Vijf jaar „Tingel-tange kat duiven Chefarine^ Betere bestrijding van pijn en griep! ft E Kijk naar SWIEBERTJE gaat weg T.V.-documentaire over Stanley Matthews oc^ezecji I.V.-uitzending van K.V.P. ,Dit is Uw leven" nu uit Rijswijk H T.V.-UITZEND1NG OVER PRENATALE ZORG BRAM VAN ERKEL WORDT T.V.-REGISSEUR Jeanne Harvey: viool en piano Radioprogramma fem-feuilleton I elevisieprogramma Doodstraf voor vier Russische boeren BEURS VAN AMSTERDAM Internationals waren verdeeld DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 6 FEBRUARI 1962 5 V/er middelen in één iablel doen wonderen zonder de maacf van sireek ie makent De vier middelen verenigd in Che- farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. d'amore". Om 20.05 uur brengt de Avro een aflevering van de „Asser"-koerier. Roel Balten is om 21 uur present met „Tot uw orders". Cor de Groot bespreekt om 22 uur de componist Rachmaninof en om 23 uur hoort u werken van deze mu sicus. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Het programma begint vanavond om half acht met internationaal agrarisch nieuws. Na het journaal volgt om 20.20 uur een uitzending van de KVP. De KRO vertoont om 20.30 uur de Italiaanse TV-documentatie „Pasco li Alti". Om 21 uur draait de hoofdfilm „Een man van stro", welke door de KFC toelaatbaar is geacht voor personen boven de 18 jaar. België Vlaams vertoont om 20.30 uur het oude Avro-progranima „Domiuno" met Juliette Greco. Om 21.15 uur volgt „De wrok", zeven taferelen uit de Ilias. Onder dë titel „Festival" worden om 22.10 uur de fragmenten uit bekende films vertoond. Glazen buisje 20 tabletien f 0.30 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Op 7 maart a.s. is het vijf jaar geleden, dat cabaret „Tin- gel-Tangel" van Sieto en Marijke Hoving zijn eerste voor stelling gaf in het Amsterdamse Leidseplein-theater. In de jaren daarop volgden „Niet voor lange tenen" (1957), „Zonder vijgeblad" (1958), „Lood om oud ijzer" 1959), „Hausse, Hausse, Hoera" (1960) en de „Gay, gay sixties" (1961). Ter gelegenheid van dit eerste lustrum brengt de lelevisiesectie van de VPRO morgen, woensdagavond, een TV-reponage uit „Tingei-Tangel" aan de N.Z. Voor burgwal te Amsterdam. Behalve Sieto en Marijke Hoving werken hier verder aan mee Conny Stuart, Paul Deen 'en Wouter Denijs. Dit programma wordt geregisseerd ert ge produceerd door Sito Hoving, Karei Poons en Wim lbo. De televisieregie is in handen van Ton Hasebos. Op de foto zien men Conny Stuart en Marijke Hoving. '„Cwiebertje", die in 1955 voor het eerst op de beeldbuis verscheen en die sindsdien vele kinderen met zijn avon- turen heeft beziggehouden, gaat woens dag voorlopig afscheid nemen. Voor lopig want er is een grote kans, dat de jeugd deze wonderlijke zwer ver nog wel eens op zijn wegen kan volgen. Voor Joop Doderer, die door ieder kind op straat onmiddellijk als l Swiebertje wordt herkend, breekt er nu een periode aan, waarin hij jeugdige handtekeningenjagers met zijn eigen naam een genoegen kan doen. Nu moet hij steeds met .Swiebertje" te- kenen, omdat geen enkel kind met de namen Joop Doderer, Lou Geels of Jan Blaaser genoegen neemt. Dat is de kindertelevisie: acteurs, die regel matig in een bepaalde creatie op het scherm blijven komen, blijven nog lang nadien populair als Bromsnor. Saart Burgemeester of. Swiebertje. De laatste aflevering (,,Eind goed, al goed") zal de afloop laten zien van de wonderlijke situatie, die is ontstaan nu Swiebertje