Verrassende nederlaag Spurs bij Dukla (1-0) Juventus verloor 0-1) van Real Madrid SPQKT KORT Kwartfinale Europabeker Indonesië traineert met de invitaties Rangers wonnen van Standard met 2-0 Zaalhandbal te Middelburg, Goes Bergen op Zoom en Breda Fide-schaak te Stockholm WIELERSPATTEN Europacup-duel in Turijn K.N.V. v. L. en de Ilsy Ned. jeugd (16-18) oefent tegen PSV 17 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 FEBRUARI 1962 17 Zege te klein? Erg jammer! Sporttoto zonder le prijswinnaar Naar half dozijn? Real scoort FORSE PREMIES BIJ AGOVY Spoorzoekersziekte in Zweden S.C. Roma koclit Zweed Torbjorn Herb Elliot haalde spikes uit de kast Atletiekgroet voor Glenn Bloedige botsing in Oran De vierde Aziatische Spelen Felle wedstrijd in Glasgow Luikse club naar halve finale Anders naar elders DRAADLOZE HONDEN Nieuwe Russische basis in gebied van Zuidpool MARKTEN WATERSTANDEN (Van een speciale verslaggever) PRAAG, woensdagavond. Tegen veler verwachtingen in en ondanks de aanwezigheid van enige honderden Londense suppor ters heeft Tottenham Hotspur met 1—0 het hoofd moeten buigen voor het Praagse Dukla. Het dik besneeuwde terrein, waaromheen 45.000 toeschouwers de koude trotseerden, vereiste enorm veel techniek, balcontrole, maar vooral lichaamsbeheersing. Beide teams bleken daarin zeer bedreven te zijn, waardoor men een magnifieke wedstrijd kreeg voorgeschoteld. Soms deden de Spurs het voorkomen, alsof zij genoegen wilden nemen met een gelijkspel. In ieder geval gingen zij pas echt voetballen, toen Dukla een 1-0 voorsprong had genomen. Dit gebeurde geruime tijd in de tweede helft en de resterende minuten waren ontoereikend om toen de partijen nog op gelijke voet I te brengen. Het werd in dat laatste kwartiertje uitgesproken bekervoetbal, dat wil zeggen, dat het toen behoorlijk I hard tegen hard ging. Opmerkelijk, maar ook teleurstellend, vooral voor de Engelsen, was het feit, i dat de Oostenrijkse scheidsrechter Stol nimmer de voordeelregel toepaste. Dit heeft de Spurs enkele malen schitteren de scoringskansen ontnomen. Overigens hield deze arbiter er een nogal zonder- linge strafmaat op na. Minstens een keer I zou het namelijk tot een penalty voor de Spurs zijn moeten komen, zowel in de eerste als de tweede helft. Intussen hebben de toeschouwers I vermoedelijk enige miljoenen (op de t.v wel te verstaan) van een bijzonder span- nende en vaak briljante wedstrijd kun nen genieten. Vooral wanneer men de I weers- en terreinomstandigheden in aan- merking neemt. Want een tiental minu ten voor het einde begon het óók nog eens behoorlijk te sneeuwen. De 1-0 zege zal, naar algemeen wordt aangenomen, te gering zijn voor de Tsjechen om de halve finale te kunnen i bereiken. Op maandag 26 februari wordt de re turn in Londen gespeeld en het ligt min of meer voor de hand, dat de Spurs dan revanche gaan nemen, met vermoe delijk grotere cijfers als waarmee zij in Praag verloren. Wanneer er dan ten- j- minste een goede vervanger voor rechts- j binnen White wordt opgesteld! Voor de rust waren de Tsjechen mees tentijds in de aanval; de hoekschopver houding was 6-1 in hun voordeel. De Engelse verdediging stond echter pal. De Spurs opereerden met een driemans- voorhoede. De sporadische Engelse aan i vallen werden meestal opgezet door ai.linksbuiten Jones, die het leer op de I eigen helft ophaalde, vervolgens nog al I eens terrein won met een lange ren langs de lijn en daarna goede voorzetten i gaf. Na rust ging linksbinnen Blanch- flower met de Engelse voorhoede mee en werd die linie daardoor veel gevaar lijker. Het veldspel was nu meer in evenwicht en er ontstond nogal eens een gevaarlijke situatie voor het Tsjechische doel. De Tsjechische verdediging raakte de verdrukking en middenvoor Bob by Smith trof de roos met een fraaie kopbal; het doelpunt -werd echter afge keurd wegens buitenspel. In de 75e minuut rondde Smith een mooie combinatie van zijn voorhoede af