V. Oosterhout en Henny de Ruijter puik gestart lente, maar...! Nationale titel ereklasse 3-banden Nieuwe zorg in Oslo: hoe wordt het weer? Charly Gaul sterke ploeg Dit is nog eens sparen! F.C. NÜRNBERG klopte BENFICA met 3-1 WIELERSPATTEN Inschrijvingen voor Tour Jeugdloernooi te Boekarest Zesdaagse van Milaan kan doorgaan Microkorfbal te Goes Weinig moeite De uilslagen Op 't nippertje Europese schaatstitels Onze landgenoten Britse onderscheiding voor prins Bernhard Damwedstrijden jeugd te Goes Ned. „Stormvogel in zeilwedstrijd Rio-Buenos Aires Fide-schaak in Stockholm Kwartfinale Europacup Theo Plat jouw uit Lamswaarde bij de candidaten Omvangrijke serie biljartwedstrijden Vijfde plaats voor Souburgse biljarter A. Stroo AANBESTEDINGEN MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 (Van een speciale verslaggever) Behalve titelhouder Henny de Ruyter strijden vier oud kampioenen in Utrecht om het ereklasse kampioenschap drie banden, waaraan bovendien een plaats in het Europese kampioen schap te Kaatsheuvel is ver bonden. Van deze oud-kampioenen overwon Herman Popeyus, die vóór de opkomst van Henny de Ruyter vijf maal de titel ver overde, in de eerste ronde op spectaculaire wijze de gevaarlijke Bert Teegelaar. Tot en met de 55e beurt was deze partü moeizaam vooruitgegaan. Topeyus had een voorsprong van acht punten zien slinken tot 40-43, en dus was er nog van alles mogelijk. Maar plots taal de de verdediging, die tot dan toe een overwegende rol in deze ontmoeting had gespeeld. Popeyus liep snel uit tot 41-50 en dat was beslissend. Want hoewel Teegelaar ook in de slottase zeer produktief werd (tien caramboles in vijf beurten) gaf Po peyus de winst niet meer uit handen en rondde in de 65e beurt met een serie van vier de partij af. Mèt Popeyus ver overden ook Cees van Oosterhout. Henny de Ruyter en de 71-jarige veteraan Broekhuizen de eerste winst. Van Oosterhout en de Ruyter hadden weinig moeite met resp. DÖggen en de debutant Brosens. De laatste, die pas kort geleden naar de ereklasse is gepro moveerd, heeft een extra-handicap in vergelijking tot de anderen. Deze 33- jarige caféhouder is namelijk bijzonder klein van stuk en er zijn posities op het- biljart, die voor iedereen „schietjes" zou den zijn, maar waarvoor de kleine Bre- danaar heel andere, minder gemakkelijke oplossingen moet zien te vinden. Som mige daarvan getuigen van bijzondere vindingrijkheid, maar zij schoten te kort tegen het gedegen spel van de Ruyter. die overigens toch nog niet zó „vast" was. Het moeilijkst van allen had het Broekhuizen tegen Jan Sweering. De Arnhemmer won uiteindelijk in 92 beur ten en bleef dus maar 0.002 boven het minimum-gemiddelde van de ere-klasse Sweering haalde het stoute stukje uit, om in zijn laatste twee beurten 9 pun ten te scoren, waardoor hij nog dicht bij de winnaar kwam (60-56). Eerste ronde: Broekhuizen (A'dam) 60 92 5 0.652 Sweering (A'dam) 56 92 5 0.608 van Oosterhout (Breda) 60 64 5 0.937 Doggen (Hecrle) 45 64 4 0.703 Teegelaar (R'dam) 51 65 4 0.784 Popeyus (Zwijndrecht) 60 65 5 0.923 Brosens (Breda) 42 68 5 0.617 de Ruyter (Waalwijk) 60 68 6 0.882 JAN BROEKHUIZEN De grote nester Henny de Ruyter ontsnapte 's avonds op het nippertje aan een nederlaag. De Waalwijker was volkomen Uit vorm en leek het slachtoffer te gaan worden van streekgenoot Doggen, die na 90 beurten met 55-52 leidde. Toen maakte de Ruyter een serie van zeven, waarmee hij dus op een punt van de finish kwam. De slotfase werd bijzonder enerverend, vooral omdat ook Doggen op 59 kwam te staan, en nu gingen