heel brutaal de kip vanl Bromsnor heeft opgegeten, nadat hij' de veldwachter had opgesloten in de gevangenis, waarin hij eerst zelf was gestopt. Nu Swiebertje voorlopig ver stek laat gaan, is het goed de kinde- - ren alvast gerust te stellen met de be lofte. dat zij op woensdag 7 maart kunnen kijken naar de eerste afleve ring van een mooi twee-delig spel ..Als ik koning was", dat gespeeld zal wor den door de stichting toneelgroep - „Studio". Het werd geschreven door Jaap Hoogstra. (Advertentie) JN „Het woord betrapt" heeft Simon Vinkenoog woensdagavond voor dei radio een gesprek gehad met de schrij-j ver Cees Nooteboom, die iets over zijn leven en werk zal vertellen. Herman Kuiphof spreekt daarna over „Stanley T"ïE KVP zal vandaag de eerste politieke uitzending voor de TV verzorgen. Deze uitzending komt aansluitend aan het NTS-journaal en duurt tien minu ten. Het eerste programma van de KVP zal gewijd zijn aan de betekenis van de provincie voor het dagelijks leven van de burgers. Het programma dat het karakter draagt van een docmumentaire, is ge heel op film opgenomen. Wim Povel heeft het script vervaardigd en de montage verzorgd. De film is vervaar digd door Polygoon-Profilti. Voor de aan- en afkondiging van het programma is een cartoon vervaardigd door de Amerikaanse tekenaar Jim Hills. Matthews, een tijdloze voetballer". De volgende maand gaat Herman Kuiphof naar Engeland om een documentaire samen te stellen over het voetbalfeno meen Matthews, die nog steeds geen afscheid van de voetbalsport heeft kun nen nemen en momenteel voor Stoke City uitkomt. Deze televisiedocumen taire zal op 2 april a.s. in het TV-pro- gramma van de VPRO worden uitge zonden. De televisiesectie van de VPRO begint met ingang van woensdag 7 februari met een aantal nieuwe medische uit zendingen, waarin de prenatale zorg (dat is de zorg voor de geboorte) aan de orde wordt gesteld. In deze eerste uitzending zullen de kykers daarover o.m. worden ingelicht door de gynae coloog dokter H. J. Versteeg. Met ingang van 1 mei a.s. treedt de bekende onderwijzer en zanger Bram van Erkel als leerling-regisseur in dienst van de AVRO. Voor vele luiste raars is zijn naam niet onbekend, om dat hij vaak meewerkte aan de jeugd programma's van de AVRO onder lei ding van Gerrit den Braber. Bram is in mei precies twee jaren hoofd van een openbare lagere school in Capelle aan de IJssel. Vorig jaar won hij de eerste prijs in het Loosdrechtse cabaret der onbekenden, waardoor hij later in ..Onbekend talent", de tele visierubriek van de VARA mocht op treden. In mei gaat hij dan naar de NTS-opleidingscursus voor tv-regis- seurs in het kasteel Groeneveld te i Baarn. ET door Joop Koopman geprocudeer- de en door Bert Garthoff gepresen teerde radioprogramma „Dit is uw le ven" van morgen, woensdagavond, zal bij wijze van verandering ditmaal niet in de Singer-concertzaal in Laren, maar in het motel „Hoornwijck" worden uit gezonden. yyE Ierse musicienne mevrouw Harvey demonstreert in deze tijd van specia lisatie op het podium van de kunst een verademende veelzijdigheid, want zij speelt even virtuoos piano als viool. Zij heeft dat in Nederland al eerder bewezen tijdens haar recitals, toen zij haar programma voor de helft met pianospel en voor de andere helft met vioolspel vulde. Zij werd dan echter steeds begeleid. In het radioprogram ma van morgen woensdagavond om 22.10 uur op Hilversum II brengt zij uitsluitend solowerken en zij wisselt na