EN WIN agblaD Gierende storm beukt ons land: enkele doden Broer van Kennedy bij Soekarno PARIJSE DEMONSTRATIE BLEEF ..STILLE TOCHT" Zilveren huwelijk koninklijk paar: 30 april herdenking Rukwinden tillen daken van de huizen m Jongetje waait in kanaal, bromfietser onder auto 25.000 man politie tegen tienduizend Kop op, niet zo in de put Vakantiewet gewenst Powers krijgt 52000 dollar achterstallig salaris N.-Guinea en de wereld DAGBLAD VOOR ZEELAND GEMEENTEN Paniek in school Kouder Volgt Jan Maenen Peter 's niet op Gesprek met Algerijnen nu op gang ..Dat is een mooie Gezochte gaat er met brommer vandoor Première Kermis in de regen Manifestatie o.a. in Den Bosch WITTE KRUIS Oosterhout, tel. 3880 en op Zoom, tel. 4775 36, Etten, Tel. 2254 huiselijke kring is een Lon- politieman, een „Bobby", nog gezellig en gemoedelijk als en. Maar in diensttijd is hij eel ander mens geworden, 'iet oordeel van oude Londe- eschut. Althans, in de ochtend- ees je steeds weer over „Juwe- gevangen na opwindende i 120 km per uur" of „Valse heden nacht na hevig gevecht :erd". En als je tegenwoordig by de weg vraagt, is er een ins. dat de Londense politieman twoorden met een zwaar Schots )at kwam in de dagen van Sher- mes niet voor! mwoordig zijn er ook politie- die als veldmaarschalken ird door de buitenwijken rij- zonodig, een menigte op een i houden. Ook zijn er nog he den Bobbies op motorfietsen, dan vroeger. En ze zijn niet de enigszins komieke figuren vorige en het begin dezer Ze zijn zelfverzekerder, geslo- meer op een afstand, gezegd vind ik het moeilijk om limlachen om iemand, die meer i vingerafdrukken en radio's dan ie in een betere en snellere it bovendien. Kortom, ik vind, Londenaar. dat de Bobby min- nselijk is geworden. Komt dit n, omdat hij beter is toegerust eger om wet en orde te hand- Vrouwen en kinderen oosje geleden stond ik te kijken aflossing van de wacht bij Bu- n Palace. Er waren veel kij- at. was dat? Een keurig geuni- ie aardige jonge vrouw vroeg we alsjeblieft wat achteruit wil- Ze was een vrouwelijke poli- seling realiseerde ik mij, dat laatste jaren geen enkele lelij- »nte had gezien. Waren ze dan oeger jaren minder ardig? gedachten gingen terug naar toen de eerste .politievrou- in Londen in dienst kwamen, tegen toen lange rokken, wei* itteuze hoofddeksels en ze za- ernstig en streng uit. Haar taak was. zich te bekomme- vrouwen en meisjes, die oeilijkheden waren geraakt. Leweg werd hun arbeidsveld ruimer. zijn er in Londen meer dan 500 ijke agenten. Thans regelen zij teer en houden zij menigten in Thans kennen zij de kunst van ediging. Meer dan eens is het ekomen, dat zij echte „zware na een handgemeen arresteer- heb het nooit gezien, maar het twindend zijn: Zo'n aardige jon- in gevecht met een boef en winnen! Ik weet zeker dat ik slist zou helpen, jondenaar is altijd een beetje als hij naast zich in de bus ndergrondse een Bobby ontdekt- imdat hij zich schuldig voelt, ij zou evenzeer onthutst zijn. als hter of een bisschop in vol or- last. hem kwam zitten. Ook de lar is, als de meeste mensen el- wereld, een beetje geneigd om oog te verliezen, dat een Bob- ner een politieman net zo men- als andere mensen. Hij knut- lis heus graag aan de radio, n de huiskamer zijn voeten in ls, speelt met zijn kroost, kon- is ..gewoon". Ja, hij laat zjJB kinderen dingen doen. die hij 1 zou toestaan in diensttijd. Bij ld: zijn helm te roven! Maar agent of brigadier nummer zo mers heel alledaags „mijhheer of „mijnheer Hendrikse". leest hij zelfs over Sherlock Hoi- Raffles, figuren, die hij 111 d hi derlijk zou vinden. i kwartje per koloro"^ 4 kolommen f !.