W Deongeloofwaardige wereld ■■■van Horace Ford 2^ocjezecjcl kat duiven SUNIL GLYCA «5 Adviescollege van K.R.O. heeft belangrijke taak Zwart o Wit «IK* J KOPS M. Kon. Olies en Unilevers vast ft U j Alléén helpt direct! D Niet doof voor opbouwende kritiek Waardevol woord Bereidheid Pipo de clown nog tweemaal op televisie Avro-t.v. brengt dedective „Teveel koks Luister naar Terugblik en handen ruw? HPUROL Radioprogramma Stem-feuilleton 7 elevisieprogramma Uw levenslust bewaren met... jonge klare 8 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 (Advertentie) VERENIGDE FABRIEKEN H "jYTaar aanleiding van de samenstelling van de nieuwe programma-advics- f raad bü de KRO is in de radiogids een ongesigneerd artikel verschenen, waarin op deze zeer belangrijke be slissing van het bestuur van onze ka tholieke omroepvereniging nader wordt ingegaan. Dat deze raad binnen twee maanden tot stand kwam, is in het bijzonder te danken aan de sympathie, welke deze voor de KRO belangrijke stap bij de leden van de nieuwe ad viesraad heeft ontmoet. 'et is de KRO in het verleden nog al - eens verweten, dat de leiding van I deze omroep op een hoge zetel zat en van daaruit met ironisch opgetrokken wenkbrauwen neerkeek op de kritiek, V welke haar bereikte. Waarom zouden wij aldus de schrijver niet rond- I uit erkennen, dat op zijn minst die l schijn wel eens is gewekt. Helemaal I te vermijden was dit ook niet. Daarbij f komt, dat men aan de uiteenlopende r verlangens van een groot luister- en I kijkpubliek natuurlijk lang niet altijd 5 kan voldoen. Niet zelden ook verhinde- i ren technische of andere beperkingen gevolg te geven aan op zichzelf reële ft verlangens. Intussen betekent dat ft geenszins, dat de KRO dan ook maar f doof zou willen zijn voor de inspraak f' van zijn leden. Het tegendeel is het iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii geval. Menigmaal leidt een opmerking van een briefschrijver tot een bespre king binnen de programmastaven en vervolgens tot een verwerking in het programma. Op een ander vlak zoekt de KRO eige ner beweging bij de uitvoering van zijn programma's de medewerking en het advies van mensen buiten de eigen staf. Vele programma's komen zo tot stand. Uit deze geest van bereidheid tot 't luisteren naar stemmen van bui ten de KRO-bedrijfskring, aan de be hoefte aan contact met deskundige geestverwanten, is ook het initiatief tot de instelling van de nieuwe pro gramma-adviesraad voortgevloeid. Het is een raad van mensen, die niet al leen op een bepaald terrein een spe ciale deskundigheid bezitten, maar die ook geacht mogen worden om meer in het algemeen, zij het ieder vanuit een eigen speciale gezichtshoek, over het programmawerk een waardevol woord mee te spreken. Van verschillende zijden is de afgelo pen jaren nogal eens fel gereageerd op de kritiek, die men tegen de KRO lan ceerde. Men vond het niet fair een eigen omroep in diskrediet te brengen, vooral niet, waar hij enerzijds tegen over de andere levensbeschouwelijke Zou zoiets nu echt toeval zijn? Gis teren las ik in deze krant dat ene me neer Crijns helemaal in Zeist heeft staan vertellen dat de Brabantse boer zijn achterstand geheel heeft ingelo pen. dat zijn arbeidsproduktiviteit van negenduizend gulden per man per jaar is gestegen tot vierentwintigdui zend gulden en dat er nog veel 'meer gunstigs van de Brabantse boerenstand te vertellen valt. Pal daaronder staat dan een recht bankverslag: een aantal Brabantse boeren is op het matje moeten komen omdat zij het svhsidiekoetie al te dras- m tisch molken. Nu ben ie daar boer voor. vind ik. koeien melken is ook een kwestie van prodnktiviteit halen B?n J1'1® de koe per ongeluk geen stam.