Rebellie in C.Y.P. socialisten in de speelt de kaart SKODA BOBBY's van Londen ondergingen gedaanteverwisseling Dictator Rainier van Monaco ,in opstand' tegen Frankrijk Vul in: r 1, 2, 3 EN WIN I l -! 11 1 Min. De Pous niet ongerust Franse verbindingsman de deur en het land uitgezet r« li- Belgische katholieke partij in zeer moeilijk parket de nieuwe SKODA Combi staat voor U klaar r Vakant Aangebrande geuren in politieke keuken Komplot in Brits Guyana ontdekt Kennedy wil schuilkelders tegen fall-out Horeca-personeel krijgt minder vrije zondagen Conjunctuur-ontwikkeling EEN VEILIGE KEUZE Slaande Radio-activiteit boven Duitsland ruzie "rL -5i B *1. 31 Ql H m HL J B I! H m i 1 -J GEMEEN gewei Kouder I DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 12 FEBRUARI 1962 In België noemt men hen ,,de reacti onairen", de uiterst-rechtsen die tegen elke uiting van progressistische politiek gekant zijn, die het regeringshuwelijk tussen hun partij en de socialisten tegen natuurlijk noemen en flirten met de ex- liberalen, die nu in de partij voor Vrij heid en Vooruitgang een nieuw offensief tegen de regeringscoalitie inzetten. De Franstalige Libre Belgique" is zowat de spreekbuis van die reactionaire frak- tie en voert sinds maanden een verbe ten campagne tegen de bewindsploeg, te gen de eerste minister, tegen de Vlaam se eisen op taalgebied, kortom: tegen al les wat met het huidige beleid en met de regeringsprojecten iets te maken heeft. Nog slechts voorspel Ondertussen is het debat over het vast leggen van de talgrens in het parlement begonnen. Zij die al dadelijk op spekta kel en sensatie gerekend hadden, moeten vooralsnog nog wat wachten. De heren zijn voorzichtig gestart, ze draaien in de ring rond elkaar heen als boksers, die eikaars kwetsbare plekken aftasten. Maar dit alles is slechts een voorspel: de aap zal wel spoedig uit de mouw komen en het is alleszins te optimistisch te ver wachten dat de Walen zich zonder hard nekkige weerstand zullen gewonnen ge ven. Maar op dit ogenblik wordt de aan dacht van de Belgische politici geboeid door de herrie, die rond de belastingher vorming is ontstaan, een herrie die een bedenkelijk licht werpt op de verstand houding die momenteel heerst in de ran gen van de C.V.P.. In het voorstel van de minister van Financiën, de heer De- quae, werden namelijk ook wijzigingen inzake het heffen van de grondbelasting voorzien. Dit kan niet gebeuren zonder een voorafgaande kadastrale herschat ting. En daartegen is de conservatieve vleugel van de partij nu, op een vrij spectaculaire manier, in opstand geko men. Stoot in de rug De C.V.P.-leden van de senaatscom missie van Financiën hebben zich tegen het ontwerp van hun partijgenoot De- quae gekant en hierdoor de C.V.P. als regeringspartner in een zeer ongunstige positie gebracht tegenover de socialisten die op dat punt geen spoor van tegen stand in eigen rangen bespeuren. De CVP-leden uit bedoelde commissie be horen inderdaad voor een groot deel tot de reactionaire vleugel en niemand minder dan oud-minister Van Houtte, die een paar jaar geleden zelf de por tefeuille van Finaciën beheerde, bracht zijn oud-collega die verraderlijke stoot in de rug toe. Er heerst vanzelfsprekend nogal wat verontwaardiging over dit incident. Het is vrij ongewoon dat de grootste rege ringspartij op een beslissend ogenblik door een deel van haar leden-parlemen tariërs op een zo flagrante wijze in de steek wordt gelaten. Dat grootgrond bezitters tegen een