C&A ictoria Water Bredase zusjes voor t.v. Zwart o p Wit w 25 ct. goedkoper kat duiven EEN MARS PER DAG D |\Ï8$ nu 163 et Ï8ènu llOct ^8$ nu HO ct nu 75 ct I nu 425 ct es nu 145 ct WEEK vrouwen i maasters 59 ct Legerplaats Ossendrecht in „Op dc plaat rust" EN BIJ C A Hoffelijk telefoneren RSTRAETEN WÈÊÊSÊÊÊMÈ ■ij1PP aüi mm WnulZOOct Drs. J. Koenig lid van het KRO-bestuur y~J; - £—o<£ezecfd Rachogesprek met jeugd over politie Luister naar Kijk naar shmc ZO ZACHT EN ZUIVER /lisSnu 130 ct AGEL250 IAAT- MOsr. 69 ct NIETJES 14 geldzegels ïel Garantie GEEFT DRIE KEER NIEUWE ENERGIE Radioprogramma Televisieprogramma BEURS VAN AMSTERDAM Internationals nauwelijks prijshoudend Stern-feuilleton DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 FEBRUARI 1962 S5/45 talon het pittige, sprankelende tafelwater heerlijk en verfrissend bij elke maaltijd uitstekend voor de eetlust en spijsvertering ideaal voor long-drinks en limonade siropen (advertentie) jf OVER D OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE APELLEBRUG SN pllll|i Uijll lllllllil illlllll Dat brutale rinkelkereltje „telefoon" moeten we voor zichtig hanteren 1 Bijvoorbeeld: bedenk, vóór U hem in ander mans huis laat „lawaaien", of het tijdstip van opbellen juist is. Belt U een kampioen zondag- morgen-luieraar? Gun hem zijn wekelijkse weelde, bel 's mid dags! Belt U een dokter? Doe het niet tijdens zijn spreekuur. Belt U vroeg-onder-de-wol- voorstanders? Doe het dan vóór negenen 's avonds! Dan bent U, ook via de telefoon, een welkome gast! Weet U wat óók getuigt van een hoffelijke geest? Als U Gladstone sigaretten presenteert! Want Gladstone is - met of zonder filter - een milde sigaret die iedereen voldoening schenkt! ring en zeer goed loon. janse jaar door. vakbekwaamheid. 40 geldzegels l-Jet bestuur van de stichting Katho- lieke Radio Omroep heeft ter uit- voering van het eerder genomen besluit tot uitbreiding van zijn ledental na over- leg met de betrokken organisatie tot lid van het KRO-bestuur benoemd drs. J. F. A. G. Koenig. FJe heer Koenig is lid van de Neder landse Katholieke Schoolraad en wel namens de katholieke leraren-orga- nisatie St.-Bonaventura. van welke or- ganisatie hij tot 1 januari 1962 voorzitter - was. Hij was ook lid van het overkoepe- V lende orgaan „De raad van leraren". De heer Koenig, geboren 14 november 1909, studeerde in Nijmegen klassieke talen en is sedert 1956 rector van het r.-k. Lyceum Petrus Canisius te Alk maar. Hij is thans nog voorzitter van het Katholiek paedagogisch bureau voor het v.h.m.o. Gedurende enige tijd was hij lid van het bestuur van de Jan van Fyck-academie te Maastricht, alsmede lid van de provinciale advies-commissie voor muziek en toneel van Noordbra bant. De heer Koenig is mede-oprichter en was tot 1956 de eerste voorzitter van het Brabants Orkest. Gedurende acht jaar was hij lid van de Provinciale Staten van Noordbrabant. /gistermiddag reed de opnamewagen j van de AVRO de legerplaats Os sendrecht binnen om een opname te maken voor het Strijdkrachtenpro- (gramma ,.Op de plaat rust", dat zondag a s. via de radio zal worden uitgezon den. Vooraf was Roel Balten reeds ge arriveerd. die zoals gewoonlijk weer diverse interviews op de geluidsband vastlegde. Onder