Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren Woonplaats creëren voor werknemers industrieën Pro's en contra's van zwembad Kloosterzande FILMS Raad draagt bij in kosten elektriciteitsaansluiting Dagblad De Stem Post- DEKEN MIDDELBURG Jubilarissen gehuldigd GOES Kandidaatstelling KVP-fractie gemeenteraad Burgemeester van 's-Heerenhoek „Er is enorm veel te doen Pcriptam Tam-tam Veredeling Verbindingen Boer in. beleid JEUGDHOEVE K V P-vuurwer k te Hulst? Wereldtitels voor Zeeuwen AXEL Te Hontenisse Ingekomen stukken Rondvraag GOES VLISSINGEN MIDDELBURG SAS VAN GENT OOSTBURG TERNEUZEN Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding originele VAN WIJK DOUBLE-FACE VROOM DREESMANN HOOGWATER Vandaag AXEL HULST IJZENDIJKE Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 Gisterenavond vond in de Gouden Poorte de huldiging plaats van een vijf tal leden der Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond wegens hun jarenlang lidmaatschap. De bondssecretaris, de heer H. Kaper, sprak de jubilarissen in hartelijke woorden toe en prees hen om hun ijver tijdens het lidmaatschap Hij reikte daarna het bondsembleem uit aan de heren M. Overwijk en W. F. Verduin (25 jaar lid), J. H. de Kok en J. Patte- nier (40 jaar lid), en J. Reynhout (50 jaar lid). De dames ontvingen bloemen. Het was voor het echtpaar Reynhout een onvergetelijk moment toen zij uit handen van de secretaris een prachtige casettc in ontvangst mochten nemen bij dit 50-jarig lidmaatschap. Daarna volg de een afwisselend filmprogramma, 's Middags had een grote kinderschare ge noten van de komische avonturen van Stan Laurel en Oliver Hardy. LANDBOUW-JEUGDDAG Zaterdag 3 februari staat Middelburg in het teken der landbouwjeugd. Op die dag houdt de Landbouw Jongeren Ge meenschap een contactdag, 's Middags houdt men in het City-Theater een mo deshow voor meisjes en een tentoonstel ling van zelfgemaakte kleding. De jongens bekampen elkaar op de markt tijdens de provinciale trekkerbe- hendigheidswedstrijden. 's Middags komt men in het City- Theater bijeen voor de grote vergade ring. (Advertentie) De KVP-leden worden in de gelegen heid gesteld op 8 februari 's avonds in het Slot Ostende hun hart te luchten en vragen te stellen over de gemeentepoli tiek van de KVP-fractie in de afgelopen vier jaren. Voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen worden de kandidaten ge steld. De heer J. J. Bookelaar heeft zijn functie als propagandaleider neergelegd. Door het bestuur is de heer J. van Stee hiervoor kandidaat gesteld. Hansweert INSTUIFVERG ADERING Het bestuur van de r.-k. Instuif voor senioren is in vergadering bijeen ge weest om te komen tot het samenstel len van een programma voor het ver dere verloop van het seizoen. Zo werd besloten nog enkele malen een dans avond met bandje te organiseren ter wijl verder avonden zullen volgen met attracties op ander gebied. Algemeen was men van mening, dat gestreefd zal moeten worden naar ho gere inkomsten voor de Instuif daar anders het voortbestaan in gevaar zou kunnen komen. Besloten werd een aanvraag in te dienen om subsidie bij de gemeente zo mogelijk in samenwerking met de N.H. Instuif. Verder werd besloten op die avonden waarop een bandje zijn medewerking verleent een contributieverhoging van f 0,25 te vragen. Een en ander in ver band met de bijzondere kosten die voor een dergelijke avond gemaakt moeten worden. IJSMISLUKKING Reeds eerder werd vermeld, dat het Dorpsplein herschapen was in een ijs- plein. De opzet is echter mislukt on danks de pogingen van de ijverige brandweer. Er bleek nog niet voldoende water op het plein gespoten te zijn zo dat bij nadere visitatie in de prille morgenuren het plein wederom droog gevroren bleek te zijn. Burgemeester R. O. M. Waelput van 's-Heerenhoek heeft in zijn nieuw jaarsrede gezegd, op het standpunt te staan, dat de gemeente een aanvaard bare woonplaats moet^ojjij^n voor toe komstige werknemers in de industrieën van naburige gemeenten. „Nu ons be richten over