Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Berusten in beswaren om industrie-klimaat belang Onderzoek inzake „jeugdbende" Dagblad De Stem Wal en Waai MIDDELBURG VLISSINGEN 84 WONINGEN Sportbelangen kleedgebouw Ouderavond ulo GOES St.-Willibrordus- college bood ouderavond Raadsvoorstellen Heikant-cross uitstekend geslaagd AXEL OOSTBURG Plannen van W.Z.A. B. EN W. GOES TOT REKESTRANTEN ZUIVER WOLLEN MEISJES TWINSET 595 695 VROOM DREESMANN iaxaties van schade voor eigenaren Clubmatch van kynologenclub Zeeland EXAMENS Oud-Goesenaar korpschef politie Zandvoort HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 FEBRUARI 1962 MOZART ALS OPERA-COMPONIST Als operavernieuwer heeft het grootste muzikale genie, dat de wereld ooit heeft gekend, W. A. Mozart in zijn werken voor het theater zo'n schat van muziek en menselijke ideeën nagelaten, dat men in deze moderne tijd altijd nog gefasci neerd wordt door de bijzondere muzikale en waardevolle inhoud van zijn opera's. Zowel door de uitvoerenden als door de meeste bezoekers van de operahuizen worden de opera's van Mozart als het allerhoogste in de kunst beschouwd. Over het ontwikkelingsproces van jong genie tot rijp kunstenaar zal Jan Out, dirigent te Arnhem op donderdag 15 fe bruari in de foyer van de concert- en gehoorzaal onder auspiciën van de Stich ting Zeeuwse Volksuniversiteit een le zing houden welke met klank en beeld zal worden geïllustreerd. VOORLICHTINGSAVOND N.S. De Nederlandse Spoorwegen organise ren donderdag 15 februari in De Gouden Poorte een voorlichtingsavond voor be langstellenden over de opleidings- en plaatsingsmogelijkheden. JAARVERGADERING K. I. De vereniging voor kunstmatige inse minatie Walcheren heeft haar leden op geroepen voor de jaarvergadering op donderdag 15 februari in restaurant De Eendracht. De agenda vermeldt naast de gebruikelijke jaaroverzichten de verkie zing van bestuursleden alsmede de vast stelling van de gewijzigde statuten en het huishoudelijk reglement. LEZING VOOR SCHEIDSRECHTERS De actieve Walcherse scheidsrechters- vereniging organiseert een lezing voor haar leden. Kort geleden was de voorzit ter van de scheidsrechterscommissie van de KNVB de heer J. v.d. Kaa uit Roosen daal de gast van deze vereniging; thans zal de bekende Rotterdamse scheidsrech ter P. Roomer een lezing houden. De lezing zal plaats hbben in de bo venzaal van restaurant Wöhler. Souburg UITVOERING ZANGVERENIGING De zangvereniging Soli Deo Gloria o.l. v. J. Suurmond geeft op zaterdag 17 fe bruari een uitvoering in het gebouw „Rehoboth". Op het programma komt o.a. voor „Te Deum" van Felix Mendels sohn Bartholdy. Veere BAZAAR t.b.v. VOETBALVERENIGING De heer J. de Voogd treft reeds voor bereidingen voor de te houden bazaar op 23 en 24 februari in het verenigings gebouw ten bate van de voetbalvereni ging Veere. Er staan diverse attracties op het programma. In de gemeenteraad zal een voorstel aan de orde komen tot de bouw van 84 woningwetwoningen voor de woning bouwvereniging „Goed Wonen". Deze woningen zullen worden gebouwd op een terrein gelegen in het uitbrei dingsplan Paauwenburg. Een bouwvoorschot van ten hoogste f 1.448.048 zal worden verstrekt. Voor de bouw van achttien garages bij dit complex zal een geldlening worden ver strekt van ten hoogste f 13650. Voor aanschaffing en plaatsing van geisers en boilers in de woningen zal een geldlening worden verstrekt van f 22.800 tegen een rentevergoeding van ten hoog ste 4'/t% per jaar, af te lossen in 15 jaar. Vrijdag 16 februari om 20.00 uur zal de opening plaatsvinden van een nieuw kleedgebouw op het complex aan de Baskenburgweg, een en ander onder auspiciën van de „Stichting Sportbelan gen Vlissingen". De openbare uloschool organiseert op woensdag 14 februari een ouderavond in de aula van de zeevaartschool, Boulevard Bankert. Twee actuele onderwerpen vor men het hoofddeel van deze avond. Voor de pauze spreekt de heer H. W. Zwagerman als hoofd der school over het maken van schoolreisjes. De heer J. de Voogd, chef van het nevenbureau van het Gewestelijk Arbeidsbureau behandelt daarna het veelomstreden onderwerp: „Werken in de vakantie door