Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Vlot verloop fruitafzet op Zeeuwse veilingen Wat en Waar Walcheren Clinge heeft voor 1962 al orote werken op program Dagblad De Stem icnptum MIDDELBURG Jazz-festival t.b.v. actie „10 X 10" VLISSINGEN Doktersrüiensten Dienst Dierenartsen HULST GOES BURGERLIJKE STAND Zware jongens voor io x io KVP-wcrkgrocp wil snelle industrialisatie TERNEUZEN Goud en zilver St.-Willibrord Protest en dwang Bedankt Hulstenaar verdronken Cross St.-Jansteen Tevreden Golden Delicious seer belangrijk HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 FEBRUARI 1962 Hedenavond vindt in het Schuttershof een dans-jazz-show-festival plaats ten be hoeve van de actie 10 x 10. Een keur van Zeeuwse jazz- en dans- orkesten verleent zijn spontane mede werking aan deze door Dick Moermond georganiseerde show. BENOEMD Tot lid van de commissie MTTO 1952 is benoemd ir. C.A.J. Bax alhier. De doktersdienst is dit weekeinde als volgt geregeld: voor Cadzand. Re tranche- ment Sluis en Zuidzande dokter de Meyer uit Sluis. Voor Oostburg en Aardenburg. dokter Loose uit Oostburg. tel. 01170-2121. Terneuzen. dokter Nijsten. Voor Axel, dokter Kats. Voor Kloosterzande, dokter Buwalda. Goes: T. F. v.d. Werff, tel. 01100-7451. Middelburg: Frumau. tel. 01180-2635. Vlissingen: R. Grippeling, tel. 01184-2190. Driewegen en 's-Heerenhoek: L. Luvckx, tel. 01105-280. Borssele en Nieuwdorp: J. J. Gelderblom. tel. 01196-327. Kwaden- damme en Hoedekenskerke. Kole, tel. 01193-262. 's-Heer Arendskerke. Wol- phaartsdijk en Heinkenszand: A. Vos, tel. 01198-231. Kruiningen, Krabbendijk^, Rilland-Bath en Hansweert: J. de Beij, tel. 01130-344. Dit weekeinde nemen waar: voor Hulst en Nieuw-Namen: de heer De Nijs uit Hulst; voor Sas van Gent, Axel en Zaam- slag: de heer Van Roon uit Sas van Gent, tel. 01158-588; voor Oostburg, Sluis en Groede: de heer Van Veen uit Oostburg, tel. 01170-2693; voor Zuid-Beveland: de heer Elzerman, tel. 01100-5259. (advertentie) (advertentie) Clinge WAARNEMEND SECRETARIS De adjunct-commies A ter secretarie P. Blommaert is benoemd tot waarne mend secretaris. Als zodanig legde hij in de raadsvergadering de eed af. Verder werd de heer Blommaert met algemene stemmen gekozen tot onbe zoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. GEZINSDAG BOERENBOND De plaatselijke afdeling van de Boe renbond heeft een gezinsdag gehouden, welke begon met een plechtige H. Mis om 10 uur. 's Avonds was er een bij eenkomst in het Verenigingsgebouw. Voorzitter Jos. Smet sprak de aanwe zige toe over het landbouwbeleid in het algemeen. Hij verwelkomde in het bij zonder het bestuur van de K.A.B., wat getuigt van een goede samenwerking tussen de beide afdelingen. Dp deze avond werd een lezing ge houden door pater Van der Wiele die op zeer eenvoudige wijze besprak ,,Het gezin in de huidige tijd". Er werd nog gesproken door de heer F. Blommaert als voorzitter van het comité ter ver hoging van de kerkelijke inkomsten. Hij gaf een uiteenzetting over de resul taten van de laatst gehouden bijeenkom sten. Tot slot werd door de jonge boeren nog een toneelstukje opgevoerd, dat op een aardige wijze vertolkt werd. Het was een gezellige avond, waarbij het nuttige met het aangenamen werd afgewisseld. SHOW-AVOND DOOR „JONGEREN-CONTACT" Het „Jongeren-contact" Hulst stelt de jongeren van de parochie Hulst vandaag in het Groot Patronaat in gelegenheid eens kennis te maken met Willem de Landbouwstudieclub gaat op in bedrijfsvoorlichting Op de jaarvergadering van de land bouwstudieclub Goes en omstreken in café de Landbouw viel na ampele dis cussie de beslissing, dat de club als zo danig zal worden ontbonden en als af deling zal overgaan in de vereniging voor Bedrijfsvoorlichting in West-Zuid- Beveland. Unaniem was men van oor deel, dat voor de leden hierdoor op het gebied der voorlichting en studie meer en betere mogelijkheden geschapen kun nen worden. Bij de ingekomen stukken was een brief van het gemeentebestuur als ant woord op de door de vereniging geuite klacht inzake de rattenplaag. Het gemeentebestuur