- Kboekmelkaeetster met. een in de kneiev- 'i IPereld benijd vetpercentage is. doch een staatssubsidiekoe dan blijf ie hoer en ™e'kt "'"f er te melken valt Toch vond de rechter dat vlet aoed. De vr- 4 dachte landbouwers hadden voor hat Verkrijgen van een toeslaa van ann gulden per hectare per abuis wat hec taren te veel opgegeven. Iedere hec tare w„„rin j(> p),p„ vprfolf rvg gulden schoon iv het handle on i Ze kregen behalve fikse hneten ook Stevige standips van heren achter I de groene tafel. I ,«ÏÜU Z'in di" Ktukies in de krant I T T ™.et elkaar iv tPcipvunrnnU' 91 n -H *em PVPn- iv Volaprdo rlo m or Grijns en de Prodase rech+havle citnren. 177 Crin*' r)p ZdfrefiiJep insla a van de Brabantse boer is echter nog te ae- ftna. Rechtbank- F,en aantal hoeren in d"dnf hul dint de Iptize- laton me snijden wat er te viiden valt. I ,7 1,1 p ^p "dolarhthnrev nol oven 1 dan mankeert er aan d" ?nkeliïkp ?r? ft slfia van de door hen aelrartittnldo hoe- Ten niet zoveel. Tv ppyi ansicht rloV-'Upri p' ™pnivopv van rJp Invdhniims^r/iU-pr ■»ni P rpr^lfhnvk olbaar mol- ho- j ni'*o Brabant aheen Ivsthnf voor het platteland nier mot P ^epr Criins Nv als i rr>, vnnS*W20n 'lef dental harta 9 honderd mldn tr ^"'"srv twee verdienen dan '""'tare kunt hü lusthofje. het een nnrf?' PRAET-MAECKER De AVRO-tv bracht gisteravond „De ongeloofwaardige wereld van Horace Ford", een spel van Reginald Rose in een vertaling van Ton Lensink. Regie Ton Lensink, decors Jan van der Does, muziek Hans van Sweeden. Foto: Een straatscène met kinderen uit het opera koor van Henk van de Velde. Rechts Johan Walhain. omroepen voor een eigen positie moet strijden en anderzijds met die andere de aantasting van het democratische omroepbestel een halt moest toeroe pen. roen de KRO het eenmaal genomen be sluit de oprichting van een program ma-adviesraad begon te realiseren, bleek, dat ook buiten de omroep de bereidheid zeer groot was, om aan de gezonde werking en krachtige uitbouw van de KRO mee te werken. Wie de lijst van namen van de leden van de raad even doorleest, zal mogen aan nemen, dat zij, op wier medewerking een beroep werd gedaan, hun dagen bepaald niet in ledigheid doorbrengen. En toch waren zij onmiddellijk bereid een stevig stuk van hun tijd in het belang van de omroep af te staan. De schrijver besluit zijn artikel met de verzekering, dat de KRO met vertrou wen deze nieuwe episode binnentreedt. Niet minder is men ervan overtuigd, dat het nieuwe adviescollege het ui terste zal doen, om een inbreng te geven, die de kwaliteit van het werk ten goede zal komen. In de KRO- gids zullen de leden nu en dan kunnen lezen, hoe de adviesraad functioneert, over welke vraagstukken de raad zoal advies uitbrengt en in welke opzich ten de programma-leidingen bepaalde adviezen hebben kunnen overnemen. e jeugdige televisiekijkers zullen bin nenkort hun nationale t.v.-held Pi- po de Clown" moeten missen. Er vol gen namelijk nog slechts twee uitzen dingen op het beeldscherm. De schrij ver Wim Meuldijk, die een jaar gele den van Hilversum naar Bussum is verhuisd om dichter bij de t.v.-studio's te kunnen wonen, heeft van de VARA opdracht gekregen om een nieuw ver haal te schrijven. Wat voor nieuwe figuren in dit najaar op het scherm gullen verschijnen wil hij nog een beetje geheim houden. Vast staat, dat Pipo, Mammaloe en Felicio voorgoed afscheid zullen ne men. Zij hebben dan vier seizoenen achtereen de jeugd beziggehouden met hun avonturen. In plaats van ,,Pipo de Clown" verschijnt dan een t.v.