Walcheren Zuid-Beveland Botersmokkelaars liepen in de val Cy f TWINf „Zwaar gewond" bij aanvaring Streekverbetering Eede officieel ten einde M ran< Dagblad De Stem jp'H m m je\mltölvezntire! Pantserplaten en bommetjes MIDDELBURG Geslaagd festival voor 10x10 VLISSINGEN Installatie pastoor N. Aclriaansens Examinatoren GOES Massale vossen jacht voor actie 10 x 10 Aanrijding Motortankschip gestrand Z.-Vlaanderen HULST TERNEUZEN Kunstmaand Orkest trok ruime belangstelling Order van 55 miljoen Bosch' bedrijf levert munitie aan Luftwaffe Hulst won het inter scholair muziekconcours Bouwlandexploitatie nu efficiënter ONDER HOOGERHEIDE: Gezondheidscentrum Souburg geopend HOOGWATER Techn. personeel PTT toont ontevredenheid Getuigschriften en diploma's voor gezins verzorgsters Vandaag Morgen Radioprogran Televi. 'is/eprogra DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 12 FEBRUARI 1962 Toen in de kleine uurtjes zaterdag nacht de laatste klanken wegstierven in het Schuttershof kon de heer Dick Moer- mond met genoegen terugzien op zijn al leszins geslaagde „Jazz-dans-show-festi- val". Tijdens deze door hem georgani seerde show ten bate van de anti-honger actie 10 x 10 passeerden de beste Zeeuw se jazz- en dansensembles de revue en er werd naar hartelust gedanst. Aan deze in alle opzichten geslaagde avond werd medewerking verleend door „The Lazy River Six", Zeelands beste dixieland- band o.l.v. Eddy de Poorter, het accor deon-duo bij uitstek in z.w.-Nederland „The Ricardo's" van Ad en Marijke de Priester, het dans- en jazzensemble „Quintet Jo Stokman", „The Rhythm Five" o.l.v. R. Hendrikse. die ondanks hun jeugd een laaiend enthousiasme te weeg brachten, en Ko v. d. Weele met zijn Zuidbevelandse dansband „The Sing Singers". Rock en rollliefhebbers kwa men ruim aan hun trek met de rock en rollkoning nr. 1 Johnny Caljouw en zijn „Johnny and the Blue Jeans", terwijl „The Melody Mixers" o.l.v. P. Bloem de rij sloot. Zo werd er op deze avond gespeeld, gezongen en gedanst voor een goed doel, dat ressorteerde in een opbrengst van plm. 500. FEESTAVOND „A.V. DYNAMO" De heer G. Rodts kon zaterdagavond als voorzitter van de „A.V. Dynamo" een goed bezette zaal in de „Gouden Poorte" welkom heten ter gelegenheid van de jaarlijkse feestavond. In een bonte af wisseling brachten „eigen mensen" een programma van zang, muziek en voor dracht ten tonele. Een geanimeerd bal verzorgd door „De Galvano's" besloot deze geslaagde avond. BROMFIETSER GEVALLEN De bromfietser M. S. uit Arnemuiden is zaterdagavond toen hij, komende uit de Gortstraat via de Varkensmarkt de Hoogstraat in wilde rijden, tegen een hoog opstaande trottoirband gereden en gevallen. S. moest met een hoofdwond en een gebroken sleutelbeen in het gasthuis worden opgenomen. FILMAVOND BUURTVERENIGING Voorzitter Verbeek heeft op de filmavond van de buurtvereniging „Noordweg" de plannen voor de viering van het vijftien jarig bestaan van de vereniging in okto ber bekendgemaakt. Er werd verder een grote verloring gehouden. Amper twee dagen nadat men op waardige wijze afscheid genomen had van pastoor Kossen i.v.m. zijn vertrek naar Roosendaal, kon deken C. P. M. Holtkamp in de parochiekerk de nieuwe pastoor N. H. Adriaansens installeren. Een plechtigheid waarbij een groot aan tal parochianen tegenwoordig waren. Na in de hal der kerk verwelkomd te zijn door het kerkbestuur en deken Holt kamp betrad de nieuwe pastoor ver gezeld van zijn broer, de heerj. Adriaan sens, leraar in België, en pastoor Ver hoeven uit Breskens de kerk. In gloedvolle bewoordingen'richtte deken Holtkamp zich na dè installatie tot de nieuw benoemde. Hierna droeg pastoor Adriaansens zijn eerste H. Mis op in zijn standplaats. Na de H. Mis bestond er gelegenheid gelukwensen aan te bieden, waarvan veel gebruik werd gemaakt. Onder de talrijke genodigden die de installatie als mede de