Een staand leger in Engeland eigenlijk strijdig met de wet Vorst en sneeuw drijven de vogels naar onze woningen „Emmaus" te IJzendijke op 1 maart in gebruik Woedende Oostduitsers ontdekken vluchttunnels ,De Regenmaker' Zes maanden voor den B. RUMOER OM DE DEFENSIEBEGROTING Wenken voor het voeren Overval op postkantoor in Bleiswijk Café „Oude Molen" DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 4 Gangen graven niet verboden zegt Westen Zes maanden met aftrek voor Goese fietsendief Atoomspionnen te Karlsruhe veroordeeld Vandaag laatste gesprek Toxopeus met ambtenaren Miljoen man Niet op de gang Gevleugelde optimisten bleven hier Drinkwater Wegens doodslag zes jaar geëist Vogel-EHBO Bijna onoplosbaar Het stormt reeds Komt spoedig vrij te Koewacht REDERIJ FEENSTRA Auto zonder chauffeur j C0RSTENS- SCHELLEKENS wmgt'm, 'p'. O Met laaiende verontwaardiging: heb ben de Oostduitsers gisteren uitgeba zuind dat „Westberlijnse bandieten" tun nels naar Oost-Berlijn hadden gegra ven. Een van die heimelijke wegen had op een Oostberlijns station een instorting ten gevolge. Daardoor kwam men er ook achter. Er zouden ook beginstukken van nog twee andere tunnels gevonden zyn. Triomfantelijk toonden de Oostduitse autoriteiten de vondst aan de pers, om duidelijk te maken welke misdadige praktijken het Westen er op nahoudt. De tunnels, aldus Ulbrichts getrouwen, waren natuurlijk bedoeld voor „spionage, slaventransporten" en dat soort dingen. Er werd meteen een fors geredigeerd protest naar West-Berlijn gestuurd. Daarop werd nogal laconiek geant woord. ,,Er bestaat geen wet die het gra ven van een gang onder de sector grens tussen Oost- en West-Berlijn verbiedt", zei het Westberlijnse stadsbestuur. ,,De door de cojnmu- nisten gebouwde muur is geen staatsgrens. Voor ieder die eerbied heeft voor het recht, zal het een muur van schaamte blijven". De tunnel zal uiteraard bedoeld zijn Het bejaardencentrum huize „Emmaus" te IJzendijke zal op 1 maart in gebruik worden genomen. Het gebouw, dat zeer gunstig ligt en bovendien door een tuin omgeven zal worden, kan plaats bieden aan 60 bejaarden. Hoewel het cenrtum toegankelijk is voor personen van alle gezindten berust de dagelijkse leiding bij religieuzen (Franciscanessen uit Dongen), die zul len worden bijgestaan door lekekrachten De door de officier van justitie bij de Bredase rechtbank onverbeterlijk ge noemde recidivist L. R. uit Goes is dooi de Bredase rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek wegens het stelen van een damesfiets op 24 september van het vorig jaar te Ber gen op Zoom. Verdachte had daar vele cafés bezocht; hij had de laatste trein naar huis ge mist. Om toch thuis te komen, zo goed. koop mogelijk, had hij een fiets mee gepikt Later was de fiets bij hem thuis op de zolder teruggevonden. De officier, die er geen heil meer in zag, had tegen R. een jaar met afrek ge- eist. Het Westduitse federale hof in Karls ruhe heeft twee Duitse geleerden, van wie één een vrouw, veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf, we gens het verstrekken van atoomgehei men aan Oost-Duitsland. De rechter zei, dat de biologe, dr. Ur sula Nenninger (41, uit Coburg, die de gegevens had verstrekt aan een „koe rier", een „levend voorbeeld was van de wijze waarop Ulbricht wolven van mensen maakte". Hij noemde de Oostberlijnse geleerde Heinz Werner (35), „de chef van Nen ninger, de contactman en een overtuigd marxist". Nenninger had geheimen uit de labo ratoria te Brussel en in West-Duitsland, centra van Euratom, uitgeleverd aan Werner. Zij had daarbij gebruik ge maakt van microfilms. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren de president-directeur van de gefailleerde bouw- cn handelsonderne ming n.v. Socrates, Nic. den B„ wegens de subsidiair ten laste gelegde eenvou dige bankbreuk veroordeeld tot een ge vangenisstraf van zes maanden met af trek. Wegens gebrek aan bewijs werd hij vrijgesproken van de primair ten laste gelegde bedrieglijke bankbreuk en van het tweede punt van de tenlaste legging, de oplichting in vereniging (met de inmiddels vrijgesproken ex-onderdi recteur van de Amsterdamsche Bank T. H.) van de Rembours- en Industrie' bank in Amsterdam, waarbij het ging om een kortlopend krediet van een half miljoen gulden. Tegen Den B„ die na dertien maanden voorarrest en een maand gijzeling, op 19 januari onmiddellijk in vrijheid werd gesteld, was door de procureur-gene raal 9 maanden gevangenisstraf met aftrek geëist wegens bedrieglijke bank breuk en vrijspraak terzake van de op lichting in vereniging. De rechtbank veroordeelde Den B. vorig jaar juni tot vijftien maanden ge vangenisstraf. Zij achtte beide punten van de tenlastelegging bewezen. De of ficier van justitie had twee jaar gevan genisstraf geëist. (Van onze Haagse redacteur) Minister Toxopeus (Binn. Zaken) zal vandaag nog eenmaal met de Commis sie voor Georganiseerd Overleg in Amb tenarenzaken vergaderen alvorens bij de Tweede Kamer zijn salarisnota in te dienen. De ambtenarenorganisaties heb ben reeds een concept van deze nota ontvangen. Het staat wel vast, dat de minister hierin zijn bekende voorstellen hand haaft. Aan het feit dat desondanks van daag nogmaals een bespreking plaats vindt, moet dan ook geen bijzondere be tekenis worden toegekend. Dat nu nog overeenstemming zou kunnen worden bereikt is ondenkbaar. Daarvoor liggen 'de wederzijdse standpunten te ver uit een. De nota zal na afloop van de verga dering met de commissie aan de Twee de Kamer worden toegezonden. In Praag hebben de laatste dagen de ministers van defensie van de landen van het Warschau-Pact (de „Oosteuro- pese NAVO"), vergaderd. De Westduit se regering maakte gisteren bekend dat in Oost-Duitsland thans 200.000 man troepen onder de wapenen zijn, plus 800.000 leden van semi-militaire instel lingen. Ulbricht heeft dus een miljoen gewapenden op de been. In Moskou heeft ambassadeur Thomp son van de V.S. gisteren een nieuw ge sprek met Gromyko gehad. Hij wilde niet zeggen of Moskou nog altijd zo strak aan zijn eisen inzake Berlijn vast houdt. Het gesprek zal waarschijnlijk later worden voortgezet. Er werd gisteren nog ergens gespro ken over de wereldproblemen: Kroest- jevs schoonzoon Adzjoebei, die in de V. S. is, bracht een onverwacht bezoek aan Harriman, die door Kennedy is be last met de zaken in het Verre Oosten. Verslaggevers die de Izvestia-hoofdre- dacteur vroegen of hij over Laos ge sproken had, kregen een ontwijkend ant woord en toen een Amerikaans journa list het waagde hem te vragen of de nieuwe gevechten bij Nam Tha onder werp van gesprek geweest waren, werd de Rus boos. „Ik weet niets van gevech ten, waar heeft u het over?", voer hij uit, er aan toevoegend „en bovendien kan men zulke belangrijke zaken niet als een ontsnappingsweg. Door de vroeg-1 op een gang bespreken. Verslaggevers tijdige ontdekking heeft er nog niemand in Rusland doen zoiets niet", gebruik van kunnen maken. (Eigen buitenlandse dienst). Onder de vele merkwaardige wetten, welke het zo op traditie en antiquaria gestelde Engeland tot in onze dagen heeft bewaard is ook een wet uit het einde van de zeventiende eeuw, welke be paalt: „Daar het opstellen en onderhouden van een staand le ger in het Verenigde Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland in tijden des vredes, wanneer zulks niet met toestemming van het parlement geschiedt, tegen de wet is, zal telkeniare door het parlement een zodanige toestem ming verleend moeten worden". Dit zou kunnen betekenen, dat als die merkwaardige lieden van beiderlei kunne die steeds in het nieuws staan vanwege de origi nele wijzen waarop zij tegen be wapening en militarisme demon streren en waaraan Engeland zo rijk is, op een goede dag de over- (Van een bijzondere medewerker) Met Het dalen van de tempera tuur en het vallen van de sneeuw, breekt voor de vogels een benarde tijd aan. Gedaan is het met de ju belende zang, waarop zij ons in het voorjaar en de zomer hebben onthaald. Weg is ook de nijvere bedrijvigheid welke zij tijdens de broedtijd aan de dag hebben ge legd. Verdwenen is tevens hun glanzende rankheid cn zitten zij thans dik in de veren