andere werd Henk van Iersel, linksback van Baronie, mo menteel in functie als chauffeur van IIIIUIIllllllllllllltlllllllllllllilllllllllllltllllllllIjllllllllllillllllllllllillHijiijiijjiiiiiijj, v" 33 geldzegels gr- 22 geldzegels 22 geldzegels 15 geldzegels les$5t] 85 geldzegels^ de kolonel le Fèvre de Montigny, aan een vraaggesprek onderworpen. Dat dat een alleszins interessant gesprek werd kan men zondagmiddag beluis teren. In de keuken werd een praatje gemaakt met de sergeant-majoor Die ters uit Roosendaal. In de grote film zaal werd door de wmr I T. Klijnen met het 30 man sterke vrijwillige mu ziekkorps van de legerplaats Ossen drecht gerepeteerd, waarvan een gre tig gebruik werd gemaakt om er even eens een opname van te maken, zodat u nu tevens dit korps, bekend ook van de deelname aan de 4-daagse afstands marsen, zult kunnen beluisteren. Ook van de band, welke uit dit korps is ge formeerd en welke de laatste tijd het thé-dansant bij de ouderdagen ver zorgt, werden enkele opnamen ge maakt De Bergenaren zal het vermoe delijk interesseren dat oei Balten te vens deze middag op informatie uit was en dat het wellicht in de be doeling van de AVRO ligt om de car navalsviering uit het Krabbegat vi de radio uit te zenden. Maar aanleiding van het succes, dat hoofdinspectur Van Andel uit Den Haag heeft met het contact met de op groeiende jeugd, verzorgt deze hoofdin specteur in de KRO zaterdagmiddag-uit zendingen „Studio 2" elke maand een uitzending onder de titel „Politie". In een openhartig gesprek met de jongelui worden verschillende „problemen", waar mee de politie te maken heeft, behandeld. De bedoeling van deze reeks is de meis jes en jongens een inzicht te geven in de werkwijze van de politie, waardoor, naar men hoopt, het begrip groeit, dat de po litie niet geheimzinnig doet of „ge meen", zodat de jongelui haar meer zien als een vriend dan als een vijand. De eerstvolgende uitzending heeft plaats op 10 februari a.s., de volgende op 17 maart 1962. Dit zijn The young sisters" uit Breda die vrijdagavond zullen optreden in de Rudi Carrell-shoio. Op Hilversum I (402m) speelt om 19.50 uur in het NCRV-programma Ge orge Melachrino en zijn orkest. Om 20 uur volgt een klankbeeld in de se rie ,.Bij de gratie Gods". Daarna kunt u om 21.50 uur luisteren naar het or kest Frank Mijts. Het Radio Kameror kest musiceert om 22.10 uur o.l.v. Roe lof Krol. Tot besluit is cr om 22.55 uur de rubriek ..Platennieuws". Op Hilversum II (298m) musiceert om 20.05 uur voor de VARA het Promena de-orkest o.l.v. Benedict Silberman. Ver volgens kunt u om 20,50 uur luisteren naar muziek van Robert Friml. Bert Garthoff presenteert om 21.10 uur ,,Dit is uw leven". De rubriek ,,Hart op de tong" wordt om 22.40 uur uitgezonden. Daarna speelt om 22.55 uur het strijk orkest Benedetto Marcello. Tenslotte is er om 23.25 uur Jazzmagazine". Na het journaal wordt om 20.20 uui in het VPRO-programma minister mr. j.M.AH. Luns in een directe uitzending uit zijn ministerie Onder vuur" ge nomen door enkele studenten. Daarna (advertentie) WIE? De Algerijn Said Doudahi, 110 jaar wil weer trouwen. Doudahi is misschien de oudste inwoner van Algerije. Hij heeft zijn vrouw, die 12 jaar oud was toen hij in 1882 met haar trouwde, en op een na alle 12 kinderen, die zij hem schonk overleefd. Doudahi heeft verklaard dat zijn tweede vrouw tenmin? 