industrialisatie en droog making van het Sloe bereiken", aldus de burgemeester, „moeten wij daaraan niet voorbijgaan. Het is zaak nu contact op te nemen met de industrie en daarom staat ons het komende jaar enorm veel te doen. Een van de moeilijkste problemen is de woningbouw. ..Wij moeten bij G.S. aan dringen op niet minder dan honderd woningen meer." Omdat aan de behoefte aan woon ruimte niet kan worden voldaan leeft nu reeds de verwachting, dat de ontvol king zich voort zal zetten. De riolering in de oude dorpskern be gint steeds meer zorgen te baren. Ge lukkig bestaat er een plan voor, waar door een verantwoordelijke aanpak mo gelijk is. Een ander belangrijk punt noemde de burgemeester het stichten van een noodgymnastieklokaal. Spreker ging tijdens zijn nieuwjaars rede voorts in op hetgeen in het afge lopen jaar tot stand eekomen was. Zo maakte hij o.a. gewag van de bouw van het zusterklooster met kapel, de nieuwe r.-k. pastorie de aanleg van het Kloos terpad, de afbouw van de Deken Tho maslaan en de verbetering van diverse straten. Belangrijk ook vond de burgemeester de uitbreiding van de straatverlichting en de streekexpositie, die zoveel be langstelling heeft getrokken, de instel ling van de jeugdraad en de oprichting van de drumband. De raad besloot vervolgens aan de deken Thomaslaan een ijsbaan aan te leggen. Aan het schoolbestuur van de r.-k. meisjesschool werd medewerking toe gezegd voor de restauratie van een klas lokaal. Voor verdere restauratie is nog geen toestemming verleend, ook al is die hard nodig. Bij de behandeling van de begroting pleitte de heer P. Raas voor de aan leg van een zwembad, de bouw van be jaardenwoningen en verbetering van de burgemeester Timansweg. Naar aanleiding hiervan werd beslo ten, dat b. en w- zullen nagaan in hoe verre het mogelijk is een zwembad te stichten. Voorts zal worden overgegaan tot het stichten van een gemeentelijke inrichting voor de huisvesting van be jaarden. Uit de raad kwam kritiek naar voren op het plan tot huisvesting van bejaar den in Lewedorp. Dat levert nl. geen Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst. Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur P.G Kuypers, tel 3327 RayonbeheerderL. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z - Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252 Rayonredacteur. Fr. v Dongen Rayonbeheerder. J Fan Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie^ voor Zeeland t 0,15 per mm 1 mm ingezonden mededeling mm gewont advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes"* 3 regels of minder f 0,90 elke regel meer f 0,15 Bil plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1.50 en f 0,40 Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geid. oplossing op voor de huisvesting van bejaarden in de zak van Zuid-Beveland. Bij de commissie voor bouw- en wo ningtoezicht te Heinkenszand zal een protest worden aangetekend tegen de gang van zaken bij de centrale dienst daar. Verder besloot de raad de ge meenschappelijke regeling op te zeg gen. Zeelandnummer dat ons blad in oktober van het vorig jaar samen stelde was voor de fractie voorzitter van de A.R., de heer J. Hommes aanleiding te vragen of er voor de industriële ontwikke ling in het Sloebavengebied niet te weinig tamtam wordt gemaakt Gedeputeerde mr. Van der Weel vond, dat er eigenlijk pas reclame gemaakt kan worden, als het terrein bouwrijp is gemaakt en het havenplan gereed is. Hij zei ook, dat er een brochure gereed ligt, die in feite overbodig is. Nu is het inderdaad zo, dat je om goed tam-tam te maken een oefenperiode moet doormaken in interne kring. We kunnen dus nog wel vaker mededelingen als deze verwachten „We hebben nog maar eens wat overbodige brocuretjes gemaakt. En het gaat nu al stukken beter dan in het begin." Zeeland moet zich verdelen, riep KVP- fractievoorzitter P. V. Vercauteren uit tijdens de statenzitting. En daarmee be doelde hy niets denigrerends te zeggen over het edele Zeeuwse volk, maar over de