niet bijzonder sterk van constitutie" en „de prinses is in het openbaar nogal nerveus". Overigens schijnen noch prinses Mar garet noch haar man zich bijzonder on gerust te maken over de reeks contro versen, die er rondom hen gerezen zijn, doch Buckingham Palace des te meer. Het meisje en het mem- sterPrinses Marga ret in de muil van een stenen monster tijdens een vakantiereis in Ita lië. Zou zij zich nu af en toe niet wéér voelen als de weerloze tussen de kaken van de boule vard pers ,_De, lle,fde vierde gisteren hoogtij in (Engeland en de posterijen hebben er weet van. Zij moesten de 28 miljoen Valentijnkaarten bezorgen, die dit jaar door de Britten zijn gekocht, een record aantal. Het romantische klimaat heeft de I laatste 12 maanden een ingrijpende ver- I andenng ondergaan. e,^e4en ïaar deden vooral de „grap pige Valentijnkaarten opgang, zoals ..rozen zijn rood, viooltjes zijn blauw, ut hou van iemand, maar wie houdt er van jou? Het cynisme heeft plaats gemaakt voor «t ware gevoel: „Kies mij als je Va- ia J eeuwi8 trouw, In heel hou 'S 6r geen van wie ik zoveel klarmg^voo^dit l/erschijnséi Twee voormalige ministers uit de re gering van premier Mendères z«n dtas- nff h, Ankara gearresteerd wegens machtsmisbruik tijdens hun bewind. L1?' ?Jn de, oud-minister van Justitie, peidNearhV°°rmalige mi"iSter V,n na ^vinden zich nu alle leden van de regering Mendères in hechtenis. (advertentie) Men worstelt ten paleize nog steeds met het oude probleem: hoe houden wij prin ses Margaret uit gevaarlijk vaarwater? De Schotse cricketspeler Michael Den ness heeft zijn soep nog nooit zo dik ge geten als dinsdag, toen hij in een res taurant te Glasgow at. Een loodgieter die een reparatie uitvoerde op het dak van het restaurant, verloor zijn evenwicht en viel door een dakraam, in de soep van Denness. ,,Ober", riep de onthutste Denness, ,,er ligt een man in mijn soep". De loodgieter kwam er met een ge kneusde schouder vanaf. Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling mei Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer en meer melkwit wordt en volledig 'in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. (advertentie) ufoicfl ANTIHERNIA BINNENVERING TOONZALEN TE AMSTERDAM. ROTTERDAM. UTRECHT. BREDA De rechtszaak tegen de Engelsman James Hanratty voor de rechtbank te Bedford belooft de langdurigste in de geschiedenis van de Engelse rechtspraak te worden. De 25-jarige Hanratty wordt ervan be schuldigd op 23 augustus van het vorige jaar een 36-jarige arts, Michael Gregs- ten, en de 25-jarige Valerie Storie, in hun geparkeerde auto overvallen te heb ben. Hü had hen onder bedreiging met een pistool bevolen hem rond te rüden. Hij schoot Gregsten hierna dood, rand de Valerie aan en schoot zijn revolver van nog geen meter afstand op haar leeg. Hoewel door vijf kogels getroffen overleefde zij de geweldpleging maar werd zij gedeeltelijk verlamd. In 'n rol stoel gezeten heeft zij in de rechtszaal Hanratty aangewezen als haar aanran der. Het proces ging gisteren zijn 18e dag in. Nog nimmer in de criminele ge schiedenis van Engeland heeft een moordzaak zolang voor een rechtbank ge diend. Het proces tegen dr. John Bodkin Adams, die ervan werd beschuldigd zijn patiënten vergiftigd te hebben, duurde 17 dagen. Het proces tegen Hanratty is niet ge speend geweest van sensatie. (advertentie) Eén van de opschuddingen die dit pro ces veroorzaakte was de getrouwe weer gave over de televisie van de woorden die miss Storie de man had toegevoegd die haar vriend had gedood: ,,Je hebt hem doodgeschoten, schoft" (bastard in het Engels). De verdediger maakte veel werk van het feit dat miss Storie eerst een andere man als haar aanrander had herkend en dat Scotland Yard aanvankelijk een ander had gearresteerd. Hanratty, die zelf als getuige werd gehoord, veroorzaakte grote verbazing, ook bij zijn raadsman, door zijn oorspron kelijke alibi te herroepen en te verklaren dat zijn alibi als zou hij in de nacht van de moord te Liverpool zijn geweest, een leugen was. In feite had hij de nacht doorgebracht in een pension in de badplaats Rhyl in Wales, waar men naar hij zei een groen bad had. „Een wonder moet me red den", riep hij uit. Het wonder was prompt