50 jaar moet zijn DE JOTSGSTL In Turkije is Abraham Hanoch Miz- rahi, 134 jaar, overleden Zijn vrouw Esther heeft verteld, dat de oude baas nog nieuwe tanden kreeg toen hij 109 was. Bij de begrafenis was zijn jongste zoon aanwezig, die ruim 100 jaar oud is. OUD Blijkens een reeent bevol kingsonderzoek in 't gebied van Tasj kent in Rusland, is Dikon- Bibi Kerimova, 144 jaar, de oudste inwoner van die tsrek. DIK De dikste krant die in de V.S. rer- schijnt, weegt 1 1/2 kg per exemplaar Nijvere lieden hebben uitgerekend, dat per dag 3500 bomen nodig zijn voor papier. „Juffrouw Smit, ik heb u toch ge zegd dat ik niet gestoord wilde worden" volgt om 20.50 uur de bekendmaking van de winnaar van de chansoncompe titie ,,Wat bied je voor een liedje?". Dokter A.C. van Swol komt om 21 uur voor de camera's met zijn medische rubriek, waarin hij ditmaal aandacht besteedt aan de prenatale zorg. Simon van Collem presenteert om 21.25 uur fragmenten uit de film „Variété" in „De oude doos". De afsluiting om 22 uur vormt een reportage uit het caba ret „Tingel-Tangel". Als eerste in de rij van politieke uit zendingen vond gisteravond voor de te levisie een „politiek praatje" van de KVP plaats. De uitzending duurde tien minuten en geschiedde in aansluiting aan het NTS-journaal. Het programma droeg het karakter van een documentaire en was geheel op film opgenomen. Wim Po- vel verzorgde het script en de montage. Begin en slot werden gevormd door een cartoon van de Amerikaanse tekenaar 29 geldzegels_ sy 26 galdzegel^ gr- 12 geldzegels C 225112 10% Ziezo, wij zijn geen geklampte koei endrijvers, die in hun vrije tijd met wijde pofbroeken aan tulpen kweken en die in zeventiende eeuwse huisjes met trapgeveltjes vol koperen kannet jes wonen. De vreemdelingentrekkers gaan het buitenland dit sprookje nu voor eens en voor al uit het hoofd praten. Met souvenirtjes vol geschil derde molens, prentbriefkaarten met bollenvelden en Volendamse kleder drachten moet het ook uit wezen en het sturen van klompjes. En in de vorm van een tulp gevouwen reclame drukwerken hebben eveneens steeds volstrekt ten onrechte naar het bui tenland gestuurd. De vreemdelingenverkeersautoritei ten wijzen erop dat we toch wel din gen hebben, om op fotokaarten en souvenirs te zetten, die meer met de werkelijkheid overeen komenzoals de Deltawerken, onze industrieën, havens en dat soort keiharde realiteiten Juist. Toch waag ik het te blijven geloven dat we onszelf, als we onszelf nu een maal verkopen willen, toch beter als koeiendrijvers, tulpenkwekers, orgel draaiers, molenaars en vervaardigers van Oudhollandse kaasjes kunnen ver kopen. „Dat is een vertekend beeld" hoor ik Vreemdelingenverkeer al uit roepen. Natuurlijk. Maar daarom kó men die Amerikanen nu juist. Als ze een plaatje met een vriendelijke mo len, leikleurige bollenvelden en een geballonbroekte Hollander op klompen ™®e,i kreunen ze „houw bjoeti- loei. en bespreken de duurste plaat sen in de duurste clipper om het fe- en?.an dat kleine, half verdron ken landje te gaan bekijken. Thiat gaat dus nu van de muur, buitenlandse reisbureaus. Nu, het