bijeenkomst in het parochiehuis bijwoonden bevond zich burgemeester mr. B. Kolff en de heer W Poppe, wet houder van onderwijs. FILMMIDDAG OUDEN VAN DAGEN De ouden van dagen zijn hedenmiddag om halfdrie weer te gast in het Alham- bra Theater waar hen door de heer M A. van Liere een filmvoorstelling wordt aangeboden in overleg met de afdeling Vlissingen der Alg. Bond van Bejaarden. VOORLICHTINGSAVOND VAKOPLEIDING Daar op Walcheren nog te veel onge schoolde arbeidskrachten een bestaan vinden in los- en gelegenheidswerk en in de bedrijfstakken waarin de werkge legenheid vermindert, bestaat voor vol wassenen een goede gelegenheid een be roep te leren waarin toekomst zit. Ook zij die hun vakbekwaamheid in de land bouw willen opvoeren, kunnen een cur sus algemene handvaardigheid voor de landbouw volgen. Om aan deze oplei dingsmogelijkheid meer bekendheid te geven wordt uitgaande van de regio nale werkplaats voor vakopleiding van volwassenen vandaag een voorlich tingsavond gehouden in het wijkgebouw ,,'t Anker". Lichtbeelden zullen een en ander nader toelichten. ERNSTIGE BOTSING Doordat de bestuurder van een per sonenauto, de heer R. A. uit Dordrecht, zondagmorgen op het voorrangskruis punt Hogeweg - Bonedijkestraat geen voorrang verleende aan een andere per sonenwagen ontstond een aanrijding. Een naast de bestuurder zittende passagier, de heer W. A. B., werd hierbij ernstig gewond. In zorgwekkende toestand werd hij opgenomen in het St>Joseph-zieken huis. De bestuurder en een meisje dat ook in de auto zat, werden beiden licht gewond. De inzittenden van de andere auto liepen geen verwondingen op. Bei de wagens, die zwaar werden bescha digd, moesten met een kraanwagen wor den weggesleept. Tot plaatsvervangend lid van de com missie, die voor 1962 zal worden belast met het afnemen van examens ter ver krijging van een diploma als stuurman aan boord van zeeschepen zijn benoemd o.a. de heren G.K. Brouwer te Vlissingen; S.W. Kelder te Vlissingen; P.J. Mar- chand te Vlissingen en J.H. Posthumus te Vlissingen. Zaterdagmiddag leek Goes alleen maar kinderen te bezitten. In de binnenstad en in de buitenwijken waren ruim 600 schoolkinderen op de been, om te trach ten zoveel mogelijk vossen op hun kaart te laten aftekenen en zodoende een van de mooie prijzen te winnen, die beschik baar zijn in de door het Goese 10 x 10 actiecomité uitgezette vossenjacht. Deze jacht was georganiseerd door de heer IJssel, in samenwerking met de comité leden, en een 70-tal vrijwilligers die als vossen fungeerden. Indien deze actie op alle scholen even warm was ontvangen, hadden minstens 1000 kinderen aan de jacht meegedaan. Enkele scholen houden zich echter nog steeds afzijdig, wat bij zonder te betreuren is. Nu hebben 600 tinderen ieder 0.25 betaald om deel te kunnen nemen aan de vossenjacht. Er vloeide 150 in de kas van het vol ijverige 10 x 10 comité, dat nog vele pijlen op de actie-boog heeft. (advertentie) 't helpt en., 't is lekker >-•; - :c. L RED BAND- ROÖSEND'AAL^ Dagblad voor Zeeland Rayonkant ooi vooi Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur P.G Kuypers. tel 3327 RayonbeheerAerL. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z- Beveland: Goes, KJokstraat 1. tele foon 6252. Rayonredacteur Fr. Dongen Rayon be neerderJ Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland t 0.15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 214 mm gewone advertenties Bij cod tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t U.1MI elke regel meer f 0,15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1.50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld (advertentie) N.V. Tabaksfabriek Gruno - Nijkerk Kloetinge FEESTEND „EXCELSIOR" BENOEMDE ERELID De muziekvereniging „Excelsior" gaf vrijdag- en zaterdagavond haar jaarlijkse uitvoering in „Amicitia". Voor de pauze werden acht muzieknummers