zegde in deze brief alle mogelijke medewerking toe en verzocht de leden klachten onmiddellijk ter kennis te bregen. De heer D. de Pundert van de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst te Goes hield daarna een inleiding over het onder werp: Tuinbouwmogelijkheden op het akkerbouw- en weidebedrijf. Zonnig Italië voor mij., tuinbouw en plantkunde De koninklijke maatschappij voor tuin bouw en plantkunde organiseert op 15 februari een reisje naar het zonnige Ita lië. Het gebeurt wel via vertelsels en dia's, maar de leden zullen deze avond, waarop de heer en mevrouw van Willigen over hun zuidelijke ervaringen vertellen graag gebruiken om de Nederlandse win ter te vergeten. Geboren: Marcel Machiel, z.v. M. Hout en E. Th. Stobbelaar te Wemeldinge. Cornelia Adriana, d.v. P. M. Dekker en E. Zuurveld. Bastiaan, z.v. P. Pop en C. M. Weststrate. Geertruida Jannetje, d.v. L. J. Wisse en A. P. Herrebout. Ma- rinus, z.v. C. P. van der Meet en C. Vaane. Alexander Jan Willem, z.v. J. Oele en T. R. Sietinga. John, z.v. W. Breen en C. N. M. Boogaard. Jan Adri- aan, z.v. A. den Dekker en C. A. Kalis te Hoedekenskerke. Lucia Carolina, d.v. J. J. Visser en C. de Jonge. Jacob Ma- rinus Jan, z.v. J. J. Rijn en D. Boer. Adriaan Peter, z.v. J. J. Wisse en A. C. Paauwe te Baarland. Abraham Jacob, z.v. M. L. Jansen en P. Leendertse te Kruiningen. Theodore Marit, d.v. P. J. van den Brink en A. R. de Wit. Huw-aangifte: G. Molz, 23 jr. en A. A. Stolk, 19 jr. P. W. van den Hoek, 24 jr. en J. A. Hoogstrate, 20 jr. Gehuwd: P. M. J. S. de Keijzer, 25 jr. en M. de Bat, 26 jr. Overleden: Martina C. Welleman, 71 jr. Ongeh. won. te Heinkenszand. Cornelie Marlieske, Bramsen, 3 mnd. d.v. M. P. Bramsen en W. Snoep te Waarde. Maria Elisabeth de Wit, 78 jr. wed. v. J. A. L. Q. Fukken. Wilhelmina A. Hendriks. 89 jr. wed. van G. Hogenbirk. Pieternella M. de Witte, 49 jr. echtg. van C. C. de Jonge te Kruiningen. Jozina M. Snoep, 67 jr. wed. van J. Sinke. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur: P.G. Kuypers, tel. 3327 RayonbeheerderL. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur: Fr. v. Dongen Rayonbeheerder: J Fait Prijs voor losse advertenties Destemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm. 1 mm ingezondeD mededeling 2h> mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder 0,00, elke regel meer t 0,15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1.50 en f 0,40 Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. 's-Heerenhoek Degene die het gewicht van de heer A. Martens, beter bekend als „Dikke Toon", of dat van de heer P. Timmer mans raadt, kan rekenen op een prijs. Het actie-comité heeft namelijk een wedstrijd in het „gewichtschap" georga niseerd. De derde zware jongen, wiens gewicht men moet raden, is de heer Toon Faas. De middenstand van 's-Heerenhoek stelde prijzen voor deze wedstrijd beschikbaar. Heinkenszand JAARVERGADERING K.A J. EN V.K.A.J. In hun vijftiende jaarvergadering Kon den de Kajotters terugzien op een suc cesvol jaar. Wat vooruitzichten betreft was men ook zeer optimistisch omdat de vereniging op het ogenblik een ta melijk dikke portemonnee" heeft. Bo vendien behoeft men nu geen beroep om financiële steun bij de vakbonden te doen. Bij de bestuursverkiezing kwam het volgende resultaat uit de bus: J. de Kos ter. voorzitter; J. Janse, secretaris; A. Janse werd penningmeester en als vier de bestuurslid werd de heer R. Traas gekozen voor de vrouwelijke afdeling werd M. v.d. Guchte voorzitter, R. Pie- ters secretaris en J. Knuit penningmees ter. Het volgende agendapunt was de be spreking van de plannen voor een .dorpshuis". Dit gaf veel stof tot debat en door velen werden voorstellen en ideeën geopperd. Besloten werd over dit punt ook met andere verenigingen te overleggen. Voor de culturele dag, die binnenkort gehouden wordt, bestond veel belang- st 'ling en verschillende leden gaven zich direct voor deelname op. Kapelle LECTUURHUISJE Kapelle heeft vorig jaar het lectuur- huisje van het Rode Kruis aan het Kerk plein niet vergeten. Er werden 