i met een hard schot, dat echter de staan der trof. Een kopbal van Jones, uit moei lijke positie, ging juist naast. In de laatste fase werd de wedstrijd wat ruw. De Tsjechische voorhoede was er na de rust weinig aan te pas ge komen. De meeste aanvallen liepen op de rustige verdediging van de Spurs dood en doelman Bill Brown kreeg niet veel gevaarlijk werk. Eenmaal werd hij echter gepasseerd In de 59e minuut kreeg rechtsbinnen j, Kucera een mooie pas van links en 1 schoot hij met de rechtervoet in de linkerhoek. Door een schijnbeweging liet Kucera de doelman de verkeerde kant op duiken. De opstellingen: Dukla: Kouda, Safranek, Novak, Plus- kal, Cadek, Masopust, Brumovsky, Ku cera, Borovicka, Adamek, Jelinek. Tottenham: Brown, Baker, Henry, Marchi, Norman, Mackay, Medwin, Whi- AD BUSSENS, militair wegkam- pioen 1961, kon de militaire dienst verlaten en wil zich in 1962 op grote wedstrijden gaan toeleggen. Zijn titel is dus va- kant. DE ROOSENDAALSE onafhan kelijke Piet van As tekent weer voor een seizoen bij. Piet is als twaalfde renner opgenomen in de Wolber-ploeg van Piet van Est en Co. ARIE v. HOUWELINGEN, ama teurkampioen bij de stayers, ziet er geen brood meer in. De Sas- senheimer, die twee jaar als be roepsrenner optrad, heeft be sloten de fiets aan de kapstok te hangen. Oorzaak: gebrek aan wedstrijden. «k W.C. DE ZWALUW laat op 18 februari de clubkampioenschap pen verrijden. De onafhankelij- ken en amateurs hebben 80 km voor de boeg; de nieuwelingen moeten 40 km onder de wielen doordraaien, terwijl voor de as piranten 20 km op het program ma staat. sfc WIM VAN HEIJST, de Haar- steegse wielercrack heeft zondag in Antwerpen een prachtige overwinning op de schaatsen ge boekt. Dit was voor van Heijst de afsluiting van het wintersei zoen- nu gaat hij zich weer he lemaal aan de wielersport wijden. BOBBY SMITH doelpunt afgekeurd te, Smith, Blanchflower, Jones. Bij de Tsjechen traden linksbuiten Masopust, linksback Novak, die reeds 57 maal in het nationale elftal speelde, en Kucera het meest op de voorgrond. Uitblinkers bij de Spurs waren doelman Brown, spil Norman en linksbuiten Jo nes. De Sporttoto van afgelopen zondag blijkt dermate lastig ge weest te zijn, dat er woensdag om twaalf uur bij de K.N.V.B. geen meldingen van 13 punten waren binnengekomen. Zodoende werd het voor de eerste prijs beschikbare bedrag, 149.436,48, gevoegd by dat van de tweede prijs 81.510,81). De elf gelukkigen, die 12 van de 13 uitslagen goed voorspeld had den, delen zodoende een bedrag van f 230.947,29; zy zullen netto 17.845,93 ontvangen. Door het grote aantal gelijke spelen werd de spoeling voor de extra-prijs erg dun. Ondanks het feit, dat aan de beschikbare 40.755,41 nog eens 39.401 van toto 66 werd toegevoegd (het to taal-bedrag werd dus 80.156,41) Niet minder dan 3282 deelnemers hadden na melijk 1 kolom foutloos ingevuld; bo vendien waren er 45 meldingen van'twee en zelfs 4 van drie goede kolommen. Totaal was in toto 67 aan prijzen be schikbaar 271.702,70. (Van een speciale verslaggever) TURIJN, woensdag. De eerste wedstrijd tussen Real Ma drid en Juventus, in een kwart-finale van het Europees bekertoernooi voor na tionale voetbalkampioenen, is door de Madrilenen met 1-0 gewonnen. De rust stand van deze in Turijn gespeelde wed strijd was 0-0. Het winnende doelpunt werd in de 69e minuut door midden voor Di Stefano gemaakt. De tweede wedstrijd zal op 21 februari in Madrid worden gespeeld. De Spanjaarden namen onmiddellijk het heft in handen; na zes minuten schoot Di Stefano over de lat. Enkele minuten later werd een hard schot van linksbinnen Puskas door doelman An- zolin gekeerd. Voortdurend stond de Italiaanse achterhoede onder druk. Slechts sporadisch slaagde Juventus er in het spel te verplaatsen. In het tweede kwartier kwam Juventus wat los, maar de Spaanse verdediging stond pal, tot linksbinnen Sivori, Argentijn van ge boorte. in de 30e minuut een fraaie kans