-verhaal van Annet van Battem, dat tot titel draagt „Een Zeemeer man". NJaar wij vernemen is het de leiding van de tclevisiesectie van de AVRO gelukt beslag te leggen op de Duitse tv-detectivescrie „Teveel koks" van de Engelse auteur Rex Stout. De eerste uitzending vindt plaats op 4 april a.s. en de vijf afleveringen zullen in hoog tempo daarna op resp. 8, 14, 17 en 23 april worden vertoond. Deze serie oogst te in Duitsland veel succes dank zij het goede spel van de acteurs Heinz Ele vens, Joachim Fuchsberger, Rosl Schae- fer en Robert Graf. Het staat nog niet vast, dat de AVRO ook het detective verhaal „Das Halstuch" van Francis Durbridge op het scherm zal vertonen, omdat, zoals wij reeds meldden, in de afgelopen week in Duitsland twee moorden zijn gepleegd, waarbij de da ders op vrijwel identieke wijze te werk zijn gegaan als de hoofdschuldige in dit televisiespel. Op Hilversum I 402 m opent de KRO het avondprogramma om 19.40 uur met de populaire rubriek „Vliegende schijven". Daarna presenteert Dick de Vree om 20.30 uur zijn rubriek „Stac cato". Om 20.50 uur volgt „Rien, tien twintig, dertig, veertig" en om 21.30 uur het programma „Beentjes van de vloer". Om 22.50 uur speelt in „Musi cerende dilettanten" het Filharmonica- orkest „Flandria". Op Hilversum II 298 m brengt de VPRO enige causerieën, waarna de VARA om 21 uur het Metropole Orkest laat horen met wereldberoemde melo dieën. Het ensemble van Sem Nijveen brengt om 22 uur het programma „Bi jouterieën der lichte muziek". Tenslotte is er om 23.10 uur de muzikale rubriek „Vergelijkenderwijs". Na het journaal biedt de NCRV om 20.20 uur een tweede aflevering van „Mesquitaria" met o.a. de „Wooltown Jazzband" uit Tilburg. Peter van Cam- pen verzorgt om 20.50 uur de rubriek „Attentie". Vervolgens wordt om 21.30 uur een gefilmd programma over Ank v.d. Moer getoond. De dagsluiting komt uit het meisjesinternaat in het huis ter Wege te Ter Heide. België-Vlaams vertoont om 20.30 uur een documentaire uit het leven van de Weense ballerina Fanny Eisler. Om 21.25 uur volgt „Première". Tenslotte is er om 22.10 uur de rubriek „Mozaïek", gewijd aan de vrijetijdsbesteding. „De ongeloofwaardige wereld van Ho race Ford" zoals die gisterenavond door de AVRO-televisie gebarcht werd, was wel heel erg ongelovig. Dit spel van de overigens toch begaafde Reginald Rose vermocht zo goed als niet aan te spreken. Johan Walhain had de taak de buitengewoon moeilijke hoofdrol te spe len, een persoon waarin wij met de beste wil van de wereld niet konden geloven. De rol van Leonhard, een collega van Horace Ford, werd niet door Peter Oost hoek, maar door Ab Abspoel gebracht. Thera Verheugen was de echtgenote van Ford en zij gaf er blijk van haar rol goed te hebben begrepen. Het stuk was overigens korter dan de programmaleiding verwacht had, zodat men als toegift een filmpje van Mi chaela en Armand Denis te zien kreeg, dat al eens eerder vertoond werd en toen zo succesvol bleek dat een herha ling gerechtvaardigd was. Het voorprogramma bevatte een goe de reportage over de Europese school in Luxemburg. (Advertentie) Hilversum 1 - 402 111 VRIJDAG 2 FEBRUARI KRO: 12.00 Middagklok—noodklok 12,04 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Piano spel 12,50 Act. 13.00 Nws. 13,15 Nwe gr. 13,20 Lichte muz. 13,45 V.d. vrouw 14,00 Promena- de-ork. en sol. 14,45 Gram. 15,00 Schoolradio 15,30 V.d. zieken 16,30 Kamerork. 17,00 V.d jeugd 17.15 Kinderkoor 17,40 Beursber. 17,45 Amateursmuz. 18,20 Progr. over Zeeland 18,50 Regeringsuitz.Gelezen In een jaarver slag. Drs. B. Korstanje van het ministerie van Maatschappelijk Werk, spreekt over: Activiteiten van het bijzonder opbouwwerk 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,25 Boekbespr. v.d. jeugd 19,30 Pol. lez. 19,40 Verz.progr. v.d, sold. 20,30 Voor de jongeren 20,50 Gram. 21,30 Gevar. progr. 