1699 kg tijdschriften en 178 boeken in bijeen gebracht. Ovczande RAADSSNIPPERS Waarnemend burgemeester Oostdijk at tendeerde de raadsleden tijdens de raads vergadering op de enigszins vervallen staat, waarin de ambtswoning van de burgemeester verkeert. Dat een grondige revisie niet langer kan uitblijven, wordt wel bewezen door de toestand van het houtwerk, dat vol met houtworm zit. Allerlei werkzaamheden dienen te worden gedaan vooraleer de ambtswoning weer in een behoorlijke staat zal zijn. Het huidige burgemeesterloze tijdperk te Ovezande schept de gelegenheid om deze kwestie thans aan te pakken. De woning is sedert de bouw in 1940 zo goed als onaangeroerd gebleven en derhalve werd een restauratieplan inge diend ten bedrage van f 3300.-. Unaniem gingen de raadsleden met dit voorstel akkoord. Het protestantse raadslid, de heer Mol informeerde in de rondvraag naar de gang van zaken bij eventueel zandstrooien op gladde wegen. Zoals men weet. is enige tijd geleden scherpe kritiek gele verd op de betreffende instantie te Ove zande, die niet op tijd aanwezig was, toen de hoofdwegen voor het verkeer berijdbaar moesten worden gemaakt. Dit had o.m. tot gevolg, dat een autobuson derneming in Borssele met veertien bus sen bleef steken, toen de gemeente Ovezande moest worden gekruist. Met name wilde spreker weten, hoe deze kwestie met de provincie werd ge regeld t.b.v. de provinciale wegen bin nen de gemeente. Gezegd werd. dat de gemeente uiteraard niet op twee plaat sen tegelijk kan zijn, doch in dit geval was de gemeente op geen enkele plaats! De voorzitter verklaarde een en ander met de vaststelling, dat hier sprake is geweest van een samenloop van omstan digheden en dat een regeling met de provinciale instanties zal worden beke ken. Meijer, een Belgische „troubadour", wiens optreden een primeur voor Neder land is. Willem de Meijer is een voor drachtskunstenaar en bespeelt de accor deon. Zowel leden als niet-leden zijn op deze avond van harte welkom. Heikant TONEELUITVOERING Zondag en maandag komt de plaatse lijke toneelvereniging van de r.-k. mu ziekvereniging „Heikant" voor het voet licht met toneelspel in vier bedrijven ,,De vreemdeling" van Antoon Coolen. De regie is in handen van P. L. van Hooye. St.'Jansteen HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING De vereniging „Streekverbetering Koe wacht en omstreken" zal twee bijeen komsten houden nl. op dinsdag 13 fe bruari in de r.-k. lagere school te Hei kant en op woensdag 14 februari te St.- Jansteen in het Wit-Gele Kruis-gebouw. Op beide bijeenkomsten zal juffrouw Schoenmakers uit Hulst bijzondere aan dacht besteden aan de wasapparaturen en de textieletikettering. Koewacht BONTE AVONDEN Driemaal kwam de fanfare ,,De Een dracht" voor het voetlicht met haar jaarlijkse bonte avonden. Elke avond was de zaal goed gevuld. Naast het mu zikale gedeelte werden er enkele schet sen ten beste gegeven door de toneel vereniging „Tot nut en genoegen". Zo wel de muziek als het toneel stond on der leiding van de directeur-regisseur Koos Jansen. Alles bijeen waren het goed geslaagde avonden, waarvan ieder tevreden huiswaarts keerde. Lamswaarde TONEELUITVOERINGEN Vandaag en morgen staan de toneel liefhebbers weer een paar mooie avon den te wachten. Onder leiding van regisseur Koene zal worden opgevoerd het toneelspel in 3 bedrijven „Mijn hart is niet hier", ge schreven door Jan Naaykens. Dit spel werd bekroond in de Maestro-Toneel prijsvraag 1955. TEERDAG De pierclub „Ons Vermaak" hield haar jaarlijkse teerdag. Na een heer lijke maaltijd werd natuurlijk de bal aan het rollen gebracht en de onderlinge gezelligheid vierde hoogtij tot het klok je van gehoorzaamheid sloeg. Sas van Gent De werkgroep van de K.V.P. kwam bijeen om het ontwerp urgentieplan voor de Statenverkiezingen aan een kritisch oordeel te ontwerpen. Zo had de werk groep een unaniem oordeel over de snelle totstandkoming van een vaste oeverver binding. Het zal voor de welvaart in Zeeuwsch-Vlaanderen grotendeels af hangen van de snelle realisering van dit plan mede in verband met