Zwart o p Wit kat duiven Aansluiting gemist Terugblik Luister naar Zeehond bijt paard Hoogovens zeer vast CARNAVAL IN VIAREGGIO Saunabad in oude omroepvilla Kritisch film- tv-bulletin en krijgt Hans Bik studiebeurs Voor het laatst: Pipo de clown 2offezegd Duitsers willen cinetone huren Radioprogramma Kennedy verdiept zich in de van rechten vrouw j Slem-feuilleton Televisieprogramma Enny Mots-de Leeuwe naar Theater BEURS VAN AMSTERDAM Op strand te Rcnesse DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 FEBRUARI 1962 (advertenties) met afzonderlijk ingebouwde centrifuge zich echter een moeilijkheid voor, om dat de Duitse televisie in onderhande ling is met de directie van deze stu dio's. De Duitse tv-leiding wil wegens gebrek aan voldoende studio-ruimte in eigen land gedurende de maand april de cinetone-studio's afhuren, waardoor de VARA-produktie in het gedrang komt. Aangezien de VARA slechts voor een week beslag op deze studio s wil leggen, bestaat er grote kans dat het Duitse aanbod om zakelijke redenen voorrang geniet. Een befaamd onderdeel van het carnaval in de Italiaanse bad plaats Viareggio is de spectacu laire optocht. Deze vindt plaats op zondag 18 februari. Evenals in vorige jaren wordt er ook nu weer een Eurovisie-uitzending aan gewijd, die van 15.3016.15 uur op die zondagmiddag op de Nederlandse beeldschermen te zien zal zijn. Zoals bekend heeft de Wereldomroep voor zij zich in haar moderne nieuwe studiogebouwen kon vestigen, jarenlang onderdak gevonden in diverse villa's in Hilversum. Een van deze grote panden aan de 's-Gravelandse weg wordt thans geheel verbouwd en ingericht voor het gemeenschappelijk administratiekantoor. De villa aan de Heuvellaan is aange kocht door de heer W. Eybers uit Vcnlo met de bedoeling er binnenkort voor sportbeoefenaren een modern saunabad in te exploiteren. In de villa wordt mo menteel een koud bad van 6x3 meter ingebouwd, zomede een grote saunakamer, waar de baders na zich gewassen te heb ben aan een temperatuur van 80 graden worden blootgesteld, waarna ze een koud bad dienen te nemen. wassen in de trommel, drogen in de centrifuge! De Zanker-Intimat, de ideale trommel-wascombinatie in roestvrij stalen uitvoering doet alles voor U: Tot 5 kg vuile was erin - praktisch strijkklaar eruit! Let op de voordelen van de afzonderlijk ingebouwde cen trifuge met een aparte, snel draaiende motor! Daardoor werkt de machine geruisloos en trillingsvrij en bereikt het beste droogresultaat. Gun ook Uw vrouw de vijf daagse werkweek en vraag nog heden folders en adres sen van dealers aan Zanker, J. W. Brouwersplein 13, Amsterdam. het complete wasmiddel met afgeremd schuim produkt en het allerbeste^ wasresultaat met Deze foto toont Cor Lemaire en Fran-j~ coise Flore in een scene uit Willy van! Hemerts muzikale cen-akter „Aansluiting gemist", die gisteravond onder regie van Willy van Hemert door de "V ARA-televisie werd uitgezonden. LJet „Kritisch filmbulletin" heeft met ingang van de nieuwe jaargang de titel gekregen van „Kritisch film- en tv-bulletin". Deze verandering sluit aan op een ontwikkeling, die zich in het buitenland reeds duidelijk aftekent. Het komt hierop neer. dat terwijl vele radio-instanties verantwoordelijkheid voor de tv-pvogvamma's op zich heb ben genomen, het culturele filmwerk zich gaat interesseren voor tv-kritiek en