ieder werk van instrument. Een programma „Om-en-om" voor viool en piano. Op Hilversüm I (402 m) opent de KRO om 19.25 uur het avondprogramma met de populaire rubriek „Licht te verteren". Om 20.40 uur geeft Wouter Paap zijn be schouwing over het luisteren naar mu ziek. Om 20.40 uur musiceert het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jean Four- net. Jules de Corte verzorgt om 21.55 uur zijn „Wintertoer" en om 22.40 uur biedt Leo Nelissen zijn rubriek „Vreemd". Tot slot zingt om 23.10 uur de tenor Jan Rietvelt Italiaanse melodieën. Op Hilversum II *(298 m) kunt u om 19.10 uur luisteren naar een verkorte uitvoering van de opera „L'élisir Generaal De Gaulle hield gisteren een rede over de Algerijnse situatie. Het was goed gezien van de NTS deze rede van De Gaulle ruime aandacht te schenken. Toen later op de avond een programma onderdeel (muzikaal drieluik) door ziek te van enige musici uitviel, kwam men nog eens op de rede terug. De NCRV-rubriek Memo bestond dit maal uit een BBC-filmpje over Perzië, waaruit bleek dat de weg van de sjah in zijn pogingen om het land in snel tempo te moderniseren, allerminst over rozen gaat. Belangwekkend was weer de aflevering (de zevende) van Churchills verfilmde oorlogsmemoires. Deze afleve ring bevatte beelden uit het heldenepos, betrekking hebbende op de worsteling ter zee, een worsteling waarbij tal van koopvaarders ten offer vielen aan ver raderlijke torpedo's en grote oorlogssche pen door granaten in rokende en zin kende wrakken veranderden, waarbij duizenden een zeemansgraf vonden. De Duitsers beheersten de zee. maar het was voor Engeland bittere noodzaak de ze beheersing te breken. In feite begon dat met het kelderen van het grootste nazi-schip de Bismarck. De verbeten strijd tegen deze Bismarck was een be langrijk onderdeel van de zevende af levering der memoires, de beelden waren uitstekend en vol realiteit. Een belangwekkend probleem behan delde het onder leiding van prof. Diepen horst staande forum namelijk „Vader landsliefde en de eenheid van Europa". Tal van facetten werden belicht, doch uit het probleem kwam men niet. Het zou interessant zijn geweest indien dit forum in het kader van de eenheid van Europa, ook eens de leveringen van oor- logsmaterieel door Duitsland en Engeland aan Indonesië ter sprake had gebracht. Immers het is aan ernstige kritiek on derhevig dat landen die zeggen te Ijve ren voor de Europese gedachte aan dic tator Soekarno materiaal leveren waar mee een der Europa-partners misschien kan worden bestreden. Hilversum 1 402 m DINSDAG 6 FEBRUARI KRO: 12.00 Middagklok-noodklok 12,04 Als de dag van gisteren, klankbeeld 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 Pianospel (gram.) 12,50 Actualiteiten 13.00 Nieuws 13,15 Platennieuws 13,40 Paris et ses vedettes 14,05 Schoolradio 14,35 V. d. plattelandvrouwen 14,45 Tierelan tijnen, gev. progr. (herh.) 15,50 Gram. 16,00 V. d. zieken 16,30 Bidstonde v. d. zieken 17,00 V. d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Rege- ringsuitz.Amerikaanse fulbrightstudenten in Nederland, door mr. A. de Leeuw, dir v. d. U.S. Educational Foundation 18,00 Dans- orkest en zangsolisten 18,30 RVUMens en wetenschap, II, astronomie, door prof. dr. P. Oosterhoff 19,00 Nieuws 19,10 Actualiteiten 19,25 Lichte gram. 20,10 Muziek, modern en klassiek, muz. lezing 20,40 Radiofilharm. ork. en sol. 21,55 Wintertoer. licht progr. 