de zenuwen mee spreken. Toen Doggen een prachtige kans miste en een opgelegde stoot liet liggen was de Ruyter toch nog het eerst uit, maar met een gemiddelde van slechts (Van een speciale verslaggever) OSLO, donderdagavond. Met bange voorgevoelens heb ben de Noren donderdagmiddag, het ene oog naar de lucht en met het andere naar de thermometer gekeken. Vieze, natte sneeuw, soms opgejaagd door een krach tige wind, deed bij allen de vraag rijzen„Zullen de Europese schaatskampioenschappen 1962 een reprise worden van die van 1960? Nog te vers ligt het hen in het ge heugen, die verwaterde strijd om de Sedert 1958, het jaar waarin hij de Tour won, streeft Charly Gaul er naar een nieuwe zege in de Ronde van Frank rijk te behalen. In 1962 krijgt de fameu ze Luxemburger een neiuwe kans. Door „Gazzola", een Italiaanse extra-sportieve groepering, werd Charly Gaul kandidaat gesteld voor deelneming aan de Tour. De Luxemburger zal worden omringd door een zeer sterke equipe. Door „Gaz zola" werden aan „L'Equipe" opgegeven: Bolzan, Ernzer, Moresi. Thull, Bruni, Ce- setari, Oreste Magni, Padovan. Rimessi, Mele. Alfredo en Arthuro Sabbadin. Inmiddels heeft ook „Carpano" aan de organisatoren van de Tour een renners formatie voor deelneming verstrekt. De groep bestaat uit Alberti. Azzini, Bailetti, Balmanion. Barale, Braga, Conterno, De- fellippis, Di Maria Gentina. Martin, Mi- netto. Pizzoglio, Sartore, Couvreur, De- conick. Desmet. Molenaers, van Aerde, Gimmi en Everaert. 0.618, een ereklasser en zeker de kam pioen niet waardig. Bert Teegelaar leed zijn tweede neder laag, nu tegen Broekhuizen, die herhaal de malen een dankbaar applaus oogstte voor ingenieuze vondsten. Vooral in deze partij speelde het grillige ivoor, dat blijkbaar „kou had gevat" en af en toe vreemde capriolen maakte, een geduchte rol in de lengte van de partij. Avondpartijen: Broekhuizen Teegelaar Doggen de Ruyter 60 78 4 0.769 53 78 5 0.679 59 97 3 0.608 60 97 7 0.618 MICHEL STOLKER, Jo de Roo en Piet Rentmeester werden door matchmaker Theo Balemans defi nitief gecontracteerd voor de Zesdaagse van Antwerpen. Zij zullen samen een trio vormen. Andere trio's zijn nog niet bekend. Wel staat vast, dat Peter Post met Rik van Looij zal rijden. Vier Nederlanders zijn dus zeker van een plaats in de wedstrijd. KEES DE JONGH en Joop de Waard zullen zeker en vast tot de deelnemers behoren van de Ronde van de Toekomst. De beide renners, aldus een bericht in „VEqiupe"", worden door Raymond Louviot van Gitane- Leroux, speciaal voor de ronde gereserveerd. FREDJE DE BRUIJNE. tegen woordig televisiecommentator, krijgt een uitkering van 20.000 nieuwe Franse franks (circa 15.000.De wielrenner werd het vorige jaar bij een auto ongeval ernstig gewond. De Bruijne moest als gevolg daar van zijn wielercarrière opgeven. De Parijse architect Jacques Bas werd nu schuldig verklaard aan de aanrijding. JACQUES ANQUETIL, Ray mond Poulidor, André Darrigade en talrijke andere bekende Franse renners zullen deelnemen aan het criterium van Brignoles, dat zondag wordt georganiseerd. JO DE HAAN, Kees de Jongh, Roger Darrigade. Jean Forestier en Raymond Mastrotto rijden zondag 4 februari eveneens een criterium. Zij komen in Narbonne aan de start. EMIEL DAEMS, Jos Hoeve- naars en Guido Carlesie zijn de voornaamste renners van de wielergroep Philoc, die eveneens voor de Tour de France werd ingeschreven. Perino Baffi is een van de kopmannen van Ghigi, Aldo Moser van San Pellegrini en Roger Hassenforder van Bertin. CHARLY GAUL •..goed omringd.... Europese titel 1960, toen