22.20 22,30 Nws. 22.40 Mijn Vader - onze Vader, lez. 22,50 Ama teursmuz. 23,10 Gram. 23,55-24,00 Nws. ZATERDAG 3 FEBRUARI KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gew. muz. 7,30 V.d. jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. vrouw 10.00 V.d. ^leuters 10,15 Gram. 11,00 V.d. zieken 11,45 Chansons. Hilversum 2 - 298 m VRIJDAG 2 FEBRUARI AVRO: 12,00 Dixielandmuziek 12,20 Rege ringsuitzending: V.d. landb. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kla rinet en piano 14,30 Boekbespr. 14.50 Orgel- conc. 15,10 Muzik. quiz VARA: 16.00 Gram. 16.30 V.d. zieken 17.00 V.d. teenagers 17,50 Act. 18,00 Nws. 18,15 Ringsteken, lez. 18,20 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de i, praatj 19,00 V.d. kind. 19,10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek 19.45 Viool en piano 19.50 Drempels van het geloof (III), lez. 20,00 Nws. 20.05 De afloop van het ko loniale tijdperk, lez. (I) 20,20 Viool en piano 20.25 Boekbespr. 20.30 Piano en viool 20.50 Iets voor niets, praatje VARA: 21,00 Me tropole-ork. 21,30 Je buurman is een Afri kaan, klankb. 22,00 Lichte muz. 22,15 Bui- tenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: Het kinderloze huwelijk, gesprek (22.40) VARA 23,00 Soc. nws. in Esperanto 23.10 Vergelij kenderwijs, muzikaal gesprek 23,55-24,00 Nws. agatha chrisiie een tussen de 32. „Tenzij men werkelijk achter iets heel belangrijks aan zit. Goed. Dat is dus de zaak van juffrouw Springer als de Vermoorde Onschuld! Maar er is na tuurlijk ook een heel andere mogelijk heid: juffrouw Springer heeft, op grond van verkregen inlichtingen, een baantje gezocht op Meadowbank of is er door haar opdrachtgevers heengestuurd, op grond van haar bijzondere geschikt heid Ze heeft een gunstige nacht af gewacht om stilletjes naar de sporthal te gaan (hier struikelen we weer over de vraag, waarom?). Iemand anders is haar achterna geslopen.. of heeft haar daar opgewacht., met een revol ver. bereid om haar daarmee neer te schieten.. Maar alweer waarom? Wat drommel—-wat valt er te halen in een sporthal. Dat is nu juist niet de plaats waar je iets van belang kunt verstop pen „Ik kan je trouwens verzekeren dat er niets verborgen was. We hebben het hele gebouw uitgekamd., de kastjes van de meisjes, dat van juffrouw Sprin ger. Sportartikelen van allerlei slag alles even gewoon. Bovendien een gloed nieuw gebouw. Van juwelen of iets soortgelijks geen spoor." ..Wa^ er geweest is, kan de moor denaar hebben meegenomen," opperde Adam. „Maar de sporthal kan ook uit sluitend als plaats van rendez-vous dienst hebben gedaan. Daar leent hij zich bij uitstek voor. Op behoorlijke af stand van 't hoofdgebouw en ook weer SIiJ te ver. Juffrouw Springer kan .elf een afspraak hebben gehad, ruzie gekregen hebben en doodgeschoten zijn. Z,e kan ook iemand achterna zijn ge gaan en zo ongelegen zijn gekomen, om dat ze dingen gezien of gehoord heeft, dat men haar niet levend weg heeft willen laten gaan." „Ik heb haar bij haar leven nooit ge zien. vertelde Kelsey, „maar uit ver halen heb ik sterk de indruk gekregen dat zij een echte bemoeial moet ziin geweest." „Dat lijkt mij ook de meest aanne melijke verklaring." stemde Adam toe „Haar nieuwsgierigheid zal haar nood lottig zijn geworden." „Maar als het een rendez-vous is ge weest." begon Kelsey. „Zeker," knikte Adam met nadruk, „dan moet er hier iemand op school zijn die wij geducht in de gaten zullen moeten houden. Een kat tussen de dui ven, om zo te