landbouw, waar voor Zeeland vele kansen liggen in de veredeling van de produkten. Meer subsidies zyn daarvoor natuurlijk nodig. De heer P. V. Vercauteren zou geen Zeeuwsch-Vlaming zijnals hij niet zou spreken over de vaste oeverver binding over de Westerschelde. ..Wij horen ook bij Nederland" zei hij en dat is een onaanvechtbaar feit. Ook de verbindingen tussen Oost- en W est-Zeeuwsch-Vlaanderen verdienen belangrijke verbetering. Hetgeen zou kunnen geschieden door meer coördi natie'tussen de vervoersmaatschap pijen. De heer Hommes met steun van de heer Verdonk (KVP> en mr. Schlinge- man 'VVD) pleitte voor een luidere stem van de agrariërs in de commissie voor de gemeentelijke uitbreidingsplan nen. De landbouw is daar immers nauw bij betrokken, omdat bij uitbreidingen veel cultuurgrond moet worden opge offerd. GS vonden ook wel, dat dat ei genlijk juist was. maar eisten dan ook, dat de agrariër inzicht had in alle plaat selijke situaties. Hetgeen door de drie heren werd ontmaskerd als een smoesje. VOOLRICHTINGSAVOND In het wijkgebouw van het Groene Kruis werd voor een klein publiek een voorlichtingsavond gehouden over het jeugd Rode Kruis met het doel te Hans- weert te komen tot de oprichting van een afdeling. Suggesties in deze richting zijn reeds naar voren gebracht op deze avond door de zuster kleuterleidster der r.-k. kleuterschool. JAARVERGADERING De kon. harmonievereniging „Schelde- galm" gaat morgen haar jaarvergadering houden. Zoals gebruikelijk wordt deze bijeenkomst gehouden in de aan deze vereniging toebehorende lokaliteit. s-Heerenhoek Zondag zal in Bioscoop De Jeugdhoe- ve vertoond worden de film De nacht trein. Tijdens een reis met de nacht expres ontmoeten verschillende Tevens elkaar, die eigenlijk evenzovele verhaal- intriges vormen, gegroepeerd rond de ontmoeting van een vrouw met een dok ter. Tussen beiden groeit uit aanvanke lijke afkeer genegenheid, die min of meer door het gevaar voor een onjuiste arrestatie op de proef wordt gesteld. Het eind van de reis betekent voor en kelen tevens het einde van een aantal bijzondere belevenissen. In zijn vaart en sfeertekening doet de ze spannende film soms aan Hitchcock denken. De regie is van Jerry Kawale- rowicz terwijl de actrice Lucyna Win- nicka de hoofdrol vertolkt. (14 jaar). Kivadendamme KVP-VERGADERING Naast de nodige mededelingen, betrek king hebbende op het huishoudelijke gedeelte van de afdeling, zal de algemene ledenvergadering van de KVP afd. Kwa- dendamme, welke vrijdag e.k. wordt ge houden, zich in hoofdzaak bepalen tot de kandidaatstelling voor de leden van de gemeenteraad naar aanleiding van de gemeenteraadsverkiezingen op 30 mei a.s. Ovezande AFSCHEIDSGESCHENK DOKTER FOLMER Ter plaatse is een actiecomité gevormd, dat zich ten doel heeft gesteld, de schei dende huisarts dokter Folmer te Drie wegen, die ook een groot deel van onze plaats tot zijn praktijk mocht rekenen, een passende herinnering aan zijn vroe gere patiënten aan te bieden. Met spontaniteit reageert de bevolking op dit lofwaardig initiatief. De speciale statenkringvergadering van dc KVP te Hulst, die morgenmiddag om drie uur in „Dc koning van Enge. land" wordt gehouden, is volgens voor zitter drs. Adriaansens in haar oorspron kelijke opzet niet bedoeld als protestver gadering, doch zou daarin tenslotte WEL kunnen resulteren. Want in oost-Z.- Vlaanderen zei hij, voelen de KVP'ers zich met betrekking tot de kandidaten lijst voor de toekomstige provinciale be stuurszetels ten zeerste achtergesteld. „De katholieke burcht van Zeeuwsch- Vlaanderen wordt simpelweg in de hoek gedrukt", aldus de tendens der algemene opinie. De bijeenkomst zaterdagmiddag wil dus beslist geen protestdemonstratie zijn, doch insiders blijken er inmiddels van overtuigd dat hier een politiek vuurwerk gaat worden afgestoken. De vergadering, die in eerste instantie werd aangevraagd door de afdelingen Clinge, Boschkapelle. Kloosterzande en St.