scholieren burgerlijke stand 31 januari t.m. 6 februari Geboren Paul zv A.de Breee-Meijderts; Willem zv. P. Roozenbeek-Muilwijk; Ro bert, zv. C. de Nooijer-Mouthaan; Cor nells zv. W. Kortsmit-v. Aert; Gerardus zv. B. Pleijte-Schneiderberg; Marjolijn zv. A. Schrijver-v. Kleunen; Albertus zv. M. van Es-Evertsen; Suzanna, dv. P. de Fouw-Mersie; Roelof, zv. R. Idskes- Wever Johanna dv. A. de Lange-Timmer- man; Jolanda dv. J. de la Rie-Dol; Eric zv. J. de la Rie-Dol; Maria dv A. Gil- bert-Vriens; Sandra, dv. R. Marteijn- Louweret. Gehuwd: J. Mastenbroek, 23 j. en J. Suurmond, 21 jr.; L. Moerland, 20 jr. en G. Verkaart, 17 jr.; T. Kleinendorst, 23 jr. en I. Piek, 18 jr.; E. Engel, 20 jr. en C. v. Leeuwen, 19 jr. P. Ummels, 20 jr. en J. Hendrikse, 19 jr. Overleden; F. Ardewijn 69 jr. e.v. P. Roos; J. Gooijen, 54 jr. e.v. N. Groen; J. Start, 7l jr. e.v. W. Wildeboer; A. Izeboud, 57 jr. De gemeentepolitie is op het ogenblik met een onderzoek bezig inzake een „jeugdbende", die zich verschans1., in een leegstaande notariswoning te Goes, waar de jongelui buitgemaakte dranken verteerden. Ook een niet meer in ge bruik zijnde ambachtsschool was een geliefd rendez-vous voor de jeugdigen. Hoewel de ambachtsschool en de nota riswoning geregeld werden afgesloten, vwist de jeugd, tegen wie het huidige onderzoek gaande is, zich niettemin steeds weer toegang te verschaffen langs de achterzijde. Het leegstaande no- tarispand is gelegen in de na nabijheid van de Beestenmarkt. Naar verluidt zou het onderzoek zich uitstrekken over een 16-tal jongeren Van de zijde van de politie werd ons medegedeeld, dat er hangende het onderzoek nog geen nadere gegevens konden worden verstrekt. De leerlingen, leraren en ouders van de leerlingen van het St. Willibrordcol- lege hebben in het Schuttershof hun jaarlijkse feestavond gehouden. De avond stond op een bijzonder goed peil, doch het tempo waarin de verschillende on derdelen elkaar moesten afwisselen liet wel eens iets te wensen over. Grappig en goed gevonden was de Chinese ope ning. waarna de voorzitter van de leer lingenvereniging André Oosthoek zijn openingswoord uitsprak- Hierin kon hij een volle zaal een wel kom toeroepen. Tevens releveerde hij de belangrijke plaats, welke deze feestavond als bijzondere bijeenkomst in het school leven inneemt. Vervolgens wisselden muziek, zang, dans en declamatie elkaar in een goed voorprogramma af, aan el kaar gevoegd met geestige, spitsvondige Dagblad vooi Zeeland Rayonkantoor voor Zeeu wsch - V1 aan - deren: Hulst, Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur. P.G. Kuypers. tel 3327 RayonbeheerderL. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur. Fr. v. Dongen RayonbeheerderJ Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. 1 mm ingezonden mededeling mm gewone advertenties Bij coo tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes"- 3 regels ot minder f 0,90 elke regel meer f 0.15 Bij plaatsing ook id Brabantse oplage resp f 1.50 en f 0,40 By 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. conferences van de conferencier in de dop, Jan van Luyk. Aan dit program ma-onderdeel werd medegewerkt door Jopie Vermue met een Zeeuwsche de clamatie, accordeonspel en zang van Kees Lodiers en ballet door Lottie Paas- man met Nimfendans. Als hoofdschotel van deze avond voer de de schooltoneelvereniging De Nardus bloem het onwaarschijnlijke toneelspel in drie bedrijven van Frank Launder en Sidney Gilliat, „Vanavond om 10.48 uur" op. Dit toneelspel stond onder de des kundige regie van pater J.G. Rottier. De grime was verzorgd door J. Rentmeester. Alle elf medespelenden brachten met veel bravuore en vol overgave hun rollen op de planken brachten hetgeen wel heel speciaal gezegd kon worden van Pie. ter Arie Voorhout, die als de han delsreiziger William het grootste aandeel in deze historie vol verwikkelingen had en zich met buitengewone flair van z'n rol kweet, 'n Goede avond welke op zater dag a.s. in 's Heerenhoek en zondag a.s. in Vlissingen herhaald zal worden. In de gemeenteraadsvergadering van woensdag 21 februari komen o.a. aan de orde een voorstel tot verkoop van