Middelburg is gebrand op zege over Rood-Wit BULGARIJE als onbekende voetbalnatie naar Chili Hoe oud is het biljart? Europees kampioenschap driebanden Kaatsheuvel Vlissingen moet moeilijke klip Tongelre omzeilen dt Favorieten van Milaan Afd. Zeeland Nationalistisch gevoel kan tot topprestaties leiden ER ZIJN NOG DUIZENDEN AMATEURS WIELERSPATTEN Ponyrijders Chinese schaatser: zeer scherpe tijden Piet Rentmeester Ie in Narbonne Aankoop 11 Tweede klussers Derde klussers Vierde klussers Prins Bcrnhard beschermheer oor -Jdenri l Sdc aó 111 1 BONDSPLOEG TEGEN DHC Cross-country Sint-Jansteen Schaaktoernooi te Stockholm BESTE ATLETEN Boksploeg tegen Denemarken Frans Kunen weer cross-kampioen FANTASTISCH MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 FEBRUARI 1962 i. De K.N.V.B. (en niemand kan het daar mee eens zijn, want er zijn nog duizenden amateurs!) schijnt het wel te geloven met de afwerking van het amateurprogramma. Wie de wedstrijden in de eerste klasse E. en in de tweede klasse A. bekijkt (om over de overi ge onregelmatigheden nog maar te zwijgen) komt onwillekeurig tot deze conclusie. Wat is immers het geval? Vlissingen, dat al twee wedstrijden meer heeft gespeeld dan TSC, moet zondag toch weer aantreden, terwijl de Oosterhoutenaren van hun zoveelste gedwon gen vrije zondag genieten. De verhoudingen in de kop worden daar door nog veel meer scheef getrokken. Zoiets moest eenvoudig onmo gelijk zijn. Maar goed, Vlissingen moet dus voetballen. De Zeeuwen onder nemen de gevaarlijke reis naar het Eindhovense Tongelre. Zij moe ten hopen er zonder kleerscheuren vanaf te komen. Het Osse Top krijgt Roosendaal op visite. Ofschoon Roosendaal pas een overwinning heeft geboekt ziet het er toch niet naar uit, dat een nieuwe zege zal worden behaald. Schijndel zal moeite hebben De Spechten van het lijf te houden. Alliance is in staat Boxtel een punt afhandig te maken, terwijl Brabantia zeer waarschijnlijk de volle buit verovert op MOC. Rood Wit, dat in de tweede klasse B blijft domineren zal nu eens geen ge makkelijke taak hebben. Middelburg is er op gebrand om de Sint-Willebrorders de eerste nederlaag toe te brengen. Of dit echter zal lukken? Dosko is op paier kansloos tegen Ter ra neuzen. Hontenisse-Steenbergen komt in aanmerking voor een gelijkspel. Uno Animo-Veerse Boys zal evenmin een puntenverdeling ver ontlopen. HW zal bij Sarto voor niet al te grote proble men worden geplaatst, terwijl Internos thuis wel wint van RAC. In de eerste klasse A is het verloop van de competitie bijzonder onregel- f matig. DESK, dat reeds twee wedstrij den meer speelde dan leider Valkens- waard, moet. optreden en wel tegen het sterke Taxandria. Valkenswaard heeft weer geen wedstrijd en op deze wijze worden ook in deze afdeling alle ver houdingen stuk getrokken. In de derde klasse B spelen Sint- Michelsgestel en Blauw-Geel tegen elkaar. Het is een treffen waarbij voor al de Vlijmense Boys belang hebben. De Vlijmenaren winnen wel van GW. Zij zien niets liever dan dat SMG een nederlaag zou lijden. In de derde klasse C zal SCO geen moeite hebben zich te handhaven nu een bezoek moet worden gebracht aan de Kaaise Boys. Gilze-Hilvaria kan op een gelijkspel uitlopen, RWB wint waar- schijnlijk van RKTW, Voab heeft een kansje tegen WVO, Dongen tegen R.KWU. RKC zal voor Boeimeer wel te sterk blijken. In de derde klas D moet Zeeland Sport van RCS kunnen winnen. Meto, dat hog titelkansen