-Jansteen, is toegank ?lijk voor ieder die censtructieve interesse bezit voor het KVP-beleid in zijn algelneenheid. Het wereldkampioenschap siervogels heeft voor twee Zeeuwse deelnemers nu al goede resultaten gehad. De heer Bre vet uit Breskens wrd wereldkampioen grote parkieten, en de heer de Heen uit Middelburg behaalde het wereldkam pioenschap Stammen exoten. RAAD BESLOOT TOT BOUW VAN GYMNASTIEKLOKAAL De spoedeisende raadsvergadering van Axel kende een vlot verloop. Het enige agendapunt werd met een hamer slag afgewerkt. De raad besloot over te gaan tot het stichten van een gym nastieklokaal aan de openbare lagere school mits de benodigde urgentie verklaring en rijksgoedkeuring wordt verkregen. B en w. werden tevens ge machtigd namens de raad al datgene te verrichten wat de spoedige bouw zou kunnen bevorderen. Hieronder valt dan ook het verlenen van een opdracht aan een Rotterdams architectenbureau voor het maken van een schetsplan. De heer Oggel attendeerde er in de rondvraag op dat in de gemeenteraad van Hulst de vaste oeververbinding ter sprake is gekomen. Verwijzende naar de motie die de gemeente Axel vorig jaar over deze materie naar de rege ring heeft gezonden, verzocht hij b. en w. contact op te nemen met het ge meentebestuur van Hulst teneinde even tuele gezamenlijke stappen te onderne men. Kloosterzande ZONDAG: DE WEDSTRIJD VAN HET SEIZOEN Bij goed weer beleefd Kloosterzande en omstreken zondag 4 februari a.s de grootste voetbalwedstrijd van het sei zoen. De blauw-witte Hontenissenaren krij gen namelijk de in deze competitie nog ongeslagen sterrenploeg ,,Rood-Wit" uit St.-Willebrord op bezoek. Onder de Hon- tenisse-supporters is over deze wed strijd reeds veel te doen en zij verwach ten dat hun„blauw-witten" de eersten zullen zijn die Rood-Wit de voet gaan dwars zetten. Overigens, er zijn in het verleden reeds meer kampioenen en aspirant-kampioe nen in Kloosterzande gestruikeld. Hoe het resultaat ook zal zijn, een interessante wedstrijd wordt het zeker en er zal ongetwijfeld een massale be langstelling voor bestaan. Ossenisse TATER VERDURMEN MET VAKANTIE Zaterdag komt pater Verdunnen m.s. c. met verlof uit Brazilië, waar hij als pastoor van een 20.000 zielen tellende parochie werkzaam is. Philippine NIEUWE ONDERWIJZER Het schoolbestuur heeft precies vijf maanden erg moeilijk gezeten met de leerkrachten doordat de heer v. d. Snep pen als hoofd der r.-k. school naar Zie- rikzee vertrok. Na herhaalde malen een oproep gedaan te hebben is het eindelijk gelukt weer een leerkracht bij te krijgen. De nieuwe onderwijzer is de heer C. J. M. Janssen uit Hulst. Hij is benoemd en als zodanig in dienst getreden per 1 febr. (Advertentie) Ter introductie van de zwembadkwes tie in de raad van Hontenisse, dat als agendapunt uiteraard de overige twaalf domineerde, herinnerde de burgemees ter eraan dat het voorheen was aange houden n.a.v. een voorstel door baron Collot d'Escury, waaromtrent inmiddels deskundige adviezen waren gevraagd en ontvangen. Naar aanleiding van deze adviezen meenden b. en w. evenwel hun oorspronkelijke voorstellen te moeten handhaven, waarmee o.a. een krediet verlening van 105 000 gemoeid is. Men weet dat de raad inmiddels tot een zwembad in Kloosterzande heeft beslo ten. Baron Collot bleek echter op zijn beurt eveneens nog eens zijn voelhorens te hebben uitgestoken, hetgeen hem ge sterkt had in zijn overtuiging, dat Walsoorden te prefereren valt boven Kloosterzande. Hij lanceerde in dit ver band een op schrift gestelde verklaring, die leidde tot langdurige gedachtenwis- seling van pro's en contra's, waarbij als eerste de heer Everaert zich blijvend voorstander verklaarde van een zwem badvestiging te Kloosterzande i.v.m. de schoolzwemmerij, en tezelfdertijd een eventueel toekomstig verbod van het zwemmen in de Schelde vierkant van de hand wees, in welke laatste opvatting hij zich gesteund voelde door de heren Staal, Cornelissen en Van Leuven. De heer Staal, die wel het nut maar nog niet de directe noodzaak inzake de aanleg van het zwembad mzag, atten deerde op de onvermijdelijke