op een takje over betere tijden te dromen. Vele van onze gevederde vrienden schu wen onze wispelturige winter en zjjn sedert maanden naar warmere oorden vertrokken. Ook zijn er vogels, die uit het hoge, koude noorden hun winterkwartieren in ons land betrekken. Dank maar eens aan de vele watervogels en aan de schitterende vogel met de o zo lelijke naam: de pestvogel. Trouwens er blijven genoeg „eigen" vogels hier, die wellicht in tegenstelling tot de schaatsliefhebbers hopen op een zachte winter. Gezien het voorproefje van enige tijd geleden, schijnt deze hoop ijdel te worden en draait het voor de vogels op een teleurstelling uit. In ijden van nood zoeken de vogels echter de nabijheid van onze woningen op. Natuurlijk in de stille hoop, dat wij als tegenprestatie voor hun feestelijk ge zang van weleer, hen met broodkruimels enz. door deze moeilijke tijd heen helpen In deze hoop en vertrouwen worden zij echter beschaamd en vinden zij prac- tisch overal hun „tafeltje gedekt" Dit biedt trouwens een unieke gelegenheid om de vogels van zeer nabij te bestude ren en te leren herkennen Men bespaart er zodoende vaak een kouwelijke wan deling en naarstig gezoek in de natuur mee uit nu de vogels u aan huis komen opzoeken. Toch moet men bij de voe dering met enkele factoren rekening houden. Men moet de voerplaats name lijk zó kiezen, dat de vogels niet onver hoeds door katten kunnen worden be sprongen. Daarbij moet men toch trach ten de voerplaats zodanig in te richten, dat men toch vanuit de huiskamer er een goed gezicht op heeft. Het geven van voersoorten is afhankelijk van de vogel soorten die op bezoek komen. Vooral bruinbrood wordt door vrijwel alle soorten met graagte naar binnen ge werkt. Eveneens vallen gekookte aard appelen en andere resten van de warme maaltijd in de smaak. Bij vorst zijn ech ter vochtlioudende voedselsoorten min der geschikt, omdat zy te snel bevrie zen. Wanneer men zelf aan het experi menteren slaat, ontdekt men al gauw allerhande geschikt voer Zo is b.v. on gekookte havermout een ware traktatie voor roodborstjs, merels en lijsters. Deze laatste twee zijn eveneens verzot op rotte appels, waar trouwens spreeuwen ook graag van snoepen. Ongezouten spek, -zwoerd, reuzel en olierijke zaden worden door de vogels die vooral bij vorst behoefte hebben aan vet graag gegeten. Mezen zijn ver zot op pindakaas, maar dit is nogal een kostbare manier van voedering. Aan snoeren geregen pindanootjes kan men dicht bij het raam ophangen. Juist dan kan men eerst echt genieten van de acrobatische toeren die het behendige pimpel- of hemelmeesje toepast om de te bengelende pindabolsters trachten doorboren. „Wanneer kan men nu het beste de vogels voeren" is ons meermalen ge vraagd. De ideale tijdstippen zijn 's ochtends zodra het licht wordt, en vlak voor de avondschemering. De winter maanden zijn immers erg lang en met een volle maag zijn de vogels natuurlijk be ter tegen de koude bestand Voer echter vooral met kleine hoeveelheden, die snel worden opgepikt. Vooral bij vorst is het niet gewenst, dat het voer lang blijft liggen. Een ander voornaam punt, waaraan wellicht onbewust, weinig aandacht ge schonken wordt, is het drinkwater. Wan neer de grond bedekt is met sneeuw is dit niet zo belangrijk, wèl echter bij riesweer. Plaatst men een bakje met lauw wa ter op de voerplaats, dan doet men er goed aan, hierover gaas te spannen. De vogels wordt zodoende het baden be let, want bij vorst zou een bad hen nood lottig kunnen worden. hand zouden krijgen, met een „no" in het parlement het staan de leger naar huis gestuurd zou kunnen worden. Niet dat daar voorshands kans op is, maar wel dwingt deze wet de minister van Verdediging Harold Watkinson het parlement zeer omzichtig te benaderen met zijn jaarlijkse begroting. Vooral als de cijfers dezer begroting nog weer ho ger zijn en de pacifistische apostelen in en buiten het parlement daardoor koren op hun molen krijgen. Drie eeuwen ge leden werd de wet door het parlement uitgevaardigd om te voorkomen dat Engeland nog ooit onder een militaire dictatuur