- St. I jyj A i J B C 1 -4 D 1 E - n 1 F 8 G H i _i 1 J H K 1 L s zij meer dan vier kolomriic invullen, lingen jiter feqfe dinsdag**»'1'' i, postbus 2500. Amsterdam 102e JAARGANG No. 23902 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Voor GodKoningin en Vaderland DINSDAG 13 FEBRUARI 1962 Abonnementsprijs 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing Med. t 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bi.ibureaus Terneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 26IB OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) jj De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft in een brief aan de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen verklaard, dat zij een diepgaande gecoördineerde bestudering gewenst acht om de vakantiespreiding uit de impasse te helpen. Aandacht dient te worden geschonken aan oplossingen gebaseerd op vrijwillige medewerking van onderwijs en bedrijfs leven, zegt de brief. De vereniging bepleit een bepaling in de onderwijswetten, die de minister de bevoegdheid verleent de aanvangsdata voor de zomervakantie van jaar tot jaar en voor de verschillende delen van het land vast te stellen. Een andere oplossing zou kunnen worden gezocht in de sfeer van wet geving met betrekking tot de leerplicht. ,.In de leerplichtwet zou een bepaling kunnen worden opgenomen, die de leer plicht gedurende een bepaalde, door de minister vast te stellen, periode in de zomer opheft. Deze periode zou dan ge heel op gedeeltelijk moeten samenvallen met de vakantieperiode van grote groe pen van het bedrijfsleven. Op deze wijze zou het mogelijk gemaakt worden, dat leerlingen buiten de eigenlijke school vakantie geoorloofd afwezig zijn". Tenslotte noemt de vereniging de! mogelijkheid een algemene wettelijke) regeling van het vakantiewezen in te voeren, óók voor het bedrijfsleven. EEN HEVIGE STORM, die in de nacht van zondag op maandag opstak en die tot gisteravond, windkracht tien en felle rukwinden ons land teisterde, heeft grote vernielingen en verscheidene dode lijke ongelukken op zijn geweten. Alle loodsdiensten werden stilgelegd, talrijke veren vielen uit, het scheepvaartverkeer kreeg ernstige moeilijkheden te verwerken, het verkeer op de weg werd ernstig gehinderd en in het gehele land ten slotte, moesten t.v.-antennes, schoorstenen, daken, ruiten, en bomen het ontgelden. Afgewaaide daken meldde men uit verscheidene plaatsen. De Houthandel Brabant in Breda verloor een plastic dak en dat veroorzaakte tweeduizend gulden schade. In de Baroniestad gingen ook alle ruiten van de benedenverdieping van de kunsthandel „Ars Longa" in diggelen, zelfs de winkeldeur woei eruit. Op het Hollandsch Diep tussen Willem stad en Numansdorp woeien twee kra nen die gebruikt worden bii de bouw van de pijlers voor de Haringvlietbrug, omver. Ze werden zwaar beschadigd. In Zeeland is het niet tot een alarm sein gekomen. Toen de storm noord westelijke neigingen kreeg werd men extra waakzaam maar het liep goed af omdai de wind later afnam In Goes verloor een huis zijn dak bedekking en op de veerboot tussen Vlissingen en Breskens raakte een MIJNWERKERS in het Luikse, althans 6.000 van de 16.000. zijn ondanks de toezegging van de Belgische vakbonden om de vorige week aangekondigde sta king met een week uit te stellen gisteren niet aan het werk gegaan. ISRAEL zal zich wel willen aansluiten bij dc E.E.G. Er zal tenminste een regeling kunnen worden gevonden voor de betrekkingen tussen Israël en de E.E.G. Dit is de overtuiging van een delegatie van het Europese parlement, die thans Israël bezoekt. DE ROTTERDAMSE politie is bijzonder nieuwsgierig naar de verblijfplaats van de 52-jarige loopknecht A. K. van een modemagazijn, die sinds een week op stap is met een bedrag van 7900 gulden. Hij moest dat geld naar een bank brengen. TE SPIJKERNISSE is in de Ned. her vormde kerk brand uitgebroken. De schade viel nogal mee. Zondag a.s. kunnen de kerkdiensten worden hervat. VAN REGERINGSZIJDE zal binnen kort worden deelgenomen aan een oriënterend gesprek te Brussel over een eventuele toetreding alsnog van dc K L.M. tot de Air-Union. waarin (zoals gemeld) luchtvaartmaatschappij en uit West-Duitsland. Frankrijk, Italië en België samenwerken. IN LAMMERSDORF zijn drie personen die contact hebben gehad met de 9 jarige Waltraud Breure, de eerste pokkenpatiënt in deze plaats en die al in quarantaine waren geplaatst, in een ziekenhuis geïsoleerd. Neen, V. er. D. te Bergen op Zoom had gistermiddag niet de was buiten hangen. Het waaide alleen een beetje en de regen- en zonneschermen van dit grootwinkelbedrijf waren eenvoudig niet tegen de onweerstaanbare ruk winden opgewassen. Omdat er toch niets meer te redden viel besloot men 't zeildoek maar radicaal af te snijden. i 5 Weersverwachting, meegedeeld 5?