zeggen." „Een kat tussen de duiven!" her haalde Kelsey, getroffen door deze woorden. „Juffrouw Rich, een van de leraressen, heeft vandaag precies de zelfde term gebezigd." Hij dacht enkele ogenblikken na. Toen vervolgde hij: „Deze cursus is met drie nieuwe krachten begonnen. Shapland, de secretaresse, Blanche, de lerares Frans, en dan natuurlijk juf frouw Springer zelf. Met haar hoeven we dus geen rekening meer te houden. Als er sprake is van een kat tussen de duiven, dan zou ik zeggen dat we er wat om kunnen verwedden dat het een van die twee nieuwelingen moet zijn." Hij keek Adam eens aan. „Heb je een voorkeur voor een van beiden?" Adam dacht even na. „Ik heb made moiselle Blanche op een keer betrapt, toen ze de sporthal uitkwam. Toen keek ze bepaalde schuldig. Alsof ze iets ge daan had dat ze niet had mogen doen- Niettemin, over 't geheel genomen., zou ik stemmen op die Shapland. Dat is een koel, verstandelijk type met heel veel hersens. Ik zou haar antecedenten eens verdraaid zorgvuldig nagaan, als ik jou was. Wat drommel, waarom zit je me uit te lachen?" Kelsey grinnikte. „Omdat zij jou ver- 7- u genoemd!" vertelde hij. had jou betrapt, toen je uit de sporthal kwam., en ze had iets eigen- zef" m '|0UW houding opgemerkt, zei nou n°g mooier Adam was brutahteit!" verontwaardigd- ..Wat een Inspecteur Kelsey hernam zijn autori taire houding. „Je moet weten," sprak hij, „dat wij allemaal hier in de buurt Meadowbank heel hoog aanslaan. Het is een pracht van een instelling. En juffrouw Bulstrode is een pracht van een vrouw. Hoe eerder we deze zaak in het reine hebben gebracht, des te beter is het voor de naam van de school. Meadowbank moet weer zo gauw mogelijk met een schone lei kun nen beginnen." Hij zweeg en keek peinzend naar Adam. „Ik vind," hernam hij, „dat we juffrouw Bulstrode moeten vertellen wie je eigenlijk bent. Zij houdt haar mond wel., daarvoor hoef je niet bang te zijn." Adam overwoog het voorstel. Hij knikte toestemmend. ,Ja," sprak hij, „in de gegeven om standigheden vind ik het ook vrijwel onvermijdelijk." HOOFDSTUK XII Ruilen van nieuw tegen oud Juffrouw Bulstrode bezat nog een an dere eigenschap, die duidelijk haar meerderheid boven vele andere vrou wen aantoonde. Zij kon luisteren. Zij luisterde zwijgend zowel naar in specteur Kelsey als naar Adam. Zij trok zelfs geen wenkbrauw op. Daarna sprak zij een enkel woord. „Merkwaar dig!" ,U bent zelf merkwaardig,' dacht Adam, maar dat zei hij niet hardop. „Nu," hernam juffrouw Bulstrode, zoals gewoonlijk recht op de kern van de kwestie afgaande, „wat wenst u dat ik doe?" Inspecteur Kelsey schraapte zijn keel. „Wij waren van mening dat u volkomen op de hoogte moest worden gesteld., in het belang van de school." Juffrouw Bulstrode knikte. Dat spreekt vanzelf. De school is mijn eer ste zorg. Dat moet. Ik ben verantwoor delijk voor de veiligheid van mijn leer lingen. en vervolgens ook van de ge hele staf. Ik zou hieraan graag willen toevoegen dat hoe minder publiciteit er aan de dood van Juffrouw Springer ge geven wordt des te beter het voor mij zal zijn. Dit is een zuiver egois- tisch standpunt., al vind ik mijn school een belang op zichzelf niet alleen voor mij. Maar ik besef volko men dat wanneer volledige publiciteit voor u noodzakelijk is, u uw gang moet gaan. Maar is dat wel zo?" „Neen," antwoordde inspecteur Kei sey. „Ik geloof werkelijk dat in dit ge val geldt: hoe minder ruchtbaarheid des te beter. Het gerechtelijk onder zoek zal worden verdaagd en wij laten eenvoudig doorschemeren dat het een zaak is van zuiver plaatselijke aard Jeugdige delinquenten, zoals dat tegen woordig heet, met revolvers