22,15 22.30 Nieuws 22,40 Gram. 23,10 Tenor met orgelbegeleiding 23,25 Lichte muz. (gram.) 23,55-24,00 Nieuws. WOENSDAG 7 FEBRUARI NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram 7.30 Gewijde muz. (gram.) 7,50 Het brood des levens, meditatie 8.00 Nws. 8,15 Radio krant 8,35 Lichte gram. 9,00 V, d. zieken 9,35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw 10,10 Gitaarspel (gr.) 10,15 Morgendienst 10,45 In Christus naam: Voorwaarts, hoorspel. Het zuiver wetenschappelijk onder zoek is een zegen voor onze maat schappij. Het levert niet alleen steeds nieuwere wasmiddelen op, maar we raken ook thuis op terreinen waarvan de mensheid eeuwenlang niets heeft geweten. Neem nu „de ontwikkeling van de liefde van het aapje voor zijn moeder," wat wéten we daarvan? Niets immers. De radar en de geheimen van de diepzee hebben tue onder de knie, maar kinderapenliefde is, wetenschap pelijk gezien, braakliggend gebied. Dat daarin verandering moest komen was ai jaren betoogd door ervaren onder zoekers. En de Amerikaanse regering nül J it™ inBezien. Zij heeft dan ook dr Harry Harlouj var de uni versiteit van Wisconsin 'een subsidie oZ L nl3Ze\ÏV25 doUar verstrekt om die ontwikkeling na te gaan. Daarover is nu wel een senator boos geworden, omdat die man het wat duur vindt, maar de zuivere weten- schapsbeoefenaren merken zulke kren- tewegers niet eens op. Tenslotte zijn wetenschap en mensheid erbij gebaat te weten hoe de ontwikkeling van de liefde van het aapje voor zijn moeder wel is en laat dat nu eens een keer een dik miljoen kosten, wat zou dat? Ik benijd dr. Harlow. Ik vermoed dat hij het wisselgeld achter de punt van miljoen zal gebruiken om er enige honderden apen voor te kopen, plus een riant buitenhuis om er zich met zijn moeder- en kinderapen terug te trekken, en dat hij dan met de rest van het subsidie, zijnde een miljoen, in zijn verder onderhoud zal voorzien. Tegen zijn dood komt er dan een ge degen proefschrift uitzodat iedereen weet hoeveel een aapje van zijn moe der houdt, en intussen heeft onder zoeker Harlow een welbesteed leven achter de rug. Zo, zal hij, straks op hoge leeftijd gekomen, tot zijn kinds kinderen en zijn opvolgers in de weten schap zeggen, ziezo, mijn leven was een succes, het was geen hondeleven, de ezels hebben me een dik miljoen gegeven en ik heb hen lekker voor aap laten staan. PRAET-MAECKER agalha chrisiie een tussen de 35. ,,Wat heb je met je oude gedaan?" informeerde Julia. .O, dat heeft ze meegenomen. ,Wie?" ..Die dame die het nieuwe is komen brengen. Ze had tante Gina op een cock tailparty gesproken en die had haar ge vraagd mijn oude mee te nemen om het opnieuw te laten bespannen." ..O, zit dat zo..." Maar er verscheen toch een rimpeltje op Julia's voorhoofd. ..Wat wou Bully van je?" informeer de Jennifer ..Bully? Alleen maar Mammies adres. Maar dat weet niemand, omdat zij per autobus reist. Ergens in Turkije. Zeg, Jennifer., luister eens. Jouw racket hoefde helemaal niet opnieuw te wor den bespannen!" ..O, jawel, Julia. Het was toch net een matteklopper?" ..Ja, maar dit was oorspronkelijk mijn racket. We hadden toch geruild met el kaar. Het mijne moest hoog nodig nieu we snaren hebben. Het jouwe was net oespannen, voordat jullie op reis zijn gegaan!" J ..Das waar ook!" Jennifer keek nu fvnrf^e. .veJ?chrikt. ,,Och. weet je, hl/ at die dame dom, dat ik na?"