verhoging van het kadastraal inkomen gekeerd zijn, is be grijpelijk. Maar of het, politiek be schouwd, wel verstandig was het pres tige van de partij zo lichtzinnig te grab bel te gooien, is een andere vraag. Socialistische positie verstevigd De positie van de socialisten in de regering is met dit al natuurlijk gevoe lig verstevigd. Niemand denkt er mo menteel nog aan dat de BSP nog niet De eerste minister van Brits Guyana, dr. Cheddi Jagan, heeft in het parle ment te Georgetown verklaard, dat het de regering ter ore gekomen was, dat „zekere elementen" plannen hadden op gevat om hem en bepaalde ministers te vermoorden. De samenzweerders wa ren ook voornemens op 12 februari een algemene staking te organiseren. Dr. Jagan beschuldigde een deel van de zakenwereld ervan, dat het deze staking wildo aangrijpen om bedrijven te slui ten, waardoor de economie van het land zou worden ontwricht. De Amerikaanse regering heeft de campagne ingezet, die er toe moet lei den, dat het congres de plannen van president Kennedy goedkeurt om 400 miljoen dollar uit te trekken voor de bouw van schuilkelders tegen radioac tieve neerslag. De Amerikaanse minis ter van defensie, Robert S. Macnamara, maakte de details bekend van een plan voor de bouw van de schuiloorden. President Kennedy wil met het geld, dat hij van het congres zal vragen, subsidies verstrekken aan scholen, kli nieken, hospitalen en sociale instellingen voor de bouw van een schuilkelder. Kennedy wil, dat de federade regering ongeveer 62,5 procent van bouwkosten van de stralingvrije kelders op zich zal nemen. Subsidie zal alleen verstrekt worden als de schuilkelder minstens 50 personen kan herbergen. Staatssecretaris Roolvink (sociale Za ken) wil in bijzondere gevallen vergun ning geven om af te wijken van het voorschrift, dat Horeca-personeel mini maal 17 vrije zondagen per jaar moet genieten. Hij heeft hiertoe een wijziging van de arbeidswet 1919 voorgesteld. Zowel werkgevers- als werknemers organisaties hebben verklaard, dat het strak vasthouden aan de 17 vrije zon dagen in de praktijk niet is te hand haven. (advertentie) zo lang geleden alle moeite van de we reld had om da barst, veroorzaakt door de rebellenactie van de Waal Renard, voor de ogen van he publiek verborgen te houden. Thans grinniken de socia listen om de verdeeldheid, die bij de partner zo ontstellend duidelijk aan de dag is getreden. En dit bij het begin van een periode, die nog aardig wat verrassingen in petto houdt. Want, zoals gezegd, bestaat in de CVP al evenmin eensgezindheid over de oplossing, die aan het taalprobleem in België gegeven moet worden. De Christelijke Volkspartij zit in een moeillijk parket en er zal krachtdadig moeten gereageer worden, wil men de schande tot een minimum beperken. (Van onze parlementaire redactie) Omdat het stijgingstempo van de parti culiere investeringen neiging vertoont af te nemen, acht minister De Pous (Econo mische Zaken) een verdere afremming van deze investeringen niet gewenst. Het Centraal Planbureau verwacht voor 1962 een hernieuwde stijging van de1 industriële produktie met 4,5 procent. I Er is geen reden tot ongerustheid voor de ontwikkeling van de conjunctuur in de naaste toekomst. Het inflatiegevaar is echter niet geweken. De opwaartse druk tegen de prijzen blijft in 1962 groot. Deze mededeling doet minister De Pous in de memorie van antwoord op zijn begroting aan de Eerste Kamer. Enkele andere punten uit deze memorie van antwoord: Arbeidsproduktiviteit: Het Centraal Planbureau raamt dat de industriële produktie in 1961 met 2 procent is ge stegen Hiermede correspondeert een on geveer gelijkblijvende arbeidsproduktivi teit. Middelen en bestedingen: de totale nationale bestedingen zullen in 1962 naar verwachting met 4 procent stijgen. De verhouding tussen binnenlandse produktie en bestedingen zal zich in 1962 naar verwachting niet noemenswaard wijzigen. (adVertentie's) draagvermogen 400 kg - laadruimte met neer geklapte achterbank: 150 x 100 x 80 cm - geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat - Super motor: 1221 cc - 47 pk - 125 km/u. H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010* DEALERS: Fa. A. A. v. d. ZWAARD, Koninginnestraat 63, Breda, tel. 36084 Garage I. J. ADR1AANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 Gar. J. JOOSSE ZN., Rijksweg 24G, Nieuw- en St. Joosland, tel. 318 Garage LIGTVOET ZN., Bredaseweg 23, Oosterhout, tel. Fa. W. J. v. KAAM, Antwerpsestraat 373, Bergen op Zoom, tel. 4775 KANTERS' Automobielbedrijf, Bredaseweg 36, Etten, Tel. 2254 (advertentie) In de huiselijke kring is een Lon- dense politieman, een „Bobby", nog even gezellig en gemoedelijk als voorheen. Maar in diensttijd is hij een heel ander mens geworden. Dit is het oordeel van oude Londe- zwaar geschut. Althans, in de ochtend bladen lees je steeds weer over „Juwe- lendieven gevangen na opwindende jacht van 120 km per uur" of ..Valse munters heden nacht na hevig gevecht gearresteerd". En als je tegenwoordig een Bobby de weg vraagt, is er een flinke kans, dat de Londense politieman je zal antwoorden met een zwaar Schotg accent. Dat kwam in de dagen van Sher lock Holmes niet voor! Tegenwoordig zijn er ook politie mannen, die als veldmaarschalken te paard door de buitenwijken rij. den of. zonodig, een menigte op een afstand houden. Ook zijn er nog he le horden Bobbies op motorfietsen. Anders dan vroeger. En ze zijn niet langer de enigszins komieke figuren uit de vorige en het begin dezer eeuw. Ze zijn zelfverzekerder, geslo- tener. meer op een afstand. Eerlijk gezegd vind ik het moeilijk k nog te glimlachen om iemand, die mn weet van vingerafdrukken en radio's din ik en die in een betere en snellere auto rijdt bovendien. Kortom, ik rad, als oud-Londenaar, dat de Bobby min der menselijk is geworden. Komt dn misschien, omdat hij beter is toegerust dan vroeger om wet en orde te hand haven? (Van een medewerker) HET ideaal van veel Engelse studenten vóór de eerste wereldoorlog was: Eenmaal in de studentenjaren de helm van een Londense politie man buit te maken. Sommigen slaagden er inderdaad in, dit ideaal te verwezenlijken. Maar het lukie alleen aan hen, die snel genoeg ter been waren om met hun buit te ontkomen zonder gepakt te worden. De beroofde Bobby ging dan ontdaan naar zijn bureau om een andere helm te halen. Tegenwoordig zou zo'n studentikoze „roof" praktisch gesproken onmogelijk zijn. Politiemotoren en politie-auto's zijn nu eenmaal sneller dan de snelste lo pers en zelfs dan de meeste auto's. Via de radio kan men thans zoveel politie- mannen alarmeren, dat een helmrover een heel, heel kleine kans zou hebben om niet gearresteerd te worden. Toch zijn er nog wel „jeugdige personen", die zo nu en dan zo'n roof plegen, maar zij zijn geen studenten, doch de kinderen der Bobbies, die, als vader thuis is, de helm graag uit de kast pakken om er mee te spelen. Van pro ces-verbaal is in die gevallen natuurlijk geen sprake! Behulpzaam te allen