heeft, moet in Goes tot een behoorlijk resultaat komen om in de running te blijven. BSC zal Odio kloppen, Grenswachters Corn. Boys. Axcl-Zeelandia is voor Axel, dat zich niet mag laten verrassen, van groot be lang. Zwaluw staat in de vierde klasse B op kop. Dat zal zondag na de match tegen RKOSC nog wel zo zijn. OVH, dat de leiders in de wielen kan rijden, nioet bij Linge Boys winnen. Heusden mag bekwaam worden geacht om Zaltbommel te verslaan. In de vierde klasse E heeft leider GSWB een kluif aan RKSSS. Hieroni- mus. dat op de 2e plaats staat, zal'wei nig moeite hebben met Velocitas. Gaat Nieuwkuijk eindelijk eens winnen van Zigo? In de vierde klasse F staat als grote wedstrijd Raamsdonk-TAC op het pro gramma. Deze wedstrijd heeft de bovenste plaats tot inzet. Zou TAC tot een zege weten te komen dan stygen de papie ren aanzienlijk. En dit vooral ten over staan van Right Oh, dat op de derde plaats staat en dat stellig Noordhoek de das om zal doen. DHV-Zundert is een wedstrijd waar over vooraf weinig gezegd kan worden, Madese Boys-Bavel idem. Oudemolen zal te sterk zijn voor Breda. Groen Wit wint van Virtus. In de vierde G speelt leider Cluzona bij Vosmeer. De Wouwse ploeg loopt weinig gevaar. Nieuw-Borgvliet wint op eigen veld van SC Gastel. Brou wershaven start kansloos tegen NSV. Halsteren wint van Zierikzee, NVS van Burgh, terwijl Kruisland met De Schutters wel raad zal weten. In de vierde klasse H tenslotte moet leider Luctor naar Oostburg. Dat zal waarachtig wel gaan. Clinge klopt de Patrijzen, Koewacht moet voorzichtig zijn in Steen, maar heeft de beste winst kans. Lewedorpse Boys-Biervliet komt in aanmerking voor een gelijkspel. Breskens (nog maar tien wedstrijden gespeeld) heeft een goede kans bij Yerseke. AAIKE AARTS (linksbinnen Alliance) .nieuwe zege. RIK VAN LOOIJ en Peter Post behoren zaterdag tot de deelne mers van de Grote Prijs Willy Lauwers in het Antwerpse Sport paleis. Zij ontmoetten in een kop pelwedstrijd achter dernies over zestig kilometer o.a. Rik van Steenbergen-Miel Severijns en de Duitser Klaus Bughdahl. die ge koppeld is aan de Zwitser Frits Pfenniger. KLAUS BUGHDAHL heeft zich als uitdager aangemeld in de ach tervolging om de armband „Sa- velkoul" in het Antwerpse Sport paleis. Hij zal zaterdag Albert C'ovens ontmoeten. Het is niet zo moeilijk de overwinnaar te voor spellen. Klaus Bughdahl zal door de jeugdige Covens „kwijt" wor den gefietst. JOS HOEVENAARS, de Belgische renner, die twee weken geleden in het Antwerpse Sportpaleis zijn sleutelbeen brak, oefent weer op de weg. Jos is dus precies op tijd om de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen mee te maken. ACHILLE RODONI, de voorzitter van de Italiaanse en van de Inter nationale Wielerunie, heeft het ziekenhuis mogen verlaten. Ro- aoni werd een maand geleden bij een auto-ongeluk gewond. kan hij zich geheel aan de kwes tie van de Italiaanse beroepsren ners gaan wijden. DE OOSTDUITSE skiërs, die hadden in geschreven voor de wereldkampioen schappen ski (alpine nummers), die in Chamonix zouden worden gehouden, zullen geen inreisvisa krijgen. Dat be richt is dinsdagmorgen door de presi dent van de internationale skifede ratie de heer Mare Hodler ontvangen. De titelstrijd gaat nu niet door. Als we lezen, dat de Bredanaars Van Oosterhout en Brosens en de oud-Bredanaar Hennie de Ruyter in Utrecht vreedzaam vechten om het ereklasse-kamploenscha.p op het bil jart, dan worden we nieuwsgierig naar de oorsprong van dit spel, dat vroeger nooit zó sterk de belangstel ling trok. Het is uitgegroeid tot een wereldsport en duizenden verdienen er hun dagelijkse boterham aan. 