? nlet gevraagd heb, maar ik E™ helemaal in de wolken direct - e7'len dal het oude racket nodig nieuwe snaren moest hebben." liaf oiJS beweerde dat je tante Gina frtf.iv r dat ka" niet' Want geleden gedaanf" "0g betrekkeliJk kOT* i?!" Jennifer werd wat on geduldig. ,,Ik denk, ik veronderstel... ,.Wat veronderstel je"' „Misschien dacht tante Gina dat als ik een nieuw racket nodig had het oude wel opnieuw moest worden bespannen Maar. wat diet t er eigenlijk toe?" Nee, het doet er niet veei toe," gaf Julia langzaam te kennen, "maar toch vind ik het wel een beetje vreemd Jennifer. Het doet me zo denken aan dat verhaal van Aladdin en de wonder lamp. Daarbij was ook sprake van het ruilen van nieuwe lampen tegen oude weet je wel?" Jennifer grinnikte. ,,Ja, stel je eens voor dat ik op mijn oude racket kon wrijven en dat er dan zo maar een genius te voorschijn kwam. Als jij een lamp opwreef en er verscheen een ge nius. wat zou jij hem dan vragen, Julia?' „O, massa's!" juichte Julia uitgelaten. „Een bandrecorder en een herdershond of misschien wel een Deense dog., en honderdduizend pond, en een avond jurk van zwart satijn en nog veel meer En jij?" „Ik zou het werkelijk niet weten," ver zuchtte Jennifer. „Nu ik dit fijne, nieuwe racket heb, heb ik niets meer nodig." HOOFDSTUK XIII Een ramp. 1 Het derde weekend na het begin van de cursus was het eerste waarop de ouders hun dochters mee uit mochten nemen. Als gevolg hiervan lag Meadow- bank vrijwel verlaten. Op deze bijzondere zondag zouden er in totaal maar twintig meisjes het mid dagmaal op school gebruiken. Enkele leden van het docentencorps waren eveneens met verlof en zouden zondag avond laat of maandagochtend vroeg pas terugkomen. Voor deze speciale ge legenheid was zelfs juffrouw Bulstrode van plan het weekend weg te gaan, wat ze anders nooit deed. Maar er was een heel bijzondere reden voor. Zij zou bij de hertogin van Weisham op Welsing- ton Abbey gaan logeren. De hertogin had haar uitgenodigd en erbij verteld dat Henry Banks ook zou komen. Henry Banks was de voorzitter van het schoolbestuur, eert belangrijk indus trieel, die oorspronkelijk ook steun had verleend bij de oprichting. Daardoor had de uitnodiging iets weg van een bevel. Niet dat juffrouw Bulstrode zich liet commanderen, als ze er geen zin in had. Maar het trof zo dat ze er juist wel zin in had. Ook waren de dochters van de herto gin van Weisham op Meadowbank ge weest en deze relatie was van grote waarde. In het bijzQnder ook zou het pret tig zijn met Henry Banks haar toekomst plannen te bespreken en haar eigen le zing te geven van de tragische gebeur tenis van de afgelopen dagen. Op zaterdagochtend was juffrouw Bulstrode juist bezig haar corresponden tie af te doen met Ann Shapland, toen de telefoon ging. Ann luisterde. "Hier is Emir Ibrahim, juffrouw Bulstrode. Hij is in het Claridge aangekomen en zou Shaista morgen graag mee uit ne men." Juffrouw Bulstrode nam het gesprek over en sprak even met de stalmeester van de emir. Shaista zou zondagoch tend om half twaalf klaarstaan. Zij moest 's avonds om acht uur weer op het internaat aanwezig zijn. Toen zij de hoorn had neergelegd zei ze: "Die oosterlingen moesten je iets tijdiger waarschuwen, want nu heeft Shaista al afgesproken dat zjj met Gi selle d'Aubray mee zou gaan. Dat moet nu weer ongedaan worden gemaakt- Zijn we door onze brieven heen?" „Ja, juffrouw Bulstrode." „Goed, dan ga ik met een gerust ge weten weg. Tik ze uit en breng ze naar de post, dan ben jij ook verder vrij voor het weekend. Ik heb je niet eerder nodig dan maandag tegen lunchtijd." "Heel graag, juffrouw