gewapend de vinger aan de trekker... Toen juf frouw Springer hen betrapte, hebben haar eenvoudig neergeschoten. Zo zou ik het willen aankondigen. Dan kun nen wij intussen rustig aan het werk gaan. Maar, ja, Meadowbank is een beroemde school. Het is nieuws. En moord op Meadowbank komt op de voorpagina." „Ik denk dat ik daaraan wel het een en ander kan doen," kwam juf- frouw Bulstrode gedecideerd uit de hoek „ik heb in de hoogste kringen wel enige relaties." Met een lachpe liet zij enige namen horen. Daartoe behoorden de minister van justitie, twee persmagna ten, een bisschop en de minister van onderwijs. „Ik zal doen wat ik kan." Zij zag Adam aan. „Gaat u daarmee akkoord?" Adam zei direct: „Ja, volkomen. Wij houden er altijd van de dingen net jes en in stilte op te knappen." „Wilt u hier tuinman blijven?" in formeerde juffrouw Bulstrode. „Als u er geen bezwaar tegen heeft? Daardoor blijf ik precies waar ik we zen moet. En ik kan overal een oogje op houden." (wordt vervolgd) DOOD Pauline Magee, een 26-jarig meisje in Londen, houdt vol, dat zij niet dood is. Pauline „overleed", toen een Lon- dense lijkschouwer haar dood ver klaarde. Gisteren keeg zij officieel te horen, dat zij dood zou blijven tot het hooggerechtshof haar zaak heeft be handeld. Vorig jaar werd het lijk van een vrouw gevonden in de Theems. Een van de vroegere vrienden van Pauline identificeerde het lijk als dat van Pauline. Daarom bepaalde de lijk schouwer, dat Pauline was verdron ken. Toen Pauline vernam, dat zij dood was. was zij ietwat verbaasd. Zij ver zocht de lijkschouwer de zaak te her openen, maar zij kreeg te horen: „Op dit ogenblik bent u gerechtelijk dood en u zult dat blijven tot mijn uitspraak is vernietigd. Er zal een nieuwe schou wing plaatshebben van het lijk, dat gelukkig nog niet is begraven. VERBOD Dames, die naaldhakken dragen, mogen voortaan het gebouw van de provinciale administratie van Trans vaal in Pretoria niet meer in, om de kostbare vloerbedekking te spa ren. In een café in Pretoria moet de vloer om de twee a drie maanden worden vernieuwd wegens bescha diging door naaldhakken. STIMULANS Volgens de Zweedse professor Yngve Zotterman in Stockholm is de ge woonte van vissers om op het aas te spuwen niet zonder zin, omdat, naar hij by proefnemingen geconsta teerd heeft, het menselijk speeksel bij sommige vissen, zoals de karper, een sterke stimulans tot bijten veroor zaakt. ff? „Wilt u morgen met uw klacht terug komen. U hoort toch, dat ik bezoek heb!" ZATERDAG 3 FEBRUARI VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 8,35 Van de voor pagina, lez. 8,40 Gram. 8,50 Tips v. vakantie gangers 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Gram. 9,40 Dilettantenork. VPRO: 10,00 Samen thuis, lez. 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 Metropole-ork. 10,50 Tentoonstellingsagenda 10,55 Nwe gram. 11,20 Sportnws. 11,45 Lichte muziek. VRIJDAG 2 FEBRUARI BRUSSEL 324 m 12,00 Nws. 12,03 Gram. 12,30 Weerber. 12,35 Gram. 12.50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 14,00 School radio 15,45 Gram. 16,00 Beursber. 16.06 Gevar. muz. 17,00 Nws. 17,15 Gram. 17,45 Duitse les 18,00 Oude muz. 18,10 Boekbespr. 18,20 V.d. sold. 18,50 Sportkron. 19,00 Nws. 19,40 Piano recital 19,45 Kinderweelde 20,00 Ork.conc. I.d. pauze: De zeven kunsten 21,30 Liederen 22,00 Nws. 22,15 Jazzmuz. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,03 La chanson en marche 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,03 Belg. muz. 15,03 Lichte muz. v. Belg. componisten 17.00 Nws. 19,20 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Lie deren 21,45 Gram. 22,15 Verz.progr. 