gepresen teerd, terwijl daarna de toneelvereniging „Kunst naar Kracht" uit Heinkenszand een blijspel in drie bedrijven voor het voetlicht bracht onder de titel „Wij ko men niet uit met ons pensioen". De tal rijke aanwezigen hebben zich met dit stuk kostelijk kunnen vermaken. In de pauze werd een verloting gehouden. De grote tromslager van „Excelsior", de heer M. Kole, die de vereniging zes tig jaren met zijn beste krachten heeft gediend maar nu om gezondheidsredenen zijn activiteiten moet beperken, werd als erelid benoemd. De voorzitter van „Ex celsior" sprak een openings- en slot woord. Kivadendamme Kapelaan Lockefeer nam afscheid Met veel hartelijkheid heeft de pa rochie Kwadendamme afscheid genomen van kapelaan Lockefeer in verband met zijn benoeming te Fijnaart. Namens de parochie sprak de heer Uitterhoeve zijn grote teleurstelling uit over het plotse- lige vertrek, juist onder deze omstan digheden, nu de pastoor pas enkele maanden in de parochie is en de nodige bijstand van een goed ingeburgerd ka pelaan zeer zeker kan gebruiken. Deze overplaatsing echter naar een ruim duizend gelovigen grotere parochie diende toch vergezeld te gaan van een gelukwens, welke gelukwens de heer Uitterhoeve vervolgens uitsprak. Hierna bracht hij hem dank voor het vele goeds dat de kapelaan voor de parochie had gedaan. Als grote blijk van waardering werd de kapelaan een foto-album aan geboden met een reportage van de pa rochie. Pastoor de Muynck prees de kape laan voor de vele goede kwaliteiten die hij, niet alleen als kapelaan maar ook als mens in het bijzonder als kin dervriend bezit. Een persoonlijk woord van dank sprak hij voor de wijze waarop de kapelaan getracht heeft hem in de parochie te doen inleven. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Somers. Hij dankte de kapelaan voor zijn vele verdiensten op maatschappe lijk gebied. Door zijn werken had hij zeker de taak van het gemeentebestuur lichter gemaakt. Een lange rij van sprekers die zich daarna aankondigde bewees de vele ver diensten die de kapelaan heeft als gees telijk adviseur van de vereniging en vak- en standsorganisaties. De meeste sprekers lieten dit ook blijken door het aanbieden van een tastbaar bewijs. Na een dankwoord van de kapelaan namen velen nog persoonlijk afscheid. Kruiningen TELEGRAM NAAR SAARLAND De burgemeester van Kruiningen heeft een telegram gezonden aan de re gering van Saarland, waarin hij het me deleven van de Kruiningse bsvolking be tuigt met de mijnramp te Völklingen. In het telegram herinnert hen aan de spontane hulp van Saarland bij de wa tersnoodramp van februari a.s. R. K., durfde niet te passeren en ging achter de vrachtwagen staan. Even daar na kwam een personenauto, bestuurd door J. L. R. M., en botste op de andere personenauto. Beide wagens liepen grote schade op; persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Ovezande MIDDENSTANDSFEEST GOED GESLAAGD De plaatselijke middenstandsvereni ging is in het verleden niet altijd even gelukkig geweest met haar activiteiten, doch de jaarvergadering met het daar mee gepaard gaande avondlijke festijn kon ditmaal de toets van de kritiek glansrijk doorstaan. Aldus bracht de voorzitter van de Hanze, de heer Remijn, zijn oordeel over deze dag onder woor den. Afgezien van de polemiek over allerlei huishoudelijke onderwerpen was het be langrijkste besluit van de vergadering wel de vorming van een evenementen- commissie. Deze krijgt tot taak, de mo gelijkheden te onderzoeken voor het voeren van allerlei acties, waaraan het in het verleden nogal eens heeft ont broken. Tegen de avond kregen de heren ge zelschap van hun dames, waarna geza menlijk het „diner met kip" plaats vond. Dit diner werd gevolgd door een caba ret, tijdens welke ook de gezinsleden en het vaste personeel der leden aanwezig waren. Het dient gezegd, dat het Hanze- bestuur met deze vondst