kreeg. Sivori schoot echter tam in han den van doelman Araquistain. Twee mi nuten later had Real nog eens geluk, toen back Miera een schot van rechts binnen Rosa keerde, terwijl Araquistain uit zijn doel was. V°°rDE DRIELANDENSCHAATS- WEDSTRIJD tussen Nederland-Zwe. den-Noorwegen, op 24 en 25 februari a.s. op de Jaap Edenbaan in Amster dam is de Zweedse schaatsploeg als volgt samengesteld: Bo Karenus Ivar NUsson, Jonny Nilsson. Goran Slott i Gunnar Stroem, Hans Wilhelmsson Dhee°ft SJn NRiJKSE MARIANN JAHN ÏLTit woensdag "1 de officieuze we- ofii„ ™P,loenschappe? ski™ de spe- maar zijn schot werd te nonchalant af gevuurd. De opstellingen: Juventus: Anzolin, Castano, Sarti, Mazzia, Charles, Leoncini, Mora, Rosa, Nicole, Sivori, Stacchini. Real Madrid: Araquistain, Casado, Miera, Felo, Santamaria, Pachin, Cana- rio, Del Sol, Di Stefano, Puskas, Gento. Real Madrid, vijfmaal winnaar van de Europese voetbalbeker, heeft alle kan sen behouden om ook dit jaar een har tig woordje mee te spreken in de finale. Bijzonder belangrijk voor Real was, dat Alfredo di Stefano voor het eerst weer sinds lange tijd zijn oude ver trouwde midvoorplaats had ingenomen. Want hij is het immers geweest, die de Spaanse kampioenen naar de winst schoot. Het onvriendelijke weer en de soms sterke wind maakten het spelen van een goede wedstrijd bijzonder moeilijk. De 70.000 die het station tot de laatste plaats vulden, zagen de bezoekers in de 69e minuut de leiding nemen. Dit doel punt was het gevolg van een blunder van linksbuiten Stacchini, wiens slechte pas werd opgevangen door linkshalf Pa chin, die het leer doorschoof naar Di Stefano; met het doel aan hem over geleverd maakte de beroemde midden voor geen fout. Real was daarna duidelijk sterker. Bij Juventus gingen de zenuwen kennelijk een rol spelen. Het spel werd slechter en de gemoederen raakten verhit. Si vori gaf Pachin een kopstoot op de kaak; de Spanjaard werd gevloerd en bleef drie minuten liggen. Later had Sivori het aan de stok me-t rechtsbuiten Cana- rio, maar de Duitse scheidsrechter Dusch haalde hen uit elkaar. Na het doelpunt van Di Stefano schoot Puskas even later juist naast. Een kop bal van Sivori ging over. Tegen het eind was Real oppermachtig. In de 88e minuut kreeg Di Stefano nog een kans, ciale slalom voor dames gewonnen. vnnrda| had zij reeds de grot¥7iaïom TwcedPalieVP haar naam geschreven. Tweede in de speciale slalom werd de Frangaise Marielle Goitehell Hora,,' r Goitehell en de Erika Setzer.^ V°°r de °OStennjkse JOHN SURTEES (27) de wereldkampioen motorrennen is woens- troa Wntchester in het huwelijk ge treden met de 25-jarige Pat Burke IN HET VOETBALBEKERTOERNOOI jaarbeurssteden heeft Valencia der ne°nnvdngMr,0nd met 2-° voor dê ™st g0emaeakt°elPUnten Werd™ Vingerhoed! is hbegonnen talentvolle DulfserTLV begonnen talentevolle bert Wit c I3™?' René nepmt Nor- Ritschri Joachim Eiter en Hans waf a el zlJn hoedc. om te klasse te h" naar de Europese top- I. m brengen. Voor Kaatsheuvel ia August Tiedtke aangewezen. DI STEFANO kostbare goal Het drastisch plan van de KNVB om het betaalde voetbal te saneren, heeft vele clubs reeds gedwongen voor het benoud van een plaats in het semi-prof- voetbal. diep in de geldbuidel te tasten. Een goed voorbeeld hiervan is, wat het bestuur van het Apeldoornse AGOVV zyn spelers heeft beloofd. Bij behoud van een plaats in de eerste divisie ontvangen zij een premie van f 1.000 Zouden zy er bovendien nog in slagen, kampioen te worden en te promoveren naar de ere-divisie, dan komt daar nog eens een bedrag van f 500 bij. In beide gevallen is de AGOVV-ers na afloop van het seizoen een reis naar Zuid-Slavië in het vooruitzicht gesteld. Evenals twee jaar geleden zouden daar dan enkele wedstrijden worden gespeeld. De Zweedse spoorzoekers-vereniging heeft besloten, dit voorjaar alle wed strijden af te gelasten om de zogenaamde spoorzoekersziekte te bestrijden, welke zich onder sportbeoefenaars