Bulstrode." "Veel genoegen meisje." „Dat zal best gaan," antwoordde Ann. "Een vriend?" „Och.ja". Ann kreeg een kleur. "Maar niet ernstig, weet u." „O, maar als je wilt trouwen, moet je het niet te lang uitstellen." „Dit is al een oude vriend van me. Niets opwindends." „Opwinding," waarschuwde juffrouw Bulstrode, "vormt heus niet altijd een goede basis voor een huwelijksleven. Vraag of juffrouw Chadwick even bij me komt, wil je?" Bedrijvig trad juffrouw Chadwick binnen. "Emir Ibrahim, de oom van Shaista. neemt haar morgen mee. Als hij zelf mocht komen, zeg hem dan maar dat zij behoorlijke vorderingen maakt." "Heel veel verstand heeft ze anders niet." luidde juffrouw Chadwicks oor deel. "Zij is geestelijk nog niet volgroeid," stemde juffrouw Bulstrode toe. "Maar in sopimige opzichten is zij merkwaar dig rijp van geest. Soms, wanneer je met haar praat, lijkt ze wel een vrouw van vijfentwintig. Dat komt vermoede lijk door het verwende leventje dat zij geleid heeft. Parijs, Teheran, Istanboel en de rest. Bij ons zijn we geneigd de meisjes veel langer kinderlijk te houden. Dat kan ook een handicap in 't leven betekenen." "Ik weet niet of ik dat wel helemaal met je eens ben," antwoordde juffrouw Chadwick. "Ik ga het Shaista nu ver tellen. Ga jij maar rustig weg, en maak je nergens bezorgd over." "O, dat doe ik ook niet," verzekerde juffrouw Bulstrode. "Het is ook een goede gelegenheid om Eleanor Vansit- tart de leiding over laten en eens te zien hoe ze het klaarspeelt. Met jou en haar aan het hoofd kan er niets mis gaan^" "Dat hoop ik. Nu ga ik eens kijken waar ik Shaista kan vinden." Shaista keek verwonderd op, maar vond het niet eens prettig te horen dat haar oom in Londen gekomen was- „Maar, juffrouw Chadwick, alles was al afgesproken Ik zou met Giselle d'Aubray en haar moeder meegaan." „Het spijt me, maar dat zal dan op een andere keer moeten gebeuren." „Ik ga veel en veel liever met Giselle mee," gaf Shaista onvriendelijk ten antwoord. „Mijn oom is altijd zo ver velend, die eet en die knort maar!" (wordt vervolgdi GOAL! Tijdens de dezer dagen ge speelde voetbalwedstrijd tussen de elftallen van Rio de Janeiro en Sao Paolo brak een wilde staking uit. De gasten weiger den uit protest tegen de scheidsrechter verder te spe len en bleven stokstijf op het veld staan. De gasten wonnen met 73-0. NIEUW In Japan heeft men weer voor een spectaculaire uitvinding gezorgd. Een automobielfabriek ontwierp een nieu we „wagen", die bestaat uit twee aan elkaar gebonden gemotoriseerde fiet sen. FOUT De politie in het Engelse plaatsje Farnborough heeft de 19-jarige leerling vliegtuigmonteur Richard Brown bestraft wegens het besturen van een gemotoriseerd bed, dat niet was voorzien van behoorlijke rem men en een nummerbord. Brown reed met het bed, dat hij had uitgerust met de motor van een scooter en waarin studenten met slaapmutsen lagendoor het drukke verkeer. Hij werd echter door een politieman aangehouden en kreeg een proces-verbaal. GUL In het Westduitse dorpje Langen- bach vroeg een vreemdeling bij een bakker een lijst van gezinnen, die het niet te breed hadden. Nadien ging hij bij de verschillende families op bezoek en gaf er een envelop met geld af. „Dit is voor u. Koop maar iets voor uzelf en de kinderen." De bedragen varieerden van 30 tot 60 mark en naar schatting deelde de onbekende 1000 mark uit in het kleine dorp. ^227 „Niet te veel diepvries-voedsef*. Hilversum 2 - 298 m DINSDAG 6 FEBRUARI AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerings- uitz.: Uitz. v. d. landb. 