terecht zou komen, drie eeuwen later wil men evenmin onder het juk van een miljardenbegroting door. Daarvan kan op zijn beurt Watkinson meepraten, want hij heeft, wegens diep gaande meningsverschillen in het kabi net over de cijfers zijn "Wetboek over de Landsverdediging", dat in maart ver- De Rotterdamse rechtbank heeft gis teren bijna vier uur besteed aan de be handeling van de noodlottige vechtpar tij aan boord van de Rotterdamse rond vaartboot „Rijnhaven", die in juni van het vorig jaar het leven heeft gekost aan de 33-jarige los-werkman W. van Leeuwen, vader van twee kinderen. Er bleven vele vraagpunten, want er is maar één man, die de gebeurtenissen toen geheel heeft meegemaakt: de 29- jarige verdachte J. V„ de kapitein van de boot. Hij had zijn slachtoffer, die hij alleen kende als „Wim", die avond ontmoet in een café, waar door de verjaardag van de vrouw van de kastelein een vro lijke stemming heerste. Na sluitingstijd besloten beide mannen het feestje voort te zetten aan boord van de rondvaart boot. Plotseling ontstond er ruzie, naar verdachte beweerde omdat „Wim" met oneerbare voorstellen kwam. Men ging op de vuist; daarna pakte kapitein V. een ijzeren staaf, waarmee hij W. van L. doodsloeg. „Ik sloeg uit angst", al dus V., die kort tevoren een straf van veertien maanden had uitgezeten wegens een zedendelict. Zes jaar met aftrek wegens doodslag, luidde de eis. „Ontslag van rechtsvervol ging wegens noodweer, c.q. noodweer exces", was het .verweer van de raads man. Watervogels zijn tijdens vorstperioden bijna geheel op onze goede wil aange wezen. Eenden, zwanen, waterhoentjes enz. in parken en „op" grachten worden gelukkig niet vergeten Wel moet men er aan denken tussen het brood, graan- afval enz. wat scherp zand te strooien, dit is namelijk zeer bevorderlijk voor de spijsvertering. Wanneer vogels uitgeput zijn, laten ze zich gemakkelijk grijpen. Men kan dan trachten ze thuis individueel te verzor gen. Dit kan het beste geschieden in een onverwarmd maar vorstvrij vprtrek met een vloer welke gemakkelijk kan worden gereinigd. Zet echter nooit of te nimmer een dergelijke vogel bij de kachel want daarmee bezegelt u het lot van de adop tievogel. Span uw verwachtingen ten aanzien van een eventueel herstel van de vogel niet al te hoog Het verzorgen van zo'n vogel vergt veel moeite en toewij ding en levert meestal een teleurstelling op. De voldoening als men er wél in slaagt hem in het leven te houden, is echter des te groter. Woensdagavond omstreeks half acht hebben twee mannen een overval ge pleegd op de houder van het postkan toor van Bleiswijk bij Rotterdam, de heer H. J. Ram. Deze was bezig ge weest het geld klaar te maken voor de volgende dag. Hij begaf zich met het geld naar een ander vertrek in het ge bouw en werd op dat moment door de mannen aangevallen. Een bedrag van 5700 a 5800 gulden, dat de heer Ram in de zak had gestoken, is tijdens een vecht partij verdwenen. Tijdens deze vecht partij heeft de heer Ram vermoedelijk een klap op zijn hoofd gekregen. Hij is bewusteloos geraakt en heeft waar schijnlijk een hersenschudding. De politie heeft in de hal van het kan toortje een bedrag van 1900 gulden te ruggevonden. Het bedrag dat de mannen hebben meegenomen bedraagt dus 3800 a 3900 gulden. De rijkspolitie in Bleis wijk heeft het onderzoek in handen. schijnen moet, nu weer voor de derde keer moeten herschrijven. De derde versie is nu verschenen, maar Watkin son is er allerminst zeker van, dat hier het "Alle goede dingen in drie" geldt, daar de meningsverschillen binnen Enge- lands regering eer nog toe- dan afgeno men zijn. Sir Harold Watkinson staat intussen voor een bijna onoplosbare taak. Sinds de afschaffing van de algemene dienst plicht hapert het ernstig met de rekru tering van vrijwilligers Dezen kosten bovendien veel meer geld dan gewone dienstplichtigen, omdat zonder finan ciële voordeeltjes in het geheel geen vrijwilligers te krijgen zijn. De begro ting der Landsverdediging, die het vo rige jaar rond 15 miljard gulden beliep, moet, naar de mening van de meerder