de Oslo'ers wel iswaar een stadgenoot, Knut Johannesen. als kampioen konden bejubelen, maar toch met lede ogen moesten aanzien dat de vreugde werd overspoeld, door het rijkelijk vloeiende regen- en dooi water. Al mocht het weerbericht van donder dag enige hoop bieden en een lichte vorst in het vooruitzicht stellen, in de morgenuren bleek hiervan nog weinig. In de middag, terwijl de thermometers nog steeds hardnekkig drie graden boven nul bleven aanwijzen, was er plotseling een blij bericht, dat de diepe rimpels op de voorhoofden van de gastheren deed vervagen. Want de sombere grijze wol ken, die boven de met sneeuw bedekte bergruggen hadden gehangen, trokken langzaam weg. De hoop op beter weer kreeg vaste grond. De waterige voorjaarslucht werd opgenomen in een als champagne spran kelende en tintelende atmosfeer. Een herstel zoals alle schaatsenrijders die hun kandidatuur voor de Europese titel hebben gesteld dit wensen, had ingezet. Overigens is er van de schaatsenrijders in Oslo nog geen spoor te ontdekken. Ook niet van de Nederlanders, die pas vrijdag hun intrek in de Noorse hoofd stad zullen nemen en tot dan in de rustige omgeving van hun trainingscen trum in Hamar blijven. Het Bisletstadion had donderdag dus nog niets weg van de arena, waar de hartstochten van de Noren voor het schaatsenrijden zoals die van de Span jaarden voor de stierengevechten hoog zullen oplaaien om hun „Kuppern" voor de derde keer Europees kampioen te zien worden. Want voor de Noren is Knut Johannesen nog steeds de grote man, vooral na zijn recente successen o.a. in het Noorse kampioenschap, waarbij hij oppermachtig was en drie van de vier afstanden won. Mèt Knut wijzen de Noren naar Henk van der Grift, onze wereldkampioen 1961, die reeds herhaalde malen heeft blijk ge geven ook nu weer in grote vorm te zijn. Maar er zijn nog anderen: de Fransman André Kouprianoff en de Russische kam pioen Boris Stenin, die bij verrassing de Europese kampioen 1961, Victor Kos- titchin, in de nationale titelstrijd een nederlaag toebracht, om slechts een twee tal te noemen. Onder de 38 deelnemers zal stellig za terdag en zondag een spannende strijd ontbranden. Met de Noren hopen ook wij, dat deze niet in het water, maar op het ijs zal worden uitgevochten, en met de Noren dingen ook wij naar de gunst van koning Thialf, want een paar graden vorst kunnen zo onnoemelijk veel betekenen De Britse paardesport-federatic heeft prins Bernhard als voorzitter van de Fé- deration Equestre Internationale onder scheiden met haar ere-medaille, zo is donderdag in Londen bekendgemaakt. Bij de sluiting van de inschrij vingstermijn hadden 22 merken ploegen hun k&ndidatuur gesteld voor de Ronde van Franrijk 1962. Slechts 14 daarvan zullen aan de Tour kunnen deelnemen, welke dat zullen zijn wordt aan het einde van deze maand beslist. Door een Zeeuws damcomité worden in de loop van deze en volgende maan den wedstrijden georganiseerd voor jeugdvijftallen. De wedstrijden, die in Goes zullen worden gehouden, worden gespeeld door personen, die nog geen 18 jaar oud zijn. De volgende acht teams hebben ingeschreven: 's-Gravenpolder A en B, ambachtsschool Goes, Goese Ly ceum, Bergen op Zoom, RKHBS en van Dusseldorpschool A en B. De wedstrij den beginnen op 3 februari. In Boekarest zijn de details bekend gemaakt van het vijftiende jeugdtoer- nooi (16-18 jaar) van de UEFA, dat van 20 t/m 29 april in Roemenië zal worden gehouden. Zoals bekend heeft de Europese Voet. balunie na een eerste weigering alsnog besloten de teams van Rusland, Grieken