22,55 Nws. (Advertentie) (Advertentie) NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL VRIJDAG 2 FEBRUARI NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20,20 Mesquitaria, gevar. progr. 20,50 Atten tie, act. 21,30 Een dag uit het leven van een actrice, filmrep. 22,00 Dagsluiting. VLAAMS BELG.: 19,00 Tussen hemel en aarde 19.30 V.d. vrouw 20,00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Progr. over een Weense balle rina 21,25 Filmkron. 22,10 Kron. over de vrijetijdsbesteding 22,40 Nws. FRANS BELG.: 18,30 V.d. jeugd 19,00 Filmkron. 19,35 Econ. kron. 20,00 Journ. 20,30 Spel 21,30 Kunstkron. 22,15 Journ. (Advertentie» Kon. Olies en Unilevers hebben giste renmiddag een vaste stemming te zien gegeven. Vooral de Olie-aandelen wer den grif uit de markt genomen op 127,10 tegen eergisteren als slotkoers 124,80. Het publiek blijft zich nog steeds voor de oliewaarden interesseren. De belan gen van de arbitrage wogen tegen el kaar op. De handel was door elkaar kalm voor de internationale waarden. In Wall Street werd woensdag het her stel van dinsdag verder voortgezet. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er ge vraagd in de markt. De Westduitse beur zen gaven gisteren wat hogere koersen te zien. Overigens viel er op de andere Europese beurzen weinig te beleven. Van de leidende cultures noteerden Am sterdam Rubbers en HVA een kleinigheid hoger. De scheepvaartwaarden lagen goed gedisponeerd in de markt na een kalme opening. De staatsfondsen gaven opnieuw een vaste stemming te zien. Voor de lokale afdelingen bestond we derom de nodige speculatieve belangstel ling. Van de bankaandelen kregen aandelen Rotterdamsche Bank een hogere advies- koers. Heineken werd op 645 (630) ge taxeerd als gevolg van buitenlandse koop orders. 31-1 1-2 Ned. '59 41/4 103 Va 103 Va Ned. '47 3V2 93 i3s 93 V4 AKU A 399% 399 Va Hoogovens cA 762 V2 765% Philips GBA 960'2 961V4 Unilever cA 184.30 185,75 Kon. Olie A 124,85 127.25 Scheepv. Unie A 151% 152% A'dam Bk A 386 Va 392% Kon. Zout cA 1060 1080 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 127.70—129.40 g.l.; Philips 960—963: Unilever 186.20—188.30; Hoogovens 764766. Nadat de onbekende met de steek was opgehouden met roepen werd het stil op het plein. Af en toe riep er iemand „Hoera" of „Weg met Porrepief" en verder hoorde je alleen de agenten aan komen marcheren. Links, rechts. Links, rechts. Steeds meer kwamen er het plein op. Ze klommen moei zaam het beeld op en zochten overal naar de man met de steek. Op het paard, op de schouders van Porrepief, op zijn hand. Het beeld zag zwart van de agenten. Maar de onbekende was nergens te vinden. Nee, die was allang het beeld weer af. Hoe, begrijp ik ook niet; hij had de agenten toch tegen moeten komen! In ieder geval reed hij juist op het ogenblik, dat de kapitein der agen ten zei: „Hij is eraf gevallen" op een wit paard door de havenbuurt. In een stille straat met pakhuizen, waar al twee paarden stonden (een zwart en een bruin) stapte hij af, zette zijn paard naast de andere en ren de naar een deur in de muur, die juist open ging toen hij er vlakbij was. In „De boze Clovis" waren Sylvester en Mei nog steeds hun avonturen aan het vertellen. Omdat de Porto Peanen zo dankbaar luisterden, verzon Sylvester er allemaal dingen bij, die het nog mooier maakten. Hij deed voor, hoe de generaal van Porceleinië achter het huis was aangezwommen en „Sylvester, doe open!" had geroepen. Mei zat te schud den van het lachen en dus merkte alleen Sebastiaan, dat er nu toch wel rare dingen gebeurden buiten. Hij ging staan en grom de

de Stem | 1962 | | pagina 7