tv-vorming. Dc heren ds. L.H. Rui tenberg en H. Schaafsma zullen hier toe medewerking aan de redactie ver lenen. F}e bekende KRO-omroeper Hans Bik heeft een studiebeurs gekregen, waar door hij in de gelegenheid is gesteld om in het kasteel Leopoldskroon in Duitsland het bekende „Salzburg se minar in American studies" te volgen. Onder leiding van prof. Richard Pack zullen de deelnemende cursisten van 11 februari tot 10 maart a.s. lessen kunnen bijwonen, die worden gegeven door vooraanstaande Amerikaanse profes soren en docenten. De colleges over het Amerikaanse leven en denken worden o.a. ook bijgewoond door Gabri de Wagt, klankbeeld-regisseur van de VARA. YY/oensdagmiddag zullen honderdduizen- den kinderen voor het laatst kunnen meeleven met de opwindende avonturen van Pipo dc clown. De tekstschrijver Wim Meuldijk laat zijn figuren nog een keer in het droompaleis Kierewiet op treden en dan begint hij te werken aan een nieuwe serie, die in het volgend seizoen van start gaat. In de laatste „Pipo"-uitzending komen alle „grote figuren" uit de afgelopen vier jaar zich nog eenmaal aan de kinderschare pre senteren. Aan dit feest der herdenking Hebt u nok zn'n ellendige zondag gehad? Je zit om één uur aan je radio, vol ongeduld het einde der nieuwsbe richten verbeidend, om dan, eindelijk na weer een hele week, alles te weten over de toestand en dan zegt een om roeper laconiek dat mr. G.B.J. Hiltcr- mann verhinderd is zijn wekelijkse praatje over „de toestand in de wereld te houden. En dan geeft men wat muziek. Alsof welk stuk muziek ook enig licht zou kunnen verschaffen over de toestand Geslagen heb ik de knop omgedraaid. geen mr. G.B.J. vandaag. Goed. het werd avond, zoals altijd, en ondanks mr. Hütermanns verhindering ging zelfs het voetbalprogramma gewoon door. Ofschoon nu niemand in Nederland het fijne van de toestand wist. Naar ik hoorde heeft het ontbreken van het praatje de politici volkomen tn verwarring gebracht. De Otiav wist nu met meer hoe het verder 'moest, met Nicuw-Guinea en 's avonds belde mij een volkomen ontredderde Kennedy op. -Wat moet ik nu morgen zeggen over Berlijn?" klaagde hij. Hiltermann unst het altijd precies. Waarom slaat die man nu over?" nr?°!C ,ff.ro,est)e" was danig in de war. Want hg doet wel flink, maar iedere zondagmiddag luistert hij stilletjes naar Hilversum en dan weet hij weer precies wat de regering in Vientiane eigenlijk rr,lr,^."n W(ls' en koe Argentinië zou hii Jfn' "^staande dinsdag, op wat nnr,o,, ",es,tlev- ttnftaande maandaq rn-fh- n verrtchten in het Ca mat" flf.Med. Jk sta ineens schaak Wli'nf ,t0t Nina"D« el- rinult streekzitten de impe- claimt nn/U''rliJk weer "fitter". En verongelijkt schonk hij zijn zondag venHenWm Bn nam er wel ze ventien meer dan anders. *ïlUf m°ete:J }oe eehele week zón der toestand in de wereld. Wat een toestand! PRAET-MAECKER Op Hilversum I (402 m - fm mhz kan. 19) zendt de KRO om 19.25 uur de opera ..Trouble in Tahiti" van Bernstein uit. Om 20.20 uur houdt Wouter Paap zijn beschouwing over het luisteren naar mu ziek. Het Radio Kamerorkest, o.l.v. Paul Hupperts musiceert om 20,50 uur. Ver volgens speelt om 21.40 uur de organist Bernard Bartclink met het A'dams ko perensemble. Om 21.50 uur volgt het pro gramma „De halve maan(d). Leo Nelis- sen presenteert om 22.40 uur zijn rubriek „Vreemd" en om 23.10 uur is er