een goede greep heeft gedaan De feestvierende midden standers keken naar het cabaret ,,Ali Ben Lux" uit Middelburg. Met spitse en tevens beschaafde humor werden de sketches en voordrachten op het kleine podium gebracht, afgewisseld met gewaardeerde goocheltrucs en wijze levensliedjes a la Jules de Corte. Vooral de satire op Bri gitte Bardot deed het bij de aanwijzigen bijzonder goed. Na afloop van deze cabaretvoorstelling werd de avond besloten met een bal, tijdens welke de oudere generatie met enig afgrijzen kon kennismaken met de „twist". Rilland Zaterdag morgen om ongeveer tien uur strandde bij zware mist het duizend ton metende Duitse motortankschip Esso Wiesbaden in de Witte Tonnenvlije ter hoogte van Stavenisse. Bij afgaand wa ter kwam het vaartuig in een gevaar lijke positie. Vanuit Wemeldinge voer het bergingsvaartuig Ad ja ter assisten tie uit, evenals het motor tanks chip Bi- tuma I, om zo nodig een gedeelte van de lading over te nemen. Bij hoogwater slaagde de Adja er evenwel in het schip vlot te slepen. Het vaartuig kon de reis een rationale bedrijfsvoering zeer in de op eigen kracht voortzetten. weg. Het was derhalve duidelijk, dat Zaterdagmiddag had op de rijksweg in de Hoogerwaardpolder een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Op de plaats van het ongeluk stond een vracht auto stil aan de kant van de weg. Een personenauto die in de richting Bergen op Zoom reed, en bestuurd werd uoor KAB VERGADERDE Tijdens een vrij goed bezochte alge mene vergadering van de plaatselijke af deling van de KAB werden de aftreden de bestuursleden L. A. de Wilde en L. Roelands in hun functies herkozen, ter wijl in de plaats van de heer A. J. Esse- ling werd gekozen de heer Jos. Valckx. De heer J. Heijdens nam de bestuurs zetel over van de heer D. Verstraeten wegens diens vertrek naar elders. Het was daarna de districtsbestuurder J. v. d. Voorde uit Sluiskil, die het woord kreeg van afdelingsvoorzitter Alb. van Raemsdonck om de leden een leer zame en tevens interessante lezing te presenteren over het onderwerp „Sociale wetten". Van de rondvraag werd door enkele leden dankbaar gebruik gemaakt. Voor de schaarse voorstellingen die Terneuzen tot nu toe van de ZVU kreeg toegemeten bestaat deze winter een groeiende belangstelling. Ook toen het door de t.v. bekend geworden Kunst- maandorkest onder leiding van Anton Kersjes met als solist de violist Jacques Holtman in het concertgebouw optrad, was er een bevredigende belangstelling. Het programma bestond uit Sinfonia op. 18:4 D gr. terts van J. Chr. Bach, concert voor viool en orkest g kl. terts op. 26 van M. Bruch, en als slot voor de pauze Prélude a l'après-midi d'un Faune van Cl. Debussy De avond werd besloten met de vijfde symfonie e kl. terts op. 95 „Uit de nieuwe wereld" van Anton Dvo rak. De aanwezigen hebben van dit concert waarvan de uitvoering op een hoog peil stond, genoten en hun waardering door een lang en hartelijk applaus doen blij ken. Zuiddorjye CURSUS VEEVERLOSKUNDE In het kader van de streekverbetering, die zeer veel activiteiten ontplooid, is men nu gestart met een cursus in veever loskunde, die gegeven wordt door vee arts Jansen uit Axel. Er zijn 24 deelnemers, afkomstig uit de gemeenten Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. In alles is te zien, dat men het werk van de streekverbetering begint! te waarderen. Het Duitse persbureau D.P.A. weet te melden, dat het Nederlandse bedrijf ,,De Kruithoorn" te 's-Hertogenbosch, van de Westduitse Luftwaffe" een order zou hebben ontvangen voor het leveren van munitie tot een waarde van 55 mil-j joen mark. Het zou hier gaan om een| partij munitie, geschikt voor de boord- wapens van ,,Starfighters", welke toe stellen, zoals bekend, gemeenschappelijk door België, Duitsland en Nederland in licentie worden gebouwd. Het lnterscholair muziekconcours dat ceum werd