heid in het kabinet echter zeer besnoeid worden. Van meer uitgaven kan hele maal geen sprake zijn Maar daar zijn president Kennedy en de Nato-commandant generaal Norstad juist met hun eisen tot vergroting van de conventionele strijdkrachten op de proppen gekomen. Op het politieke vlak moet Engeland daaraan meedoen en nu is aan Watkinson de taak, om de kwadratuur van de cirkel te vinden. Hij toog aan het bezuinigen. Eerst probeerde hij op de militaire verplich tingen van Engeland in de overzeese gebieden te besparen. Maar zowel de de minister van het Gemenebest als van Koloniën, vlijtig gesecondeerd door de stafchefs, riepen moord en brand. Stra tegische overwegingen lieten geen be sparingen toe. Daarop zette hij zijn hoop op een poging het Engelse Rijnleger in West-Duitsland met de nodige duizenden mannen te verminderen. Maar die hoop vervloog in rook, toen premier Mac- Millan en Adenauer overeenkwamen, het Rijnleger nog uit te breiden, zij het ook dat de Bondsrepubliek in de meer dere kosten dapper zal bijdragen en door aankopen in Engeland de deviezen- balans zal ontlasten. Nu schijnt Watkin son in zijn Wetboek brutaalweg een al ternatief gesteld te hebben: zus of zo. Hij schijnt een soort militair vijfjaren plan voor te stellen, om gedurende die tijd de Britse strijdkrachten op de hoogste stand van technische toerusting te brengen en dit bijzonder op het ter rein van luchtwapen en marine. Daar dit echter met de voorhanden zijnde personele en financiële middelen niet te bereiken is, moeten de strijdkrachten te land maar voor de schade opkomen. Het Wetboek schijnt dan ook voor te stellen, het landleger langzaam te ver minderen met 20 000 man. van 165.000 op 145.000. Maar deze 145.000 zullen dan ook volledig gemechaniseerd worden. Door de uitbouw van het luchttransport zal het landleger veel beweeglijker ge maakt worden. Maar het Wetboek is nog niet eens gepubliceerd, of reeds is de storm op gestoken. De minister van Oorlog, ver antwoordelijk voor het landleger steekt zijn stekels op en zegt: Wij kunnen niet één man meer missen. De generaals schilderen de ernstigste gevolgen van een verkleining van het landleger en de minister van Buitenlandse Zaken ver klaart dit alles tegenover de verbonde nen niet te kunnen verdedigen. Tot overmaat van ramp brengt ook het ministerie van Financiën het zwaarst geschut in stelling. Watkinson heeft in zijn Wetboek ook voorgesteld, dat in de toekomst de uitgaven voor Landsverdediging automatisch 8 procent van de totale uitgaven op sociaal vlak zullen bedragen. Op dit ogenblik be draagt het 7,9 procent. Daar ook in Engeland, evenals overal, sociale uitgaven van jaar tot jaar toenemen, zou dat in de praktijk betekenen, dat ook de begroting voor Landsverdediging elk jaar omhoog gaat. En dat wil Sel- wyn Lloyd nu net niet. Overbodig te zeggen, dat niemand in Engeland op dit ogenblik ook maar enig gedacht heeft, hoe Watkinson met zijn vierkante cirkel zal klaar komen! 4. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze innig ge liefde echtgenoot, vader, behuwd- cn grootvader, broer en oom, de heer HENRICUS VAN REGENMORTEL echtgenoot van Bertha Geerts in de ouderdom van 65 jaar. Koewacht: B. Regenmortel-Geerts Meurchin (Fr.) C. Boursier- van Regenmortel A. Boursier Koewacht: G. van Regenmortel G. van Regenmortel- Janssens en kinderen R. van Regenmortel A. van Regenmortel- Kayser en kinderen G. van Regenmortel W. van Regenmortel- Kayser en kinderen Y. Raes- van Regenmortel W. Raes Fam. v. Regenmortel Fam. Geerts Koewacht, 1 februari 1962 De plechtige uitvaart dienst vindt plaats op zaterdag 3 februari 1962 om tien uur in de pa rochiekerk van de H.H. Philippus en Jacobus te Koewacht. Rozenkransgebed heden avond om 6.30 uur in de parochiekerk. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrienden en kennissen voor de vele felicitaties, bloemen en cadeaus bij onze gouden bruiloft ontvangen J. Vercouteren-Crombeen Kloosterzande, Kruisdorpstraat 1. Voordeel èn.Garantie, d&t is het kenmerk van VéGé. De kruidenier die zo gul is met geldzegels. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, bloemen en cadeaus ontvangen bij gelegenheid van mijn 35 dienstjaren als bezorger van „Dagblad De Stem" betuigen wij aan allen vooral de abonnees onze hartelijke dank. F. de Bruijn-Fruijtier en Karei Hulst, februari 1962. CAMERE VAN RHETORIC A „DE TRANSFIGURATIE" HULST Speelt voor het „Zeeuwse Landjuweel" VAN RICHARD N. NASH REGIE: RENAAT STAES ZONDAG 4 FEBRUARI 1962 ZONDAG 11 FEBRUARI 1962 St Jozefkring Hulst AANVANG: 8 UUR. KAARTVERKOOP: Ls. Verwilghen - Hulst. Telefoon 2406. Prima goed gelegen. Ook te CLINGE CAFé BESCHIKBAAR me.t volledige vergunning. Inlichtingen: Fa. DIERICK—KONINGS KOEWACHT. Rijn, Moezel of Neckar, per schip naar Heidelberg O Vraagt gratis prospectus van onze Tydgeest Vacantiereizen, vanaf 105.per persoon. Bovenstraat 152-158 ROTTERDAM - IJSSELMONDE Tel. 194857—194451 (010) steeds DE BESTE en NIEUWSTE OPEL automobielen N.V. AUTOBEDRIJF MAZAIRAC Glacisstraat 15 Bergen op Zoom (tel. 3960) Zaterdag 3 fe bruari koopt uit HELMOND lichte man kanaries a f 8.p. st.; groene mankanaries a f 6.50 p. st.; popjes a f 2 p. st. Vogels brengen: BERGEN OP ZOOM van 10 11.30 uur bij Café v. d. Berg, Grote Markt 7. ROOSENDAAL van 1-3 uur bij Café de Kroon (Jan Brood) Boulevard 84. ZONDAG 4 FEBRUARI vogels brengen tussen 10 11.30 uur bij Café Buiten- lust - A v. d. Klundert, Dijklaan 61, Breda. IN OOSTERHOUT bij F. v. d. Kruyssen, Catharina- straat 31 tussen 12.30—3 u. Net dagmeisje gevr. tegen 1 maart, as., wegens huwelijk der tegenwoordige. Ook gene gen om in de winkel te helpen G. Kuyks-Valckx, Zoutestr. 5, Hulst. Enige leerlmg-naaisters kun nen nog geplaatst worden in de leeftijd van 15 tot 16 jaar Loon volgens c.a o 5-daagse werkweek Zaterdags vrij Te vens gevraagd werkster, halve dagen. Aanmelden: Maison Van Maas, Gr Markt U. Bre da Tel 37377 46548 Net meisje gevr. z. sp. m. v.d en n Mevr. Westenburg- Smits. 2e Muntstraat 1. Bre da 46691 Juffr. of meisje gevraagd, als hulp m de huishouding Vo'or dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig Adres: Mevr B Brouwers Baronielaan 267 Breda. 46688 Een kamermeisje gevraagd. Hotel Cosmopolite, Stationspl 4, Breda 46674 Metselaars timmerlieden en op perlieden gevr Fa C. Hoog vliet en Zn., Burg. de Bruine- laan 45. Zwijndrecnt. Tel 26651, na 6 uur 27034. 46657 Nette huishoudster gevraagd, i Arbeiders gevraagd. HoogEen goede naaimachine in sa-.D.herder t. k. Goed waaks, 3< Niet jonger dan 25 jaar Kost loon Aanm Sparrenweg 30, lonkast te koop. Wegens plaats- j. Middellaan 102, Breda. 46843' en inwoning, familieleven In Breda 46687 gebrek. Bolbergseweg 10. Ba-j gezin met 2 kinderen. Miel- 1 veh46775 corps, Zegelei K27. Brasschaat- Paardensport. Te koop nieuwe Polygoon5®®?° gedragen jodpuhr rijbroek, Hulp i. d. huishouding gevr. Liefst voor donderdagmorgen. Mevr. Nauta, Joh Willem Fri- solaan 30a, Breda 46646 Net dagmeisje gevraagd in klein gezm te Breda. Van 9 tot 5. Zaterdags vrij Goed loon. Br o no. 46714. Op ons atelier voor het maken van zijden lampekappen heb ben wij plaats voor enige leer ling naaisters, 15-17 jaar. vijf d p. w Gerjon, Baronielaan 216, Breda 46715 Nette dienstbode gevraagd kunnende koken. Huisgezin 2 personen in moderne villa. Eigen slaap-zitkamer met bad kamer. Hoog loon Brieven te richten aan mevr. van Riel. Vijverlaan 4, Antwerpen, Bel gië. 8639 Hulp in de liuish. gevr. v. d. en n., in gezin met 1 kind. Zelfst. kunnen werken Niet ben 18 jaar. Liefst buiten meisje, v g.g v goed loon Meerdere hulp aanw. Aanm. 's avonds tussen half 8 en half negen Mevr. Burgemeestre, Zandberglaan 9, Breda. 01600-38803. beige whipcord, maat 42, met bijbehorende zwarte laarsjes Geh. dame. "ant.erv z werk (39) Tevens Telefunken pick- v. halve d. Br. no 46678. prima geluid. Te bevr. za- Trompettist b.z.a. voor band te ter'dag t. 11 en 1 uur. Okeg- Breda Br onder no. 46815. hemlaan 15b of telef. 40693. I Breda.46812 in showroom, v. Bergenstr. 