tijde en in alle opzichten Vroeger (Eigen buitenlandse dienst) Sinds 1959, toen de souverein van Monaco de grondwet van het vorstendom heeft opgeheven en het „parlement" ontbonden, leven we hier aan de Rivièra praktisch in een dictatuur. Men merkt er wel niet veel van en de genoegens van het dolce vita aan de azuren- kust worden er niet door verkleind, maar, wat waar is, is waar: Rainier III is een dictator, wat zeggen we: een absolute vorst van het overal elders uitgestorven type. Wie dit mocht vergeten zijn, is daaraan dezer dagen nog eens herinnerd, toen na een nachtelijk onweer in de werkkamer van Monaco's heerser, de minister van financiën, de Fransman Pelletier op staande voet ontslagen en zo ongeveer buitengesmeten werd. Het Westduitse ministerie voor Atoom energie heeft bekendgemaakt, dat op verscheidene dagen tussen 4 januari en 2 februari de radioactiviteit van de re gen zeer hoog geweest is. Het weer station Schleswig heeft in deze periode een dagelijke topwaarde van 6000 pico- curie per liter vatsgesteld, aldus het ministerie. De laagste waarde lag bij 70 picocurie per regenbui. Experts schrijven de verhoogde radio activiteit in midden-Europa aan de sinds september '61 genomen kernproeven toe. De hoogst toelaatbare waarde ligt vol gens het ministerie tussen 5700 en 7600 picorurie per liter. Als maatstaf voor het gevaar van de gemeten radioactivi teit wordt niet de waarde van een dag maar het gemiddelde genomen, dat in januari 800 picocurie per dag bedroeg. (Een picocurie is het biljoenste deel van de radioactiviteit, die door een gram radium wordt uitgestraald). (Eigen Buitenlandse dienst) Er bestaat sinds 1861 tussen Monaco en Frankrijk een verdrag, dat het Franse aandeel in bepaalde bestuur lijke aangelegenheden van Monaco re gelt. Zo is Frankrijk verantwoordelijk voor de buitenlandse betrekkingen van Monaco, voor de onaantastbaarheid en de bescherming van de grenzen van het vorstendom, terwijl Monaco op de Franse muntregeling drijft. Frankrijk draagt kandidaten voor Franse bur gers, voor de bezetting van de functie van een staatsminister bij de vorst van Monaco en deze kan daaruit een keuze doen. De rustige post In 1958 is op die wijze de voormalie Franse minister Pelletier, die tot dat jaar Binnenlandse Zaken in het kabinet de Gaulle beheerde, tot staatsminister van Monaco benoemd. Emile Pelletier dacht er een makkelijke en rustige post aan te hebben, maar daarin heeft hij zich toch vergist. Hoe idyllisch Monaco ook lijkt, hij had er te doen met de temperamentvolle vorst Rainier, die in zijn doen en laten een echte Grimaldi blijkt te zijn. Monaco profiteert op dit ogenblik evenals elk Westeuropees land van de economische welvaart, de vorst voelt zich als heerser over het vorsten dommetje kiplekker en zijn huwelijk met Grace Kelly en de geboorte van een stamhouder hebben kennelijk zijn zelfbewustheid bevorderd. Pelletier die zijn taak serieus opnam, een wakend oog over de staatsfinanciën hield en met Rainier nogal eens „over de strengen" lag, had in de nacht van 24 januari in het vorstelijk paleis een onderhoud met vorst Rainier dat op een geweldige bot sing uitliep. Er vielen harde en naar Pelletiers bewering onbehoorlijke woorden van de zijde van de vorst. De hofetikette scheen hij helemaal over boord gegooid te hebben. Op een gege ven ogenblik moet hij gebruld hebben: ..Mijnheer, u bent ontslagen en ver dwijn". Feit is dat Pelletier met een hoogrood gezicht het paleis verliet en stante