de toekom stige ontwikkeling van de industrie langs het kanaal op Belgisch grondge bied. De werkgroep is van mening dat industrievestiging krachtig moet worden gestimuleerd. Door het aanwijzen van en kel de gemeente Terneuzen als kernge bied worden de toekomstige industrieën als het ware naar dit gebied gedirigeerd. Ten aanzien van de pendel is de werk groep het eens dat van onverantwoorde pendel kan worden gesproken zodra het gezins- en verenigingsleven er onder gaat lijden. Het aanbevelen van vormen van cul tuurspreiding ter bevordering van de leefbaarheid van het platteland bleek een uiterst moeilijke opgave. De werk groep ziet hier in eerste instantie een taak voor de scholen de leerlingen ver schillende vormen van cultuur bij te brengen. Het belangrijkste punt van de jaar vergadering van de r.-k. fabrieksarbei- dersbond St. Willibrordus was de huldi ging van vier jubilarissen, de heren B. Bos (40 jaar), F. Maas en C. Maas (bei den 30 jaar) en de penningmeester R. Vermast (25 jaar). De voorzitter, de heer A. C. van Din- teren, de districtsbestuurder de heer E. van Hilst en kapelaan A. Krijnen, de geestelijk adviseur, huldigden hen op de meest hartelijke wijze. Kort geleden overleed de hoofdbestuur der, de heer H. Vink en aan hem wijdde de bondsbestuurder enkele ogenblikken. De heer Vink die als werkterrein Zeeuws Vlaanderen had, heeft voor dit gewest bijzonder veel gedaan, aldus de heer v. Hilst. Hij heeft hier bepaald een nieu we koers aangegeven. Bij dit alles be waarde de heer Vink zijn „arbeider-zijn" De vergadering herdacht hem in een kort gebed. De secretaris, de heer A. de Maat en de penningmeester gaven hun jaarversla gen waarin de groei van de afdeling Ter neuzen bleek. De bondsbestuurder merkte hierbij op, dat St. Willibrord zich op een grotere taak moet voorbereiden, ge zien de komst van nieuwe industrieën in Terneuzen. De heer Vermast werd herkozen en het bestuur werd uitgebreid met twee leden de heren L. de Mul en W. Hemelsoet. Het slot van de avond werd in een feestelijke stemming doorgebracht waar bij een geanimeerde en geslaagde verlo ting werd gehouden. IJzendijke R.-K. INSTUIF KANAALZONE Ook uit IJzendijke zal zondag 11 febru ari een extra bus vertrekken naar de instuif te Terneuzen, waar het gezel schap „De wilde Kraaien" voor de jeugd een uitvoering zal geven. Westdorpe WANDELTOCHT VOOR 10 X 10 Op zaterdag 17 februari wordt door het comité 10 X 10 een wandeltocht ge organiseerd. De afstanden bedragen 7 en 15 kilome ter. Start en aankomst in „Concordia". Degenen die de tocht volbrengen ont vangen een fraaie herinneringsspeld. Men kan zich voor deze tocht laten inschrijven vanaf half twee in het ver enigingsgebouw. SPORTREVUE 1961 Vanavond wordt in het verenigingsge bouw een sportavond georganiseerd door de supportersclub „Allonsius". Naast een aantal films over de be langrijkste sportgebeurtenissen van het afgelopen jaar, worden vraaggesprekken gevoerd met Raymonda Vergauwen en Eugène Allonsius. Ook de bekende Bel gische sport-proost M. de Wilde zal op deze avond een spreekbeurt houden over de sport. Zuiddorpe E.H.B O. DEMONSTREERT Vanavond, zaterdag, in de zaal bij M. de Cock, krijgt Zuiddorpe de gelegen heid te zien wat zijn plaatselijke E.H.B. O. presteert en hoe de leden in staat zijn eerste hulp te verlenen. Daaraan meer bekendheid te geven is het doel. Elk be handeld geval zal worden uitgelegd. Aan de demonstratie wordt ook medegewerkt door de afdeling Koewacht. De Oranjevereniging, nu ter ziele, had vyfhonderd-en-vijftig leden. En er wa ren er maar vijf die het op konden brengen de vergadering te bezoeken waarin besloten zou worden of de ver eniging al dan niet werd opgedoekt. Een procent van de leden heeft dus be langstelling voor de activiteiten op Koninginnedag. Want het was immers de taak van de Oranjevereniging deze jaarlijkse feestdag zo aangenaam mo gelijk te laten i'erlopen. Het is vreemd, want voor zover we ons kunnen her inneren liepen er nog alle jaren meer mensen op straat feest te vieren dan deze vyf trouwe leden. Er is gesmeekt om uitstel