overal in het land aan het verspreiden is. Het is een soort geelzucht, die door een virus in het bloed wordt veroor zaakt, maar wel veel minder besmette lijk is dan de gewone vorm van geel zucht, waarbij de besmetting in het bij zonder door de faecaliën wordt overge bracht. De ziekte heeft zich de laatste tijd veelvuldig voorgedaan onder beoefenaars van het spoorzoeken, (het maken van zwerftochten aan de hand van kaar ten). Minder goede hygiënische omstan digheden zouden hierbij een grote rol spelen en het virus zou gemakkelijk binendringen via de kleine verwondin gen, welke men bij het lopen door kreupelhout en doornig gewas vooral aan de blote benen of armen opdoet. Wanneer dan nog talrijke personen na een dergelijke wedstrijd gezamenlijk ge bruik maken van primitieve wasgelegen heden, kan de ziekte gemakkelijk van de een op de ander overgaan. De incu batietijd van de spoorzoekersziekte va rieert van drie tot zes maanden; het herstel vergt verscheidene maanden en daarna kan men nog virusdrager blij ven. De voetbalclub Roma heeft de Zweed Torbjorn Jonsson gekocht voor 110 mil joen lire. De Zweedse rechtsbinnen was door Fiorentina aan Roma uitgeleend en Roma kreeg tevens optie. Jonsson was naar Italië gekomen uit de Spaan se club Real Betis. Fiorentina had 100 miljoen lire voor hem betaald. De supporters van Roma beschouwen Jonsson als een mascotte. Sedert zijn komst in november is voor de Romeinse club een overwinningsreeks aan de gang, die haar op de derde plaats in de eerste klasse heeft gebracht. Nadat hy de spikes een poosje in de kast had gehad, heeft de Australiër Herb Elliot deze maandag weer aan wedstrij den deelgenomen. In de universitaire wedstrijden te Cam bridge in Engeland, won hij de halve mijl en de drie mijl. Op een verregende baan, waarover een scherpe wind blies, won Elliot de 880 yards in 2.08.2 en voor de drie mijl had hij 15.23.0 nodig. Mag men John Uelses, de man die onlangs met de pols stok de respectabele hoogte van 4.80 meter bereikte en John Glenn, Amerikaans ruimtevaarder-in-spe, als collega's beschouwen Uelses doet het in elk geval wèl, dat blijkt uit het dinsdag door hem aan Glenn gestuurde telegram „Na tweemaal zelf een ruimtereis te hebben ge maakt, wens ik u alle succes bij uw eerste tocht rond de aarde". In de Algerijnse havenstad Oran heeft zich een bloedige botsing voorgedaan als gevolg van niet minder dan 44 plas ticbomaanslagen die in de morgenuren in de inheemse wijk van Oran plaats vonden. De moslims raakten door deze ontploffingenreeks hevig in opwinding. Bij de schietpartijen die er op volgden werden negen Algerijnen gedood. Aan de zijde van het leger sneuvelde een luite nant. De soldaten en politieagenten schoten voor het eerst op de demonstrerende Algerijnen tussen 1 en 2 uur 's middags in een Arabische wijk in het zuiden van Oran. Ze dreigden door de opgewonden menigte van ruim duizend mensen on der de voet te worden gelopen. Na een kabinetszitting heeft gisteren de Franse minister Terrenoire gezegd, dat de regering vastbesloten is zich zeer krachtig te verzetten tegen eniger lei poging tot nieuwe wanordelijkheden. De kabinetszitting was in hoofdzaak ge wijd aan de ongeregeldheden van j.l. donderdag in Parijs, waarbij acht bur gers werden gedood. Franse ambtenaren hebben onthuld dat het gesprek met de Algerijnse rebellen leiders zich in de laatste, beslissende fase bevindt. De koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart heeft haar verwonde ring uitgesproken over het feit, dat er enige tijd na de aankondiging van de zeventiende Internationale Luchvaart- show op Ypenburg (ILSY), die op 11 juni a.s. wordt gehouden, hier en daar stem men zijn opgegaan, die een dergelijk vliegfeest kenmerkten als een overlast, ja, zelfs als een gevaar voor de bevol king. De bedenkingen tegen de ILSY, die straks voor het eerst weer sinds 1957 wordt gehouden, zijn geïnspireerd door functionarissen van twee