grond aan de PZEM, voorstellen tot aankoop van woningen in Goes-noord, een voor stel tot benoeming van een directeur van gemeentewerken in de plaats van de heer J. Oranje en een pre-advies op het rekest van de bewoners van Goes-noord. De voordracht voor de directeur van gemeentewerken luidt: 1. J. Lindhout, chef bouw- en woningtoezicht te Voor burg, 2. P. Vlieg, directeur gemeentewer ken Medemblik en 3. J. Louwerse, ge meente-architect en hoofd bouw- en wo ningtoezicht te Holten. Voorts komt nog een verzoek aan de orde van vijf van de zes plaatselijke bloemenwinkeliers tot instelling van een verplichte halve dag sluiting op woens dagmiddag. Hansiceert „rhetorica gilde" vergaderde In de zaal „Thalia" zijn de gildebroe- ders van het Rhetorica Gilde in vergade ring bijeen gekomen. Besloten werd de jaarvergadering te doen plaatsvinden op donderdag 3 mei. Op deze vergadering zal de deken uit Goes een lezing houden over het gilde. Door het overlijden van gildebroeder H. Suy werd in diens plaats als gilde- broeder gekozen de enige kandidaat Ko de Pauw Jac. Zn. Verder bood de eerste deken, de heeer Charel v. d. Brogt in verband met ver gevorderde leeftijd zijn ontslag als de ken aan. Bijzonder interessant bleken de ont hullingen over het gilde te zijn van de heer Van Eijkeren. die naarstig aan het speuren geweeest is in oude documenten, de secretaris van Kapelle etc. om het ontstaan van het gilde na te gaan. In de meivergadering zal alles hoogst waarschijnlijk onthuld zijn. De oude do cumenten zijn gerestaureerd en hieruit zal veel te putten zijn. Volgend jaar zal het gilde zijn 455e verjaardag vieren. Kapelle filmavond In hotel de Zwaan werd een filmavond gehouden voor landbouwers en fruitkwe kers. Speciaal werd aandacht besteel aan de banden voor trekkers en landbouw- wagens en de eisen die hieraan worden gesteld. Er was een goede belangstelling. plattelandsvrouwen Heel wat leden van de afdeling Kapel- le-Biezelinge van de Bond van Platte landsvrouwen hebben deze winter een kookcursus gevolgd. Dat ze er veel heb ben geleerd is getoond toen de leden een uitgebreid diner kregen voorgezet, ver zorgd door de geslaagden van de kook cursus. De algehele leiding had mej. C. A. v.d. Graaf. Bloemenwedstrijdeii De Floralia-vereniging in Kapelle-Bie- zelinge heeft het initiatief genomen tot een dahlia- en chrysantenwedstrijd voor de leden. Er zullen aan de deelnemers aan deze wedstrijd 2x5 stuks dahlia's en 2 x 10 stuks chrysanten worden beschikbaar ge steld, welke men dan moet opkweken voor een tentoonstelling welke het komen de najaar zal worden gehouden. Reeds enkele jaren is men bezig met dergelijke dahlia-wedstrijden en de be langstelling hiervoor is bijzonder groot. Op veler verzoek zijn de chrysanten er nu ook bij gekomen. De Floralia-vereniging heeft verder be sloten in begin maart een voorlichtings avond over genoemde bloemen te organi seren. Ook de kinderen van de lagere scholen in Kapelle-Biezelinge zullen dit jaar weer planten krijgen van de ver eniging om op te kweken voor een ten toonstelling. familieavond n.c.l.b. In het CJV-gebouw heeft de afdeling Kapelle van de NCLB en druk bezochte familieavond gehouden. Er was een vlot en vrolijk programma van voordracht, zang, muziek en schetsjes dat grotendeels werd verzorgd door het gezelschap Ro mantiek en Ritme uit 's Gravenpolder. Bondsbestuurder M. den Hollander uit Goes vertelde over het bondswerk en ook was er een inleiding van bode Ch. v. d. Schraaf over zijn belevenissen bij dit werk. uniformen voor jonge muzikanten De leden van de drumband van de muziekvereniging „Ons Genoegen" in Kapelle, zullen binnenkort een nieuw uniform krijgen. Hiertoe is besloten op de algemene vergadering. Om de nodige gelden bijeen te brengen werd besloten een bazaar te organiseren. Verder werd op deze vergadering besloten deel te ne men aan het bondsconcours en een onder ling solistenconcours te organiseren. Sa men met de muziekvereniging van 's- Heer Arendskerke zal Ons Genoegen een tegenbezoek brengen aan Vlaardingen. Secretaris J. de Wijze zei in zijn jaar verslag dat het aantal werkende leden in 1961 met 1 verminderde en