verschenen in de vorm van mevrouw Grace Jones die meende te geloven", dat Hanratty in haar pension had gelogeerd omstreeks die tijd. Het pension heeft inderdaad èen groen bad. Het openbaar ministerie insinueerde dat mevrouw Jones uit was op een beetje gratis publiciteit voor haar pension bui ten het seizoen. Door de kranten werd zij ,,mrs. Miracle" (mevrouw Wonder) gedoopt. De verdediging heeft haar werk vol tooid en verklaard dat Hanratty ..geen moordenaar" is, hoewel wordt toegege ven, dat hij een strafregister heeft we- gp.ns beroving. MORGEN dus VRIJDAG van 2-6 uur wederom ZITTING van uw CONSULTATIE BUREAU VOOR S.H. in gebouw DE VESTE. OUDE VEST 3, BREDA; advies gratis, levering van gehoortoestelien ev. over Ziekenfonds. Nooit heb ik zo heftig gevoeld, hoe heerlijk de liefde eigenlijk is, als tijdens de voorstelling van Ed- mond Rostands „pièce de maitre" Cyrano de Bergerac, 't dramatisch epos, dat steeds tot de verbeelding heeft gesproken van elke theater- liefhebber.De tragisch held, droom van elke acteur, sinds Coquelin aan de hero zo tragisch en groots gestalte heeft gegeven. Guus Her- mus heeft bij het Rotterdams To neel de kans gekregen de rol van zijn leven te spelen; hij heeft die kans met beide handen aangegre pen. Met heel zijn machtig arsenaal aan toneelspeelkunde creëerde hij opnieuw de held en heeft daarmee zijn naam met gulden letters in het boek der groten getekend. Wie kent de geschiedenis van Cyrano de Bergerac niet? Rostand liet zich in spireren door een werkelijk bestaand hebbende dichter, Savinlen de Cyrano, die leefde in het begin van de zeventien de eeuw. Men zou misschien enige tra giek kunnen ontdekken in het feit, dat beroemdheden als Molière, Voltaire en Swift veel ontleenden aan zijn werk. maar Rostands pen geeft Cyrano een nieuwe dieper treffende tragiek; zijn ho peloze liefde voor Roxane, een mooie vrouw van de wereld, die is gecharmeerd van de domme, maar knappe Christian en van hem gaat houden als zij onder de invloed komt van zijn bloemrijke verzen, die hem worden ingefluisterd door Cyra no. Cyrano, die zijn leed als een man draagt, zich opofferend voor zijn vriend Christian, bezit het geheim van de „pa nache", het woord, waarmee hij aan het eind van het stuk de geest geeft. Wat „panache" eigenlijk precies is, valt zeer moeilijk te omschrijven. Het is de geest van dapperheid, die alles wat Cyrano doet, uittilt boven het gewone heldendom. Grapjes maken in het aan gezicht van de dood is „panache" een verfijnde weigering zichzelf tragisch te nemen, een gevoel van gêne voor het held zijn. „Panache" is de overwinning van de speelse geest op het bevende li chaam. Cyrano behaalt die overwinning in een titanenstrijd niet in zijn onnavolg bare duels, waarin hij dichtend de tegen stander doet sneven, niet in zijn gevecht met de honderd man maar in de bal- (Van een Belgische correspondent) Zal het verkeer binnen de Antwerpse agglomeratie tussen de jaren 19701975 dermate stagneren, dat de Scheldestad de verstikkingsdood als economisch centrum zal sterven? Tot die sombere conclusie komt de bekende Gentse verkeerseconomist dr. A. de Waele in de uitvoe rige studie, die hij in opdracht van de Economische Raad der Provincie Antwerpen aan het openbare personenvervoer in de provincie en de agglomeratie Antwerpen heeft gewijd. In zijn studie wijst hij er op, dat de toestand van het verkeer in de steden spoedig zal leiden tot grote ongemakken In een voor de sociale en politie ke studieclub „De Tribune" gehou den inleiding over „De houding van de katholiek ten opzichte van de sociale strijd" te Tilburg heeft pater dr. H. Hoefnagels s.j. ver klaard, dat de P.B.O. beschouwd kan worden als „een pronkstuk, dat als wrak langs de weg zal blij ven liggen". De P.B.O. bestaat slechts op papier; in de praktijk is ze een praatcollege geworden. In de onwil van de ondernemers zag de socioloog geen afdoende verkla ring voor het niet tot stand komen van deze organisatievorm. Het is voornamelijk de minieme interesse van de arbeiders, die de P.B.O. de doodsteek geeft. De PBO is een middel om de vrijheid te organiseren, maar zo stelde spreker, juist in de loon-kwestie ontbreekt elke vrijheid; wat heeft de PBO dan nog vootf zin? Overheidsdwang