ecji concert van de koorschool van de Haar lemse kathedraal. Op Hilversum II (298 m - fm 96.8 mhz kan. 33) brengt de AVRO óm 20.05 uur „kleurrijke klanken" en om 21 uur de ru briek „Hou je aan je woord". Om 22 uur werken o.a. mee: Petra, ridder Bam-I spreekt Cor de Groot over Serge Rach- barin, de dikke deur, tante Anouska en|maninoff van welke componist om 23 uur werken ten gehore worden gebracht. kluk-kluk. Voals bekend ligt het in de bedoeling van de televisiesectie van de VARA om het detectiveverhaal „Duister duel" naar het gelijknamige bock van Van Eemlandt op dc beeldbuis te presente ren. Deze grote produktie zou echter tevoren op de film worden vastgelegd. Men was van plan om deze produktie in de cinetone-studio's op te nemen en wel in de maand april. Thans doet Na het journaal volgt om 20.20 uur een politiek praatje van prof. J. Zijlstra in een uitzending van de AR-partij. Om 20.30 uur volgt een filmoverzicht van de skiwedstrijden in Chamonix en om 20.45 uur de vertoning van de hoofdfilm „Straaljager nr. 3 antwoordt niet", welke door de KFC is goedgekeurd voor perso nen boven de veertien jaar. België-Vlaams biedt om 20.30 uur de speelfilm „Verloren ogenblikken" en om 21.50 uur de rubriek „Mensen en beel den". agatha chrisiie Willy van Hemert heeft gisteravond voor de VARA-televisie een proeve van zijn creatief talent gegeven met de door hem geschreven en geregisseerde muzi kale eenakter „Aansluiting gemist". Hij bracht dc zangeres Frangoise Flore en de pianist Cor Lemaire samen in een melancholiek spel van herinnering en oplevende romantiek, dat tegen het trieste decor van een lege schouwburg zaal, uitstekend uit de verf kwam. Hij schilderde op treffende wijze een toevallige ontmoeting tussen twee vroe gere geliefden, die proberen om de dro men van weleer in de werkelijkheid van nu te prolongeren, maar die elkaar te goed kennen om „lieve leugens" waar te kunnen maken. Van Hemert had in deze eenakter, waarin o.a. enkele goede Nederlandse liedjes te beluisteren waren, de ietwat ijle sfeer bijzonder goed getroffen. Zijn regie was vrij sober, maar niettemin overtuigend. De rubriek „Achter het nieuws" van Arie Kleywcgt kreeg nog een verlenging in de vorm van een ingelaste reportage over de staking van gisteren in Parijs. Correspondent Joop Simons had zijn uit zending begrijpeijkerwijs in alle haast moeten realiseren, wat niet ten goede kwam aan de kwaliteit van het programma. Filmcriticus en kinderboekenschrijver Jan Blokker belichtte in zijn „Filmven ster!' de scenarioschrijver en regisseur Billy Wilder. Zoals altijd verluchtte hij zijn enigszins laconiek betoog met film fragmenten, die de bijzondere trekjes van de werkwijze van Wilder aardig illustreerden. Tot slot leidde mr. G. P. J. Cammel- beeck het forum „Welbeschouwd", waar in gediscussieerd werd over vragen van nationale en internationale aard. Hilversum I - 402 m DINSDAG 13 FEBRUARI KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 Als de dag van gisteren, klankb. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Pianospel 12,50 Act. 13.00 Nws. 13,15 Platennws. 13.35 Orkest, koren en solist: lichte muz. 14,05 Kamerorkest 14,35 Voor de plattelandsvrouwen 14,45 Tie relantijnen, gev. progr. (herh.) 15,50 Piano spel (gr.) 16,00 V.d. zieken 16,30 Ziekenlof 17,00 V.d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Rege- ringsuitz.: Antilliaanse nieuwsbrief, d. Henk Dennert 18,00 Lichte muz. 18,20 Pol. lez. 18,30 Radio-Volksuniversiteit: Achter de schermen. 