SNELFIX 180.000 ritten met reiskoets PETSIE KABO ontevreden over salaris- en pensioenbeleid de ivitte Arrestaties wegens CARNAVAL Een mop DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 FEBRUARI 1962 Massale vlucht uit overheidsdienst E.E.G. bedreigt Israël van Ceta-Bever Argentinië breekt met Cuba Ver koudheidsbacillen Cuba raketbasis tegen Y.S.? PROCO crème - shampoo 65 ct. Werd Luciano vermoord Na ongeluk van Belgisch meisje in V.S. Onbekenden betalen overtocht ouders Visseroverleden soldaat volgens keuringen geen hartpatiënt ft V.S. erkennen Albanië niet Koning Winter Winter KABOUTERTJE o m Onze nieuwe poes KEESJE KNOBBELTJE ONTVOERING Wie brengt Tippie terug? EEN BRIEVENBUS VOL.... IJspret pomj Slot volgt J (advertentie) Bij de opening van de bondsvergade ring van de Katholieke Bond van Over heidspersoneel (Kabo) in Musis Sacrum te Arnhem, heeft de voorzitter, de heer A. C. M. Weijters, de regeringsbeslis- singen van de laatste tijd gememoreerd. Al wegen z.i. de foutieve beslissingen het zwaarst, er zijn ook juiste genomen. Waardering had de voorzitter voor de verbetering van de salariëring van het verplegend personeel, voor de maatre gelen van het politiepersoneel en de kleuterleidsters, de verbetering van de kindertoelage, het verplaatsingskosten- besluit, en de ziektekostenregeling Intussen is het hoofdbestuur volgens spreker ernstig ontstemd over het salarisbeleid. dat hij aan een uitvoerige bespreking onderwierp evenals de posi tie van de gepensioneerden- Ook al gaat nu de AOW omhoog, hiermede wordt geen financiële verbetering bereikt voor enige groepen, welke die verbete ring het hardst nodig hebben De organisaties hebben de nodige tegenvoorstellen gedaan, doch de rege ring houdt halsstarrig vast aan eigen ideeën. De mislukking van de onder handelingen noemde spreker compleet. In dit verband deelde hü mede, dat de KABO in 1961 alleen al 1600 leden heeft verloren wegens ontslagneming bU de overheid. In januari van dit jaar traden er om diezelfde reden 170 uit de bond. Spreker schatte, dat in 1961 5 a 6 duizend personeelsleden de overheids dienst ontvlucht zijn. De regering heeft aldus de heer Weijters niet voldoende naar ons ge luisterd. Het is nu de taak van het parlement dit wel te doen. Wij doen een krachtig en nadrukkelijk beroep op de Tweede Kamer om nog grotere moei lijkheden te voorkomen, aldus de heer Weijters. In Israël gaat men steeds meer be seffen, dat de voortschrijdende econo mische integratie van West-Europa van grote invloed zal zijn op de Israëlische economie. De schepping van een gemeenschap pelijke Europese markt zal in Israël een vermindering van de produktiekos- ten met niet minder dan 25 procent no dig maken. De Israëlische uitvoer van eieren en citrus wordt reeds door de Europese marktontwikkeling bedreigd, aldus de Israëlische minister van finan ciën. die voorts meende, dat, nu een redelijke minimum levensstandaard en redelijke scholingsmogelijkheden in Is raël zijn bereikt, de bevolking de riem zal moeten aanhalen en een nationale capagne voor grotere efficiëncy en con currentievermogen moet gaan voeren, De gehele Europese economie beweegt zich nl. in de richting van specialisa tie en wie de concurrentie niet kan bij houden, zal onvermijdelijk achterraken. De „Jerusalem Post" verklaarde, dat Israël, met zijn krachtig beschermde jonge industrie, ,,het eigen huis op orde moet brengen". Het blad sprak zich voorts uit voor associatie van Israël bij de E.E.G. ,,Davar", het blad van het algemeen, vakverbond, meende, dat alleen ver-' gaande verbetering van de efficiëncy, economie en een aanzienlijke verhoging van de produktiviteit, lagere exportprij zen zonder overheidssubsidie mogelijk zullen maken. De voorzitter zei tenslotte, dat van