thans nog 20 bedraagt. De drumband is hierin niet be grepen. l andbou wverenigin g vergaderde De landbouwvereniging VIOS hield haar jaarvergadering in hotel De Zwaan. Voorzitter A. de Schipper zei in zijn openingswoord o.m. dat het duidelijk merkbaar wordt dat ook in de land-en tuinbouw de arbeidskrachten schaarser worden. Een gevolg hiervan is dat het gebruik van geconcentreerde meststoffen sterk is toegenomen. Secretaris C. Lepoeter zei in zijn jaarverslag o.m. dat de fruitteelt in 1961 zeer goede resultaten heeft opgeleverd voor wat betreft de teelt van hard fruit en matige tot goede resultaten voor de teelt van kleinfruit. Voor de landbouw was 1961 een beter jaar dan 1960, toen de regen een zeer nadelige invloed had op de oogsten. Uit het omzetoverzicht van de secre taris bleek dat er in 1961 voor de leden via de vereniging werd besteld: 419 ton kunstmeststoffen, 20 ton kalkmeststoffen en 282 ton compost. Laatst genoemd pro- dukt wordt vooral toegepast op de fruit- bedrijven. In totaal werd er omgezet een bedrag van 94.334.08 wat een batig saldo gaf van 275,19. Koudekerke FINANCIERING KAPITAALSUITGAVEN Als de raad vanmiddag in openbare vergadering bijeenkomt, krijgt zij naast de verschillende agendapunten ter be handeling het voorstel een lening van f 200.000 aan te gaan bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, zulks ter financiering van de navolgende kapi taalsuitgaven: de bouw van een nieuwe lagere school aan de Tramstraat (plm, f 130.000); vol tooiing riolering bebouwde kom (plm. f 120.000); verbetering Dorpsplein en Noordstraat (plm. f 80.000). Van geringere omvang is het voorstel een bedrag van f 11.500 beschikbaar te stellen voor de allernoodzakelijkste her stellingen aan het gemeentehuis. Regel matig heeft men last van lekkages ter wijl tijdens de storm van enkele weken geleden aan de zijgèvel een raam in zijn geheel is uitgewaaid. Vermeld bedrag is bestemd voor de vervanging van een tiental raamkozijnen en ramen. Yerseke oranjevereniging Onder leiding van het bestuur van de Oranjevereniging werd in het vereni gingsgebouw een vergadering gehouden teneinde zich te beraden over het a.s. feest op 30 april. Tegen de verwachting in mocht de vergadering zich verheugen in een be vredigende belangstelling. Van diverse verenigingen en buurtverenigingen wa ren afgevaardigden aanwezig. Voor naamste punt van bespreking vormde de organisatie van de feestelijkheden op 30 april en het laat zich aanzien, dat er wel iets uit de bus zal komen. Ver schillende voorstellen en suggesties wer den besproken met als resultaat, dat de afgevaardigden een en ander met hun besturen zullen regelen. Het is nl. de bedoeling, dat diverse verenigin gen en buurtverenigingen een onderdeel van het feest voor hun rekening nemen. Teneinde een overzicht te krijgen en een program op te stellen, zal op 3 maart a.s. wederom een gecombineerde bespreking worden gehouden. De door de RKHAV te Heikant geor ganiseerde veldloopwedstrijden kenden ruime belangstelling. Bij de senioren was er tot de helft van de wedstrijd een geweldige strijd tussen Allonsius en Cujé, maar uiteindelijk toonde Eug. Allonsius zich duidelijk de sterkste en won met een 100 meter voorsprong van Cujé. De volledige uitslag van de senioren was als volgt: 1 E. Allonsius, Riemc, 2 H. Cu jé, Dynamo, 3 A. Temmerman, Rieme, 4 J. v. Troost, Ricme, 5 T. Bollens, Sta broek, 6 A. Roomen, St. Niklaas, 7 L. de Bruyn, RKHAV (plaatselijk favoriet), 8 Zuiderveld, Excelsior '55. 9 R, v. d Straten, Rieme, 10 P. Geldhofs, Rieme, 11 J. Best, KNAU, 12 D. Acke, Rieme, 13 Maes, St. Niklaas, 14 W. Bicsbroek, RKHAV, 15 Kolmeyer, THOR 16 W. Keij, MOC. 17 A. de la Ruelle, Rieme. 18 F. de Block, Rieme, De verdere uitslagen waren als volgt: Junioren C 1500 meter: 1 P. Baten, Diomedon, 2 R. dc Bruijn, RKHAV, 3 F. Sercu, St. Niklaas. 4 G. van Poppe. St. Niklaas, 5 F. Gijselinc, Riemc. Junioren B 30Ó0 m: 1 G. Hillaert, Rie me, 2 L. Oerlemans, Excelsior 55, 3 L. Janssens, Stabroeck, 4 M. Abrath, idem. 5 W. Wijnakker. Excelsior 55. Junioren A 4000 m: 1 v. d. Cruijssen, St. Niklaas. 