belasting verhoging die het geraamde jaarlijkse tekort van dertien tot vijftienduizend gulden zou moeten compenseren en het zwemgenoegen bij de meeste ingezete nen zou wegnemen. Indien evenwel de plannen zouden worden doorgezet, dan gaf hij de voorkeur aan Walsoorden, omdat daar in de beoogde ontsluiting van het recreatiegebied van de Schelde verankerd ligt. De heer Van Wesemael bleek met ge noegen te hebben geconstateerd dat ook bij b. en w. steeds meer het idee ingang vindt dat de Schelde-recreatie een be tere outillage nodig heeft. Doch het zwembad dient naar zijn mening in Kloosterzande te komen, alwaar het zijn nut ook kan afwerpen voor de ingezete nen van Terhole, Lamswaarde en Kuit aart, benevens voor de plaatselijke mid denstand. (Van onze verslaggever) De zwembadkwestie mag dan ter ge meenteraadsvergadering van Honte nisse de meeste aandacht voor zich hebben opgeëist, dit neemt niet weg, dat ook andere agendapunten voldoen de discussiestof bleken op te leveren. Reeds de notulen der vorige vergade ring gaven aanleiding tot enkele aan merkingen en nadere informaties, waar bij met name de heer Everaert laco niek opmerkte, dat het „achterlijke ge doe" met betrekking tot de presentie gelden voor commissievergaderingen nu eindelijk eens uit de wereld moet. ,,De heren van G.S. die aan een even tuele verhoging hun fiat moeten hech ten dienden wat meer haast te maken", aldus de heer Everaert, die er ondeu gend aan toevoegde, dat ze voor „hui der eigen" ook zo krenterig niet zijn... Tot de ingekomen stukken behoorde het besluit van b- en w. tot verkoop van bouwgrond in het uitbreidingsplan te Terhole, aan de katholieke Zeeuwsch- Vlaamse woningbouwvereniging, bene vens aan een drietal particulieren. Op voorstel van het dagelijks ge meentebestuur werd in principe beslo ten tot het verlenen van een bijdrage voor elektriciteitsaansluitingen in ruil- verkavelingsverband te Stoppeldijk en Walsoorden, waarna de heren J. F. Asselman en P. A. van Kerkhoven zich met algemene stemmen herbenoemd zagen in de dienst voor sociale zaken. Comform het betreffende b. en w.- voorstel werd eveneens besloten tot wij ziging der huurovereenkomst met het kerkbestuur te Lamswaarde inzake het gebruik van het patronaat als gym nastieklokaal voor de lagere school. De jaarlijkse vergoeding van gemeente wege bedroeg ingevolge de overeen komst van 1949 een bedrag van f 275 doch het kerkbestuur wenste het te zien opgetrokken tot f 900. Het worden er f 800. Aan de verbouwing en interne verbe tering der r.-k. kleuterschool te Ter hole zal de gevraagde medewerking worden verleend, terwijl op voorstel van b. en w. een subjectieve verhoging zal worden aangevraagd op de uitkeringen uit het gemeentefonds ten behoeve van de havenverbetering. Baron Collot d' Escury stelde in dit verband de vraag of inzake die verbetering nog geen bij zonderheden zijn bekend. Waarop de burgemeester het diplomatieke ant woord gaf, dat deze aangelegenheid voor openbare behandeling nog niet vat baar was. Van een aantal door b. en w. voor gestelde begrotingswijzigingen en een te elfder ure ingelast agendapunt heb ben we niets begrepen. Omdat in de gemeente Hontenisse helaas de pers nog altoos verstoken blijft van het in formatieve achtergrondmateriaal, dat elders sinds jaar en dag gaarne ver strekt wordt. Tijdens de rondvraag bepleitte de heer Cornelissen opnieuw weer de rio- leringsaanleg op Terholen, terwijl de heer Dobbelaer aldaar een parkeerter rein wenste, en de heer Van Wesemael een parkeerverbod nabij de kerk. Verder werden nog pleidooien ge houden voor o.a. bejaardenbankjes rond de vijver in Kloosterzande, (Van Leu ven) de wijziging der winkelsluitings wet (Everaert). de uitbreiding der ver lichting in de Noordstraat (Radema kers) en een gemeentebestuurlijke ver goeding aan de bewoners van de Kruis weg, die de verlichting van hun straat jammer genoeg in eigen hand moesten nemen (Baron Collot). De heer Van Wesemael verweet baron Collot d'Es cury in dit verband gebrek aan