zel1 maar weten, krijgen de Amerikanen en de (1 S/V". Australiërs fotokaar tenmet de Europoort erop en een nnZtL Vhn- e.en ,Deltosluis, en een gi gantisch industriecomplex. Ze zullen het welwillend bekijken, de buiten landse toeristen. En ze zullen zeggen heel aardig, werkelijk heel aardig, die Nederlanders kunnen toch wel wat. En ze zullen het bijna zo mooi en bijna zo groot vinden als bij hen. Dus niets om naar te gaan kijken. PRAET-MAECKER agatha chrisiie een tussen de 36. ..Zo mag je niet praten. Dat is onge manierd," vermaande juffrouw Chad wick. „Je oom is maar een weekje in het land, heb ik gehoord, en het spreekt vanzelf dat hij je dan bij zich verwacht." „Misschien heeft hij wel een regeling voor een ander huwelijk voor me ge maakt," opperde Shaista, terwijl haar gezichtje opklaarde. „Dat zou ik leuk vinden." ..Als dat zo is zal hij het je zonder twijfel vertellen. Maar je bent nog veel te jong om te trouwen. Je moet 0 r?e °Pv.oec*ing eerst afmaken." „Opvoeding vind ik iets onuitstaan baars, verzekerde Shaista. 2 De zondagmorgen Het zich stralend aanzien. Juffrouw Shapland was 's za terdags vrij kort na juffrouw Bulstrode vertrokken De dames Johnson, Rich, en Blake verdwenen zondagochtend. De dames Vansittart, Chadwick,Rowan waren °P het internaat ach- rl j !en' j"Ik hoop." zei juffrouw ™^,1ClL, '1 de meisjes maar niet ■?.ff Metsen over die ongelukkige juffrouw Springer „Laten we hopen dat de hele zaak spoedig in het vergeetboek geraakt," zei juffrouw Vansittart. „Als de ouders er tegenover mij over mochten begin nen, zal ik ze wel afschepen. Het beste zal zijn daarbij een vaste lijn te vol gen. Onder geleide van juffrouw Vansit tart en juffrouw Chadwick wandelden de meisjes om 10 uur naar de kerk Vier katholieke meisjes gingen, geëscorteerd door mademoiselle Blanche, naar de mis Daarna, zo tegen half twaalf, reden langzamerhand de wagens voor Elegant waardig en gedistingeerd stond juffrouw Vansittart in de hal Zij begroette de moeders met een innemende glimlach, liet hun kinderen komen en wist on gewenste belangstelling voor het drama zeer handig af te leiden. „Verschrikkelijk." zei ze, "maar u begrijpt, hier praten wij er niet over. Al die jeugdige gemoederen., die be horen zich daar niet mee in te laten." Julia stond met Jennifer voor een der klaslokalen het va-et-vient aan te zien en zei: „Ik vind heus dat tanta Isabel De man heeft trouwens niets meegeno men!" „Dat is juist het gekke. Ik vind dat er de laatste tijd veel te veel gekke dingen gebeuren," vond Julia. „Het zou bijvoorbeeld best kunen dat er hier binnenkort wéér een moord gebeurde!" „Ajakkes, hoe kom je daar nu bij," griezelde Jennifer. „Och, dat lees je altijd in boeken. Meestal volgt er een tweede moord. Daarom, Jennifer, nu dit met jouw nieuwe racket gebeurd is, moet jij, vind ik, heel erg oppassen dat jij 't niet bent, die vermoord wordt." „Ik?" vroeg Jennifer verwonderd. „Waarom zouden ze mij willen vermoor den?" „Omdat ik geloof dat jij op de een of andere manier bij al die gekke ding en betrokken bent." Nadenkend liet Ju lia erop volgen: „Volgende week moe ten we het maar eens aan je moeder vragen. Misschien heeft iemand haar wel geheime stukken uit Ramat meege geven." „Wat voor