gehouden tussen leerlingen te Terneuzen in het Petrus Hondius Ly- van dit Lyceum en van het Jansenius Lyceum uit Hulst is door de laatsten glansrijk gewonnen, al had de jury veel waardering voor het werk van de leer lingen der Tetneuzense school die onder de heer Wisse in de korte tijd van het bestaan van het schoolorkest heel wat heben geleerd. Het Terneuzense schoolorkest speelde een gedeelte van de symphonie in A van Mo- zart en een symphonie van de Belgische componist Pierre van Maldere. De vertegenwoordiger van het Hulster- se Jansenius Lyceum was de pianist Leo de Jong, die op de (((zeer ontstemde) vleugel van het Terneuzense Lyceum de Fantasie Impromptu van Chopin ten ge hore bracht en daarmede een uitstekende prestatie leverde. Het Hulsters jazz-or- kest kon geen genade vinden in de ogen van de jury en werd voor de deelname aan de ronde van 17 februari a.s. te Ou denbosch uitdrukkelijk uitgesloten. Al leen Leo de Jong zal hieraan dus deel nemen. De streekverbetering Eede e.o. is officieel teneinde. Zij heeft een ontwikkeling op allerlei terrei nen op gang gebracht, die welis waar nog lang niet haar eindfase bereikte, doch waarvan de resul taten in de praktijk vallen waar te nemen. Van de geboden moge lijkheden hebben vele gezinnen een dankbaar gebruik gemaakt. Het werk was erop gericht, een gezonde exploitatie op het agra rische gezinsbedrijven te stimu leren, waartoe inmiddels een so- iiede basis kon worden gelegd. Aldus concludeert de rijkslandbouw- consulent ir. J. A. H. Haenen in het eindverslag der streekverbeteringscom- missie over de periode 1957-'61. Toen vijf jaar geleden de commissie met haar werkzaamheden begon, was de ruilverkaveling Eede bijna voltooid. Vrijwel op hetzelfde ogenblik diende zich de malaise aan in de vlasnijver heid, die voorheen een intensief onder deel van het bedrijf vormde. De zeer grote versnippering der agrarische per celen. de slechte wegen-situatie en de gebrekkige waterbeheersing stonden bij de voltooiing der ruilverkaveling het noodzakelijk zou zijn de bedrijfsex- ploitatie aan te passen aan de nieuwe mogelijkheden, waaronder een omscha keling der bedrijfsstructuur van akker bouw naar gemengd bedrijf. Op de gemengde landbouwbedrijven is het melkvee de belangrijkste inkom stenbron voor het boerengezin. De door de ruilverkaveling verkregen verbeter de externe produktie-omstandigheden zijn gustig voor een doelmatige gras landexploitatie: drinkwatervoorziening, goed om weidingssysteem e.d. Gedurende de streekverbeterings- periode is de ongunstige verhouding tus sen melkvee en handelsvee aanmerkelijk verbeterd ten gunste van het melkvee. De oppervlakte grasland werd uitge breid tot 30pct. van de cultuurgrond op bedrijven van 5 tot 10 ha en zelfs tot veertig procent op de kleinere. Wie de vroegere toestanden nog kent, aldus ir. Haenen vast kan bjj een bezoek aan dit gebied heel gemakke lijk constateren, dat de bouwlandexploi tatie door de betere perceelsvorm, de ontsluiting en waterbeheersing, nu heel wat efficiënter plaatsvindt. Ook op tuinbouwgebied werd heel wat, zij het nog niet voldoende bereikt. Voor bepaalde onderdelen gel den bindende voorschriften m.b.t. teelt vergunningen, waarvan nog slechts en kele personen in het gelukkige bezit zijn. Derhalve leeft de vurige wens, dat er op korte termijn meer mogelijk heden zullen komen tot het verkrijgen hiervan. In de agrarische sector zal - als regel slechts één zoon het ouderlijk bedrijf in de toekomst kunnen voortzetten. Met betrekking tot de overige gezinsleden is het daarom bijzonder verheugend, dat de agrarisch-sociale voorlichting inmiddels op gang is gekomen, welke door de ge zinnen ten zeerste blijkt te worden ge waardeerd. In dit opzicht blijft zij het onder een andere naam de streek- verbeteringscommissie haar werk voort zetten. Omdat het bestuur er zich ter dege van bewust is, dat