Vlissingen tegen TSC: klap op de vuurpijl Hongarije zal in Chili zeker geen wonderteam presenteren Sterren spelen elders Rood-Wit kan vijftiende overwinning behalen Skiën in de sneeuwstorm te Chamonix n Waar WIELERSPATTEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 14 FEBRUARI 1962 11 oncoursen ibant en eland vergadering ins Rundvee O tlprogram Zeeland in Zeeland AMENS a ter standen indaag Aorgen Tweede klassers ER ZIJN NO' DUIZENDEN AMATEURS Rangers-Standaard Tweede helft op Vlaamse t.v. Ook return Oukla-Spurs op t.v. Derde klassers Vierde klassers DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak iff - Jeugdtoernooi in Hongarije ZWOLSE BOYS zonder voorzitter Solied blok Ncd. amateurteam voor R. van Tunesië Sjoukje Dijkstra naar Genève Nieuw talent? Helmut Rahn is 3 kilo te zwaar Ned. crossploeg voor België Oceaan-jachtenrace Gaat Stormvogel' zegevieren Robert Cleroux contra Floyd? Schaaktoernooi te Stockholm MARKTEN WATERSTANDEN (advertentie) nuziekconcours van dc armonie- en fanfarege- :t bisdom Breda wordt Brabant gehouden te zondagen 24 juni en 1 ifdelingen Zeeland te idag 17 juni. De orga- :dragen respectievelijk Concordia en de fan- en Bomen. iei organiseert de har- pendracht te Rijen een umbandconcours en de t.-Cecilia te Princenha- i concours voor ensem- leiding. £ierikzee ter verbetering van hel land houdt haar alge- g op donderdag 22 fe- „Huis van Nassau" te ■meldt o.a. voorziening in het bestuur en een ïeer W. van Sluijs, in- Nederlandse Rundvee- Enige indrukken over ;houderij en Fokkerij". mdagcompetitie 18 febr. rdenburg 1 - Sluiskil 1; - Groede 1; Hoofdplaat Ria W 1 - Walcheren 1 - 's-H. Arendskerke 1. urgh 2 - Renesse 1; rikzee 2. Clinge 2 - Luctor 2: Steen 2; Breskens 2- Dostburg 2 - Terneuzen rvliet 2. [harding '32 1 - Kruimn- - Domburg 1; Hansw. ne 1: Middelb. Boys 1- ïdendamme 1 - Noor eland Sport 4 - Walche- lement 1 - Schoondijke Aardenburg 2; Vlissin- ne 1. schor 2 - Brouwersha- ire 1 - SVOWK 2. bur 2 - Domburg 2; - Kruiningen 2: Mid- Arendskerke 2; Luc- amme 2; Patrijzen 3- denburg 3 - Hoofdplaa: t 2 - Zuidzande 1; RCS Groede 2 - Walcheren Noormannen 2. liskil 2 - HW '24 3; W 2; Graauw 1 - Hon- strijd tussen de Chr ielijk Gymnasium, bei twee partijen werden ie stand nu 2Z2 luidt, beslissing gevallen wie haakkampioen van Zee- Als de Chr. HBS een wedstrijd weet te beha- ioen, Chr. Kweekschool, burg, won gemakkelijk Vlissingen met 5,5—0,5. ir. HBS mocht verliezen ■kschool kampioen, het persoonlijk schaak van Zeeland belooft dit pannend te worden. De Bohlmeyer, Souburg, van Wijnen met een gen nemen. J. Jansen on van J, Hoogstrate J. J. Elzerman bleek ansen (KruiningenlA. Middelburg leidt thans punt voorsprong op Sanders, las heeft W. Flissebaal- wonnen partijen de lei- igen en A Mast volgen iunten uit drie partijen. ^eeskunde diversiteit te Utrecht zijn ?t kandidaatsexamen ge- van Fraassen uit Goes en jit Domburg. ;nd zwemmen andant A. Zeldenrust, er der rijkspolitie te voor bet diploma red- te Dordrecht. lerdag 15 februari, gel- ovincie Zeeland de vol- terstanden: Hansweert Terneuzen 13.57 en ngen 11.32 en 0.00 uur; !1 en 12.52 uur. advertentie) Bowling - Breda staurant la carte ire menu's reeds anal f 3.