2 De Roo, Rieme, 3 Fierens, St. Niklaas, 4 Michielsen, Stabroek, 5 f. v. Remoortere, RKHAV. (advertentie) ACTIVITEITEN VAN H. L. Het plaatselijk comité Herwonnen Le venskracht zal woensdag zijn jaarverga dering houden. Op vrijdag 23 februari zal het comité een filmavond verzorgen met als voorprogramma enige films over de gezondheidszorg. ehbo-geslaagden Het Ned. Rode Kruis alhier heeft af gelopen winter weer een cursus EHBO georganiseerd onder leiding van dr. Cats. Tien kandidaten zijn geslaagd. Het zijn de dames G. v. d. Berg, H. de Kraker, E. de Koninck, G. Bakker, T. de Kraker, P. Hamelinck. P. Rinn, T. van Tatenho- ve en M. Simons en de heer H. Heyt. Clinge interessante forumavond In zaal St. Cecilia bij L. Duyse werd door de studieclub van de boerenbond met medewerking van de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst uit Axel een forum avond georganiseerd, die zeer interessant was en waarbij een bevredigende belang stelling was. Onder de aanwezigen be vonden zich ook de heer C. Vercauteren, directeur van de Streekverbeteringscom- missie en de heer Rademakers, directeur van de Lagere Landbouwschool te Hulst. De voorzitter van de boerenbond, de heer Jos Smet, opendè de bijeenkomst en was verheugd dat het eindelijk gelukt was om deze avond te houden. Aller eerst hield de heer de Wit, adjunct-direc teur van het boekhoudbureau te Tilburg, een lezing over de bedrijfsopvolging, de vererving en de financiering. Hierna vormden de heer de Wit, notaris Vroome en de heer Prince, directeur van het boekhoudbureau van de NCB te Tilburg, het forum. Talrijke mondelinge en schrif telijke vragen werden voorgelegd. Er kwam enige beroering toen gesproken werd over de opheffing van de wet tot vervreemding van landbouwgronden. Vooral voor de boeren hier langs de grens zou dit een groot bezwaar vormen, om dat de met -.te gronden hier dan gekocht zullen worden door de Belgische boeren. Graauu boerenbond houdt gezinsdag De gezinsdag van onze boerenbond zal donderdag in het patronaatsgebouw worden gehouden. Men begint de dag met een H. Mis. Om half drie begint de middagbijeenkomst met een korte vergadering, waarin het jaarverslag van de boerenbond wordt voorgelezen. Daar na zal de heer C. Vercauteren, leraar aan de landbouwschool te Hulst, een lezing houden over het onderwijs. Tot besluit van de middag wordt de NCB- film over coöperatie vertoond. De jon ge boeren en boerinnen zullen de ge zellige avond verzorgen. Hengstdijk uitslag frijspiering De gaaibolclub Nooit Gedacht hield bij J. Collet een prijspiering, die zeer in trek was. De eerste prijs werd be haald door A. Hulshout, Hengstdijk, die ook de 9e prijs voor zijn rekening nam, 2e prijs P. de Waal, Hengstdijk, 3e prijs H. Claessens, Lamswaarde, 4e, 5e en 6e prijs D. van Waasberge, Heikant. Th. Hulshout won bij het prijstritsen de tulband. Kloosterzande nieuwe predikant Enkele weken geleden heeft de Ned. herv. gemeente te Hontenisse ter stand plaats Kloosterzande een beroep uitge bracht op ds. E. Gramsbergen, predikant bij de prot.-evang. kerk te Dendermon- de (B.). Ds. Gramsbergen heeft het be roep aangenomen zodat de Ned. herv. kerk te Kloosterzande na een vacature van ruim 2 jaar weer een eigen predikant heeft. Bevestiging en intrede zijn bepaald op zondag 15 april. Zodra de reeds lang verbeide bouwvergunning ontvangen zal worden, zal voor de predikant een pasto rie gebouwd worden op een terrein be horende tot het kroondomein en gelegen aan de Cloosterstraat te Kloosterzande. Voorlopig zal een huurwoning, gelegen aan de fiulsterseweg als pastorie dienst doen. In café Sanders-Verstraete hield de west-Zeeuwsch-Vlaamse Autoclub, de WZA een vergadering. De heer M. van Prooijen zette in het kort het ontstaan van de organisatie uiteen. De fusie van SAM uit Sluis en MACO uit Oostburg heeft bewezen goed te zijn geweest. Alle ritten die werden uitgezet zijn uitstekend geslaagd. Dit geldt zowel de deelname als de financiële resultaten. Penningmeester J. Kemperman kon meedelen dat de kaspositie van de WZA stevig is. Het lage inschrijfgeld, dat de laatste ritten werd geheven kon dan ook gehandhaafd blijven. Aan het bestuur werden nog toegevoegd de heren P. Tous- saint uit Cadzand en H. van den Hemel uit Biervliet. De wedstrijdkalender werd vastgesteld. Deze vermeldt zeven ritten, hoofdzakelijk oriëntatieritten. De Water- torenrit, de Belfortrally, de Schorrebloem- rit voor badgasten en de Rode Kruisrit zijn weer opgenomen. Verder een rit voor VVV IJzendijke, een wildrit te Zuidzande en een rit van Schoondijke naar Biervliet. Met deze laatste zal het wedstrijdseizoen beginnen op 11 maart. Met het Rode Kruis wordt overleg ge pleegd over de jaarlijkse Rode Kruisrit. boerinnenbond-nieuws Voor de leden van de kring Oostburg van de r.