naast de tech- nisch-economische voorlichting de agra risch-sociale persé niet gemist kan worden! Inmiddels is op allerlei voorlichtings bijeenkomsten een steeds stijgende be langstelling gebleken voor problemen rond de bedrijfsopvolging; de beroeps keuze; het leven in een dorpsgemeen schap; de lectuurvoorziening; de uit breiding van de recreatiegelegenheden etc. Om niet te vergeten: de vrijetijds besteding. (Van onze verslaggever) Manschappen van de Centrale Douanepost te Roosendaal hebben zaterdagmorgen rond half zes op een boerderij onder Hoogerheide een smokkelauto en 2700 kg room boter in beslag genomen. Twee Belgen die bezig waren de vracht te laden konden worden aange houden. Zij bleken afkomstig uit Baarle-Hertog en Belgisch Putte. De smokkelauto een oude Belgische le gerwagen was speciaal voor de smok kel ingericht. Aan boord bevond zich een compleet „wapenarsenaal", namelijk kleine bommen, honderden kraaiepoten en een schijnwerper om achtervolgers te verblinden. """HeCwas de"douane-recherche opgeval len dat debotersmokkel de laatste weken weer toenam speciaal in de zak van Bra bant, rond Ossendrecht. Vandaar dat men aanleiding zag de gedragingen van enkele verdachte personen wat zorgvul diger na te gaan. Dit leidde tot de vondst van de partij boter in de boerderij onder Hoogerheide. Uiteraard was het duidelijk dat de bo ter hier niet lang opgeslagen zou blij- Voor het gebruik gereed. Hoe de kraaiepoot ook op de grond terecht komt: een der verraderlijke punten steekt altijd naar boven. Duidelijk is te zien hoe de panserpla- ten aan elkaar gelast zijn. De plaat waar in de sleuf voor de waarnemr is aange bracht kan naar binnen worden gedraaid. Rechts op de kist de schijnwerper. ven. De douane zette haar net uit en in de vroege ochtenduren van zaterdag kon men het dichthalen. Twee personen waren bezig de boter te laden. Ze werden vol ledig verrast. Dat men hier met geroutineerde smok keiaars te doen had bleek wel uit de manier waarop de auto was uitgerust. De wielen waren verstevigd en voorzien van zware terreinbanden. De deuren van de cabine waren gepantserd en tegen de achterwand van de cabine bevond zich eveneens een pantserplaat van 1 cm dik te. De achterzijde van de laadbak had men van een stalen opbouw voorzien, waarin een kijkgat. En bij deze „uitkijk" vond men hst arsenaaltje. Een kist en een zak vol kraaiepoten en drie nogal merkwaar dige voorwerpen, waarvan er twee een lont hadden en het derde aan een flesje met inhoud was gehecht.Vermoedelijk rookbommetjes en een kleine brandbom. Een handschijnwerper completeerde de uitrusting. De twee Belgen waren zaterdag, bij het eerste verhoor, nog niet erg spraak zaam. De douane speurt ijverig verder, want het is duidelijk dat er meer men sen bij deze smokkel betrokken moeten zijn. Zaterdagmorgen omstreeks negen uur ontstond tjjdens mist op de Noordzee voor de Nederlandse kust, ongeveer vijf rnjjl n.-w. van Westkapelle, een aanva ring tussen het Nederlandse kustvaar tuig Zwerver uit Rotterdam en een Frans vissersvaartuig, de B 2614 N.D., de Mondligon uit Boulogne. De Zwerver was met een lading asbestpiaten van Mol op weg naar Goteborg. Het zicht bedroeg slechts een halve myl. Bij de Callooboei werd koers gezet naar de loodsboot om daar de loods af te zetten. Op weg daarheen kwam de Franse boot als tegenligger uit de mist opdoemen. Op beide vaartuigen werden seinen gewisseld, doch bü het uitwijken volgde een aanvaring. De Zwerver liep daarbfj onder de waterlijn een scheur van een meter breed en drie meter lengte op. De Zwerver riep radiografisch asisstentie in. Vanuit Breskens voeren de reddingboot President Wiersma" en van Vlissingen de „Dolfijn" uit. De be manning van de Zwerver bracht een red- dingvlot in gereedheid, doch het vaar tuig bleef drijven en jop eigen kracht stoomde men langzaam naar de kust terug. De „Dolfijn" bracht