't Geboortejaar van het biljart is moeilijk na te vorsen. Vrij algemeen wordt aangenomen, dat het z'n eer ste verschijning maakte in het jaar 1701, namelijk aan 't hof van Lode- wijk XIV. Maar Shakespeare spreekt in zijn „Antonius en Cleopatra" al van 'n biljart. Hij laat. terwijl beide geliefden geheel in elkaar opgaan. Chamion aan zijn vrienden het voor stel doen, 'n partijtje biljart te spe len. Dat gebeurde, volgens Sha kespeare, dertig jaar vóór Christus Natuurlijk zal dat niet het biljart geweest zijn in de vorm die we nu kennen. Bovendien mogen we gerust aannemen, dat de Engelse dramaturg het met de historische juistheid niet «««w nam. In werkelijkheid schijnt de uitvinding van het biljart te danken te zijn aan een zekere Henn de Vignes en wel in het jaar 1571. Rond dit tijdstip schreef Spen cer, een dichter tijdens koningin Eli zabeth, in een van zijn stukken over het spelen „whit cards and billards" Tijdens de regering van Jacobus de Eerste speelden de Engelsen al met drie ballen op 'n tafel van 12 voet lengte en 6 voet breedte. Zowel de tafel als de ballen waren van hout. Lodewijk XIV schijnt een hartstochte lijk biljartspeler geweest te zijn. Maar, hij was niet de enige hoge persoonlijk heid. Men weet hetzelfde te vertellen van Washington en van Napoleon X. De organisatoren van het Europees kampioenschap biljarten drie banden, dat van 7 tot en met 11 maart in een der zalen van het Efte- ling-restaurant te Kaatsheuvel zal worden gehouden, hebben bericht ontvangen, dat Z.K.H. Prins Bernhard bereid is het beschermheer schap van dit toernooi te aanvaarden. De prins heeft bovendien een ere-medaille geschonken. De organisatie van het kampioenschap heeft dank zij de medewer king van zeer velen een vlot en goed verloop. Als het biljart in z'n oorspronke lijke primitieve toestand was geble ven, zou het nooit zoveel aanhan gers en beoefenaars getrokken heb- oen als thans het geval is. Maar de SlUltVAmding volgde kort op de an- van 'hnt t Preciesheid, de eenvoud ken van ?a+nd<r?s.Pel. het zacht ma- stok Mp v geïnde van de biljart- de door n 514 laatste geschied- Frans^re Mlnga"i een Franse professor in 't biljartspel. Wegens politieke agitatie in iö9q in de t1?daomniS ?pgeslot«i, vond hij de tijd om na te denken en schien toen het „procédé" van de lederga? nituur, dat op het einde van de kIv, werd bevestigd. Dankzij dT^farnh gevlnm0dgieij*n ïïuf eftec! tiirt i„,bUj,art speeIt- kent ze Korte slagen van de stoot""te^vlrkrtjgen Dat was nog niet de volmaaktheid van vandaag, maar toch al 'n bc duidende verbetering. In 1354 vonti de Amerikaan Phelan de elastische band uit die ook met weefsel was overtrokken. Nu kon een juistere In angere beweegbaarheid aan de bal len gegeven worden. Bovendien was het een aanwinst voor de verschei denheid der stoten Toen kwam een .