- OlfiOO—38452 e ondeugende meisjes van 4 j. ipartacus, 14 j. 19.30 uur Huishoudelijke bouw Jaarvergadering ing uur Huishoudelijke voo; Spartacus, 14 J. lehoorzaal 20 uur Jan Out. ils operacomponist. lie 19.45 uur Modeshow v 20 uur Kon. Mij. vooi Plantkunde uur Ledenverg. KV? uur Verg. leden Centraal Carmen De twee grote kanshebbers op de amateurtitel in de eerste klasse E, Vlissingen en TSC, komen zondag tegenover elkaar te staan. Het be hoeft geen betoog van welk kapitaal belang deze wedstrijd gaat worden. De Zeeuwen, die twee verliespunten meer hebben dan de jongens uit Oosterhout zullen er alles voor over hebben om de volle buit machtig te worden. Slagen zij daarin dan stijgen hun papieren aanzienlijk. Verliezen de Vlissingers deze topmatch dan heeft TSC alle kampioenskansen in handen. Het valt immers niet aan te nemen, dat de Brabanders de drie achterstallige wedstrijden, die zij op Vlissingen hebben, zullen ver liezen. Het feit, dat de programmaleider op dit moment Vlissingen tegen TSC laat voetballen, wijst er weer eens op, dat met de competitie maar een loopje wordt genomen. De overige ontmoetingen in de eerste klasse E zijn veel minder belangrijk. Het neemt niet weg. dat er toch in teressante wedstrijden gespeeld zullen worden. In Roosendaal staan Alliance en Roosendaal tegenover elkaar. De spe lers van Jos Rademakers hebben zich tot nu toe in de competitie wat ster ker getoond. Zij mogen geacht worden de meeste kans te hebben op de derby zege. De Spechten wint vermoedelijk de derby van Brabantia. Boxtel-Tongelre komt in aanmerking voor een gelijkspel, evenals trouwens Top-Schijndel. eigen veld een kansje etgen Breda. Ba- vel zal Groen Wit niet gemakkelijk ver slaan. Noordhoek is op papier te zwak om Virtus partij te geven. Oudemolen- Raamsdonk is een match, waarvoor een getipt kan worden. In de vierde klasse G staan Cluzona en Kruisland tegenover elkaar. De inzet is voor beide ploegen belangrijk. <iu- zona heelt een zege nodig om aan Os kop te blijven. Kruisland is een vreemd ploegje. dat wint als men denkt, dat het zal verliezen. Is dat zondag weer zo, Kruislanders? Brouwershaven is kans loos tegen Vosmeer. Gastel zal moeite hebben om Halsteren in toom te houden. NSV redt het wel tegen Burgh. De zullen hun uiterste best doen te NVS zal het tegen Borgvliet niet bol kunnen werken. In de Zeeuwse vierde klasse is de positie van Luctor erg rooskleurig ge worden. Clinge zal daaraan weinig kun nen veranderen. Koewacht moet Yerseke kloppen om een titelkans te behouden. Lewedorpse Boys is ietsje sterker dan Steen. Patrijzen kan de laatste plaats overgeven aan Oostburg, indien het wint. Het begint langzamerhand eentonig te worden te moeten schrijven over Rood Wit. dat nog geen enkel verliespunt heeft en dat ook de wedstrijd tegen Uno Animo wel tot een goed einde zal weten te brengen. Veersche Boys, dat met Ter neuzen de leider op verre afstand blijft volgen, haalt thuis twee punten tegen RAC. Terneüzen doet hetzelfde tegen het laag genoteerde Sarto. Steenbergen zou wel eens meer moeite kunnen heb ben met. Internos dan wordt vermoed. HW zal zich waarschijnlijk door Mid delburg laten verrassen, terwijl Dosko niet in staat mag worden geacht een redelijke prestatie te leveren tegen Hon- tenisse. Het vertrouwen in de Bergse ploeg heeft door de recente 1-12 neder laag tegen Terneuzen toch wel een bij zonder lelijke deuk gekregen. Wanneer zal het in Bergen op Zoom eindelijk eens beter gaan? In de tweede klasse A zal Valkens- waard op eigen terrein geen moeite hebben om hekkesluiter ODC te klop- de bruijn (Steenbergen) contra Internos De bookmakers sluiten op een over winning van de Glasgow Rangers in de Europabekerwedstryd van hedenavond tegen Standard Luik weddenschappen af op een notering van 1 2, maar de „boo kies" geven 4 1 tegen dc kans van de Rangers om tenminste nog een be slissingswedstrijd te bereiken. De ploeg van de Rangers is nog niet aangekondigd. Het wachten is op de be slissing hedenochtend of linkshalf Jim Baxter, rechtsbuiten Alex Scott en mid denvoor Jimmy Millar voldoende fit zijn. Doch stellig zal niet dezelfde ploeg in het veld komen, die verleden week m Luik met 4-1 werd verslagen. Waarschijnlijk zal de lange