nabij Ypenburg gelegen gemeenten. Zij richten zich te gen de verwachte verkeersdrukte, het lawaai, alsmede tegen het risico wan neer een deelnemend vliegtuig mocht verongelukken. Een evenement als de ILSY kan in derdaad grote verkeersconcentratie met zich brengen, zegt het bestuur van de KNVvL. Hetzelfde geldt echter voor een interland-voetbalwedstrijd, een vloot- schouw, een autorace, etc. Het is on voorstelbaar, dat men om die reden va de organisatie van dergelijke gebeurte nissen zou moeten afzien. ,Dat lawaai min of meer inherent is geworden aan het verschijnsel luchtvaart komt niet alleen tijdens vliegfeesten tot uiting", zo vervolgt het KNVvL-bestuur. Bij de ILSY komen ook de lichte lucht vaart en zelfs de geluidloze zweefvlie gerij ruimschoots aan bod. Voor zg. su- persone knallen, die zelfs materiële scha de kunnen veroorzaken, behoeft niemand beducht te zijn. Geen aan de ILSY deel nemend vliegtuig mag de geluidssnel heid overschrijden. Wat de gevaarfactor betreft menen de organiserende instanties, dat zij zich mo gen beroepen op zes voorgaande incident- loze ILSY's. (Van een speciale verslaggever) GLASGOW, woensdagavond. 75.000 toeschouwers vulden het Ibrox Park-stadion te Glasgow tot de laatste plaats voor de tweede wedstrijd tussen Glasgow Rangers en Standard Luik in een kwart-finale om de Europese beker voor nationale voetbal kampioenen. De Rangers wonnen met 20, hetgeen onvoldoende was om de halve finale te bereiken. Dit kon Standard wel omdat het in Luik met 41 had gezegevierd. De Rangers gingen onmiddellijk in de aanval. Millar waagde een schot, maar Nicolay dook het leer uit het doel. De Belgen hadden kennelijk een be- ginoffensief verwacht en waren paraat. Fel bleven de schotten op winst spelen en Vliers moest in de zevende minuut een hoekschop veroorzaken, toen Wil son hem belaagde. Het was een opwin dende start. Op het harde veld bleven de Rangers druk uitoefenen. Zij kregen weer een kans. toen Scott een kruispas gaf, maar de kopbal van Wilson ging naast. In de 28-ste minuut werd het 1-0 toen linksbinnen Brand van enkele tien tallen meters afstand hard vuurde. Dit werd ook de ruststand. De Schotten begonnen de tweede helft zoals zij de eerste hadden verlaten met op de Belgische verdediging te beuken, doch de Luikenaars gaven geen krimp. Na 52 minuten beging Marshal een overtreding tegen Millar buiten het straf schopgebied en Brand scoorde bijna uit de vrije trap. Gedurende lange periodes stond geheel Luik op de eigen helft, zo groot was de druk. die de Schotten uitoefenden. Het was een harde partij, zonder fijne kantjes. Slecht spel in de voorhoede bracht de Rangers nergens. De Schotten liepen letterlijk in kringetjes rpnd, pogend een gaatje in de Luikse verdediging te vin den. Bijna lukte dat, toen Brand tracht te de bal tussen Vliers en Marschal door te werken, doch de rechtsachter klaarde opnieuw de situatie met een hoekschop. Tien minuten voor het eind kreeg Baxter een uitstekende kans, maar ter wijl alleen nog Vliers beschikbaar was om het doel te dekken, werkte de linki- half de bal naast en over. Vervolgens waarschuwde Leo Horn beide middenvoors wegens hun robuste spel. Vlak voor tijd gaf de Ned.-arbiter de Schotten een strafschop, wegens hands van Vliers, Caldow maakte er 2-0 uit, maar het was te laat geworden voor het derde doelpunt, dat een beslissings wedstrijd zou hebben ingeleid. Zullen de vierde Aziatische Spelen inderdaad van 24 augustus tot 4 september van dit jaar in Djakarta worden gehouden Steeds meer mensen stellen deze vraag en de indruk bestaat dat de sportfunctionarissen in de Indo nesische hoofdstad onmiddellijk een eind aan dat vragen dienen te maken als zij wezenlijk voor nemens zijn de belofte te houden, die zij vier jaar geleden hebben gedaan. Een der voornaamste redenen van de bezorgdheid in Aziatische sportkringen is, dat het Indonesische organisatie comité nog altyd heeft nagelaten uit nodigingen te