land, Tsjecho-Slowakije en Oost-Duits- land in een aparte groep ondbr te bren gen, zodat het toernooi in vijf afdelingen wordt gesplitst. De wedstrijden van elke groep zullen plaatsvinden op 20, 22 en 24 april. Twee van de vijf groepswin naars zullen door het lot worden aange wezen om een extra-wedstrijd te spelen op 25 april, waarvan de winnaar met de andere drie groepwinnaars in de halve finales uitkomt. De halve finales vinden plaats op 27 april en de finale op 29 april, voorafge gaan door de wedstrijd om de derde plaats. De wedstrijden voor de vijf groepen vinden plaats in: Groep A: Boekarest, West-Duitsland, Portugal, België, en Roemenië. Groep B: Ploesti: Bulgarije. Nederland, Zuid-Slav/ië en Engeland. Groep C: Constanza: Turkije, Honga rije, Frankrijk en Spanje Groep D: Brasov: Italïë,Polen, Malta en Oostenrijk. Groep E: Cluj: Oost-Duitsland, Grie kenland. Tsjecho-Slowakije en Rusland. Het speelschema voor Nederland is 20 april: Bulgarije—Nederland. Zuid-Slavië -Engeland. 22 april: Bulgarije—Zuid Sla- vië, Nederland-En geland. 24 april: Bul garijeEngeland, Nederland - Zuid-Sla- De secretaris van de Internationale Wielren Unie (UCI), de Fransman Rene Chesal, heeft na overleg met het UCI- bestuur bekendgemaakt, dat de aan de Italiaanse professionals uitgereikte licen ties voor 1961 tot eind februari 1962 gel dig zijn. Zodoende kan de Zesdaagse van Milaan, van 2 tot 8 februari, doorgang vinden. De UCI heeft dus ingegrepen in het al maandenlang durende conflict tussen de Italiaanse professional-renners en hun bond. DE ZESDE ronde van het tweede in ternationale „Costa del Sol" schaak, toernooi van Malaga in Spanje, is ge eindigd met remises in de partijen tussen Langeweg, Nederland, en Du- rao, Portugal, en Parma, Zuid-Slavië, Toran, Spanje. (Advertentie) Elf landen, waaronder Nederland, ne men deel aan de zesde zeilwedstrijd op de zuidelijke Atlantische Oceaan tussen Buenos Aires en Rio de Janeiro. Het is de grootste zeilwedstrijd in Z.-Ameri ka en het evenement, dat over een af stand van 1200 zeemijlen (2225 kilome ter) wordt gehouden, begint op 11 fe bruari. Het startpunt is Darsene Norte, onge veer zeven kilometer ten noorden van Buenos Aires; de deelnemers zullen er acht tot veertien dagen over doen. De schepen zullen de race beëindigen voor het strand van Ipanema, bij Rio de Janeiro. Men geeft het Nederlandse jacht „Stormvogel" een goede kans. In Stockholm zijn de partijen gespeeld voor de vierde ronde van het interzo nale schaaktoernooi: De uitslagen waren: Bisguier (V.S.)-Bilek (Hongarije) 1/2- 1/2 Fischer (V.S.)-Portisch (Hongarije) afgebroken Pomar (Spanje)-Aaron (In dia) 1-0 Gligoric (Zuid-Slavië)-Benkoe V.S.) 1/2-1/2 Schweber (Argentinië) - Teschner (West-Duitsland) l-o Vanofsky (Canada)-Uhlmann (Oost-Duitsland) 1-0 German Brazilië)-Bertok (Zuid-Slavië) 1/2-1/2 Cuellar (Columbia)-Bolboehan (Argentinië) afgebroken Olafsson (IJs land)-Filip (Tsjecho-Slowakije) 1/2-1/2 Stein (Rusland)-Korchnoi (Rusland) af gebroken Petros jan (Rusland) - Geiler (Rusland) 1/2-1/2 Barcza (Hongarije) was vrij. Donderdag zijn in Stockholm de af gebroken partijqp uit de derde en vierde ronde van het interzonale Fide-schaak- toernooi uitgespeeld. De uitslagen luiden: Derde ronde: Bolboehan - German 1—0. Vierde ronde: Bolboehan - Cuellar 1^-0; Fisher - Portisch 1—0; Stein - Korchnoi opnieuw afgebroken. De stand aan de kop luidt: 1 en 2 Filip en Bolboehan beiden 3,5 pnt.3 Fischer 3 pnt.3 tot en met 6 Uhlmann, Benkoe, Pomar en Schweber allen 2,5 pnt.; 7 en 8 Petrosjan en Barc za, beiden 2 pnt. uit 3 partijen, EEN RECORD AANTAL VAN 13 LAN DEN heeft ingeschreven voor de da mes-wereldkampioenschappen schaat sen, die op 17 en 18 februari in Imatra in Zuid-Finland zullen wor den gehouden. WERELDKAMPIOEN PHIL HILL, (V. S.) en Engelands Stirling Moss, zullen 'n N.