31. d. G.J. de Voogd 19,00 Nws 19,10 Act. 19.25 Trouble in Tahiti, opera 20,20 Muzoek, modern en klassiek, muz. lez. 20.50 Kamerork. 21,40 Koperensenble en orgel 21,55 De halve maan(d), licht progr. 22,15 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22,40 Lichte gram. 23,10 Leden van het Noord-Hollands Filharm. ork., koor en orgel 23,30 Franse kamermuz. (gr.) 23.55-24,00 Nws. WOENSDAG 14 FEBRUARI NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Lichte gram. 7,30 Gew. muz. (gr.) 7,50 Het brood des levens, meditatie 8,00 Nws. 8,15 Radio krant 8,35 Gram. 8,50 Idem 9.00 V.d. zie ken 9,35 Waterst. 9,40 V.d. vrouw 10.10 Gram. 10,15 Morgend. 10,45 Operamuz. (gr.) 11,10 Samenzang met begeleiding van orgel en trompet 11,35 Wachtend op de duif, hoorsp. Hilversum 2 - 298 m DINSDAG 13 FEBRUARI AVRO: 12.00 Licht ens. en sol. 12,20 Rege- ringsuitz.: Uitzending v.d. landb. 12.30 Land en tuinb.meded. 12,33 Orgel en altsaxofoon 13,00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beurs ber. 13.30 Promenade-ork. 14.00 Gitaarrec. (gr.) 14.10 Vocaal kwart, en piano 14,40 Schoolradio 15.00 Met naald en schaar 15.30 Fluit en piano 16,00 In het voetspoor der wetenschap (herh. v. zondagavond 4 febr.) 16,15 Lichte gram. 16,30 V.d. jeugd 17.30 Ama- teursprogr. 17,55 New York calling 18,00 Nws. 18,15 Event, actu. 18.20 Pianospel 18.30 Thea- terork. en sol. 19,00 V.d. kleuters 19.05 Paris vous parle 19.30 Inl. tot muziekbegrip, muz. lez. 19.25 Pianorec. klass. muz. 20.00 Nws. 20.05 Kleurrijke klanken, muz.revue 21,00 Hou je aan je woord, lit. woordenspel 22,00 Muz. lez. over de componist Sergei Rach maninoff 22.30 Nws. en meded. 22,40 Act. 23,00 Klass. gram. 23,55-24,00 Nws. WOENSDAG 14 FEBRUARI VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. (Om 8.35 Van de voorpagina, praatje) 9.00 Ochtendgym. v.d. vrouw 9,10 Kookpraatje 9.15 Moderne muz. (gr.) VPRO: 10,00 Schoolradio VARA: 10,20 V.d. huisvr, 11,00 Een avondje thuis, gevr. progr. (herh. v. gedeelten v.h. progr. van j.l. zaterdag avond). Brussel - Vlaams DINSDAG 13 FEBRUARI 324 m: 12.00 Nws. 12,03 Lichte muz. (gr.) 12.30 Weerber. 12,35 Lichte gram. 12,50 Beurs ber. 13.00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 School radio 15,45 Lichte muz. (gr.) 16,00 Beursber. 16.06 Duitse les 16.21 Vlaamse symfonische muz. 17.00 Nws. 17.15 Zangrec. 17,40 Boek bespr. 17,50 V.d. jeugd 18.20 V.d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Lichte gram. 19,50 Syndicale kron. 20,00 Hoorsp. 21,15 Jazzmuz. 22,00 Nws. 22,15 Gram. 22,55-23,00 Nieuws Brussel - Frans DINSDAG 13 FEBRUARI 484 m: 13,00 Nws. 13,15 Amus.muz. (gr.) 14.45 Gram. 15,03 Casinoconcert (gr.) 17,00 Nws. 17,15 Operamuz. (gr.) 18.30 Discografie 19,25 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Symfonie con cert 22,15 Jazzmuz. 