£ir?a met het bistenen tafelblad. Met deze komst en. niet minder met die der ivoren ballen was om zo te zeggen, de tegenwoor dige volmaaktheid bereikt. De po pulariteit van het spel groeide blik semsnel en tegenwoordig kent ieder een er althans iets van. Het vergt een ernstige en... langdurige beoefe ning om tot een zekere behendigheid te komen. De dreigende „scheuring", die voor een nog wat verre toekomst werd voor zien in de landelijke ryverenigingen van de N.C.B. door de afzijdigheid van een aparte organisatie voor de jeugdigen, die de ponysport beoefenen, schynt van de baan. Hun leiders zijn samenge komen om met het hoofdbestuur de zaak door tc praten. De bond van ponyclubs ging in con ferentie met de heren ir. J. van Haaren uit Tilburg en A. in 't Groen te Dongen, die de afgevaardigden van de pony rijders ervan wisten te overtuigen, dat zij ook ruiters van de N.C.B. zullen zijn in een niet te verre toekomst en dat het dus niet juist is een aparte bond te stich ten. De landelijke ruiters van de NCB willen alle ruiters omvatten, óók de ponyrijders dus. En er was ook geen be zwaar, dat niet-boeren, maar wonende op het land en de ponysport beoefenen de, óók leden van de grote bond zijn. Spoedig was toen het pleit beslecht. De ponyrijders, óók ruiters, gaan met het hoofdbestuur van de bond van lan delijke rijverenigingen N.C.B. samen werken. De onderhandelingen gaan straks uitsluitend nog over de totale organisatie met name in verband met concoursen e.d. Een bonds-amateurelftal speelt woens dag 7 februari in Delft een oefenwed strijd tegen DHC. De bondsploeg is als volgt samenge steld: doel: Panman (Leonidas); achter: Cuy- pers (Sportclub Emma) en Medema (Velocitas); midden: Zinnemers (Rhe- den)Sannes (Velocitas) en Hoogen- doorn (AFC)voor: Petterson (Spar taan '20); Hommerson (SVW)Snoeck (Xerxes)Kriesch (Xerxes) en de Bie (De Spechten). De Chinese schaatsenrijder Wang Chin Yui heeft de afgelopen dagen in Ir- koetsk min of meer voor een sensatie gezorgd met z(jn uiterst snelle tijden. In de wedstrijd tussen de schaatsen rijders van nationaal China en een Rus sische ploeg zegevierde Wang Chin Yui op drie afstanden. Hij won de 1500 me ter in 2 min. 13.2 sec., de 5000 meter in 8 minuten 02.9 seconden en de 10.000 meter in 16 min. 46.6 sec. Op de 500 meter eindigde Wang Chin Yui op de tweede plaats in 42.6 sec. Zijn totaal van 185.620 punten beteken de de beste prestatie op laaglandbanen in dit seizoen. Het weer tijdens deze wedstrijden was bijzonder goed en het ijs op de zeer snelle baan van de Angararivier bevond zich in uitstekende toestand. Zaterdag 11 februari zal voor de 3e maal de veldloopwedstrijd „De Grote Prys Leo de Brujjn" plaats vinden op de hiervoor uiterst geschikte terreinen van de Fa. Hesters-Calle op het gehucht het Hoekske te Sint Jansteen. De supportersclub van Leo de Bruijn die deze veldloopwedstrijd organiseert, stelt alle pogingen in het werk om e*n zo sterk mogelijk atletenveld aan de star* te krijgen en dat zij hierin reeds goed ge slaagd zijn blijkt uit het feit dat de club A. S. Rieme (met Eug. Allonsius) met al haar atleten aan de start zal verschijnen. Tevens zal de Belgische atletenclub uit Stabroek (B.) met al haar leden aan de start komen evenals een aantal Zeeuwse en Brabantse clubs. Daarnaast zullen vanzelfsprekend de plaatselijke cracks Leo de Bruijn en Frans van Remoortere in het toppunt van de belangstelling staan. In Stockholm zijn de afgebroken par tijen uit de vijfde en zesde ronde van het Interzonale schaaktoernooi van de FIDE uitgespeeld. De resultaten waren: Vyfde ronde: Korchnoi (Rusland)-Pe trosjan (Rusland) 0,50,5; Benkoe (V. S.) - Schweber (Argentinië) 10; Uhl- mann (Oost-Duitsland) - German (Bra zilië) 10; Gelier (Rusland) - Korchnoi (Rusland) 0,50.5; Fischer (Ver. Sta ten) - Barcza (Hongarije) 