verschillende zijden de vraag is opge worpen of het stakingsrecht niet onder de loupe moet worden genomen. Het hoofdbestuur is van mening, dat er diepgaande studie nodig is alvorens «en definitief antwoord op concrete vragen in dit verband te kunnen geven. Wij verlangen het stakingsrecht voor alsnog niet. Wij hebben veel liever een goed en reëel overleg. Maar de regering dient wel te begrijpen, dat het haar houding is, die het ons onmogelijk maakt, nog langer aan dit vraagstuk voorbij te zien, aldus de voorzitter. (advertentie) Lijm zonder klemmen met Uit Argentijnse militaire kringen is vernomen, dat president Arturo Fron- dizi heeft toegestemd in het binnen de komende dertig dagen verbreken van de betrekkingen met Cuba. De president, aldus deze kringen, had zjch hiertoe verplicht in „een geheim document." Tegen donderdag zal Frondizi de Ar gentijnse ambassadeur in Havanna, Julio Amoedo, terugroepen en daarna binnen dertig dagen formeel met Cuba breken. Frondizi zou er voorts volgens de strijdkrachten in hebben toegestemd om zijn minister van buitenlandse zaken, Miguel Angel Carcano, te ontslaan, evenals de ambtenaren, die verant woordelijk waren voor Argentinië's „milde houding" jegens Cuba op de conferentie van Amerikaanse staten in Punta del Este. zijn als de dood voor POTTER'S (f-1.101 Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Amerikaanse regeringsautoriteiten hebben gezegd, dat premier Castro van Cuba misschien spoedig zal beschikken over ballistische raketten, die in staat zijn om doelen in de Verenigde Staten te raken. Deze verwachting werd uitgesproken in een recente schatting van Cuba's mi litaire sterkte als gevolg van Russische wapenleveranties Castro beschikt over tussen de vijftig en honderd straalja gers. Er zijn bovendien aanwijzingen, dat hij op het punt staat Russische straalbommenwerpers zowel als raket ten te ontvangen. Volgens schattingen van de Ameri kaanse inlichtingendienst, heeft het wa penarsenaal van Fidel Castro een waarde van 100 miljoen dollar, „de in drukwekkendste militaire opslag ooit in Latijns-Amerika waargenomen". Onder de wapens, waarover Castro beschikt, zijn 150 tot 200 middelzware en zware tanks, 500 tot 1000 stukken ar tillerie, 50 tot 100 kanonnen, 500 tot 1000 luchtafweerkanonnen (voorname lijk van Tsjechische herkomst), 500 mortieren, en 4000 militaire voertuigen waaronder vrachtwagens, jeeps en af fuiten. De militie van Castro bedraagt naar schatting 300-000 man en is bewapend met 200.000 nieuwe individuele wapens, grotendeels Belgische geweren en Tsjechische machinegeweren. (advertentie) 't nieuwste! 't handigste! milder schuim, schoner haar Proco shampoo in tube geeft u snél 'n muts van schuim. Wollig schuim, dat uw hoofd doet tintelen van schoonheid. Proco is er met en zonder ei. Tube voor ca. 6 wassingen, Morgen haarwassen volgens déze nieuwe methode! (advertentie) Een voormalig lid van de lijfwacht van Lucky" Luciano, Bill Mancuso, heeft in een interview met het Romein se avondblad „Telesera" gezegd, dat Luciano door smokkelaars in verdoven de middelen is vermoord. Luciano stond op het punt inlichtingen te geven over de internationale smokkelhandel in ver dovende middelen, toen hij op 26 janu ari op het vliegveld van Napels in elkaar zakte en stierf. Mancuso zegt het waarschijnlijk te achten, dat Luciano vergif heeft inge nomen in plaats van tabletten voor zijn hart. Luciano heeft volgens Mancuso jaren lang voor de Amerikaanse federale re cherche gewerkt. De politie van Blantyre in Hyassa- land heeft meegedeeld, dat ze vijf Afri kaanse mannen heeft gearresteerd ter ondervraging over de dood van een vrouw, die van hekserij was beschul digd. De vrouw zou tijdens een volksge recht „Mwabvi", een inlandse drank, te drinken