22,55 Nws. ABUIS „Vader was heel erg kwaad, toen hij merkte, dat ik stiekem lijn auto had meegenomen", bekende een 12- jarige verdachte aan een kantonrech ter in Keulen. „Hoezo", vroeg deze bits, „heeft hij het dan gemerkt?". „Ja, ik reed hem op de Markt per ongeluk omver". GAST Een alleenwonende boer in het Tatra-gebergte, aan de Pools-Tsje- chische grens, heeft verscheidene maanden lang een beer te gast ge had. Hij trof het beest op zekere dag in zijn bed aan. Alle pogingen om hem te verwijderen faalden. De vol gende morgen vertrok de beergoed uitgeslapen, op zoek naar voedsel, om dezelfde avond terug te keren en zich weer op het bed van de boer uit te strekken. Dit hield hij enige maanden vol, maar sinds enige we ken is de beer zoek. De bergbewo ner vreest, dat hij door een stroper is gedood. PRETTIG Omdat er in de Westduitse stad Trier aan de Moezel geen ooievaars meer verschijnen, zal de stad wilde een den aanschaffen om de kikvorsplaag te bestrijden. De zwemmers worden in het voorjaar steeds weer door le gers kikvorsen geplaagd. Het neer zetten van een verscheidene honder den meters lange betonnen muur mocht niet baten. Men hoopt, dat de wilde eenden de stad tevens van een muggenplaag zullen bevrijden. KWAAD Tijdens een rechtszitting in München werd de rechter plot seling erg kwaad, omdat, on danks zijn herhaald verzoek, de rust in de zaal nog niet terug keerde. Tenslotte riep hij al ha merend uit: „Wie nu nog een woord durft te zeggen, gaat de zaal uit." Waarop de verdachte riep: „Hiep hiep hoera!" „Zo, zo, heb je daar nu de hele dag gehangen. Dus het eten is nog niet klaar?" Filmoverz. van de belangrijkste gedeelten uit de wedstrijden om het wereldkamp. skiën te Chamonix van vandaag 20,45-22,20 Speel film. VLAAMS BELG.: 19.00 Gastprogr.: De so cialistische gedachte en actie 19,30 Jeugd- kron. 20,00 Nws., sportuitsl. en weeroverz. 20,30 Speelfilm 21,50 Mensen en beelden: de verzamelaar 22,35 Nws. FRANS BELG.: 18,30 Voor de jongeren 19,00 Jazzmuz. 20,00 Journ. 20.30 Filmverslag van de wereldkamp. skiën in Chamonix 20,45 TV-spel (gefilmde opname) 21,40 Lit. uitz. 22,25 Journaal. een tussen «le 41) Dan hebben ze 't meisje binnen 24, oog uit 36 uur. Dat is het voordeel dat we op een eiland zitten. Alle avens en vliegvelden zijn gewaarschuwd. In elk district kijkt de politie goed uit. Het is vrij gemakkelijk om iemand te ontvoe ren. Maar hem schuil te houden is veel moeilijker. Nee, dat meisje vinden wij wel." „Maar dan levend hoop ik," voegde juffrouw Bulstrode er ernstig an toe. ..Alles wijst erop dat we met iemand te doen hebben die heel weinig om een mensenleven geeft." „Ze zouden de moeite niet hebben ge nomen haar te ontvoeren, wanneer zij haar uit de weg hadden willen ruimen," gaf Adam als zijn mening te kennen. Later op de dag kwam er nog tele fonisch bericht binnen dat de emir een briefje had ontvangen, waarin een los prijs gevraagd werd: een bedrag van twintigduizend pond, om twee uur 's nacht? ergens te deponeren op een stille plek, een kruispunt, enige kilometers benoorden Alderton Priors in Wallshire. De politie zou uitgebreide voorzorgs- maaregelen treffen. Ten aanzien van het onderzoek naar de aanslag, gepleegd op juffrouw Van- sittart. konden Kelsey en Adam aan juffrouw Bulstrode verzekeren dat hun eerste indruk was, dat iemand van het personeel van Meadowbank daarbij be trokken kon zijn. „In de eerste plaats kwamen degenen in aanmerking die hier dit semester voor de eerste keer aanwezig zijn," betoogde de inspecteur. „Dat zijn mademoiselle Blanche, juffrouw Springer en uw se cretaresse, juffrouw Shapland. Het ver leden van juffrouw Shapland blijkt pre cies te kloppen met haar beweringen. Zij is de dochter van een gepensioneer de