-Amerikaans team van vijf Ferra- ri-coureurs leiden op de „Daytona Continental" van 11 februari in Day- tona Beach, Florida. De drie andere Ferrari-rijders zullen zijn de Mexicaan Ricardo Rodriguez, de Amerikaan Glenn Roberts, en de Belg Olivier Gendebien. (Advertentie) Zo luidt algemeen het oordeel over de nieuwe spaarbrieven van de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen. De belangstelling voor deze, tot voor kort ongekende mogelijkheid om de toekomst te geven wat haar toekomtis dan ook bijzonder groot. Genoemde Spaarkas is als eerste en tot nu toe enig spaarkasbedrijf be gonnen, een bepaalde, waarlijk zeer gunstige uitkering op haar nieuwe spaarbrieven te garanderen. De nieuwe spaarder bij dit bedrijf weet, wat hij minstens krijgt, ter wijl hij als vanouds de kans maakt, beduidend meer te ontvangen. Dit, omdat het spaarkasprincipe vol ledig blijft gelden en rente- en Schrijf aan de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen, Catharijnesingel 35, Utrecht. U krijgt dan een voorlichting, die U heel precies op de hoogte brengt van Uw rechten en verplichtingen, indien ook U tot deze ideale vorm van sparen besluit. En dat zult U beslist doen. overlevingswinst dus het spaar varken, dat iedere spaarkas is, spekken. Al eerder heeft de N.V. haar cliënten verzekerd tegen het overlljdensrisico. Inderdaad, dit is nog eens sparen! En dat bij een spaarkas met een voor katholieken zo aantrekkelijke beleg- gingspolitiek, welke gezonde zakelijk heid weet te verbinden met het ideële. De eerste wedstrijd in een kwart-finale van het toernooi om de Europese Voetbalbeker voor landskampioenen, tussen F.C. Nürnberg en Benfica uit Lissabon, is gisteren in Neurenberg met 3—1 door de Duitsers gewonnende ruststand was 21. De return wedstrijd is op 22 februari in Lissabon. Vijfenveertigduizend toeschouwers om zoomden het met sneeuw bedekte, be vroren veld. Overigens werd in zonnig vriesweer gespeeld. Hoewel de Duitsers de beste start hadden, met snel, vloeiend spel, nam E'enfica na 10 minuten de leiding. Cavem kreeg een pass van Simeos en scoorde met een hard schot van 15 meter af stand. (0-1). Over het algemeen waren de Portuge zen daarna iets sterker, doch de Duitse aanvallen waren gevaarlijk. Slechte af werking stond een Duits succes in de weg tot de 32e minuut. Toen werd de Portugese doelman verrast door een tard schot van Flachenecker, afgevuurd "n meter afstand. (1-1) Daarna waren de Duitsers voortdurend in het. offensief en in de 40e minuut bracht Strehl de stand op 2-1, uit een prima actie, waaraan de gehele Duitse voorhoede deel had. De verdediging der Portugezen, erg - 1 het nauw gebracht, probeerde de situatie te redden door hard spel. Tot de rust hield zij op die manier stand. In het defensief Na de thee ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Na zes minuten miste Flache necker een gemakkelijke kans, Daarna waren de Duitsers voortdurend in de aanval en de Portugezen moesten zeven man voor eigen doel terugtrekken. In de 25e minuut miste Flachenecker op nieuw jammerlijk. De rechtsbuiten nam vijf minuten voor tijd echter revanche op zichzelf, door de doelman met een hard schot van 25 meter afstand te verslaan en zo de stand op 3-1 te brengen. De opstellingen waren: Nürnberg: Wa- bra, Derfuss, Hilpert, Zenger. Wenauer Reisch. Flachenecker, Morlock, Strehl, Wild, Müller. Benfica: Costa Perira, Serra, Cruz, Neto, Germano, Cavem, Augusta, San- tana, Aguas, Coluna; Simeos. Scheidsrechter was de Schot Wharton. Voor zaterdag staan er in de Goese veilinghal geen eerste klasse wedstrij den op het programma, omdat enkele eerste klasse ploegen deelnemen aan de micro-wedstrijden in de Jaarbeurshallen in Utrecht. In klasse 2a zijn we benieuwd naar het eerste optreden van Blauw Wit I. In deze klasse is de strijd nog volkomen open. De tegenstander van Blauw Wit 1 is de Poel dat in haar wedstrijd tegen Togo 3 goed voor de dag kwam. Ook bij Olympia-Togo 3 zal er niet veel krachtverschil zijn. In klasse 2c begint Luctor I het microtoernooi met wed strijden tegen W.K.V. en Volharding. Het achttal uit Terneuzen pleegt bij het mi crokorfbal steeds goed voor de dag te komen. In kl. 3a zijn de kansen v. VZOD Wissen- kerke nog niet verkeken en zeker niet als zij zaterdag van Blauw Wit 2 weten te winnen. Voorts is in deze klasse de uitslag van de ontmoeting Togo 4Vios 2 van belang voor de uiteindelijke be zetting vand e eerste plaats. Indien in klasse 3b Togo 5 ook van Blauw Wit 3 weet te winnen, dan is het voor dit plaatselijk achttal reeds een heel eind bekeken. Voorwedstrijden le klas libre „groot" Over enkele weken zullen, vermoede lijk in Breda, voorwedstrijden plaats vinden om het nationaal kampioenschap le klasse libre groot biljart. Hiervoor komen alleen die spelers in aanmerking, die in vorige officiële wedstrijden een gemiddelde behaalden dat tussen de 20 en 30 ligt. De spelers die in de schif tingsreeksen boven de 30 gemiddeld spe len, zullen worden toegelaten om deel te nemen aan het nationaal kampioenschap libere groot biljart ereklasse. De moge lijkheid is dus aanwezig voor hen, die dit hoge gemiddelde halen, direct over te stappen naar de hoogste klas van Ne derland in deze spelsoort. Immers men komt dan direct tegenover een v. d Pol, Scholte, Wijnen enz. Het is voordien niet gebeurd, dat op de lijst van kandidaten een Zeeuw voor komt. Deze keer is er die wèl, n.l. de be kende kampioen uit Lamswaarde, Theo Platjouw. Deze heeft zich in voorgaande officiële wedstrijden bij de kandidaten kunnen spelen, die in genoemd kam pioenschap worden toegelaten. Men ziet met belangstelling zijn ver richtingen tegemoet. In Zeeland worden de komende dagen heel wat wedstrijden gespeeld. Aller eerst, deze week, de eindstrijd der bcker- handicapwedstrijden 5de en 4de klasse libre in café „de Vriendschap" te Sou burg, clublokaal der organiserende ver eniging V.E.G. Hieraan wordt deelgenomen door de 80-jarige G. Palmkoek van V.E.G. uit Souburg met zijn clubgenoot C. Jasper- se: F. J. Tienpond en J. W. Blom van A.L.M. Middelburg, G. Krijger en A. Helmstrijd van A.B.I.M. uit Oudelande. en B. Vermeulen en J. Schuerman van DOS uit Ovezande. Deze wedstrijd is zaterdag j.l. reeds begonnen en wordt nu nog gespeeld op 1 en 3 februari. Verder begint aanstaande zaterdag te VUissmgen in café Centraal aan de Badhuisstraat de strijd om de titel van distrietskampioen hoofdklasse libre ge- middelde grenzen 7,- tot 11,-. Hieraan wordt deelgenomen door M. Houtzager van de organiserende ver eniging A.B.V. Vlissingen, J. J. Leeraert en R. Lampo van HBC. Hulst, J. van Iren van K.O.T.. Middelburg en J. Goen- se en J. v. d. Guchte van D.O.S Ove zande. Hoewel hier maar 6 spelers aan deel nemen zal de strijd zwaar zijn, daar al len in deze klasse eikaar niet veel ont lopen. Overigens mag de jonge Goense, die onlangs de