hebben gekregen. Uit haar ge dragingen naderhand zou men haar schuld of onschuld hebben kunnen op maken. Toen ze schuldig bevonden werd, werd ze opgehangen en werd haar onderlichaam verbrand. Zaterdagochtend is de 18-jarige Bel gische studente in de V.S. Marijke van den Nouwland met haar auto op een onbewaakte overweg bij Joliet in de staat Illinois door een trein gegrepen. Zij werd uit de auto geslingerd en kreeg daarna een stalen wiel van de wagen, waarvan de band was afgerukt, over haar been. Het rechterbeen zal onder de knie moeten worden geamputeerd. Mensen uit de omgeving hebben reeds meer dan 1000 dollar opgehaald om de overkomst van de ouders mogelijk te maken en ter bestrijding van de zieken huiskosten. Een onbekende dame uit Manteno zal de vliegreis van New-York naar Illinois bekostigen. (Van onze parlementaire redactie) Bij het plotseling overlijden tijdens een veldloop van soldaat H. J. Honde link is geen sprake geweest van te kortkomingen van de zijde van de mi litaire geneeskundige dienst of van de betrokken commandant." Dit heeft minister Visser (Defensie) medegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede Kamer-lid Beernink (C.H.). Soldaat Hondelink overleed op 9 janu ari jl. nabij de kolonel Palmkazerne te Bussem. Volgens minister Visser had een tweetal keuringen niet aangetoond, dat de militair een hartpatiënt was en zich als zodanig in acht moest nemen. Het State Department in Washington heeft verklaard, dat Amerika niet van plan is diplomatieke erkenning te over wegen van Albanië. Albanië heeft nooit geprobeerd erken ning van de zijde van de Verenigde Staten te verwerven. Weliswaar ging er elke dag opnieuw een tirade van Tirana uit aan het adres van premier Kroestjev, maar de Verenigde Staten werden tegelijkertijd nog meer door het slijk gesleurd. Elke afwijking van de Russische par tijlijn door Albanië, aldus het ministe rie, duidde niet in de richting van Washington maar in de richting van Peking. Niet overal is het str aaltijdperk doorgedrongen Voerman Giovantista Marchese heeft althans in de periode van 50 jaren zijn 180..000ste rit met zijn reiskoets van Sant Ermete naar Vado, bij Genua gemaaktDe afstand tussen de 2 dorpen bedraagt ruim 3 kilometerOok al toont de koets niet zo fraaide dorpelingen laten zich maar al te graag door koetsier Mar chese rijden. Carnaval is weer in het land De leut is weer op komst Moeder bakt oliebollen en pannekoeken vol op en dan fijn een halve dag vrij dan gaan we ons verkleden Dan gaan we zingen van deur tot deur En we hebben dan allemaal een an- (dere kleur. Mientje Lazeroms Klundertseweg 11, Zevenbergen Als zijne majesteit het wil dan ligt alles in één keer stil! Er rijdt geen bus geen tram geen (trein Zo streng kan koning winter zijn! Als koning winter hier regeert en ons op sneeuw en ijs trakteert, op ijzel, hagel, wat al meer dan is het, „Opgepast, verkeer!" Dit geldt voor al wat loopt en rijdt. Het is voor ieders veiligheid! Het geldt voor elke man en vrouw, ook voor elk kind, dus ook voor (jou! Zelf verzonnen door Dorpsstraat 29 Ulvenhout Leo Verpaalen De winter is gekomen, Ik zie zoveel kale bomen. Geef de vogels nu toch brood. Anders gaan ze van de honger dood. Je kunt nu schaatsenrijden, Je kunt er ook heerlijk glijden Je kunt nu heel fijn spelen Je hoeft je niet te vervelen. Maar geef de vogeltjes nu maar brood Anders gaan ze van de honger dood Je kunt een sneeuwpop maken Je kunt de kinderen raken. Maar geef de mussen heel gauw brood Want anders gaan ze dood. Sjaquelientje Vissers Pennedyk 9 Ulvenhout. Ik was eens in het bos. En wat zat daar op het mos? Een heel klein kaboutertje, Ja het was een stoutertje Hij was uit kabouterhol gejaagd, Want hij had Wipneus geplaagd Och, nu zit hij te huilen van