-k. Boerinnenbond zal woens dagavond in De Katholieke Kring een verdiepingsmiddag worden gehouden. In de voormiddag behandelt pater Mack uit Sluis het oecumenisch concilie. Na de pauze zal mej. A. Hiel een lezing houden over Ghana, toegelicht met dia's en film. Mej. Hiel heeft in UNO-verband in Gha na een jaar sociaal werk verricht. Om half negen sluiting met lof. De leden kunnen zich tot zaterdag a.s. nog opgeven voor de kamerplantenwedstrijd. Dc planten worden gedistribueerd via de afdelingssecretaresse. Sas van Gent DURE DRIFTBUI Een gebroken spiegelruit en een open gesneden pols waren het resultaat van een driftbui van de 18-jarige M. J. de K. tijdens een dansavond in een plaat selijk café. Waarom de K. zich zo liet gaan is nog niet duidelijk. In elk geval beloopt de schade door het kapotslaan van de ruit rond f 350.Een arts moest er bij te pas komen om de pols van de jongeman te verbinden. Sluis UITSLAG SCHIETWEDSTRIJD In hotel Het Zwin werd een schiet wedstrijd gehouden tussen De Liefheb bers uit Sluis en Victory uit Oostburg. Sluis won met 833 tegen 794 punten. De treffers werden gemaakt door, Sluis: C. Blaakman 171, Ch. de Bree 167, Fr. Des- camps 167, A. Verbraeken 165, A. van den Broecke 163. Voor Oostburg: A. Pi- laat 168, van Loenhout 167, P. Dees 156, F. van Hulle 154 en J. Adriaansen 149. REDERIJKERS De Rederijkerskamer De Oranjebloem heeft het toneelspel Eenzame strijders in studie genomen. Aan het einde van dezt maand zal dit stuk voor het Sluise pu bliek worden gebracht. OPBRENGST ANTI-HONGERACTIE Het plaatselijk actiecomité 10 x 10, heeft reeds een bedrag van f 556,34 bij eengebracht, Dit is de opbrengst van een flessenactie. een teen-ageravond en verschillende bijdragen van verenigings bijeenkomsten. Van de spaarkaarten, die bij de schoolkinderen in omloop zijn, wordt een bedrag van ongeveer f 500,- verwacht. Het comité is thans druk bezig met de voorbereiding van een carnavalsbal. Bovendien komt er zaterdagavond in het r.-k. parochiehuis 'n grootscheepse gymnastiekdemonstra- tie met judo-optreden. Alle leerlingen van de lagere scholen hebben deze wek een leuke kleurplaat gekregen, waarmee ze aan een kleurenwedstrijd kunnen deelnemen. De uitslag hiervan zal bekendgemaakt worden op een jeugdfilmmiddag, die zaterdag in het parochiehuis gehouden wordt. BRIDGE-DRIVE In hotel Sanders-De Paauw werd een bridge-drive gehouden voor de eigen le den van de plaatselijke bridge-club. In de noord-zuidlijn werd gewonnen door het team J. Plasschaert-A. Faas, in de oost-westlijn door A. D'Hoore-W. Mus- son. Ten bate van de 10 x 10-actie werd f 50,- bijeengebracht CONCERT APOLLO In zaal Lammijsvliet hield harmonie Apollo" haar jaarlijks concert onder leiding van dirigent Fr. van den Bus- sche. De belangstelling van de zijde van het publiek had wel wat groter kunnen zijn. Het programma werd afge wisseld met conference van de Vlaam se humorist Lou Sterda. Na afloop ver zorgde de band „Accordeonnetta" een balavond. (advertentie) Modern raglanmodel. Kies uit- 8 modekleuren. Zeer mooie kwaliteit en perfecte afwerking. Onmisbaar voor Uw dochfers. Ook afzonderlijk verkrijgbaar. Voor leeftijd 4 jaar PULLOVER VEST (4- kleine stijging per majt) Grootste maat 13 jaar Pullover 8.75. Vest 10.95 Deze speciale VoorDeelprijs is alleen morgen woensdag geldig BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT Naar aanleiding van het aan het col lege van b. en w. van Goes gerichte rekest van de bewoners van de Zaag molenstraat inzake het aanvaarden van een voorstel van b. en w. door