°r het K.N.M.I.. geldig tot öinsdagavond, opgemaakt maandag- J avond 23.15 uur t Kouder weer met nu en dan buien £\aaiI °°k enkele opklaringen. J jachtige en aan de kust af en toe narde of stormachtige noordweste- J lijke wind. t Verwachting van het Belgisch J wcerkundig instituut t Vanuit het noord-westen zware- bewolking, afgewisseld door opkla- i ringen en neerslagvlagen. Maximum temperaturen van 4 tot 8 graden. Vandaag zon onder 17.49 uur, f maan op 12.33 uur. Morgen zon op 7.59 uur, maan onder 4.28 uur. De perschef van het Witte Huis heeft gezegd dat aan de vrijgelaten Powers achterstallig salaris zal worden uitbe taald over de 21 maanden die hij in Rusland heeft moeten doorbrengen. Hij verdiende 2.500 dollar per maand. Powers heeft dus ongeveer een be drag van 52.000 dollar te vorderen, ver minderd met hetgeen het State Departe ment in die tijd aan zijn echtgenote heeft betaald. Makinen vrij? Advokaat Donovan die een belangrijke rol heeft gespeeld bij de uitwisseling van Powers tegcr de Russische meester spion Abel heeft de verwachting uit gesproken dat de Russen binnenkort de ir ,arige Amerikaanse student Marvin Makmen vrij zullen laten (Van onze parlementaire redacteur) In Den Haag verwacht men. dat i». eerst de volgende week een beslissing zal vallen inzake de vacature van wijlen de heer J. M. Peters in de Tweede- Kamerfractie der K.V.P. Het lijkt waar schijnlijk dat de heer Jan Maenen, voorzitter van de Limburgse K.A.B. en lid van de Eerste Kamer, de heer Peters zal opvolgen. Geheel zeker is dit echter nog niet. Er zijn enkele stemmen op gegaan die er voor pleiten de heer Maenen te vragen te bedanken. In be doelde kring geeft men zoals dat heet omwille van de harmonische samen stelling van de fractie de voorkeur aan een andere kandidaat op de Limburgse lijst. Veel weerklank schijnt men echter hiervoor niet gevonden te hebben. vrachtwagen bij het hevig schommelen zijn lading aardappelen kwijt. In Stadskanaal ging het dak van een hotel de lucht in. Het liep allemaal nog vrij goed af, ook in Gouda, waar de storm de katholieke v.g.l.o.-school van zijn dak ontdeed. De kinderen renden in paniek de straat op en juist toen ieder buiten was begon het stukken muur te regenen. Het lawaai was zo hevig dat sommigen dachten dat er een straal jager op de school gestort was. In Krimpen a. d. IJssel woeien de daken van drie huizen. In één daarvan kwam daardoor een baby plotseling onder de open hemel te liggen, maar het kind werd gelukkig niet gewond. Appingedam meldde zware schade aan vele grote gebouwen, huizen en winkels. Tientallen grote ruiten in het centrum bezweken en bezaaiden de straten met scherven. Een militaire barak kwam zonder dak te zitten. Helaas heeft de gierende storm ook dodelijke ongelukken veroorzaakt. Een jongetje van 9 jaar woei in Tweede Exloërmond met zijn fiets in het kanaal. Het kind verdronk. Een 40- jarige man op een bromfiets in Dedemsvaart werd door een rukwind opgepakt en kwam onder een passe rende auto terecht. Hij was op slag dood. Op de Merwede bij Dordrecht ver dronk een schipper. Men ontdekte het ongeluk toen zijn bootje met draaiende Het is een slechte storm, die niemand iets goeds toewaait, zo blijkt uit dit plaatje uit Amsterdam. Daar haalde de storm een grote boom omver, waar door de jeugd van een prachtige speel- gelegenheid werd voorzien. motor, maar onbemand, tegen de kade kwam opvaren. Boom op auto Bij Stadskanaal tilde een rukwind een 27 meter lange salonwagen op en zette het gevaarte eenvoudig dwars op de weg. De hevig geschrokken bewoners kwamen er goed af. maar hun wagen