10. De stand luidt nu als volgt: 12. Filip en Fischer, beiden 5 pnt.; 3. Uhlmann 4,5 pnt.; 45. Bolbochan en Pomar, beiden 4 pnt.; 67. Gligoric en Benkoe, beiden 3,5 pnt.; 8. Petrosjan, 3 pnt. (uit 5 partijen); 9 t.m. 12 Korch noi, Portisch, Schweber en Yanofski, al len 3 pnt.; 1314 Gelier en Barcza, beiden 2,5 pnt. (uit 5 partijen); 1516. Bertok en Olafsson, beiden 2,5 pnt.; 1718 Stein en Bisguier, beiden 2 pnt. (uit 5 partijen); 1920. Teschner en Cuellar, beiden 2 pnt.; 21. Bilek, 1,5 pnt. (uit 5 partijen)22. German, 1,5 pnt.; 23. Aaron, 0,5 pnt. De Helms Athletics Foundation" heeft bekendgemaakt, dat de Helms Wereld Trofee" (ingesteld in 1896 be treffende 1961, bestemd voor de beste atleten in de diverse werelddelen, als volgt is toegekend: Europa: de Russische hoogspringer Brumel. Noord-Amerika: de basketbal speler Wlamir Marques uit Brazilië. Azië: de Japanse zwemmer Jamanaka. Afrika: de Nigeriaanse sprinter Abdoel Amoe. Australië: de zwemster Dawn Eraser. De Nederlandse amateur boksploeg die zondag 18 februari in Kopenhagen tegen het nationale team van Denemarken uit komt, is als volgt samengesteld: Vliegge- wicht: Gerard te Paske, Amsterdam. Ban- tamgewicht: Piet van de Kerkhof, Eind hoven. Vedergewicht: H. Meyers, Den Haag. Lichtgewicht: W.G. Brugman, Den Haag. Lichtweltergewicht: Wim Gerlach, Groningen. Weltergewicht: Henk Baars, Amsterdam. Zwaarweltergewicht: J an Leyendekker, Den Haag. Middengewicht: J. Jacobs, Venlo. Half zwaargewicht: J. Lubbers, Amsterdam. Zwaargewicht: Leon Gerards, Maastricht. Piet Rentmeester ...eerste bloemenruiker... Piet Rentmeester heeft de eerste wie lerwedstrijd van het nieuwe wegseizoen gewonnen. Piet zegevierde in het crite rium van Narbonne. Op de tweede plaats eindigde de winnaar van de jong ste Ronde van Vlaanderen, Tommie Simpson. Basje Maliepaard eindigde als derde. De vierde plaats was voor Roger Dar- rigade. Talrijke renners met grote na men gaven acte de présence. Het criterium van Grass werd gewon nen door de jonge Gilbert Bellone. 2. Salvador. 3. Huiart. 4. Milesi. 5. Miran- do. De Grote Prijs van Brignoles was voor Raymond Poulidor. Laventini werd tweede, Geo Grouassard derde. André Darrigade was hier twaalfde. J. v. a. Guchte, van het Overzandense DOS is kampioen biljart hoofdklasse libre geworden. Hij werd tijdens de wedstrijdenreeks niet geslagen Van de Guchte behaalde een hoogte serie van 95. M. Houtzager werd 2e, Jo Goense 3e, J. Leeraert vierde en J. van Iren vijfde. IN HET BRABANTSE schoolschaaktoer- nooi heeft het Sint Janslyceum uit Den Bosch de leiding met 3 punten uit drie wedstrijden. Lorentzlyceum Eindhoven is 2e, de Paulus HBS uit Tilburg staat derde, de HTS uit Breda vierde. Frans Kunen is dinsdag in de le gerplaats Nunspeet voor de zesde maal in successie Nederlands militair cross kampioen geworden. De Bredase sport- Instmcteur gaf zijn tegenstanders op het zware parkoers dat onder andere over tankoefenbanen ging, geen schijn van kans. Toen Kunen na de eerste ronde door kwam had hij reeds een voorsprong van ruim 100 meter. In de tweede en laat ste ronde werd de afstand tussen hem en zijn concurrenten steeds groter. Hij finishte tenslotte met een minuut voor sprong. De Bergenaar Henk Snepvan gers eindigde op de tweede plaats. De uitslag luidt: 1. Frans Kunen (Breda) 8000 meter in 26 min. 03.2 sec.; 2. Snepvangers (Gil- ze-Rijen) 26.58; 3. Broer (Den Haag) 27.06 4. Van der Heyde (Amsterdam) 27.09; 5. Jonkers (Breda) 27.13; 6. Christ (Vught) 27.16. ZONDAGCOMPETITIE 11 FEBRUARI le klas A: Groede 1Hoofdplaat 1, 's-H. Arendskerke 1Hansw. Boys 1, Sluiskil 1—Ria W 1, Walcheren 1 Schoondijke 1, IJzendijke 1—Aarden burg 1. le klas B: Zierikzee 2Renesse 1. Drei- schor 1—SVOWK 1. Res. le klas: Oostburg 2Luctor 2, Terneuzen 2Steen 2, Biervliet 2Zee- landia 2, Breskens 2RCS 2, Clinge 2 Corn. Boys 3. 