de raad van het plan voor de aanleg van een westelijke ontsluitingsweg en de spoor lijn, delen b. en w. nu het volgende mede. Het is inderdaad juist, dat een belang rijke strook van het fraaie plantsoen langs de Zaagmolenstraat aan de aanleg van bedoelde ontsluitingsweg en spoorlijn ten offer vallen. Altijd heeft het college en ook de raad dit als een ernstig verlies van natuurschoon aangemerkt, waarin slechts met veel pijn wordt berust. Het is helaas zo, dat de voortgaande bebou wing en de aanleg van wegen aan de periferie van bebouwde kommen het bestaande landschap vaak betreurens waardige schade berokkent. Dit is een algemeen verschijnsel en om dit te illu streren, haalt het college allerlei voor beelden aan, met name het verdwijnen van dc Oude Singel.. Kloetingse Weidjes. Kromme Poel. Koolpadje en in de zeer nabije toekomst het Nissepadje. Het gaat thans in feite over een strook van slechts 300 meter, doch door de on middellijke nabijheid van de Algemene Begraafplaats spreekt dit verlies aan na tuurschoon veed sterker aan. Alleen het zwaarwegende belang van de industriële ontwikkeling van de gemeente heeft het college er node toe kunnen brengen, deze beslissing te nemen. Het college heeft ten volle begrip voor de verschillende argumenten van de re- kestranten, doch het komt hem voor. dat enkele van de door hen aangevoerde argumenten enigszins overtrokken zijn of zelfs geen steek houden. Een enkel spoor hoeft niet vergeleken te worden met een volledig spoorwegemplacement en de veiligheid zal door dit enkelspoor dat bovendien automatisch beveiligd gaat worden, niet zo ernstig in gevaar wor den gebracht als blijkbaar wordt ge vreesd. Het argument, dat de spoorlijn de Goese Polder zal afsnoeren van de rest van de gemeente, noemt het college bepaald overdreven. Ook het argument van de rekestran- ten, dat hun woonhuizen, overige gebou wen, terreinen en erven een niet geringe waardevermindeing zullen ondergaan, acht het college overdreven. De bewoners van de percelen Zaagmolenstraat 2, 6. 8, 10 en 12 zullen de gevreesde spoorlijn vanuit hun woningen zelfs niet kunnen zien, aangezien- het uitzicht volledig in beslag wordt genomen door de bedrijfs gebouwen van de fa. Hollestelle. De overige 33 bewoners van woningen aan de Zaagmolenstraat zullen wel het uitzicht op de spoorlijn krijgen, doch voorts een geheel vrij uitzicht behouden. Een gelukkige omstandigheid is, dat tussen hun woningen en de spoorlijn nog een ruimte overblijft, bestaande uit de breedte van hun voortuin, het wegdek en de rijwielpaden en een resterende, naar het westen smaller wordende plant- soenenstrook, zodat het gezien deze breedte zeker mogelijk is over de spoor dijk heen te kijken, waarachter de lom merrijke begraafplaats gelegen blijft. De situatie voor de bewoners van de percelen Zaagmolenstraat 11, 13 en 19 en voor de Zaadhandel Koning en Vlie ger ligt echter geheel anders. Deze be woners zien straks een dijk opwerpen vlak voor hun perceelsgrens en ook al zullen hun percelen zelf niet door het tracee worden getroffen, toch zal het nodig zijn dat zij een strook van hun voortuin afstaan voor het verschaffen van uitweg voor de genoemde zaadhandel naar de Polderweg. Bovendien zullen zij minder gemakkelijk vanaf hun erf op de verkeersweg kunnen komen, aange zien zij dan bedoelde uitweg en overweg moeten omlopen of omrijden. Van het achterterrrcin van het bedrijf van de fa Hollestelle zal een strook grond moe ten worden afgesneden ter grootte van 224 m2. Het verlies van dit terrein zal bed rijf.schade veroorzaken, welke zal moeten worden vergoed. AI deze omstandigheden in acht geno men, stelt het colloge van b. en w. de raad voor om aan de rekestranten te berichten, dat slechts het zeer zwaar we gende belang der ontwikkeling van het industrieel klimaat van de gemeente Goes het college heeft doen besluiten te be rusten in de bezwaren, welke aan het thans gekozen tracee kleven. Voorts zal alles worden gedaan om de plantsoen- schade zoveel mogelijk te beperken en zullen op korte termijn taxaties plaats hebben van de schaden, welke zullen ont staan voor de eigenaren of de gebruikers van