in dit verband is niet gewenst. Nederland denkt over het algemeen toch al te socialistisch! Wij hebben te veel vertrouwen in de over heid, constateerde pater Hoefnagels, die een goed voorbeeld zag in de opgelegde bezitsspreiding. Tevoren had pater Hoefnagels een bij zonder boeiende uiteenzetting gegeven, waarin hij duidelijk naar voren bracht, dat de sociale strijd aanvaard dient te worden als een sociale realiteit en bo vendien is ze noodzakelijk om tot een gezonde opvatting te komen van wat de sociale rechtvaardigheid in een bepaalde situatie is. Immers de huidige positie van de ar beiders zou nimmer bereikt kunnen wor den, indien niet een tegenstand was op gekomen, waartegen de arbeidersgroep zich heeft kunnen verzetten. De houding van de katholiek in, deze problematiek dient daarom te zijn: 1) strijd voeren met een onthechtheid aan zijn eigen belang: 2) een grote openheid om de positie van de tegenstander te eerbiedigen. Hoewel moeilijkheden niet te voorzien zijn in de toekomst, tekenen zich toch wel de volgende richtingen af: 1) kwes tie van de medezeggenschap. Pater Hoef nagels zag hier niet veel nut in, al bil lijkt hij het recht van de arbeiders om voor de medezeggenschap te strijden; 2) bezitsspreiding; 3) inkomensverdeling. Bij deze 2 punten voorziet de spreker verzet van ondernemerszijde, hetgeen al leen maar nuttig kan zijn om tot een bevredigende oplossing te komen. Sociale strijd is noodzakelijk voor een verdere opbouw. Het gaat immers om de sociale rechtvaardigheid, die veel meer betekenis heeft dan de vaak dode letters van de sociale wetgeving. LEERRIJKE DISCUSSIE In de discussie keerde econoom prof. dr. D.B.J. Schouten zich tegen de me ning, als zou de nivellering van de lo nen tot stand kunnen komen via een strijd. Hij meende, dat „vraag en aan bod" heus wel voor de inkomensverde ling zullen zorgen. De discussie is be langrijk om inzicht te krijgen in vele factoren, maar bezit niet zo heel veel invloed op de gang van zaken. Staking is slechts een spel, maar bezit geen grote betekenis. Socioloog pater Hoefnagels was het eens met het weinige nut van de theore tische discussies, maar ook de macht moet niet worden gezien als oorzaak van de ontwikkeling, maar meer als katalysator. De staking is „een stok achter de deur", die alleen maar in hoge uitzonderings gevallen gehanteerd dient te worden, wil ze een efficiënt middel blijken te zijn. Hij meende voorts, dat de economische ontwikkeling med bepaald wordt door sociale factoren. Het is daarom gewenst, dat de econoom ook eens naar de socio loog wil luisteren. en dat er dringend een oplossing dient gevonden te worden, die, in aanvaard bare economische voorwaarden, een af doende oplossing brengt. Dit kan slechts gebeuren, indien het openbare vervoer behoorlijk heringericht en gemoderni seerd wordt en zodoende het individuele verkeer per auto kan worden herleid tot wat economisch noodzakelijk is. Vol. gens dr. de Waele is het zinloos de ste. den te willen aanpassen aan een volledi ge modernisering, die dan nog sterk op enkele uren zou samengetrokken worden. Dergelijk streven gaat de financiële draagkracht der openbare besturen te bo ven en zelfs in de V.S.A., waar noch tans meer geld en ruimte voorhanden zijn is men moeten terugkeren tot het open bare vervoer als enige mogelijkheid om de verkeerschaos te ontwijken. Anderzijds beklemtoont dr. de Waele in zijn rapport voor de Economische Raad der Provincie Antwerpen, dat het open bare vervoer in zijn huidige structuur hoegenaamd niet tegen die taak is opge wassen: de lijnen behoren aan verschil lende maatschappijen, het materieel is deels ouderwets, de exploitatiekosten liggen zeer hoog en de service voor de reiziger is gering. Er moet dus eerst ge- integreerd worden in het Openbare Per sonenvervoer in Antwerpen en nadien gemoderniseerd. Er moeten bijzondere infrastructuren worden vrijgehouden voor snel tramverkeer met rijtuigen van (Van onze parlementaire redactie) Minister Korthals zal binnenkort be slissen over een advies van de Raad van de Waterstaat om over te gaan tot het instellen van een schriftelijk rij-examen voor alle bromfietsers en invoeren van een kenteken voor de bromfiets. Wie voor het in grote