2e klas A: Patrijzen 2Robur 1, Yer seke 2Kwadendamme 1, Volharding '32 1Hansw. Boys 2, Cortgene 1Dom burg 1, Noormannen 1Middelburgse Boys 1. 2e klas B: Philippine 1Retranchement 1, Aardenburg 2Zeeland Sport 4, Wal cheren 2Schoondijke 2, Jong Ambon 1 Vlissingen 5. 2e klas C: SVOWK 2Brouwershaven 2, Renesse 2Dreischor 2. 3e klas A: Luctor 3Domburg 2, Krui- ningen 2Lewed. Boys 2, Robur 2Vol harding '32 2, Patrijzen 3Middelburg 4, Kwadendamme 2's-H. Arendskerke 2. 3e klas B: Hoofdplaat 2Retranche ment 2, IJzendijke 2Aardenburg 3, Zuidzande 1Groede 2, Noormannen 2 RCS 3, Walcheren 3Breskens 3. 3e klas C: Ria W 2Clinge 3, tCorn. Boys 4Philippine 2, HVV '2*4 3Sluis kil 2, Sluiskil 3Hontenisse 3, Koewacht 2Graauw 1. Zoals het past voor een land, waar de sport het troetelkind van de staat is, vorderen de voorberei dingen voor Bulgarijes debuut in de wereldkampioenschappen voetbal met vaart en gezag. En met alle hulp, noodzakelijk om te waarbor gen, dat de sterkst mogelijke ploeg in de best mogelijke conditie be schikbaar zal zijn. Deze laatste maanden voor het fina- letoernooi, zetten de officials alles op alles, om een ploeg te krijgen die hoge ogen kan gooien. Spelers die worden gekozen om te worden geprobeerd, krij gen „onbeperkt verlof" officieel zyn het „amateurs" om trainingskampen te bezoeken. Al het benodigde geld is beschikbaar. Om de tegenstanders te kunnen bestuderen, zijn films beschik baar. Limieten worden niet gesteld. Een gunstige situatie vergeleken met die voor beroemder ploegen, die zich in bochten moeten wringen om medewer king te verkrijgen van kapitalistische clubleiders, die hun sterren zo lang mo gelijk willen vasthouden. Bulgarije zal het Chileense karwei aanvatten met uiterste vastbeslotenheid, groot uithoudingsvermogen, een ten top gedreven nationalistisch gevoel en de wil te strijden tot het laatste fluitsig naal, plus groot aanpassingsvermogen van de speeltrant bij alle mogelijke om standigheden en tactische zetten. De Bulgaren bezitten de reputatie het veld te betreden volledig op de hoogte van de kracht en de zwakte van de tegen stander. De Bulgaarse ploeg, tweederangs in vooroorlogse jaren, behield het „Asse- poester"-etiket nog tot 16 december van het vorig jaar, toen in Milaan in een extra-wedstrijd met 10 van Frankrijk werd gewonnen en daarmee de reis naar Chili werd verdiend. Doch officials wijzen glimlachend naar de staat van dienst van het afgelopen jaar: 8 over winningen in 12 interlands. Overwinnin gen op West-Duitsland, België, en Roe menië, om er enkele te noemen. De vooruitgang van het Bulgaarse voetbal was werkelijk fantastisch sedert de tweede wereldoorlog. Er voor had het land geen enkel goed voetbalstadion buiten de grote steden. Thans zijn er 1975 voetbalvelden en 229 uitstekend toegeruste, zij het kleine, stadions, ver-1 spreid over het gehele land. Even slecht als de accommodatie, waren de vooroorlogse prestaties. De Fransen, die thans op de Bulgaren zijn gestrand, wonnen in 1939 van hen met 61. Bulgarije