is geruime tijd een ernstig verkeers obstakel geweest. In Ouderkerk a. d. Amstel woei een groot stuk van een boom af, juist op het dak van een passerende bestelwagen. Door ijlings te bukken wisten de twee inzittenden, wonder boven wonder, het leven te redden. De kernreactor bij Delft (volgens de blauwdrukken bestand tegen windkracht elf) verloor gisteren bij tien zijn aluminiumplaten maar weer eens. Het was de derde keer. Hoogwater In het gehele land vielen veerdiensten uit. Het eiland Schouwen-Duiveland is gedurende lange tijd geïsoleerd ge weest. Ook andere Zeeuwse veren, ech ter niet die op de Wester-Schelde, leg den het loodje voor stormkracht tien. Na vijf uur. toen de wind iets in kracht afnam, werd geleidelijk, evenals in de overige delen van het land, het over- zetverkeer weer hervat. De storm heeft enorme massa's water naar onze kusten opgezweept en er was dan ook sprake van een belangrijke verhoging van de waterstanden. In Krimpen aan de IJssel is de schuif van de waterkering gisteravond om zes uur gesloten. Het verkeer te water heeft de gehele dag grote last ondervonden van de storm. Er raakte schepen van de trossen los en in Rotterdam zonk een aak. De Ook op zee kampte men met moeilijk- Ook op zee kampten men met moeilijk heden. Er kwamen verzoeken om assis tentie binnen, maar van ernstige ge beurtenissen is geen melding gemaakt. Buitenland In het buitenland hield de storm even eens stevig huis. Een ernstig ongeluk gebeurde in Duisburg. Tengevolge van stormschade kon een afsluitboom van een spoorweg niet omlaag en het ge volg was een hevige botsing tussen een stadstram en een locomotief van jsen fabrieksspoorwegen. Daarbij vond een passagier, een vrouw, de dood. Uit Engeland werden gisteren drie dodelijke slachtoffers van de storm ge meld. Zuid-Californië heeft al enkele dagen met zeer zwaar weer te kampen. Daar zijn al twintig doden gevallen. Robert Kennedy, de Ameri kaanse minister van justitie en broer van president John, is gis teren voor 'n verblijf van 6 dagen in Indonesië, te Djakarta gearri veerd. Daar zal hij besprekingen hebben met president Soekarno en met bijna alle belangrijke In donesische ministers. Toen hij voordat hij te Djakarta arri veerde te horen kreeg, dat op vele plaatsen in de stad onvriendelijke leuzen op muren waren geklad, zei hij. „Die heb ik wel vaker gezien." Op het mo ment, dat hij evenwel in de Indone sische hoofdstad aankwam, zag hij ze niet, want vier uur tevoren had een le gertje ..toekang kapoer" (schilders) de kladteksten verborgen ferme laag witkalk. ..Kennedy go home" ei terfere with West-Irian" en bemoei je niet met West-Irian waren enkele van die teksten. Er waren strenge veiligheidsmaat regelen genomen voor het welzijn van de Amerikaanse minister. Strijders voor West-Irian Intussen verklaarde Soekarno in Djakarta, dat nog meer West-Irian- vrijwilligers van Soerabaja uit zul len vertrekken. Men vermoedt, dat zij echter eerst naar zuid-Celebes zullen worden gebracht aqhter een „Don't in naar huis ter versterking van de daar reeds ge stationeerde eenheden. Wat de krijgsgevangenen op Nieuw- Guinea betreft: zij zullen worden gere patrieerd onder het toeziend oog van André Durand, de vertegenwoordiger van het Internationale Rode Kruis, die gisteren in Hollandia is aangekomen. Gans deze bedrijvigheid heeft uiter aard haar weerklank in Australië, waar premier Menzies gisteren geant woord heeft op een verklaring, die de leider van de Labour, Arthur Calwell, had afgelegd. Calwell had gezegd, dat „als Indone sië geweld zou gebruiken en een moge lijke bedreiging van Australië zou ver oorzaken, dat deze bedreiging dan het hoofd geboden moest worden." Menzies noemde het „belachelijk" en „onver antwoordelijk" om voor te stellen, dat Australië aan Indonesië de oorlog moest verklaren in geval van een gewapende aanval op Nederlands-Nieuw-Guinea. Hoewel het onvermijdelijk was, dat Australië steeds de Nederlandse souve- reiniteit over het gebied had erkend, steunde elk Aziatisch