Doug Eail- he de stopperplaats overnemen van Bill ■Patterson en de rechtervleugel Hender- son-Lraig zal misschien worden vervan- internationale duo Scott- v°orts wordt verwacht, dat linksachter Eric Caldow, die bij de rïriT rf Teeste interlands op zijn naam heeft, m de verdediging zal terug keren ln plaats van Bobby King waarschijnlijk wordt de opstelling Ba*t.r' v »re„'i Caldow- °avis. Baillie, Baxter, Scott, MacMillan. Millar, Brand wiison. StHi^ Kterre4in4 Z01 Z3Cht ZiJn- De Wed" £efmt te 20-30 tijd). v,aamse televisiescherm zal de tuPVpHn i if*be8:innen rond ha,f tien' matrh f helft van deze belangrijke match te zien zyn. V/ ij herinneren er onze lezers aan, c al hedenmiddag een televisie- zending plaatsvindt van de voetbalwedstrijd Dukla Praha - Tottenham Hotspur, die in Praag voor het toernooi om de Europa beker wordt gespeeld. eindigt'je"S*uur®™' °m 1455 U"r cn Commentator is Aad van Leeuwen. pen. Desk, dat het contact met de lei der helaas heeft verloren, kan winnen van Oss. Taxandria moet over Bladella zegevieren om in de rij te blijven. Sint-Michielsgestel heeft zich in de derde klasse B aardig losgewerkt van de concurrentie. Door een zege op RKSVA stijgen de papieren van SMG opnieuw. Vlijmense Boys immers, dat ook nog aanspraken op de eerste plaats mag laten gelden, staat voor de taak Baardwijk op eigen terrein te kloppen. Heel gemakkelijk zal dat niet zijn. Het jubilerende RKDVC, dat maar één ver liespunt meer heeft dan de huidige top- ploeg moet over WSC zegevieren. Door de recente nederlaag van SCO heeft RWB zich in de derde C meer op de voorgrond geplaatst. RWB moet nu oppassen, want het ontvangt Kaaise Boys, dat zondag zo verrassend tegen SCO optrad. SCO zelf zal het ditmaal niet zo moeilijk hebben nu het tegen Boeimeer gaat. Hilvaria puurt wellicht de volle winst uit de match tegen VOAB RKTW zal proberen Dongen in be dwang te houden. WVO heeft het niet gemakkelijk om te zegevieren over RKC. Gilze is voldoende bekwaam RKWU te kloppen. Zeeland Sport heeft in de derde klasse D nu wel resoluut de leiding genomen. Met Zeeland ia zullen de leiders wel licht niet veel moeite hebben. Meto, dat nog op de tweede plaats staat, mag niet verliezen van RCS. BSC. dat zo ver rassend omhoog klimt, kan Grenswach ters twee punten afnemen. Odio snoept Axel misschien een puntje af, VES kan Goes de das om doen, terwijl RKFC al les in het werk moet stellen bij Corn. Boys een punt te gaan halen. Het leidende Zwaluw zal in de vierde klasse B aan de kop blijven door TGG te verslaan. Heusden. dat er nog niet zo slecht voorstaat, moet van Linge Boys winnen. Een spannend treffen staat Haarsteeg te wachten nu de ploeg moet aantreden tegen Buren. In de vierde klasse E is er nog niets beslist. De leiderspositie van GSWB is wankel. De club kan zich echter hand haven, want Nieuwkuijk zal een te zwakke tegenstander blijken. Zigo, dat er qua verliespunten beter voorstaat, gaat bij Nevelo zegevieren. Hieronymus, dat ook lang niet kansloos is, is sterker dan Berkdijk. In de vierde klasse F staat de grote match TAC tegen Right 'Oh op het pro gramma. De voetballers uit Geertruidenberg berg zullen hun uiterste best doen de volle buit machtig te worden in dit be langrijke treffen. Wint Right 'Oh, dan ligt de bezetting van de eerste plaats in het vooruitzicht. Wordt echter ver loren, dan DHV zou tegen Madese Boys wel eens gelijk kunnen spelen. Zundert heeft op DE EERSTE RONDE van Klein Zun dert, die ten bate van de supporters club Kees Snepvangers wordt gehou den, is gepland op 25 maart en werd officieel goedgekeurd. O MARTIEN DE JONG zal spoedig ook een supportersclub rijk zijn. Op za terdag 24 februari wordt in café De Toekomst aan de Heuvelstraat te, Breda de oprichtingsvergadering ge houden. Daarmede zal deze negende renner van Toon Simons' ploeg over een supportersclub beschikken. DE LAATSTE WEDSTRIJDEN vóór| de zesdaagse van Antwerpen worden a.s. zaterdag in het Sportpaleis ver reden. Achter zware motoren komen Peter Post, Wierstra en Koch uit tegen o.a. Verachtert en de Paepe., Jan Derksen en Henk Nijdam treden rf1?!