pede naar Parijs vertrok, waar hij zijn baas, generaal De Gaulle over de loop van zaken ging informeren. Volgens het verdrag kan de vorst van Monaco ontslaan en benoemen wan neer hij wil en er zal wel niets anders op zitten, dan dat de Franse regering een voordracht van drie personen voor de benoeming van een nieuwe staatsmi nister inzendt, maar dit zal waarschijn lijk toch wel eerst voorafgegaan wor den door een nadrukkelijk Frans pro test. De Franse regering blijkt nl. niet van plan het gebeurde maar zonder meer te accepteren. Zeker niet, waar Rainier in de zaak waarom het ging PRINS RAINIER ..enige nog „absolute monarch" ongelijk heeft en zich daarvan achteraf ook wel bewust schijnt te zijn. De redenen van het conflict Waarom gaat het eigenlijk? In 1958 heeft een bank in Monaco haar beta lingen gestaakt en werd deswegen ge- likwideerd. Zij bezat een paar duizend aandelen van de N.V. „Images et Son", welke N.V. gedeeltelijk Radio Monte Carlo en vooral Radio Europa Nummer Een, met studies in Parijs en een zen der in het Saargebied controleert. De helft van deze ter beschikking ge komen aandelen kocht de ITranse staat, terwijl degene die de rest toenmaals had gekocht, zijn aandelen thans op de Parijse beurs wilde verkopen. Prins Rainier verbood dit en zonder staats minister Pelletier erin te kennen, pu bliceerde hij een verordening waarbij hij de verhandeling van deze aandelen onwettig verklaarde. Pelletier nam dat niet en kondigde drastische tegenmaat regelen aan. Men sprak zelfs van on derbreking van de Franse stroomleve- ring. Pelletier zegevierde, dworig Rai nier de verordening terug te trekken, maar de vorst ontsloeg hem meteen en om zich verder te wreken nam hij een order voor de bouw van een jacht bij een Franse werf terug. Dit alles heeft zich buiten de Mone- gasken om afgespeeld. Hun wordt niets gevraagd. Velen schijnen dat opperbest te vinden, anderen daarentegen willen in deze onmondigheid niet berusten. Alleen geboren en getogen Monegasken hebben de volle staatsburgerlijke rech ten. Bijna ieder kent kent vorst Rainier persoonlijk. De rest, 21.000 inwoners, zijn maar „immigranten". De nieuwe grondwet Toen vorst Rainier in 1958 het parle ment naar huis zond, beloofde hij Mo naco t.z.t. een nieuwe grondwet en een nieuw parlement. Aan die nieuwe grond wet schijnt intussen, vooral door een paar notarissen, voortdurend gedokterd te zijn, maar tot een eindresultaat heeft dat nog niet gevoerd. Men verdenkt er Rainier ernstig van. eigenlijk ook weinig zin erin te hebben, om weer met een parlement te moeten gaan re geren. Waarom? Het gaat toch goed' De welvaart is enorm gestegen en is nog niet op haar hoogtepunt. En is Monaco niet een financieel centrum van de eerste rang geworden, dat op grote schaal vreemd, bijzonder Amerikaans kapitaal, aantrekt? Kan men daarnaast niet wijzen op de belangrijk toegenomen industrie? Waarom dan een parlement? Vorst Rainier speculeert bij deze houding vooral op de 21.000 inwoners die als niet Monegaskische staatsburgers toch geen stemrecht hebben en met hun plezierig leven hoogst tevreden zijn. Zaak is vol gens hem, dat Monaco als onafhanke lijke staat zal blijven voortbestaan en niet op een goede dag door Frankrijk zal worden opgeslokt. Dat zou mogelijk zijn, als het geslacht Grimaldi zou zijn uitgestorven. Is het al nietp rachtig, dat ik ervoor gezorgd heb, dat dit niet het geval is? Als de mensen vroeger een politie agent zagen, gebeurde het vaak, dat zij een beetje