geheime stukken dan?" „O, kind, hoe kan ik dat nou weten?" luidde Julia's antwoord. „Misschien wel plannen of formules voor een nieuwe atoombom. Zulk soort dingen." Jennifer keek allesbehalve overtuigd. Juffrouw Vansittart en juffrouw Chad wick zaten in de conversatiezaal, toen juffrouw Rowan binnenkwam. „Waar Shaista?" vroeg ze „Ik kan haar nergens vinden. De auto van de emir iat voor. Ze komen haar halen." ,Wat z.eg je?" Chaddy keek hoogst verwonderd. „Dat moet een vergissing zijn. Drie kwartier geleden is Shaista al in de auto van de emir weggereden. Ik heb haar zelf zien instappen en weg rijden. Zij is een van de eersten geweest die werd gehaald." Eleanor Vansittart haalde haar schou ders eens op. „Ik denk dat twee men sen allebei een auto hebben gestuurd." Zij ging zelf naar buiten om met de chauffeur te praten. Deze keek hoogst verwonderd. „Er moet een misvertand zijn, dame," zei hij. „Ik ben speciaal naar Meadow- bank gestuurd om de jongedame op te halen. Onze firma is altijd heel accu raat. Maar ja, zo'n oosters gevolg is groot genoeg om twee mensen dezelfde opdrachten te laten geven aan twee verschillende garages. Dat zal hier dan ook wel zijn gebeurd." Hij draaide zijn grote wagen zeer behendig en verdween. Juffrouw Vansittart keek eerst nog een beetje weifelend, maar besloot zich nergens ongerust over te maken, in het heerlijke vooruitzicht van een rustige namiddag. Na de lunch gingen de enkele meis jes die thuisgebleven waren een partij tje tennissen. Ook van het zwembad werd druk gebruik gemaakt. Juffrouw Vansittart nam pen en schrijfpapier en ging in de schaduw van de grote ceder zitten. Toen de telefoon ging om half vier was het juffrouw Chadwick die ging luisteren. mij ook weieens had mogen komen ha len „Ma neemt me het volgende week end mee,'' vertelde Jennifer. „Deze keer krijgt Papa een paar belangrijke relaties over, daardoor kon zij niet ko men." „Kijk, daar gaat Shaista onder volle tuigage naar Londen!" riep Julia uit. Oei! Moet je die hoge hakken eens zien. Ik wed dat Johnson dat niet goed zou vinden." Een chauffeur in livrei deed het por tier van een grote Cadillac voor haar open. Shaista stapte in en weg reed ze. „Als je wilt. kun je volgende week met mij mee," bood Jennifer aan „Ik heb Ma geschreven dat ik graag een vriendin wou meebrengen." „O, dolgraag!" zei Julia. „Moet je Jim Hills. Het karakter van het politieke beeldpraatje was zeer terecht bepaald door het feit, dat een televisieprogram ma in de eerste plaats „kijkwerk" is: dat visuele aspect in documentaire vorm gegoten was er een van aantrekkelijk gehalte: de beeldenreeks was echter zo groot, dat de stem die het auditieve ele ment moest verzorgen, zich kennelijk moest haasten om de beelden bij te blij ven, zodat wij de indruk kregen, dat men in een kort bestek teveel heeft willen doen. Waarom het gesproken woord in de rede moést worden gevallen door een muzikaal bijwoord, is ons een raadsel, het muzikale element werkte dikwijls storend. De eerste uitzending had betrek king op taak en werkzaamheden van de provincie. Vele kijkers hebben ongetwij feld een betere kijk op de ordenende be voegdheden van het provinciale bestuurs orgaan gekregen via deze moderne vorm van algemene politieke