-u0ntr£ ^.os de Bakker en Peet ueiübrandt (in een achtervolging en sprint). Voorts rijdt de Italiaan Fag- gin tegen de armbandhouder, terwijl, .Oudkerk, de Graaf, van der Touw en1 Verdoorn (amateurs) aan de start ko men tegen Belgische liefhebbers. De| komende meeting betreft een België-, Nederland-ontmoeting. JOS LINDERS uit Roosendaal won de jongste trainingsrit van „Helpt El- kander". Piet van Est werd 2e en Wim van Est 3e. JAC. v. d. KLOOT won de trainings rit, georganiseerd door de wielerclub te Zundert. André van Aert, Kees Haast en Kees Snepvangers volgden1 op twee minuten. Bij de nieuwelin-l gen zegevierde Piet Braspennincx. HEDENMORGEN vertrokken uit Rot-' terdam de renners Entboven, Sijtbof v. d. Putten en Steenvoorden (waar bij zich aan de Belgische grens Piet van Hees aansloot) naar Duinkerken' voor kennismaking met de directeur-! sportief van Belfort, voor welke fa briek zij gaan rijden. De reis werd gemaakt onder leiding van manager A. Vissers uit de Maasstad. K"" I;.'-.:--' in handige plastic tabakszak -sStss Voetbaldeskundigen en -fans van Hongarije hebben hun land afge schreven als kandidaat voor de wereldtitel voetbal, welk toernooi over enkele maanden in Chili zal beginnen. Zij wijzen als „hoofd schuldige" voor dit nationale falen de eens zo machtige legerploeg van „Honved" aan. Het nationale Hongaarse elftal kwam onlangs op een nieuw diepte punt, toen het tijdens een tournee door Zuid-Amerika in Santiago met 15 door de Chilenen werd ingemaakt. ,Het Hongaarse voetbal stond op het hoogtepunt toen de legerploeg „Honved" nog een sterk elftal was", verklaren de deskundigen. Bijna alle sterren van het Hongaarse „wonderteam" uit de jaren rond 1950 waren spelers van „Honved": Grosics, Lorant, Bozsik, Budai, Puskas, Kocsis en Czibor. Zij vormden de rugge steun van het nationale Hongaarse elf tal. De functionarissen van „Honved" had den weinig moeite met het samenstellen van een sterke ploeg, daar alle veel belovende jonge spelers toen voor het legerelftal van „Honved" werden aange worven. De „jonge" Puskas kwam uit het team van „Kispest" en Kocsis en Czibor werden aan de populaire ploeg van „Ferencvaros" onttrokken, tot groot ongenoegen van de Ferencvaros-suppor- ters. Deze toestand veranderde echter aan zienlijk na de opstand van 1956 in Hon- DOELMAN GROSICS betrouwbaar Van 20 tot en met 29 april zal in Roemenië een jeugdtoernooi gehouden worden, waaraan 20 landen zullen deel nemen. Begin deze week heeft het organise rend comité van de EVU, in een ver gadering te Boekarest, de groepen-inde- ling van de deelnemende teams bekend gemaakt. De eliminatie-ronde van het toernooi zal in vijf groepen gespeeld worden. In groep A: West-Duitsland, Portugal, België en Roemenië. In groep B: Bul garije. Nederland, Zuid-Slavië en En geland. In groep C: Turkije, Hongarije, Frankrijk en Spanje. In groep D: Ita lië, Polen, Malta en Oostenrijk. In groep E: Oost-Duitsland, Griekenland, Tsje- choslowakije en Rusland. De wedstrijden in groep A zullen in Boekarest gespeeld worden, die van groep B in Ploesti, groep C in Constanca, groep D in Brasov, en groep E in Cluj. De data voor deze eliminatie-rondes zijn vastgesteld op 20. 