3, staan onze andere artikelen als bankstellen, slaapkamers, eethoekjes, tegen concurreren de prijzen Meubelfabriek A. en O., Heilaarstraat 72, Bre da. 46768 Sloopgebouwen met of zonder grond. Aanbrengers hoge pro visie. Verder ijzeren rolblok- ken, mahoniehouten tafels en stoelen, ouderwetse 'schommel stoel, smalle zwarte buiska chels, petroleum-, hang- en staande lampen. H. de Nekker en Zn., Julianastr. 93, Heikant. Tel. 01140-3086 17703 I.g.s. zijnde tweelingwandelwa- gen te koop gevraagd, even tueel te ruilen voor- 1 persoons Hooghout 60a, Breda. In het St.-Laurensziekenhuis te Breda, kunnen geplaatst worden: 1. een werkster voor drie morgens per week; 2. een werkster voor 's zaterdagsmor gens; 3. een werkster voor alle voormiddagen. 46694 Baby-piano te koop gevr., I.g. st. Adres: Rijksweg 201, Rij - esire, aüa! fÉÖÉ Luchtcompressors t. k. aangeb. op lichtnet. Slingerweg 2, Bre da 46792 Klassiek banKstel, losse kus sens, te koop. f 200.-: grijs ted dyjasje m. 42-44 f 12,50. Radio f 55,-. Br. on. no. 46786. 1 kinderfietsje- 8~jaar te koop. 2 damesfietsen en 1 step en 2 schilderstukken. Nova Zem- blastraat 14a, Breda. 46793 Flinke hulp in de huish. gevr. wegens huw. tegenw. Zelfst. k. werken en koken. Effenseweg 50, Breda. Aanm. na tel. af- spr. 36748. 46789 Flink meisje gevr. als hulp in de huishouding voor dag en nacht, in een gezin met kin deren. Mevr. Walder, Chopin- straat 33. (bij Baronielaan). Breda. Tel. 35316. Kouwe's cafetaria vraagt net meisje of werkster voor d. of d. en n. Lange Brugstr 20, Breda Tel 32460.46813 Hulp in de huishouding voor direct gevraagd. Voor halve of hele dagen. Goed loon Teck- lenburg, K. Brugstr. 6, Breda. Nette werkster gevraagd voor donderdag of vrijdag s mor gens of 's middags Mevr. Joormann Sophiastraat 20. Bre da. 46855 Albert Heijn vraagt nette ver koopster. Leeftijd 16-18 jaar. Wij bieden u een prettige werk kring met gunstigs arbeids voorwaarden, o.a. naast de we kelijkse vrije middag één ex tra vrije dag per 14 dagen, af wisselend op maandag en za- terd. Bedrijfskleding in bruik leen. Vergoeding van eventue le reiskosten. Voor padere in lichtingen kunt u zich wenden tot de bedrijfsleider van ons filiaal Hoge Ham 43, Dongen. vjcuo».ii t\. en o„ lleilaar- str 72, Breda Onze eerste se rie eethoekjes van f 85,- is weer gereed gekomen na de brand. Waarom verder lopen, als u het op de fabriek kunt kopen. 46767 Wasmachines, rechtstreeks van fabriek, vanaf f 115,-. Gemakk. bet. mogelijk. Vraagt inl. W. Schoutissen, Polderstraat 32, Breda^ Huiskamer compl. f 125,-; di van als nieuw f 20,-; ligstoel met kussens v a. f 20,-; schuif tafels f 10.- f 15,-; 4 stoelen 2 armst f 25,-; 4 stoelen 2 armst opnieuw bekleed f 50,-; theemèubels f 15,-; dressoirs v.a f 15,-; klein schrijfbureau tje f 30,-; keukenstoel f 2,-; haardclubjes f 10.-; clubstel f 50,-; clubs v.a f 5,-. enz A Dieckmann. Zonnebloemstr. 9, Breda 46683 Let op juiste adres. Bekkers Naai- en Breimachines Rijks- gedipl. zig-zag specialist Voor betere service en vakkundige reparatie Nog enkele merk zig-zag naaimach. waarmede enkele malen is gedemonstr., dus nieuw, met 20 tot 40 pCt. korting, Alle merken, dus rui me keuze ïnruilmachines v a f 20,-. Boschstr 67. Tel 41725, afd. import Baroniel 222 Tel 01600-40725 46700 Prima gasfarnuis te koop f 15,- Mevr. Scheffer, Igna- tiusstraat 94a, Breda. 46717 1 Iuchtcompressor te koop, 5 atm. en slang, verfspuit en draaibare televisie-antenne. Rossel, Epelenberg 297b Breda Plattebuis-kachel te koop. I.g. st. Café van Dorst, Molenstr. 4, Breda. 46796 Philips T.V. 53 cm. te koop. Als nieuw. Na 19 uur. Café van Dorst, Molenstr. 4, Breda Tel. 32549. 46797 Schrijf of telmachine nodig? Grote voorraad ook in gebruik te, onder garantie. Van der Peijl. Tel. 532. Yerseke. Een nieuwe elektr. mixer en een koppel goudfazanten te k. De Mooy, Nw. Haagdijk 10, Breda. Tel 37934. 46771 Grote keuze kop en schotels, te koop bij Fangelden, Koe- straat 20. Tel 408, Axel. Moderne tegels te koop, van oud-stadhuis Axel, bij Fangel den, Koestraat 20, tel. 408, Ax el. ^1 Typen. Opleiding voor erkend diploma. Begin der cursus 15 Jongeman. 21 j., ass. ace. I febr. a.s. te Axel, Walstr. 