voorlichting, die slechts zijdelings de aandacht op de KVP vestigde. Hilversum 1 - 402 m WOENSDAG 7 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m NCRV: 12,05 KI. muziek (gram.) 12,20 Grammofoonmuziek 12,30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Lichte muziek 12,53 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten 13,00 Nieuws 13,15 Lichte muziek 13,45 Fragmenten uit Otello, opera (gram) 14,40 Pianorecital (gram.) 15,00 Jeugdconcert 15,45 Programma over vrijetijdsbesteding 16,00 Voor de jeugd 17,20 Lichte grammofoonmuziek 17,40 Beursbe richten 17,45 Lichte muziek en zangsolisten 18,10 Koorzang, blokfluitensemble en orgel 18,35 Het Spektrum, lezingen 18,50 Grammo foonmuziek 19,00 Nieuws en weerberichten 19,10 Op de man af, praatje 19,15 Leger des „Met het internaat Meadowbank?" Het was de beschaafde stem van een jonge Engelsman. „Kan ik juffrouw Bulstrode even spreken?" „Juffrouw Bulstrode is vandaag niet aanwezig. U spreekt met juffrouw Chad wick." „O, het gaat over een van uw leer lingen. Ik bel u op namens emir Ibra him in hotel Claridge." „O, ja, u bedoelt Shaista?" „Juist. De emir vindt het bijzonder onaangenaam dat hij geen enkel bericht heeft gekregen." „Geen bericht? Wat voor bericht be doelt u?" (wordt vervolgd) Heilskwartier 19.30 Radikrant 19,50 Gram. mofoonmuziek 20,00 Bij de gratie Gods, klankbeeld 21,30 Koperorkest 21,50 De ont wikkeling van enkele sociaal-geneeskundige voorzieningen, lezing 22,10 Kamerorkest en solist 22,30 Nieuws 22,40 Avondoverdenking. 22,55 Platennieuws 23,55-24,00 Nieuws. DONDERDAG 8 FEBRUARI KRO: 7,00 Nieuws 7,15 Kerkorgel (gram.) 7,30 Voor de jeugd 7,45 Morgengebed en overweging 8,00 Nieuws 8,18 Grammofoon muziek 8,50 Voor de huisvrouw 9.35 Wa terstanden 9.40 Schoolradio NCRV10,00 Grammofoonmuziek 10,15 Morgendienst 10,45 Grammofoonmuziek KRO: 11,00 Voor de zieken 11,45 Gewijde muziek. Hilversum 2 - 298 m WOENSDAG 7 FEBRUARI HILVERSUM II, 298 m VARA: 12,10 Orgelspel 12,30 Land- en tuinbouwmede delingen 12,33 Voor het platteland, praatje 12,38 Lichte muziek (gr.) 13,00 Nieuws 13,15 Lichte muziek, 13,45 Gesproken portret 14,00 Noord-Hollands Filharmonisch orkest en gemengd koor 14,25 Omroeporkest en so list 15,00 De gewone vrouw in de gemeen schap, toespraak 15,10 Voor de jeugd 17,00 Hammondorgelspel 17.20 Roemeens orkest 17,50 Regeringsuitzending. Plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tro pen. Prof. dr. F. A. van Baren, hoofd van het bodemkundig laboratorium spreekt over de internationale strijd tegen honger en ondervoeding 18,00 Nieuws en commentaar 18,20 Actualiteiten 18,30 Tango-rumba orkest en solisten 18,55 Vara-varia en grammofoon muziek 19,00 Voor de kinderen 19,10 Chas sidische liederen VPRO: 19,30 Voor de jeugd VARA: 20,00 Nieuws 20,05 Prome nade orkest 20,35 Zestig jaar levenservaring, lezing 20,50 Grammofoonmuziek 21,10 Dit is uw leven 22,10 Lichte grammofoonmuziek 22,30 Nieuws 22,40 Hart op de tong. actuele problemen 22,55 Strijkorkest 23,25 Jazzkro- niek 23,55-24,00 Nieuws. DONDERDAG 8 FEBRUARI AVRO: 7,00 Nieuws 7,10 Ochtendgym nastiek 7,20 Lichte grammofoonmuziek VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8,00 Nieuws 8,15 Lichte grammofoonmuziek 9,00 Gymnastiek