22 en 24 april. De kwartfinales zullen op 25 april ge speeld worden en de halve finales op 27 april. Op 29 april zal dan de finale plaatshebben, met de wedstrijden voor de derde en vierde plaats. Nederland speelt op de volgende data: 20 april: Bulgarije-Nederland; 22 april: Nederland-Engeland; 24 april: Neder- land-Tsjechoslowakije Tijdens een bewogen halfjaarlijkse le denvergadering van Zwolse Boys is maandag de voorzitter van de vereni ging, de heer P. West afgetreden. Er is een commissie van goede diensten van drie leden benoemd, die zich zal be lasten met het zoeken van een opvolger. garije. De Boedapester clubs „Ferenc varos" (vroeger Kinizsi geheten), „MTK" en „Ujpest" (Dosza) kregen toestem ming hun oude namen te blijven dra gen, maar „Honved" kon niet langer zijn dominerende rol in het Hongaarse voetbalkampioenschap spelen. Tegen woordig is „Honved" niet meer dan een middelmatige club. Ofschoon de Hongaarse voetbalfans de meer liberale houding van hun voetbal officials ten zeerste toejuichen, hebben zij eveneens begrepen, dat het eind van de Hongaarse suprematie op de voetbal velden met de instorting van „Honved" een feit werd. Het voormalige Hongaarse wonder team bestond onder meer uit zeven Hon- ved-spelers. Het huidige nationale elftal telt spelers van vijf of zes clubs. De voormalige Hongaarse voorlinie was een solied blok, gevormd door de vier Honved-sterren Budai, Kocsis, Puskas en Czibor, plus een buitengewoon intelligente „plannenmaker", namelijk Nandor Hidegkuti van de club „MTK". De voorlinie van het huidige nationale team is een groep individualisten uit vier, soms vijf verschillende clubs: Sandor (MTK), Goeroecs (Ujpest), Albert (FTC), Tichy (Honved), Fenyvesi (FTC) of Farkas (Vasas). Er is echter nog een reden aan te wijzen voor de terugval van het Hon gaarse voetbal in internationaal verband gezien. Deze is namelijk de massale uit tocht na de revolutie van 1956 van ster spelers. De Hongaren hebben zich nooit kunnen herstellen van het verlies, dat zij leden doordat Puskas, Kocsis en Czibor de wijk naar het westen namen. Een waarschijnlijk nog hardere slag kreeg het Hongaarse voetbal te incasseren toen een bijna compleet Hongaars jeugdelftal het land ontvluchtte. Het Hongaarse FIFA-jeugdelftal bevond zich ten tijde van de Hongaarse opstand (november Mik Snijder (Halfweg), Wim Dieperink (Barchem), Bert Boom (Enter), Jos Linders (Roosendaal), Eugène Beckers (Schaesberg) en Jaap de Waard (Rijsoord) zullen Nederland vertegenwoordigen in de Ronde van Tunesië. Aan deze etappewedstrijd, die van 20 tot en met 31 maart a.s. wordt gehou den, zullen Rusland, Egypte en Lybië voor de eerste maal deelnemen: voorts hebben Oost-Duitsland, Zuid-Slavië, België, Oostenrijk en Zweden toegezegd een ploeg te zullen sturen. De leider van de Nederlandse equipe is Evert van Mokum. By de organisatoren van de Europese kampioenschappen kunstrijden en ijs- dansen, die van 27 februari tot en met 4 maart in Genève worden gehouden, zyn reeds tal van inschrijvingen binnen gekomen. Hiertoe behoort die van Ne derland met de Europese kampioene Sjoukje Dijkstra en Wouter Toledo. Frankrijk schreef in met Nicole Hass- ler, Danielle Giraud, Alain Calmat, Ro bert Dureville en Alain Trouillet; voor het ijsdansen met Christiane en Jean- Paul Guhel en Armelle Flichy-Pierre Brun. België: Christine van de Putte. Groot-Brittannië komt met Diana Clif- ton-Peach, Jacqueline Harbord. Robin Jones; bij de paren met Valerie Hunt en Peter Burrows, terwijl voor het ijs- dansen de paren Linda Shearman- Michael Philips en Marry Parry-Roy Mason zijn ingeschreven. Voor Oostenrijk zijn aangemeld: Re- gine Heitzer, Karin Frohner en Helli Sengtschmid, Peter Jonas en Emmerich Danzer. West-Duitsland is sterk vertegenwoor digd. Bij de dames door Inge Paul; bij de heren door Manfred Schnelldorfer, Sepp Schonmetzler en Fritz Keszler; de paren Margaret Goebl-Franz Ningel, Ma- rika Kilius-Hans Juergen Baumler en Rita Blumenberg-Werner Mensching. 