een fidele houding en de heer Everaert verzekerde, dat de betrokken lieden op een dergelijke vergoeding beslist geen prijs stellen. Waarna nog een scherpe woordenwis seling dreigde te ontstaan tussen wet houder Arents en de heer Dobbelaer over de woonruimteverdeling, welk me ningsverschil door de voorzitter wijse lijk werd afgekapt. „Dit is niet waar", aldus de heer Cor nelissen, „2500 gemeentenaren zouden bij een vestiging te Kloosterzande bui tengesloten blijven." En de heer Dobbe laer voegde hieraan nog toe, dat een dergelijke bevoordeling van de nering doende middenstanders te Kloosterzan de tevens de doodsteek zou betekenen voor hun collega's in Terhole, Lams waarde en Kuitaart. De heer Rademakers bleek er nog he lemaal niet van overtuigd, dat een zwembad in Kloosterzande straks ca. 15000 jaarlijkse nadeelguldens gaat be tekenen. En zelfs indien dit juist mopht blijken, dan staat nog lang niet vast dat Walsoorden het er beter af zou brengen. Baron Collot d'Escury oordeelde dat straks geen mens naar een zwembad te Kloosterzande trekt uitgezonderd de daartoe verplichte schoolkinderen om daar in gloor en stank te baden, terwijl het frisse Scheldewater nabij stroomt. Het was uiteraard voor burgemeester Van Hootegem geen sinecure om alle oppositionele argumenten stante pede te weerleggen, doch uiteindelijk slaagde hij er in. Hetgeen uit de eerder weergege ven overigens niet stellig overtuigen de stemmingsuitslag bleek. De bur gervader legde daarbij het accent op een drietal onontkoombare feiten, die door een verder uitstel der plannen zou den worden opgeroepen: ten eerste de zwembadrealisatie zou dan opnieuw weer eens jaren kunnen vergen, ten tweede de subsidie van rijkswege wordt een twijfelachtige aangelegenheid, en ten derde de inmiddels gespendeerde gelden zijn dan simpelweg over de balk gesmeten. Sas van Gent ANDERE FILM Wegens bijzondere omstandigheden zal de film „Monsieur Hulot met vakantie" welke zaterdagavond om acht uur in het parochiehuis zou worden vertoond wor den vervangen door de Zweedse film „Himlaspelet". Stoppeldijk VOORLICHTINGSAVOND B.B. Vanavond wordt in het Verenigings gebouw een voorlichtings- en demonstra tieavond gegeven in het kader van de Bescherming Bevolking. De avond staat onder leiding van de heer W. Catsman, hoofd van de BB-kring te Terneuzen. Het ligt in de bedoeling de verschillende aspecten van de voorzorgsmaatregelen voor de bevolking te bespreken en een en ander nader toe te lichten met behulp van dia's. Tevens zal een demonstratie worden gegeven met meetinstrumenten die gebruikt zullen worden indien kern wapens zouden worden gebruikt en ge vaar van radioactiviteit zou optreden DANSAVOND T.B.V. SCHOOL Zondag wordt in de bovenzaal van café Compiet een dansavond belegd. De op brengst van deze avond is bestemd voor de actie die te Hengstdijk wordt gevoerd om dit dorp weer aan een kleuterschool te helpen. „DOKTER IN HET PARADIJS" De toneelclub Esmoreit uit Philippine geeft morgen in het Verenigingsgebouw een uitvoering. Het betreft hier een gast- voorstelling in het kader van de toneel uitwisseling tussen de verenigingen uit Philippine en Stoppeldijk. Esmoreit brengt „Dokter in het paradijs", een spel van ernst en luim van Jan de Beer van Belver. West dor pe GEZINSDAG BOERENBOND Op donderdag 15 februari a.s. houdt de boerenbond haar traditionele gezins dag. Begonnen wordt met een H. Mis. Na de middag is er een bijeenkomst in het verenigingsgebouw; er volgen dan een paar spreekbeurten. Na de koffie tafel wordt iets ten tonele gebracht, waarna de avond verder wordt doorge bracht met gezellig dansen. CRESCENDO-SUCCES Gezien het grote succes dat het ge mengd koor Crescendo met haar bonte avond heeft gehad, zal dezelfde voor stelling a.s. zondag worden opgevoerd in het parochiehuis te Zuiddorpe. IJzendijke BOND VAN BEJAARDEN KREEG BESTUUR De r.