de Zwerver de haven van Vlissingen binnen. De B 2614 liep eveneens Vlissingen binnen om te bunkeren. Dit vaartuig kreeg geen schade. Aan de Cornells van Perestraat te Sou burg is zaterdagmiddag het nieuwe ge- gezondheids centrum, ontstaan door sa menwerking tussen het Groene- en het Oranje Groene Kruis, officieel in ge- bruikgenomen. Met een door de 10-jari- ge Joke Huson aangeboden sleutel ver richte het lid van Gedeputeerde Staten en de plaatsvervangenr commissaris der Koningin, de heer A, Schout uit Vlissin* gen, de plechtigheid. Nadat de vele ge nodigden het gebouw hadden bezichtigd was er een bijeenkomst in de hal van de J. H. van Daleschool waar verschillende sprekers hun vreugde uitten over het ge reedkomen van dit mooie gebouw voor Souburg en Rithem. De financiering is mogelijk geworden door garanties van de beide gemeenten. Het preventiefonds verstrekte een ren teloos voorschot van 11.000 en het kin derpostzegelfonds gaf 4000.- voor het inrichten van het kleuterbureau. Morgen, dinsdag 13 februari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden; Hansweert 9.28 en 22.26 uur, Terneuzen 9.07 en 22.04 uur. Vlissingen 8.40 en 21.38 uur. Wemeldinge 10.00 en 22.57 uur. (advertentie) Ontevredenheid in hoge mate was het kenmerk van de vergadering, die het technisch personeel van P.T.T. van Bra bant en Zeeland, georganiseerd in de de KABO, in de Tilburgse stadsschouw burg heeft gehouden. De vergadering, die o.a. werd toegesproken door secre taris Willems van het hoofdbestuur, sprak zijn verontwaardiging uit over de algemene gang van zaken bij het sala- risoverleg en wenste tegenover de een zijdige machtspositie van de regering heT machtsmiddel van staken te kunnen zetten. Ook het personeelsbeleid bij P.T.T. kreeg heel wat kritiek. Zo werd gewe zen op de hulpverlening aan het westen, het ontstaan van een soort pendel van werknemers in overheidsdienst en het uitbesteden van werk tegen dubbele uur lonen. Men drong aan op een spoedig einde aan de bestaande onderwaardering van het technisch personeel en de te geringe en trage promotiemogelijkheden. Fel werd ook van leer getrokken tegen het feit, dat P.T.T. geen enkele maatre gel neemt om de positie van de chef monteur, die evenveel inkomen heeft als zijn ondergeschikte, te verbeteren. Brunswick Bowling - Breda Thans restaurant a ia carte Populaire menu's reeds vanal f 3.- Xel 01600—38452 Zaterdagmorgen hebben op Bouvigne drieëntwintig leerlingen gezinsverzorg ster na een halfjaar opleiding hun ge tuigschrift gekregen. Een andere groep kon na een jaar praktijk het diploma in ontvangst nemen. De getuigschriften werden uitgereikt, nadat de directrice een kort overzicht van het verloop van de opleiding gegeven had. Deze geslaag» den gaan als gezinsverzorgsters naar de bisdommen Groningen. Utrecht. Haar lem, Rotterdam en Breda. Vervolgens reikte de rector P. Theeuwes de diploma's en insignes uit aan de ge slaagden uit de praktijk, waaruit bleek dat deze 24 gezinsverzorgsters gedurende het afgelopen jaar in 362 gezinnen hulp heben geboden. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Suddenly last summer OOSTBURG Ledel 8 uur De ondeugende meisjes van Montmartre, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur Spartacus, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur De vruchten zijn rijp, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Rilling, 18 J- HEIKANT Parochiehuis 19 uur Toneeluitvoering KLOOSTERZANDE De Linde 18 uur Vergadering ZLM EEDE Parochiehuis Sancta Maria 19.30 uur Filmavond Rode Kruis OIJDELANDE Café Even Buiten 19.30 uur Gesprefó' avond CBTB GOES Grand 20 uur Fabriek van officii' 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Lemmy Caution 61 verdovende middelen, 18 j. Luxor 20 uur Legioenen van de Nu* 14 jaar Strandhotel 20 uur Jaarverg. Nutsae- partement 't Anker 20 uur Voorlichtingsavon vakopleiding MIDDELBURG City 20 uur Lemmy Caution en vera vende middelen, 18 j. Electro 19.30 uur Legioenen van Nijl, 14 j. WESTKAPELLE Voorlichtingsavond tuinbouw ST. JANSTEEN R.