van executie door enkele van de gezworenen. De waarnemend- voorzitter hpeft het besluit genomen Maar in de allerlaatste notulen die van vergaderingen van de Oran je veren i- gng zijn gemaakt staat te lezen dat het besluit onder protest en dwang der omstandigheden is genomen. En nu maar wachten op het volgende konin- ginnefeest. Wie weet, richten de vijf protesterende en halsstarrige leden dan een bond op tot verantwoord vermaak op Koninginnedag De heer J. Bookelaar, raadslid van Goes en nijver KVP'er in deze plaats, gaat zich steeds meer terugtrekken. Op de voorlopige kandidatenlijst van\ de Goese KVP voor de gemeenteraad had men hem als tweede op de lijst geplaatst. Hij heeft echter voor de eer bedankt. Niet omdat hij er geen zin meer in had. De heer Bookelaar heeft al meer dan een maand vol strekte rust moeten houden en het is op de eerste plaats op dokters advies dat hij zijn raadsstoel de vol gende periode niet meer zal bezetten. Daarbij komt nog dat dit zeer nauw gezette raadslid mpdio volgend jaar naar Den Haag zal vertrekken. Zijn functie als propagandaleider van de KVP, waarvoor hij om dezelfde re denen bedankte is overgenomen door de heer J. van Stee. Deze heeft er meteen maar zijn schouders onder gezet en is op de avond van zijn be noeming al overgegaan tot het op richten van een propagandacommis- sie, waaraan ook de heer Bookelaar hij kon het liet laten achter de schermen zijn medewerking toezeg de. En de KVP in Goes maar groeien. In zijn nieuwjaarsrede wees de burge meester van Clinge op de woningbouw in de gemeente. In het afgelopen jaar zijn 17 woningen klaar gekomen en op het eind van het jaar waren er 8 in aan bouw, terwijl er 13 voor particulieren in aanbouw waren. Ook kwamen in het afgelopen jaar 19 aanvragen binnen voor het bouwen van 36 woningen. De wegen- verbetering neemt ook een grote plaats in. Het rijwielpad van Clinge naar Nieuw-Namen is gereed gekomen, de Ka- pelleberg te Nieuw-Namen is verbeterd, de Veerstraat is recht getrokken, het Bospad is reeds gedeeltelijk verbeterd, terwijl het Kerkpad en de Teerlingstraat van een nieuw wegdek zijn voorzien. Voor het jaar 1962 staan er verschil lende grote werken op het programma. Allereerst zal de Veerstraat in zijn ge heel verbeterd worden. Het uitbreidings plan, waarmede reeds een begin is ge maakt zal zo spoedig mogelijk worden verwezenlijkt. Het streven naar een vas- te-oever-verbinding moet als blijvende eis gesteld worden, terwijl het veer Krui- ningen-Perkpolder zo goed mogelijk moet blijven functioneren. Verder moet in de gemeente Clinge de weg in het Zeegat verbeterd worden en het sportterrein te Nieuw-Namen verwezenlijkt worden. In de rondvraag vroeg de heer Seghers om verbetering van de verlichting aan het kruispunt Molenstraat-Gentsestraat, wat nog nader bekeken zal worden, evenals de verbetering van de Grens- straat. Tevens vroeg spreker om op het kruispunt voor Emmadorp een wegwijzer te plaatsen, doch de voorzitter achtte het beter om een nachtlamp op dit punt te plaatsen. De heer Plasschaert was verbolgen over het afwijzen van de subsidie door de ge meenteraad van Hulst aan de muziek school Semper Gaudete. Hij zei in het vervolg tegen elke aan vrage van de gemeente Hulst gekant te zijn. De heer Dobbelaar vroeg om ver lichting in de Kon. Julianastraat te Clinge. De voorzitter kon meedelen, dat aan de PZEM reeds opdracht is ge geven om de verlichting in de hele Kon. Julianastraat te plaatsen. Wat de trot toirs betreft, hiermede kan niet verder gegaan worden, dan met de woningbouw gevorderd is. Meerdere malen zijn vele tegels vernield, terwijl de aannemers slechts in mindere mate schuld treft. De heer de Cock meende dat de Stro perstraat te Kapëllebrug wel voor ver betering vatbaar is. Er is reeds een Ver zoekschrift in behandeling. Wat het vele water in de Gravenstraat aangaat, kon de voorzitter meedelen, dat er hier en daar reeds aan verbetering gewerkt is, doch dat de tijd ontbreekt om op alle plaatsen tegelijk aanwezig te zijn. In ie der geval zal deze zaak nog eens nader bekeken worden. (advertentie) (Eigen