drong voor het eerst in het Europese topvoetbal door, in 1959, toen met 10 revanche werd genomen op Frankrijk, een land dat toen hoog stond genoteerd na een derde plaats in het toernooi om de wereldbeker. Desondanks, gaven maar weinig sup porters en „kenners" het land een goe de kans zich te plaatsen voor Chili, in een groep met Frankrijk en Finland. Het eind van het liedje was echter vreugde in Bulgarije en rouw in Frank rijk. België, dat al was uitgeschakeld, won enkele dagen later in Brussel met 40 van de Bulgaren, maar toen stond er niets meer op het spel. Het was logisch dat de ploeg het nu eens rustiger aan deed. Hoogstwaarschijnlijk zal Bulgarije in Chili beginnen met de ploeg van dit ogenblik, te weten: George Naydenov, Cyril Rakarov, Vas- sil Metodiev, Dimltri Dimov, Ivan Di- mitrov, Nikola Kovachev, Teodor Diev, Peter Velichkov, Hristo Iliev, Dimltri Yakimov en Ivan Kolev. De meesten van hen zijn een groot aantal malen voor de nationale ploeg uitgekomen, en zij hebben de titel „meester in de sport". De ster in de voorhoede en eigenlijk van het gehele elftal, is linksbinnen of linksbuiten Kolev, een kleine, snelle dribbelaar, met een dodelijk schot in het linkerbeen. Hij is de aanvoerder en goalgetter. Alle genoemde spelers behoren tot de 22 die zullen worden aangewezen voor de reis naar Chili. Coach Tchakarov vertelde, dat, als zich geen onverwachte ontwikkelingen voordoen, de ploeg voor Chili in grote trekken dezelfde zal zijn als die tegen Frankrijk speelde. Tchakarov gaf zijn ploeg geen kans op de wereldtitel, doch meende wel dat een goede totaalprestatie zou worden gelevei'd. Hij zeide, dat de Bulgaarse voetballeiding verwachtte dat de finale tussen Brazilië en Argentinië zou gaan en dat Engeland, Rusland en Italië de beste prestaties zouden leveren wat de Europeanen betrof. Peter Post en Rik van Looij bleven ook op de vierde dag van de zesdaagse van Milaan domineren. Samen met Rik van Steenbergen-Emiel Severijns en Klaus Bughdahl-Frits Pfenniger zijn de Nederlander en de Belg favoriet voor de eindzege. Op de foto: Rik II en Peter in actie. De linksbinnen Dave Gibson, die twee weken geleden voor 25.000 pond door Leicester City is over genomen van Hibernian, heeft ver nomen dat hij deze week als mili tair naar Aden moet vertrekken na slechts één wedstrijd voor Lei- cester te hebben gespeeld. Gibson zal minstens zeven maan den buiten Engeland zijn. George Naydenov ...doelman... komediant met grote capaciteiten GOES. 6 februari 1962. Granen en peulvruchten Tarwe, basis 17 boe- renschoon af boerderij f 28.f 31.25 per 100 kg. Haver, boèrenschoon af boer derij f 22.f 24.50 per 100 kg.; kleine groene erwten, idem f 26.f 30.50 per 100 kg, schokkers, idem, f 26. f 29.50 per 100 kg. bruine bonen, idem. f 40.f 45.per 100 kg Aardappelen: Bintje, 35 mm opwaarts binnenlandse sortering f 10.5011.50 pe 100 kg.,; bintje, idem, exportsorterin f 10.50—11.50 per 100 kg.; alpha. Idem idem f 10.f 10.50 per 100 kg. Leve ring aan de sorteerinrichting, sorteerkos- ten voor rekening van koper. Voeder aardappelen noteerden f 2.50—3.50 per 100 kg Hooi: Lucernehooi, geperst af bedril f 105.f 110.per ton; weidehoo idem f 82.5090.— per ton; graszaadhoo veldbeemd f 42.5045.per ton; rood- zwenk f 27.5032.50 per ton. Stro: Gerstestro f 47.5050.per ton af bedrijf; tarwestro f 47.50f 505.pe" ton, af bedrijf; grote balen f 5060 per ton, af bedrijf; erwtenstro f 5052.50 per ton, af bedrijf; schokkerstro f 47.50 50.per ton, idem. De handel in stro verliep zeer traag. Uien: De prijs van uien bedroeg f 35.