sturen aan de landen die lid zijn van de federatie der Aziatische spelen. Van de zijde van het organisatie-comi té is verklaard, dat nergens in het regle ment van de federatie een vaste termijn wordt genoemd voor het versturen van de uitnodigingen. Er werd aan toege voegd, dat de uitnodigingen op korte ter mijn zouden worden gestuurd. Het wach ten is daar dan op. Maar zelfs dan zal nog twijfel be staan en wel als gevolg van de span ning die over de kwestie Nieuw-Guinea is ontstaan. Oók wat dat betreft, is een categorische verklaring van het organi satie-comité gewenst, dat de Aziatische Spelen zullen worden gehouden, onge acht de ontwikkelingen in dat politieke geschil. Dat de leden van de federatie zich ernstige zorgen maken, blijkt wel uit het feit dat dr. Lee Sang Bak, lid voor de republiek Korea, heeft geopperd de Spelen te verplaatsen van Djakarta naar de Philippijnse hoofdstad Manilla of de Japanse stad Osaka. Eerder was al door Antonio de Las Alas, voorzitter van de Philippijnse at- letiekbond, voorgesteld de Spelen in Ma nilla te houden, zo Djakarta van de organisatie zou moeten afzien. De Las Alas zeide, dat de Spelen op korte termijn zouden kunnen worden gehouden in Manilla, daar deze stad over alle vereiste faciliteiten beschikte. Deze mening wordt ook door deskundi gen in Japan onderschreven. De tweede Aziatische Spelen zijn ln Mei 1954 te Manilla gehouden. Dit groot ste sportevenement van Azië was een daverend succes. Op de zitting van de federatie "der Aziatische Spelen, in mei 1958 in Tokio gehouden, bleek Indonesië er erg op ge brand de vierde Aziatische Spelen te krijgen en bij de stemming werd Pa kistan door Indonesië verslagen. In Noord-E Meren hoopt men binnen kort met „draadloze honden" op jacht te kunnen gaan. Een vereniging van hon denliefhebbers in Baunach bij Bamberg wil namelijk proeven nemen met draad loze dressuur, waartoe de betrokken hond met een radio-ontvanger plus antenne wordt uitgerust, zodat het dier ook op een afstand van honderden meters beve len van de baas kan ontvangen. Wanneer de hond zich te ver van de baas zou gaan verwijderen, kan hij door middel van korte stroomstoten naderbij gediri geerd worden. ïn Goes zullen de heren van Hellas het |I0SEM °™gs I' Mmaüion 3; JA 14-15 j.: Fortuna - Olympus; JA 12-13 j.: Fortuna A - Tonido; JA 12-13 j.: Fortuna C - Volharding; D le kl.SIO S - De Meeuwen; H 2e kl.: Fortuna - SIOS; JA 12-13 j.: SIOS - Fortuna B; JA 12-13 j.: Fortuna A - Fortuna C. 18 februari Breda: Veld 1 niet gemakkelijk krygen tegen Tonido. Hoewel Tonido praktisch geen kans meer heeft op een tweede plaats, zullen zij er toch rekening mee moeten hou den, dat EMM zondag een misstap kan maken tegen Tachos. Voor de afd. Zeeland spelen dan nog o.a. Sporto - Neptunes-dames, en Hon- tenisse - SlOS-dames, ontmoetingen die van groot belang zijn voor het bezetten van de bovenste plaatsen. In Middelburg zullen de dames van Walcheren en Marathon elkaar ontmoe ten, waarbij de doelpunten wel eens zeer duur konden zijn. Belangrijk is hier het treffen tussen de heren van Marathon en Olympus. Te Bergen op Zoom, met zijn eigen bijzondere sfeer, trekt de ont moeting Fortuna - SlOS-heren de mees te aandacht. In Breda staat weer een groot aantal districtsontmoetingen op het programma. De Hellas-heren kun nen hier winnen van EBHV, hetgeen ook gezegd kan worden van de dames van Hellas, die eveneens tegen EBHV aan treden. EMM kan winnen van Tachos en de dames van Walcheren en Marathon lijken te sterk voor Were Di en Longa. Voor de afd. West-Brabant zullen de heren van Rapid en Taxandria elkaar ontmoeten; de winnaar hiervan doet een goede gooi naar het kampioenschap. 17 februari Goes: JA 12-13 j.: Tonido- Volharding; Hellas - Walcheren; JA 14- 15 j.: ODI - Olympus; MA 14-15 j.: OD 1 - Marathon; Tonido - Olympus; JA 14- 15 j.: Hellas - Tonido; H 3e kl.: Tonido 3 - Hellas 3; D 2e kl.: Sporto - Neptu nes; D le kl.: Hontenisse - SIOS; D le kl.: De Meeuwen - Olympus; H 3e kl.: ODI - SIOS; Heren district: Hellas - Tonido. 