12,30 Land- en tuin- bouwmeded- 12.33 Orgelspel met solisten 13,00 Nieuws 13,15 Meded. en gram. 13,25 Beursber. 13,30 Lichte muz. 14,00 Lichte gram. 14,40 Schoolradio 15,00 Met naald en schaar, naai cursus 15,30 Pianorecital 16,00 Van mens tot mens, lezing 16,15 Pianospel 16,30 Voor de jeugd 17.30 Promenade ork. 17,55 New York calling, praatje 18,00 Nieuws 18,15 Actualitei ten 18.20 Opnamen van het Brass Band Con test 1961 19,00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle, praatje 19.10 l'Elisir d'amore, opera (gr.) 19,50 Pianorecital (gr.) 20,00 Nieuws 20,05 De „Asser" koerier, licht progr. 21,00 Gevar. progr. v. d. militairen 22,00 Sergei Rachmaninoff, muz. lezing 22.30 Nieuws en meddelingen 22.40 Actualiteiten 23,00 Klass. muz. (gr.) 23,55-24,00 Nieuws. WOENSDAG 7 FEBRUARI VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgymn. 7.23 Lichte gram. 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw 9,10 Wat eten wij van daag, kookpraatje 9,15 Operamuz. (gr.) VP RO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Smaken verschillen, gev. progr. Brussel - Vlaams DINSDAG 6 FEBRUARI BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12,03 Lichte muz. (gr.) 12,30 Weerber. 12,35 Tuinbouw- kron. 12.40 Lichte gram. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio 15,45 Gram. 16.00 Beursber. 16,06 Duitse les 16,21 Vlaamse kamermuz. 17,00 Nws. 17,15 Kamer muz. 17.40 Boekbespr. 17,50 Operettemuz. (gr.) 18.20 Voor de soldaten 18.50 Sportkron. 19,00 Nws. 10.40 Lichte gram. 19.50 Standpunt v. d. Belgische nijverheid, lezing 20,00 Hoor spel 21,15 Jazzmuz. 22.00 Nieuws. 22,15 Lichte gram. 22,55-23,00 Nws. Brussel - Frans BRUSSEL 484 m 13,00 Nws. 13,15 Amu- sementsmuz. (gr.) 14,45 Gram. 15,03 Casino- conc. (gr.) 17,00 Nws. 17,15 Operamuz. (gr.) 18,30 Discografie 19.30 Nws. 20,00 Symf. conc. 22,15 Jazzmuz. 22,55 Nws. DINSDAG 6 FEBRUARI NTS: 19,30 Int.. agrarisch nws. 20,00 Jour naal 20,20 Politieke lezing KVP. KRO: 20.30 Italiaanse av-documentaire 21,00 Italiaanse speelfilm. VLAAMS BELG. 19.00 Int. jeugdkroniek 19,30 V. d. jeugd 20.00 Nws. 20.30 Chansons 21,15 Toneelstuk 22,10 Een selectie van be kroonde korte films 22,55 Nws. FRANS BELG. 18,30 V. d. jeugd 19,00 Progr. over een organist 19,30 Uitzending van filosofie en lekenmoraal 20.00 Journaal 20,30 Speelfilm 22,05 Literaire uitz. 22,50 Journaal. Vier boeren uit het dorp Baraboj in de Sovjet-republiek Moldavië zijn, naar de Pravda meldt, ter dood veroordeeld wegens moord op een dorpsgenoot. Vijf tien andere boeren uit het dorp kregen gevangenisstraffen van 5 tot 15 jaar wegens medeplichtigheid. Volgens de Pravda werd de vermoor de door het dorp ten onrechte als schul dig beschouwd aan de dood van een priester en een koster, wier bevroren lijken begin vorig jaar in het veld werden gevonden. Vast is komen te staan, dat de beide mannen dronken waren, bij nacht verdwaalden, in slaap vielen en aan bevriezing stierven. Het Russische blad betreurt het, dat de communisten van het dorp de moord op de boer niet hebben voorkomen- Het verwijt sommigen van hen, dat ^ij iconen bezitten. Het, Damrak heeft gistermiddag de nieuwe beursweek ingezet met een ver deelde stemming voor de internationale waarden. Hierbij waren Kon. Olies en Hoogovens vast, Unilevers praktisch on veranderd, Philips een paar punten lager en Aku's min of meer flauw ten