1956) juist in Zwitserland. De trainer van dit jeugdteam, de voormalige Uj- pest-ster Joseph Vincze, en het meren deel van de jonge spelers besloot niet naar Hongarije terug te keren. Enkele van deze vluchtelingen komen nog steeds in Zwitserse clubs uit, anderen gingen over naar Spaanse teams, en al deze spelers steken boven het gemid delde uit. De middenvoor Istvan Stani, eveneens in 1956 deel uitmakend van het Hon gaarse FIFA-jeugdelftal. werd met „Ein- tracht Frankfurt" kampioen van West- Duitsland. Hij is tegenwoordig een van de sterkste spelers van de Belgische club „Standard" uit Luik. Hij wordt als een van de beste middenvoorspelers van Europa beschouwd. Tezamen met Albert en Goeroecs zou hij een zeer sterk bin- nentrio in het Hongaarse team hebben kunnen vormen. Maar zoals de zaken nu staan, zal Hongarije met hetzelfde onaantrekke lijke elftal, dat in het afgelopen jaar reeds zo menige voetbalfan heeft teleur- Sepp Herberger, de trainer van het Duitse elftal heeft dinsdag in Keulen verklaard, dat Helmut Rahn wegens gebrek aan conditie voorlopig niet in aanmerking komt voor het Duitse elftal. Herberger zei verder, dat Rahn vorige week bij de wedstrijd FC Koeln-SC En schede ruim 3 kilo te zwaar was en slecht had gespeeld. „Bovendien kan ik een individualist als Rahn op het moment niet in het Duitse elftal gebruiken". Over de wens van Rahn om aangewe zen te worden voor het Duitse elftal, dat naar het wereldkampioenschap voet bal in Chili gaat, zei de trainer: „Dat ligt aan Rahn zelf; ik weet niet of hy in staat is zijn vorm van enkele jaren geleden terug te vinden. Ik heb echter nog geen gelijkwaardige vervan ger voor hem gevonden". Helmut Rahn, die momenteel 32 jaar is, heeft 40 maal in het Duitse elftal ge speeld. De Nederlandse ploeg, die zaterdag deelneemt aan de jaarlijkse cross in het Belgische St. Lambrechts-Woluwe is als volgt samengesteld: Hein Cu jé, Joep Delnoye, Frans Kunen, Fons Veldhuizen, Klaas de Ruyter, Dick de Bruin, Theo Roelofs en Joop de Wit. De Fransman Charles Bozon, een 29- jarige kok, heeft gisteren de speciale slalom gewonnen in de officieuze we reldkampioenschappen skiën te Chamo nix. Zijn landgenoot Guy Perillat, een soldaat, werd tweede en de Oostenrijker Gerhard Nenning derde. Oostenrijk legde tevens beslag op de 4e, 5e en 6e plaats, De wedstrijd werd gehouden onder moeilijke omstandigheden. Een sneeuw storm dwong bijna tot afgelasting na de eerste van de twee series. Poorten waai den om, vlaggen verdwenen en zelfs zware houten hekken bezweken. Een groot aantal deelnemers raakte de koers kwijt en er deden zich nog al wat pijn lijke valpartijen voor. gesteld, naar Chili gaan. De ploeg zal drie veteranen tellen, te weten Grosics, Bozsik en Sandor, alsmede een aantal jonge spelers, die tot nu toe de ver wachtingen, welke men van hen koes terde, niet in vervulling hebben doen gaan. Een van de drie genoemde vete ranen, de rechtervleugelspeler Karoly Sandor zal na het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal over gaan naar de Italiaanse profclub „Fiorentina" uit Florence. Sandor is de enige Hon gaarse sportman naast de midden- gewicht bokser Laszlo Papp die of ficieel van de Hongaarse functionaris sen toestemming heeft gekregen prof te worden en naar het buitenland te ver trekken. Hij kreeg dit fiat op voor waarde dat hij voor Hongarije zou uit komen in het toernooi om de „Jules Rimetbeker". Wanneer de Hongaren er niet in sla gen op het laatste moment nog nieuwe talenten te ontdekken, zal Hongarije in het toernooi om de wereldtitel met de volgende spelers aantreden: doelverdedigers: Grosics en Szentmi- haly; achter: Matrai, Dalnoki, Sarosi en So- vari; midden: Bundszak, Solymosi, Katasz, Sipos en Mezoely; voor: Sandor, Bozsik, Goeroecs, Albert, Machos, Tichy, Farkas, Kucharsky en Fenyvesi. Het jacht van de Nederlandse in dustrieel Brynzeel, „Stormvogel", is nog steeds aan de leiding in de 1200 myl oceaanwedloop voor jachten, van Buenos Aires naar Rio de Janeiro. Er nemen 38 jachten, varend onder negen verschillende vlaggen, aan deel. „Stormvogel" zal waarschijnlijk als eerste de Punta Arpoa ter hoogte van het strand Iponema bereiken. De voor hoede van de thans verspreide vloot werd gisteren ter hoogte van met 1-0. De Canadese zwaargewicht bokser Robert Cleroux, heeft de wereldkampioen Floyd Patterson officieel uitgedaagd te Montreal zijn titel tegen Cleroux deze zomer te komen verdedigen. De uitdaging gaat vergezeld van een garantie ten bedrage van 300.000 dollar als Patterson in zal gaan op het aanbod. Voor het interzonale toernooi van de fide zijn in Stockholm de afgebroken partijen uit de negende en tiende ronde uitgespeeld. De uitslagen luiden: Negende ronde: Fischer (VS)-Pomar (Sp.) 0,50,5; Aaron India-Cuellar (Col) 0,50,5; Bracza (Hong)- Schwe- ber (Arg.) 0,5—0,5; German (Braz.)- Portisch (Hong) 1—0; Yanofski (Can.)- Bilek (Hong.) 01. Tiende ronde: Teschner (W.-Dld)- Petrosian (Rusl.) 0—1; Gelier (Rusl )- Uhlmann (O.-Dld.) 1-0; Korchnoi (Rusl.)-Bertok (Z.S1.) 1—0; Yanofski- Bracza (opnieuw afgebroken); Stein (Rusl.)-Benkoe (V.S.) 0.5—0,5: Fischer- Gligoric (Z.S1.) (opnieuw afgebroken) De stand luidt nu: 1 Uhlmann 7 pun- ten; 2 Fischer 6.5 plus 1 afgebr.3 Filip 6,5; 4, 5, 6 Petrosian, Benkoe, Portisch allen 6 punten; 7. 8, 9 Geiler, Korchnoi en Bilek allen 5,5 p.: 10, li Bolbochan en Poraar beiden vijf punten ZATERDAG 17 en zondag 18 maart zul len de door de wedstrijdcommissie van de Koninklijke Verbonden Nederland se Watersportverenigingen geselecteer de zeilers voor een eerste oefen-week einde in Medemblik bijeenkomen. Daar na worden deze trainings-bijeenkomsten een eerste voorbereiding voor de Olym pische zeilwedstrijden van 1964 bij To kio, voorlopig wekelijks gehouden. GOES, 13 februari. Eierenprijzen. Be richt van handelaren: Kippeëieren Kleine eieren 6 Eendeëieren 7. GOES, 13 februari Granen en peul vruchten: Tarwe, basis 17%, boeren- schoon af boerderij f 28,- - f 31,25 per 100 kg: Haver, boerenschoon af boer derij f 22,- - f 24,50; Kleine groene erw ten, boerenschoon af boerderij f 26,- - f 30,-; Schokkers, boerenschoon af boer derij f 26,- - f 29,50; Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 40,- - f 45,-. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw., bin nenlandse sortering f 10,50 - f 11,50 per 100 kg; Bintje, 35 mm opw.. export sortering f 10,50 - f 11,50; Alpha, 35 mm opw., export sortering f 10,- - f 10,50. Levering aan de sorteerinrich- ting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 2,50 - f 3,50 per 100 kg. Hooi: Lucerne- hooi, geperst af bedrijf f 105,- - f 110,- per ton; Weidehooi, idem f 82,50 - f 90,-; Graszaadhooi Veldbeemd f 42,50 - f 45,-, Roodzwenk f 27,50 - f 32,50. Stro: Gerstestro f 47,50 per ton, af bedrijf; Tarwestro f 47,50 per ton, af bedrijf; grote balen f 55,- per ton, af bedrijf; Erwtenstro f 50,- per ton, af bedrijf; Schokkerstro f 40,- - f 42,50 per ton, af bedrijf. De handel in stro verliep zeer traag. Uien: De prijs van uien bedroeg f 32,- per 100 kg, onafgestaart en gele verd aan de sorteerinrichting. Vlas: On- gerepeld vlas 20-25 cent per kg, gere peld vlas 22-29 cent per kg. Eieren: f 1,34 per kg. ROTTERDAM, 13 februari. Totale aanvoer 2978. Weekaanvoer 3998. Vette koeien en ossen 300. Gebruiksvee 671. Vette kalveren 275. Graskalveren 156. Nuchtere kalveren 1455. Paarden 31. Veulens 2. Schapen of lammeren 77. Bokken of geiten 11. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit): Vette koeien (in ets. per kg) 300-330, 270-295, 250-270. Vette kalveren 275-290. 255-275. 230-255. Graskalveren (in guldens per stuk): 450, 350, 250. Nuchtere kalveren (in ets. per kg) 170, 140, 130. Slachtpaarden 275, 245, 235. Schapen (in guldens per stuk): 130, 100. 90. Lammeren 130, 95, 85. Kalf- en melkkoeien 1250, 1100, 950. Vare koeien 840, 700, 600. Vaarzen 925, 725, 625. Pin ken 600. 500, 450. Vette koeien: aanvoer: iets minder; handel: traag; prijzen: on veranderd. Vette kalveren: kleiner, vlot, ruim prijsh., enkele prima's boven no tering. Graskalveren: matig, stug. vooral niet hoger. Nuchtere kalveren: flink, re delijk. prijshoudend. Slachtpaarden: kort, tamelijk, wat stijver. Schapen en lam meren: iets minder, goed, ruim prijsh. Kalf- en melkkoeien: even ruimer, kalm, le kwal. prijshoudend, 2e en 3e kwal. gedrukt in prijs. Vare koeien: gewoon stroef, ongewijzigd. Vaarzen en pinken: als vorige week, stil, onveranderd. WAALWIJK. 12 februari Minder gunstige berichten waren de laatste we ken uit de schoenindustrie te beluiste ren. Reorganisatie met gedeeltelijk ont slag van personeel en sluiting van en kele bedrijven. Hoewel eenigszins alar merend kan men hier ook tegenover stellen gestadige uitbreidingen en be langrijke nieuwbouw. Echter valt niet te ontkennen, dat enige wijziging in de conjunctuur zich bezig is te voltrekken. Waakzaamheid blijft derhalve geboden om aan ver schillende feiten of op handen zijnde ge beurtenissen het hoofd te bieden, o.a noemen we de grotere verscheidenheid van aanbod van ledervervangingsartike- len, de grotere invoer van schoenen en tevens grotere concurrentie op de schoe- nenmarkt, de nog te verwachten loons verhoging in verband met de nieuwe c.a.o.'s. Hoewel voor elk bedrijf verschillend kan men toch niet aan de indruk ontko men, dat de gang van zaken in de schoen- en lederindustrie in het alge meen kalm is. Het tot dusver nijpende tekort aan ar beidskrachten is zeker niet geheel opge heven, maar toch wel minder geworden alhoewel er steeds een vraag naar be paalde vakmensen blijft. De mindere orders bij de schoenfa brieken schrijft men toe aan belangrijke importen, terwijl daarentegen de export terugliep. Mogelijk doet ook de weers gesteldheid haar invloed gelden doch met het voorjaar in het vooruitzicht mag men verwachten, dat de vraag weer zal toenemen. Van de huidenmarkten valt weinig nieuws te vermelden. Hier blijft de toestand kalm. Van inlandse croupons zijn de prijzen, vooral van de zwaardere soorten, iets gemakkelijker. Halzen daarentegen blij ven prijzig, terwijl de liezen, waarvoor enige tijd weinig animo bestond, iets meer in trek komen. Ook in de reparatiesector is het vrij kalm, doch een opleving valt te ver wachten zodra het weer wat meer tot „oplopen" uitlokt. De lederwarenindustrie heeft de druk ste tijd achter de rug, doch er blijft behoorlijk werk. Vooral in schaatstuig is de afzet zeer hoog geweest. De prijzen van de plantaardige looi stoffen trekken aan en het is niet meer mogelijk tegen de oude prijzen te dek ken. Konstanz 298 (+1), Rheinfelden 222 (onv.). Ottenheim 300 (-2), Straatsburg 230 (-2), Maxau 432 (-9), Plochingen 143 (-2), Mannheim 268 (-14). Steinbach 207 15), Mainz 322 (-6). Bingcn 229 (-4), Kaub 255 (-13), Trier 268 12), Koblenz 305 (-8), Keulen 309 (-19), Ruhrort 552 (-12), Lobith 1198 (-9), Nijmegen 980 (-9), Arnhem 977 (-13), Eefde IJssel 579 (+41), Deventer 466 (+38), Monsin 5610 50), Visé 5226 126), Borgharen 4252 130), Belfeld 1285 (-12), Grave beneden de sluis 579 (+4).

de Stem | 1962 | | pagina 3