de percelen, welke rechtstreeks by de uitvoering van de werken moeten worden betrokken. Dit compromis-voorstel van het college van b. en w. zal ongetwijfeld nog vele stemmen in beroering brengen, niet in het minst van de raadsleden en van de bewoners van de Zaagmolenstraat. Met deze verklaring blijft het vraagstuk be staan, of niet een goedkopere en mogelijk meer te verkiezen ontsluiting is te ver kiezen. De kynologenclub Zeeland heeft zon dag in de Prins van Oranje te Goes een clubmatch gehouden voor honden van al le rassen. Voorzitter T Baak dankte de organi satoren van deze dag voor het vele voor bereidende werk. De keuringen, namen de hele dag in beslag en werden gade geslagen door vele kynologen en verde re belangstellenden. De kwaliteit van de honden was weer beter dan vorig jaar, terwijl er ook vele nieuwelingen acte de presence gaven. Voor ieder van de 86 deelnemers was er een mooie prijs be schikbaar. In de erering kwamen tenslotte: 1. Greyhound teef Patricia van mevr. N. Leupen-van Oekel, Goes. 2. Engelse coc ker-spaniel teef Beauty van Gosaha van ir, A. E. Bruyning, Goes. 3 Skye, ter rier teef Dracula's Judy van mevr. J. H. van Stikkelorum-Vervooren. Middel burg. 4. Langharige dashond reu Vigo of D. van D. van A. W. Dert, O. en W Sou burg. 5. Ierse setter, reu Lord Daniell Patch van de Leumolen van K. Pieters, Middelburg. 6. Schotse terrier reu Dum barton Dumfries van mevr. Cartledge, Goes. 7. ruwharige Belg. herder Sonjade van Joh de Mey, Aardenburg en 8. Gol den Retriever teef Golden Laika van Oostwaard van J. Naezer, Goes. De inspecteur van politie te Arnhem de heer J. D. van Maris, die tot hoofd inspecteur-korpschef van de gemeente politie te Zandvoort is benoemd, zal vrij dag 16 februari in zijn nieuwe functie worden geïnstalleerd. De heer van Maris werd in 1920 geboren te Goes. In 1942 kwamen hij bij het Arnhemse politie korps. Hij fungeerde daar de laatste ja ren ook als waarnemend chef van de al gemene dienst. Morgen, woensdag 14 februari gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 10.55 en 23.47 uur; Terneuzen 10.35 en 23.28 uur; Vlissingen 10.10 en 23.00 uur; Wemeldin- ge 11.25 en 0.00 uur. (advertentie) Brunswick Bowling - Breda Thans restaurant a la carte Populaire menu's reeds vanai f 3.- Tel 01600—38452 GEZINSVERZORGSTER Op Bouvigne hebben het diploma ge zinsverzorgster behaald: Ria de Bakker, Walsoorden: Riet Claassen, Breda; Kitty Geerts, Dinteloord; Corry Goossens, Hoo- gerheide; Ad Jaspers, Wouw; Corry Koo ien, Nieuw-Vossemeer; Jaantje Martens, Nelly Martens, Hoeve; Corry van Me- rode, Zegge; Corry Raaymakers, Hoo gerheide; Corry de Regt, Leur; Jo Rijn- ders. Dongen; Maria Scherbeyn, Hoofd plaat; Joke Smecls, Groningen; Emmy de Smit, IJzendijke; Nelly Snijders. Standdaarbuiten; Anny Timmermans, Nel Verhoeven, Gilze; Diny Voeten, Sprundel. Het getuigschrift gezinsverzorgster heb ben behaald: Corry Aarden, Dongen; Ro- salien Baarends, Goes; Willy Bastiaanse, Heerle: Mieke Dingemans, Bergen op Zoom; Ria Goorden, Rucphen; Ria van Gils, Sas van Gent; Riet van Hecke, Axel; Wies de Koning, Hengstdijk; Rina Oomen, Gilze; Toos Schoenmakers, Raamsdonksveer; Riet Schoenmakers, Oosterhout; Clasien Uitterhoeve, Hoede- kenskerke; Annclies de Wagter, Kloos terzande; Annie Wens, Baarle-Nassau. OPTICIEN Th. W. Wikkerinck te Axel is in Utrecht geslaagd voor het opticiensdiploma. BOEKHOUDEN De heer W. J. van Wijnen te Middel burg is geslaagd voor het door de Ver eniging van Leraren afgenomen praktijk examen boekhouden. ST. JANSTEEN R.-K. Lagere school 19.30 uur Huis* houdelijke voorlichting ZUIDDORPE Café M. de Cock 14 uur Huishoudelijke voorlichting ST. KRUIS Dorpshuis 19.30 uur Film Rode K-rU1 SAS VAN GENT Olvmpia 20 uur De onverzoenlijken TERNEUZEN Luxor 20 uur Spartacus, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Rilling, 1° J- OOSTBURG Ledel 8 uur De ondeugende meisjes va Montmartre, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur Spartacus, 14 j. ST. JANSTEEN t... p WGK-gebouw 19.30 uur Huishoudelijk voorlichting ST. LAURENS j Verenigingsgebouw Jaarvergadering Oranjevereniging

de Stem | 1962 | | pagina 2