generaal, zij heeft de betrekkingen bekleed die ze heeft opgesomd en haar voormalige werkgevers hebben zich zeer gunstig over haar uitgelaten. Bovendien heef4 ze een waterdicht alibi. Op het tijdstip dat juffrouw Vansittart van het leven is beroofd, zat zij namelijk in ge zelschap van de heer Dennis Rathbone in een nachtclub waar zij beiden bekend zijn. „De antecedenten van mademoiselle Blanche laten niets te wensen over. Ook zij heeft prima getuigschriften en heeft gewerkt aan de scholen die zij ons had opgegeven. Zij moet een goede leer kracht zijn." ,Niet naar onze maatstaven!" sprak juffrouw Bulstrode kritisch. „Ten aanzien van juffrouw Springer luiden onze gegevens minder positief. Er blijven enkele onverklaarbare gapin gen tussen haar werkzaamheden door. Maar zij is dood, zoadt wij ons over haar eigenlijk niet druk hoeven te ma ken." „Ik ben het met u eens," verklaarde juffrouw Bulstrode op nuchtere toon, „dat juffrouw Springer zowel als juf frouw Vansittart als „hors de combat" zijn te beschouwen. Laten we verstan dig praten. Wordt juffrouw Blanche, ondanks haar onbesproken verleden, ver dacht, alleen omdat zij in leven is?" „Zij zou beide aanslagen hebben kun nen plegen. Ze was ook in de afgelo pen nacht hier aanwezig. Wel zegt zij dat zij pas wakker is geworden toen er alarm is geslagen. Bewijs van het tegendeel is er niet. Maar juffrouw Chadwick vindt haar wat achterbaks!" Met een ongeduldig gebaar wees juf frouw Bulstrode deze bewering van de hand. „Juffrouw Chadwick vindt dat van iedere Franse lerares. Zij heeft iets tegen ze." Toen keek zij Adam aan. „Vertelt u eens, wat denkt u van haar?" „Ik vind haar nieuwsgierig. Ze loopt graag rond te neuzen," gaf Adam lang zaam ten antwoord. ..Het kan allemaal weetgierigheid zijn. Het kan ook een bedenkelijker karakter dragen. Dat zou ik niet precies weten te zeggen. Zij maakt op mij niet de indruk dat zij in staat zou zijn een collega te doden., maar hoe kan men zo iets weten?" „Dat is het juist," viel Kelsey in. „Hier is een moordenaar die reeds tweemaal heeft toegeslagen maar het is haast niet èan te nemen dat het een lid van de staf zou zijn. Juf frouw Johnson, die gisteravond laat is thuisgekomen, is reeds zeven jaar bij u. Juffrouw Chadwick is hier ai van de oprichting af. In elk geval hebben die niets te maken met de dood van juf frouw Springer. Juffrouw Rich logeer de de afgelopen nacht veertig kilome ter hiervandaan in hotel Alton Grange. Juffrouw Blake is bij vrienden in huis geweest, in Littleport. Juffrouw Ro wan is al een jaar hier en heeft zeer goede antecedenten. Van het dienstper soneel kan ik ook niemand voor de da der aanzien. Zij komen hier allen uit de naaste omgeving." Juffrouw Bulstrode knikte hem glim lachend toe. „Ik ben het helemaal met u eens. Alles lijkt er dus wel op te wijzen" ze keerde zich tot Adam „dat u de dader moet zijn!" Stomverbaasd keek Adam haar aan. „Ja." vervolgde zij, „ter plaatse aan wezig geheel vrij in komen en gaan plausibele lezing ter verklaring van uw aanwezigheid. Achtergrond prima maar u zou best beide partijen kun nen bedriegen, weet u dat wel?" Adam had zich nu hersteld. „Werke lijk, juffrouw Bulstrode," sprak hij vol bewondering, „ik neem mijn hoed voor u af. U denkt werkelijk aan alles!" „Grote hemel!" riep mevrouw Sut- cliffe aan het ontbijt. „Henry!" Zij had juist de