-k. bond van bejaarden en gepen sioneerden heeft per 1 jan. 1.1. zijn werk zaamheden aangevangen. Van die datum af heeft onze parochie een eigen afdeling met 125 leden. In een gehouden algemene vergadering werd een definitief bestuur benoemd, dat nu als volgt is samengesteld. J. Cornelis, voorzitter; J. de Lenine, secretaris; A. van Kouteren, penningmeester; L. Coens, propagandist. Ook de volgende dames werden in het bestuur gekozen: mevr. Cornelis, mevr. Claeys en mevr. Dikken- berg. Deze zullen zich belasten met de verzorging van de sociëteitsmiddag. De voorzitter zette het doel en de werk wijze van de bond uiteen aan de hand van statuten en reglement. De geestelijk adviseur, kapelaan Ver- aert, hield een toespraak, waarin hij vooral de geestelijke aspecten van de bond 'besprak. GRAND: DE HEL VAN SAIPAN, een oorlogsfilm met Jeffrey Hunter en Da vid Janssen. Een Amerikaanse jongen, opgevoed in een Japans pleeggezin, strijdt op een van de eilanden in de Stille Oceaan. Zijn kennis van de Ja panse taal stelt hem in staat Japan ners in hinderlagen te lokken. Tenslotte overreedt hij de Japanse commandant de zinloze strijd te staken. (KFC, 18 jaar). LUXOR: PLUNDERAARS. Een kwartet cowboy-nozems zet de boel op stelten in deze vlot gespeelde western. De be woners van het stadje Trail City wor den op alle mogelijke manieren door hen lastig gevallen. Een oorlogsveteraan weet hen tenslotte tot kalmte te dwin gen. De rust in het stadje keert te rug. (KFC, 14 jaar). ALHAMBRA: FABRIEK VAN OFFICIE REN. Een film naar het boek van Hell- mut Kirst: Fabrik der Offiziere. Op een krijgsschool ergens in Duitsland worden officieren klaar gestoomd voor de strijd. Als zij gesneuveld zijn volgen weer anderen. Er gebeurt tijdens een oefening een dodelijk ongeval, dat als moord aangerekend wordt. De film ver volgt dan met het uitzoeken van deze zaak. (KFC, alle leeftijden). CITY: FABRIEK VAN OFFICIEREN. Zie onder Vlissingen. ELECTRO: DE VIJAND IN DE SCHA DUW, een letterlijke vertaling van de oorspronkelijke titel „L'ennemi dans l'ombre", een Franse produktie dus. De film handelt over een vijand die zich niet laat zien, maar wel overal voelbaar aanwezig is. (KFC, 14 jaar). OLYMPIA-THEATER: ALLEEN DE ZON WAS GETUIGE. Alain Delon en Marie Laforet spelen de hoofdrollen ..Plein soleil" is gemaakt naar de roman van Patricia Highsmith. Delon ziet men hier in de rol van Tom Ripley die zijn beste vriend vermoordt en nu verder doorgaat voor die vriend, de zoon van een rijke industrieel. Hij vraagt zelfs het meisje van zijn dode kameraad ten huwelijk. Zij stemt toe. Het komt ech ter niet tot een echtverbintenis. (KFC, 18 jaar). DE HELD VAN PORK CHOP HILL. Georg.v Peck speelt de hoofdrol in deze film die een episode behandelt uit de oorlog in Korea tijdens de lente van 1953, toen de onderhandelingen in Pan Moen Djon al aan de gang waren. (KFC. 18 jaar). MET DE DRIE STOOGES DE LUCHT IN, een doldwaze ruimteklucht. Met de Stoogenik naar Venus. (KFC. alle leef tijden). bon vertrekt. Hij moet daar een moord voorkomen. Na veel vuist- en vuur gevechten lukt hem dat. OM ZONDEN HUILT MEN LATER. Sa bine Bethmann en Sabina Sesselmann zijn de hoofdfiguren in deze Duitse pro duktie „Morgen wirst du um mich wei- nen". Een huwelijk gesloten op finan ciële basis loopt dood, doordat de man een verhouding heeft met een jong meisje, dat van hem een baby ver wacht. (KFC, 18 jaar). LEDEL-THEATER: JERRY ALS ASSE POESTER. De old Jerry, die wij ken nen uit vertolkingen als ruimtevaar der, baby-sit enz. verschijnt hier als assepoes. Hoe hij het er afbrengt moet u zelf maar gaan zien. (KFC. alle leef tijden) DE PRINSES EN DE AMERIKAAN, een romantische komedie met Sophia Lo- ren en Maurice Chevalier. Prinses Olympis is door keizer Franz Joseph wegens een hofschandaal uit Wenen verbannen. Ze mag weer terug komen als ze met de saaie Pruisische prins Ru pert trouwt. Ze houdt echter oprecht van een Amerikaan en verkiest deze boven een hofhuwelijk. (KFC, 14 jr.). LUXOR-THEATER: WILDE HAREN. Dit is een z.g. opvoedingsdrama, waarin de complicaties behandeld worden die zich voordoen bij de heropvoeding van een ontspoorde jongeman. (KFC. 