- f 36,per 100 kg, onafgestaart en ge leverd aan de sorteerinrichting. Vlas: Ongerepeld vlas 2025 cent per kg gerepeld vlas 2229 cent per kg. Eieren: f 1.45 per kg. GOES, 6 februari 1962. Export en industrieveiling. Goudreinette kl. I 85- 95: 68—71, 75-85: 70; 65-75: 62; II D 50-52: kl. II 85-95: 64—65, 75-85:: 64—68; 65-75: 59—61. jonathan kl. I 80-85: 65, 75-80: 69. 70-75: 73; 65-70: 67, 60-65: 58—59, II D 34—36; kl. II 80-85: 59—60, 75-80: 59—33. 70-75: 58—65. 65-70: 52—55, 60-65: 44-46. golden delicious kl. I 85-90: 82-83, 80-85: 83-88, 75-80: 84-92, 70-75: 83-90. 65-70: 73-78. 60-65: 58—68, II D 37-55, kl. II 85- 90: 74-79. 80-85: 76—82, 75-80: 77—85, 70- 75: 67—86, 65—70: 69—76, 60-65: 50—66. laxton's superb kl II 80-85: 6167, 75-80: 71—73, 70-75: 74—78, 65-70: 59—62, 60-65: 4647; winston kl. I extra 75-85: 90; 65-75: 94; 55-65: 66. kl. I 75-85: 84—87; 65-75: 84—88; 55-65: 61—65, kl. II 75-85: 73—79; 65-75: 69—81; 55-65: 63; zoete ermgaard kl. I 65-75: 70, 55-65: 62-64. saint remy kl I 65-75: 4447. div. appels kroet 30. Op monster: conference kl. I 65-75: 82 —84. 55-65: 64. kl. II 65-75: 77—19, 55-65: 6061, br. a lex. lucas kl. I 85—95: 59; 75-85: 68, 65-75: 49, saint remy kl. II 65 mm. en op 47. Gewone veiling: goudreinette grof 57 64, fijn 4852, kroet 2947; jonathan grof 4456, fijn 3342, golden delicious grof 6068, fijn 3154, laxton's superb grof 5153, fijn 31, kroet 37, winston grof 54—64, fijn 33—43, kroet 40. bram- ley's seedling grof 43, fijn 35, II D 35; br. alex lucas grof 19—27, fijn 18—19, II D 21. conference grof 56, fijn 37—38, II D 33. ROTTERDAM, 6 februari. Totale aanvoer 3143, weekaanvoer 4251, vette koeien en ossen 330, gebruiksvee 600, vette kalveren 525, graskalveren 150, nuchtere kalveren 1362, paarden 43, veu lens 4, schapen of lammeren 119, bok ken of geiten 10. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kw.): vette koeien in ets. p. kg 300330 270295 250270, vette kalveren 270285 250270 230250, graskalveren in gld. per st. 450 350 250, nuchtere kal veren 170 140 130, slachtpaarden (in ets. p. kg) 270 240 220, schapen in gld. p. st. 130 100 90. lammeren 125 95 85, kalf- en melkkoeien 1250 1130 970. vare koeien 840 700 600, vaarzen 925 725 625, pinken 600 500 450. Aanvoer, handel, prijzen: Vette koeien: even groter, zeer traag, lager; vette kalveren: aanmerkelijk rui mer, vlot, iets gedrukt enkele: graskal veren: gewoon, stil, als vorige week; nuchtere kalveren: ruim, stroef, lager; varkens (lev. gew.): kleiner, redelijk, wat stijver; schapen en lammeren: als vorige week, goed, prijshoudend; kalf- en melkkoeien: matig, stil. vooral niet hoger, vare koeien: kort, kalm, onver anderd: vaarzen en pinken: als vorige week, lui, vooral niet hoger. Konstanz 300 (+1); Rheinfelden 257 (+24): Ottenheim 332 (+20); Straats burg 275 (+21); Maxau 459 10)* Mannheim 310 (+8); Mainz 322 (+41- Bingen 228 (+5): Kaub 251 (—1); Km blenz 285 6): Bonn 284 12); Keulen 295 10); Düsseldorf 417 15); Ruhr- ort 513 11); Wesel 517 (+13); Emme rik 447 Plochingen 175 (+40); Steinbach 184 10); Trier 299 (+67); Lobith 1149 5); Nijmegen 930 Arnhem 935 5); Eefde 534 +30) - Deventer 424 (+23); Monsin 5600 (+40)- Visé 5160 74); Borgharen 4210 125): Belfeld 1302 +76)Grave beneden de sluis 554 (+25).

de Stem | 1962 | | pagina 11