krant opengeslagen. Tussen haar en haar echtgenoot bevond zich de ganse breedte van de tafel. De lo gés waren nog niet beneden. De heer Sutcliffe, die de beurspagina van zijn ochtendblad bestudeerde en door de onverwachte koersfluctuatie van bepaalde aandelen gepreoccupeerd was geraakt, gaf niet dadelijk antwoord. „Henry!" Deze klaroenstoot trof zijn trommel vlies. Verschrikt keek hij op. „Wat heb je, Joan?" „Alweer een moord! Op Meadow bank. Op Jennifers school!" „Wat zeg je? Geef op. Laat zien! Zonder acht te slaan op dc opmerking van zijn vrouw dat hij het bericht ook wel in zijn eigen krant kon vinden, boog de heer Sutcliffe zich over de ta fel en rukte mevrouw de krant uit de handen. „Juffrouw Eleanor Vansittart Sport hal zelfde plek waar juffrouw Sprin ger. de sportlerares Hm, hm!" „Niet te geloven!" jammerde me vrouw Sutcliffe. „Meadowbank, zo'n eer- steklasse internaat de koninklijke fa milie en zo De heer Sutcliffe wierp de krant op tafel. „Er rest ons slechts één ding!" sprak hij. „Je rijdt er onmiddellijk heen en haalt Jennifer naar huis!" „Je bedoelt voorgoed daarvan daan?" „Juist, precies!" „Lijkt dat je niet wat al te dras tisch? Rosamond heeft zo haar best ge daan om Jennifer geplaatst tc krij gen „Jij zult heus de enige niet zijn die je dochter terughaalt. Binnenkort komt DINSDAG 13 FEBRUARI NTS 20,00 Journ. 20,20 Uitzending van de Anti Revolutionaire Partij. 20,30 Eurovisie: er plaats genoeg vrij op dat verheer lijkte Meadowbank!" „Maar Henry, denk je dat werke lijk?" „Dat weet ik wel zeker. Er is daar iets mis, iets heel ernstigs zelfs. Ga Jennifer vandaag nog halen." ,Ja, natuurlijk, ik geloof dat je ge lijk hebt. Maar wat moeten we hier met haar beginnen?" (wordt vervolgd) Mevrouw Enny Mols-de Leeuwe, die thans deel uitmaakt van „Het Rotterdams Toneel" is voor het seizoen 1962-1963 ge ëngageerd door het Arnhemse „Theater". President Kennedy van de V.S. zal te Middleburg, Virginia, een ontmoeting nebben met de commissie die in zijn op dracht een onderzoek instelt naar de hui dige status van de Amerikaanse vrouw, De president is in het verleden verschei dene malen onder druk gezet inzake de kwestie van gelijke rechten voor man en vrouw. De vergadering zal worden bijgewoond door enkele van Amerika's meest voor aanstaande vrouwen, onder wie Eleanor Roosevelt en de hoogst geplaatste vrouw in Kennedy's bewind, assistent-minister van arbeid Esther Peterson. Een aantal leden van de commissie is van mening, dat Kennedy de status van hare majesteit de vrouw in Amerika in belangrijke mate zou kunnen verbeteren door een lid van het zwakke geslacht te benoemen tot minister van onderwijs en gezondheidszorg, mocht deze post dooi de huidige regeringsfunctionaris Ribicoff worden verlaten. Op het strand te Renesse is een paard gebeten door een zeehond. Twee ruiters, die een plezierrit over het strand maakten, zagen plotseling een nog jonge zeehond, die lag te zonnen. Toen het dier de ruiters ontdekte, pro beerde het zo snel mogelijk in het wa ter te komen. Een van de ruiters ver sperde de zeehond de weg om hem wat beter te bekijken. In het nauw gedreven beet het dier het paard in een der be nen om meteen daarop in het water te verdwijnen. Het Damrak is de nieuwe beursweek begonnen met een licht verdeelde stem ming voor de internationale waarden bij de opening. Door elkaar