voor de vrouw 9,10 De groen teman. praatje 9,15 Vioolrecital (gr.) 9,40 Morgenwijding 10,00 Lichte grammofoon muziek 10,50 Voor de kleuters 11,00 Kook kunst, lezing voor de vrouw 11,15 Symfonie orkest (gr.) 11,45 Levensmoed, lezing. Brussel - Vlaams WOENSDAG 7 FEBRUARI BRUSSEL: 12,00 Nieuw 12,03 Gevarieerde muziek (gr.) 12.30 Weerbericht 12,35 Lichte muziek (gr.) 12,50 Beursberichten 13,00 Nieuws 13,15 Kamermuziek 14,00 Schoolradio 15,00 Symfonisch concert 16,00 Beursberich ten 16,06 Engelse les 16,21 Operettemuziek (gr.) 17,00 Nieuws 17,15 Cellorecital 17,50 Boekbespreking 18,00 Symfonische dansen 18,10 Lekenmoraal en filosofie 18,20 Voor de soldaten 18,50 Sportkroniek 19,00 Nieuws 19,40 Lichte muziek 20,00 Klankbeeld 20,15 Amusementsmuziek (gr.) 21,15 De zeven kunsten 21,30 Volksliedjes 21,45 Nieuws 22,00 Symfonie concert 23,00-23,05 Nieuws. Brussel - Frans 484 m: 13,00 Nieuws, 13.15 Grammofoon muziek 14,03 Kamermuziek 15,03 Lichte grammofoonmuziek 15,30 Grammofoon muziek 16,08 Lichte muziek (gr.) 17.00 Nieuws 18,30 Moderne jazzmuziek 19,00 Nieuws 21,15 Chansons 22,55 Nieuws. NCRV: 17,00 Voor de kinderen NTS: 17,35-17.45 Internationaal jeugdjournaal. KERKEN: 17,45-18,05 Jeugdprogramma over de Bijbel NTS: 20,00 Journaal en weer- overzicht VPRO: 20,20 Onder vuur, stu denten stellen vragen aan een politicus 20.50 Bekendmaking van de winnaar van de chansoncompetitie 21,00 Medische rubriek 21,25 Gedeelten uit oude films 22,00-22,40 Reportage uit het cabaret Tingel Tangel. VLAAMS-BELG.: 17,00-18,00 Voor de jeugd 19,00 TV-feuilleton 19,30 Reportage 21,10 Nieuws 21,35 Het manneke 21,40 TV- Western 22,30 Literair programma 22,50 Nieuws. FRANS-BELG.: 18,30 Voor de jeugd 19,00 Actualiteiten van vroeger 19.30 Agrarisch nieuws 20,00 Journaal 20,30 Zwitserse TV- film 21,15 Ballet 21,30 Gevarieerd program ma 23,00 Journaal. Het Damrak heeft gisterenmiddag fcp de opening nauwelijks prijshoudend koersen voor de internationale waarde te zien gegeven. Nadat de Nederlandse hoofdfondsen in de voorgaande beursda- gen op de New Yorkse beurs gevraagd ir de markt hadden gelegen, liet men eer gisteren in Wall Street voor deze fondsei verstek gaan. Kon. Olies sloten er 1 8 dollar lager. De Westduitse beurzen ga ven gisteren weinig veranderingen tc zien, met merendeels iets lagere koersen. De stakingsdreiging van eergisteren ir Zuidwest-Duitsland, waarbij 320.000 werk nemers in de metaalindustrie betrokken zouden zijn, is opgeschort. De besprekin gen over de looneisen worden voortgezel Amsterdam ontving geen steun uit het buitenland. Dit werd dan ook in de koer sen van de aandelen gedemonstreerd. Van de scheepvaartwaarden gaven aan delen Koninklijke Boot een licht koers- herstel te zien. De leidende cultures ont moetten enige lokale speculatieve vraag. In de lokale afdelingen was het giste renmiddag zeer rustig. Het bericht ove een flinkeemissie met claimrecht van Heineken was voor de beurs zeker geen verrassing. Op 31 januari jl. wist de beurs reeds dat genoemde maatschappij met een aandelenemissie zou komen tot de koers van 250 procent in de verhou ding van één op vijf. Op de emissiegeruchten steeg de koers van de aandelen Heineken de laatste we ken circa tachtig punten. Of de koers stijging nu nog verder zal aanhouden, daarover haalde men ter beurze de schouders op. Aandelen Amstel-brouwe- rij daalden kort geleden circa vijftig punten op de aangekondigde emissie van deze maatschappij. 