opzichte van het voorgaande slotniveau. De han del had in de meeste hoeken van de hoofdfondsen niet veel te betekenen. De prijs van Unilevers (f 188) kwam over een met de slotkoers van vrijdag. Het buitenland liet in deze hoek verstek gaan met kooporders. Philips op 953 ruim vier punten lager. De handel in dit fonds was minimaal. Aku's lagen bepaald flauw in de markt. De rayonaandelen bleven op 391 circa zeven punten beneden het slot van vrijdag. Het geringe aanbod kwam hier in een lege markt. Hoogovens op 768, circa zes punten hoger. Voor dit fonds bestond locale vraag, terwijl het buitenland met verkopen de hausse-ten dentie drukte. Het ziet er naar uit, aldus de directie van Hoogovens, dat de finan ciële resultaten over 1961 ongeveer gelijk zullen zijn ten opzichte van die over 1960. De locale belangstelling voor de aandelen Kon. Olie blijft aanhouden. Direct bij de opening werd de barrière van f 130 genomen. De prijs van f 130,40 betekende een koerswinst van circa tachtig cent. In de oliehoek werden gedurende de ge hele beursduur regelmatig kleintjes ge handeld. De Westduitse beurzen waren gisteren iets lager. In de scheepvaartenhoek werd nog eens het accent gelegd op de dividendverlaging van de Koninklijke Boot door de flauwe koers voor deze aandelen van 181, na een opening op 186. De vorige slotkoers was 18512. De stemming voor de overige scheepvaartaandelen was iets gemakke lijker. De omzet was gering. Van de lei dende cultures werden certificaten Deli iets hoger geadviseerd- Staatsfondsen door elkaar onveranderd. 2-2 5-2 Ned. '59 4% 103% 103% Ned. '47 3 Va 931/4 931/4 AKU A 39734 388V4 Hoogovens cA 761 767% Philips GBA 9571/2 952,% Unilever cA 188.05 187.90 Kon. Olie A 129.60 130.10 Scheepv. Unie A 14934 149% A'dam Bk A 389 392% Kon. Zout cA 1095 1100 EFFECTENKOERSEN TELEFONISCH AVOND VERJvEER AKU 388, Kon. Olie 130.20—130.80 gl; Philips 953 gb954, Unilever 187.50 gb 188.00, Hoogovens 768. 101. Sylvester en Mei hadden goed ge hoord: De huifkar was tussen een onaf zienbare menigte rebellen beland, die om het standbeeld van de grote Porrepief stond. Het was nog het zelfde standbeeld, met dit verschil, dat de vredeskrans nu kaal was (dat hadden jullie al gezien) en dat het ophield bij de schouders. Het enor me hoofd was er met moeite afgezaagd. Het lag beneden op het plein en keek de lucht in. Eromheen was een groot hek opgesteld waarbinnen alle agenten werden samen gedreven, die de rebellen hadden opge spoord. De menigte hoeden bewoog als een grote zee, waar de wind over blaast. Hier en daar werden barse liederen gezongen of schreeuwden de rebellen: „Weg met de rest" (dat was hun strijdkreet). Van vlak bij werd heel hard geroepen: „Leve Piere- pof, Pierepof aan de macht". „Wie is dat nou?" vroeg Sylvester. „Pierepof?" Maar dat lijkt precies opHij had geen tijd om zijn gelijkenis af te maken, want twee rebellen sprongen de wagen in en duwden de inhoud naar buiten. Sebastiaan strui kelde en jankte. „Stil maar Bas", zei Syl vester zachtjes. „Het loopt vast wel goed af!" (Dat weet ik nog zo net niet). Om de wagen heen stonden rijen booskijkende mannen. „Daar heb je ze!" riep er een en een ander: „Knoop ze op!" (Dat ziet er niet mooi uit). Een enorme rebel met voor de verandering een blauwe zakdoek om, kwam dichterbij en wilde Sylvester beet pakken, nèt toen er achter de rijen op een trompet werd geblazen en een stem: „Ruimte voor president Pierepof" riep.

de Stem | 1962 | | pagina 9