groepen af te nemen examen een aantal eenvoudige vragen op verkeersgebied slaagt, krijgt een „rijbewijs". Verwacht mag worden, dat de minister het advies van de Raad van Waterstaat dat overeen komt met het voorstel van de centrale commissie „Veiligheid wegverkeer" zal opvolgen. zeer hoge capaciteit. Trams zullen in de toekomst de zwaarste brok van het stads vervoer moeten verwerken daar alleen zij los van alle andere verkeer en met een zeer hoge frequentie de cliëntèle kunnen bedienen. Bussen zullen een aan. vullende rol blijven spelen. Een metro acht dr. de Waele voor een agglomeratie als Antwerpen in genen dele renderend. De studie besteedt verder ruimschoots aandacht aan het streekvervoer en aan het spoorweg-reizigersvervoer. Dr. de Waele wijst erop, dat de spoorweg, gezien de stijgende verkeersnood in de centra, uiteindelijk als penetratiemiddel op mid delgrote afstanden een steeds belangrij ker rol zal gaan spelen, op voorwaarde, dat een hoog gekwalificeerd apparaat ter beschikking staat. Ten deze stelde hij de Nederlandse Spoorwegen als voorbeeld. Dr. de Waele heeft voor alle belangrijke lijnen, die Antwerpen bedienen, een pro ject uitgewerkt van een volledige snelle dienst, met een sluitend stelsel van aan sluitingen. Hij bepleit de weder in ge bruik neming der lijnen naar Roermond en Eindhoven, alsmede sluitende uurre gelingen voor het grensoverschrijdend Benelux-verkeer, zowel treinen als bus sen. O.a. wijst hij erop, dat de huidige aansluitingstijd te Roosendaal tussen de lijn Breda en de lijn Antwerpen 28 minuten te wensen overlaat. konscène, wanneer hij zijn wenend- hartstochtelijke liefdesverklaring tot Roxane richt, terwijl zij denkt, dat hij Christian is; in de sterfscène van Chris tian, wanneer Roxane besluit in een klooster te gaan wonen en hij haar laat gaan, wetend dat zij van Christian hield om zijn hartstochtelijk eliefdesverklarin- gen (die van Cyrano waren). Hij bezwijkt pas op ht moment, dat hij weet te zullen sterven, vijftien jaar later. Dan leest hij zijn eigen afscheids brief, geschreven voor Christian, voor. Dat gebeurt in een scène, die elke toe schouwer recht in het hart grijpt en die het dramatisch hoogtepunt van deze voor stelling is. Regisseur Ton Lutz heeft met de vrij beperkte middelen, die hem tot zijn be schikking stonden, een prachtige voor stelling gerealiseerd. Er waren zwakke momenten, vooral in het niet-sterke vier de bedrijf, maar de sterkere fragmenten overheersten en bovendien week alles en iederen voor Guus Hermus. Daarmee willen we niets af doen aan de waarde van de prestaties van de ove rigen, van wie Steye van Brandenberg. André van den Heuvel en Ann Hasekamp onmiddellijk de aandacht trokken. Van de vele medespelenden willen we Pieter Lutz nog noemen, die in een bijrol schit terde. HANS LUTZ (advertentie) Natte wegen en verblin dende koplampen! Als hij opbelt om u te ver tellen, dat het laatwordt, zeg hem dan, dat hij een rustig hotel zoekt waar hem een goede maal tijd en een goede nacht rust wachten. Datis véél verstarrdigerl Ongezellig voor u, me vrouw, maar wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. En zijn veiligheid en gezond heid wegen héél zwaar. Te Caracas is dinsdag een bom ont ploft tijdens een massabijeenkomst, ter wijl de Venezolaanse president Bétan court een menigte van ongeveer 200.000 nersonen toesprak. Niemand werd door ae explosie getroffen. De bijeenkomst werd gehouden ter ere van het feit, dat Bétancourt drie jaar geleden na vrije verkiezingen tot presi dent werd gekozen voor vijf jaar. Bétancourt deed in zijn toespraak een heftige aanval op „het communistische" Cuba". Ook andere sprekers hadden het Ca stro-regime en het communisme in felle bewoordingen afgekeurd. personen, heeft twee straalmotoren aan Een Italiaanse scooterfabriek zal in samenwerking met een Amerikaanse vliegtuigfabriek een „luchtscooter" gaan bouwen. Hierbij een tekening van de machine, de „PD. 808 Vespa". De machine, welke plaats biedt aan 6-10 weerszijden van de romp. met een ver mogen van 1320 kilogram duwkracht elk, van het type Bristol Siddely Vi per 525. Men hoopt binnen een jaar met de proefvluchten van deze „lucht scooter" te kunnen beginnen.

de Stem | 1962 | | pagina 15