verdriet Ik heb er medelijden mee, jullie niet? En ja hoor daar komt grote broer, Hij zat achter een boom op de loer Nu zie ik dat hij spijt heeft. Dus vind ik dat hij echt wel meeleeft Hij zegt kom maar kleine ding Jij bent toch mijn lieveling Kom we gaan samen naar huis En dan zetten we achter alles een (kruis. Annie Hendrickx Ettensebaan, Rosbergen XXX Daar liepen eens twee poezen, Ze zagen allebei een bij. Wach, zei de poes, die neem ik even. Hij rende er naar toe en toen De bij hing aan poes d's snuit En nu is mijn vertelling uit. Marie-Louise de Vriend Draaiburgseweg 3, Aardenburg. Rudi Heye 344 Clinge. Het was op een maandag. Mama was ziek, het was de eerste dag dat ze uit bed mocht. Dus kwam papa die avond naar huis. Papa werkt in Ut recht, dus kan hij niet iedere avond naar huis komen, want dan moet hij met twee treinen en met twee bussen mee en dat zoiiedere dag veel geld kosten. Nu werkt hij nog verder weg, helemaal in Nunspeet. Die maandag was ik aan het spelen. Toen ik thuis kwam en naar binnen ging, sprong er ineens een poesje op mijn rug. Jo ke mijn zusje moest toch lachen. Ze zei tegen mij dat papa ze had mee gebracht uit Utrecht. Het was een poesje van Oom Jan geweest. Het poesje zat in papa's weekendtas en toen hij thuis kwam sprong ze van mijn rug op de vensterbank Bij oom Jan heette het poesje: Micky, maar wij noemen het Miesje. In het begin was ze nog wat wild, maar nu is ze héél wat kalmer. Het is nu een flinke lieve poes. Jasientje Krijnen Hoofdstraat 23 Terheijden (N.B). Keesje Knobbeltje, Dat speelde met een tolletje. En het tolletje draaide er lustig op los Want het touwtje zat los. En toen kwam zijn moeder En die zei: „Wat ben jij toch een Knoeiert. Want je hebt je brood op de Grond gegooid, hoor stoute Keesje Knobbeltje! Maar je moet ook boter- Hammetjes eten in de plaats van alles Op de grond te gooien. Direct roep ik je papaatje En dan lig je zo op bed, hoor Keesje Knobbeltje!" En toen zei Keesje Knobbeltje, Heel, heel. zacht IK ZAL HET NIET MEER DOEN „Nou" zei moeder, „kom dan maar (gauw, En eet maar fijn je boterhammetjes (op. Mieke Vermeeren Waardakker 37, Breda Maat Franken Rysdoornstraat, Bergen op Zoom Mieke liep vrolijk huppelend door de straat, toen er een auto naast haar stopte. Een man deed de deur open en vroeg of zij de Merelstraat wist. „Ja, meneer, eerst rechts, dan links af." „Kom eens dichterbij, meisje, ik versta je niet goed." Mieke liep naar de auto, maar plotseling werd ze naar binnen getrokken en de auto reed met een flinke vaart de stad uit. Bij een eenzaam huis stopte de auto en moest Mieke uitstappen tus sen twee mannen die elk een revol ver hadden. Ze werd in een kamer opgesloten en de man die bij haar bleef, vroeg of haar vader veel geld had. Mieke zei niets. „Zo, dus jij praat niet", en bij deze woorden lachte hij spottend. Mieke zag haar kans, vloog door de deur en draaide de deur op slot, liep hard naar de straat en zei alles tegen een agent. Die ging gauw een paar andere agen ten -halen. Ze overvielen de boeven in hun slaap. Mieke kon gauw naar huis en vertelde haar avonturen die een leer waren voor iedereen om voor zichtig te zijn. Tonny Dufornée Leeuwerikstraat 84, Breda Jan, Piet en Klaas willen oversteken. Wie doet het niet goed? Wie doet het wel goed? Jan Klaasen is er ook. Hij steekt over Chrisje Broeders Goselingstraat 26, Oosterhout Jantje Gordens Dorpsstraat 48, Wagenberg Het was in de oorlog. Twee mannen reden naast elkaar op de fiets. Alle twee hadden ze anti-klap-banden op de fiets. Ze hadden een eindje gere den toen de een tegen de ander zei: „Zeg, Janus, wat rammelt jouw spat bord toch." „Wat zeg je, Piet?" vroeg Janus. Toen zei Piet, nu wat harder: „Dat je spatbord zo ram melt!" „Ik ken je niet verstaan!" riep Janus, „Want myn spatbord rammelt zo!!" C. van Oosterhout Made Ik heb een vriendin en die heet Tonny Dufornée, (Leeuwerikstraat 84)Bij hen thuis zijn ze een hond je kwijt. Ik vind dat zielig voor (haar! Mieke van Hoof, Merelstr. 