35, zoekt kamér met pension per 116 febr. te Hulst Huren va" 1 maart a.s. Brieven no. 46695 leen schrijfmachine op gunstige I voorwaarden mogelijk. Korte cursusduur Laag lesgeld- h\- I lichtingen en aanmeldingen Dple:''"'"* i Instituut voor Kantooropïeiding A J A Biesbroeck (Ier. Staatsdi- Ciarage met bergruimte teinloma) Gentsestr 21 a-23, Hulst huur. Dieststr. 1, Breda. Te '^n 9nnn 17704 bevr. J. Korebrits. Boulevard tel Paulus Loot 69, Zandvoort v oikswagen, bestel, te "oop aangeboden Prima staat, bQU\v- - jaar' 1957. f 2609.- Kan gefi Wegens gezondheidsredenen, 'nanCieerd worden, wegens aan- te koop een zeer gezonde krui- schaf luxe wagen. Bavelselaan deniers- annex melkzaak. bij Rotterdam. Omzet plm. f 1900.- per week, alles toonbank de biet Voldoet aan de gestelde eisen. Mooie 3 kamerwoning direct te aanvaarden. Eau ond. no. 46753. 121, Breda. 46677 Motor Royal Enfield Bullet, 350 cc., te koop aangeboden, wegens vertrek naar buiten land. Willem Kloosstraat M Breda Van particulier Ford Zephyr 1955 Mauritsw. 37, Geertrui den berg Fiat 500 cabriolet te koop. Bouwjaar 1954. Motor nieuw gereviseerd Wilhelminapark Woonhuis te koop. Staande Oude Kaai 28, Graauw Te be vr bij Ed. Kouijzer, L. Nieuw- str. lOd, Post Kuitaart. 17697 Goed onderh. burger- of mid- denst woning voor belegging, te koop gevr. van part. Tel 37666 Brieven onder no 46617 Religieuze artikelen te koop. Bij Fangelder, Koestraat 20, Axel. Tel. 408. Êlektr. fornuis te koop, 3 pla ten en oven. Desk. onderzoek toegestaan. Prijs f 75.-. Rijks weg 201, Rijen. Tel. 241, toe stel 185. 46818 no 46772. Mooie zwarte kinderwagen te koop. Engels model. Wegens gebrek aan bergruimte. Geerts- hof 7. Breda. 46814 Afbraak te koop tegen zeer gereduceerde prijzen. 5000 mtr. balkhout in alle maten. Prima! 2 lege butagasflesscn verloren Winkelpand annex woonhuis met inventaris te Breda te koop Thans een goed beklante slagerij. Ook uitstekend ge schikt voor zuivelwinkel, poe lier enz Te bevr. Brouwers. Bouwbedrijf, Ginnekenweg 212,1 54a, Breda.467(. Breda. Tel 31273. 46634 pracht Zundapp Super Combi- nette 3 versn. te koop, zefr snel. In- en uitw. 100 pet. Oen. compl. Gekost ruim f 800,- "u slechts f 350.- Moet weg we" gens omst.h Leeuweriksu®^. 18, Breda. Volkswagen de Luxe te K0®?' V. part, geheel in orde, '56 Tilb.weg 29. Breda. Te*. 30926 46 Z.g.a.n. scooter bromfiets Ty phoon, 2 versn. de Roy v. Zui- dewijnlaan 14a, Breda. Na uur.Jz' Een i.g.st.z. Lambretta-scooter 150 LD. te koop. Alleen °P za" terdag. Molenstraat 52, Zun* dert.4677* Aangeb. Austin A 40 Somcrt,fJ '53. werkelijk in z.g.st. Motor als nieuw. Keurig in IaK' chroom en bekleding. Benzi"* 1:14. deskundig onderzoek e- lange proefrit gaarne toege* I staan f 875,-. Tel. 01682-390 Ford Taïïnus 12 M. I.k„ b' - '54. Ginnekenweg 91, Bre™ Tel 43103. 46851 Arbeiderswoning te koop ge vr. Binnenkort leegkomend. In Breda of omg. Brieven ond. no. 46785. Vrije woning, 6 kam. Br.parK. Voor vr. woning of fl. 4 k. Br. ond. no. 46763. Gezocht: een woning in Ulven- hout, Ulvenhoutselaan of Gin- neken in ruil voor nieuwbouw huis in Doornbos. Br. onder balken, planken, grote partij IJselsteen en Boomse stenen. Verder een grote partij nieu we planken, lengte 8 m recht- af, 100 binnendeuren zonder kozijn. Grote partij ramen, di verse maten, ijzeren balken, diverse maten, closetpotten, glazuurtegels 15 x 15. Bij Har- - r a ry Gijzen v.h. M. Gijzen. r.-k. jongem. 35 j. in bezit v. beste hulp in uw huishoudii'^ Vestkant 103, Breda Telefoonhuis. zoekt kennism. met net Vraagt vrijblijvend 01600-36607. AUe dagen te be- meisje 25-30 j. of weduwe, 1 prijsopgave bij hef. KeuKei-, zichtigen, ook des zaterdags I kind geen bezw. Br. ouder no. Centrum, Nw. Boschstraat de gehele dag. 46838146603. 1 Breda. tussen Hengstdijk, Pauluspol- der. Hulst en Clinge. Teg. bel niet, ter. bez. bij Gebr Bracke, Clin-j Gratis. Nee dat gaaiSPfier- ge. Tel. 01140-2263 17701 maar wel goedkoop uw j kleding repareren en spuite'- i dat gaat wel Zijlmans 'confectie „A.Z.", Tramsinge» 95ABreda Tel. 0160Q.313W. Een moderne keuken in6e

de Stem | 1962 | | pagina 4