bericht) Nabij de Witte Brug in het restant van de Gentse Vaart aan de weg Hulst-Kapel lebrug heeft de rijkspolitie uit Hulst vrij dagmorgen het lijk aangetroffen van de 54-jarige Hulstenaar A. Lebbink, die sinds enkele weken wegens een geestelijke stoornis onder medische behandeling was. Te circa kwart voor tien werd de politie door leerlingen van de technische school erop geattendeerd, dat ter plaatse een man in het (nauwelijks een meter diepe) wa ter lag, waarna zij zich ijlings derwaarts spoedde. Helaas bleken toen de levens geesten van het slachtoffer reeds ge weken. Voor zover kon worden nagegaan, moet la rond half negen zijn woning hebben verlaten. De overledene, wiens rijwiel aan de kant van de in feite slechts ..brede sloot" werd aangetroffen, was gehuwd doch kinderloos. Voor de „3e Grote Prijs Leo de Bruijn" op zondag (morgen) be staat grote belangstelling. Waren de beide vorige wedstrijden steeds een groot succes, ook nu heeft men niets nagelaten, om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Naast de mannen uit de streek, War rens (Groenendijk), Morcus (Walsoor den), de Koek (Zuiddorpe), v. Remoor- tere (Steen), noemen wij v d. Kruijs- sen en v. Hove (atletiekver. St.- Ni klaas), de eerste werd op grootse wijze winnaar van de Cross le Soir, uit een veld van meer dan duizend atleten. Hij is een atleet van klasse, die van de ene overwinning naar de andere snelt. Hoe zal de plaatselijke coming-man F. van Remoortere deze crack partij geven? En dan de senioren! Niemand minder dan Hein Cu jé, kam pioen van Nederland, zal van start gaan om te proberen Eugène Allonsius uit Westdorpe, een der beste Belgische atle ten van de overwinning af te houden,. De heer Roose kan tevreden zijn. En naar hij zich liet ontvallen was hij zelfs meer dan tevreden. Daar is dan ook alle reden voor. Het was, zoals de heer J. van Stee in de rondvraag opmerkte, een bewijs van het vertrouwen, dat de Goese KVP stelt in dit veel besproken raadslid, dat 46 van de 48 aanwezigen op de KVP-vergadering in Goes er mee instemden dat de heer Roose op de kandidatenlijst van de KVP voor de gemeenteraadsverkiezingen werd ge plaatst. De heer van Stee feliciteerde de heer Roose met deze duidelijke keus van de aanwezigen en het applaus van de zaal heeft dit ondersteund. Na de heer Roose kwam de heer H. Clement als tweede met 33 stemmen uit de bus. Het wordt op de Zeeuwse fruit veilingen de laatste jaren steeds duidelijker merkbaar dat het fruit- sortiment in deze provincie een wijziging heeft ondergaan. Tot voor enkele jaren gaven in de wintermaanden de rassen Jona than en Goudreinette de toon aan. Die beheersten volledig het vei lingbeeld vanaf januari. Dat is thans aan het veranderen. Er komt nog veel Jonathan op de Zeeuwse veilingen en ook goudreinette wordt nog in flinke hoeveelheden geteeld maar daarnaast is er een sterke toename van het aanbod van Golden Delicious, een goudgele appel welke op de jonge fruitbedrijven een dominerende plaats inneemt. In de afgelopen weken bestond soms meer dan de helft van de appelaan- voer op de Zeeuwse veilingen uit dit ras. De laatste jaren zijn hiervan zeer veel bomen aangeplant en onder nor male omstandigheden mag gerekend worden op een snelle toename van de produktie van Golden Delicious in Zeeland. Bezorgdheid Er zijn wel eens stemmen opgegaan welke met enige bezorgdheid melding maakten van deze toename van het aanbod maar er staat tegenover dat het een appel is welke gedurende minstens zes maanden van het jaar verkocht kan worden dank zij de moderne be waar methoden en verder is het een zeer produktief ras, dat alle andere rassen op dit terrein ver achter zich laat. De laatste jaren zijn bovendien de prijzen van de Golden Delicious voort durend zeer goed geweest zodat prak tisch geen enkele fruiktweker ook maar een kwaad woord van dit ras wil ho ren. Overigens vindt in vele fruitgebieden, ook buiten ons land, aanplant van dit ras plaats en houdt men rekening met een sterke concurrentie in de toekomst op de Europese markt. De Nederlandse fruitkwekers