19, Breda Er was geen sneeuw, Maar er was wel ijs, En ik reed daarop om een prijs. Ik kreeg hem niet, Maar dat deed geen verdriet. Het deed ook geen pyn, Maar het racen was fyn. Jos de Kok Sas van Gent Hoeveel tekeningen zijn er van de week wel aan ons opgestuurd? Hier volgen de namen en als je weten wilt hoeveel kinderen er hopen dat van daag hun tekeningetje in de krant staat dan moet je de namen maar eens tellen. Jammer hè, al die kinde ren zijn een beetje teleurgesteld. „En ik heb er nog wel opgeschreven: „Mag ik in de krant?" zal er eentje zeggen. En een ander zal denken: „Ik heb er nog wel opgeschreven: speci aal voor de kleine Stem." En weer een ander kindje zal denken „Op mijn tekening heeft Pappie nog wel zelf gevraagd of er een plaatsje voor me gemaakt mocht worden!" Jadat is heel jammer. Maar wat kan daaraan veranderd worden? Er is maar plaats voor 5 tekeningen en dat is niet veel als er zoveel kin deren aan het werk gaan. Maar we geven de moed niet op, wat dacht je! Volgende week is er weer een krant en straks als het weer len te wordt en de kinderen buiten gaan spelen, dan tekenen ze niet zoveel meer; dan komt er misschien nog best een plaatsje vrij voor wie nu ge duldig wacht. En hier zijn dus. de namen: (de eer sten klingelen als een klokje/)Fa- bienne Marres, Clinge; Brigitje Kint, Clinge; Eric Kint, Clinge; Antoine van Boven, Clinge; Paul v.d. Heijden, Clinge; Marie Louise Kint, Clinge; Peter Bul Gen. Bothastraat 20, Waalwijk Chr. van Wanrooy, Oosterhout; Wil- ma Schellevis, Dussen; Karinka Kost- rzewa, Oosterhout; Carla Triest, Hei kant; Louber van der Swart, Breda; Gerry Feskens, Bavel; Jan Feskens, Bavel; Atti Pruysten, Geertruidenberg Corrie Lazeroms, Zevenbergen; Lucia van Gils, Wagenberg; Annie Feas, Breda; Kees van Breemen, Breda; Marion Claas, Breda; Gerrie Beren de, Breda; Mariette Maes, Teterin- gen; Ineke Coremans, Breda; Paul van Haasen, Breda; René van Haasen Breda; Willy van Dongen; Jeanet Ver mast, Terneuzen; Liesbeth Roovers, Rijsbergen; Ria Hanegraaf, Rysber- gen; Jacky Mathijssen, Breda; Adri van Dinteren, Oosterhout; Jack Bor ger; Keesje Lauwen, Etten; Ella Lau- wen, Etten; Elsje Meeren, Dongen; Anton van Leest, Moerdijk; Anke Si mons, Hooge Zwaluwe; Ad Simons, Hooge Zwaluwe: Chr. Havermans, Hooge Zwaluwe; P. Schauwenaars, Zevenbergen; Gonny Dufornee, Leo Verpaalen, Ulvenhout; Dorian Bul, Waalwijk. XXX En nu een briefje aan Janny Dufor nee, Leeuwerikstraat 84. Op dat hele kleine briefje, wat je geschreven hebt stond niet goed te lezen wat je be doelde. Ben je al vier lange „jaren" ziek? Staat er dat? Of staat er „da gen" of „maanden"? Ziek zijn is niet prettig en als het lang duurt is het heel naar. Dan moet je heel geduldig zijn en dat is niet altijd gemakkelijk. Heb jij Donald Duck getekend? Hij staat niet in de krant. Maar als je eens tekent wat je in de kamer ziet staan, vanuit je bed, of vanaf de stoel, dan komt het er vast en zeker in. Vond je het zo jammer dat je laatst geen prijsje had? Ja, dat zullen alle kinderen die geen prijs hadden wel gevonden heb ben. Er waren toen 4 prijzen en mis schien wel honderd tekeningen! Dat was me wat!! Dag Janny, wij hopen maar dat er in je briefje stond: vier lange dagen, of, vier lange maanden, maar niet: jaren! Oom Jan en tanteThea Iedereen in Bommeldorp kent Wout Wil- lems, want elke morgen loopt Wout door de straten van het dorpje. Hy loopt dan naast Petsie, zyn witte pony. Petsie trekt een kar- retjewaarop 6 kisten met appels staan. Gro te goudgele of heldergroene