-K. Lagere school 19.30 uur Huis houdelijke voorlichting ZUIDDORPE Café M. de Cock 14 uur HuishoudeU)Ke voorlichting ST. KRUIS Dorpshuis 19.30 uur Film Rode Krui SAS VAN GENT Olympia 20 uur De onverzoenlijks» TERNEUZEN Luxor 20 uur Spartacus, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Rilling. Het Rotterdams Toneel hee avond de première gegeven v Rostands legendarische mee Cyrano de Bergerac". Guus H< Ann Hasekamp spelen de tw rollen in dit romantische drai op wij nog nader zullen teru Hilversum 1 - 402; MAANDAG 12 FEBRUAÏ NCRV: 12,25 Voor boer en tuin 12.30 Land- en tuinb. meded. 1! muz. 12.53 Gram, evt. act. 13,00 Strijkork. amus. muz. 13.45 Mil. ork 14,05 Schoolradio 14.35 Dondei mozaïek, gev. progr. (herh.) 15,35 uit Centraal Europa 16.00 Bijbelo\ 16,30 Kamermuz. 16.50 Hobo en k (gr.) 17.00 V. d. kleuters 17,15 V. 17,30 Koorzang (gr.) 17.40 Beurs Regeringsuitz.: Taal en volksgemee de ABC-eilanden. door M. Boekh Kerkorgelconc. 18.30 Lichte gram en weerber. 19.10 Op de man af, p Gram. 19.30 Radiokrant 19,50 Lich muziek 20.15 Het schip Esperanca 2125 Mannenkoor, solisten en ins 22.00 Pari. comm. 22,15 Zigeuner 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenk Boekhouding 23.05 Rep. van het d Ver. v. d. Volkszang 23.35 Gr 24,00 Nws DINSDAG 13 FEBRUAR KRO: 7.00 Nws. 7.15 Klass. gram jeugd 7.45 Morgengebed en overw Nws. 8.18 Lichte gram. 8,50 V. d. Waterst. 9.40 Schoolradio 10.00 V. u 10.15 Lichtbaken, lezing 10.25 Kla 11.00 V. d. vrouw 11,30 Lichte gr Volaan... vooruit. Hilversum 2 - 298 MAANDAG 12 FEBRUARI AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Mee ten behoeve van land- en tuinb. ons platteland J2.43 Een lied en et 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13 ber. 13.30 Licht ensemble 14.00 A piano 14.30 Selectie uit de operett< und ihr Husar (gr.) 14.50 De B Rusland, klankb. over het leven Poesjkin 15.20 Klass. muz. (gr.) 1 padvinders 17,15 Lichte gram. v agers 18,00 Nws. 18.15 Uitz. v. d. renbc !rog (BB) 19.00 Lakmó. opera korte uitvoering) 19.50 Pianorec 20.00 Nws. 20,05 De radioscoop. g> 22,30 Nws. en evt. meded. 22.40 Jazz soc. 23.30 Licht ens 23.55-! DINSDAG 13 FEBRUARI AVRO: 7,00 Nws. 7.10 Ochtend Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopenir 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram. 9.00 Oc v d. vrouw D 10 De groenteman muz. uit de 18e eeuw (gr.) 9.40 ding 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) kleuters 1).00 RVU: Insekticlden D. Dresden 11.30 v. d zieken Brussel - Vlaams MAANDAG 12 FEBRUARI BRUSSEL 324 m 12.00 Nws gram. 12,30 Weerber. 12.35 Landb Lichte muz. (gr.) 12.50 Beursber 1 13.15 Kamermuz. 13.35 Orgelrerital 13 recital 14.00 Schoolradio 15.45 Or (vervolg) 16.00 Beursber 16.06 V. 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz (gr.) 17.< les 18.00 Vioolmuz 18.20 V. d. sr Sportkron. 19.00 Nws. en corr. ui land 19,40 Lichte muz 19,50 In ei opera 20.00 Kamermuz. 20.40 De ze1 sten 20.55 Kamermuz. 21.30 Operetter Nws. 22.15 Amus. muz. 22,35 Populai muz. 22,55-23.00 Nws. Brussel - Frans BRUSSEL 484 m 13.00 Nws. 13.15 f 14,18 Gram 14.28 Kamern Operettemuz. 16.40 Gram. 17.00 N' 20 00 h1 f Gram 19,20 Gram. 1! 20,00 Hoorspel 22,15 Jazzmuz. 22.55 NTS ?nnnANrDAG 12 FEBRUARI 'V? 20.00 Journaal en weero ting Eem?st° Achter het nws- 20.30 L een muz- eenakter 21. 21,30-22.15 Welbeschouwd, f VLAAMS BELG. 19.00 V. d. je: a';™a'iefilms I9'4' Culturele 1 Ü2 Nws cn sportuitsl. 2 manneke 20,30 Fiimverslag v. d. wer Skiën m Chamonix 20.45 Ballet vo< 22nienNws'15 TV"Spel 2205 FRANS BELG. 18.30 V. d. kl sport 19.40 Film 20.00 Journaal 20. d„ wereldkamp skiën in C 20,45 Film 22,25 Journaal.

de Stem | 1962 | | pagina 2