land de Indone sische aanspraken, aldus de Austra lische premier. In Den Haag Tegen al deze achtergronden vindt vandaag in Den Haag parlementair be raad plaats over Nieuw-Guinea. Op ver zoek nl. van dé commissie voor buiten landse zaken en Nieuw-Guinea uit de Eerste Kamer zullen deze commissies gecombineerd een bespreking hebben. Ruim tienduizend communisten en socialisten hebben gisteravond het demon stratieverbod van de Franse regering genegeerd, en een massabetoging gehouden op de Place de la Republique in Parijs, tegen de „onderdrukkingsmethoden" van de politie. De menigte begon zich tegen half zeven, het uur waarop de demonstratie z< beginnen, op het plein in het oosten van de stad te verzamelen. Er was een macht van gehelmde politie op de been van vyfentwintigduizend man, die alle toegangswegen naar de Place de la Republique afzette. Uit de ontmoeting van dc betogers met de agenten kwam geen geweld voort. de la Republique te verlaten. Dit leidde Frankrijk wordt bij deze besprekingen vertegenwoordigd door de minster voor Algerijnse zaken Louis Joxe, die wordt bijgestaan door de minister voor het transportwezen Robert Buron en de staatssecretaris voor de Sahara, Jean de Broglie. Alvorens mededelingen over het ver loop der besprekingen zullen worden ge daan, zullen de deelnemers verslag aan hun regering uitbrengen, waarna nog een tweede bijeenkomst op ministerieel niveau zal worden gehouden. De betogers protesteerden tegen het optreden van de politie op donderdag in de buurt van de Place de la Bastille, waarbij acht mensen werden gedood en tegen de driehonderd gewond. Deze demonstratie was bedoeld als protest tegen de toenemende gewelddaden van de O.A.S. Tegelijk met de betoging*op de Place de la Republique, had de socialistische vakbond opgeroepen tot demonstraties bij oorlogsmonumenten in steden en dorpen overal in Frankrijk. De socialistische organisatoren van de demonstratie van gisteravond hadden gezegd dat ze „stilzwijgend en plechtig" van aard zou zijn. Om deze reden hield de communistische C.G.T., die zich achter de socialistische oproep had ge plaatst. zijn „knokploegen" achterbaks. De demonstratie, gespeend van het gebruikelijke slogangeroep, spandoeken wel tot verkeersopstoppingen, doch overigens deden zich geen incidenten voor. Op een gegeven ogenblik begon een groep betogers de Marseillaise te zingen, hetgeen gepaard ging met kreten als „O.A.S.-moordenaars" en „het fascisme zal niet overwinnen". Andere demonstranten overstemden deze laatste door de communisten gebruikte leuze onmiddellijk door een afkeurend „boe"-geroep. Voor vandaag, dinsdag, staan weer korte stakingen op het programma. In Parijs komen vandaag geen kranten uit. Ook staken de vervoerbedrijven weer een half uur, zoals- gisteren. In Algerië waren evenals in Parijs strenge beveiligingsmaatregelen ge nomen, doch de politie kon niet verhin deren dat de gebruikelijke aanslagen reeks werd voortgezet. Tien doden vielen er. Do begrafenis van een O.A.S.-lid, dat door de politie was neergeschoten, liep in Algiers uit op een grote betoging. Ruim achtduizend Fransen demonstreer den openlijk hun sympathie voor de O.A.S. door de plechtigheid bij te wonen. Er deden zich echter geen incidenten voor. Onderhandel ingen en banieren, had veel van een „stille; tocht". De organisatoren hadden voor-I T7AlrtQ11. KngenTo" d? Place" de fa° RepubUquêiF^"se «n A de ymi afzetten Jn onderhandelingen op ministe rieel niveau tussen vertegenwoordigers der Franse en voorlopige Algerijnse zou afzetten, men het kordon niet zou forceren. Toen zij zagen dat zij het centrum van de Place de la Republique niet konden bereiken, omdat de weg daarheen door de politie was versperd, trokken zij in twee groepen af, om elders te gaan be togen. Nadat de betoging het aangekondigde halve uur had geduurd, gaven de leiders hun volgelingen opdracht uiteen te gaan. Hierop begonnen groepen betogers, ter sterkte van enkele honderden de Place regeringen zondagmiddag begonnen. De conferentie, die