appels. Op het karretje staat met fraaie krulletters geschil derd: Koop appels van Wout Willems. Nu, dat doen de mensen in Bommeldorp maar al te graag, want Wout heeft de beste appels uit heel de omgeving. Hij kweekt ze zelf in zijn grote boomgaard aan de rand van het dorp. Petsie heeft geen zware last aan het karret je. Trouwensde witte pony heeft toch een heerlijk leventje. Hij hoeft niets anders te doen dan het karretje door de straten te trekken. En omdat het zo'n grappig dier is, wordt het door iedereen verwend. Hij mag vrij rondlopen in de boomgaard en als het re gent kan hij fijn schuilen in een mooie stal. Prosper en Arthur, de twee zoontjes van Wout zorgen er voor, dat Petsie 's nachts schoon stro heeft. Enalsof het nog niet genoeg is, krijgt de pony eten zoveel hij maar lust. Nee, Petsie heeft geen klagenmaar toch doet hij het wél. Nu hij langzaamaan een flinke sterke pony wordt, mogen Prosper en Arthur soms een ritje maken op de rug van Petsie. Maar.... daar wil de pony niets van we ten „Wat verbeelden die jongens zich wel?" denkt Petsie „Ze hebben toch zelf benen om mee te lopen. Waarom moeten ze dan op mijn rug rijden? Ik zal me moe gaan maken voor die 2 ik ben wel wijzer." Koppig houdt de pony tel kens z'n poten stijf en vertikt het om 'n stap te verzetten. Zodoende heeft Wout de grootste moeite om Petsie met de jongens op de rug te laten lopen. Natuurlijk blijft Wout volhou den en Prosper en Arthur rijden ten laatste toch hun rondje. Petsie wordt steeds meer ontevreden. Vooral als hij voortaan elke week een keer met Wout naar de markt moet. De groentemarkt is in de stad. „Tjonge", denkt Petsie de eerste keer. „Dat is een eind lopen. En ik kan maar wer ken. De baas loopt fijn naast het karretje. Hij wordt niet moe zoals ik. Och och, wat heb ik het toch slecht getroffen. Wat moet ik toch hard werken" Als Wout op de markt aankomt, laat hij Petsie los lopen, op een grasveld, waar nog wel 6 pony's grazen. Jntussen pro beert Wout zijn appels te verkopen. Elke week maakt Petsie zo een praatje met de andere pony's. Ze gaan elkaar hoe langer hoe beter kennen. Maar... op een dag... als Wout zijn pony weer los laat op het grasveld... kijkt Pet sie met grote ogen op. Moet je daar eens zien, zeg. Daar loopt nog een witte pony. Hij is pre cies zoals Petsie.. oh nee., niet helemaal het zelfde... de nieuwe pony heeft een zwarte plek op de achterpoot. „Hee", groet Petsie, Jk heet Petsie. Ben jij hier voor het eerst?" „Dag Pet sie', zegt de pony „Ik heet Blanka. Ja, ik ben hier voor het eerst vandaag. Leuk is liet hier, zo met al die ponij's. Kom jij hier elke week?" „Ja, elke week", zegt Petsie. „Ik werk bij een appel-koopman." „Ik werk bij een boer. Het lijkt me wel leuk om hier iedere week te ko men," zegt Blanka. ..Waf je leuk noemt", zegt Petsie en begint te klagen. Hij vertelt wat hij elke dag doen moet en hoe lang hy moet werken. „Tjonge", denkt Blanka verbaasd „Pesie schijnt niet te weten hoe goed hij het heeft. Ik moet heel wat har der werken. Zo'n baas als Wout zou ik toch wel willen hebben". Blanka kijkt Petsie aan en krijgt meteen een goed idee. ,Hetsie", zegt hij, „Zullen ive ruilenWi; lijken precies op elkaar. Jij bent toch ontevreden en je hebt het niet naar je zin bij Wout Willems. Mis schien bevalt het je bij mijn baas beter." Pet sie denkt even na. Ja, warempel, dat zou niet eens zo gek zijn. „Afgesproken", zegt hij dan vlug. „Dat doen we. Hè hè. Gelukkig geen jon gens meer op mijn rug en van dat akelige kar retje ben ik voortaan ook verlost." Juist komt een boer het grasveld op lopen. „Daar is mijn baas!" ivaarschuwt Blanka en verstopt zich tussen de andere pony's. Petsie loopt blij naar de boer en laat zich gewillig meeleiden.

de Stem | 1962 | | pagina 7