van Overbeke bokaal in drie bandenspel won tot de allersterk- sten worden gerekend. De veelbelovende amateur Kees Snep vangers (Zundert) trekt zich niets aan van. sneeuw en gladheid. Onze foto graaf verraste hem (rechts) gisteren tijdens een trainingsrit, tezamen met zijn plaatsgenoot Haast. A. Stroo van de vereniging V.C.G. uit Souburg die het voorbije weekeinde medespeelde in het nationaal kampioen schap 4de klasse libre te Roosendaal, wist zich als 5de te klasseren in deze zeer sterk gespeelde eindstrijd. De uitslag was als volgt: 1 H. Engelaar, Nijmegen 10 512 211 2.43 26 2 A. v. d. Linden, Helmond 10 519 218 234 20 3 G. ter Dam, Deventer 10 485 230 2.11 16 4 M. Hoole, Haarlem 6 442 201 2.20 19 5 A. Stroo, Souburg 6 439 201 2.18 22 6 M. Damhof, Stadskanaal 5 437 209 2.09 18 7 H. Hrup, Brunsum 5 459 220 2.08 15 8 P. Bader, Leiden 4 457 214 2.14 15 Namens de spelers heeft A. Stroo de organisatoren van deze wedstrijd, de B.V. Steeds Beter, met haar uitstekende wedstrijdleider de heer dePijper, zo mede de hospes dhr. en mevr. Raay- makers onder een stortvloed van dank woorden bedolven en deze vergezeld la- gaan van een stoffelijk blijk van waar dering namens alle spelers. RIOOLGEMAAL HANSWEERT In opdracht van de gemeente Kruinin- gen werd ten gemeentehuize van Krui- ningen aanbesteed het uitvoeren va* rioleringswerken en de bouw van een rioolgemaal te Hansweert. Ingeschreven werd in gedeelten, n.l. a. de riolerings werken, en b. het rioolgemaal, en de massa. De uitslag was als volgt: J. de Oude, aannemingsbedrijf N.V. te Biervliet, a. 184.564— b. 37.500— massa 218.271.—. F. Duijnhouwer. Goes a. 188.000.b. 37.600.massa 221.000.A. v. d. Straa- ten Aann.bedr. N.V. te Hansweert a. 188.800— b. 39.600— massa 224.800—. Aan.bedr. v. d. Elshout en de Bont N.V. te Raamsdonk a. 191.000.b. 39.600— massa 229.000.J. A. Leijs te Kapelle a. 196.000— b. 39.000— massa 233.000— Gebr. v. d. Bergh, Bergen op Zoom b. 41.400.—. 's-HERTOGENBOSCH, 1 februari Aanvoer 209 stuks, prijzen (in guldens): voljarigen 950-1350, jonge werkpaarden 950-1375, 2-jarigen (ruins) 900-1100, 2- jarigen (merries) 975-1175, hitten 475- 750, Shetlandse pony's (ruins) 225-450, Shetlandse pony's (merries) 600-1150, al les p. stuk; jonge slachtpaarden 2.45-2.75, oude slachtpaarden 1.59-2.25, slachtveu- lens 2.60-2.80, alles per kg geslacht gew. Overzicht: Gezien de slechte weersom standigheden toch een behoorlijke aan voer van paarden. Jonge paarden handel redelijk vlot, prijzen even stijf. Jonge werkpaarden handel en prijzen tamelijk vast. Het aanbod van twee-jarigen was minder groot, handel vrij gunstig en ste vig prijshoudend. Minder aanvoer van hitten, handel matig met weinig ver andering in prijzen. Normaal aanbod van Shetlandse pony's, handel over de gehele linie iets rustiger met staande prijzen. De handel in jonge slachtpaarden was vlot-duur, vergeleken met oudere slacht paarden handel goed, prijzen gehand haafd. Slachtveulens handel willig, prij zen vaster. De eerstvolgende paarden markt donderdag 1 maart. Konstanz 305 (—2); Rheinfelden 251 (—6); Ottenheim 344 (—7); Straatsburg 282 (—10); Maxau 493 (—20); Plochin- gen 149 13); Mannheim 372 30); Steinbach 196 (—16); Mainz 361 (—32); Bingen 278 (—21); Kaub 319 (—28); Trier 267 (—27); Koblenz 353 (-35); Keulen 378 361Ruhrort 620 (—26)- Lobith 1261 (—16); Nijmegen 1039 (—10); Arnhem 1028 (—7); Eefde IJssel 571 (—5); Deventer 457 (—2); Monsin (geen opgave)Visé (geen opgave) Borgharen 4120 (—33); Belfeld 1291 t 27)Grave beneden de sluit Ü3 26),

de Stem | 1962 | | pagina 1