18 jaar). HET GROTE WAAGSTUK. Hierin speelt o.a. de Franse zangeres Juliette Greco. Dit wildernis-avontuur handelt over een pasgetrouwde Ier en zijn Franse bruid die naar Jabanda in Afrika trek ken om daar een expeditiebedrijf te be ginnen. Zij moeten vele gevaren en moeilijkheden doorstaan, maar berei ken hun doel. TUSSEN KOGELS EN GRANATEN Ori ginele titel van de film is „Hill in Ko rea". Zoals deze al doet vermoeden, gaat het over de strijd tijdens de Ko reaanse oorlog. (KFC. 14 jaar). CONCERTGEBOUW: TUSSEN KOGELS EN GRANATEN. Zie onder Luxor- theater. (Advertentie) Zware kwaliteit, grote 2 persoons maat voor een UITZONDER LIJK LAGE PRIJS Deze dekens, geheel ori ginele kwaliteit en met etiket, hebben enkele kleine vlekjes, terwijl het kleuren-assortiment be perkt is. Maar U koopt alléén mor gen zaterdag 3 febr. een zware 100% wollen de ken. Royaal 180x220 cm. Normale prijs n a 59.75. 3 THANS voor slechts Breda - Bergen op Zoom Oosterhout Moorgen, zaterdag 3 februari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 1.21 en 13.54 uur; Terneuzen 0.49 en 13.18 uur; Vlissingen 0.20 en 12.51 uur; Wemel- dinge 2.03 en 14.34 uur. (Advertentie) Brunswick Bowling - Breda Thans restaurant la carte Populaire menu's reeds vanal f 3.- Tel, 01600—38452 BIOSCOOPGEBOUW: EDDIE IN VUUR EN VLAM. Steeds weer weet Eddie Constantine te Taoeien. Hier speelt hij de rol van een geheim agent, die van het Parijse vliegveld Orly naar Lissa- HET CENTRUM: EDDIE OP LEVEN EN DOOD. We hoeven over deze film niet veel te zeggen Wie Eddie Constantine kent, weet dat het er hevig naar toe zal gaan. Vuist- en revolvergevechten zijn immers zijn specialiteit. (KFC. 14 jaar). DE ZWARTE TIRAN, een wat vrije ver taling van de oorspronkelijke titel „The singer not the song". Het is een ver haal van een priester die het opneemt tegen een anti-godsdienstige, niets ont ziende moordenaar. De film speelt in een klein dorp in Mexico. (KFC. 18 j.). HOFZICHT-THEATER: FLAMING STAR. een western. Voor velen zal de titel De Mesties, waaronder deze rolprent ook wel uitkomt, meer zeggen. De film behandelt de strijd tussen blank en zwart op een soms wat crue manier. (KFC, 14 jaar). AARDENBURG Sociëteit 19.30 uur Rode Kruis film avond IIULST Landbouwwinterschool 21 uur Alg. verg. oudleerlingen TERNEUZEN Luxor 20 uur Wilde haren, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Alleen de zon was getuige VLISSINGEN Alhambra 20 uur Fabriek van offi cieren, 14 j. Luxor 20 uur De hel van Saipan, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Fabriek van officieren, 14 j. Electro 19.30 uur De vijand in de schaduw, 14 j. GOES Grand 20 uur De plunderaars, 18 j. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Flaming star, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Wilde haren, 14 j. Concertgebouw 20 uur Tussen kogels en granaten, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Jerry als assepoester, al. DE KLINGE Cinema van Dijck 19.30 uur Nacht meisjes SAS VAN GENT Olvmpia 20 uur De held van Pork Chop Hill AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Eddie OP leven en dood, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Eddie in vuur en vlam. 14 j. Dc Bruyn's restaurant 19 uur Prijs- kaarting VLISSINGEN Albambra 19 en 21 uur Fabriek van officieren, 14 j. Luxor 19 en 21 uur De hel van Saipan, 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur Fabriek van officieren. 14 j. Electro 19 en 21.15 uur De vijand in de schaduw, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur De plunderaars, 18 j. PHILIPPINE L. Haers 19.30 uur KAJ-bal, 16 j. SAS VAN GENT R.-K. Verenigingsgebouw 20 uur Himlaspelet ST. JANSTEEN Beatrix 14.30 uur Koningsschieting CLINGE Verenigingsgebouw 19.30 uur Feest- vergadering KAB, leeftijdsgrens 18 j. KLOETINGE Amicitia Toneel- en dansavond voor 10 x 10 KOEWACHT Don Bosco 19.30 uur Bonte avond fanfare OVEZANDE G. Doene 14 uur Schieting Willem Teil ANTWERPEN KVO 19.30 uur Boris Godoenow

de Stem | 1962 | | pagina 16