viel de tenden tie heel erg mee. Men oordeelde in Am sterdam de internationale politieke si tuatie voor de naaste toekomst wat gun stiger. De handel bleef binnen beperkte grenzen. Het buitenland, met name Ame rika, had belangstelling voor aandelen Kon. Olie. De koersstijging voor deze stukken werd echter gedeeltelijk afge remd door winstnemingen, doordat het fonds vrijdag in Wall Street een halve dollar lager sloot. Vast tot zeer vast in de markt lagen certificaten Hoogovens. Er worden in dit fonds grote hausse premies afgesloten. De gunstige stemming voor Hoogovens werd mede in de hand gewerkt door de nawerking van het onveranderde divi dend van Dortmund Hoerder waarin, zo als bekend. Hoogovens een groot belang heeft. De handel in dit fonds was gedu rende de gehele middag vrij levendig. AKU's stelden wat teleur. Unilevers ont moetten buitenlandse belangstelling waar door de prijs iets kon oplopen. Philips lag goed in de markt. Zwitserland nam wat Philipsaandelen uit de markt. Het gepubliceerde jaarverslag van de KNSM was niet van invloed op de koers- vorming van de aandelen. Deze noteerden nauwelijks prijshoudend op 189 (189 1/4). De koersen van de overige scheepvaart aandelen schommelden rond het vorige slotniveau. Van de leidende cultures wa ren Amsterdam Rubbers en HVA's lager. Staatsfondsen door elkaar prijshoudend. 9-2 12-2 Ned. '59 4^4 103*,i 103U Ned. '47 3'/2 93*4 933,i AKU A 392V2 389 Hoogovens cA 776 791 Philips GBA 9561'2 961 \<t Unilever cA 189.30 189.80 Kon. Olie A 131.70 131.40 Scheepv. Unie A 1521'a 152 A'dam Bk A 407 410 Kon. Zout cA 1080 1100 NABEÜRSKOERSEN telefonisch avondverkeer AKU 390 gb; Kon. Olie 131.50—131.70; Philips 960965 gl Unilever 189.80 190.00 gl Hoogovens 794—804. 107. Sylvester en Mei kregen ieder een grote rebellenhoed van Pierepof en een zakdoek om hun gezicht. Zelfs voor Se- bastiaan was er een klein hoedje. (Ik ben benieuwd of je hem nog herkent). Wat Jo hannes betreft: dat was moeilijker omdat hij zelfs onder een hoed nog niet erg veel op een rebel leek. Daarom had kapitein Mendèz een grote paardekop voor hem ge maakt. „Prachtig Johannes" riep Mei toen hij hem had opgezet. Johannes steunde, want het zat een beetje benauwd, maar hij was nu tenminste genoeg onherkenbaar. Hierna werd hij voor het huis gespannen en vertrok het gezelschap, op weg naar de rand van Porto P. Op het plein was geen mens te zien (alleen het standbeeld zonder hoofd). „We zullen de kortste weg naar het strand nemen", zei Pierepof, die zijn steek weer had opgezet. „Dan kunnen jul lie langs de zee tot aan de bergen rijden". Zo sprekend leidde hij hen door zijstraten van het plein weg. Overal liepen rebellen feest te vieren. Ze schreeuwden naar Syl vester en Mei (omdat ze hen ook voor re bellen hielden, begrijp je?) Sylvester schreeuwde een beetje bang terug om geen argwaan te wekken. Het was groot rebel- lenfeest die avond. Er werden flinke lie deren gezongen en men kon zoveel eten en drinken als men wou; mits men rebel was. Maar toch werden de vormen niet uit het oog verloren: Als de mannen Pierepof zagen voorbijkomen presenteerden zij, wat ze bij zich hadden: een geweer, een stok, een sabel, een bord met „Leve Pierepof" van alles. Aan het einde van de laatst» straat van Porto P. stond een wacht van rebellen. Daar reed het huis recht op at

de Stem | 1962 | | pagina 9