5-2 «-2 Ned. '59 4% 103% 103% Ned. '47 3»/z 93 VA 93 V3 AKU A 388 Va 388% Hoogovens cA 767 "2 767 Philips GBA 952 A 954 Unilever cA 187.90 187.30 Kon. Olie A 130.10 129.25 Scheepv. Unie A 149% 150 A'dam Bk A 392 Va 397'2 Kon. Zout cA 1100 1098 EFFECTENKOERSEN TELEFONISCH AVONDVERKEER AKU Kon. Olie 127.50—129.00; Ph. lips 950 gb954; Unilever 187.00 gb- 188.00 gl.; Hoogovens zien hoe Vansittart haar best doet." ..Ze doet het allerminzaamst, vind je ook niet?" vroeg Jennifer. ..Jawel, maar toch moet ik erom lachen," zei Julia. ..Ze imiteert hele maal Bully. Maar ik moet zeggen, dat doet ze voortreffelijk." ..Daar heb je de moeder van Pam," wees Jennifer. ,.Ze heeft alle broertjes bij zich. Hoe ze allemaal in die Morris Minor kunnen, snap ik niet." ,.Wat ga jij vanmiddag doen, moet je niet eens een brief schrijven aan je moeder?" vroeg Julia. ..O, jee, dat heb ik je nog niet ver teld!" kwam Jennifer opeens. ,,Ik had tante Gina een briefje geschreven om haar te bedanken voor het mooie racket. Maar vanochtend kreeg ik haar ant woord, waarin ze zei dat ze erg blij was dat ik een nieuw tennisracket had gekregen, maar dat zij 't me helemaal niet gestuurd had!" ..Zie je wel!" riep Julia triomfante lijk uit. „Zei ik je niet dat er met dat racket iets niet in de haak was? En hadden jullie ook al niet een inbreker bij jullie thuis gehad?" „Wat heeft dat er nou mee te maken? 102. Sylvesters belager stapte terug en ook de anderen weken opzij. Langzaam kwam een groep mannen aanlopen met voor hen uit de geheimzinnige figuur, die we al uit een raam en op het standbeeld hebben zien klimmen. In een te grote steek die hem tot op de schouders kwam, had hij twee gaatjes geboord om door te kijken; een lange sabel rinkelde onder het lopen achter hem aan en zijn korte benen staken in glimmende laarzen. Zijn gevolg was be dekt met rebellenhoeden en zakdoeken, maar verder leken ze meer op gewone ge neraals, eigenlijk, want ze hadden hun jas sen vol kruisen en sterren. Onder zijn steek schraapte de onbekende zijn stem en brul de: „Ik ben Pierepof, de nieuwe president. De oude tijden zijn voorbij. Die stomme Porrepief is zijn hoofd al kwijt; daar ligt het!" en hij wees op het hek waarachter het standbeeldhoofd lag te staren. „Maar jullie zijn vrienden van hem", vervolgde hij kwaad. „Of niet soms?" „Nou mijnheer Pierepof", zei Sylvester verlegen. „We kenden hem nog niet zo lang, eerlijk ge zegd; maar ik vond hem wel aardig. U niet?" Dat viel in verkeerde aarde, wat je noemt. Pierepof plofte haast onder zijn steek vandaan. „Julliejullie", brieste hij kortademig. „Breng ze weg, ze zijn nog niet jarig", besloot hij met een gewone stem. Het was gek, dat Sebastiaan en zelfs Johannes de hele toespraak nogal vrolijk hadden aangehoord. Johannes snoof wat in de lucht en bewoog zijn hoofd heen en weer zoals altijd wanneer hij tevreden was. En Sebastiaan deed nog vreemder. Hij kwis pelde, blafte uitbundig en sprong vriende lijk om de rebellenpresident heen. Snap je daar nou wat van?

de Stem | 1962 | | pagina 5