met een modern bedrijf menen echter dat zij bij een gezonde bedrijfsvoering deze concurrentie met vertrouwen tegemoet kunnen treden. Gunstig Voor wat Zeeland betreft is een gun stige omstandigheid dat reeds verschil lende jaren geleden de Golden Delici ous hier in het sortiment is gekomen. Hierdoor is Zeeland op het ogenblik wel een van de belangrijkste produktiege- bieden van dit ras in ons land. De Zeeuwse fruitkwekers zitten trou wens over het algemeen toch goed met hun fruitsortiment want terwijl in de meeste gebieden de vernieuwing van de bedrijven nog moet beginnen, is dit proces in Zeeland reeds verschillende jaren geleden begonnen. Het aantal jonge, moderne bedrijven is in deze provincie zeer groot. Vlotte afzet Vanaf het begin van het seizoen heeft de afzet van appelen en peren dit jaar een vlot verloop gehad. Op het ogenblik is dat nog steeds het geval. Weliswaar komt er wel eens wat prijs- schommeling voor maar dat is toch niet van grote betekenis en over het alge meen genomen kan worden gezegd dat de appels flink duur blijven en dat ook de peren goede prijzen doen al moeten we ten aanzien'van dit produkt opmer ken dat bepaalde rassen toch wel te leurstellen omdat de prijs van het ogen blik 10 tot 20 cent per kg lager ligt dan de prijs van het afgelopen najaar en om uit de kosten van het bewaren te komen dient de prijs toch wel minstens 40 ct. per kg hoger te zijn. Het bewaren van peren is dus voor bepaalde rassen geen al te beste zaak geweest. Overi gens is dit een risico dat zich elk jaar voordoet. België en West-Duitsland zijn op de Zeeuwse veilingen belangrijke afnemers van goed fruit en verder gaan er veel partijen naar de binnenlandse handela* ren. Zoals gezegd neemt de Golden Deli cious epn zeer belangrijke plaats in op de veilingen en de goede partijen doen tussen 80 en 90 cent per kg. Voor Jo nathan wordt tussen 60 en 70 cent per kg betaald, een prijs welke ook ge maakt wordt van de goudreinette. Bevredigend Morgen, zondag 11 februari; gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert: 7.36 en 20.15 uur; Terneuzen 7.07 en 19.43 uur; Vlissingen 6.37 en 19.14 uur; Wemeldin ge 8.20 en 20.53 uur; Maandag 12 februarie: Hansweert 8.25 en. 21.09; Terneuzen 8.01 en 20.42; Vlis singen 7.32 en 20.15 uur; Wemeldinge 9.02 en 21.42 uur. (advertentie) Brunswick Bowling - Breda Thans restaurant la carte Populaire menu's reeds vanaf f 3.- Tel. 01600—38452 Deze prijzen zijn zeer bevredigend te noemen al liggen ze niet of weinig bo ven het peil van het afgelopen najaar. Vanaf het begin is het fruit echter duur verkocht geworden. De voorraden zijn nog wel vrij groot, maar toch is de al gemene indruk, dat er heel wat minder appels zijn in ons land dan in jaren waarin er een grote oogst is. De appels, welke thans worden aan geboden, zijn voor een groot deel be waard in de koelhuizen. Er zijn ook heel wat appels bewaard in luchtgekoelde bewaarplaatsen, maar deze zijn nu vrij wel allemaal verkocht. Dat werd trou wens tijd ook, want de op deze manier bewaarde vruchten werden minder goed van kwaliteit. Na de koelhuizen komt speciaal voor wat Zeeland betreft de gasbewaring aan de beurt. In de Zeeuwse koelhuizen zijn veel zgn. gascellen waar grote hoeveel heden Golden Delicious zijn opgeslagen. Deze komen aan de beurt om geruimd te worden wanneer de voorraden uit de koelhuizen een eind weg zijn. De Golden Delicious laat zich bijzonder goed be waren in gascellen. Enige tijd geleden werd de kwaliteit van dit fruit gecon troleerd en vrijwel alle partijen bleken er toen nog precies eender uit te zien als toen ze er omstreeks oktober in gingen. In voorgaande jaren kwam het wel voor dat in mei nog volop Golden Delicious uit de gascellen werden aan geboden en dat de kwaliteit nog voor treffelijk was. BRESKENS Casino 20 uur De man die alles kon, 18 jaar IJZENDIJKE Hof zicht 20 uur Straf bataljon 999, 18 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck Bal SAS VAN GENT Olympia 20 uur De onverzoenlijken OOSTBURG Ledel 20 uur De ondeugende meisjes van Montmartre, 14 j, TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur Laredo, stad zonder wet, 14 j. Luxor 20 uur Spartacus, 14 j. AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Daar droomt elk meisje van, a.l. KLOOSTERZANDE B. v. Waes 17 uur Grote schieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur De wraak van Hercules, 14 j. Sportcafé 19 uur Prijskaarting Klein patronaat 20 uur Jaarverg. KAB Groot patronaat 19.30 uur Show-avond door JKH HEINKENSZAND Hoondert 15 en 19.30 uur Contactavond Guy de Fontgalland groep WATERLANDKERKJÉ Café Bron Kaarting' GOES Grand 19 en 21 uur Fabriek van officie ren, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Lemmy Cau tion en verdovende middelen, 18 j. Luxor 19 en 21 uur Legioenen van de Nijl, 14 j. Strandhotel Bridge-drive MIDDELBURG City 20 uur Lemmy Caution en ver dovende middelen, 18 j. Electro 19 en 21.15 uur Legioenen van de Nijl, 14 j. Schuttershof 20 uur Dans-jazz-show- festival 10 x 10 KOEWACHT Don Bosco 18 uur Vergadering KAB LAMSWAARDE Patronaat 19 uur Mijn hart is niet hier, 16 jaar \«»UDEKERKE j Hotel Walcheren 19.30 uur LJG-feest- avond ANTWERPEN KVO 20 uur Cosi fan tutte VLISSINGEN Alhambra 15 uur De Olympische Spe len van Rome, a.l.; 19 en 21 uur Lem my Caution en verdovende middelen, 18 jaar Luxor 19 en 21 uur Legioenen van de Nijl, 14 j. Concertgebouw 20 uur Dansavond MIDDELBURG City 14.30 uur De Olympische Spelen van Rome, a.l.! 20 uur Lemmy Caution en verdovende middelen, 18 j. Electro 19 en 21.15 uur Legioenen van de Nijl, 14 j. ANTWERPEN KVO 14 uur Boris Godoenow; 20 uur Carmen GENT KNS Een geschiedenis uit Irkoetsk IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Strafbataljon 999 18 jaar DE KLINGE Cinema van Dijck Bal met fosforver- lichting SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur De onverzoenlijken 17 en 20 uur Angst OOSTBURG Ledel 13.30, 16.30 en 20 uur De ondeu gende meisjes van Montmartre, 14 j. TERNEUZEN Concertgebouw 14.30 en 20 uur Laredo, stad zonder wet, 14 j. Luxor 15 en 20 uur Spartacus, 14 j. AXEL Het Centrum 15.45 uur Daar droomt elk meisje van, a.l., 20 uur De vruchten zijn rijp, 18 j. SLUISKIL M. Scheele 15 uur Grote schieting KLOOSTERZANDE Zaal van Leuven Groot bal GRAAUW P. de Caluwe 18 uur Prijskaarting HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur Schieting KOEWACHT L. Seghers 10 uur Seriekaarting Is. Datthijn 15 uur Schieting J. Guchteneire 18 uur Prijspiering HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 17.15 uur De wraak van Hercules, 14 j.; 20 u. Rilling 18 jaar S. Blommaert 15 uur Binnenschieting G. Lijbaart 18.30 uur Prijskamp op topbiljart Groot patronaat 20 uur De regenmaker, door De Transfiguratie LAMSWAARDE Patronaatszaal 19 uur Mijn hart is niet hier, 16 j. ST. JANSTTEN-HEIKANT Verenigingsgebouw 19.30 uur Toneeluit voering Fa. Calle-Hesters 14.30 uur Veldloop wedstrijden ST JANSTEEN-KAPELLEBRUG Cyr. de Kind 15 uur Schieting liggende wip BRESKENS Casino 16 en 20 uur Gouddorst, 14 j OVEZANDE Wed. Verbeek 14 uur Schieting Spes Nostra GOES Grand 15 uur Love me tender, 14 j 19 en 21 u. Fabriek van officieren, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Suddenly last summer OOSTBURG Ledel 8 uur De ondeugende meisjes van Montmartre, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur Spartacus, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur De vruchten zÜn rijp, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Rilling, 18 HEIKANT Parochiehuis 19 uur Toneeluitvoer'1# KLOOSTERZANDE De Linde 18 uur Vergadering ZLM EEDE Parochiehuis Sancta Maria 19.30 uur Filmavond Rode Kruis OUDELANDE Café Even Buiten 19.30 uur Gespreks- avond CBTB GOES Grand 20 uur Fabriek van officieren, 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Lemmy Caution en verdovende middelen, 18 j. Luxor 20 uur Legioenen van de ND1! 14 jaar Strandhotel 20 uur Jaarverg. Nutfde- partement 't Anker 20 uur Voorlichtingsavond vakopleiding MIDDELBURG City 20 uur Lemmy Caution en verao-: vende middelen, 18 j. Electro 19.30 uur Legioenen van ae Nijl, 14 j.

de Stem | 1962 | | pagina 2