17 februari Middelburg: H jun. le kl.: Walcheren - Hellas; DA jun.: Walcheren 2 - ODI; D le kl.: Zld. Sport - Volhar ding; D 2e kl.: Olympus 2 - Zld. Sport 2; H 2e kl.: Olympus 2 - Marathon 2; Dames district: Walcheren - Marathon; H le kl.: Marathon - Olympus. 18 februari Bergen op Zoom: JA 14-15 - Fortuna - Marathon; JA 14-15 j.: DJ 2: Be Fair - Terheijden; DJ 3: Oisterwijk-Nemelaer; HA 1: Ra pid - Taxandria; DA 1: Blauw Wit - KSB; HA 1: KSB - SOA; DJ 3: Oister- wijk - Rapid; HA 2: Dongen - Juliana; DA 1: Blauw Wit - Volt; HA 4: Rapid 3- Longa 2; DA 3: EBHV 2 - Blauw Wit 2; HA 2: EBHV 2 - Juliana. Veld 2: JA: Dongen - KSB; DA 3: Blauw Wit - Taxandria; DA 1: Actief - Volt; Heren district: EBHV - Hellas; Dames district: EBHV - Hellas; Heren district: Volt - Tonido; DA 1: KSB - Ac tief; DJ 3: Nemelaer - EmBeE; HA 1: Taxandria - SOA. Veld 3: DJ 3: SOA 2 - EBHV 2; HJ 2: RHV - EBHV; DJ 3: Taxandria - Em BeE; Dames district: Longa - Mara thon; Heren district: Tachos - EMM; Het Nederlands jeugdelftal, samenge steld uit spelers van 16-18 jaar, zal woensdag 21 februari a.s. te Eindhoven een oefenwedstryd spelen tegen de ere divisieclub PSV. Dames district: Were Di - Walcheren; HA 1: Rapid - KSB; DA 3: Taxandria SOA 2; HA 2: SOA 2 - Dongen. Veld 4: MA 1: Blauw Wit - KSB; MA 2: Blauw Wit 2 - IVO; HA 3: Blauw Wit- Taxandria 2; MA 1: Volt - Blauw Wit HA 4: Rapid 3 - Juliana 2; MA 2: EB HV - Blauw Wit 2; HA 3: Taxandria 2- Rapid 2; MA 1: KSB - Volt; HJ 2: EBHV - RHV; DJ 3: Rapid - Taxan dria; HA 3: Blauw Wit - Rapid 2. De uitslagen van de partijen gespeeld voor de elfde ronde van het interzonale schaaktoernooi in Stockholm, luiden als volgt: Bertok - dr. Filip 0,50.5; Uhlmann- Korchnoi 0,50,5; Teschner - Geiler af gebroken; Benkoe - Petrosjan 0.50,5; Aaron - Stein 01; Portisch - Olafsson afgebroken; Bilek - Cuellar afgebroken; Barcza - German afgebroken; Bisguier- Yanofski 0,50,5; Fischer - Schweber afgebroken; Pomar - Gligoric 0,50,5; Bolbochan was vrij. De afgebroken partij uit de tiende ron de tussen Barcza en Yanofski eindigde in remise. De stand: 1 Uhlmann 7,5 p.; 2 dr. Fi lip 7 p. uit 10 part.; 3 Fischer 6,5 p. plus 2 afg. uit 10; 4 Petrosjan 6,5 p. uit 10; 5 Benkoe 6,5 p.; 6 en 7 Portisch en Gli- TE LONDEN zal 10 april het revanche- goric beiden 6 p. plus 1 afg.; 8 Korch- gevecht om het wereldkampioenschap noi 6 p. uit 10; 9 en 10 Gelier en Bilek bantamgewicht plaatshebben tussen de beiden 5,5 p. plus 1 afg. uit 10; 11 Olafs- Braziliaanse titelhouder Eder .Tofrc en son 5,5 p: plus 1 afg.; 12 Pomar 5,5 p. de Ier Johnny Caldwell. uit 10; 14 en 15 Bolbochan en Stein bei den 5 p. uit 10; 15 Barcza 4,5 p. plus 1 OLGENS betrouwbare zegsheck- leeft Floyd Patterson Sonny Liston aan vaard als tegenstander voor een ge vecht om de wereldtitel in de zwaar gewichtklasse; de ontmoeting zou in juni van dit jaar plaatshebben. afg. uit 10; 16 Yanofski 4,5 p.; 17 Schwe ber 4 p. plus 1 afg.; 18 Bertok 4 p.; 19 German 3,5 p. plus 1 afg.; 20 Bisguier 3,5 p. uit 10; 21 Teschner 3 p. plus 1 afg.; 22 Cuellar 2,5 p. plus 1 afg.; 23 Aaron 1,5 p. Het Japanse hoofdkwartier voor pool- exploratie heeft te Tokio bekend gemaakt dat de Sovjet-unie kortgeleden een nieuwe basis in het Zuidpoolgebied heeft gevestigd. De basis ligt op 46 graden oos terlengte en 67 zuiderbreedte en is slechts 300 kilometer verwijderd van de verla ten Japanse vestiging „Showa". DEN BOSCH, 14 febr. Aanvoer 5354 stuks, 1563 runderen. 593 graskalveren, 1279 vette kalveren, 1065 nuchtere kalve ren. 159 schapen, 13 geiten, 682 slacht- runderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 665-1270, guste koeien 600-940, graskalveren 275- 440, kalfvaarzen 860-1215, klamvaarzen 700-900, guiste vaarzen 630-840, pinken 475-685. nuchtere kalveren voor fok of mesterij 70-185, weideschapen 70-105, drachtige ooien 110-155 p. stuk. Slachtrunderen extra kwaliteit 325-345, le kw. 310-325, 2e kw. 280-300, 3e kw. 255-275, vette stieren 310-320, worstkoeien 230-255, vette kalveren le kw. 260-280, 2e kw. 235-255, 3e kw. 185-215, nuchtere slachtkalveren 120-145 p. kg levend gew. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer groter, handel strekkend verloop, prijzen niet lager. Guiste koeien, ruim, gedrukt, gedrukt. Jongvee, groter, tamelijk, ge handhaafd. Vette kalveren, zeer groot, bevredigend, onveranderd. Nuchtere slachtkalveren, ruimer, goed, prijshou dend. Schapen en lammeren, beperkt, goed, duur. Slachtvee, niet groot, moei zaam, minder vast. GOES. 14 februari. Groenten: per stuk: Knolselderie 15. per kg: Witlof AI 61-66 All 48-57 BI 58 Bil 43-45. Spruiten All 57-64 Bn 4.5 Groene sav.kool 46-51. Rode kool 21. Witte kool 17. Boerenkool 15-28 Peen 12 Prei Al 39-41 All 33 Uien 19-30 afw. 22 stek 9-12 Knolselderie 12-15 Aardappelen 11. KAPELLE, 14 febr. Golden delicious 1 80-85 84-88. 75-80 88-93, 70-75 86-90. 65- 70 75-85. 60-65 65-68, 2 80-85 78-84, 75-80 87, 70-75 77-86, 60-65 58-65, 65-70 67-76, 2d 47-54, grof 54-69, fijn 38-55, jonathan 1 80-85 61-62, 75-80 65-71, 70-75 65-73, 65-70 61-63, 60-65 53-58, 2 80-85 52-59. 75-80 56- 70-75 58-68, 65-70 52-58, 60-65 42-52, 2d 36-43, grof 45-54. fijn 34-43. goudrenet 1 85-95 68, 75-85 72, 2 75-85 66-72. 65-75 63-66, 2d 50-56, grof 58-59, fijn 47-52, rode goudrenet 1 85-95 86, 75-85 83, 2 65-75 68, grof 66. 2d 55, winston 1 75-80 90, 70-75 90 65-70 82, 2 70-75 82, 65-70 74-78, 60-65 64- 67, 55-60 43-54. 2d 38-42, grof 51-68, fiin 31-48, laxton superbe 1 80-85 82, 75-80 88 70-75 89. 2 65-70 58. 60-65 45, 2d 33, lom bard calville 2 80-90 66-67. 70-80 54-56 60-70 44. 2d 18. grof 31-36. fijn 31, zoete ermgaard fijn 36-50, kroet 23, kroetappelen 31. aDnelen rotvlek 12-45, br. alex lucas 1 85-95 47, 75-85 50.05-51.40, 65-75 39 40- 40.15, 2 75-85 40, 65-75 33, 2d 25-28. grof 18-40. fiin 19-26. st. remv 2 75-85 48. 65- 75 46-48, 2d 46-49, grof 47. fijn 37-40. aardaPP°lcn 2 9-11. groenten: boerenkool saV;k°ol 39-41, prei 51. snruitkool 56-57, witlof 63-67, uien stek 12, 2 33 breekpeen 18. MIDDELBURG, 13 februari, Appelen- Golden Delicious: 60-70 70-72 IID 59 Ill- grof 73 Jonathan 60-65 47-52 60-70 43-59 70-op 49-75 75-80 65 80-op 65 IID 39-50 Illgrof 37-57 Illfijn 23-44. Peren- St Re- my: 65,75 49-52 75-85 48 IHgrof 46-51 Gieser Wildeman: IID .55-62. Groenten: Glassla 26-35 Glas veldsla 225-269 Sa vooiekool 44-62 Boerenkool 30-38 Rode kool 12-19 Witte kool 13-17 Prei 31-60 Witlof 49-76 Spruiten ges. 50-101 Sprui ten ong. 30-71 Uien 37-47. De eerste glassla werd aangevoerd door Dhr. A. Buys, Vioskeweg B66b. Veere. TERNEUZEN, 14 februari Waspeen II 24—33; boerenkool II 35—39; rode kool II 2328; sav.kool afw. 4249- veldsla (glas) 1.87; prei A2 48—57, B2 36—45; knolselderie 28—30; spruiten A2 58—63, B2 18—61; spruiten geschoond 85 92; uien I 40. II 24—30: Witlof A 75. A2 53—74, B 67—74. B2 64—72. afw. 35 50; breekpeen 1416; Golden Delicious I 80 86—89. 75 83—90. 70 80—88, 65 76— 78, 60 63. II 80 77—78. 75 78—87; 70 77— 80, 65 66—68, 60 53—60, III grof 55—61. fijn 28—44, kroet 41—45; Jonathan I 75 70, 70 59—64. 64 55—58, lid 41, III grof 8658. fijn 4155. kroet 36; Lombarts Calville II 70-80 58; Winston III fijn 47 48; Conférence II 55 65—67; Comtesse II 65-75 25—26, 25 21; St.-Rémy II 75-85 5155. Konstanz 305 7), Rheinfelden 305 (+83), Ottenheim 368 68), Straatsburg gen 192 (+49), Mannheim 337 (+51), 294 (+64), Maxau 453 (+21), Plochin- gen 192 49), Mannheim 337 51), Steinbach 251 (+44), Mlainz 366 (+44), Bingen 291 (+62), Kaub 338 (+83), Trier 513 (+245), Koblenz 392 (+87), Keulen 378 69), Ruhrort 588 36), Lobith 1207 9), Nijmegen 980 (onv.), Arnhem 978 1), Eefde/IJssel 614 (+35), De venter 499 (+33). Monsin 5770 160), Visé 5373 147), Borgharen 4478 (+226) Belfeld 1525 (+240), Grave ben. sluis 672 (+93).

de Stem | 1962 | | pagina 11