wordt gehouden ergens nabij de Franse zijde van de Zwitserse grens", zal tot dinsdagavond duren. De politie in Utrecht en uit de om geving zoekt naar de 42-jarige J. S., die in september 1961 een psychiatrische inrichting met proefverlof heeft verlaten, en daar tot op heden niet is terug gekeerd. De man vervoegde zich vrijdagavond bij een familie in Naarden, waar hij zich voorstelde als Willem Kuiper. Hij zei iets te moeten vertellen over de ge- emigreerde dochter van de familie. De man vertelde inderdaad enige bijzonder heden. Het overige deel van zijn verhaal wist hij zo aannemelijk te maken, dat, toen hij zich liet ontvallen, dat hij geen onderdak had, de familie hem onderdak verschafte. De andere morgen zag de man in een schuur van het huis een bijna nieuwe bromfiets staan en onder de waarderende woorden „dat is een mooie", vroeg hij er even op te mogen rijden. Dat werd toegestaan en evenmin als hij in de psychiatrische inrichting terugkeerde, zag de familie hem terug. De man schijnt het land door te trek ken en met oplichterijen aan de kost te komen. Zijn signalement is lang 1.78, licht blauwe ogen. achterovergekamd lang blond grijzend haar, gekleed in groene trui, bruine pantalon, draagt donkere regenjas en bruine schoenen en spreekt met een Groninger accent. O 5? De nieuwe Nederlandse speelfilm ..Kermis in de regen", die onder regie van Kees Brusse tot stand is gekomen, zal donderdag 15 maart a.s. in première gaan. De gala-première vindt plaats in het City Theater te Amster dam, terwijl de film voorts gelijktijdig in het City Theater te Den Haag en het Lumière Theater te Rotterdam zal worden vertoond. Voor deze film zijn verscheidene opnamen in Breda ge maakt. De secretariaten van H. M. de koningin en Z. K. H. de prins delen mede, dat de 30e april a.s. zal gelden als de officiële herden kingsdag van het feit, dat 25 jaar geleden het huwelijk van konin gin en prins werd gesloten. Die middag vindt te Amsterdam een officiële rijtoer plaats, 's Avonds bieden de koningin de prins op het Paleis de Dam aan Nederlandse autoriteiten, waaronder alle ministers, staatssecre tarissen en ministers van Staat. p«n diner aan. Die dag zal het andere ja ren gebruikelijke défilé ter gelegenheid vap de verjaardag van de koningin niet plaatsvinden. Zoals bekend, hebben koningin en prins het voornemen de dag tevoren in Amsterdam een kerkdienst bij te wonen, terwijl zij op 1 en 2 mei een aantal fa milieleden, vrienden en persoonlijke kennissen zullen uitnodigen het 25-jarig huwelijksfeest met hen te vieren. Het programma houdt daarbij onder meer in, naast een ontvangst ten Paleize de Dam een bezoek aan de daartoe voor hen beschikbaar gestelde Keukenhof te Lisse. terwijl op 2 mei ook op de daar toe door de Stoomvaart Maatschappij Nederland aan het koninklijk paar aan geboden ..Oranje" een vaartocht zal worden gemaakt. Op 5, 7, 8 en 9 mei zal het koninklijk gezin dan een tocht langs de provinciale hoofdsteden maken. Daarbij zal te Gro ningen, Arnhem, 's-Hertogenbosch en 's-Gravenhage de Nederlandse jeugd in een viertal manifestaties antwoord ge ven op de door het koninklijk paar in haar midden gelegde vraag, hoe de jeugd haar taak ziet in de wereld van vandaag en morgen. Aldus zal tevens dank worden gebracht voor het ge schenk dat koningin en prins ter gele genheid van hun zilveren bruiloft aan de gehele Nederlandse jeugd hebben gegeven. Gelijk bekend, bestaat dit ge schenk in de eerste plaats uit een twee tal terreinen die het koninklijk paar ter beschikking heeft gesteld. Daarenboven hebben koningin en prins een aanvang- kapitaal geschonken tot het op die ter reinen stichten van jeugdcentra. Wie in de put zit, moet oppassen dat hij zijn hoofd niet verliest; dat klopt als een bus... Vermakelijke opname van een lijnwerker van Western Union in een mangat in een straat van Dallas in de Amerikaanse staat Texas. (advertentie) y de echte. PIJNSTILLER tegen hoofdpijn, kiespijn, griepreumatische pijnen etc.

de Stem | 1962 | | pagina 1