spottend glimlachten. In tal van toneelstukken, verhalen en romans bedeelden de auteurs de Bobby een rol toe, die iets had van die van een huis dier in mensengedaante. De Bobby was sterk en betrouwbaar. Hij zei aardige en soms wat vrijmoedige dingen tegen de dienstmeisjes. Het lukte hem nooit om een moordzaak, hoe simpel ook, op te lossen. De oplossing kwam pas, als Sherlock Holmes of een scherpzinnige detective van Scotland Yard ten tonele verscheen. Niet in Londen, maar elders in Engeland en in den vreemde leven veel mensen nog in de waan van dat gezellige, enigszins domme beeld van vriend Bobby. Ja. zó sterk is dat bij geloof", dat menigeen niet beseft, dat in onze tijd een gentleman-inbreker als Raffles geen schijn van kans zou heb ben om niet gepakt te worden. Even min beseffen velen, dat een politieman tegenwoordig over hulpmiddelen be schikt, die in de meeste gevallen het speurderstalent van Raffles volmaakt overbodig zouden maken. Raffles noch Sherlock Holmes zouden in onze tijd heus geen tijd hebben om vermaard te worden! En thans Natuurlijk behoeft u thans even min bang te zijn voor een Bobby als vroeger. Hij draagt nog steeds geen vuurwapens. Hij is nog steeds behulpzaam en beleefd. Maar toch is hij anders geworden! Hij is (vind ik> minder groot, minder in drukwekkend dan in mijn jeugd. Bobbies-te-voet. zie je bijna niet meer. Ze zitten nu in donkere auto's. Ze luisteren naar geheimzinnige mo- bifonische mededelingen. Je hoort nooit, wat zij vernemen. Ze zijn veel minder spraakzaam dan vroeger. Blijf je eens bij zo'n politie-auto staan, dan kijken de Bobbies je aan alsof ze wilden zeggen: Kom nu schiet op. U hebt met ons werk geen bliksem te maken! Ik vind dat steeds weer ontmoedigend, want als ik een politie-auto zie staan, hoop ik altijd, dat de agenten plotseling in actie zullen komen om een bankro ver of een moordenaar te arresteren. Blijkbaar echter werkt de politie tegen woordig alleen nog maar 's nachts met Zo zag de vrouwelijke Bobby er uit in 1907 Vrouwen en kinderen Een poosje geleden stond ik te kijken naar de aflossing van de wacht bij Bu ckingham Palace. Er waren veel kij kers. Wat. was dat? Een keurig geüni formeerde aardige jonge vrouw vroeg ons, of we alsjeblieft wat achteruit wil den gaan. Ze was een vrouwelijke poli- tie-agent. Plotseling realiseerde ik mij. dat ik de laatste jaren geen enkele 1 dij- ke agente had gezien. Waren ze dan in vroeger jaren minder ardigt Mijn gedachten gingen terug naar 1917, toen de eerste politievrou wen" in Londen in dienst kwamen. Ze droegen toen lange rokken, wei nig flatteuze hoofddeksels en ze za gen er ernstig en streng uit. Haar enige taak was, zich te bekomme ren om vrouwen en meisjes, die in moeilijkheden waren geraakt, Gaandeweg werd hun arbeidsveld jl echter ruimer. Thans zijn er in Londen meer dan 50Ö ,1 vrouwelijke agenten. Thans regelen zij I het verkeer en houden zij menigten in ^i bedwang. Thans kennen zij de kunst van IJ zelfverdediging. Meer dan eens is het zelfverdediging, al voorgekomen, dat zij echte „zware jongens" na een handgemeen arresteer den. Ik heb het nooit gezien, maar het moet opwindend zijn: Zo'n aardige jon- gevrouw in gevecht met een boef er dan zij winnen! Ik weet zeker dat ik haar beslist zou helpen. Een Londenaar is altiid een beetje onthutst, als hij naast zich in de bu? of de ondergrondse een Bobby ontdej' Niet, omdat hij zich schuldig ve?' Neen. hij zou evenzeer onthutst zijs.3lS een rechter of een bisschop in vol or naaf. naast hem kwam zitten. Ook w Londenaar is, als de meeste mensen el ders ter wereld, een beetje geneigd om uit het oog te verliezen, dat een Bob by, ruimer een politieman net zo nier- se lijk is als andere mensen. Hij l®Ul' selt thuis heus graag aan de radio steekt in de huiskamer zijn voeten J pantoffels, speelt met zijn kroost, kon om hij is „gewoon". Ja, hij laat zjJ" vrouw en kinderen dingen doen, die ni niemand zou toestaan in diensttijd. W voorbeeld: zijn helm te roven! Mas* thuis is agent of brigadier nummer zo veel immers heel alledaags „mijhhee' Pieterse" of „mijnheer Hendrikse". Thuis leest hij zelfs over Sherlock Ho mes en Raffles, figuren, die hi) diensttijd hi derlijk zou vinden. I ti ll ir ii- fi I 'kwartje per kolomT 4 kolommen f I.- St. II- sL I1 II- J I K Lix-i. III au* f I kwartje per kolom"! 4 kolommen f I.- r st. "7 I 1 4 t| I sL i. 1 r ii i i I Vul in 1, 2 ot 3an win. Hierboven plaatsen wij nog enkele invulkolommen voor onze puraeL Deeln taers kunnen deze gebrui ken ais zij meer dan vier willen invullen. Inzendingen arteid^k dtasdagavo" 18.00 n, postbus 2500. Amsterdam 102e JAARGANG Uitgave: N. V. Uil| Directeur: E. H. B Hoofdredacteur: J. Redactieraad: J. m'| C. J. v. Hootegem Mes, mr H M. L. d Vercauteren, L,. J. Bureaus: Breda Tel 22341 (4 lijnenI Bureau voor de Ze De Vereniging van I meenten heeft in een minister van onderwiv wetenschappen verklaai diepgaande gecoördinee gewenst acht om de v uit de impasse te helper Aandacht dient te wor aan oplossingen gebasee medewerking van onder leven, zegt de brief. De vereniging bepleit de onderwijswetten, die bevoegdheid verleent d< voor de zomervakantie v en voor de verschillende land vast te stellen. Een andere oplossin worden gezocht in de geving met betrekking t „In de leerplichtwet zo kunnen worden opgenom plicht gedurende een be minister vast te stellen, zomer opheft. Deze peri< heel op gedeeltelijk moe met de vakantieperiode pen van het bedrijfsleven] zou het mogelijk gemaa leerlingen buiten de ei^ vakantie geoorloofd afwe: Tenslotte noemt de mogelijkheid een algem regeling van het vakant voeren, óók voor het bed MIJNWERKERS in het L 6.000 van de 16.000, zijn - toezegging van de Belgisc om de vorige week aange king met een week uit gisteren niet aan het wei ISRAEL zal zich wel will bij de E.E.G. Er zal t regeling kunnen worden g de betrekkingen tussen E.E.G. Dit is de overtuig delegatie van het Europe: die thans Israël bezoekt. DE ROTTERDAMSE politi nieuwsgierig naar de verb dc 52-jarige loopknecht A modemagazijn, die sinds stap is met een bedrag var Hij moest dat geld nas brengen. TE SPIJKERNISSE is vormde kerk brand uit^ schade viel nogal mee. kunnen de kerkdiensten w VAN REGERINGSZIJDE kort worden deel genome oriënterend gesprek te Bru eventuele toetreding alsr KL.M, tot de Air-Un (zoals gemeld) luchtvaart! en uit West-Duitsland, Fra en België samenwerken. IN LAMMERSDORF zijn d die contact hebben gehad jarige Waltraud Breure, pokkenpatiënt in deze plas in quarantaine waren gepl ziekenhuis geïsoleerd. Weersverwachting, door het K.N.M.I., dinsdagavond, opgemaakt avond 23.15 uur Kouder weer met nu en maar ook enkele oj Krachtige en aan de kust narde of stormachtige hjke wind. Verwachting van het weerkundig instituut u a"uit het noord-west bewolking, afgewisseld d ringen en neerslagvlagen temperaturen van 4 tot 8* Vandaag zon onder maan op 12.33 uur. Morgen zon op 7.59 onder 4.28 uur. m.,. m

de Stem | 1962 | | pagina 8